اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش داده کاوی در فارکس با استفاده از SPSS Modeler

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

از آنجائیکه نحوهء ارائهء مطلب از همان ابتدا قوی ، کاربردی و همراه با عکس و تصویر مراحل کار بوده ، لذا بعد از این در حین ارائهء مثالهای کاربردی فقط کافیست
    از قسمتها و اجزاء تشکیل دهندهء آن نامبرده شود . با اینحال همانطور که دوستان هم اشاره کردند بد نیست یکبار دیگه در هر مرحله توضیحاتی مبنی بر علت
    انتخاب اجزاء سیستم ، هدف از آن و در نهایت نتیجهء گرفته شده ، ولو خلاصه قید شود
    و اما نظر کلی بنده ... همانطور که میدانید ما انسانها خود دارای مغزی با تعداد بسیار بالای نورونهای مغزی ، چیزی در حدود یکصد میلیارد نورون ، با تریلیونها
    سیناپس و ارتباط درونی هستیم که با پردازشی شگرف در امور مختلف زندگی به ما یاری میرسانند که طبق تخمین دانشمندان و محققان فقط توان مصرفی
    حدودا 20 وات را بکار میبرند !! شگفت اینکه کارائی محض بستر سیلیکونی مسی پردازشگرهای کامتپیوترهای فعلی را نداشته با دینامیک منحصر به فرد
    خود از پس آشوب اطلاعاتی به وجود آمده با مهارتی شگرف برمیایند که خوب اینها همه به یمن میلیونها سال تکامل ، اگر بگوئیم از زمان پیدایش اولین نورونهای
    جانوران پرسلولی ، بیش از یک میلیارد سال دگرگونی تدریجی تا کامل شدن پازل بزرگ ، یا در نهایت همان مغز انسان امروزی .
    به خاطر همین موضوع است که با وجود پیشرفتهای شگرف در هوش مصنوعی ، هنوز هم جایگزینی احسنت برای آن متصور نیست و در حوزهء تجارت محاسباتی
    یا الگوریتمیک هم ، بهترین رویکرد همانا استفاده از عقل منطق انسانی به موازات سیستمهای تجاری مصنوعی ، فرموله شده و نهایتا اتوماسیون شده بوده .
    اما هدف از طرح مقدمه بالا ؛ همانطور مستحضرید در ابتدای تاپیک ، چندین بحث در خصوص حل مسئله به کمک شگردهای صرفا آماری توسط استاد جبل عاملی
    درگرفت که نشان از پتانسیل بالای روشهای آماری بود . بنده هم چند سالیست به دنبال روشی برای استخراج نزدیکترین (شبیه ترین) آرایش کندلی توسط یک
    نرم افزار آماری و ارائهء لیستی از آنها هستم که تا آنجائیکه یادم میاید چند سال قبل یک نمونه کار توسط اکسل از یکی از فرومهای خارجی دیده بودم که نه
    بصورت کامل ، به ارائهء لیستی از کندلهای مشابه بعد از استخراج از تاریخچهء قیمت ، در تایم فریم منبع معرفی شده میکرد .
    از آنجائیکه نتایجی که بصورت چارت ارائه میشد قابل اسکرول نبودند بعد از مدتی با بی اعتنائی بنده مواجه و رها شد . متاسفانه بدلیل عدم بک آپ گیری و ویروسی
    شدن سیستم در پی آن ، فایل آن به همراه فایل DLL (تا آنجائیکه حافظه ام یاری میکند ترکیبی از spreadsheet و اسکریپت برنامه نویسی شده بود) از بین رفت و
    بدتر از آن دو سه ماه اخیر هر چه گشتم نمونهء آنرا در اینترنت پیدا نکردم ، فکر کنم یک سایت اندونزیایی بود . به هر حال ..
    مزایای چنین سیستم تشخیصی اگر نام سیستم اطلاق بشه ، همانا بکارگیری قدرت تشخیص تریدر (صد میلیارد نورون مقدمهء بالا!!) برای حصول بیشترین نتیجه
    به همراه امکان آزادی در پیشرفت و کسب تجربه ، به تصور بنده پتانسیل لازم برای استفاده توسط یک معامله گر حرفه ای رو داره
    با اینحال بعد از ادامهء تاپیک حالا متوجه شدم که قاعدتا این امر توسط برنامهء SPSS STATISTICS قابل پیاده سازی خواهد بود
    علی القاعده در spss modeler امکان پیاده سازی الگوریتمهای پیچیده بصورت ماجولار وجود داره ، و به نظر بنده این کار رو ارزشمند میکنه

