اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چرخه سرمایه گذاری (Investment Clock) و تحلیل گری حرفه ای

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

پس تا به اینجا برای ارائه یک تحلیل خوب و حرفه ای این مشخصه ها تعریف و تناقض در هر یک از مولفه ها موجب نپذیرفتن تحلیل تکنیکیست

1- نقاط اقصاد ها در چرخه اقتصادی مشخص و شیب و کانال حرکتی مشخص شود -------------->>>>> تحلیل تکنیکال بایستی هم جهت روند باشد
    2- مناطق خرید و فروش در نیمه بالا و پایین کانال مشخص شود------------------------------------>>>>>> یافتن الگوهای تکنیکی در این مناطق در جهت روند
    3- همبستگی اون جفت ارز با سایر و اللخصوص با دلار به عنوان لیدر بررسی شود و سیگنال خرید یا فروش در مناطق یکی باشد ------------->>>>>>>>>> در یکی محدوده خرید بودیم تو دیگری به خصوص دلار نبودیم تحلیل تکنیکال غیر قابل قبول است
    4-
    5-

ادامه دارد .....

نظر

ادامه ترجمه توسط بهراد عزیز و بزرگوار

چگونه دارایی ها در چرخه اقتصادی جای میگیرند ؟
      همانگونه که اقتصاد در چرخه خود حرکت میکند.Fidelity براساس تحقیقات گذشته ، برای توازن و تخصیص دارایی ها به دارایی با ارزشتر ،از ساعت سرمایه گزاری بهره میبرد .
      به طور معمول:
      اوراق قرضه در مرحله Reflation زمانیکه دولتها برای تحریک اقتصاد تمایل به تنزیل نرخ بهره دارند .
      سهام در مرحله Recovery :و کالاها در مرحله Overheat به عنوان سرمایه گزاری کم خطر محسوب میشود .
      نهایتا پول نقد در مرحله رکود تورمی زمانیکه رشد اقتصادی ضعیف ست یا رکود اقتصادی باعث میشود
      ارزش سایر دارایی ها سقوط کند .

نظر

نظر

http://monevator.com/investment-clocks/

نظر

نوشته اصلی توسط SHIRANI نمایش پست ها
            سلام هومن جان(اگه اسم شما را درست گفته باشم)
            ممنون از تاپیک مفیدتون، از ابتدا مطالب را خوندم و انشالله که همینطور قوی پیش بره و اساتید دیگر هم مشارکت کنند تا ما بیشتر بهره ببریم...
            تو پست اول گفتید که هدف از این بخش بحث در مورد تحلیل گری است و نه تریدری اما من یه سوال دارم و شاید در قالب یه پیشنهاد هم بشه حسابش کرد و اونم اینکه به نظر شما کسایی که در تایم فریم های مختلف ترید میکنند چگونه میتونن از تحلیل فاندامنتال بهتر استفاده ببرند ؟مثلا من که اینترادی ترید میکنم و به طبع باید تو تام پایین هم تحلیل داشته باشم فاندامنتال چطوری میتونه به من کمک کنه ؟ درسته فاندامنتال جهت حرکت بازار را با توجه به عوامل مختلف تفسیر و بعضا پیش بینی میکنه اما من به شخصه نتونستم با فاند وترید در تایم 15 دقیقه ارتباط برقرار کنم و بیشتر برام گمراه کننده بوده و تنها اخبار خاص یک روز و تاثیر اونها به بازار برام قابل اهمیت است که معمولا تاثیر این اخبار هم کوتاه مدت بوده و بازار به روند قبل خودش برگشته ...
            میدونم اخبار ربطی به بحث فاندامنتال نداره ولی کلی گفتم ...
            خوشحال میشم نظرتون را در این مورد بدونم و اگه ایرادی تو کارم هست راهنماییم کنید...

