اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تازه می خوام شروع کنم البته زیاد مبتدی نیستم

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

من یه مورد دیگه هم اینجا بگم بد نیست...

ببینید دوستان، چیزی که من در این سالها دیده ام اینه که افراد بیشتر در یک یا دو بازار هدف فعال هستند... کمتر دیدم افرادی رو که همزمان در 7، 8 بازار موازی فعال باشند...

ما کلا دو رویکرد در تحلیل ها داریم... تکنیکال و فاندامنتال... رویکرد تکنیکال در اکثر بازارها یکسان هست و شما از روش دلخواهد می تونید در هر بازاری بهره بگیرید... رویکرد فاندامنتال در بازارهای مختلف فرق می کنه و هر بازار مشخصات و پایه های بنیادی خاص خودش رو داره...

از دید بنده احاطه بر هر دو رویکرد بهترین نوع تحلیل هست با این نگاه که اصولا هرچه در تایم فریم های پایین تری ترید کنید وزن تحلیل تکنیکال بالاتر هست و برعکس در تایم فریم های بزرگ تر وزن تحلیل بنیادی بالاتر است... تحلیل بنیادی یعنی اینکه نهایتا شما بگید این عددی که روی چارت برای اون سهم، ارز، کالا و یا هر چیزی می بینید آیا بالاتر از ارزش واقعی هست و یا پایین تر... تحلیل تکنیکال هم یعنی استفاده از الگوهای رفتاری گذشته که بارها و بارها اتفاق می افته در چارت ها...

اما حتی اگر روی این دو تحلیل نمرتون کامل باشه تازه 20 درصد ماجرا رو طی کرده اید... 80 درصد موفقیت رو باید در سایر عوامل جستجو کنید... به عبارتی ساده تر شما اگر نمره تحلیلی تون از 20 عدد 10 باشه یعنی یه تحلیلگر متوسط باشید اما در بخش های دیگر موفق باشید به راحتی از این بازار پول دایمی در میارید و عکسش هم صادقه... داریم افرادی که در بعد تحلیلی به شدت مطلع و قوی هستند اما نمی تونند از بازار کسب سود کنند و ناچار به درآمدهای جانبی بازار فکر می کنند...

نکته ای رو در مورد لوریج می خواهم بگم و برای همین بحث بازارهای موازی رو اشاره کردم... شما اگر یک خریدار یا فروشنده فیزیکی باشید معمولا اعتبار شما 1 هست یعنی برابر با سرمایه... در بازارهای آتی که قراردادها بیشتر کاغذی هستند اعتبارها معمولا 10 هست مانند بازارهای فیوچرز و یا بازار آتی سکه خودمون... در بازارهای سهام اگر معاملات واقعی باشه معمولا اعتبار شما 1.5 تا 2 هست و اگر معاملات از جنس آتی و یا سی اف دی باشه تا 10 می تونه باشه... در این بین تنها بازاری که به شدت اعتبار میده بازار ارز هست که برخی بروکرها به خاطر جیب خودشون تا اعتبار 1000 و 2000 هم پیشنهاد میدن...

اما اگر کسی واقعا دوست داره تو این بازارها موفق باشه و خودش رو گول نزنه سعی کنه نهایت از لوریح همون 2 استقاده کنه... یعنی اگر شما مثلا 10 هزار دلار دارید نهایت 20 هزار تا خرید و فروش کنید... پس در یک حساب 10 هزار دلاری حداکثر پوزیشن باز شما 0.2 لات باشه ( مجموع پوزیشن ها)... در بازارهای فیزیکی و یا معاملات اسپات سهام خود به خود چون شما اعتبار ندارید با پول واقعی خود در بازارید اما در فارکس خیلی وقت ها طرف چندین برابر پول خودش در معاملات بازاره و گاها بازار رشد و سود خوبی میده و این فرد تصور می کنه به راستی امروز و یا این هفته 50 درصد سود کرده... غافل از اینکه این سود با سرمایه مجازی بوده که مال شما نبوده... این سود باعث میشه این روند رو ادامه می دهید تا نهایت هرآنچه دارید می بازید... کی این وسط برده؟ اونی که به شما لوریج داده یعنی بروکر... چون شما وقتی معاملات بزرگ بگیرید اون اسپرد بالاتری به جهت دلاری در جیب خود می بینه...

