اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استفاده از سیستم عصبی و نرم افزار مطلب در پیش بینی قیمت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط PCMSystem نمایش پست ها
    سلام

بنده ابزار این کار را دارم منتها فقط بالا ترین احتمال را نشون میده ( طی 13 سال گذشته ، از ابتدای 2000 تا کنون ) . و فقط کافیه تطابق حالات مثلا بالای 80 درصد روی هم را بهش اضافه کنیم تا بهترین الگو را داشته باشیم . به هر حال تا اینجای کار ( فقط بالا ترین احتمال ) موجود است .

خوشحال میشم با همکاری بتونیم ایده jason عزیز را عملی کنیم .

منتظر پیشنهادتون هستم
    اگر حجم داده ها زیاد نیس برام ایمیل کنید لطفا

نظر

در سیستمهای جدید برای رسیدن به سریعترین نتیجهء ممکن ، خصوصا سیستمهایی که الگوریتمهای شبکهء عصبی بخشی از کد رو شامل میشه ، اونهم فقط به عنوان یک ابزار صرف و نه بیشتر که

که کل سیستم رو تحت الشعاع خودش قرار بده ، از یک راهکار نسبتا جدید برای قسمت یادگیری شبکهء عصبی (یادگیری ماشین) استفاده میشه تحت عنوان جستجوی دیتای منبع با یک نرم افزار

سیستم خبره (یک الگوریتم پیشرفتهء جستجو ) و استفاده از الگوریتمهای شبکهء عصبی ، یا هر الگوریتم دیگر ، تحت یک شبه کد و صرفا ابزاری برای جستجو در دیتا در مستقیمترین حالت ممکن

در این حالت (رویکرد) نوعی شفافیت در نتایج جستجو با امکان تغییر در کیفیت دیتای خروجی از طریق تغییر در کد الگوریتم جستجو و بهینه تر کردن تدریجی برای نیل به بهترین کد ممکن ، کاملا

مستقل از سیستم اصلی مورد استفاده در تحلیل بازار با امکان جوینت و اتصال به بیشمار سیستم دیگه ، تازه اونهم با قابلیت اجرای سریع حتی تا 100 برابر سریعتر نسبت به حالت اولیه

در واقع این جوابی بود به شکایتهای زیادی که در این حوزه یعنی استفاده در سیستمهای حساس تجاری و عدم دسترسی خیل بیشمار موسسات فعال کوچک به سیستهای کارا و از

طرفی شکایت از سردگمی.های بیشماری که سیستمهای عصبی صرف به وجود میاوردن و از طرفی خیلی نمیشد روی آن مانور داد و احتیاج به برنامه نویسهای خبره برای قسمت

یادگیری شبکه و هماهنگ کردن اون با نوع فعالیت و دیتای منبع داشت

جواب و راه حلی که طی چند سال اخیر برای اون توسط بعضی از متخصصان امر داده شد و از طرف جامعهء برنامه نویسان و تهیه کنندگان سیستمهای تجاری به خوبی مورد پذیرش قرار

گرفته و تقریبا در حال انتشار و استفاده وسیع میباشد ، جدا کردن قسمت یادگیری ماشین و به نوعی مهندسی مجدد به هدف طراحی دقیقتر و منعطفتر بود

البته عده ای هم اعتقاد دارند که تنوع الگوریتمهای ایجاد شده طی سالهای اخیر به غیر از شبکه های عصبی ، از جمله ژنتیک ، مورچگان ، شبه کدهای با الگوریتم مشابه و ... باعث

گردیده تا قسمت یادگیری ماشین که بیشتر در انحصار شبکه های عصبی بود از نوعی انحصار و حتی جمود خارج شده و روزهای درخشانی در آینده برای کد نویسی منعطف تر شاهد

باشیم ، به هر حال بنده همانطور که در پست قبلی گفتم و البته ادمین محترم لطف کردند و آن پست را به تاپیک فعلی منتقل فرمودند ، به هیچ عنوان قصد استفاده از قسمت تحلیل

صرف را ندارم و بیشتر به قسمت اول سیستمهای کد نویسی فعلی مورد اشاره یعنی استفاده از الگوریتمهای پیشرفته صرفا به عنوان ابزاری برای جستجو و تهیه لیستی از پترنها

و الگوهای نزدیک به پترن و الگوی حال حاضر چارت از طریق جستجو در تاریخچه چند ساله دارم ، و در واقع بخش اصلی تحلیل و بررسی از طریق مقایسه بین لیست تهیه شده توسط

نرم افزار به عهدهء خودم (در اینجا منظور یک تریدر با تجربه میباشد) خواهد بود و بعد هم اردر گزاری بصورت پله ای