منتظر ادامهء کار توسط شما استاد محترم هستیم

نظر

سلام دوستان
      بالاخره بعد از کلی کلنجار نرم افزار رو نصب کردم بدون نیاز به Statistic

منظور شما رو از جمله زیر متوجه نمیشم !!!
      فایل csv تون رو باز بفرمایید و بالاش رو ویرایش کنید به این صورت که خط datetime,time,open,high,low,close,volume رو قرار بدید , سپس فایل csv رو ببندید و مجددا در spss modeler فایل رو سلکت کنید

یعنی کجای شکل زیر؟

حتی اگر با اکسل هم باز کنم جز عدد چیزی برای ویرایش نداره!
      poor

نظر

منظورشون خود فایل csv هست، یعنی اول این تغییر رو در فایل مورد نظر انجام بدید و بعد اون رو به نرم افزار منتقل کنید

وقتی با اکسل باز میکنید، روی سطر اول راست کلیک کنید و insert رو انتخاب کنید، یک سطر خالی ایجاد میشه، بعد اون اطلاعات های و لو و ... رو اونجا کپی کنید
        ویرایش توسط yahya_a : https://www.traderha.com/member/11619-yahya_a در ساعت 06-06-2015, 08:25 PM

نظر

نوشته اصلی توسط yahya_a نمایش پست ها
          منظورشون خود فایل csv هست، یعنی اول این تغییر رو در فایل مورد نظر انجام بدید و بعد اون رو به نرم افزار منتقل کنید

وقتی با اکسل باز میکنید، روی سطر اول راست کلیک کنید و insert رو انتخاب کنید، یک سطر خالی ایجاد میشه، بعد اون اطلاعات های و لو و ... رو اونجا کپی کنید
          با تشکر از پاسختون

همه کارهایی که گفتید رو انجام دادم ولی نشد تصویری از history و type و eurusd رو در تصویر زیر ملاحظه بفرمایید!!!!

اگر امکان دارد دیتای خودتون رو قرار بدید

با تشکر
          poor

نظر

شما این نودها را بهم کانکت کردی؟
            مثلا روی یورو دلار باید رایت کلیک کنی و گزنیه کانکت رو انتخاب کنی، سپس با موس از یورو دلار به نود بعدی درگ کنی، یک فلش درست میشه و این دو رو به هم متصل میکنه، برای باقی موارد هم به همین ترتیب، شکل فلش و این توضیح در صفحات قبل هم بود، حقیقتش برنامه رو از سیستم پاک کردم و دیگه ندارمش

نظر

فکر کنم همونطورر که گفتید درگیر پایان نامه هستید
              امیدوارم به زودی ادامه آموزش رو از سر بگیرید
              چه فکر کنی می.توانی یا نمی.توانی... در هر صورت حق با توست
              if you think you can or you think you can not, probably you're right

نظر

سلام

امیدوارم منو بخاطر این انتقادم ببخشید

بیاییم واقع بینانه به این مطلب نگاه کنیم که علوم پایه در ایران چندین سال از جهان اول عقب است . (میگین نه از فارغ التحصیل هاش بپرسین که آخرین مطلبی که تو دانشگاه خوندن مربوط به چه سالی میشه )

این نرم افزار ها داده کاوی و نرم افزار مطلب که دست من و شماست اون چیزی که شما دنبالش هستین رو مطمئنم نمیتون جواب بده. نکته اساسی که خود استاد هم بارها بهش اشاره کردند اینه که الگو را باید بهش آموزش بدیم و این آموزش یعنی ما الگویی رو میشناسم که کندل های بعد از اون بالای 70% به جهت پیش بینی ما حرکت میکنه . کسی همچین الگویی داره؟( بده ما اندیکاتورش کنیم)
                و الگوهای عصبی این نرم افزارها از درون یابی ساده داده ها بدست میاید که علم این موضوع مربوط به 150 سال قبل است حالا با نرم افزارها فقط سریع تر به جواب میرسین .فوق العاده تصادفی فقط با توجه به تعداد نقاط بحرانی داده ها نتیجه را براتون حدس میزنه اگه تعداد نقاط بحرانی زوج باشد نتیجه پیشبینی یک مدل و یا معادله از درجه زوج است که انتهای نمودار حرکت به سمت + بی نهایت را پیش بینی میکند و اگر نقاط بحرانی فرد باشد بلعکس.

