اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دنیای یک تریدر آماتور

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

واقعا ممنون اقای موسوی...
    فقط میخاستم بدونم این کدوم مووینگ هست؟
    و اینکه از نظر من حرف شما معرکه است .. من قبلا طعم شیرینشو چشیدم... فقط 4 ساعته به بالا کار میکردم
    فلد تحلیل ها هم خیلی کمتر میشه... الان نمیدونم چرا تو یک ساعته عجولانه ورود و خروج میدم... اصلا بالنس من ثبات نداره...

فکر کنم بخاطر یک سری هدف های کوتاه مدت توی زندگیم بوده که یک جورای منو وادار به گشتن دنبال راه های سریعتر و سودآوار تر بشم.. و این کارمو خراب کرده
    ویرایش توسط mehdisafavi94 : https://www.traderha.com/member/17866-mehdisafavi94 در ساعت 06-22-2015, 07:40 PM

نظر

اساتید گرام من در عجبم ک چطور میشه با مووینگ ها اندیکاتورها قیمت رو بیش بینی کرد روندش مشخص کرد ؟

نظر

هر چند بچه ها میذونند این موارد که برای همه قابل دسترسی هست را بکسی نمیدم ولی نمیدونم چرا به دلم برات شد که این اندیکاتور را براتون بگذارم

در مورد اون باکس که من قبلا هم از یکی از بجه های خوب فوروم بنام اقا رضا خواستم برام نوشته و واقعا ازش استفاده های عجیب غریب میبرم

ولی این مورد که در تصویر هست را اقا سید در تاپیک اندیکاتور زیبا و در چند پست قبلتر گذاشته خیلی خیلی به تریدر کمک میکنه

روزی روزگاری موارد مصرفش را بهتون میگم ،یعنی اگر بهش تسلط داشته باشیم با همین باکس تنها میتونیم ترید و تحلیل کنیم

در مورد روش ترید و عجله برای کسب سود ، این درد همه تریدر ها هست ، در صورتیکه اگر به افزایش تصاعدی اکویتی و لات ورودی اشراف و اگاهی داشتیم میتونستیم متوجه بشویم که هر بار استاپی که میخوریم چقدر ما را در نتیجه نهائی عقب میاندازه ، در صورتیکه در تایم بالا اهسته و پیوسته سود افزایش داره ،،

اهسته و پیوسته و با تصاعد هندسی میشه خیلی کارها کرد ،،، یادتون نره ،

00000000000000000000000000000000000000000000000

در پاسخ دوست دوم نظرشان را به تصویر و محل چرخش موینگ چلب میکنم که همون اندیکاتور را براتون گذاشتم

من که عرض کردم که نیاز به موینگ هم نیست چون با ملاحظه نوع چیدمان همین باکس ها که های و لو هفتگی هست میشه خیلی کارها کرد ، قیاس طولشان با پشت سری و تفاوت های با های جدید یا لو با لو جدید ، قیاس باکس هفته قبل با 4 مین باکس قبلتر وووووو ، دهها مورد دیگر

ضمنا موینگ یکی از بهترین اندیکاتورهائی هست که تا کنون ساخته شده

http://pcmupload.traderha.com/uploa...4987527081.rar
        ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 06-22-2015, 08:27 PM
        تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
        قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

جناب موسوی عزیز یکی از دلایلی که بنده و بعضی از دوستان تمایلی برای کار بلند مدت تر نداریم اینه که حوصله نمی کنیم و برامون سخته که استراتژی را در بلند مدت تست کنیم منطور اینه که تمایلی برای صبر کردن چندین ساعت برای دیدن نتیجه پوزیشن نداریم.
          ولی این راه کار داره باید استراتژی ها را با روش های فوروارد تستینگ برای یک بار هم که شده تست کرد. تایپیک جدیدی باز کردم که یک نمونه از این روش ها را ارائه میکنه توسط اکسپرتی داخل خود متاتریدر.
          انشالله تایپیک تائید شد بیشتر صحبت می کنیم.
          فعلا بدرود
          ویرایش توسط Seyedi : https://www.traderha.com/member/14738-seyedi در ساعت 06-22-2015, 11:02 PM

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
            جناب پولینو سلام

فرمایش شما کاملا متین و بجا هست ولی بنظر بنده عملی نیست به جهات زیر

ببینید ترس و طمع و سایر مواردی که بر پایه روانشناسی هستند هر چند در ترید هایمان تاثیر دارند ولی به این راحتی قابل بازسازی و ترمیم نیستند ، اولا به این جهت که طبق قول قدیمی ها که مثلی هست میگوید ( عقل تنها چیزی هست که خداوند به عدالت بین بندگانش تقسیم کرده ، چون هیچ بنی بشری پیدا نمیشه که بگوید عقلش ناقصه یا شخص دیگر عاقل تر از او هست ) حال موارد دیگر روانشناختی هم همینگونه هستند ، بفرض شخصی انقدر در خودشناسی مهارت داشته باشه و به نواقص خود پی ببره ، ایا به این سادگی میشه این معضلات را درمان کرد ؟؟ بنظر بنده درمان این قبیل موارد ،، تازه بفرض قیول و پذیرش شخص بیمار ، سالها طول میکشه

.
            .
            .