البته تخصص بنده طراحی فاصلهء تعادلی در حرکات مارتینگیل با اجرای اردر گزاری تاخیری (و پندینگ ) هستش و این نوع سیستم را نسبت به مارتینگل فعلی بیشتر ترجیح میدم هرچند

در حال حاضر اردر گزاری بدون استفاده از اکسپرت رو بیشتر ترجیح میدم

سیستم جستجور رو هم یکی برای ورود در بلند مدت و یکی هم برای اسکالپ و کوتاه مدت در تایم 5 دقیقه میخواستم فقط در آخر یک مثالی میزنم تا کاملا جا بیافته دنبال چی هستم

حتما در طول زندگی تحصیلی تون با مواقع امتحان و تهیهء نمونه سوال خصوصا از نوع تستی آشنا هستید و بارها با سوالهائی که قبلا هم طرح شده بوده مواجه شدید و شاید هم افسوس

خوردید که کاش مطالعه کرده بودید یا حتی خوشحال از مرور اونها شدید شاید به خاطر این بوده که عینا و با کمی تغییر در امتحان اومده بودند ، گذشته دوباره تکرار میشه ، این پند رو

مطمئنا آشنائی دارید اما یک دلیل اساسی در چارتهای بورسی پیروی از دینامیک بازار هست اگر نه عینا ولی به هر حال ناچارا پیروی خواهد کرد ، نهایتا اگر هم قیمت راه دیگری رو طی

کنه باز هم با جستجوی مجدد حرکتهای دیگه ای نمایان خواهد شد که در ادامهء دینامیک و مکانیک بازار طبق اصول و چارچوب قرار خواهد داشت

قسمت تحلیل هم باید بگم یک مقالهء خارجی چند سال پیش در نت میخوندم به این موضوع اذعان داشت که در صورتی که از یک الگوریتم بسیار کارآمد برای تحلیل گذشتهء چارت استفاده

بشه (مقاله مربوط به تحلیل و معامله گری خودکار در مورد برابری ارز پوند و ین نسبت به ارزهای دیگه خصوصا دلار بود ) با در نظر گرفتن و آنالیز فقط چند سال اخیر میشه اکثر حرکتهای بازار

رو با دقت چند پیپ در استاپ گرفت اونهم با تیک پرافیت بسیار واید و دقیق اونهم تحت فقط یک سی پی یوی البته سریع زئون با چندین گیگا بایت رم پر سرعت و فضای هاردی فقط در حد صد

گیگ با نزدیک به ده گیگ دیتای استخراج شدهء خام برای تحلیل هر ارز (پوند یا ین ) با تاخیر زمانی در حد فقط یک کندل پنج دقیقه ای برای هر بار تحلیل برای ورودهای حتی کوتاه مدت

در ادامه خاطر نشان شده بود که یک برنامه نویس متوسط هم امکان دسترسی به تهیهء چنین سیستمی را خواهد داشت اگر به اندازهء کافی خوش فکر باشه و جزئیات بیشتری رو در

برنامهء خودش در نظر بگیره ( اشاره به سیستمهای عصبی نشده بود ) و از الگوریتمهای پیشرفته در برنامه اش استفاده کرده باشه

تا اونجائیکه یادم میاد یک محقق ایرانی هم دو سال پیش بر اساس تحقیق دکترای خودش یک برنامه به کمک الگوریتم و مفاهیم موجکها نوشته بود که با درصد موفقیت بالائی میتونست

روی سهم های بورس ایران همچنین شاخص تحلیل انجام بده ، تو ماشین نشسته بودم مصاحبه اش از رادیو پخش شد واقعا برام جالب بود که اینقدر راحت و شفاف در حال افشای کار

خودش بر اومده بود

نظر

با سلام خدمت دوستان گرامی
        بنده پایان نامه ارشدم در مورد شبکه عصبی و کابرد ان در پیش بینی قیمته.تجربه های مناسبی کسب کردم . دوستان سوال کنن در خدمتم

نظر

سلام ممنموم جناب ماهان میشه لطفا منابع آموزشی را درمورد شبکه عصبی و پیش بینی سری های زمانی بفرمایید من هیچ اطلاعی از اینها ندارم در حد صفر اما علاقه مند به یادگیری از صفر دارم ممنون میشم راهنمایی کنید جناب مهندس

نظر

سلام بزرگوار
            اگه امکانش هست زیر پستی که نوشتم پاسخ بدین اینجوری متوجه نمیشم که چه کسی سوال مطرح کرده . متشکرم

نظر

سلام بزرگوار
              اگه امکانش هست زیر پستی که نوشتم پاسخ بدین اینجوری متوجه نمیشم که چه کسی سوال مطرح کرده . متشکرم

