اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک دانسته های یک تریدر فاندامنتالیست (بنیادی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام
    آقا خلیل مرسی بابت این همه اطلاعات که در اخیتار ماقرار میدی
    واقعا که زحمت میکشی ولی کسی نیست که ازت قدردانی کنه
    خوب آقا خلیل این طور که معلومه gdpیکی از ارکان مهم اقتصاد هر کشوری هست
    با توجه به این که فردا قراره gdpایالات اعلام بشه وبااین عددی که اقتصاددانان پیش بینی کردن به نظر
    شما اگر این عدد درست از اب در بیاد چه تاثیر بسزایی میتونه در روند حرکتی اول طلا داشته باشه
    یا سادهتر بگم اگر این عدد درست بود به نظرت میتونیم یه ریزش سنگین از طلا تصور کنیم و
    به دنبال ان سایر ارزها را با ریزش داشته باشیم
    ممنون میشم اگر یه توضیح مختصر بدی
    فدات
    (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

شهرام جان خواهش میکنم شما لطف دارید همین که یک نفر یک سوال میپرسه خستگی کار از تن من خارج میشه

در مورد تولید ناخالص بله همانطور که شاهد هستید در کوارتر های قبلی نوسانات ضد و نقیض داشته و به عبارتی در دوران بازگشت قرار داره و هنوز یک دوره کامل رو تصویب نکرده به همین دلیل هم هست که دیتاهای مختلف گزارش میشه که معاملگران رو واقعا سردرگم کرده است

اگر تولید ناخالص به نقدار میش بینی برسه امیدها به سمت دوره رونق معطوف میشه و بلطبع در دوران رونق کالاهای ایمن و ارزهای ایمن به صورت تعدیل شده عرضه خواهد شد

این بین طلا که یک شوک نزولی از قبل داشته بی شک اگر مثبت اعلام بشه باز عرضه خواهد شد ...

به همین سادگی تفسیرش میشه.

نوفق باشید
      آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

البته کلمه بی شک یک حرف نادرست هست در اصل سخن رو به صورت زیر اصلاح میکنم:

طبق تجربیات و اصول فاندامنتال انتظار میرود که طلا روند نزولی خود را ادامه دهد .ولی در واقع من روی طلا هیچ نظر شخصی ندارم و این سخن بر اساس دانسته های من بر مباحث آموزشی بوده است که در محضر استادم حامد خسروی آموخته ام.طلا براساس تکنیکال الاخصوص سبک معاملاتی الیوت به زیبای حرکت میکند و ترجیح میدهم بر اساس این توع تحلیل ناهیت خرکتی طلا را تشخیص دهم تا حرف و حدیث های بنیادی که هیج سند قابل استنادی ندارند.

ارادت

نظر

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
          شهرام جان خواهش میکنم شما لطف دارید همین که یک نفر یک سوال میپرسه خستگی کار از تن من خارج میشه

در مورد تولید ناخالص بله همانطور که شاهد هستید در کوارتر های قبلی نوسانات ضد و نقیض داشته و به عبارتی در دوران بازگشت قرار داره و هنوز یک دوره کامل رو تصویب نکرده به همین دلیل هم هست که دیتاهای مختلف گزارش میشه که معاملگران رو واقعا سردرگم کرده است

اگر تولید ناخالص به نقدار میش بینی برسه امیدها به سمت دوره رونق معطوف میشه و بلطبع در دوران رونق کالاهای ایمن و ارزهای ایمن به صورت تعدیل شده عرضه خواهد شد

این بین طلا که یک شوک نزولی از قبل داشته بی شک اگر مثبت اعلام بشه باز عرضه خواهد شد ...

به همین سادگی تفسیرش میشه.