تا حالا فکر کردید چرا این همه بروکر بونوس های عالی می دهند و بعد شرط برداشت رو تعداد لات سایز بالا معین می کنند...

من از اون دسته تریدرهایی هستم که بروکرها از بنده متنفر هستند... می دونید چرا؟ چون نه به اون صورت از لوریجشون استفاده می کنم و نه معاملات زیادی می کنم چون در تایم های بالا ترید می کنم... پس تونستم ار تله بروکر خودم رو رهایی بدم و در عین حال به شما میگم برای اینکه ببینید آیا واقعا پلان ترید شما درست عمل می کنه با پول واقعی خود در بازار باشید یعنی لوریج 1 به 1... ممکنه خیلی ها بگن آقا سرمایه من کمه... 500 دلار دارم کلا... دوست عزیز به نظر من کار کردن در این بازارها با سرمایه زیر 20 هزار دلار اشتباهه... نداری برو کار دیگری کن تا به حداقل سرمایه برسی...

این تصور که در بازارهای مالی پول مفت ریخته تصوری خام هست... نتیجه این ورودها باختن همان اندک سرمایه هست و بعد طبل میگرن دستشون که آی این بازارها کلاهبرداری است در حالی که عامل باختشون صد در صد خودشان هستند... یک نصیحت دوستان به همه دوستان دارم... لوریج رو از معاملات خود حذف کنید و ببینید آیا قادر به رشد حساب هستید یا خیر... مطمین هستم اون موقع متوجه می شوید که سود سالی 20 تا 30 درصد عالیست... سودی که اگرچه کم هست اما به احتمال بسیار بالایی قابل دستیابی است...

روز خوش- بهزاد

نظر

جناب بهزادی عزیز سلام

ماهیت بازار به صورتی نیست که بتوان یک نسخه برای همه پیچید که باعث موفقیت شود ، درست است که بیشتر کسانی که از لوریج بالا استفاده کردند ضرر کرده اند اما این به دلیل بد بودن لوریج نیست !

به نظرم اگر از لوریج با اگاهی و دانش استفاده شود میتواند بسیار مفید باشد .
      مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
        جناب بهزادی عزیز سلام

ماهیت بازار به صورتی نیست که بتوان یک نسخه برای همه پیچید که باعث موفقیت شود ، درست است که بیشتر کسانی که از لوریج بالا استفاده کردند ضرر کرده اند اما این به دلیل بد بودن لوریج نیست !

به نظرم اگر از لوریج با اگاهی و دانش استفاده شود میتواند بسیار مفید باشد .
        امیر جان

لوریج چاقوی دو لبه هست... و به طور قطع به شما میگم بزرگترین عمل باخت تریدرهاست...

اما مسلما اگر کسی کار با تیغ جراحی رو بلد باشه می تونه در جهت مثبت ازش بهره بگیره... نکته اینجاست که درصد کسانی که در اینجا مراحل رو به درستی طی می کنند تا یک جراح شوند و بتونند از تیغ به درستی استفاده کنند بسیار بسیار کم هست و همین باعث میشه تاکید روی این استثناها ( تعداد بسیار کم) جواب نده و صرفا باعث استفاده بد از چاقو توسط سایرین بشه...

قربانت- بهزاد

نظر

سلام آقای بهزادی من 3 سال هست عضو هستم ولی فعالیتی در بازار تبادلات ارزی نداشتم چون همون اول همه من رو منصرف کردند و گفتند همش ضرر هست.
          البته خود هندی پول رو نمیگیره بروکر میگیره.
          ویرایش توسط boorsi : https://www.traderha.com/member/10139-boorsi در ساعت 01-26-2016, 07:53 PM

نظر

ببخشید اقای بهزادی یعنی پولمون رو بزاریم توی بانک بهتر از فارکسه؟
            با توجه به اینکه شما می فرمایید بزرگترین فاندرها سالی 15-20 درصد سود رو در نظر می گیرند یا خیلی هنر کنند 40-50 درصد.
            الان بانک ها سالی 20 درصد سود میدند بدون ریسک.

