اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک دانسته های یک تریدر فاندامنتالیست (بنیادی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط different نمایش پست ها
    سلام
    زمانی که آقای اگزمیر تو سایت سرمایه تحلیل های عددی بر اساس نرخ لایبور رو آموزش دادن سایت سرمایه تعطیل شد و آموزه های ایشون هم متاسفانه از دست رفت.
    بنده فایل های اکسل رو دارم.ولی تحلیلش رو نمیدونم.اگه کسی اطلاعاتی داره یا فایلی داره ممنون میشم راهنماییم کنه.چه آقای رحمانی چه دیگر دوستان.

من نمیدونم برچه حسبی آموزش دادن یا نحوه تحلیل ایشان چطور بوده است چرا که هر شخصی با توجه به تجربه و مشاهداتش میتونه یه جور برداشتی داشته باشد.

من سبک استادم برای استفاده از لایبور از همه سبک ها بیشتر میپسندم .

اجازه دهید آخر وقتی سرچی بزنم و لینک کلیپی که قبلا ساخته ام بزارم برای شما دوست بزرگ!

اگر هم میشه یه توضیحاتی در این باره بدید تا نحوه کار ایشان هم متوجه شویم !

قایل اکسل هم زمیمه خواهم کرد (تا ظهر همراه با لینک کلیپ)

موفق بشید
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

پست های حاشیه ای این تاپیک منتقل شد:

http://forum.broker-fa.com/f96/بحثها...1/index16.html

نظر

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
        من نمیدونم برچه حسبی آموزش دادن یا نحوه تحلیل ایشان چطور بوده است چرا که هر شخصی با توجه به تجربه و مشاهداتش میتونه یه جور برداشتی داشته باشد.

من سبک استادم برای استفاده از لایبور از همه سبک ها بیشتر میپسندم .

اجازه دهید آخر وقتی سرچی بزنم و لینک کلیپی که قبلا ساخته ام بزارم برای شما دوست بزرگ!

اگر هم میشه یه توضیحاتی در این باره بدید تا نحوه کار ایشان هم متوجه شویم !

قایل اکسل هم زمیمه خواهم کرد (تا ظهر همراه با لینک کلیپ)

موفق بشید
        http://www.screencast.com/t/iEFES9TfaJ4

نظر

دوستان عزیز نظرتون در مورد آموزش های بنیادی چیه؟

ایا روزانه پست درج بشه بیشتر مورد پسند هست یا ماهانه در یک روز پست های هر بخش یکجا درج بشه ؟

ممنون میشم نظرات خودتان در این باره بیان کنید

نظر

به نظر من اگه یک تیم جمع بشه و روی تحلیلهای بانکها بحث کنند که بسیار مفید تر از اموزشهای بنیادی خواهد بود که در ایران رایج هست.
            به شرطی که روی تک تک پارامترهای عنوان شده بصورت کامل بحث بشه.منظورم ترجمه نیست. بلکه تفسیر و بحث روی پارامترهایی هست که بانکها موقع پوزیشن گیری استدلال میکنند.
            بطور مثال بانکهای Barclays , UBS, CITI و DEUTSCHE هست که بیشترین تاثیر رو در بازار دارند

نظر

اون که بله ...

بررسی نحوه تحلیل بانک های بزرگ ... یک مقوله مجزاست که یک کار تیمی رو می طلبه .

خوب شما به ما بگو در دنیا چطور بنیادی تدریس و اموزش داده میشه ؟

ما که هرچی داریم از وبینار ها و همون سایت های خارجی هست. حالا چیزی شما مد تظر هست عنوان بفرمایید هم مترجم در اختیار شماست هم بنده !