نوفق باشید
          ممنون بابت اینکه به سوالم جواب داید
          هنوز سوالم در ذهنم هست میپرسم
          (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

با سلام
            در عملیات بازار باز
            دولت ایران اوراق مشارکت بیرون میده پس قصد جمع اوری نقدینگی رو داره
            اما مگر بابت این اوراق سود مثلا ۲۰ درصدی پرداخت نمیکنه
            اینکه خودش باعث افزایش نقدینگی میشه
            بعد ارتباطش با نرخ بهره چی میشه
            اگر نرخ بهره مناسب نباشه مردم اوراق نمیخرند
            وقتی دولت اوراق بیرون میده یعنی ما در دوره رونق اقتصادی هستیم که نیاز به جمع اوری نقدینگی است پس نرخ بهره حتما پایینه
            مردم چطور میرن اوراق با نرخ بهره پایین میگیرن
            این درسته که بگیم هر چه رشد اقتصادی یک کشور بیشتر است تقاضا برای ارز ان کشور بیشتر و پول ان کشور تقویت میشود
            ممنون

Meta.me.cc!! Trader.meta@ymail
            ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 04-26-2013, 01:46 AM

نظر

ژاپن تولید ناخالص ملی پایین میاد
              طبیعتا ارزش پولی نسبت به دلار پایین میاد با فرض ثابت بودن اقتصاد امریکا
              بعد ژاپن شروع به چاپ بی رویه پول میکنه و ارزش پولش بیشتر میاد پایین
              ولی از طرفی خریدار تولیداتش زیاد میشه و تولید ناخالصش بالا میره
              بنابراین ارز مجدد نسبت به دلار تقویت میشه
              و بحالت اول بر میگرده در صورتیکه بحالت رونق اقتصادی رسیده
              درست متوجه شدم
              حالا چاپ پول در چه صورتی تورم زا نیست

نظر

نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
                با سلام
                در عملیات بازار باز
                دولت ایران اوراق مشارکت بیرون میده پس قصد جمع اوری نقدینگی رو داره
                اما مگر بابت این اوراق سود مثلا ۲۰ درصدی پرداخت نمیکنه
                اینکه خودش باعث افزایش نقدینگی میشه
                بعد ارتباطش با نرخ بهره چی میشه
                اگر نرخ بهره مناسب نباشه مردم اوراق نمیخرند
                وقتی دولت اوراق بیرون میده یعنی ما در دوره رونق اقتصادی هستیم که نیاز به جمع اوری نقدینگی است پس نرخ بهره حتما پایینه
                مردم چطور میرن اوراق با نرخ بهره پایین میگیرن
                این درسته که بگیم هر چه رشد اقتصادی یک کشور بیشتر است تقاضا برای ارز ان کشور بیشتر و پول ان کشور تقویت میشود
                ممنون

بحث ایران نکنیم چطوره؟ این اوراق مشارکت یک اوراق ابتکاریه برای دوری از ریا است که جهت تامین منابع مالی طرح های عمرانی... ایجاد شده !

بیایم رو اوراق ایالات متحده بحث کنیم !

بحث خرید و فروش اوراق به دوره اقتصادی برمیگرده ! رکوده شکوفایی هست چی هست !

در مقاله زیر بیشتر میتونید به این قضیه رسیدگی کنید !

اگر باز جای سوال برانگیز بود بپرسید !

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...7060908361.zip

در مورد جمله آخرتون عنوان کنم بله هرجا که فرصت شکوفایی بیشتری داشته باشه سرمایه گذاری بیشتری صورت خواهد گرفت و بلطبع ارزش ارز مجلی بالاتر خواهد رفت
                ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 04-27-2013, 03:40 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
                  درست متوجه شدم

نگاه دقیقا درست گفتی وقتی تولید ناخالص کاسته میشه اون روال پیاده میشه و دوباره اقتصاد به حالت رشد میرسه ... تا زمانی تزریق پول تورم زا نیست که از محدوده هدف بانک مرکزی پیش نگیره تا زمانی این تورم خوبه که از تولید ناخالص داخلی پیشی نگیره

نکته: هر بانک مرکزی یک نرخ هدف برای تورم خودش داره و ژاپن فعلا نرخ هدف 2% رو نشانه گرفته است.

نظر

سلام جناب رحمانی وتشکر بابت مطالب مفیدتون اگر امکان داره در مورد اثرگذاری libor و cot ونحوه بررسی ونتیجه گیری اونها توضیحاتی بفرمایید.

