اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

فراز و نشیب فاندامنتال از دید من

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام متین جان دریچه فاندامتال نگاه تازه ای در مورد فارکس به من داد

از شما متشکرم مرسی

لطفا منابع اعلام کنید که ما هم شروع به تحلیل در این مورد کنیم

نظر

متين جان سلام و از شما كمال تشكر را دارم كه با تمام مشكلاتي كه داريد در بدو ورود به كانادا باز هم ما را فراموش نكرديد از ما هم فراموش نكنيد هر جا هستيد سلامت باشيد

هر گاه بر لبه سخت پرتگاهي اسير گشتي به خداوند توكل كن يا خداوند تو را در آغوش خواهد گرفت و يا پرواز كردن را به تو خواهد آموخت

نظر

با این که از افراد بد قول و وقت نشناس بدم میاد ولی به نظر خودم هم به این گونه افراد کم شباهت نیستم!!!!!!
        این زندگی تحصیل و کار در کانادا چنان وقتی از من گرفته که وقت سر خاروندن ندارم دوستان غیبت طولانی مدت من رو ببخشید دیگه نمیتونم برای زمان انتشار مطلب زمان مشخصی رو معین کنم منتها سعی میکنم هفته ای یک مطلب بذارم . این رو میدونم که رشد و بهره وری مفید یک تابیک در حضور مستمر است ولی چاره دیگه ای ندارم منتها همینجا اعلام میکنم این مبحث رو ناتمام نمیگذارم.
        فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

نظر

نوشته اصلی توسط farzan20 نمایش پست ها
          با تشکر از آموزشهای باارزشتان
          اگر برایتان مقدور است تحلیلی از یک یا چند خبر را هم قرار دهید تا نتایج آموزشها را در عمل و همچنین شیوه تحلیل را نیز ببینیم.
          موفق باشید
          فرزان جان من که هنوز تحلیل عناوین خبری رو آغاز نکردم اینها همه بیش نیاز های تحلیل فاندامنتال هست چشم به اونجا که رسیدیم اعلام میکنم

نظر

نوشته اصلی توسط g.kaymasi نمایش پست ها
            سلام متین جان دریچه فاندامتال نگاه تازه ای در مورد فارکس به من داد

از شما متشکرم مرسی

لطفا منابع اعلام کنید که ما هم شروع به تحلیل در این مورد کنیم
            kaymasعزیز این تابیک تجربیات و برداشت های شخصی من است از منابع مختلف دقیقا دنبال چه منبعی هستید؟

نظر

اقا متین از مطالبتون بی نهایت استفاده کردم .منتظر ادامه این بحث هستم.با تشکر

نظر

سلام اقا متین مثل اینکه خوشمیگذره ما ها رو فراموش کردی همچنان منتظرپست هایخوبتون هستیم شما اونجا کارتون فقط ترید هست

نظر

نوشته اصلی توسط g.kaymasi نمایش پست ها
                  سلام اقا متین مثل اینکه خوشمیگذره ما ها رو فراموش کردی همچنان منتظرپست هایخوبتون هستیم شما اونجا کارتون فقط ترید هست
                  اینجا تنها کاری که نمیکنم تو این 40 روز ترید است. وقت نمیشه در ضمن چون در ساعات اولیه بازار لندن خواب هستیم واسه من اینجا ترید کار سختیه واقعا ایران از لحاظ جغرافیایی در حای خوبی قرار گرفته واسه ترید.افسوس.

نظر

آره انصافاً ایران بهترین تایم رو برای معامله روی فارکس رو داره.
                    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                    https://telegram.me/Cyclicalwaves
                    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط matin fund نمایش پست ها
                      مبحث اول این تاپیک بحث درباره دارایی های امن و دارایی های ریسکی است اما این ۲نوع دارایی چیست و با یک دیگر چه تفاوتهایی دارند کدام دسته ابزارهای معاملاتی امن و کدام دسته ریسکی هستند رو در این بحث با یک دیگر بررسی می کنیم

دارایی های امن: به مجموعه ای از دارایی ها که در زمان رکودهای اقتصادی یا بحرانهای سیاسی نظیر جنگ در اقصی نقاط دنیا قدرت خرید دارنده خود را حفظ کرده و توجه معامله گران را به خود جلب می کند دارایی های امن گویند نظیردلار آمریکا،ین ژاپن،فرانک سویس،اوراق قرضه دولت آمریکا، اوراق قرضه دولت آلمان

دارایی های ریسکی: به مجموعه ای از دارایی ها که در زمان ثبات و رشد اقتصادی در دنیا قدرت خرید دارنده آن را افزایش داده و توجه معامله گران رو به خود جلب می کند دارایی های ریسکی گویند مانند یورو پوند (دلار کانادا،استرالیا،نیوزلند راند آفریقا جنوبی)(ارزهای کالایی) اوراق قرضه یونان،اسپانیا،ایتالیا . سهام قابل معامله و طلا،نفت،مس.