جناب شیرانی راستش من ترید در تایم پایین و حد سود کمتر از 100 پیپ رو به نوعی قمار به حساب میارم و راستش اعتقادی بهش ندارم و بیشتر برام شبیه قمار بازیست تا تحلیل و ترید علمی در واقع حرکات جفت ارزها جزء کم نوسان ترین بازار ها محسوب میشه و در واقع با اهرم مالی که بروکرها در اختیار ما قرار میدن این حرکات به نظر بزرگ میان در واقع شما این نزول یورو به دلار که ببینی شاید بگیم چه حرکت بزرگی در صورتی که با دایورجنسی که تو سیاست ها ی این دو اقتصاد به وجود اومده یک امر طبیعیست و تازه به اندازه 2 سنت یورو ارزشش رو در مقابل دلار از دست داده و برای معامله گران بزرگ با لوریج های 1 به 1 و نهایت 1 به 50 حرکت بزرگی محسوب نمیشه در اصل در بازارهای سهام بیشتر از این میتوان بازدهی گرفت برای بازیرگران اصلی این بازار که سرمایه های بزرگ و لوریج پایین وارد میشن این 2 سنت که در این 9 10 ماهه حرکت کرده سود انچنانی رو نسیب این قبیل سرمایه گذارها نمیکنه خیلی راحت در بازار سهام میتونن در مدت کمتری همین بازدهی رو بدست بیارن همانطور که میدونین در امریکا لوریج بیشتر از100 و در بعصی بروکرها 50 ارائه نمیشه

و اما برای تحلیل ها ی کوتاه مدتر از نظر من مینیمم 100 پیپ هست میشه از همبستگی و به خصوص لیدری دلار امریکا بهره جست بعد از تعیین ناحیه های فروش و خرید در دلار مثل الان در دلار ین وقتی در منطقه فروش باشیم و در سایر کراس ها روند در تایم پایین تر نزولی باشه میشه رو مقاوتها به شرط برقرار بودن لیدر گروه در ناحیه فروش اقدام به فروش کرد

موفق و پیروز باشید
            ویرایش توسط Momayez : https://www.traderha.com/member/10432-momayez در ساعت 01-12-2015, 09:18 PM

نظر

به نظر ين از يورو ساعتش عقبتره

نظر

البته يكمقدار ارزها هم به هم بستگي دارند وقتي ساعت امريكا ميره تو منطقه بوم يعني در موقعيت ساعت يك قرار ميگيره زمان رشد ارزهاي دلار كانادا و دلار استراليا فرا ميرسه
                ساعت امريكا تكليف بيشتر ارزها رو مشخص ميكنه
                تصور منه
                امريكا بره ساعت يك و اروپا هم وارد ساعت ١٠ بشه طلا شروع به رشد ميكنه

نظر

صبح همگی به خیر و خوشی باشه

لطفا یک کم روی این حرکت قیمت و تاثیر اخبار در نقاط مختلف فکر کنید تا بعد...

اگر تجربیات خودتون رو هم با ما درمیون بگذارید خوشحال میشیم

نظر

قصد ندارم تو این تاپیک تحلیل یا سیگنال قرار بدم اما معتقدم باور های اشتباهی که در افکار ما جا خوش کرده و به این راحتی جاش رو به باورهای نو و جدید نمیده ومعتقدم برای اماده کردن ذهن برای پذیرش تغییر باورها اگر به صورت لایو در بازار هم تحلیل کنیم و جلو بریم نتایج بهتری میگیریم ما قراره همراه با اموزش یک نبردی هم با باورهای قدیمی و ذهن لجباز داشته باشیم

ذهن می فرمایند : (ادعا کردی تو این تاپیک میخواهیم به سطحی برسیم که تحلیل ها ی حرفه ای در سطح بین الملی ارائه بدیم خب اگه مردی همش در حد حرف و تئوری نیست ثابت کن )

ما هم می فرماییم: چشم قربان

اگر قیمت به محدوده مورد نظر ما برسه تمامی شرایطی که تا الان راجبش صحبت کردیم برقرار هست البته لیدر ما هنوز کاملا در ناحیه خرید قرار نداره اما اگر قرار باشه قیمت به اون ناحیه در audjpy برسه حتما ریس کل هم در محدوده خرید حضور مبارکشون رو به عمل رسوندن

