اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ارتقاء سیستم معاملاتی آقای جبل عاملی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ارتقاء سیستم معاملاتی آقای جبل عاملی

درود به همه دوستان ، بنا به پیشنهاد همایون عزیز ، یه تاپیک در کنار تاپیک اصلی باز میکنم تا دوستانی که تمایل به بهینه سازی سیستم معاملاتی آقای جبل عاملی دارند ، در اون تاپیک
    فعالیت کنند تا تاپیک های بهینه سازی از بررسی موقعیت های این سیستم تفکیک بشه.

*
    با سپاس آتبین*
    ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 12-03-2013, 01:29 PM
    نگاه ساده به چارت + استفاده از مفاهیم اولیه بازار + مدیریت سرمایه = آرامش ، سود ، لذت از ترید

بهینه سازی سیستم معاملاتی آقای جبل عاملی

در این پست از کلمات عامیانه و محاوره ای استفاده شده و انتظار دارم تک تک جملاتش با دقت خونده بشه و درک بشه چون مطالب مهمی رو شامل میشه

درود
    این تغییر نام و این چیزا رو فعلا بذاریم اولویت های اخر . اینا حاشیه است .

باید یه فکرای اساسی کرد برای سود کردن با این متد

ببینید دوستان من نظرم اینه یه سری مباحث جدی رو اینجا مطرح کنیم
    و همه در باره اش نظر بدن . از بی تجربه گرفته تا با تجربه
    همه نظری هم قبوله . چه منطقی چه غیر منطقی
    و همه کسانی که توی این تاپیک هستند هم شرکت کنند . چون دلیل دعوتشون هم ارتقای همین سیستمه

به این روش میگن بارش فکری
    این روش ، در تمام زندگی کاربرد داره و موجب باز شدن در های خلاقیت و تجارب جدید و از همه مهم تر جرقه زدن یه ایده جدید میشه .
    ما اگر همه حضور فعال داشته باشیم و نظر بدیم ، میتونیم از بین این همه نظر جرقه هایی رو پیدا کنیم که منجر به پیشرفت و ارتقا متد میشه .
    پس لطف کنید یه توی مباحثی که در مورد این متده شرکت کنید و توی سوالاتی که چه من چه دیگران میپرسند همه نظر بدید تا بارش فکری خوبی رو داشته باشیم.

من یه سری ایده برای این متد دارم .
    بیان میکنم خدمتتون .
    نظر بدیم ببینیم میشه یه ایده خوب از توش در بیاریم .
    اگر دیدیم نظرات کمه یا استقبال نمیشه من به شخصه دیگه توی این تاپیک فعالیت نمیکنم ،
    چون من و خیلی های دیگه هدف اولشون پیشرفته
    پس اگر جایی باشم که پیشرفت توش آماده نباشه وقتم رو هدر نمیدم. میدونم خیلی ها هم این جور اخلاقی دارند مثل من .

ایده اول
    ایده اولم در مورد این است که چکار کنیم که بتونیم دوران ضرر ده این متد رو پیدا کنیم و دیگه ترید نکنیم !
    من بزرگترین و اصلی ترین سوالم فعلا با این متد همینه . اگر بتونم چاره ای پیدا کنم که وقتی این متد ضرر ده میشه سریع بفهمم و ترید نکنم میتونم این متد رو برای دراز مدت استفاده کنم .

اولین جواب رو خودم میدم . تا ببینیم نظرات بقیه دوستان چیه

ایده یک :
    مثل سیستم پایپو براش یه قانون طراحی کنیم
    توی پایپو ، اگر سه معامله ضرر ده پشت هم داشتیم فرداش دیگه معامله نمیکنیم
    و همچنین اگر سه هفته معامله ضرر ده پشت هم داشتیم ، هفته چهارم رو معامله نمیکنیم
    با این کار میتونیم جلوی ضرر رو بگیریم تا حدی

ولی توی این متد
    اگر ما بیاییم و بگیم ، اگر سه هفته معامله ضرر ده پشت هم داشتیم ، هفته چهارم رو معامله نکنیم یه مقدار کلامون پس معرکه میره
    چون اینجا هر ترید سه درصد ریسک رو شامل میشه
    ولی توی پایپو هر ترید یک درصد ریسک میشه
    برای این توی پایپو یک درصد ریسک میشه چون تایمش پونزده است و تعداد ترید ها زیاد تره . نباید زیاد ریسک کرد سر هر ترید .