نظر

راستش در دنیا نمیدونم چجوری اموزش داده میشه! ولی تو فرومهای ایرانی چیزهای اصلی که در بازار موثر هست زیاد ندیدم روش تاکید بشه.
                یادش بخیر تو تاپیک بلومبرگی ار... زمانی که همه مشغول فروش یورو بودن 26.7.2012 دراگی اومد گفت :
                ECB's Draghi pledges to do whatever needed to save euro

یادمه اکثر اعضا اومدن گفتن خالی بندو غیره....
                اون زمان برام عجیب بود واقعا ما ایرانیها داریم رویس بانک مرکزی اروپا رو با بهمنی خودمون مقایسه میکنیم.
                چرا فاندمنتال کارهای ایران اینقدر سطحی برخورد میکنن به مسایل؟
                جالبه که دیدم چه استاپ هایی نوش جان کردند. ولی هنوز نمیدونم فهمیدن داستان چی هست یا نه.
                بگذریم. برید ببینید از اون زمان تا حالا چی اومده سر بازار.
                بحث سر این هست که یکسری مسا.ل در بازار مهمتر هست ولی متاسفانه ندیدم زیاد روش زوم بشه.
                در تحلیلهای بانکها به مسائل مهمتر توجه میشه و اگه رو اونا بحث بشه بسیار مفید تر خواهد بود.

پ .ن : تاپیک اریا بود.
                ویرایش توسط mohammad110 : https://www.traderha.com/member/7759-mohammad110 در ساعت 03-12-2013, 10:02 PM

نظر

شما چهار فاکتور که بانک ها توجه دارند عنوان بفرمایید که من دقیقا متوجه بشم شخص بنده در کجا قرار دارم...

اون بحثش مجزا هست که شما در یک تاپیک شاهد نظرات سطحی یک سری افراد بودید...

بحث بنده در حال حاضر رو ادامه مطالب بنیادی هست، تصمیم گرفتم روزانه پست بزنم و دیگه همین روال پیش بگیرم... البته در تالار ویژه روال کار اموزشی جداست و جزوه قرار میگیره و بنده فقط به عنوان شخصی که ارایه داده پاسخگو سوالات هستم.منتهی این بخش بحثش جداست...

اگر در این باره و روی مطالبی که تا به الان تشر پیدا کردند نظر انتقاد... هست مشتاقانه منتظر شنیدن هستم

از اینکه ما را همراهی میکنید بسیار سپاسگذارم

نظر

با تشکر از جناب رحمانی عزیز

خلیل جان امیدوارم بعد از کامل شدن آموزش مفاهیم اقتصادی و بنیادی که البته درک اونها خیلی راهگشا و مهم هست . بتونیم به استفاده کاربردی از فاندامنتال برسیم....
                    یعنی با در نظر گرفتن برآیند داده های اقتصادی روی یک جفت ارز بتونیم نرخ مبادله اون رو بیرون بکشیم . یعنی مثلا بگیم درحال حاضر با توجه به مسایل اقتصادی نرخ مبادله یا ارزش یورو در مقابل دلار باید 1.35 باشه.......

امیدوارم هرچه زودتر به این درجه برسیم...
                    منتظر آموزشهای خوب شما هستیم...

سپاس.....
                    در این بازار اگر سودی است ،با درویش خرسند است ...

نظر

هرچقدر هم پیش رویی کنیم به صورت دقیق نمیتونیم این فاکتورها بیرون بیاریم !

بلفرض مثال تغییر یک درصدی در تولید ناخالص داخلی ما انتظار داریم ارز مورد نظر با توجه به موقعیت آن از نظر اقتصادی بین سه تا پنج درصد تغییر ارزش دهد !

اما از قبل از میبینیم که بازار انتظار تغییر رو داشته و این درصد تغییر رو پرایس کرده !

یعنی هرچقدر هم ما دقت به خرج بدیم نقطه تارگت ما احتمالی هست !

بهترین استفاده بدست اوردن جهت ، الویت و ریسک های بازار هست که مارو در یک معامله میتونه همیاری کنه و به موفقیت برسونه !

مثال زنده ان هم سیاست های تسهیلی یا همان انبساطی است که دولت ژاپن در دستور کار خود تا تورم 2% قرار داده است !

بازار ارز یا همان فارکس یک بازار مادر هست ! فاکتورهای زیادی می طلبه برای ارزشگذاری ان ... و عملا از دید بنده دور از ذهن هست !