نظر

نوشته اصلی توسط boorsi نمایش پست ها
              ببخشید اقای بهزادی یعنی پولمون رو بزاریم توی بانک بهتر از بازار تبادلات ارزیه؟
              با توجه به اینکه شما می فرمایید بزرگترین فاندرها سالی 15-20 درصد سود رو در نظر می گیرند یا خیلی هنر کنند 40-50 درصد.
              الان بانک ها سالی 20 درصد سود میدند بدون ریسک.
              کدوم بانکی این سود رو به شما میده؟

اینجا داریم در مورد بازارهای خارجی صحبت می کنیم که نرخ ارز دارای ارزش ثابت تقریبی هست... اون سودی که من گفتم روی حساب دلاری هست.... نرخ سود بانکی در اکثر کشورهای جهان الان زیر 1 درصده...

سودی که شما در بانک های ایرانی می گیرید عملا به نوعی پوشش بخشی از تورم هست که اون تورم در قیمت ارز هم همواره مشهوده... این دو مقوله رو اشتباه نگیرید... زمانی که من میگم سود 15 تا 20 درصدی خیلی خیلی خوبه منظور روی حساب دلاری است نه ریالی... شما تورم فرضی سالی 15 تا 20 درصد ارز رو اضافه کنید به این معناست که اگر روی حساب دلاری 20 درصد سود کنید در حساب ریالی 40تا 45 درصد سودتان شده است...

فرض کنید شما 1000 دلار دارید و در انتهای سال شده 1200 دلار و در همین یکسال هم ارز دلار 20 درصد گران شده است در این صورت شما 45 درصد سود کرده اید...

بدرود- بهزاد

نظر

این هم صورت حساب ترید امروزش:
                shett 3.jpg

روی 10615 دلار 2615 دلار که میشه بیشتر از 24 درصد سود کرده.
                چیکارس این آقا؟
                این اکانت های فیس بوکش:
                https://www.facebook.com/fxbosss
                https://www.facebook.com/fxDONNN/?pnref=story

البته ازش پرسیدم می تونم توی بروکر دیگه ای حساب باز کنم گفت فقط همین دوتا خوب هستند واسه من.
                یعنی همین دوتایی که خودش معرفی میکنه.
                ویرایش توسط boorsi : https://www.traderha.com/member/10139-boorsi در ساعت 01-26-2016, 09:06 PM

نظر

نوشته اصلی توسط boorsi نمایش پست ها
                  این هم صورت حساب ترید امروزش:
                  [ATTACH=CONFIG]4521[/ATTACH]

روی 10615 دلار 2615 دلار که میشه بیشتر از 24 درصد سود کرده.
                  چیکارس این آقا؟
                  این اکانت فیس بوکش:
                  https://www.facebook.com/fxDONNN/?pnref=story
                  البته ازش پرسیدم می تونم توی بروکر دیگه ای حساب باز کنم گفت فقط همین دوتا خوب هستند واسه من.
                  یعنی همین دوتایی که خودش معرفی میکنه.
                  برادر اگر کچل دوا داشت سر خود مداوا میکرد .خوب کسی که اینقدر تا امروز سود کرده خودش حساب داره و نیازی به منیج هیچ اکانتی نیست . در حالت خوشبینانه اینه میخواد کمکی کرده باشه خوب اگر اینجور هست دلیلی نداره کدوم بروکر باشه ! خودت رو اکانتت کار کن ولوو که ضرر کنی بهتر از اینه دست کسی بدی در ضمن منیج دادن و منیج کردن اصول داره بابست قرارداد بست .. مثل اینه که من بخوام توی ساختمان دوستم سرمایه بریزم ، با وجود اینکه مثل دو برادر عستیم باز قرارداد و مدرک بین مان هست. پس دقت کنید سرتون کلاه نرود

نظر

این استیتمنت یک آدم آماتور هست...

میانگین سودهاش 20 دلاره که با توجه به حجم 1 لاتی معاملاتش یعنی ایشون با این لات سایز های سنگین پوزیشن میگیره فقط برای 2 پیپ!

در عین حال هیچ یک از پوزیشن ها استاپ نداره و این معناش اینه که اگر یک ورود اشتباه کنه که قیمت به نقطه شروعش برنگرده کافیه 100 پیپ بره تو ضرر تا 10 هزار دلار رو ببازه... (تاره این در صورتییه که پوزیشن هم زمان نگیره که گرفته... یعنی با 30 تا 40 پیپ حرکت معکوس کل حساب سوخت شده در چشم به هم زدنی)

من الان استیتمنت رو دیدم و از دید من این آدم اصلا تریدر نیست... بنده تضمین 100 در 100 می دهم حسابتون سوخت میشه زیر 5 روز...