توجه به این نکته ضروریست که اوراق قرضه اصولاً در دست بندی دارایی های امن قرار می گیرد و اوراق قرضه دو کشور آمریکا و آلمان به دلیل زیر ساخت های محکم اقتصادی در شرایط بحران پناه گاه سرمایه های سر گردان هستند و سودی در حدود ۲در صد در سال برای سر رسیدهای ۱۰ساله پرداخت میکنند اما کشور یونان به دلیل مشکلات اقتصادی و میزان بالای قرض های دولتی مجبور است بهره سالیانه ۳۰درصد برای سر رسیدهای ۱۰ساله پرداخت کند در صورتی که واحد پولش با آلمان یکی است ولی هزینه استقراضش ۱۵برابر است ایتالیا و اسپانیا نیز همین طور.

برای بعضی دوستان شاید قرار گرفتن طلا در دسته دارایی های ریسکی جای سوال باشد مخصوصا دوستانی که کتاب امواج الیوت رابرت پریچر رو خوندند باید خدمت دوستان عرض کنم که طلا امروز از اصول حاکم بر اقتصاد دهه ۷۰جهان پی روی نمیکند و در طول بحث متوجه خواهید شد که طلا یک دارایی ریسکی است البته بحث طلا در ایران متفاوت از جهان است. خیلی ها در دنیا به این امر معتقدند مثل دنیس گارتمن اما چه گونه میشود با استفاده از این مبحث به معامله پرداخت رو در مبحث بعدی یعنی ریسک پذیری و ریسک گریزی بررسی می کنیم .

با تشکر
                      سلام و تشکر از زحماتی که میکشید . برای اینکه قضیه را بهتر متوجه بشوم لطفا به سوالات من جواب بدهید :
                      1)شما گفتید که " دارایی های امن: به مجموعه ای از دارایی ها که در زمان رکودهای اقتصادی یا بحرانهای سیاسی نظیر جنگ در اقصی نقاط دنیا قدرت خرید دارنده خود را حفظ کرده و توجه معامله گران را به خود جلب می کند دارایی های امن گویند نظیردلار آمریکا،ین ژاپن،فرانک سویس،اوراق قرضه دولت آمریکا، اوراق قرضه دولت آلمان"

دارایی های ریسکی: به مجموعه ای از دارایی ها که در زمان ثبات و رشد اقتصادی در دنیا قدرت خرید دارنده آن را افزایش داده و توجه معامله گران رو به خود جلب می کند دارایی های ریسکی گویند مانند یورو پوند (دلار کانادا،استرالیا،نیوزلند راند آفریقا جنوبی)(ارزهای کالایی) اوراق قرضه یونان،اسپانیا،ایتالیا . سهام قابل معامله و طلا،نفت،مس.

اگر در یک مقطع زمانی مثلا ثبات و رشد اقتصادی هر دو مورد دارایی های امن و ریسکی را در نظر بگیریم انگاه درایی های امن هم قدرت خرید دارنده خود را حفظ میکنند حالا در این حالت چه تفاوتی با دارایی های ریسکی دارند که انها هم در زمان ثبات و رشد اقتصادی قدرت خرید دارنده خود را حفظ میکنند .

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                        ممنون دوست من

پاره ای توضیحات تکمیلی :

ارز ایمن دو شرط زیر را دارا می باشد.

الف- نقد شوندگی بالا دارد
                        ب - به عنوان پشتوانه اقتصادی سیاسی و نظامی مورد پذیرش است.

دارایی ایمن بودن به این معنی است که در بحران ها و شرایط نامتعادل اقتصادی خریده ، پس انداز و ذخیره میشود.

خصوصیات دارایی های ایمن :

1- محافظت : در زمانهای بحران های سیاسی و اقتصادی دارایی ایمن ارزشش کاسته نمیشود .
                        2- ذخیره ارزش: در شرایط تورمی ارزش خود را حفظ میکند.
                        3- رسمی بودن : به عنوان وسیله مبادله مورد قبول باشد

نکته کلیدی : ارزهای ایمن به ترتیب دلار، ین ، فرانک میباشد .
                        نکته کلیدی : در دوران عدم اطمینان به اقتصاد ، دارایی های ایمن به ششدت تقاضا میشود .
                        نکته مهم : وضعیت یک ارز را مخصوصا اگر دارایی ایمن باشد بر مبنای اقتصاد داخلی نمیسنجند ، بلکه بیشتر ارزش ان دارایی بر مبنای اقتصاد جهانی است .

