اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ترید علمی

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: ترید علمی

سلام به همه دوستان و بزرگواران

به امید خدا قصد دارم توی این تاپیک روش معملاتیم رو که مبنای اصلی اون تحلیل بنبادی بازار هست برای شما دوستان ارائه کنم

خواهشم از دوستان اینه که لطفا پستی درج نکنند تا هم انسجام مطالب حفظ شه وهم بتونم با نظم مطالب مورد نظرمو به امید خدا تا آخر ارائه بدم

دوستان
    به خاطر مشغله کاری احتمالا فواصل ارائه مطالب گاها طولانی شه لذا خواهشا صبر و حوصله به خرج بدین و پستی درج نکنید

ابتدا مختصرا توضیحاتی در باب تحلیل بنبادی بیان میشه و درادامه روش و استراتژی معاملاتی در هر یک از حالتهای بازار

لازمه شرکت در این تاپیک دارا بودن دانش پایه در زمینه بحث فاندامنتال است

در اخر این تاپیک تاپیک دیگری باز میشه و هر هفته جدولی تهیه میشه که مبنای ترید ما بر اساس اون جدول طرح ریزی میشه

پیشا پیش از صبر وحوصله و همکاریتون سپاس گذارم

به نام خداوند بزرگ و مهربان

1-اولین کاری که میکنیم پیدا کردن بازارهای رونددار هست

برای این کار از دوران رکود ورونق کشورها و شیوه سیاست گذاری بانک هاشون در هر یک از این دوران ها استفاده میکنیم که دیگه لازمه مطا لعه این تاپیک داشتن این علم هست که هم در این فروم این مطالب به وفور هست وهم کتاب های بسیاری در این باب وجود داره پس لطفا مطالعه بفرمایید که از حوصله بحث ما خارج است

این روند ها در اقتصاد های بزرگ طولانی مدته خوش بینانه چندین ماه و بدبینانه چدین سال اقتصادی در یک حرکت سینوسی یا در رکود یا در رونق به سر میبره که این بخش از کارما خیلی سادس

2- تعیین شتاب حرکت روندارمون استفاده از بحث زمانی و قیمتی

این بخش پایه و اساس کار ماست وبیشترین وقت ما رو میگیره در این بخش ما همواره بیانیه های بانک مرکزی امریکا رو در درجه اول دنبال میکنیم اینکارو برای اپدیت و تنظیم

کردن شیب حرکتیمون انجام میدیم و قاعدتا بیانیه های ارز طرف مقابلشو مثل اروپا و ژاپن و انگلیس ووو

تو این بخش اهمیت شاخص تاثیر گذار هم با تحلیل همین بیانیه ها بدست میاریم جولوتر دنبال میکنیم که تا حدودی بتونیم لحن بیانیه بدی هم پبش بینی کنیم

3- توابن مرحله کانالی باشیبی که بدست اوردیم رسم میکنیم و استراتژی معاملاتیمون رو بر اساس این کانال پایه ریزی میکنیم و هر هفته به خصوص بعد از بیانیه ها تغییرات لازمو تو شیب کانال اعمال میکنیم

4- خط میانی کانال رو رسم میکنیم

کانال صعودی

دو نوع بریک اوت داریم در این کانال که در بالا و پایین خط میانی قوانین کاملا برعکس همه در این کانال در پایین خط میانی در هر lowest low خرید بلند مدت
    و در بالای خط میانی هر highest high به ما موقعیت فروش کوتاه مدت میده که فعلا این نوع رو میزاریم کنار تا بعد توضیح میدم

و نوع دیگه بریک اوت resistance زیر خط میانی مو قعیت خرید و بریک اوت support بالای خط میانی موقعیت فروش فروش

در پست بعدی توی شکل کامل توضیح میدم

کانال نزولی

برعکس بالاست

از این که پستی درج نمیکنید و سئوالی نمیپرسین سپاس گذارم تا انتها همراه باشید کامل هر بخش رو توضیح میدم و بعد پاسخگو هستم