تنها تحلیل تکنیکی که به نظرم اومد همین بود نمیدونم چرا تحلیل های تکنیکی من همیشه خلاصه میشه به abc و AB=CD البته میدونما به خاطر اینکه ساده ترین تحلیلیست که تونستم حفظ کنم هارمونیک سخته مخصوصا نسبتهای فیبوناچیش

راستی منتظر جواب سئوال اول مربوط به شکل و انتخاب دلار استرالیا برای خرید و نظراتتون درباره حرکت قیمت و اخبار هستم

و همچنین دوستانی که اعلام امادگی کردن برای ترجمه ما همچنان منتطر حضور سبزشان هستیم و خواهش اخر اینکه فعلا از محدوده فعلی چرخه یا ساعت سرمایه گذای خارج نشید و عجله نکنید این ادامه دارد ها واقعا ادامه دارد.....

موفق و پیروز باشید

نظر

نوشته اصلی توسط hdtrader نمایش پست ها
                      به نظر ين از يورو ساعتش عقبتره
                      ما همیشه باید نیم نگاهی هم به اخبار پیش رو داشته باشیم به خصوص در ترید های بلند مدت
                      چرا فعلا راچب خرید یورو در مقابل ین صحبت نکردیم به علت اینکه در هفته اینده 22 ژانویه هیج ایده ای در باره سیاست این بانک نداریم پس صبر میکنیم با مشخص شدن آن و تشکیل انتظارات جدید موقعیت ها و ناحیه های خرید و فروش رو مشخص میکنیم

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                        طلا کلا در هر برهه با یک سری اصول قابل بررسی است و با شما موافقم اما خود آن ها را دلیل های قانع کننده نمیبینم شاید نیاز به متغییری باشه که میبایست تعریف کرد. دیگه فک کنم جایزه نوبل امسال مال من بشه

کلا مدل حرکتی ارزها با سهام در دو حالت بررسی میشه

حالت اول سیاست های حمایتی است

حالت دوم در رشد اقتصادی هست.

حال بعد یک نوشته کامل در این زمینه میزارم که بیشتر متوجه بشین چی میگم اما کلا موافقم در مورد این مدل حرکتی که تصویرش گذاشتید و فی الواقع اولین حرکت در تحلیل بنیادی پیدا کردن جریان ریسک هست که میبایست انجام داد و سپس به سراغ دیگر عوامل رفت

منتظر مطالب زیبای شما عستم قربان
                        خلیل جان در مورد متغییر های تاثیر گذار برطلا اصولا جایی که صحبت از قیمت هست بیشتر از دو متغییر عرضه و تقاضا وجود نداره و ما نهایت بتونیم حدودا 70 درصد طرف تفاضا رو تحلیل کنیم و روند قالب رو شناسایی چون طلا مثل نفت سازمان اوپیک نداره که صاحب بیشترین طرف عرضه باشه و تو نشست هاش مقدار عرضه رو دقیق مشخص کنه در نتیجه کلا ما از طرف عرضه بی اطلاع هستیم از طرفی هم فردا فلان بانک تصمیم بگیره ذخیره طلا شو افزایش بده بازهم شاخصی نداریم که خرید هر بانک رو هر ماهه برای هر کشور اعلام کنه پس میمونه تشخیص تمایل سرمایه گذاران ما فقط در این مورد میتونیم اظهار نظر کنیم و روند قالب رو بر این مبنا قرار بدیم