حالا ما اگر سه هفته با پایپو ضرر کنیم غالبا ضررمون کمتر از زمانی هست که با این متد سه هفته ضرر کنیم .

پس ما دیر میفهمیم این متد رفته توی دوران ضرر ده !
    سه هفته بگذره و ما تازه بفهمیم شاید بیست درصدی ازدست داده باشیم از سرمایمون

ترفند هایی توی ذهنمه تا سریعتر بفهمیم این متد توی دوران ضرر ده رفته

1- یا بیاییم طی کنیم بجای اینکه با سه هفته ضرر متوالی هفته چهارم رو ترید نکنیم ، دو هفته ضرر متوالی رو ملاک بذاریم و هفته سوم رو ترید نکنیم ( اینجوری کمتر ضرر میکنیم توی دوران ضرر ده سیستم ، یعنی بجای سه هفته ضرر ، دو هفته ضرر میکنیم )
    2- یا توی این متد هم مثل پایپو ، سر هر پوزیشن یک درصد ریسک کنیم . ( با اینکار میتونیم همون قانون سه هفته ترید ضرر ده متوالی و یا سه تا ترید ضرر ده متوالی رو اجرا کنیم و هفته و روز بعدش رو ترید نکنیم . )

خب دوستان
    من روشن و واضح یک سوال مهم و اساسی رو مطرح کردم
    روشن و واضح یک جواب هم براش دادم . ( این جواب شامل تجربیاتم توی پایپو و مطالعاتی هست که کردم )

حالا نوبت شماست
    بفرمایید که منتظر هستم این مشکل رو سریعتر حل کنیم
    چون اگه حل نشه مطمئنا این متد دیگه طرفداراشو از دست میده و وقتی بره توی دوران ضررده بودن ، بچه ها ولش میکنن و میرن یه متد دیگه
    پس سوالی که مطرح کردم حکم نجات این متد رو از محو نشدن از ذهن تریدر های ایرانی که دوست دارن باهاش کار کنن داره

بدرود
    همایون ...
    ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 12-03-2013, 01:28 PM
    ... آدما چیزی رو نفهمن ، می ترسن ...

نظر

بهینه سازی سیستم معاملاتی آقای جبل عاملی

درود
      دوستان اندیکاتور محسن عزیز چیز خوبیه . خیر ببینی محسن جون
      تغییر فازهایی که میده حکم یه سیگنال ورود رو داره ، لیکن برای اینکه تنبل بار نیاییم و یه مقدار ترید کردن باهاش رو علمی تر و حرفه ای تر کنیم میتونیم با همین سیستم تلفیقش کنیم .
      در واقع با شکست پیوت و سیگنال دادن این اندیکاتور میشه با اعتماد بنفس دو چندان وارد شد . و تی پی و اس ال رو روی همون پیوت های خودمون و کما فی السابق بذاریم .
      ورود ایده آل شرایطی هست که پیوتی شکسته بشه و این اندیکاتور هم تغییر فاز داده باشه همون جا . این نقطه ریسکش کمتره برای ورود .

چند تا مورد رو میشه برای این اندیکاتور تست کرد تا ایده ال ترین حالش رو پیدا کرد

1- روی چه بازارایی کار بشه . ( فعلا که روی همه ی ارز ها و طلا خوب کار کرده و به صورت چشمی برآیند مثبت بوده )
      2- چه تایم فریمی کار بشه . ( 5 دقیقه رو که خود محسن جان ترید کردن و خوب بوده . یک ساعته هم تست کنیم ببینیم چی میشه )
      3- چه پریودی رو براش تنظیم کنیم بهتره . ( 200 رو خودم قبول دارم و فعلا اینو دارم تست میکنم )

اگر دوستان یه محبتی کنن
      این اندیکاتور رو با متد تلفیق کنن و طبق این ترید کنن و نتایج رو برامون بگن
      پریود هایی هم که خودشون فکر میکنن شاید اوناهم جواب بده رو هم تست کنن و نتایج رو بگن

تنظیمات خاصی هم نداره . با محسن جان تنظیماتم رو چک کردم و تایید گرفتم از ایشون

فقط برای تغیر پریود trend cci period رو عوض کنید
      برای محو خط سفید هم ، none کنید میره اون خط