حالا ما هر چی با مثال بهتون میگیم این روش ناپایداره شما ذهنت قبول نمی کنه مگر اینکه در عمل نقدینگی رو ببازی تا بگی راست میگفتن ها!

قربانت- بهزاد

نظر

ببخشید اقای بهزادی یعنی نمیشه وقتی اومد توی ضرر معامله رو سریع ببنده؟
                      این سوالات رو واسه خودمم می پرسما اصلا می خوام ببینم میشه با این روش سود کرد؟

نظر

برادر دکتر بهزادی و افرادی که دارند پاسخ میدهند بالای پنج سال تجربه کار در بازارهای مالی دارند و همه از حساب کوچیک رفتند به بالا و در حال سود کردن میباشند و ساختار ذهنی تریدری مناسب دارا هستند و تمام این شیوه های که در ذهن می پرورانید را تجربه کرده و اینقدر علم و منطق ریاضیات دارند که چنین نصبحت میکنند . شکر کنید که در اینجا مطرح نمودید و با افراد خبره کار برخورد نمودید . چه بسا که خیلی ها اینکار میکنند . افراد زیادی در سوشیال ها اعم از ایرانی و خارجی چنین درخواستی دارند که بر روی اکانت اونها کار بشه ! حتی اجازه نمیدم کسی روی تحلیل شخصی ام معامله ای کند مگر اینکه موقعیت شناسایی شده با استراتژی طرف مقابل همخوانی داشته باشد و توان مدیریت و دیگر مسائل را دارا باشد . پس دقت کنید و کنجکاوی اتان را بر روی آموزش متمرکز کنید بی شک موفق خواهید شد.

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                          کدوم بانکی این سود رو به شما میده؟

اینجا داریم در مورد بازارهای خارجی صحبت می کنیم که نرخ ارز دارای ارزش ثابت تقریبی هست... اون سودی که من گفتم روی حساب دلاری هست.... نرخ سود بانکی در اکثر کشورهای جهان الان زیر 1 درصده...

سودی که شما در بانک های ایرانی می گیرید عملا به نوعی پوشش بخشی از تورم هست که اون تورم در قیمت ارز هم همواره مشهوده... این دو مقوله رو اشتباه نگیرید... زمانی که من میگم سود 15 تا 20 درصدی خیلی خیلی خوبه منظور روی حساب دلاری است نه ریالی... شما تورم فرضی سالی 15 تا 20 درصد ارز رو اضافه کنید به این معناست که اگر روی حساب دلاری 20 درصد سود کنید در حساب ریالی 40تا 45 درصد سودتان شده است...

فرض کنید شما 1000 دلار دارید و در انتهای سال شده 1200 دلار و در همین یکسال هم ارز دلار 20 درصد گران شده است در این صورت شما 45 درصد سود کرده اید...