موفق باشید

نظر

نظر

تا اینجا مختصری از شمای کلی کارها یی که انجام میدم توضیح داده شد در ادامه مثال ها رو میبریم تو بازار روی شکل همگام با بازار به امید خدا میریم جلو

سطح ها ی مقاومت و حمایت به ما تو تعیین شیب و اردر گذاری خیلی کمک میکنند که در ادامه توضیح خواهم داد

نظر

1- پیدا کردن جفت ارزهای روند دار

از اونجایی که usd در مسیر بلندمدت رونق قرار گرفته و صعود این جفت ارز امری مسلم شده برای ما پایه یکی از جفت ارزهای معاملاتیمون usd هست

از طرفی eur و jpy هم در مسیر بلندمدت رکود هستند نزول این جفت ارز ها هم امری مسلم هست و میتونه پایه دوم جفت ارزمون باشه

پوند هم کمی عقب تر از دلار وارد دوره رونق هست ولی چون دلار و پوند تو یک مسیرن فعلا gbpusd رو میزلریم کنار ولی eurgbp رو ندار و نزولی

gold هم که یک کالا محسوب میشه و روندش برای ما مشهوده که با این تورم پایین تو برایند کل اقتصاد حالا حالا ها روند نزولی دارد

پس eurusd gold eurgbpکانال نزولی وusdjpy gbpjpy صعودی

در درحه دو با توحه به شرایط موجود aud nzd هم نزولی درنظر میگیریم

کلا با شرایط حاکم بر بازار جفت ارزهایی که پایه دیگرشون دلار هست نزولی در نظر میگیریم و لی در بلند مدت تر eur gold jpy ارجحیت دارن

از این به بعد میریم برای مراحل 2 -3-4 توی چارت با عکس توضیح خواهم داد

نظر

نظر

نظر

تا اینجا مختصرا با نحوه کار اشنا شدیم دو نوع معاملات بلند مدت داریم در جهت روند و دونوع هم کوتاه مدت در خلاف جهت

بر اساس تجربه در جفت ارزهایی که واگرایی بنیادی شدید وجود داره در روند نزولی به ندرت highest high و در صعودی lowest low داریم که معمولا اخبار بنیادی خلاف جهت منتشر میشه و موقعیت شکار این نوع معاملات رو میده که به شخصه با ریسک بیشتری وارد این معاملات میشم

ولی جایی که واگرایی شدید نداشته باشیم خلاف جهت highest high درروند صعودی و lowest low در روند نزولی هم استفاده میکنم

در بریک اوت ها ریسک و حد ضرر ما بیشتر میشه ولی موقیعت های بیشتری از این نوع معملات شکل میگیرد

به امید خدا از این به بعد موقعیت های لایو رو بررسی میکنیم و بقیه توضیحات و استفاده از سطح های مقاومت و حمایت و دیگر مباحث تکنیکال رو روی چارت بررسی مکنیم

موفق باشید

نظر

نظر

نظر

اشتباهات رایح برای محاسبه نکردن شیب مناسب همگام با شرایط بنیادی بازار

نظر

خب حالا این شرایط که همیشه تو بازار رخ نمیده حالا بقیه روز و بیکار بشینیم
                        خیر همیشه بعد از یک highest high در روند نزولی و یک lowest low تو یک روند صعودی قیمت تا کف یا سقف کانال با شیب جدید پیش میره و ما در معاملات روزانمون میتونیم با استفاده از پیوت پوینت ها و سایر خطوط مقاومت و حمایت همراهیش کنیم و نوسان گیری کنیم البته به غیر از روزهایی که اخبار تاثیر گذار داریم همیشه اولین و مهمترین بخش کار من دنبال کردن اخبار موثر بر شیب رونده و اگر اخبار تاثیر گذار نداشته باشیم معاملاتم رو با همون شیب قبلی دنبال می کنم