لینک دانلود برای کسانی که هنوز موفق به دریافتش نشدند
      http://s5.picofile.com/file/81024493...Woody.rar.html

بازم تشکر میکنم از محسن عزیز
      فکر نمیکردم اینجور نتیجه خوبی داشته باشه اون بارش های فکریمون

بدرود
      همایون ...
      ویرایش توسط minexer : https://www.traderha.com/member/8769-minexer در ساعت 12-02-2013, 06:47 PM

نظر

سلام دوست من تنظیمات اندیکاتور را میشه واضحتر با عکس نشان دهید در ضمن اگه امکانش هست یه توضیحی در مورد اندیکاتور بدید که چگونه ازش سیگنال میگیرید ممنون

نظر

همایون جان شما trend cci period رو 200 قرار دادی؟
          من تو چند مورد تست کردم دیدم اگر پیوت بشکنه و میله هیستوگرام بالای لول 100 باشه در بای ، قیمت برمیگرده و بالعکس در سل.
          حالا باز خودت تست کن ببین نقضشو میتونی بیاری.

*با سپاس آتبین*
          نگاه ساده به چارت + استفاده از مفاهیم اولیه بازار + مدیریت سرمایه = آرامش ، سود ، لذت از ترید

نظر

نوشته اصلی توسط borhani100 نمایش پست ها
            سلام دوست من تنظیمات اندیکاتور را میشه واضحتر با عکس نشان دهید در ضمن اگه امکانش هست یه توضیحی در مورد اندیکاتور بدید که چگونه ازش سیگنال میگیرید ممنون

این یه pdf در مورد این اندیکاتور هست امیدوارم بدردتون بخوره

http://s5.picofile.com/file/81024700...ystem.pdf.html

*با سپاس آتبین*

نظر

یه چیزی که خیلی اذیتم میکنه اینه که پیوت شکسته میشه قیمت بر می گرده نه اینکه روند برگرده ، قیمت میره برا اصلاح و این باعث استاپ خوردن میشه.
              اینو به نظرتون چظور میشه ..... کرد؟

*با سپاس آتبین*

نظر

درود
                تنظیمات خاصی نداره
                همون trend cci period رو 200 قرار بدید کافیه
                اگر میخواید اون نمودار سفید هم از اندیکاتور حذف بشه تا دیدتون بهتر بشه در تب کالرز ، رنگ سفید رو none کنید .

اتبین اونجوری از اندیکاتور سیگنال نگیر .
                شما این روشی که من میگم رو تست کن ببین چطوره

هر وقت اندیکاتور از منفی به مثبت اومد ، همزمان باهاش پیوتی هم شکسته شد ، بای کن
                هر وقت اندیکاتور از مثبت به منفی اومد ، همزمان باهاش پیوتی هم شکسته شد ، سل کن

در مورد اون چیزی هم که اذیتت میکنه ، اگه استاپ لاس رو درست بذاری ( پشت دومین دره یا قله مینوری یا ماژوری ) مشکلی پیش نمیاد .
                اگر هم که قیمت بهش رسید و استاپ خوردی نوش جون .
                بالاخره این پیوت پوینت ها یا قیمت میره به پیوت بعدی میخوره و سود میکنی
                یا برمیگرده و ضرر میکنی

اگه برنگرده پشت پیوت ، پس همش سود میکنی که !
                اگه همش سود کنی که این متد میشه صد در صد بازدهی !
                متد صد در صد سود هم وجود نداره !

پس یه راه وجود داره ضرر کنی توی تریدت
                اونم همینه که برگرده پشت پیوت !
                جز این یه راه بقیه راه ها سود میکنی !

راستی
                این اندیکاتور مال همین سیستم Woodies هستش !
                این سیستم رو تعریفش رو شنیده بودم !
                سیستمی بوده که سال های زیادی سود داده و خیلی قدرت داشته . این اندیکاتور بخاطر همینه که اینجور قوی هستش پس !
                رول نقش اول
                سیستم Woodies رو همین اندیکاتور اجرا میکنه .
                بدرود
                ویرایش توسط minexer : https://www.traderha.com/member/8769-minexer در ساعت 12-02-2013, 11:06 PM

نظر

همایون جان
                  اگه تنظیمات پریود رو 200 بذاری میبینی که دقیقا مووینگ 200 روزه هم همون سیگنال رو بهت میده جالبه نه.

