اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک دانسته های یک تریدر فاندامنتالیست (بنیادی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• باسلام
    من وقتی به چارت گذشته(مثلا یکسال قبل) نگاه میکنم نقاطی هست که از مدل حرکت ناگهانی چارت به نظر میرسد باید خبری در اون موقع اعلام شده باشد ولی وقتی در سایت forexfactory به اون تاریخ میرم هیچ خبری نوشته نشده
    چند روز قبل هم در زمان اون حرکت chf اگه اشتباه نکنم این سایت هیچ خبری ار کنفرانس مربوطه نزده بود ولی وقتی خبر روی چارت تاثیر گذاشت توی سایت هم اعلام شد.
    با این اوصاف میخواستم ببینم دوستان حرفه ای از چه سایت هایی استفاده میکنند که تمام اخبار را بگذاره؟
    خیلی ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsen68 نمایش پست ها
      باسلام
      من وقتی به چارت گذشته(مثلا یکسال قبل) نگاه میکنم نقاطی هست که از مدل حرکت ناگهانی چارت به نظر میرسد باید خبری در اون موقع اعلام شده باشد ولی وقتی در سایت forexfactory به اون تاریخ میرم هیچ خبری نوشته نشده
      چند روز قبل هم در زمان اون حرکت chf اگه اشتباه نکنم این سایت هیچ خبری ار کنفرانس مربوطه نزده بود ولی وقتی خبر روی چارت تاثیر گذاشت توی سایت هم اعلام شد.
      با این اوصاف میخواستم ببینم دوستان حرفه ای از چه سایت هایی استفاده میکنند که تمام اخبار را بگذاره؟
      خیلی ممنون
      انتظارات هست که بازار را روانه این سو و آنسو میکند. بنیاد ها محرک ها هستند. پس دلیلی نیست هرجا حرکتی باشه از قبل آن دلیل روشن در سایت ها بیابید.

بهترین سایت خبری رویترز هست.'دیدگاه شخصی ام'

موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
        انتظارات هست که بازار را روانه این سو و آنسو میکند. بنیاد ها محرک ها هستند. پس دلیلی نیست هرجا حرکتی باشه از قبل آن دلیل روشن در سایت ها بیابید. بهترین سایت خبری رویترز هست.'دیدگاه شخصی ام' موفق باشید
        خیلی ممنون دوست عزیز
        سایتی نیست که مانند بازار تبادلات ارزی فکتوری خبرها را اعلام کنه؟یعنی برای ارزها طبق ساعات، فقط تیتر خبر را بگذاره
        چون یکم انگلیسیم ضعیفه و فرصت خواندن متن های طولانی هم ندارم
        با تشکر
        ویرایش توسط mohsen68 : https://www.traderha.com/member/17087-mohsen68 در ساعت 01-23-2015, 02:37 AM

نظر

خیلی ممنون دوست عزیز
          سایتی نیست که مانند بازار تبادلات ارزی فکتوری خبرها را اعلام کنه؟یعنی برای ارزها طبق ساعات، فقط تیتر خبر را بگذاره
          چون یکم انگلیسیم ضعیفه و فرصت خواندن متن های طولانی هم ندارم
          با تشکر
          سلام

تاپیک منابع خبری در بخش بنیادی نگاه کنید. بله چنین چیزی هست. شما به تمام اخبار میتونید دسترسی داشته باشید اما پیشنهاد میدم برای خوندن خبرها چون حجم زیادی هست از نرم افزار بهره ببرید که انشالله هفته آتی آموزش و فایل نصب آن را اشتراک میزارم.

اکنون در حال منظم کردن کل کارام و سیستم ام هستم. از هفته آتی تا عید نوروز میخوام سفت و سخت اکثر تاپیک های آموزشی باز به اتمام برسونم که مطالب جدید و کارای جدید شروع کنیم.به خاطر همین فرصت ندارم چک کنم و اون سلیت مد نظر واستون بیرون بکشم.زحمتش بکشید.

