اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تاثیر خبر بر ارز

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

مسلم جان تغییر در سیاست های اتحادیه و انگلستان بااعث از بین رفتن همبستگی شده... الان نرخ بهره انگلستان تزدیک به ایالات متحده هست ! پس پوند انگلستان رفتاری به مشابه دلار داره !

مهم نیست که الان از بین رفته یا ... واسه تحلیل بین بازارها از ارزهای دیگه میتونید بهره ببرید مثل فرانک سویس که به دلیل مداخلات اس ان بی وابستگی شدید با یورو داره و ...

موفق باشید
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

سلام،
      درباره تاثیر خبر روی قیمت میخوستم بپرسم آیا واقعاً با اخبار و گزارشهای اقتصادی میشه ترید کرد یا خیر؟

حرکت قیمت زمانی که خبر میاد بیرون غالباً هیجانی هست و به نظرم ترید کردن تو اون زمان ها ارزشش رو نداره چون احتمال استاپ خوردن بخاطر حرکت هیجانی به بالا و پایین زیاده. چیزی که بیشتر مورد نظرم هست تحلیل فاندامنتال به مفهوم میان مدت و بلند مدتش هست یعنی وقتی خبر میاد بیرون ما تکنیکالمون رو هم انجام بدیم و پوزیشن میان مدت بگیریم برای حداقل 200-300 پیپ. از این دید هم که نگاه می کنم باز می بینم نمیشه آخه تو تحلیل ها مثلاً 28 تا 30 آگوست aud/usd کف زد و تحلیل ها رو که نگاه می کردم میگفتن اگر فدرال رزرو تزریق پول رو کم کم متوقف کنه این جفت ارز میریزه و اگر تزریق پول رو ادامه بده میره بالا. حالا این جفت ارز از زمانی که کف زده تا وقتی که خبر فدرال رزرو بیاد (18 سپتامبر، 4 روز پیش) حدود 400 پیپ بالا رفت و بعد از اعلام خبر هم چون خبر در راستای ادامه تزریق پول بود یه کندل بزرگ زد که همون هم الان بعد از چهار روز اصلاح شده.

میخوام بدونم خبر چارت رو میرونه یا چارت درباره صحبت های برنانکی پیش گویی می کنه؟ من تکنیکال کار کردم اما نتونستم نتیجه خوبی از این بازار بگیرم الان میخوام فاندامنتال اضافه کنم بلکه فرجی بشه.

پیشاپیش ممنونم، فقط با مثال در حد یک دانشجوی ترم یکی توضیح بفرمایید که متوجه بشم.

نظر

نوشته اصلی توسط iTrade نمایش پست ها
        سلام،
        درباره تاثیر خبر روی قیمت میخوستم بپرسم آیا واقعاً با اخبار و گزارشهای اقتصادی میشه ترید کرد یا خیر؟

حرکت قیمت زمانی که خبر میاد بیرون غالباً هیجانی هست و به نظرم ترید کردن تو اون زمان ها ارزشش رو نداره چون احتمال استاپ خوردن بخاطر حرکت هیجانی به بالا و پایین زیاده. چیزی که بیشتر مورد نظرم هست تحلیل فاندامنتال به مفهوم میان مدت و بلند مدتش هست یعنی وقتی خبر میاد بیرون ما تکنیکالمون رو هم انجام بدیم و پوزیشن میان مدت بگیریم برای حداقل 200-300 پیپ. از این دید هم که نگاه می کنم باز می بینم نمیشه آخه تو تحلیل ها مثلاً 28 تا 30 آگوست aud/usd کف زد و تحلیل ها رو که نگاه می کردم میگفتن اگر فدرال رزرو تزریق پول رو کم کم متوقف کنه این جفت ارز میریزه و اگر تزریق پول رو ادامه بده میره بالا. حالا این جفت ارز از زمانی که کف زده تا وقتی که خبر فدرال رزرو بیاد (18 سپتامبر، 4 روز پیش) حدود 400 پیپ بالا رفت و بعد از اعلام خبر هم چون خبر در راستای ادامه تزریق پول بود یه کندل بزرگ زد که همون هم الان بعد از چهار روز اصلاح شده.

میخوام بدونم خبر چارت رو میرونه یا چارت درباره صحبت های برنانکی پیش گویی می کنه؟ من تکنیکال کار کردم اما نتونستم نتیجه خوبی از این بازار بگیرم الان میخوام فاندامنتال اضافه کنم بلکه فرجی بشه.

