اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک دانسته های یک تریدر فاندامنتالیست (بنیادی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

حاج خلیل خیلی ممنون از توضیحات خوبتون حاجی مطالبی که گذاشتین به صورت جزوه یا پی در اف هم دارید باز هم ازشما به خاطر مطالب قشنگتون مرسی

نظر

با سلام خدمت همگی دوستان خوبم در فروم

به جهت حفظ انسجام تاپیک مطالب حاشیه ای این تاپیک به بخش زیر منتقل شد:

http://forum.broker-fa.com/f96/بحثها...یادی-2411/
      ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 12-23-2012, 09:51 PM

نظر

آقا خلیل مسئلتن:
        توی بخش چرخه اقتصادی یک بنگاه اقتصادی مالکیتی داره حالا این شخص حقوقی هست که مالیاتهای مختلفی رو باید به دولت پرداخت کنه
        یعنی یک فلش هم داریم از سمت بانگاههای اقتصادی به دولت به نام مالیات؟
        آیا صندوق-ها و بانکها (بازارهای مالی) هم به دولت مالیات میدن؟

نظر

آقا خلیل چند سوال دیگه هم درباره بازدهی

سوال:
          اقا خلیل هنوز برای محاسبه بازدهی مشکل داریم. مثلا هفته 6.1.2013 و 30.12.2012 نقطه بسته شدن قیمت
          1.3365 و 1.3078 بوده که طبق فرمولی که معرفی شده توی تاپیک آموزشی داریم
          مقدار جا به جایی = 1.3078 - 1.3365 = -0.0287 ضربدر 100 = -2.87
          درصد بازدهی = 1.3365 / -2.87 = -47%

عدد بدست اومده منفی هست، یعنی بازدهی ارز منفی بوده؟

سوال:
          توی نکته4 آموزش گفتین ارزی که رتبه دوم تقاضا را دارد...
          بر اساس عکسی توی آموزش هست آیا ارزی که رتبه دوم رو داره eurusd هستش؟

سوال:
          بر اساس عکس توی آموزش چون بزرگترین عدد کوچکتر از سه و دو دهم درصد میباشد در بازار ارز ثبات وجود دارد
          ایا این برداشتم هم از تصویر صحیح هست؟

نظر

سلام عزیزم

دوشنبه واسه تمام سوالاتت جواب جامع آماده میکنم.الان با گوشی فروم چک میکنم و نوشتن در حجم بالا سخته !

سوالات به جا و زیبای هست .از اینکه تیزبین هستید چشم انداز شما رو مثبت و موفق ارزیابی میکنم.

ارادت
            آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
              سلام عزیزم

دوشنبه واسه تمام سوالاتت جواب جامع آماده میکنم.الان با گوشی فروم چک میکنم و نوشتن در حجم بالا سخته !

سوالات به جا و زیبای هست .از اینکه تیزبین هستید چشم انداز شما رو مثبت و موفق ارزیابی میکنم.

ارادت
              تشکر آقا خلیل

نظر

نوشته اصلی توسط NeoWave نمایش پست ها
                آقا خلیل مسئلتن:
                توی بخش چرخه اقتصادی یک بنگاه اقتصادی مالکیتی داره حالا این شخص حقوقی هست که مالیاتهای مختلفی رو باید به دولت پرداخت کنه
                یعنی یک فلش هم داریم از سمت بانگاههای اقتصادی به دولت به نام مالیات؟
                آیا صندوق-ها و بانکها (بازارهای مالی) هم به دولت مالیات میدن؟
                در مورد دادن مالیات شرکت ها و بنگاها ... هم که دیگه در جامعه به وضوح مشاهده میکنید !

صندوق و و باتک ها و کلا بازارهای مالی برای چی به وجود اومدن؟ جریان منابع را ساده میکنند یعنی اینکه منابع مالی را از کسانی که به آن دسترسی دارند به آنهایی که به آن منابع نیاز دارند منتقل میکنند پس دولت را در پاسخگویی به هزینه ها یاری میکند پس فلشی که از بازارهای مالی به سمت دولت میره به عنوان قرض شناخته میشه !

برای دیدن روابط به طور کلی اینجا کلیک کنید !