تشکر از شما

نظر

• باسلام
            احتراما امروز از فرصت استفاده كرده و كليه بخش اموزش دانسته هاي يك تريدر فاندامنتاليست و همچنين بخش پرسش و پاسخ انرا مرور كردم . چرا كه باتوجه به انكه قبلا اين اموزشها را خوانده بودم، اكنون با ديد جديدي به انها نگريسته و بهتر انها را درك ميكنم. اما سئوالاتي در ذهن من پيدا شده است كه از جنابعالي خواهش دارم كه به اين سئوالات كه در مورد اين بخشها ميباشد، پاسخ دهيد:
            1- در قسمت خصوصيات انحصاري ارزهاي اصلي شما رونق اقتصادي را كه حتما منظورتان همان gdp است ، اورده ايد. در مورد دلار امريكا اصلا چيزي در مورد رونق اقتصادي نياورده ايد، اين يعني اينكه اين ارز در مورد رونق اقتصادي هيچ واكنشي نشان نميدهد؟ در مورد ژاپن فرموده ايد كه : نکته کلیدی: "رونق اقتصادی باعث کاهش ارزش ین میشود و بلعکس " اين يعني اينكه اگر gdp ژاپن بالا برود، ارزش ين كاهش ميابد؟ اگر اينطور است پس حتما دلار امريكا نيز چون ايمن است بايد همين اتفاق برايش بيفتد؟ همچنين منظور شما از جمله روبرو و كلمه پتانسيل و بالقوه كه در قسمت خصوصيات انحصاري يورو فرموده ايد، چه ميباشد؟ "هر چه پتانسیل برای افزایش تولید ناخالص داخلی (gdp) در کشور یا اتحادیه بیشتر باشد به صورت بالقوه احتمال کاهش یا افزایش ارز محلی بیشتر است" ميشه اين را بيشتر توضيح بدهيد؟
            2- در همان قسمت خصوصيات انحصاري ارزها ، فرق تورمي بودن با كالايي بودن چه ميباشد؟ ايا يك معني را ميدهد؟ چون براي يورو فقط خصوصيت تورمي بودن را اورده ايد اما براي دلار استراليا هردو را. ايا منظور از تورمي بودن همان افزايش تورم كالاهاي جهاني نميباشد؟
            3- در قسمت: شرایط تاثیرگذار تاریخی از دیدگاه بنیادی #50 ، نوشته ايد : "نکته کلیدی: کشورهای مداخله کننده وابستگی زیادی به صادرات دارند مثل چین ، ژاپن و آمریکا که بالاترین مداخله دارند تا ارزش پول محلی را کاهش دهند و صادرات افزایش پیدا کند." ايا امريكا هم جزء صادر كنندگان بزرگ محاسبه ميشود؟ پس چرا ترازش منفي ميباشد؟ ايا ژاپن و امريكا جز مصرف كنندگان بزرگ نميباشند؟4- در قسمت سیاست های اقتصادی 71# نوشته ايد: "نکته کلیدی : اگر سیاست های انبساطی طوری باشد که در کمترین زمان روی مدار بهبود ایجاد نکند نه تنها منجر به افزایش پول محلی نمیشود بلکه موجب کمتر شدن ارزش ان پول میشود و بر عکس." معمولا چه مدت زمان براي سنجش اين شاخص در نظر گرفته ميشود. مثلا در مورد يورو كه ديروز سياست ابساطي خود را اعلام كرد تا چندماه بعد بايد منتظر باشيم تا اگر مثلا تورم بالا نرود، ارزش پول كاهش پيدا كند؟