درضمن خلیل جان ما منتظر چاپ کتابت هستیم

موفق و پیروز باشید

نظر

نوشته اصلی توسط Momayez نمایش پست ها
                          قصد ندارم تو این تاپیک تحلیل یا سیگنال قرار بدم اما معتقدم باور های اشتباهی که در افکار ما جا خوش کرده و به این راحتی جاش رو به باورهای نو و جدید نمیده ومعتقدم برای اماده کردن ذهن برای پذیرش تغییر باورها اگر به صورت لایو در بازار هم تحلیل کنیم و جلو بریم نتایج بهتری میگیریم ما قراره همراه با اموزش یک نبردی هم با باورهای قدیمی و ذهن لجباز داشته باشیم

ذهن می فرمایند : (ادعا کردی تو این تاپیک میخواهیم به سطحی برسیم که تحلیل ها ی حرفه ای در سطح بین الملی ارائه بدیم خب اگه مردی همش در حد حرف و تئوری نیست ثابت کن )

ما هم می فرماییم: چشم قربان

اگر قیمت به محدوده مورد نظر ما برسه تمامی شرایطی که تا الان راجبش صحبت کردیم برقرار هست البته لیدر ما هنوز کاملا در ناحیه خرید قرار نداره اما اگر قرار باشه قیمت به اون ناحیه در audjpy برسه حتما ریس کل هم در محدوده خرید حضور مبارکشون رو به عمل رسوندن

تنها تحلیل تکنیکی که به نظرم اومد همین بود نمیدونم چرا تحلیل های تکنیکی من همیشه خلاصه میشه به abc و AB=CD البته میدونما به خاطر اینکه ساده ترین تحلیلیست که تونستم حفظ کنم هارمونیک سخته مخصوصا نسبتهای فیبوناچیش

راستی منتظر جواب سئوال اول مربوط به شکل و انتخاب دلار استرالیا برای خرید و نظراتتون درباره حرکت قیمت و اخبار هستم

و همچنین دوستانی که اعلام امادگی کردن برای ترجمه ما همچنان منتطر حضور سبزشان هستیم و خواهش اخر اینکه فعلا از محدوده فعلی چرخه یا ساعت سرمایه گذای خارج نشید و عجله نکنید این ادامه دارد ها واقعا ادامه دارد.....

موفق و پیروز باشید

در ادامه قیمت گستاخی کرده و 100 پیپ به زیز تارگت های ab=cd ما رفته ولی از اونچایی که ما در این نوع نگاه و تحلیل ، کندل ها 4 ساعته رو نخودی به حساب میاریم این شیطنت کندل چهار ساعته که به صورت شادو هست رو گذشت میکنیم اما از اونجایی که احساس میکنم 95% خوانندگان محترم این فروم در تا یم پایین تر کار میکنند برخلاف عادت سری هم به چارت یک ساعته زدیم و بریک اوت ها رو روی مقارمت ها در این مسیر مشخص کردم که برای خودم هم جهت افزایش پوزیشن حایز اهمیت میباشد اصولا بعد ورود بزرگان بازار بانک ها ی a و b که قبلا راجبش صحبت کردیم بریک اوت ها روی مقاوت های پیش رو خیلی معتبر میباشد

ایا تحلیل تکنیکی ما قوی بود که بازار به اون ریکشن نشون داد و یا ایا این تحلیل تکنیکی ایست که بازار رو تحلیل میکنه یا مسائلی که در ابتدا پرداختیم باعث ریکشن بازار شده و تحلیل تکنیکی ما رو معتبر کرده کمی تامل بفرمایید

موفق و پیروز باشید

نظر

از اونجایی که این تاپیک با استقبال و مشارکت خوبی همرا ه نبود تصمیم گرفتم ادامه ندم یک اینکه هدف من این بود وقت بگذارم پست بنویسم که مفید باشه و دوم اینکه مشارکت باشه و یکطرفه نیاشه چون حجم مطالبی که قرار بود عنوان شه خیلی بالا بود و نیاز به تایپ زیاد داشت و اگر باقی دوستان هم به نوعی مشارکت میکردند حداقل حجم تایپ فارسی من کاهش پیدا میکرد و در نتیجه وقت کمتری نیاز بود صرف شه
                            بد نیست در جریان باشید مطالبی که قرار بود عنوان شه تا به اینجای کار فقط 20 تا 30 درصدش عنوان شد که برای رسیدن به هدف عنوان تاپیک (تحلیل گری حرفه ای ) اصلا کافی نیست ولی سر فصل ها یی که قرار بود دنبال شه رو اینجا عنوان میکنم که سایر دوستان علاقه مند خودشون با کمی جستجو و تحقیق و مطالعه میتونند به هدفشون برسند