پیشاپیش ممنونم، فقط با مثال در حد یک دانشجوی ترم یکی توضیح بفرمایید که متوجه بشم.
        سلام

صعود دلار استرالیا بخاطر پیش گویی صحبت های برنانکی نبود.اتفاقا خبر اون شب کاملا بر خلاف پیش بینی ها بود.
        خیلی خلاصه بگم...زمانی که بازار ریسک پذیر میشه تمایل به نرخ های بهره بالاتر بیشتر میشه.یعنی کشورهایی که ارزهای پر بازده تر و پر ریسک تری دارن با بهبود وضعیت اقتصادی خطر سرمایه گذاری در این کشورها و ارزها کمتر میشه و اینجاست که سرمایه به جای اینکه به جای ایمن پناه ببره, برای سوددهی بیشتر به سمت جاهای پرریسک تر و پربازده تر جذب میشه.چون با بهبود وضعیت اقتصادی ریسک این سرمایه گذاریها پایین تر میاد و اختلاف بازدهی بولد میشه.البته این فاکتورها میتونه باعث افزایش این احتمال بشه که بانک مرکزی استرالیا از حالت dovish به hold تغیین لحن پیدا کنه.
        برای همین یه تئوری ساده ای هست که میگه وقتی بازار ریسک پذیره دارایی پربازده بخر و وقتی هم که ریسک گریزه دارایی کم بازده و کم ریسک بخر.البته مساله به این سادگی ها هم نیست.مثال پیچیدگی همین زمان الانه:بازار ریسک پذیره, درحالی که بانک مرکزی آمریکا hawkish هست.یعنی تناقض.برای همین اینجور مواقع میتونید روی دلار ین فوکوس کنید.

نظر

یک چیز دیگه هم یادم اومد گفتم اضافه کنم. شاید یک جوری پاسخ سئوالی که پرسیدم باشه ولی باز یه سئوال دیگه توش هست.

یک روز بلومبرگ تماشا می کردم با یک تریدر موفق مصاحبه بود که من جمله "Buy the rumor, Sell the news" رو اولین بار اونجا شنیدم. الان هم یادم اومد اگر در مورد همین AUD/USD قرار بود اصطلاحاً همون 30 آگوست "شایعه رو بخرم و خبر رو بفروشم" و به عبارتی قبل از صعود با شایعه وارد ترید بشم و بعد از بیرون اومدن خبر وقتی همه چیز مشخص شد از بازی خارج بشم، باز هم ضرر می کردم.

حالا چرا...

داشتم می گشتم دنبال علت حرکت صعودی AUDUSD از 30 آگوست دیدم تریدرها امیدوار بودن دلار آمریکا با کاهش سیاست های انبساطی تقویت بشه که این در واقع یعنی ریزش بیشتر استرالیا در برابر امریکا. خبر هم که دراومد بیزنس اینسایدر نوشت "تصمیم فدرال رزرو برای ادامه روند فعلی در تزریق پول، بازارهای مالی را شوکه کرد..." خوب این یعنی قبل از اینکه خبر دربیاد تصور این بوده که قراره سیاست های انبساطی کاهش پیدا کنه و به طبع دلار آمریکا قوی بشه. پس شایعه چی بوده؟ شایعه فروش بیشتر استرالیا/آمریکا یا همون AUDUSD بوده که اگر ما طبق شایعه هم وارد می شدیم باز ضرر می کردیم چون بازار 400 پیپ خلاف جهت این شایعه حرکت کرد.

از یادداشت قبلی خودم یک قدم اومدم جلوتر که به نظرم درست هم میاد چون "خـبـــر" در بیشتر مواقع یا اطلاعات جهت دار هست یا اطلاعات سوخته. به شـــایــعـــه هم نباید زیاد امیدوارم بود چون منشاء مشخص نیست و صرف دهان به دهان گشتن یک مسئله یا بزرگ کردنش توسط روزنامه یا تلوزیون نباید روی آدم تاثیر بذاره.

پس دیگه چی میمونه؟ یعنی چقدر باید عمیق شد تا بشه آب رو از چشمه خورد؟ این چشمه کجا هست و چقدر دانش و تجربه لازم هست تا دیگه به اخبار تاریخ گذشته و شایعات نیاز نداشته باشیم؟

اگر نخوام بازیگران اصلی بازار که بانکهای بزرگ هستن رو به دسیسه و توطئه برای ضرر اکثریت فعالان بازار متهم کنم، باید بگم حدی از دانش و معلومات و بینش نسبت به گزارشهای اقتصادی و سیاسی وجود داره که هر فردی با رسیدن به اون مرحله می تونه با تحلیل شرایط، به صورت همراه و در جهت با واقعیات بازار حرکت کنه.