بدرود- بهزاد
                          یا سلام خدمت استاد بهزادی و دوستان

آقای بهزادی من با اکثر آموزه ها و مطالب شما در این فرم و همین طور پکیج الیوتی که زحمت کشیدین آشنایی نسبی دارم و اون ها رو کاملا آموزنده و مفید و منطقی میدونم غیر از این که سود 15 تا 20 درصدی سالانه به قول شما سود دلاری رو راضی کننده میدونین در بازار جفت ارزها. از نظر من منطقی نیست انسان این همه استرس و فشار عصبی رو تحمل کنه بخاطر سود اندکی که میتونه معادل اون رو در سپرده بانکی و بدون ریسک دریافت کنه. فرمایش شما زمانی تقریبا قابل قبوله که در این مملکت همیشه یه دولت پابرهنه گان و مستضعفان و دولت پاک ( یا بهتره بگم پاک ترین دولت!) بر سر کار باشه تا یه شبه دلار 1000 تومانی بشه 3400 تومان. اگه یه نگاهی به تاریخچه قیمتی دلار داشته باشیم میبینیم که در دوره اصلاحات تقریبا قیمت دلار از سال 1378 تا 1383 در طی 5 سال ثابت بوده و حول حوش 870 تومان نوسان کرده و با توجه به این که دولت کنونی تقریبا داره سیاست های اقتصادی اصلاحات رو اعمال میکنه (کنترل تورم و رشد آهسته اقتصادی ) به نظر نمیاد تا 5 سال آینده دلار افزایش چندانی داشته باشه تا به قول شما افزایش قیمت دلار هم باعث سود تریدرها بشه. به نظر من هر کاری سختی های خودش رو داره و به نسبت سختی باید چشمداشت سود داشت. تریدرهای ایرانی بازار فارکس علاوه بر داشتن استرس های رایجی که همه تریدرهای دنیا دارن یه استرس و فشار عصبی اضافه ای هم دارن و اون غیر قانونی بودن فارکس تو ایران و عدم تضمین قطعی برگشت سرمایه و.... هست. در ضمن همیشه گفته میشه که با کمتر از 10 هزار دلار بهتره که وارد این بازار نشین. با توجه به این که کسی که 10 هزار دلار میزاره تو این بازار حداقل باید 50 هزار دلار سرمایه داشته باشه تا 20 درصد اونو بزاره تو فارکس یعنی حدود 180 تا 200 میلیون تومان . به نظر شما چند درصد تو ایران این سرمایه رو دان؟
                          مدیریت سرمایه - روانشناسی - پلن معاملاتی ( قیمت- الگو- زمان- واگرایی)

نظر

نوشته اصلی توسط Abolfazl Amini نمایش پست ها
                            یا سلام خدمت استاد بهزادی و دوستان

آقای بهزادی من با اکثر آموزه ها و مطالب شما در این فرم و همین طور پکیج الیوتی که زحمت کشیدین آشنایی نسبی دارم و اون ها رو کاملا آموزنده و مفید و منطقی میدونم غیر از این که سود 15 تا 20 درصدی سالانه به قول شما سود دلاری رو راضی کننده میدونین در بازار جفت ارزها. از نظر من منطقی نیست انسان این همه استرس و فشار عصبی رو تحمل کنه بخاطر سود اندکی که میتونه معادل اون رو در سپرده بانکی و بدون ریسک دریافت کنه. فرمایش شما زمانی تقریبا قابل قبوله که در این مملکت همیشه یه دولت پابرهنه گان و مستضعفان و دولت پاک ( یا بهتره بگم پاک ترین دولت!) بر سر کار باشه تا یه شبه دلار 1000 تومانی بشه 3400 تومان. اگه یه نگاهی به تاریخچه قیمتی دلار داشته باشیم میبینیم که در دوره اصلاحات تقریبا قیمت دلار از سال 1378 تا 1383 در طی 5 سال ثابت بوده و حول حوش 870 تومان نوسان کرده و با توجه به این که دولت کنونی تقریبا داره سیاست های اقتصادی اصلاحات رو اعمال میکنه (کنترل تورم و رشد آهسته اقتصادی ) به نظر نمیاد تا 5 سال آینده دلار افزایش چندانی داشته باشه تا به قول شما افزایش قیمت دلار هم باعث سود تریدرها بشه. به نظر من هر کاری سختی های خودش رو داره و به نسبت سختی باید چشمداشت سود داشت. تریدرهای ایرانی بازار بازار تبادلات ارزی علاوه بر داشتن استرس های رایجی که همه تریدرهای دنیا دارن یه استرس و فشار عصبی اضافه ای هم دارن و اون غیر قانونی بودن بازار تبادلات ارزی تو ایران و عدم تضمین قطعی برگشت سرمایه و.... هست. در ضمن همیشه گفته میشه که با کمتر از 10 هزار دلار بهتره که وارد این بازار نشین. با توجه به این که کسی که 10 هزار دلار میزاره تو این بازار حداقل باید 50 هزار دلار سرمایه داشته باشه تا 20 درصد اونو بزاره تو بازار تبادلات ارزی یعنی حدود 180 تا 200 میلیون تومان . به نظر شما چند درصد تو ایران این سرمایه رو دان؟
                            جناب امینی عزیز

در مورد سیاست های ارزی تا زمانی که در کشور تورم وجود داره درستش اینه که نرخ ارز به تدریج و به موازات تورم بره بالا وگرنه همان اتفاقی میفته که در زمان احمدی نژاد افتاد و اگرچه دلیل آن به نوعی به سیاست خارجی ایران و تشدید تحریم ها برمیگشت اما نگه داشتن قیمت ارز برای سالهای زیاد همانند فنری فشرده شده بود که به یکباره آزاد شد...