            5- در سئوالات پرسش و پاسخ فرموده ايد كه 4 اتفاق بايد بيفتد كه ارز با gdp نوسان كند. 1-افزايش gdp در كشور 2- افزايش تورم 3- اشتغال كامل 4- افزايش نرخ بهره. اگر فقط gdp افزايش پيدا كند ايا ارز ان كشور قويتر نميشود؟ و حتما بايد 4 مورد اتفاق بيفتد؟ اگر 2 مورد هم اتفاق بيفتد اين كار صورت نميگيرد؟
            6- در قسمت دوره رکود اقتصادی 81# "الف) کاهش رشد اقتصادی که اولین نشانه کاسته شدن رشد اقتصادی رو به جلو قرار گرفتن یا نزولی شدن شاخص های بورس و بازارهای سرمایه در آن کشور است.به نوعی میتوان گفت که شاخص های بورس نسبت به شرایط اقتصادی مقدم هستند" در هر كشور كدام شاخص بورس مهم است؟ مثلا براي كشور امريكا فرموديد كه فقط داوجونز را تحت نظر قراردهيد. براي بقيه كشورها چطور؟
            7- در قسمت دوره رونق اقتصادی 82# ) بالا رفتن مقدار تورم از دیگر نشانه های رونق اقتصادی است.زمانی که صحبت از بالا رفتن تورم به عنوان یکی از مؤلفه های رشد اقتصادی می کنیم منظور بالا رفتن تورم در محدوده اهداف اقتصادی است.توجه شود زمانی که صحبت از تورم می شود تورم همراه با رشد اقتصادی مد نظر است. " ميخواستم بدانم كه در حال حاضر رشد اقتصادي و اشتغال امريكا در وضعيت مناسبي قرار دارد. اما تورم ان پايين است. ايا احتمال دارد كه علارغم تورم پايين بانك مركزي امريكا نرخ بهره را بالا ببرد؟ و اگر اين كار را بكند ايا باعث نميگردد كه تورم منفي گردد و باعث ركود شود؟
            8- در قسمت وظایف معاملگران بازار ارز نسبت به داده تولید ناخالص داخلی "3-اثر تغییر تولید ناخالص داخلی بر روی تورم و چرخه های کسب و کار
            تولید ناخالص داخلی با تورم رابطه مستقیم دارد با افزایش رشد اقتصادی تورم نیز افزایش پیدا میکند و با کاهش رشد اقتصادی ، تورم کاهش پیدا میکند." ميخواستم بدانم چرا در بعضي از كشورها مثل امريكا با انكه gdp بالاتر رفته اما تورم پايينتر امده است؟
            9- در قسمت تاثیر دوره های رکود و رونق بر دارایی های مختلف 93# : ايا منظور شما از تاثير دوره هاي ركود ورونق ، ركود ورونق جهاني ميباشد؟ چرا كه در جدولي كه كشيده ايد فرموده ايد كه مثلا در زمان رونق ارزهاي پرريسك تقاضا ميگردد. اگر اينطور است الان جهان در چه مرحله اي از چرخه اقتصادي قرار دارد؟ و ايا مفهوم ريسك پذيري و ريسك گريزي كه شما مي فرمائيد بهمين چرخه اقتصادي جهاني مربوط است؟ و ايا ممكن است كه مثلا امروز وضعيت ريسك پذير درجهان حاكم باشد ولي دو روز بعد ناگهان جهان ريسك گريز شود ودر انروز خريد دلار و ين بيشتر گردد؟ چگونه ميتوانيم انرا تشخيص دهيم؟
            10- ايا درست است كه بگوييم اگر تورم بالا برود، اين بدان معناست كه چون تورم با نرخ بهره رابطه معكوس دارد، خودبخود ارزش پول كاهش پيدا ميكند؟ پس اگر به اين ترتيب است چرا عملا اين اتفاق نمي افتد و فقط پس از اعمال سياست بانك مركزي براي كنترل تورم ارزش ارز بالا ميرود؟