حالا یک پاسخ موشکافانه برای این سئوال گرون قیمت میخوام که چطور میشه به اون سطح از بینش و اشراف به مسائل بازار رسید که بدون توجه به اطلاعات سوخته و حرفهای جهت دار، بشه تحلیل صحیح انجام داد؟ اینو میدونم که کار یک سال و دو سال نیست چون بینش صحیح نسبت به مسائل با تجربه و درس گرفتن از خطاها بدست میاد و برام مهم هست که راه درست رو برم و توی مسیر این راه درست اشتباه کنم و تجربه کسب کنم نه راهی که بعد از مدتی دنبال کردن به یک فرعی بن بست منتهی بشه.

نظر

نوشته اصلی توسط different نمایش پست ها
            سلام

صعود دلار استرالیا بخاطر پیش گویی صحبت های برنانکی نبود.اتفاقا خبر اون شب کاملا بر خلاف پیش بینی ها بود.
            خیلی خلاصه بگم...زمانی که بازار ریسک پذیر میشه تمایل به نرخ های بهره بالاتر بیشتر میشه.یعنی کشورهایی که ارزهای پر بازده تر و پر ریسک تری دارن با بهبود وضعیت اقتصادی خطر سرمایه گذاری در این کشورها و ارزها کمتر میشه و اینجاست که سرمایه به جای اینکه به جای ایمن پناه ببره, برای سوددهی بیشتر به سمت جاهای پرریسک تر و پربازده تر جذب میشه.چون با بهبود وضعیت اقتصادی ریسک این سرمایه گذاریها پایین تر میاد و اختلاف بازدهی بولد میشه.البته این فاکتورها میتونه باعث افزایش این احتمال بشه که بانک مرکزی استرالیا از حالت dovish به hold تغیین لحن پیدا کنه.
            برای همین یه تئوری ساده ای هست که میگه وقتی بازار ریسک پذیره دارایی پربازده بخر و وقتی هم که ریسک گریزه دارایی کم بازده و کم ریسک بخر.البته مساله به این سادگی ها هم نیست.مثال پیچیدگی همین زمان الانه:بازار ریسک پذیره, درحالی که بانک مرکزی آمریکا hawkish هست.یعنی تناقض.برای همین اینجور مواقع میتونید روی دلار ین فوکوس کنید.

سلام،
            خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید. بله در همون یادداشت اول صحبت از شروع صعود استرالیا قبل از بیرون اومدن خبر بود. شما یادداشت دوم من توی همین صفحه رو هم لطفاً مطالعه کنید شاید دقیق تر متوجه منظورم بشید.

در مورد شرایط ریسکی و شرایط ثبات و دارایی های امن و دارایی های ریسکی در همین بخش از تاپیک کاربر محترم "matin fund" استفاده زیادی بردم منتها اگر در دنباله صحبت های یادداشت اولم، یادداشت دوم رو هم مطالعه بفرمایید ممنون میشم. شاید در یادداشت دوم منظورم رو بهتر رسونده باشم.

نظر

نوشته اصلی توسط different نمایش پست ها
              سلام

با طلب پوزش از شما به خاطر کم دقتی که در پاسخ قبل به خرج دادم،
              الان که دقیق تر مطلب شما رو خوندم، بهتر متوجه شدم... شما میفرمایید چون اتمسفر بازار یا همون شایعه، القا کننده ی ایجاد شرایط ثبات در بازار امریکا بوده، سرمایه ها به سمت دارایی های ریسک پذیر یا همون استرالیا که نرخ بهره بالا تری داره رفته... درسته؟

بحث پیچیده ای هست این فاندامنتال...
              خوشحال میشم باز هم شما و البته سایرین نظراتتون رو بخصوص در مورد این یادداشت و مسیر حرکت و مطالعه در این وادی بیان کنید.
              ویرایش توسط iTrade : https://www.traderha.com/member/10774-itrade در ساعت 09-23-2013, 01:22 AM

نظر

با فاندامنتال میشه ترید کرد .... البته باید دید گرفت ورود و خروج با تکنیکال باشه .... اولا باید پیش اهلش آموزش ببینی ثانیا بعد آموزش 1 2 سال باید کلی هر روز تحلیل بخونی و انجام بدی شاید ..... ولی می ارزد ....

موفق باشید
                یا حق

نظر

ابزارهای تحلیلی هرچه باشد اعم از تکنیکی و بنیادی و... باید به تریدر در یافتن انتظارات و تعیین مسیر عرضه وتقاضا کمک کنه !

هر کدوم از روش ها از یک پنجره به بازار نگاه میکنند که هم دارای مزیت و هم دارای نقاط ضعف هستند.