نظر

نوشته اصلی توسط NeoWave نمایش پست ها
                  آقا خلیل چند سوال دیگه هم درباره بازدهی

سوال:
                  اقا خلیل هنوز برای محاسبه بازدهی مشکل داریم. مثلا هفته 6.1.2013 و 30.12.2012 نقطه بسته شدن قیمت
                  1.3365 و 1.3078 بوده که طبق فرمولی که معرفی شده توی تاپیک آموزشی داریم
                  مقدار جا به جایی = 1.3078 - 1.3365 = -0.0287 ضربدر 100 = -2.87
                  درصد بازدهی = 1.3365 / -2.87 = -47%

عدد بدست اومده منفی هست، یعنی بازدهی ارز منفی بوده؟

سوال:
                  توی نکته4 آموزش گفتین ارزی که رتبه دوم تقاضا را دارد...
                  بر اساس عکسی توی آموزش هست آیا ارزی که رتبه دوم رو داره eurusd هستش؟

سوال:
                  بر اساس عکس توی آموزش چون بزرگترین عدد کوچکتر از سه و دو دهم درصد میباشد در بازار ارز ثبات وجود دارد
                  ایا این برداشتم هم از تصویر صحیح هست؟
                  طبق توضیحات که در این لینک دادیم فرمول به شرح زیر هست

فرمول:
                  مقدار جابه جایی = قیمت پایانی دوره قبل - قیمت پایانی دوره فعلی

درصد بازدهی = ( مقدار جابه جایی * 100 ) / قیمت پایانی فعلی
                  خوب اعداد که شما گذاشتید : دوره قبل :1.3365 دوره فعلی: 1.3078

مقدار جابه جایی:0.0287 -

درصد بازدهی: 2.19 -

منفی در جدول و در مقایسه دو ارز قابل تحلیل هست بلفرض یورو در برابر دلار 2.19 - ( از ستون یورو میخونم) شده یعنی کاهش ارزش داشته یعنی عرضه شده !

===========================

رتبه دوم تقاضا بله میتونه یورو به دلار باشه چرا که یورو تقاضا در رتبه اول داره و دلار در رتبه دوم عرضه !

یا میتوانید از ترکیب رتبه دوم عرضه و تفاصا بهره ببرید که در این صورت میشود دلار به فرانک ! ولی به شخصه حالت اول را بیشتر پسند میکنم !

===========================

در جواب سوال آخر باید عرض کنم بله ! بازار در این حالت به تعابیری آرام هست !

موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                    در مورد دادن مالیات شرکت ها و بنگاها ... هم که دیگه در جامعه به وضوح مشاهده میکنید !

صندوق و و باتک ها و کلا بازارهای مالی برای چی به وجود اومدن؟ جریان منابع را ساده میکنند یعنی اینکه منابع مالی را از کسانی که به آن دسترسی دارند به آنهایی که به آن منابع نیاز دارند منتقل میکنند پس دولت را در پاسخگویی به هزینه ها یاری میکند پس فلشی که از بازارهای مالی به سمت دولت میره به عنوان قرض شناخته میشه !

برای دیدن روابط به طور کلی اینجا کلیک کنید !
                    توضیحات کاملی بود مرسی...

نظر

اشتیاهم رو فهمیدم
                      تشکر...
                      ویرایش توسط NeoWave : https://www.traderha.com/member/7569-neowave در ساعت 01-21-2013, 02:00 PM

نظر

با سلام
                        یک نمونه مثال برای تحلیل انتظاری می خواستم ،می شه نحوه این کاررو نشان بدید.
                        زیبایی زندگی به سادگیه

نظر

عزیزم تاپیک بنیادی هست نه انتظارات ...

مثالش هم تضعیف پوند این هفته !

انتظار واسه کاهش تولید ناخالص ...

موفق باشید

نظر

خلیل شما در مورد انتظارات ... و تحلیلشون ... فقط نظرت روی اخبار و اعدادشون و ... است یا روی الگوها هم کار میکنی ؟... فکر میکنم این موضوع باز بشه خیلی میتونه برای بچه ها مفید باشه ...

موفق باشید
                            یا حق

نظر

الگوها بازتاب روانشناسی جمعی در بازار است.

دیدگاه من روی چارت دیدگاه انتظاری هست...

فلان موج میگیم که کلیت از دست نره والی زایده انتظارات هست...

در کل انشالله بعد از اتمام تاپیک اموزش بنیادیم در این باره گفتمان خواهیم کرد...

چطور انتظارات بانک های مرکزی تشخیص بدیم الویت انها چه دیتای هست...

موفق باشید

نظر

سلام
                                زمانی که آقای اگزمیر تو سایت سرمایه تحلیل های عددی بر اساس نرخ لایبور رو آموزش دادن سایت سرمایه تعطیل شد و آموزه های ایشون هم متاسفانه از دست رفت.
                                بنده فایل های اکسل رو دارم.ولی تحلیلش رو نمیدونم.اگه کسی اطلاعاتی داره یا فایلی داره ممنون میشم راهنماییم کنه.چه آقای رحمانی چه دیگر دوستان.

نظر

پردازش ...
                                X