==================

دارایی پر یسک ( ارزهای تورمی )

1- بازده بالایی دارند ( هرچه بهره بانکی بیشتر باشد ریسک بیشتر می شود . )
                        2- دامنه نوسانات انها زیاد است ( مقدار جابجایی، حرکتی شدیدی دارند )

نکته کلیدی : پوند اگر نرخ بهره را بالا ببرد ، این ارز بسیار پر ریسک میشود ( زیرا هم بستگی شدیدی با نفت دارد .)

3- دارایی پر ریسک اثر پذیری و اثر گذاری شدیدی از سایر دارایی های پر ریسک دارد.

نکته کلیدی : سهام جزء دارایی پرریسک است ، اگر سهام بالا رود ارزش دارایی پر ریسک بالا میرود .

نکته مهم: طلا بستگی به دوران اقتصادی دارد ، و به نحوی یک کالای ایمن محسوب میشود (در دوران رکود..) توضیحات بیشتر انشالله در این خصوص ارائه خواهد شد.

فدای شما خلیل
                        سلام
                        1) چرا هرچه بهره بانکی بیشتر باشد ریسک بیشتر می شود ؟

2)گفته اید " پوند اگر نرخ بهره را بالا ببرد ، این ارز بسیار پر ریسک میشود ( زیرا هم بستگی شدیدی با نفت دارد .)" منظور شما این است " که اگر بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره پوند را بالا ببرد " ؟
                        و همبستگی پوند با نفت مستقیم است ؟

نظر

در این پست به بحث در باره شرایط و زمانهای ریسک پذیری و ریسک گریزی در بازارهای مالی جهان میپردازیم
                          ابتدا تعاریفی کلاسیک از این ۲رو رو ارائه کرده سپس چگونگی معامله کردن با استفاده از این شرایط در بازارهای دادو ستد جهانی رو بررسی می کنیم

ریسک پذیری: به اوقات و شرایطی که در آن معامله گران شروع به خرید دارایی های ریسکی و فروش دارایی های امن به قصد کسب سود بیشتر میکنند شرایط و اوقات ریسک پذیری می گوییم.

یاد آوری: در پست قبل به این نکته اشاره شد که سرمایه گزران در زمانهای ثبات اقتصادی و سیاسی اقدام به خرید دارایی های ریسکی میکنند

ریسک گریزی:به اوقات و شرایطی ک در آن فعالان بازار تمایل به خرید دارایی های امن و فروش دارایی های ریسکی دارند به قصد حفظ قدرت خرید خود را دارند شرایط و اوقات ریسک گریزی در بازار گوییم

یاد آوری:در پست قبل توضیح داده شد که سرمایه گذاران در زمان رکود های اقتصادی و بن بست های سیاسی نظیر جنگ اقدام به خرید دارایی های امن میکنند.

خوب اما سوال این جاست که چه گونه با استفاده از این مورد می توان به معامله در فارکس دست زد؟

در پلث فرم معاملاتی کار گذاری پرسپولیس علاوه بر ارزهای مختلف ما شاخص های جهانی طلا نقره نفت رو هم در برابر دلار میتوانیم معامله کنیم

فرض می کنیم بر مبنای تحلیل انواع اخبار که در پست های بعدی نحوه تحلیل اون هارو آموزش خواهم داد به این نتیجه میرسیم که اوضاع اقتصاد جهانی با ثبات و با چشم انداز مثبت است طبیعتاً در این شرایط تمایل به خرید دارایی های ریسکی داریم این دارایی ها در بازار فارکس جفت ارزها هستن بنابراین باید بتوانیم تشخیص دهیم که کدام طرف را بای و کدام طرف را سل کنیم

اینجا یه راه ساده رو بهتون معرفی می کنم ارزی رو که نرخ بهره بیشتری دارد ریسکی تر و ارزی که نرخ بهره کمتری دارد امن تر در نظر بگیرید در حال حاضر

دلار استرالیا نرخ بهره ۳.۵نیوزیلند ۲.۵کانادا ۱یورو ۱پوند ۰.۵دلار و فرانک زیر ۰.۲۵و ین ۰.۱در صد رو دارند.