باعرض معذرت و پوزش از جنابعالي سئوالات من بسيار زياد شد ولي اين خود شالوده اي از كل سئوالاتي است كه فكر ميكنم به ابهامات بخوبي پاسخ دهد. با تشكر از جنابعالي

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
              سلام

تاپیک منابع خبری در بخش بنیادی نگاه کنید. بله چنین چیزی هست. شما به تمام اخبار میتونید دسترسی داشته باشید اما پیشنهاد میدم برای خوندن خبرها چون حجم زیادی هست از نرم افزار بهره ببرید که انشالله هفته آتی آموزش و فایل نصب آن را اشتراک میزارم.

اکنون در حال منظم کردن کل کارام و سیستم ام هستم. از هفته آتی تا عید نوروز میخوام سفت و سخت اکثر تاپیک های آموزشی باز به اتمام برسونم که مطالب جدید و کارای جدید شروع کنیم.به خاطر همین فرصت ندارم چک کنم و اون سلیت مد نظر واستون بیرون بکشم.زحمتش بکشید.

تشکر از شما
              خیلی عالی میشه اگه زحمت اون نرم افزار را بکشید
              اگه میشه لطف کنید دو تا لینک به بنده بدین:
              1- لینک تاپیک منابع خبری که فرمودین(راستش هرچی گشتم تاپیکی با این عنوان ندیدم)
              2-لینک قسمتی که هفته آینده نرم افزار را اونجا قرار میدین بگذارید تا چک کنم هر وقت گذاشتین استفاده کنم
              خیلی ممنون

نظر

• درخواست اسکریپت

سلام دوستان اسکریپتی می خواهم که با اجرای اون روی هر نماد
                معاملات در سود اون نماد را کلوز کنه ممنون میشم

یک اسکیریپت هم می خوام که تما پندینگ ها رو به صورت بای یا سل ببنده یعنی کلوز پنذینگ بای و کلوز پندینگ سل

فوری
                گاهی زین به پشت

گاهی پشت به زین

نظر

• آقا امید سلام ، اینهمه سوال ؟ هر کدومش در یک روز پاسخ میدم . روز شنبه و یکشنبه که کلا پای لبتاب نمیشینم ، انشالله از فردا...

آقا محسن سلام ، چشم فردا لینک دانلود نرم افزار میزارم و تا آخر هفته آموزش تصویری اش ارایه خواهم کرد

مجیر گل مرد سلام ، داداش شخصا تا الان کارم به اور ترید نکشیده "منظور تعداد ترید زیاد" که از اسکریپ بهره ببرم. اینو در تاپیک دوستان برنامه نویس مطرح کنید به نظرم سریعتر به پاسخ برسید.

ارادت

نظر

• دوستان کسی در مورد بازار اوراق قرضه مطالعه و تجربه کار "معامله و تحلیل" را دارد یا خیر؟ یک کارگزار مختص اوراق قرضه کسی میشناسه بهم معرفی کنه ، توجه کنید فقط بازار اوراق قرضه خدمات بده و ... نه کارگزار بازار ارز باشه هزار و یک ایندکس کنارش داشته باشه ! متاتریدری هم نبود مهم نیست همون تحت وب هم قابل کار و بررسی است.

نظر

• یوزر ناظرسایت سلام و عرض ادب

پست منم که حذف کردید ، درسته نبایست دخالتی در امورات شما کرد منتهی نبایست یک تاپیک که صرفا" جهت شناسایی شرکت های خدمات دهنده ایندکس های معاملاتی و معیار اعتبار آنهاست بست . شخصا" شش دلیل برتری پی سی ام به اندازه دو ورق آچار تایپ نمودم که نشد آن را درج کنم "به دلیل حذف تاپیک" و میبایست اینها اطلاع رسانی در یک تاپیک منظم باشد همچون تاپیک های دیگر که مدیران مدارک و اعتبارات شرکت را درج نمودند و دوستان سوالات خود را در مورد هر یک از این مدارک ارایه نمودند و پاسخ گرفتند. شرکت عالی پی سی ام با هدف شفاف سازی و مشتری مداری برپا شده و این محیط را راه اندازی نمود . مانند شرکت های دیگر نیست که در هاله ای از ابهام کار کنه بلکه برعکس تنها شرکتی هستیم که با مشتریان چنین رفتاری داریم و تلاش میکنیم معلومات افراد اعم از شناسایی اعتبار شرکت ها و مقایسه آنها با شرکت خود و بیان دلیل برتری در کنار آموزش صحیح معامله گری در حد استاندارد جهانی و حتی بیشتر، را بالا ببریم و محیط سالم رقابتی را ایجاد و معرفی کنیم . ما به دنبال حفظ امنیت ، سود مشتری در دراز مدت هستیم چرا که یک شرکت واسطه گر "بروکر" صرفا" درآمدش حاصل از کمیسیون یا همان اسپرد معاملاتی است که مشتریان خود انجام میدهند و پایداری آنها در بازار حکم اول برای ما داراست و تمام تلاش خود را برای این منظور به کار بردیم و خواهیم برد . پس میبایست قبل از اعمال قوانین نیت افراد را مطلع شد که صرفا" با شناخت افراد حاصل خواهد شد. این دوست عزیز که چنین تاپیکی ایجاد نمود از دوستان بنده میباشد که در اینستاگرام رابطه دوستی براقرار شو و آن را برای کسب اطلاعات بیشتر و حرفه ای به فروم فراخواندم. پس همانطور که شما به فکر نظم و انضباط هستید جای تشکر و قدردانی بابت زحماتتون داره ، ما هم به دنبال جذب افراد صاحب نظر هستیم که میبایست با حمایت از آنها ، احترام را به حداکثر خود برسانیم. شک نکنید جای که تعرض به قوانین سایت و شرکت بشه و خطوط قرمز رد بشه شخصا" اولین نفر خواهم بود که در مقابل آن برخورد لازمه را انجام خواهم داد. شما صرفا" بر روی فروم قرار دارید اما بنده تلفنی و راه های ارتباطی دیگر با افراد هستم و بی شک تذکرات لازم را خواهم داد. این تعهد اخلاقی و سطح فرهنگ خانوادگی بالای افراد هست که باعث شده ما به دور هم جمع باشیم و حداکثر بهره را از معلومات یکدیگر نصیب خود کنیم.و با درک و منطق بالا محیط را سالم نگه داریم و از سوء تفاهم های که بعضا" به وجود می آید جلوگیری کنیم. که این سوء تفاهم ها به خاطر نبود نوع لحن ، بیان افراد و صرفا تایپ متن میباسد به وجود میاد که ماشالله همه با کار بر روی شبکه های اجتماعی بر این مباحث اشراف کامل دارند و درک میکنند.

