اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چگونه یک روش معاملاتی باید طراحی شود؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط Azadi نمایش پست ها
    سلام دوستان

لطفاً این تاپیک را خیلی جدی بگیرید و به سرانجام برسانیم.

سوال این است، در طراحی یک استراتژی چه پارامترهایی را باید مد نظر قرار دهیم و یک سیستم معاملاتی کلاً چگونه ساخته می شود؟

استاد آزادی عزیزم
    سلام و مهر خدمت شما

نوشتن سیستم معاملاتی به نظر من در ابتدای راه بهدوقسمت تقسیم میشه
    قسمت اول : روند شناسی
    قسمت دوم : خود شناسی

در قسمت اول : چندین آیتم وجود داره که به اختصارتوضیح میدم
    1) روند بازار صعودی استیا نزولی
    2) معامله در جهت روند
    3) تعیین تایم فریم
    4) ابزار معاملاتی که بایددر بررسی از آنها استفاده کنیم ، مانند مووینگ ها یا سطوح مختلف حمایتی و مقاومتی، پیوت ها و...
    5)تعیین سرمایه ای که بهمعاملاتمان اختصاص میدیم
    6) تعیین میزان ریسکسرمایه
    7) در چه زمانی از روزقراره معامله کنیم چند ساعت ؟!و در چه بازاری ، اروپا توکیو نیویورک و...
    8) در چه ساعاتی از شبانهروز سیستم ذهن و روان من بیشترین انرژی را برای فعالیت های ذهنی و روانیدارند ؟، برای من 8صبح تا 2ظهر بهترین زمان است
    9)چطور میتونم سیستمم روطوری طراحی کنم که در کمترین زمان ممکن بتونم جهت روند و حجم نقدینگی تزریقشده به بازار رو شناسایی کنم ؟
    10)جفت ارزهای اصلی دربازار رو شناسایی کنیم ، قاعدتا جفت ارزهایی با اسپرد کم باید حجم بیشتری ازمعاملات رو به سمت خودش بکشه
    11)تعیین میزان ریسکسرمایه گذاری ، مثلا با فرض داشتن 1000$ سرمایه لات0.01 رو اختصاص میدیم
    12)سیستم تحلیل تکنیکالاستراتژی ما نباید وقت گیر و انرژی بر باشد
    13)تلفیق موارد موجود وگرفتن یک خروجی دقیق از آن به طوری که به راحتی بتوان آنرا روی جفت ارزهای تعیینشدده اجرا کرد و تست آن به مدت سه ماه در حساب دمو و ثبت خروجی در یک اکسل به صورتبازه های 3 روزه - 1 هفته - و سپس ماهانه اکسل باید بتواند به صورت شفاف رشد حسابیا زیان آنرا به صورت شفاف به ما گزارش بدهد .
    14) گرفتن باگ سیستم به دوشکل الف} رشد مستمر حساب باید چک شود یعنی برآیند و میانگین رشد نقدی سیستم باید مثبت باشد
    ب} تلفیق اندیکاتورها با چارت آیا صحیح بوده یا خیر و هر کدام چه میزان تاثیرمثبت در جهت سود دهی پوزیشن داشته
    15) تست در حساب ریل ،قاعدتا در حساب ریل وضعیت ذهن و روان ما کمی متفاوت خواهد بود مثل خلبانی که درحساب دمو پرواز با هواپیمای روی جک با مونیتور و.. را آموزش میبیند و در حساب ریلبا هواپیمای واقعی پرواز میکند {که اشتباه منجر به سقوط خواهد شد}

16) گرفتن تمام خروجی هامثل حساب دمو و ثبت و نوشتن نتیجه ی معاملات برای بهینه تر شدن سیستم معاملاتی

17) ادامه دارد ... ،ارنستو چه گوارا نویسنده ی کتاب جنگ چریکی میگه : بهترین سربازان من در میدان نبردآموزش دیدند ، جایی که اولین هدفشان حفظ جان بود و دومی پیروزی در نبرد....

قسمت دوم : خود شناسی

1) آیا در هنگام ترید ازنظر روحی روانی در آرامش هستم ؟
    2) آیا از ترید لذت میبرم ؟
    3) چرا ترید میکنم ؟ ،برای جبران کمبود های گذشته ؟ یا برای ساختن آینده با صبر ؟
    4) آیا انسانی هستم کهمیخواهم یک شبه ره صد ساله را بروم ؟یا به صبر و ادامه دادن ایمان دارم
    5) چقدر سود مرا خوشحالمیکند ؟
    6) آیا زیان مرا به هممیریزد ؟ با چه مبلغی از کل سرمایه من ؟
    7)بهترین ورزشکاران هنرهایرزمی در آموزش های خود سیستمی دارند به نام تشویق و تنبیه قاعدتا ورزشکاری که بهمدارج بالاتر میرسد به همان میزان مقدار تشویق و تنبیه خود را افزایش میدهد
    8)ظرف روح و شخصیت من باچه میزانی از سود در بازار پر میشود ؟ و چطور میتوانم با افزایش حساب ظرف شخصیتیخود را رشد بدهم ؟
    9) هدف من از زندگی چیست ؟
    10)( عقیده ی شخصی ) هر نعمت و برکتی زکاتی دارد ، زکات من بعد از هر مرحله از رشد در قبالدیگران چه خواهد بود ؟
    11) هر بخشی از سیستم منکه آرامش را از من سلب کند یا سبب ساز اضطراب شود باید بررسی اصلاح و یا حذف شودترید باید تبدیل به یک فعالیت رضایتبخش و رشد دهنده شود
    __________________________________________________ ____

تمام موارد بالا رو از شما آموختم امیدوارم ، باشیدو ایراداتم رو بگیرید

با بهترین آرزوها و دعای خیر برای شما

نیمای عزیز آزادی

نظر

پردازش ...
    X