حالا مثلا ما میخوایم به معامله روی دلار استرالیا در برابر آمریکا بپردازیم و شرایط هم ریسک پذیری است چون استرالیا نرخ بهره بیشتری دارد ما اقدام به خرید این جفت عرض می کنیم.

یا یورو در برابر پوند و شرایط ریسک گریزی است چون نرخ بهره پوند پایین تر و دارایی امن تری است اقدام به سل کردن این جفت عرض می کنیم

نیوزیلند در برابر ین ژاپن و شرایط هم ریسک پذیری است خوب چون نرخ بهره نیو زیلند بالاتر است اقدام به خرید این عرض می کنیم.

دلار کانادا در برابر فرانک سوئیس و شرایط ریسک گریزی است خوب نرخ بهره سویس کمتر از کانادا است پس اقدام به فروش این جفت عرض می کنیم

در رابطه با طلا نقره نفت و شخص های جهانی که همه در برابر دلار هستند اگر شرایط ریسک پذیری بود به خرید دست بزنید و اگر ریسک گریزی اقدام به فروش آنها کنید.
                          دوستان این بحث نحوه تشخیص دارایی ریسکی تر و امن تر که من با نرخ بهره برای شما مشخص کردم عواملی فراتر از نرخ بهره دارد منتها چون نیاز به توضیحات اقتصادی و سیاسی زیادی دارد که هم از حوصله بحث خارج است و هم در نحوه معامله کردن ما تأثیری ندارد ، از توضیح در باره آن صرف نظر کرد

در مطلب بعدی به بخث راجع همبستگی ها و قوانین حاکم بر اقتصاد جهانی میبردازیم با تشکر
                          سلام

گفته اید " در رابطه با طلا نقره نفت و شخص های جهانی که همه در برابر دلار هستند اگر شرایط ریسک پذیری بود به خرید دست بزنید و اگر ریسک گریزی اقدام به فروش آنها کنید."
                          پس چرا در حال حاضر که شرایط اقتصادی در رکود است و در نتیجه ریسک گریزی میشود و طلا هم کالایی است نا امن قیمتش در حال صعود است نه نزول که ما بخواهیم بفروشیم ؟

نظر

مسعود جان همینطور که حاج خلیل زحمت کشیدن توضیخ دادن در سایت فارکس فاکتوری گوشه سمت چب نرخ بهره را زده بازم سوالی بود در خدمتم.
                            فکر کنم امروز دوستان ضرورت فراگیری تحلیل فاندامنتال رو متوجه شدن! با یک خبر توافق سران اروبا تمام بازارها ریسک بذیر شدن و یورو 240 بیب نفت 350 بیب و طلا 50 دلار دلار استرالیا 200 بیب بالا رفت خیلی ساده از صبخ فرصت داشتین که معامله های ریسک بذیر را باز کنید . نه نیازی به بای استاب داشت نه سل استاب.
                            ضمنا توجه به این نکته ضروریه با این که اوضاع اروبا روبه راه داره میشه ولی قیمت طلا هم داره بالا میره یعنی طلا کالای ریسکی که در ثبات رشد میکنه نه رکود این برای بار دوم جهت یاد آوری!!!!!!
                            سلام
                            از کجا بفهمیم بازارها ریسک پذیرند یا ریسک گریز ؟ لطفا با چند مثال واقعی توضیح دهید .

نظر

سلام بر دوستان در این پست قصد دارم در مورد قوانین حکم بر بازارهای ملی و همبستگی ها صحبت کنم اکثر مورد مطرح شده سعی شده مطلب در عین تیتر وار بودن جامع و کامل باشد امید که مقبول واقع شود.

به علت آن که اصل پدیدهٔ ریسک پذیری و ریسک گریزی از بازار بورس یک کشور سر چشمه می گیرد مطلب رو با شاخص بورس آمریکا شروع کرده و بعد به شرح و بست موضوع می پردازم

کشور آمریکا دارای ۳شاخص بورس است که عبارتند از داو جونز۳۰،نزدک و اس اند پی ۵۰۰البته شاخصهای دیگری مثل راسل۲۰۰۰هم هستن که صرف نظر می کنیم

داو جونز ۳۰اشاره به ۳۰شرکت صنعتی بزرگ آمریکا دارد، نزدک اشاره به شرکتهای فعال در زمینه تکنولوژی و آی تی دارد و اس اند پی ۵۰۰ ۵۰۰عدد از شرکتهای بزرگ کشور آمریکا از تمامی بخش ها مانند صنایع ،تکنولوژی و شرکتهای فعال در صنایع بانک داری یا فاینانس که البته بخش اعظم این ۵۰۰شرکت مربوط به صنایع و بانک داری هستند و کمتر شرکتهای تکنولوژی در اون حضور دارند.