احسان جان ،، به خاطر هکر های محترم سیستم عاملم را عوض کردم و فعلا برای جلوگیری از نفوذ مجدد دوستان ، تا مدتی ایمیل را نصب نمیکنم
            درود بر سید عزیز
            طرح مطلب در مورد لزوم خودشناسی، به این دلیل نیست که فرد به فکر درمان باشد (که به قول شما زمان و وقت بسیار میبرد) بلکه به این دلیل مطرح کردم که اگر این معایب را دارید از ورود به این بازار جلوگیری کنید تا قبل از اینکه جوانی و سلامت جسم (چشم و کمر و مچ دست و چاقی و چربی و ... ) و سلامت روح و روان (امراضی چون عصبی بودن ، کم حوصلگی ، زود جوشی ، پرخاشگری ...) خودتون رو به خطر بیاندازید.

پ.ن: چه خوب شد در مورد ایمیل خبر دادین . داشتم نگران میشدم که خدایی نکرده یه مشکلی پیش اومده . انشالا همیشه سلامت و شاد باشید .

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
              سلام دوستان

بنده کلیه پست ها را مطالعه کردم پیشنهادات خوبی در انها مطرح شده بود علی الخصوص زمان ورود به پوزیشن و مهمتر اینکه چه ارزی در چه ساعتی از روز حرکت مهمش را میکنه

ولی من یک مورد دیگر میخوام از تجربیات خودم بهتون بگم

برای شروع کار و برای دوستان آماتور بنظر بنده ترید بصورت سوینگ مناسب تره یعنی هفته ای ( البته حدودا ) یک پوزیشن بیشتر گرفته نشه چون در ترید میانروزی شما دقت بسیار بیشتری باید داشته باشی و یا یک سیستم و استراتژی بسیار دقیق که چشم بسته با دستورات اون وارد و خارج شوید، شما در این روش روزانه یه تعداد پوزیشن هائی که میگیری احتمال خطا خواهی داشت و برای هر یک باید اسپرد پرداخت کنی

ولی در سوینگ شما تایم 4 ساعت را برای ورود و خروج و برای تائید تایم روزانه و هفتگی را انتخاب میکنی و تا یک هفته از حرکت های کوچک بی خیال خواهی شد

برای ترید در تایمهای پائین نه تنها پول شما کاهش پیدا میکنه بلکه اسایش فکری و نهایتا عمرتان هم کاسته میشه ، که بنده متاسفانه در چند سال گذشته شاهد چند موردش بودم

در سوینگ شما میتونی با یک موینگ ساده و تائید از مکدی وارد پوزیشن شوی که با احتمال 90 در صد به بالا صحیح خواهد یود

در ترید سوینگ اگر شما نیاز به 10 درجه سواد و معلومات داشته یاشی در اینترادی 90 تا 100 درجه معلومات لازمه، یعنی باید بدونید کجای موج هستید و از نظر شماره گذاری الیوتی کجا هستی ،

بهر حال این هم یک پیشنهادی بود

موفق باشید

با سلام و درود به همه دوستان مخصوصا آقای موسوی عزیز جناب موسوی بنظر من این یک پیشنهاد نبود که شما فرمودین بلکه به حق راه سعادت و خوشبختی و لذت بردن از دنیای بازار های مالی مخصوص جفت ارزها هستش که شما فرمودین من بیش از ده سال هست که در این بازار مشغول هستم و تا عید امسال عمر و پول و چشمهای خودم رو صرف بدست آوردن راه و روشی کرده بودم که در کوتاه مدت نهایتا دو تا سه ساعت حداکثر و حتی گاها اسکالپ به سود برسم اما حقیقتا نتیجه ای جز کال شدن حسابها بی شمار بدست نمیاوردم! اما از اول سال 94 تصمیم گرفتم در تایم فریمهای 4ساعته و روزانه اقدام به ترید بکنم خودم باورم نمیشه که چطوری فقط با تغییر تایم فریم و از یه تریدر لحظه ای و ساعتی تبدیل به یه تریدر روزانه و هفتگی شدن باهمون اطلاعات قبلی و همون آدم قبل اینقدر نتایج کار خوب بشه و به راستی بجرات میتونم بگم که بعد از بیش از ده سال در این کار بودن تازه 3 ماه هستش که دارم لذت این شغل و از آن مهمتر از زندگی خودم لذت میبرم و وقتی یاد آن دوران و میخ کوب بودن پای چارت میوفتم افسوس میخورم که چرا زودتر تایم کاری خودم رو بالاتر نبرده بودم چون واقعا کسب سود در تایم بالا خیلی خیلی راحت تر از تایمهای پایین هستش و من به شخصه این امر رو تجربه کردم و این پست شما واقعا یک چراغ راه بزرگ و روشن هستش برای تمام کسانی که در تایم پایین مشغول به فعالیت هستن چه با تجربه چه بی تجربه چه کسانی که در تایم پایین پول بدست میارن و چه اونی که از دست میدن به نظر من ترید در تایم بالا یه لذت و آرامش وصف نشدنی داره که حیف کسی سمت این بازار بیاد و اون رو تجربه نکنه من که بسهم خود از شما بابت این راهنمایی خالصانه و حکیمانه نهایت سپاس و قدردانی رو دارم .

نظر

پردازش ...
              X