برای نوسان گیری و پیوت پوینتها روش جناب آزادی و اخیرا ویدیو های اقای کریس در مورد ایچیموکو دیدم که نقاط ساپورت رزیستنسی که میگرفتن خیلی جالب بود که اونم به نظرم سطوح جالبی میداد همونطور که تو پایپو از یک پیوت تا پیوت بعد رو دنبال میکنیم روش ایشون هم از یک سطح تا سطح دیگه خیلی اتفاق میوفته کلا آمورنده بود ولی من تو این تاپیک قصد ندارم وارد این مباحث بشم دیگه این بر میگرده به سلیقه افراد در سویینگ گیری از بازار
                        هدف و نگاه من تو این تاپیک دید بلندمدت و استفاده از تحلیل بنیادی در تعیین شیب رونده و شکار موقعیت های کمیاب و سودده که از این هفته سعی میکنم موقعیت ها رو قرار بدم و بعد اخبار تاثیر گذار شیب رو بررسی کنیم و اینکه درچه موقعیتی نسبت به کانال هستیم روقرار بدم

موفق و پیروز باشید

نظر

بررسی بنیادی و شیب کانال

EURUSD , GOLD تو پستهای قبل گذاشتم از اونجایی قبلا گفتم فرصت های بلند مدت ایده آل کم پیش میاد تو این هفته تو دلار به فرانک داشتیم میشه اون رو دنبال کرد در EURGBP هم ایده آل نیست ولی میتونه کوتاه مدت فرصتی بده فکر میکنم کامل شیوه معاملاتیم رو توضیح دادم از این به بعد سعی میکنم فقط موقعیت ایده آل بلندمدت پیش اومد قرار بدم

موفق باشید

نظر

نظر

یک نکته که خیلی میبینیم توی تحلیل ها ی دوستان و اکثرا متاسفانه به خاطر در نظر نگرفتن شرایط بنیادی به نتیجه مطلوب نمیرسه این هست که همانطور که قبلا گفتم به دنبال الگوی برگشتی توی چارت میگردیم بدون اینکه بنیادی اون ارز و یا کالا یا سهام رو برای خودمون در یک چشم انداز بلند مدت ترسیم کنیم ببنییم کجای بازار هستیم و بدون در نظر گرفتن چارت و شکل و شمایلی که داره برای خودمون دلیل های منطقی و بنیادی از حرکات بعدی اون جفت ارز رو پیش بینی کنیم ببینید دوستان بعد از 10 سال ترید در این بازار میتونم قویا به شما بگم تنها تحلیلی که فیل نمیشه و میتونید کاملا بهش اتکا کنید تحلیل بنیادیست اگر یک زمان تحلیل کردید و فیل شد بدونید که هنوز برای یادگیری این تحلیل نیاز به اموزش و تجربه بیشتر دارید و نگید این تحلیل هم فیل میشه و سری برید دنبال اندیکاتورها و انواع و اقسام استراتژی ها و وقت گرانبهاتون رو بیهوده هدر بدید

کم هستن کسانی که یک بحران جهانی و یک دوره بلندمدت رکود و رونق جهانی رو دوبار تو این بازار تجربه کرده باشند برید شاخص ها ی سهام امریکا رو و شاخص کالا و طلا وووو را در بحران ها ی اقتصادی بزرگ بررسی کنید ببنید رفتار هر یک به چه صورت بوده علت هاشو در بیارید هر چی قوی تر باشید تو این زمینه بیشتر میتونید برای خودتون کسب سود کنید ببینید دانش تکنیکال خیلی عالیه ولی با پشتوانه قوی بنیادی شما بهتر میتونید ازش استفاده کنید

این همه حرف زدم که بگم معمولا در جایی که روند مشخص بنیادی دارید به وفور الگوی برگشتی میبینید چون دیدتون تکنیکی هست و غالبا فیل میشه ولی در جایی که روند شدید بنیادی ندارید این الگوها در یک رنج کف وسقف بسیار عالی عمل میکنند پس برای این دو بازار دیدتون رو از هم تمییز کنید مثال میزنم واضح تر باشه الان هم اروپا هم ژاپن در حال اجرای سیاستهای انبساطی اند پس یعنی ما روند مشخص بنیادی نداریم حالا یه بازه زنج درنظر میگیریم تو کف و سقف این رنج الگوی برگشتی دیدیم بهش اعتماد میکنیم