امیدوارم که شما با انعطاف بیشتری ما را در رسیدن به اهداف همراهی نمایید و با سرعت بالا اقدام خشک را کمتر نمایید.

بنده از حذف پستم ناراحت نیستم و این را جزء وظایف شما میدانم. اما بهتر بود قبل از این حرکت به بنده اطلاع میدادید که خود آن را ویرایش و اصلاح یا حتی حذف نماییم. شخصا" یوزر ناظرسایتی را دارم که هنوز از آن بهره نبردم چرا که احساس خوبی نسبت به این یوزر ندارم و قبلا" عرض کردم که این محیط پویا و حرفه ای بر اساس دوستی ها و روابط صمیمانه هست که داریم. و نبایست با چنین یوزری مگر در مواقع خط قرمز وارد عمل شد.

باز از شما تشکر میکنم . امیدوارم صحیح و سلامت باشید.

پ.ن: دوستان توجه کنید که پست بنده هم حذف شد منتهی بنده تابع قوانین هستم و هرآنچه ایشان انجام دهند قبول دارم و نبایست گله کرد و صرفا" قهر و حرف و حدیث ایجاد کنیم. ما احترام میگذاریم. بنده هم مثل شما یک یوزرم و فرق نداره سبزم یا رنگ دیگه ، نام ام خلیل هست و برای دوستان صرفا" همین هستم و بس.

قربان همه شما - خلیل

نظر

• 1
                        - در قسمت خصوصيات انحصاري ارزهاي اصلي شما رونق اقتصادي را كه حتما منظورتان همان gdp است ، اورده ايد. در مورد دلار امريكا اصلا چيزي در مورد رونق اقتصادي نياورده ايد، اين يعني اينكه اين ارز در مورد رونق اقتصادي هيچ واكنشي نشان نميدهد؟ در مورد ژاپن فرموده ايد كه : نکته کلیدی: "رونق اقتصادی باعث کاهش ارزش ین میشود و بلعکس " اين يعني اينكه اگر gdp ژاپن بالا برود، ارزش ين كاهش ميابد؟ اگر اينطور است پس حتما دلار امريكا نيز چون ايمن است بايد همين اتفاق برايش بيفتد؟ همچنين منظور شما از جمله روبرو و كلمه پتانسيل و بالقوه كه در قسمت خصوصيات انحصاري يورو فرموده ايد، چه ميباشد؟ "هر چه پتانسیل برای افزایش تولید ناخالص داخلی (gdp) در کشور یا اتحادیه بیشتر باشد به صورت بالقوه احتمال کاهش یا افزایش ارز محلی بیشتر است" ميشه اين را بيشتر توضيح بدهيد؟
                        1- خصوصیات انحصاری ، آن دسته از رفتارهای است که یک ارز نسبت به آن واکنش مشخصی را داراست و در انحصار آن میباشد. رونق اقتصادی به منظور رونق در سطح جهانی است که حال در برخی مواقع در سطح منطقه ای هم در نظر گرفته میشود. رونق اقتصادی برای ارزهای حائز اهمیت میباشد که دارای بازده و بهره بالای است که اصطلاحاً جزء دسته پرریسک ها محسوب میگردند ، چرا که با رونق اقتصادی و انتظار به سمت رونق ، باعث افزایش در بازدهی و بهره ها از جانب کشورهای که دارای ارزهای پرریسک هستند مشاهده خواهیم کرد که این امر به دلیل جذب سرمایه ها در آن کشورها هست . اما ارزهای ایمن به دلیل خاصیت آنها دارای بازده کمتری در شرایط رونق اقتصادی نسبت به ارزهای پرریسک به ارمعان می آورند و اینکه سرمایه ها به سمت کشورهای با ارز پر ریسک حرکت میکنند که این خود باعث تضعیف ارزی همانند ین خواهد شد . منظور پس این هست . شما خلاصه متن را مشاهده کردید و میبایست رونق اقتصادی را در محموع ل اقتصاد جهانی در نظر بگیرید.

