اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش داده کاوی در فارکس با استفاده از SPSS Modeler

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

پاسخ برای سوالات در قالب مثال :

1 . بله
    2 . بله
    3 . بله
    4 . هر چهار قیمت اوپن - های - لو - کلوز مبنای پیش بینی قرار گیرند.
    5 . خود قیمت مبنای تحلیل رفتار بازار قرار گیرد.
    6 . در تحلیل های مرتبط با سطوح مرکزی پیووت، قیمت های موجود بر اساس تنها پیووت هفتگی مربوطه موجود بررسی شوند و مثلا اگر مقداری از کندل ها در محدوده پیووت قبلی قرار گرفتند آن محدوده را فقط بر اساس محدوده پیووت موجود بررسی کند.

با توجه به این که بنده قبلا در پروژه ای مشابه به صورت مختصر همکاری داشتم تجارب آن پروژه میتواند در اینجا کمک باشد و بسیاری از این پاکسازی ها و یا موارد دیگر جلو تر از مرحله ازمون و خطا روشن گردند و این میتوان سرعت پروژه را بیشتر کند.

بنده منتظر ادامه پستهای شما هستم تا پروژه پیش رود.

نوشته اصلی توسط optiondataminer نمایش پست ها
    خب این بخش بسیار بسیار بسیار مهمه طوری که شکست و موفقیت پروژه ی داده کاوی تا حد زیادی به این بخش بستگی داره
    ما یک اصلی داریم در داده کاوی به اسم GIGO یا Garbage in - Garbage Out یعنی وقتی ورودی الگوریتم و سیستم داده کاوی موارد بدرد نخور باشه خروجی مناسبی هم نخواهیم گرفت

پاکسازی و اماده سازی داده یعنی : داده های پرت و بدرد نخور رو در مرحله ی اولیه حذف کنیم و داده ها رو بصورتی در بیاریم که الگوریتم ما بتونه عملکرد صحیحی داشته باشه

مثال - برای همین پیشبینی آینده ی بازار که آقای جبل عاملی فرمودند ما انتخاب های متعددی داریم که بسیار حیاتی هستند و در ادامه عرض میکنم:
    1. کندل های بازار در شب جزو داده های پیشبینی قرار داده شود یا خیر؟
    2. کندل های ماه ژانویه جزو داده قرار داده شود یا خیر؟
    3. کندل های روز جمعه در بازار قرار داده شود یا خیر ؟
    4. تنها از قیمت cose استفاده شود یا هر چهار قیمت مبنای پیش بینی قرار گیرد؟
    5. قیمت مبنای تحلیل رفتار بازار قرار گیرد یا میانگین متحرک قیمت؟
    6. ...

همانطور که ملاحظه می کنید تا پیش از اینکه پروژه ی داده کاوی شروع نشه و انجام نشه مشخص نیست که جواب سوال های فوق چیه؟ یعنی مثلا از قیمت کلوز استفاده کنیم یا چهار قیمت OHLC ؟ تنها در زمان انجام پروژه متوجه میشیم , به عبارت دیگه همه ی حالت های مختلف رو باید امتحان کنیم تا بمرور دستمون بیاد که کدوم حالت ها بهتر هستند و همین ه که هرپروژه ی داده کاوی رو امری زمان بر می کنه

نکته ی بعضا مهم اینه که انجام پروژ ه ی داده کاوی امری خطی نیست که ما مراحل انجام رو بترتیب پشت سر هم انجام بدیم, بلکه دائما بین مراحل در رفت و برگشتیم. مثلا ممکنه در مرحله ی اجرای الگوریتم به این نتیجه برسیم که با داده های ohlc نمی تونیم پیش بینی دقیق انجام بدیم و بهتره تنها مد نظرمون close کندل باشه که در اینصورت بر میگردیم به مرحله ی پاکسازی و اماده سازی داده و مجددا داده ها رو با توجه به نتیجه ی جدید آماده می کنیم. همچنین ممکنه در فرایند داده کاوی به این نتیجه برسیم کهتوی مرحله ی طرح سوال مشکل داشتیم و صورت مسئلمون رو عوض کنیم , در نتیجه پروژه ی داده کاوی امری خطی نیست و ما دائما بین مراحل انجام اون در رفت و برگشت هستیم
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

با عرض خسته نباشید خدمت اساتید عزیز

در صورت امکان مراحل آماده سازی (set-up) رو به صورت گام به گام و متمرکز طی چندین پست جامع بیان دارید تا به قول معروف سوار کار بشیم

سوالی که بنده داشتم در مورد حد سود و ضرر بود . آیا امکان تعیین بهتر این دو پارامتر کلیدی توسط کمک گرفتن از برنامهء SPSS وجود داره ؟