در هر حال چه بخواهیم چه نخواهیم دلار 7 تومانی زمان قبل از انقلاب شده 3700 تومان... و اگر این نرخ رو به نوعی محاسبه کنیم مشاهده می کنیم نرخ ارز به طور متوسط سالی 20 درصد و حتی بیشتر رشد داشته... حالا این رشد گاها هر چند سال یکبار تخلیه میشه یا اینکه به صورت تدریجی... همین الان خیلی ها اول سال که دلار 3180 بود فکر می کردند با توافق دلار میاد رو 2500 تومان اما امروز و زمانی که تحریم ها برداشته شده دلار همون حوالی 3600 هست... این رویه رشد ارز رو به تدریج داریم...

به همین دلیل من موافق نیستم که بگیم ارز در چند سال آینده رشدی نداره و درجا میزنه...

آماری که بهتون گفتم آمار صندوق های واقعی هج فاندر های بازارهای لندن و نیویورک هست که مهمترین بازارها هستند... در اونجا سود 15 درصدی ایده آل هست برای یک سرمایه گذار... حالا من میگم 15 نه اما واقعا سود 20 تا 30 درصدی یک سود منطقی و بسیار خوبه که اگر در تورم ضرب بشه یعنی سود ریالی 50 درصدی در سال که واقعا عالیست...

در مورد حداقل ها حق با شماست و ممکن هست خیلی ها این نقدینگی رو نداشته باشند... اولا من معتقدم اگر کسی مدیریت سرمایه رو رعایت کنه می تونه سرمایه بیشتر از 20 درصد هم وارد کنه... شما از لوریج استفاده نکنید و همه سرمایتون رو وارد کنید و مطمین باشید آسیبی به اون صورت نخواهید دید... چرا میگم مبالغ کم فایده نداره؟ به این دلیل که وقتی رقم ها کم میشه افراد به اور ترید و استفاده بیش از حد از اعتبار روی میارن که درآمدشون بالاتر باشه و این عملا به معنای تبدیل ترید به قمار هست که نتیجه اش میشه باخت اون فرد...

با یک مثال بگم:

اگر کسی با 20 هزار دلار سرمایه کار کنه و سالی 25 درصد سود کنه میشه ماهی 2000 دلار که به پول ما میشه 7 میلیون تومان در ماه... خب این معادل یک حقوق کار تمام وقت بالاست و به راحتی پاسخگوی حداقل نیازهاست... بنابراین این فرد وقتی درآمد کافی داره از پلان خود و مدیریت سرمایه اش تخطی نمی کنه...

حال فردی با 2 هزار دلار سرمایه در بازار کار می کنه و اون هم 25 درصد سود می کنه که میشه ماهی 200 دلار یا 700 هزارتومان... این فرد اگر زندگی خودش رو بخواهد با ترید تامین کند قطعا به جایی نمیرسه و این باعث میشه به این نتیجه برسه که در این دنیای بی حد و مرز باید ریسک بیشتری کنه و عملا به تدریج قمار رو جایگزین مدیریت سرمایش می کنه و نهایتا همه چیزش رو از دست میده...

تفاوت این دو نفر نه در روش تحلیلی که در فشارهای ذهنی است... سرمایه در این بازار هرچه بیشتر باشه فشار ذهنی کمتره به این دلیل که درصد سود کمش هم رقمی میشه قابل ملاحظه و به همین دلیله که صندوقها سودهای نرمال رو برای هدف تعیین می کنند... الان مدیریت یک صندوق اندازه متوسط ( چند ده میلیون دلاری) در انگلستان دست بنده هست که انتظار سود ماهی 1 درصد رو دارند نه بیشتر... برای من اونجا کنترل ریسک در اولویت هست اگرچه در عرض دو ماه سودی حدودا 8 درصدی عاید صندوق شده است... در رقم های چند ده هزار دلار به بالا عملا انتظارات از سوددهی بسیار منطقی میشه و وقتی انتظار شما منطقی باشه نیازی به استفاده از لوریج ( اعتبار مجازی بروکر) ندارید و این از دید من یک گام روبه جلو در موفقیت می تونه باشه...