نظر

نوشته اصلی توسط mahanmahan نمایش پست ها
                بنده پایان نامه ارشدم در مورد شبکه عصبی و کابرد ان در پیش بینی قیمته.تجربه های مناسبی کسب کردم . دوستان سوال کنن در خدمتم
                سلام ممنموم جناب ماهان میشه لطفا منابع آموزشی را درمورد شبکه عصبی و پیش بینی سری های زمانی بفرمایید من هیچ اطلاعی از اینها ندارم در حد صفر اما علاقه مند به یادگیری از صفر دارم ممنون میشم راهنمایی کنید جناب مهندس

نظر

بهینه سازی سبد سهام با استفاده از نرم افزار مطلب

در بازارهای مالی، اطلاعات و داده های قیمت و بازده سهام در هر لحظه گزارش می شود و با توجه به تعدد سهام ها استفاده از تکنیک های کامپیوتری و روش های ریاضی برای رسیدن به حداکثر مطلوبیت امری اجتناب ناپذیر است. نرم افزار متلب با داشتن جعبه ابزارهای مالی و بهینه سازی نرم افزاری مناسب برای تحلیل های مالی می باشد.سرفصل های مهم مورد بحث در این فیلم آموزشی عبارتند از:
                  • بارگذاری دادهای سری زمانی و نمایش آن ها
                    • طریقه بارگذاری داده ها ی سری زمانی در متلب (از طریق اینترنت، …)
                    • نحوه محاسبه بازده از روی قیمت

• مشخصات آماری سری زمانی
                    • محاسبه میانگین، واریانس و کوواریانس نمونه

• معرفی توزیع احتمال نرمال
                  • تست نرمال بودن داده های بازده
                  • برازش تابع توزیع بر روی بازده
                  • شبیه سازی بازده دارایی
                    • تولید داده برای متغیرهای مستقل
                    • تولید داده برای متغیرهای وابسته

• سناریو سازی بازده
                    • معرفی روش k-means برای خوشه بندی داده ها
                    • سناریو سازی بازده با استفاده از خوشه بندی

• نظریه سبد دارایی: مدل میانگین – واریانس (مدل مارکوئیتز)
                    • ورودی های مدل مارکوئیتز
                    • بیان محدودیت ها
                    • بازده سبد دارایی
                    • ریسک سبد دارایی
                    • منطقه موجه و مرز کارا

لینک های دانلود:

پسورد ان /matlabsite.com
                  بخش یکم (کلیک کنید)
                  حجم کل دانلود، تقریبا برابر با ۴۲٫۸ مگابایت می باشد.

توجه: برای آموزش نحوه دانلود و استفاده از فایل ها، به این لینک (+) مراجعه نمایید.

و در یک جایی یکی از دوستان مطالبی برای استفاده از نرم افزار در بورس تهران کرده که من

برای اشنا با نظرات ایشون لینک دانلود مقالات ایشون را هم قرار میدم

http://www.parsgig.com/f/FXYg9 کلیک نمایید

alidin1357 - Bourse کلیک نمایید

http://s5.picofile.com/file/8121593026/3.docx.html لطفا ادرس را جستجو نمایید

و برای اشتایی بیشتز با شخص صاحب مقاله ها و سوالات بیشتر

http://www.sahamyab.com/stocktwits/user/ali1357 لطفا ادرس را جستجو نمایید

و

نام: فیلم ضبط شده کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی سیستم های فازی در متلب (شهریور ۱۳۹۱)

مدت زمان: ۱۱۴ دقیقه
                  زبان: فارسی
                  حجم: ۲۳۳ مگابایت
                  فرمت: WMV، با ابعاد ۱۲۸۰ در ۷۲۰ (کیفیت HD)
                  لینک های دانلود مستقیم (فشرده شده با فرمت RAR):

توجه: تمام بخش ها را دانلود کنید و در یک پوشه (فولدر) قرار دهید. سپس با استفاده از نرم افزار WinRAR آن ها را از حالت فشرده خارج کنید. رمز فایل ها، عبارت matlabsite.com است.