با تشکر

نظر

خیلی ممنون و متشکرم , انشالله که برای همه ی ما تاپیک پرباری باشه , تجربه ای که من داشتم متلف هرچند واقعا نرم افزار قوی ای هست اما spss modeler خیلی یوزر فرندلی تره و خود من پروژه ای که داشتم با همین spss modeler انجام دادم
        با عرض سلام و تشکر از تاپیک با ارزشتان
        در صورت امکان لینک دیگری برای نصب این نرم افزار معرفی نمایید. تلاشهای پی در پی بنده برای این کار ناموفق مانده است
        موفق باشید

نظر

دوست عزیز برای دانلود کردن اگر که از ف ی ل ت ر ش ک ن استفاده می کنید کافی است غیر فعال کرده و اقدام به دانلود نمائید.
          یا از این لینک استفاده کنید
          http://p30download.com/fa/entry/56694/
          نوشته اصلی توسط farzan20 نمایش پست ها
          با عرض سلام و تشکر از تاپیک با ارزشتان
          در صورت امکان لینک دیگری برای نصب این نرم افزار معرفی نمایید. تلاشهای پی در پی بنده برای این کار ناموفق مانده است
          موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی اف ایکس نمایش پست ها
            با عرض خسته نباشید خدمت اساتید عزیز

در صورت امکان مراحل آماده سازی (set-up) رو به صورت گام به گام و متمرکز طی چندین پست جامع بیان دارید تا به قول معروف سوار کار بشیم

سوالی که بنده داشتم در مورد حد سود و ضرر بود . آیا امکان تعیین بهتر این دو پارامتر کلیدی توسط کمک گرفتن از برنامهء SPSS وجود داره ؟

با تشکر
            با سلام و درود به شما

بله مثالش رو خدمتتون در چند پست بعدی عرض می کنم

در مورد تی پی و اس ال بله این امکان وجود داره , منتهی مدل سازی داده اش کمی پیچیده تره که زمانی که در مباحث جلو تر بریم بطور عملی می تونیم در موردش صحبت کنیم
            ویرایش توسط optiondataminer : https://www.traderha.com/member/18791-optiondataminer در ساعت 06-01-2015, 03:00 PM

نظر

خوشه بندی

خب ابتدا واقعا خوشحالم که از تاپیک اینقدر استقبال شده, شاید یکی از دلایلی که نتیجه ی مالی خیلی از فارکس گرفته نشده این بوده که کار بصورت علمی نبوده بهرصورت بحث رو با خوشه بندی ادامه میدیم

خوشه بندی یعنی یک مجموعه داریم اعضای این مجموعه رو به چند خوشه شبیه به هم افراض کنیم. مثلا بانک کلی مشتری داره ولی مشتری هاش رو به 3 مجموعه افراض می کنه مشتری های طلایی که بالای یک میلیارد سپرده دارند , مشتری های نقره ای که بین 1 میلیارد تا 100 ملیون سپرده دارند و مشتری های برنزی که زیر 100 ملیون سپرده دارند. خوشه بندی توی مسائل مختلف علمی استفاده میشه مثلا افراد رو بر اساس وزن میشه کم وزن , وزن مناسب و دارای اضافه وزن تقسیم کنیم.

خب یعنی خوشه بندی تقسیم اعضای یک مجموعه به زیرمجموعه های شبیه به هم هست. خب حالا این چه فایده ای در فارکس داره؟

خب فرض کنید که ما حرکات قیمت رو در 10 خوشه دسته بندی می کنیم مثلا بعد از اون به این نتیجه می رسیم تنها ترید روی خوشه ی 2-3 بهتره انجام بشه و بهتره روی خوشه های دیگه ترید انجام نشه, یا مثلا ممکنه تی پی و اس ال برای خوشه ها برای یک استراتژی خاص با توجه به هر خوشه متفاوت باشه

پی نوشت : خوشه بندی clustering با classification متفاوت هست منتهی ما اینجا تفاوتشون رو توضیح نمی دیم فعلا مباحث ساده رو خدمت دوستان مطرح می کنیم

نظر

تعیین pivot با استفاده از ... ?

دوستان در تصویر پیوست یک خط پیووت می بینید که من کشیدم, بنظر شما با چه راهی از طریق داده کاوی میشه خطوط پیوت یک چارت رو پیدا کرد؟
                فایل های پیوست شده

نظر

دوستان در تصویر پیوست یک خط پیووت می بینید که من کشیدم, بنظر شما با چه راهی از طریق داده کاوی میشه خطوط پیوت یک چارت رو پیدا کرد؟

منظورتون را متوجه نشدم، منظورتون اینه که چطور در برنامه spss سطوح پیووت را روی قیمت تعریف کنید ؟
                  خروج
                  لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