1- محاسبه قیمت حقیقی در هر زمان بدون استفاده از چارت و قیمت با روش های مختلف ( با این روش شما باید بتونید نرخ حقیقی یورو به دلار رو محاسبه کنید )

2- چگونگی استفاده از تغییرات گذشته عرضه و تفاضا (پیگیری معاملات کوت) ( با این روش شما میتونید در کوتاه مدت تا حدودی تغییرات تقاضا رو از سوی شرکت های تجاری شناسایی و تحلیل کنید مثل زمانی که برای خرید یکی از کراس ها ی ین ، دلار استرالیا رو انتخاب کردیم و من سئوال کردم در شکل اما دوستان پاسخی نداند که نتیجه اون هم این بود که در کوتاه مدت حدودا یک هفته بهترین بازدهی رو در مقابل سایر کراس های ین داشت اما در ادامه با شدت بیشتری نسبت به سایر کراس های ین تضعیف شد که خب بایستی با داده های جدید بنیادی تحلیل ها مون رو اپدیت میکردیم که دیگه من این کار تو تاپیک ادامه ندادم)

3- تعیین دقیق تری از محدوده های خرید فروش در بلندمدت و دسته بندی الگو های قابل اعتماد تکنیکال در هر یک از محدوده ها

در اخر هم هدفم این بود که با ادامه کار تاپیک لایو تحلیل کنیم و مطالب رو لابه لای هر تحلیل بگیم بریم جلو که انگیزه ایجاد کنم که متاسفانه در همین اولین تحلیل داده های بنیادی به سمت و سوی مخالف تحلیل ما رفت و ما هم باید سریعا با اون همراه میشدیم که در واقعیت خودم هم از این موقعیت هیچ سودی کسب نکردم با اینکه از زمان ورود ما قیمت حدودا 200 پیپ هم بالا رفت اما واقعیت این است که بنده هیج سودی از این موقعیت یدست نیاوردم و در اخر استاپ من در نقطه ورود زده شد البته بنده بنا به تجربه و عادت وقتی پوریشنی میگیرم و هدفی رو به عنوان حد سود مشخص میکنم نصف اون پوزیشن رو بعد از طی نصف مسیر میبندم و استاپ باقی رو به نقطه ورود منتقل میکنم که تو این مورد تی پی اول من 97.50 بود و دومی 100.00 و ورود 95.00 که تی پی اول هم با اختلاف 20 پیپ نخورد اما استاپ لاست به نقطه ورود منتقل شد
                            که نهایتا بی حاصل بود و انگیزه ای که دنبالش بودم تو اولین تحلیل ایجاد نشد

در اخر چون یک حرفی میزنم دوست دارم تا اخرش برم دوستانی که علاقه مند به ادامه تاپیک هستند و حتما مشارکت میکنند به من پیام بدن که تاپیک رو به صورت خصوصی در بیاریم و اونجا با همان دوستان کاررو دنبال کنیم

موفق و پیروز باشید.

نظر

اتفاقا جز بهترين تاپيكها است
                              اگر قصد ادامه نداريد حداقل لينك مطالب مرجع رو بزارين
                              من از ساعت اقتصادي خيلي استفاده كردم

نظر

با سلام و تشکر از زحمات شما
                                دوست عزیز درک مباحث فاندامنتالی کمی سنگینه ، لطفا اجازه بدید از دانش شما بهره مند بشیم.بنده در حد توانم در مورد ترجمه و تایپ که فرمودید در خدمت شما هستم .

نظر

پردازش ...
                                X