باتشکر

نظر

نوشته اصلی توسط meta نمایش پست ها
                      درست متوجه شدم

meta.me.cc!! Trader.meta@ymail
                      نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                      نگاه دقیقا درست گفتی وقتی تولید ناخالص کاسته میشه اون روال پیاده میشه و دوباره اقتصاد به حالت رشد میرسه ... تا زمانی تزریق پول تورم زا نیست که از محدوده هدف بانک مرکزی پیش نگیره تا زمانی این تورم خوبه که از تولید ناخالص داخلی پیشی نگیره

نکته: هر بانک مرکزی یک نرخ هدف برای تورم خودش داره و ژاپن فعلا نرخ هدف 2% رو نشانه گرفته است.
                      اضافه کنم برای تقویت یک ارز بر اساس gdp حتما باید سیکل زیر به صورت کامل اتفاق بیافتد:

تولید ناخالص افزایش پیدا کند
                      تورم داخلی افزایش یابد
                      اشتغال کامل محقق شود
                      نرخ بهره بانکی بیشتر شود
                      و در نهایت ارز پول بشدت تقویت میشود.

نظر

نوشته اصلی توسط Okay نمایش پست ها
                        سلام جناب رحمانی وتشکر بابت مطالب مفیدتون اگر امکان داره در مورد اثرگذاری libor و cot ونحوه بررسی ونتیجه گیری اونها توضیحاتی بفرمایید.

باتشکر
                        سلام

لایبور به وقتش با جزیات میپردازیم

در مورد کوت ریپورت هم باید عنوان کنم خودش یک مبحث گسترده و جدای از مطالب هست که در حال بررسی ان هستیم به زودی گذاشته خواهد شد.

نظر

با سلام
                          وقتی اوضاع اقتصادی خوب است نرخ بهره باید بالا برود
                          طبیعتا ارزش پول ملی بدلیل وضعیت اقتصادی خوب هم باید بالا برود میتونیم نتیجه بگیریم
                          استرالیا که نرخ بهره ۶ درصد پرداخت میکند وضعیت اقتصادی بهتری نسبت به امریکا با نرخ بهره ۳. درصد دارد ؟؟
                          میشه نتیجه گرفت اوراق قرضه باید زمانی خریداری شوند که نرخ بهره بالاست چون ارز اون کشور هم تقویت شده است ؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط meta نمایش پست ها
                            با سلام
                            وقتی اوضاع اقتصادی خوب است نرخ بهره باید بالا برود
                            طبیعتا ارزش پول ملی بدلیل وضعیت اقتصادی خوب هم باید بالا برود میتونیم نتیجه بگیریم
                            استرالیا که نرخ بهره ۶ درصد پرداخت میکند وضعیت اقتصادی بهتری نسبت به امریکا با نرخ بهره ۳. درصد دارد ؟؟
                            میشه نتیجه گرفت اوراق قرضه باید زمانی خریداری شوند که نرخ بهره بالاست چون ارز اون کشور هم تقویت شده است ؟؟؟

meta.me.cc!! Trader.meta@ymail
                            بزارید سر نرخ بهره و اوراق قرضه برسیم بیشتر توضیح میدم

فقط یه چیز : یونان در رکود به سر میبرد اما بازدهی اوراق خودش رو بالا برد واسه چی؟ واسه اینکه اوراقش به فروش برسه !

صفحه چهار اون pdf که گذاشتم مطالعه کنید !

نظر

همیشه این واسم سوال بوده که یک تحلیلگر بنیادی که به این نتیجه رسیده ین ژاپن صعودی است و به برابری ۱۰۵ میرسه
                              چطور نقطه ورودشو پیدا میکنه
                              مثلا این ین چند روز پیش حدود ۹۸ بود اگر خریده بود الان که ۹۷ است تا نزدیک کال مارجین رفته بود حتی اگر روند رو بسیار عالی تشخیص داده باشه
                              راهکاری برای ورود هست ؟
                              البته یکی از فاندها بهم گفت از کراس موینگ اورج برای ورو استفاده میکنه
                              ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 05-01-2013, 07:33 AM

نظر

متا جان سلام

بنیادی نقطه ورود رو نمیده که...

تارگت ها و نقاط تعادلی به صورت نسبی بدست میاد بلفرض همون نقطه ای که عرض کردی صعود میکنه...

واسه ورود باید از تکنیکال بهره ببرید.

بله افرادی دیده ام که بنیادی محض کار میکنند و استاب های بزرگی میزارن به امید تارگتی که بدست اوردن... اما محکوم به شکست هستند !

کراس موینگ همون تکنیکال میشه...

موفق باشید

نظر

پردازش ...
                                X