شنیدم یک تیم تحقیقاتی قوی در زمینه فوتبال داره این انجام میده و کلیه پارامترها و ویژگی های بازیکنان را به صورت داده جمع آوری میکنند و پیش بینی بازی بین دو تیم را انجام میدهند ولی در عمل خیلی از مواقع نتیجه با پپیش بینی یکسان نبوده است . چون همیشه اونها با مغز انسان طرف هستند که در شرایط یکسان امکان انجام عمل جدید را دارد.

چرا بعضی ها فکر میکنن که بازار تکرار میشه که بخوان حالا از این مبحث به سود برسن .
                واقعا یه همچین فکری میکنین . میتونین الگو و یا یک کندلی و یا چند کندل را پیدا کنین که بعدش احتمال زیاد یک حرکت یکسان نمایش بده .

مطمئن هستم که نیست

این بازار به نظر من هر چند ماه بک بار الگوهاش عوض میشه مثلا تا یک ماه پیش یه روش ساده رو نقره داشتم خوبم سود میداد ( در یک حرکت صعودی در هر تایمی حتی 1 مین اگر کندل چکش نزولی بسته شود طلا و خود نقره نزولی میشد و بالعکس ) و خیلی راحت الان پنجاه پنجاه شده . بررسی کنید......

خیلی راحته احتیاج به این نرم افزارها هم نیست . با متا ادیتور خیلی راحت با دو حلقه بنویسین فرضا 5 کندل قبل رو برسی کنه (حالا سخت نگیرین فقط صعودی نزولی) بعد بین مثلا 5000 کندل قبل بگرده ببینه چیدمان این کندل ها قبلا بوده یا نه اگر بوده کندل بعدی صعودیه با نزولی .جواب میدونین چیه ؟

50 درصد نزولی و 50 درصد صعودی .

این کار رو انجام دادم که میگم .

این نرم افزار ها فقط برای شرایطی که داده ها مربوط ماشین الات هستند مناسب هستند و زمانی که صحبت از انسان و احساسات پیش میاد تمام معادلات بی ثمر است.

باید یاد بگیریم که در این بازار مثل تمامی تجارتهای دیگر کسی موفق است که تاجر خوب است خوب بخره خوب هم بفروشه همین . خیلی از مواقع یک شخصی که تحصیلات بالایی داره شاید یک تاجر موفق نباشه گاها دیدم که معامله گرایی که به قول خودشون دارن تو این بازار خوب کاسبی میکنن و جالبه بدونین حتی کراس دو موینگ هم نمیدونن چیه . روشش چیه ؟ میگه قیمت اومد پایین صفخه یعنی ارزون شده بای میزنم ( نخندین ها، خوب دراه سود میکنه) میگم اگه رفت پایینتر چی؟ چکار میکنی ؟ میگه بستگی به سرعتش داره اگه تند تند بخواد بره ، بر میگرده یه بای هم اضافه میکنم .

چی بگم............

....... کد نویس .......

نظر

سلام برهمگی دوستان
                  از همه دوستان از بابت این تاپیک تشکر می کنم و واقعا یک تاپیک علمی و پیشرفته ای هست، یک سوالی داشتم: آیا می شه بر اساس داده کاوی و شبکه عصبی و با استفاده از قیمت های h,l,c (قیمتهای های لو و کلوز) یک کندل یا کندلهایی، نیرو و قدرت عرضه و تقاضا را بدست آورد یا نه؟ ممنون میشم.

نظر

نوشته اصلی توسط afshin1024 نمایش پست ها

باید یاد بگیریم که در این بازار مثل تمامی تجارتهای دیگر کسی موفق است که تاجر خوب است خوب بخره خوب هم بفروشه همین . خیلی از مواقع یک شخصی که تحصیلات بالایی داره شاید یک تاجر موفق نباشه گاها دیدم که معامله گرایی که به قول خودشون دارن تو این بازار خوب کاسبی میکنن و جالبه بدونین حتی کراس دو موینگ هم نمیدونن چیه . روشش چیه ؟ میگه قیمت اومد پایین صفخه یعنی ارزون شده بای میزنم ( نخندین ها، خوب دراه سود میکنه) میگم اگه رفت پایینتر چی؟ چکار میکنی ؟ میگه بستگی به سرعتش داره اگه تند تند بخواد بره ، بر میگرده یه بای هم اضافه میکنم .