شما برای رسیدن به قله های موفقعیت باید مانند لاکپشت پیوسته و آهسته حرکت کنید اما تقریبا 99 درصد در بازار بازار تبادلات ارزی با استفاده از کفش های خرگوشی ( لوریج) رفتاری خرگوشی دارند که نهایت باعث میشه به لاک پشت ها ببازند... در این نزدیک به پانزده سالی که در بازارهای مالی گوناگون فعال هستم بزرگترین عامل برای رشد حسابم استفاده از استراتژی لاکپشتی (آهسته و پیوسته) بوده است... کمتر از سی سال که داشتم تصمیم گرفتم نهایتا تا سن 40 سالگی خودم رو بازنشست کنم و این درحالی بود که بعد از کلی درس خواندن و کار کردن سرمایه اندکی داشتم اما با همین روش آهسته و پیوسته تونستم یک سال زودتر یعنی در 39 سالگی به آرزویم وعده عمل بپوشونم و الان دو سالی هست که کار اصلیم شده سفر رفتن و تفریح کردن با همسفرانی از کشورهای مختلف که دو برابر بنده سن دارند...

ارادتمند- بهزاد

نظر

مرسی استاد بهزادی در مورد لوریج نباید فراموش کنیم که استفاده از لوریج با مدیریت سرمایه باعث میشه احتمال کال شدن کمتر شه( لوریج بالا با حجم پایین ریسک بسیار کمتری نسبت به حالت های دیگر دارد ) اجازه بدین موضوع رو با چن سوال دنبال کنیم: سوال اول : کدومیک منطقی تره؟ گذاشتن پول تو بانک و گرفتن سود 18 تا 22 درصد سالیانه بدون ریسک یا کار در بازار پر از استرس فارکس(به خصوص واسه ما ایرانیا به دلیلی که گفتم ) به امید این که این ذو شرط همزمان محقق شه: 1- سود 20 درصد سالانه از فارکس 2- افزایش 20 درصدی نرخ ارز؟ (با توجه به این که عملا حداقل در دوره ای مشابه این دوره 5 سال نرخ ارز تقریبا ثابت بوده) (در ضمن این نکته رو هم باید توجه کنیم که سود ناشی از افزایش نرخ ارز عملا با نرخ تورم بی اثر میشه و در واقع سود واقعی همون 15 درصده) سوال دوم: آیا شما سال های ابتدایی هم به سود 15 تا 20 درصدی قانع بودین؟ و اگه با سرمایه کم شروع کردین چطور شد که با سود 15 درصد سالانه الانه قبل از 40 سالگی بازنشت شدین؟ 3- به نظرتون من نوعی که هم به خاطر علاقه ای که به تکنیکال داشتم و هم به خاطر نبود شغل مناسب تمام وقت ( با توجه به این که 18 سال درس خوندم اونمو...) جذب این بازار شدم و سرمایه ای که میتونم تو این بازار بزارم حداکثر 2 هزار دلاره چیکار باید بکنم ؟ بیخیال شم و برم ؟ یا راضی به سود 15 درصدی شم؟! یا ؟.... سپاس از این که تجربیاتتون رو در اختیار ما میزارین

نظر

گر کسی با 20 هزار دلار سرمایه کار کنه و سالی 25 درصد سود کنه میشه ماهی 2000 دلار که به پول ما میشه 7 میلیون تومان در ماه...

فک کنم یه اشتباهی شده. اگه سود 25 درصدی سالانه 20 هزار دلار رو حساب کنیم میشه 5000 هزار دلار سالانه که میشه 417 دلار سود ماهانه یعنی یک میلیون و پانصد هزار تومان در ماه.

با 20 هزار دلار یا 72 میلیون تومان راحت میشه دست به هر کاسبی زد و بیشتر از 1.5 میلیون تومان در آورد. مثلا همین بقالی سر کوچه یا هر مغازه دیگه یا خرید چن دستگاه جوراب بافی یا .... که همشون استرس و فشار عصبی خیلی کمتری دارن! به نظر من در مبالغ کم اگه کسی نتونه ماهانه حداقل 10 درصد سود کنه باید بیخیال فارکس شه.

نظر

پردازش ...
                                X