پتانسیل به منظور ظرفیت و انتظارات بیشتر هست و عبارت بلقوه در زمانی به کار میرود که شمارش در آن نامبهم است و اینکه قدرت افزایش یا کاهش را به ما میرساند. بلفرض مثال در جملاتی همچون مشخص نبودن سود بلقوه در بازار به گوش همه اشناست ، ما سودی که در بازار ممکن است ایجاد نمائیم الاخصوص در یک معامله به دلیل ماهیت داینامیکی بازار ، نمیتوان پیش بینی نمائیم ، یعنی قدرت سود نهایی نامشخص هست
                        آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

خیلی عالی میشه اگه زحمت اون نرم افزار را بکشید
                          اگه میشه لطف کنید دو تا لینک به بنده بدین:
                          1- لینک تاپیک منابع خبری که فرمودین(راستش هرچی گشتم تاپیکی با این عنوان ندیدم)
                          2-لینک قسمتی که هفته آینده نرم افزار را اونجا قرار میدین بگذارید تا چک کنم هر وقت گذاشتین استفاده کنم
                          خیلی ممنون
                          سلام

نرم افزار:

www.jetbrains.com/omea_reader/

نظر

• نوشته اصلی توسط omidnabeghe نمایش پست ها
                            باسلام
                            احتراما امروز از فرصت استفاده كرده و كليه بخش اموزش دانسته هاي يك تريدر فاندامنتاليست و همچنين بخش پرسش و پاسخ انرا مرور كردم . چرا كه باتوجه به انكه قبلا اين اموزشها را خوانده بودم، اكنون با ديد جديدي به انها نگريسته و بهتر انها را درك ميكنم. اما سئوالاتي در ذهن من پيدا شده است كه از جنابعالي خواهش دارم كه به اين سئوالات كه در مورد اين بخشها ميباشد، پاسخ دهيد:
                            1- در قسمت خصوصيات انحصاري ارزهاي اصلي شما رونق اقتصادي را كه حتما منظورتان همان gdp است ، اورده ايد. در مورد دلار امريكا اصلا چيزي در مورد رونق اقتصادي نياورده ايد، اين يعني اينكه اين ارز در مورد رونق اقتصادي هيچ واكنشي نشان نميدهد؟ در مورد ژاپن فرموده ايد كه : نکته کلیدی: "رونق اقتصادی باعث کاهش ارزش ین میشود و بلعکس " اين يعني اينكه اگر gdp ژاپن بالا برود، ارزش ين كاهش ميابد؟ اگر اينطور است پس حتما دلار امريكا نيز چون ايمن است بايد همين اتفاق برايش بيفتد؟ همچنين منظور شما از جمله روبرو و كلمه پتانسيل و بالقوه كه در قسمت خصوصيات انحصاري يورو فرموده ايد، چه ميباشد؟ "هر چه پتانسیل برای افزایش تولید ناخالص داخلی (gdp) در کشور یا اتحادیه بیشتر باشد به صورت بالقوه احتمال کاهش یا افزایش ارز محلی بیشتر است" ميشه اين را بيشتر توضيح بدهيد؟
                            2- در همان قسمت خصوصيات انحصاري ارزها ، فرق تورمي بودن با كالايي بودن چه ميباشد؟ ايا يك معني را ميدهد؟ چون براي يورو فقط خصوصيت تورمي بودن را اورده ايد اما براي دلار استراليا هردو را. ايا منظور از تورمي بودن همان افزايش تورم كالاهاي جهاني نميباشد؟
                            3- در قسمت: شرایط تاثیرگذار تاریخی از دیدگاه بنیادی #50 ، نوشته ايد : "نکته کلیدی: کشورهای مداخله کننده وابستگی زیادی به صادرات دارند مثل چین ، ژاپن و آمریکا که بالاترین مداخله دارند تا ارزش پول محلی را کاهش دهند و صادرات افزایش پیدا کند." ايا امريكا هم جزء صادر كنندگان بزرگ محاسبه ميشود؟ پس چرا ترازش منفي ميباشد؟ ايا ژاپن و امريكا جز مصرف كنندگان بزرگ نميباشند؟4- در قسمت سیاست های اقتصادی 71# نوشته ايد: "نکته کلیدی : اگر سیاست های انبساطی طوری باشد که در کمترین زمان روی مدار بهبود ایجاد نکند نه تنها منجر به افزایش پول محلی نمیشود بلکه موجب کمتر شدن ارزش ان پول میشود و بر عکس." معمولا چه مدت زمان براي سنجش اين شاخص در نظر گرفته ميشود. مثلا در مورد يورو كه ديروز سياست ابساطي خود را اعلام كرد تا چندماه بعد بايد منتظر باشيم تا اگر مثلا تورم بالا نرود، ارزش پول كاهش پيدا كند؟