*با سپاس آتبین*

نظر

نوشته اصلی توسط atbin2010 نمایش پست ها
                    همایون جان
                    اگه تنظیمات پریود رو 200 بذاری میبینی که دقیقا مووینگ 200 روزه هم همون سیگنال رو بهت میده جالبه نه.

*با سپاس آتبین*

در اکثر مواقع بله و در اکثر مواقع نه
                    دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

سلام به تمام دوستان خسته نباشید میگم
                      من مدتی هست که تاپک های شمارو مطالعه میکنم چه در رید کالر که متاسفانه دیر بهش برخورد کردم ولی تمام مطالب را مطالعه کردم و چه اینجا که تازه شروع شده من هم میخواستم با شما همراه باشم و آنچه که تجربه دارم را در اختیار بزارم منتهی بعد از اینکه کاملا مطمئن شدم از تجربه خودم فقط سوالی که اینجا برای من شده این است که آیا با این اندیکاتور جدید باز در یک ساعت باید ترید انجام داد یا اینکه در تایم فریمهای پایینتر؟

نظر

دوستان نظرتون درباره shift دادن پیوت ها چیه؟

درست یادم نیست اولین بار آقا نیما این ایده شون رو کجا مطرح کردن، قضیه به این صورت هست که منتظر اولین تقابل قیمت با پیوتی که داریم میشیم، اگه قیمت به محل فعلی پیوت ما احترام مناسبی گذاشت، پس جاشون خوبه اما اگه به جای خود پیوت به نزدیکی های اون واکنش هایی نشون داد پس ما هم خودمون رو با شرایط فعلی بازار تطبیق میدیم و تمام پیوت های باقیمونده رو به همون اندازه shift میدیم.

شیفت دادن پیوت ها به اندازه 13 پیپ طبق رفتار قیمت:

میبینیم که سیگنال فالس آخری با این کار ..... شد... (البته این یه مثال با پیوت روزانه بود)
                        دقیقا مشابه همین کار هم برای پیوت های زمانی انجام میشه.

مثلاً برای این هفته GBPUSD بنظر میاد بهتره پیوت ها رو 90 پیپ شیفت بدیم پایینن:
                        ویرایش توسط amir.sfx : https://www.traderha.com/member/10233-amir-sfx در ساعت 12-03-2013, 11:14 AM

نظر

با سلام خدمت کلیه دوستان
                          بنا به فرمایش آقای جبل عاملی نسخه جدید اندیکاتور ایشان که یک jvtrend به آن اضافه کردم را خدمت دوستان ارائه میدهم انشاالله اگر مفید بود استاد و بنده را از دعای خیرتان بی بهره نگذارید
                          http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...6052556931.rar
                          ویرایش توسط vahid_kh : https://www.traderha.com/member/5481-vahid_kh در ساعت 12-03-2013, 11:26 AM

هر گاه بر لبه سخت پرتگاهي اسير گشتي به خداوند توكل كن يا خداوند تو را در آغوش خواهد گرفت و يا پرواز كردن را به تو خواهد آموخت

نظر

وحید جان از شما و از جناب جبل عاملی گرامی به خاطر زحمتی که میکشید خیلی خیلی ممنونم... اگه یه توضیح مختصر هم بدی دیگه خیلی خوب میشه، قضیه این دایره های JVtrend چیه؟
                            mql یه چیزایی حالیمه، خدایی مشخصه خیلی روش کار کردین. ای ولا.

نظر

همراهان عزیز، من امروز بالاخره اندیکاتور محسن جان رو انداختم رو چارت ببینم دنیا دست کیه، ولی اگه بخوایم به این صورتی که مطرح شد از اندیکاتور woodie استفاده کنیم، میشه دقیقا همون cci 200 که از صفر کراس میکنه. و خوب cci هم اندیکاتور قدرتمندی برای تشخیص روند هست، خود woodie از cci50 و کراس هاش از صفر برای تشخیص روند استفاده میکنه (که 50 به درد روش ما نمیخوره و همین 200 عالی بنظر میاد)
                              ممنونم از دوستان عزیزم.

ویرایش توسط amir.sfx : https://www.traderha.com/member/10233-amir-sfx در ساعت 12-03-2013, 11:41 AM

نظر

پردازش ...
                              X