معمولا ۲شاخص داو جونز ۳۰و اس اند پی ۵۰۰همبستگی مثبت بسیار شدید با هم دارند و نمودارهای تکنیکال شان مانند یک دیگر هستند به خاطره این که بیشتر معرف شرکتهایی هستند که به صنایع آمریکا می پردازند تا تکنولوژی البته گام های حرکتی نزدک هم با اون ها تقریبا یکی است منتها با مقادیر در صدی متفاوت و صد البته نمودار تکنیکال متفاوت.مطلبی که بسیار جالب است در هر تغییر جهت بازار از مثبت به منفی یا منافی به مثبت شاخص نزدک پیشرو است و ۲تای دیگر دنبال رو اون یعنی مثلا ابتدا شاخص نزدک تغیراتش از مثبت به منفی تغییر می کند و بعد داو و اس اند پی

این ۳شاخص با هر خبر خوش از وضعیت اقتصاد جهانی و مخصوصا کشور آمریکا ریسک پذیر شده و به سمت بالا حرکت میکنند با هر خبر بد به سمت پایین
                              به طبع افزایش یا کاهش در شاخص داوجونز قیمت نفت هم تغیر میکند یغنی نفت با شاخص داو جونز همبستگی مثبت داردچون داو حاصل 30 شرکت صنعتی است و این شرکتها مصزف نفت بالایی دارد مثل نزدک تکنولوژی محور نیست که مصزف انرژی کمی دارند.
                              قیمت نقره با شاخص نزدک همبستگی مثبت دارد زیرا شرکتهای مثل مایکروسافت یا اینتل در تولید قطعات ریزشان مصرف بالایی از نقره را دارند اصولا نقره یک فلز صنعتی است تا یک فلز زینتی و با بهبود شرایط اقتصادی افزایش می یابد نکته جالب اینکه بیل گیتس مالک شرکت مایکروسافت علاقه خاصی به فلز نقره دارد و صحبت از قیمت های 300 دلاری نقره میکند.
                              ادامه دارد ...........

سلام
                              1)گفته اید که "بسیار جالب است در هر تغییر جهت بازار از مثبت به منفی یا منافی به مثبت شاخص نزدک پیشرو است و ۲تای دیگر دنبال رو اون یعنی مثلا ابتدا شاخص نزدک تغیراتش از مثبت به منفی تغییر می کند و بعد داو و اس اند پی"
                              در اینصورت فقط کافی هست که تغییرات را در نزدک دنبال کنیم و هر وقت نزدک صعودی بود فورا در داو و اس اند پی خرید کنیم و برعکس . ایا واقعا به همین سادگی هست ؟ لطفا واضح تر توضیح دهید .

2)یعنی چه" این ۳شاخص با هر خبر خوش از وضعیت اقتصاد جهانی و مخصوصا کشور آمریکا ریسک پذیر شده و به سمت بالا حرکت میکنند با هر خبر بد به سمت پایین " ریسک پذیر شدند یعنی اگر به خبر واکنش نشان بدند یعنی ریسک پذیرن ؟ پس چه موقع ریسک گریزند ؟
                              3)در نقره و نفت نسبت به داوجونز و مایکروسافت کدام پیشرو هستند ؟ یعنی میشود تغیرات را در داوجونز دنبال کرد و در نفت معاملع کرد ؟

نظر

امروز بعد از ظهر با کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا واحد پولی یورو با کاهش در برابر تمام ارزهای ماژور روبه رو شد . به طور مثال در برابر دلار ۱۲۰ پیپ کاهش یافت خیلی راحت با دیدن این خبر با اطمینان کامل شما میتونستید اقدام به فروش یورو در برابر دلار بکنید.دوستان من بهتون قول میدم در هفته اگه رو خبرها تمرکز کنید میتونید ۱۰۰ پیپ کاسب باشید اصلا هم ربطی به بروکر نداره که بخواد ریکوت بده و نذاره شما معامله کنید چون این کاهش در طول ۲ ساعت اتفاق افتاده نه ۳۰ ثانیه.نه نیازی به قرار دادن بای استاپ داشت نه سل استاپ.
                                این یک قانون کلی هست که هر موقع دیدیم نرخ بهره بانکی کاهش پیدا کرد ان واحد پولی نزول میکند و هر موقع نرخ بهره بانکی افزایش پیدا کرد ارزش ان واحد پولی صعود میکند و بر این اساس معامله کنیم؟

نظر

پردازش ...
                                X