                            5- در سئوالات پرسش و پاسخ فرموده ايد كه 4 اتفاق بايد بيفتد كه ارز با gdp نوسان كند. 1-افزايش gdp در كشور 2- افزايش تورم 3- اشتغال كامل 4- افزايش نرخ بهره. اگر فقط gdp افزايش پيدا كند ايا ارز ان كشور قويتر نميشود؟ و حتما بايد 4 مورد اتفاق بيفتد؟ اگر 2 مورد هم اتفاق بيفتد اين كار صورت نميگيرد؟
                            6- در قسمت دوره رکود اقتصادی 81# "الف) کاهش رشد اقتصادی که اولین نشانه کاسته شدن رشد اقتصادی رو به جلو قرار گرفتن یا نزولی شدن شاخص های بورس و بازارهای سرمایه در آن کشور است.به نوعی میتوان گفت که شاخص های بورس نسبت به شرایط اقتصادی مقدم هستند" در هر كشور كدام شاخص بورس مهم است؟ مثلا براي كشور امريكا فرموديد كه فقط داوجونز را تحت نظر قراردهيد. براي بقيه كشورها چطور؟
                            7- در قسمت دوره رونق اقتصادی 82# ) بالا رفتن مقدار تورم از دیگر نشانه های رونق اقتصادی است.زمانی که صحبت از بالا رفتن تورم به عنوان یکی از مؤلفه های رشد اقتصادی می کنیم منظور بالا رفتن تورم در محدوده اهداف اقتصادی است.توجه شود زمانی که صحبت از تورم می شود تورم همراه با رشد اقتصادی مد نظر است. " ميخواستم بدانم كه در حال حاضر رشد اقتصادي و اشتغال امريكا در وضعيت مناسبي قرار دارد. اما تورم ان پايين است. ايا احتمال دارد كه علارغم تورم پايين بانك مركزي امريكا نرخ بهره را بالا ببرد؟ و اگر اين كار را بكند ايا باعث نميگردد كه تورم منفي گردد و باعث ركود شود؟
                            8- در قسمت وظایف معاملگران بازار ارز نسبت به داده تولید ناخالص داخلی "3-اثر تغییر تولید ناخالص داخلی بر روی تورم و چرخه های کسب و کار
                            تولید ناخالص داخلی با تورم رابطه مستقیم دارد با افزایش رشد اقتصادی تورم نیز افزایش پیدا میکند و با کاهش رشد اقتصادی ، تورم کاهش پیدا میکند." ميخواستم بدانم چرا در بعضي از كشورها مثل امريكا با انكه gdp بالاتر رفته اما تورم پايينتر امده است؟
                            9- در قسمت تاثیر دوره های رکود و رونق بر دارایی های مختلف 93# : ايا منظور شما از تاثير دوره هاي ركود ورونق ، ركود ورونق جهاني ميباشد؟ چرا كه در جدولي كه كشيده ايد فرموده ايد كه مثلا در زمان رونق ارزهاي پرريسك تقاضا ميگردد. اگر اينطور است الان جهان در چه مرحله اي از چرخه اقتصادي قرار دارد؟ و ايا مفهوم ريسك پذيري و ريسك گريزي كه شما مي فرمائيد بهمين چرخه اقتصادي جهاني مربوط است؟ و ايا ممكن است كه مثلا امروز وضعيت ريسك پذير درجهان حاكم باشد ولي دو روز بعد ناگهان جهان ريسك گريز شود ودر انروز خريد دلار و ين بيشتر گردد؟ چگونه ميتوانيم انرا تشخيص دهيم؟
                            10- ايا درست است كه بگوييم اگر تورم بالا برود، اين بدان معناست كه چون تورم با نرخ بهره رابطه معكوس دارد، خودبخود ارزش پول كاهش پيدا ميكند؟ پس اگر به اين ترتيب است چرا عملا اين اتفاق نمي افتد و فقط پس از اعمال سياست بانك مركزي براي كنترل تورم ارزش ارز بالا ميرود؟