چی بگم............
                    احتمالا این کودک هم به روشی که شما اشاره کردید میلیاردر شده !!
                    نابغه های 5 و 17 ساله بورس وال استریت

تهران- ایرنا - جردن کسلر 5 ساله و محمد اسلام 17 ساله، اعجوبه هایی که از راه خرید و فروش سهام در وال استریت توانستند به ثروت هنگفتی دست یابند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سنا، محمد اسلام تنها در ساعت تفریح خود در مدرسه و با استفاده از اینترنت توانست یکی از برجسته ترین سهامداران وال استریت شود.

محمد اسلام در خصوص ثروت 72 میلیون دلاری خود گفت: من طبق اصول خودم معاملات را انجام می دادم و هیچوقت در این بین گمراه نمی شدم و قانون اصلی بازار مبنی بر کاهش شکست و افزایش سود را رعایت نمی کردم و این اخلاق معامله گری موجب افزایش بازدهی من شد و به همین دلیل آن را سرلوحه کار خود قرار دادم.

وی افزود: معاملات را از سهام پنی آغاز کردم (سهام 'پنی' به سهام شرکت های کم بازده اشاره کند که سهام آنها به یک دلار هم نمی رسد و براساس پنی و پول خرد معامله می شود).

محمد و دو نفر از دوستانش قصد دارند در ماه ژوئن سال آینده پس از فارغ التحصیل شدن از مدرسه و دریافت جواز کار، بنیاد سرمایه گذاری خصوصی خود را تاسیس کنند.

هدف آنها کسب یک میلیارد دلار درآمد از طریق معاملات بورس تا آخر سال آینده میلادی است.

این دانش آموز آمریکایی در حال حاضر، با استفاده از ثروت خود یک خودرو 'بی ام و' و آپارتمان گران قیمت در محله منهتن نیویورک خریداری کرده است.

محمد اسلام سال 2013 میلادی از سوی موسسه Business Insider به عنوان یک پدیده در سرمایه گذاری معرفی شد.

اما جردن کسلر 5 ساله پسر کوچک یکی از کارکنان رینگ معاملاتی بورس نیویورک گلن کسلر، است.

جردن به این دلیل که مادری کارمند دارد و چند روز برای رفتن به مهدکودک حال و اوضاع مناسبی از لحاظ جسمانی نداشته، مجبور شد تا با پدر برای چند روز متوالی به بورس نیویورک بیاید تا هم پدر از او مراقبت کند هم در خانه تنها نباشد. اما این چند روز توانست آینده دیگری را برای جردن رقم بزند.

کسلر با استفاده از موبایل پدر و بازی با آن در زمانی که گلن کسلر مشغول کار بود، دست به معامله سهام زد و حالا پس اندازی هنگفت برای خود کسب کرده است البته در این میان، راهنمایی های پدر جردن، یکی از رموز موفقیت وی محسوب می شود.

نظر

• نوشته اصلی توسط optiondataminer نمایش پست ها
                      شاید حالا چندتا سیگنال با دقت بالا رو اینجا بذارم دوستان علاقه مند بشند
                      سلام خدمت optiondataminer
                      ابتدا از زحمات شما در ارائه این مطلب قدردانی میکنم.
                      حدود 6 ماه از این پست گذشته اما سیگنالی ارائه نشده، فکر میکنم چند سیگنال خوب موافقین را علاقمندتر و منتقدین را قانع و کنجکاو خواهد کرد.
                      اگر به توانایی و قابلیت این ابزار ایمان دارید نباید مایوس بشید لطفا ادامه مطلب و اجرای پروژه عملی را شروع کنید.
                      با تشکر
                      http://www.forexfactory.com/bahramfx

نظر

• در مدتی که به آموزش داده کاوی با برنامهء spsss modeler یا clementine (برای خود بنده چون مودلر رو نتونستم نصب کنم) گذشت ، تا اونجائیکه از پستها معلوم هست (حتی پست بنده) ، هیچ یک از اعضا مخالفتی با امر داده کاوی و استفادهء اون در معامله گری نداشتند . پس بی جهت حاشیه درست نکنید . البته برای اینکه یک وقت ناراحت نشید ، لطفا .