باز تکرار میکنم بر اساس یک سری پارامترها من تارگت گذاری میکنم اما دلیل نمیشه که ...

نظر

سلام
                        روز پنجشنبه نرخ
                        385K
                        =Unemployment Claims اعلام شد که یعنی این تعداد توی آمریکا بیکار شدند
                        بعد روز جمعه NFP شد 88K ، که میشه تعداد شغل ایجاد شده در ماه گذشته.
                        ولی جالبه که نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده و شده 7.6٪ .
                        میشه بگید من چه اشتباهی میکنم؟
                        ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط saman.fx نمایش پست ها
                          سلام
                          روز پنجشنبه نرخ
                          385K
                          =Unemployment Claims اعلام شد که یعنی این تعداد توی آمریکا بیکار شدند
                          بعد روز جمعه NFP شد 88K ، که میشه تعداد شغل ایجاد شده در ماه گذشته.
                          ولی جالبه که نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده و شده 7.6٪ .
                          میشه بگید من چه اشتباهی میکنم؟
                          ممنون
                          دوست عزیز nfp مربوط میشه به اشتغال بخش غیر کشاورزی و با اشتغال و یا بیکاری کل متفاوت است .Non-Farm Payrolls, NFP, Employment Change
                          هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

ممنون
                            واقعا عالی است دارم تمام صفحات تاپیک رو میخونم
                            کاش پی دی اف هم داشت که تمام مقالات. رو داشته باشیم
                            در مورد سرعت گردش پول و سایر مولفه های اقتصادی و همچنین سیاستهای بانک مرکزی دنیا در رقابت با هم اگر مقاله ای دارید دریغ نفرمایید

Meta.me.cc!! Trader.meta@ymail

نظر

متا عزیز نظر لطف شماست.

اگر تاپیک به صورت پی دی اف در بیاد برای همیشه در آرشیو شما قرار خواهد گرفت و همیشه به فراموشی سپرده خواهد شد.

شاید در آینده نه چندان دور همین مطالب تبدیل به یک کتاب کردم البته کتاب جامعی از استراتژی معاملاتیم که این بخش هم یک قسمت از ان هست.

امیدوارم که مفید واقع گردیده باشد هرچند که کمتر دوستانی مشاهده شده بخواد کنار تحلیل تکنیکالش به این مباحث هم بپردازد.

من همه نوع تحلیلیم ساده و روان هست... تکنیکال که دیدین توتا تقاشی میکشم تازه واسش عدد گذاری هم میکنم... فاند هم همینه تولید ناخالص میبینم میگم ایالات متحده موج چهار هست ... موج چهار چیه همون بازگشت همون سردرگمی...

خیلی راحته چیز خاصی نیست و نداره فقط ذهنت باید این موضوعات به راحتی در کنار هم قرار بده

عزیزی

نظر

این هم بیان کنم به صورت کلاسیک و آکادامیک بخوایم در مورد اقتصاد صحبت کنیم خیلی گسترده و خیلی پیچیده هست.

منتهی من یک تریدر هستم و اطلاعاتی بکار میبرم که در ترید بکار میره نه در سر کلاس و توضیح و توجیح کردن... یا به گفته چندین دوستان اقتصاد کلان واسه کلاس کاری بلد باشم

همین مباحث تولید ناخالص که در حال خوندن رفرنس ها بودم دنیای داره از نحوه محاسبات زیر بخش ها.... اما من تریدر نیازی نیست که بخوام اینهمه وارد جزیات بشم که ... همون چشم اندلز کلی از دوتا سایت به خصوص صندوق بین المللی پول میگیرم با دیتاهای قبل مقایسه میکنم و بر اساس دانسته های ساده و روان خودم تفسیر میکنم...

پس خودتون درگیر جزیات زمانی بکنید که یک مبحث از نظر منطقی قابل حلاجی واستون نباشه و بخواید بهتر و راحت تر درک کنید والی نیازی نیست.

پیشرفته تحقیق و مطالعه کنید اما ساده ترید کنید

نظر

پردازش ...
                                X