جناب جبل عاملی بذارید خب جواب رو بگم , با توجه به مطلب خوشه بندی که گفتیم

اگر ما high و low مثلا 300 کندل آخر هر تایم فریم رو روشون الگوریتم خوشه بندی پیاده سازی کنیم نتایجی که به ما میده بطرزی جالبی خطوط مقاومت و حمایت هستند

زمانی که ibm spss modeler رئ شروع کنیم این موضوع رو میتونند دوستان آزمایش کنند

نظر

اول تشکر بکنم از دوستانی که امتیاز به اینجانب هدیه دادند , با توجه به اینکه پروژه های پژوهشی و کاری خودم رو دارم قصدم این هست که یک نمونه کلیت از انجام پروژه ی داده کاوی در انتهای این تاپیک خدمت دوستان آموزش بدم و اما اینکه تنگا تنگ روی پروژه زمان بذارم نیست , بلکه کلیت رو و مسیر رو خدمت دوستان عرض می کنم

باز هم تشکر می کنم از لطف دوستان

نظر

جناب جبل عاملی بذارید خب جواب رو بگم , با توجه به مطلب خوشه بندی که گفتیم

اگر ما high و low مثلا 300 کندل آخر هر تایم فریم رو روشون الگوریتم خوشه بندی پیاده سازی کنیم نتایجی که به ما میده بطرزی جالبی خطوط مقاومت و حمایت هستند

زمانی که ibm spss modeler رئ شروع کنیم این موضوع رو میتونند دوستان آزمایش کنند
                        ممنون دوست عزیز، مسیری که طرح ریزی کردید مفید هست. یه پیشنهاد دارم، لطفا با توجه به فعالیت و آشنایی که در این زمینه دارید یک مقاله یا کتاب راهنمایی بفرمایید در رابطه با آموزش نرم افزار تا زمانی که به مرحله مربوطه رسیدیم با سطح امادگی مطلوب تری ادامه دهیم.
                        خروج
                        لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

متاسفانه من کتاب آموزش spss modeler ندیدم , خودم دوره شرکت کردم مدرس دوره دکتر شاهرخ اسدی بودند
                          مقاله هم بله چشم آپلود می کنم

نظر

پیشنهاد می کنم اگر میخواید خیلی حرفه ای کار بکنید نرم افزار SAS jmp pro ورژن آخرش رو یادبگیرید, حرفه ای ترین داده کاوی ها با این نرم افزار انجام میشه

البته ظرف چند روز آینده آموزش نرم افزار رو شروع می کنیم
                            ویرایش توسط optiondataminer : https://www.traderha.com/member/18791-optiondataminer در ساعت 06-01-2015, 08:17 PM

نظر

شبکه ی عصبی

خب به بحث جذاب شبکه ی عصبی رسیدیم. حتما دوستان اسم شبکه ی عصبی رو زیاد شنیدند اینجا ما یک تعریف ساده از شکه عصبی می کنیم. شبکه ی عصبی یک مغز کوچیکه که ما می تونیم یکسری الگوها رو بهش یاد بدیم , بعد بهش ورودی بدیم بخوایم برامون پیش بینی کنه یعنی چی؟ مثال 1 : خب یکی از دانشجوهای حسابداری دانشگاه تهران با استفاده از شبکه ی عصبی و نسبت های مالی , تونسته بود شبکه عصبی ای بسازه که از 3 سال قبل پیش بینی ورشکستگی رو انجام بده. یعنی ما اول نسبت های مالی شرکت های مختلف رو به شبکه عصبی میدیم و وضعیت ورشکستگی شرکت ها رو هم می دیم! به این فرایند میگیم آموزش شبکه ی عصبی , بعد حالا هر نسبتی به شبکه ی عصبی بدیم , شبکه ی عصبی می تونه پیشبینی کنه که این شرکت در آینده برشکسته میشه یا نه! مثال 2 : ما اعداد میان گین متحرک , آر اس آی , مک دی رو به عنوان ورودی به شبکه عصبی می دیم , حرکت قیمت بعد از اون رو به عنوان هدف به شبکه عصبی می دیم که شبکه یاد بگیره , بعد حالا هر وقت به شبکه ی عصبی مقدار این 3 اندیکاتور رو بدیم برامون یک پیشبینی قیمت انجام میده

نظر

آموزش spss modeler وارد کردن داده ها

خب مراحل زیر بترتیب عکس مراحل وارد کردن داده است به spss modeler فرض شده که اطلاعات اولیه رو از روی متاتریدر به فرمت csv ذخیره کردیم

ایجاد پروژه ی جدید

انتخاب منبع ورود داده

کشیدن و رها کردن منبع بر روی صفحه

دابل کلیک کردن بر روی منبع و باز شدن دیالوگ انتخاب فایل

انتخاب فایل csv

چک کردن دریافتی ها تایید نهائی
                                فایل های پیوست شده

نظر

پردازش ...
                                X