شاید تنها نقد کوچکی که در مورد تحلیلهای آف لاین با برنامه های خارجی (خارج از پلتفرم) مطرح هست نبود سرعت عمل در لحظه (یعنی به فرض برای تایم 5 دقیقه یا حتی 1 دقیقه!) هست که اون هم با کمی تلاش بیشتر و با پلاگین ها(dll) و اکسپرتهای مربوطه البته باز با احتمال (شکست پروژه) بشه به متاتریدر یا هر پلتفرم دیگه (جاوا) متصل و استفاده کرد .

که البته راه حل دیگه میتونه پذیرش استاپهای بزرگتر در تایمهای بالاتر و درکل کار در تایمهای متوسط به بالا باشه .

اما مورد جالبتری که بنده با تحقیق بیشتر (در حد جستجو) شاهد بودم ، توانائی داده کاوی در حالتهاو مراحل پیشرفته تر در تشخیص به موقع نقاط ورود! ، و تعیین استاپ و حتی حد سود هست که طبق شنیده ها و گفته ها ، چه در سایتهای داخلی و چه خارجی ، حرفه ای های این رشته در بازارهای سهام و کالا بهرهء لازم رو میبرند که در بالاترین و پیشرفته ترین حالت هم با اتصال به پلفترم از سیستم بصورت اتوتریدینگ استفاده بعمل میاد .

مزیت عمدهء دیگه ای که داده کاوی به روش این تاپیک داشت (که البته ادامه پیدا نکرد) طراحی اسکریپتها و دستورالعملهای اجرائی بصورت Quant توسط استاد مربوطه و انتشار اون بصورت فایلهای سیو شده و در نهایت هم امکان اضافه کردن و پربار کردن تنیجه و محصول کار توسط نوآموزان علاقمند به ادامهء کار بود که در صورت ادامه میتونست کارگاه جالبی از آب در بیاد که فعلا مسکوت موند .

در حال حاضر خودم از یک اندیکاتور متاتریدری استفاده میکنم که بر اساس تحلیل آماری کار میکنه که شاید در نهایت اردیبهشت ماه نتیجه و خود سیستم رو به همراه توضیحات مربوطه در تاپیک جداگانه تقدیم دوستان کردم .

با آرزوی سال خوش برای همهء عزیزان
                        ویرایش توسط مهدی اف ایکس : https://www.traderha.com/member/18712-مهدی-اف-ایکس در ساعت 03-18-2016, 03:55 PM

نظر

• پی دی اف اموزش مقدماتی کار با نرم افزار spss clementine

سلام
                          با تشکر از جناب optiondataminer بخاطر اشتراک گذاری مطالب
                          امیدوارم این مبحث خوب ادامه پیدا کند.
                          توی این مدتی که اینترنت را جستجو کردم برای یک اموزش خوب برای مبتدی مثل خودم چیزی پیدا نکردم منبع در مورد داده کاوی ارز نیست.تنها یک پی دی اف پیدا کردم که ساده کمی دید کلی نسبت به نرم افزار میده گفتم با اجازه از جناب استاتر اینجا بذارم دوستان هم استفاده کنند.
                          فایل های پیوست شده
                          ویرایش توسط ed2008 : https://www.traderha.com/member/6037-ed2008 در ساعت 03-24-2016, 02:36 PM

نظر

• سلام
                            دوستان کسی هست که خوب توی داده کاوی وارد باشه ؟
                            اگر دوستان مطالب خوب از داده کاوی دارند یا اموزش میدهند بطوری که مبحث فقط در مورد ارز و بورس باشه لطفا لینک یا تایپک مربوطه را بذارید تا استفاده کنیم
                            و امیدوارم این بحث باز شروع پیدا کنه

نظر

• آموزش spss modeler می خواستم

نظر

• این دوستان عزیز ما آقایان جبل عاملی و استادی که بحث رو شروع کرده و قرار بود کاملا ادامه بدیم چی شد ؟ واقعا حیف ...

نظر

پردازش ...
                                X