من الان یه نمونه با شکل برای گلد که چطور بدون توجه به نمودار میشینم برای خودم تحلیل میکنم رو اینجا براتون مینویسم شما خودتون برای بقیه جاهایی که روند دارید انجام بدید

گلد از بعد بحران 2008 که از امریکا شروع شد یه خاطر سقوط سهام بعنوان یک کالای ایمن مورد تقاضا شدید قرار گرفت حباب قیمتی و ارزشی نسبت به سایر داراییها پیدا کرد
                              بعد اجرای سیاستها ی شدید انبساطی و چاپ و عرضه پول برای پویایی اقتصاد برقراری امنیت نسبی این عدم تعادل ارزشی بین داراییها رفته رفته از طلاو ین به سهام بازگشت
                              حالا کی این روند نزولی طلا تموم میشه هر وقت مصرف و تورم هم در اقتصاد به حالت نرمال برگرده حالا که بر نگشته پس برای من روشنه که اگر توی این مسیر الگوی برگشتی دیدم اعتماد نکنم
                              اگر دیدم تکنیکی باشه میگم به به یک ab=cd در روی نقطه حمایت قوی ماهانه دارم از اینجا دیگه طلا میره برای 2000 دلار همونطور که قبلا گفتم باز هم میگم چون خیلی مهمه جایی که بخواد روند بلندمدت برگرده اصلا به ما الگوی به این قشنگی نمیده توی یک روند بنبادی خلاف حهت پر است از الگوهای برگشتی فیل شده الگوی برگشتی در بازر رنج در سقف و کف و در روند دار در جهت روند و در اصلاح ها قابل اعتماده

نکته ای که توی کارهام گفتم انجام میدم در تعیین شیب و تحلیل زمانی و قیمتی اینه که ما حالا الگوی برگشتی دیدیم چی کار کنیم من در تحلیل همگانی طلا که قبلا گذاشتم ببنید قبل از بیانیه hawkish اخیر فد و افزایش برنامه خرید ژاپن بود انتظارم نهایت برگشت تا سقف کانال بود همونطور که گفتم باید گام به گام با شرایط بنیادی بازار برم جلو بعد از این دو خبر مهم و تاثییر گذار من باید تحلیل قبلبم که اصلاح تا سقف کانال در app 100% , atp 100% رو به app 127 و atp 161% تغییر میدادم و انتطار اصلاح نهایت توسقف کانال با شیب جدید منتظر خبر در جهت عکس برای ورود دوباره در جهت روند باشم

از طرفی از نگاه بلند مدت تر برای من مشهوده که با برگشت مصرف و تورم به امریکا چراع سبزیست برای من که موج اخریست که میشه برای طلا درنزول متصور بود و به محض دریافت اطلاعات جدید مبنی بر افزایش مصرف و تورم در سایر اقتصاد های بزرگ استراتژی معاملاتیم در حهت صعود خواهد بود که اتفاقا بعد این تحلیل بنیادی که برای خودم میکنم میبینم میتونم موج اخر و موج 5 الیوتی هم نام گذاری کنم یعنی از دانش تکنیکیم در جهت بنیادیم استفاده میکنم

این یک مثال بود برای یکی از نمادهای معملاتیم که روند دار تشخیص دادم لذا از این به بعد هر یک از دوستان اگر علاقه داره به این صورت تحلیل کنه تحلیل هاشو به همین سبک و سیاق بگذاره که اگر وقت شد به امید خدا با هم نقد و بررسی کنیم و در ترید هامون ازش استفاده ببریم

موفق و پیروز باشید

نظر

پردازش ...
                              X