باعرض معذرت و پوزش از جنابعالي سئوالات من بسيار زياد شد ولي اين خود شالوده اي از كل سئوالاتي است كه فكر ميكنم به ابهامات بخوبي پاسخ دهد. با تشكر از جنابعالي
                            پاسخ سوال دوم:

تورمی بودن: شرایط تورمی در بخش مصرف کننده در کشورهای عضو واحد پولی مشترک یورو است . با افزایش تورم در این کشورها یورو به شدت تقویت میشه و با کاهش تورم ، به شدت ارزش یورو کاهش میابد

کالایی بودن: به دلیل حجم زیاد صادرات کالاهای اولیه از کشورهای ذکر شده ( استرالیا ، کانادا و نیوزلند ) و سهم عمده صادرات در رشد اقتصادی این کشورها این ارزها تاثیر بسیاری از ارزش کالاهای پایه ای و جهانی میپذیرند

نظر

• سلام خدمت استاد خودم اقا خلیل و عرض خسته نباشید

میخواستم اگه لطف کنید مطالبی که قرار میدهید با مثل باشه و حالت کاربردی بیشتری داشته باشه من تمام ویدیو های شما رو دیدم اما نمیدونم الان مثلا جدول بازدهی داریم چطور محاسبه کنم و از اون چطور اطلاعتم استخراج کنم و بخواهم بازاررو تحلیل کنم یا الان من میدونم تولید ناخاص داخلی چی هست واز چه چیزهایی برای محاسبه اش استفاده میشود ولی از این اطلاعات برای ترید خودم چطور استفاده کنم

توضیحات کاربردی تر بشه ممنون میشم استاد

نظر

• نوشته اصلی توسط g.kaymasi نمایش پست ها
                                سلام خدمت استاد خودم اقا خلیل و عرض خسته نباشید

میخواستم اگه لطف کنید مطالبی که قرار میدهید با مثل باشه و حالت کاربردی بیشتری داشته باشه من تمام ویدیو های شما رو دیدم اما نمیدونم الان مثلا جدول بازدهی داریم چطور محاسبه کنم و از اون چطور اطلاعتم استخراج کنم و بخواهم بازاررو تحلیل کنم یا الان من میدونم تولید ناخاص داخلی چی هست واز چه چیزهایی برای محاسبه اش استفاده میشود ولی از این اطلاعات برای ترید خودم چطور استفاده کنم

توضیحات کاربردی تر بشه ممنون میشم استاد
                                سلام بزرگوار

صما لطف دارید . در مورد بازدهی عنوان کنم بنده اندیکاتور لازمه را در همان پوشه ویدئو ارایه شده گنجاندم که نیازی به محاسبات نداشته باشید.

بقیه موارد هم خوب باید گفت فاندامنتال مفهومی است. حال ما برای همین موضوعی که عنوان کردید gdp چندین حالت در نظر گرفتیم که با توجه به اونها ما اقتصاد را در یک چرخه اقتصادی قرار میدهیم و ... انشالله در نهایت کلیپ ها جمع بندی خواهد شد...

ممنون از شما

نظر

پردازش ...
                                X