کلیدی ترین بخش فرآیند تحلیل بنیادی شناسایی ریسک ها ، نقاط تمرکز بازار و عواملی است که سبب عدم تعادل قیمت شده است.

تحلیل بنیادی روانشناسی بازار را در نظر نمیگیرد و قادر نیست تا با خرد جمعی ارتباط برقرار کند و به شکلی احساس عمومی که بر روی قیمت نقش بازی میکند ف در ارزشگذاری و تحلیل دارایی فراموش میشود .

پایدار باشید

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                    ابزارهای تحلیلی هرچه باشد اعم از تکنیکی و بنیادی و... باید به تریدر در یافتن انتظارات و تعیین مسیر عرضه وتقاضا کمک کنه !

هر کدوم از روش ها از یک پنجره به بازار نگاه میکنند که هم دارای مزیت و هم دارای نقاط ضعف هستند.

کلیدی ترین بخش فرآیند تحلیل بنیادی شناسایی ریسک ها ، نقاط تمرکز بازار و عواملی است که سبب عدم تعادل قیمت شده است.

تحلیل بنیادی روانشناسی بازار را در نظر نمیگیرد و قادر نیست تا با خرد جمعی ارتباط برقرار کند و به شکلی احساس عمومی که بر روی قیمت نقش بازی میکند ف در ارزشگذاری و تحلیل دارایی فراموش میشود .

پایدار باشید
                    سلام خلیل جان

یک سوالی داشتم نمیدونم کجا باید مطرحش کنم !

شا تا حالا رفتار جفت ارزها وقتی دو ارز قوی باشند ! یا هر دو ضعیف باشد ! یا اینکه یکی قوی و دیگری ضعیف باشند بررسی کردید ؟ حرکات قیمتی ین نوع تقسیم بندی به چه شکلی هست ؟
                    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

سوال دیگر اگر یک بحران مالی در چین بوجود بیاید میزان تایر گذاری ان بر ارزهای ل ین و دلار استرالیا و نیوزیلند قدر خواهد بود ؟ ممکنه شاهد ریزش صدها پیپ در روز باشیم ؟

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
                        سوال دیگر اگر یک بحران مالی در چین بوجود بیاید میزان تایر گذاری ان بر ارزهای ل ین و دلار استرالیا و نیوزیلند قدر خواهد بود ؟ ممکنه شاهد ریزش صدها پیپ در روز باشیم ؟
                        درود؛

هر اخبار منفی از چین تاثیر مستقیم منفی بر دلارهای استرالیا و نیوزلند می گذارد.

رابطه ین با این دو ارز هم بالای 90% معکوس هست. ین ریسک-گریزترین و این دو ارز ریسک-پذیرترین ارزها هستند.

شاد باشید

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
                          سلام خلیل جان

یک سوالی داشتم نمیدونم کجا باید مطرحش کنم !

شا تا حالا رفتار جفت ارزها وقتی دو ارز قوی باشند ! یا هر دو ضعیف باشد ! یا اینکه یکی قوی و دیگری ضعیف باشند بررسی کردید ؟ حرکات قیمتی ین نوع تقسیم بندی به چه شکلی هست ؟
                          سلام مسلم جان

تقسیم بندی حرکات بر این شیوه که هر دو قوی یا ضعیف بشن باید بر اساس توع خصوصیات ارز و شرایط کنونی کسب و کار بررسی بشه ، در یک زمانی هست که پوند شبیه دلار حرکت میکنه ، در شرایطی که نفت ثبات داشته باشه دلار کانادا با دلار همراه هست.

در کل باید بر اساس همون دو مدل بررسی کرد .

نظر

سلام
                            اخبار امروز دلار رو چطوری پیش بینی میکنید؟
                            امروز روی دلار چند تا خبر مهم داریم

ممنون

هیچ تریدری در دنیا صلاحیت تعیین حجم و حتی اردر گذاری نداره. این وظیفه نرم افزار هاست.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
                            معلوم بودن هدف، نقطه آغاز همه موفقیت هاست.
                            -----------------------------------------------------------------------------------------------
                            «من دعا و هو لایحس سوی الاجابة، استجیب له»:
                            هر کس دعا کند و جز اجابت احساس نکند، دعایش مستجاب می شود.

نظر

همه بالاتر از پیش بینی ها اعلام میشوند و سقوط وحشتناکی خواهیم داشت ! "این یک سیگنال نیست " 100%ممکنه برعکس در بیاد !

نظر

قسمت اول که درست در اومد !

نظر

پردازش ...
                                X