ویرایش توسط arminfar : https://www.traderha.com/member/13968-arminfar در ساعت 05-24-2014, 05:51 AM

نظر

نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها
                    بهینه سازی سبد سهام با استفاده از نرم افزار مطلب

در بازارهای مالی، اطلاعات و داده های قیمت و بازده سهام در هر لحظه گزارش می شود و با توجه به تعدد سهام ها استفاده از تکنیک های کامپیوتری و روش های ریاضی برای رسیدن به حداکثر مطلوبیت امری اجتناب ناپذیر است. نرم افزار متلب با داشتن جعبه ابزارهای مالی و بهینه سازی نرم افزاری مناسب برای تحلیل های مالی می باشد.سرفصل های مهم مورد بحث در این فیلم آموزشی عبارتند از:
                    • بارگذاری دادهای سری زمانی و نمایش آن ها
                      • طریقه بارگذاری داده ها ی سری زمانی در متلب (از طریق اینترنت، …)
                      • نحوه محاسبه بازده از روی قیمت

• مشخصات آماری سری زمانی
                      • محاسبه میانگین، واریانس و کوواریانس نمونه

• معرفی توزیع احتمال نرمال
                    • تست نرمال بودن داده های بازده
                    • برازش تابع توزیع بر روی بازده
                    • شبیه سازی بازده دارایی
                      • تولید داده برای متغیرهای مستقل
                      • تولید داده برای متغیرهای وابسته

• سناریو سازی بازده
                      • معرفی روش k-means برای خوشه بندی داده ها
                      • سناریو سازی بازده با استفاده از خوشه بندی

• نظریه سبد دارایی: مدل میانگین – واریانس (مدل مارکوئیتز)
                      • ورودی های مدل مارکوئیتز
                      • بیان محدودیت ها
                      • بازده سبد دارایی
                      • ریسک سبد دارایی
                      • منطقه موجه و مرز کارا

لینک های دانلود:

پسورد ان /matlabsite.com
                    بخش یکم (کلیک کنید)
                    حجم کل دانلود، تقریبا برابر با ۴۲٫۸ مگابایت می باشد.

توجه: برای آموزش نحوه دانلود و استفاده از فایل ها، به این لینک (+) مراجعه نمایید.

و در یک جایی یکی از دوستان مطالبی برای استفاده از نرم افزار در بورس تهران کرده که من

http://www.sahamyab.com/stocktwits/user/ali1357 لطفا ادرس را جستجو نمایید

و

نام: فیلم ضبط شده کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی سیستم های فازی در متلب (شهریور ۱۳۹۱)

مدت زمان: ۱۱۴ دقیقه
                    زبان: فارسی
                    حجم: ۲۳۳ مگابایت
                    فرمت: WMV، با ابعاد ۱۲۸۰ در ۷۲۰ (کیفیت HD)
                    لینک های دانلود مستقیم (فشرده شده با فرمت RAR):

توجه: تمام بخش ها را دانلود کنید و در یک پوشه (فولدر) قرار دهید. سپس با استفاده از نرم افزار WinRAR آن ها را از حالت فشرده خارج کنید. رمز فایل ها، عبارت matlabsite.com است.

با تشکر از زحمات شما دوست عزیز مطالب بسیار مفیدی است. به نظرم دکمه تشکر کم بود.
                    تاپیک تحلیل های شخصی
                    برای مشاهده تحلیل های جدید نئو ویو از بازار سهام و ارز و دانلود آخرین ورژن اندیکاتورهای انتقال دیتا به بلاگ بنده مراجعه کنید.

ارشیا رحیمی

نظر

نوشته اصلی توسط behnamgeorgio نمایش پست ها
                      سلام
                      بهترین منبع در مورد شبکه عصبی و تایم سری ها (البته به نظر بنده چون من خودم اینجوری خوندم البته انتخاب با شماست) :
                      شبکه عصبی help خود matlab
                      سری زمانی help نرم افزار minitab
                      البته کتابهای فارسی و لاتین هم موجود هست در بازار که با یه سرچ کوچیک میشه پیداشون کرد

نظر

نوشته اصلی توسط mahanmahan نمایش پست ها
                        سلام. من در مورد پیش بینی قیمت با شبکه عصبی پروپوزال دادم. البته موضوع اصلیش چیز دیگه ای هست . اما یه قسمتش در همین مورده. می خواستم که در رابطه با شبکه عصبی و پیش بینی قیمت از شما کمک بگیرم و نحوه پیاده سازی رو باهاش آشنا بشم.
                        همچنین د پایان نامه چه فهرست مطالب ازائه بدیم و با چه منابعی که هم جدید باشه و هم گیرا و جذاب.

ممنون و تشکر...

نظر

از این دوستانی که شبکه عصبی برای پیش بینی قیمت سهام انجام می دن کسی نیست راهنمایی و کمک کنه که کار پایان نامه رو به نتیجه برسونم؟

نظر

نوشته اصلی توسط Netmaster نمایش پست ها
                            از این دوستانی که شبکه عصبی برای پیش بینی قیمت سهام انجام می دن کسی نیست راهنمایی و کمک کنه که کار پایان نامه رو به نتیجه برسونم؟

درود

http://www.sahamyab.com/stocktwits/user/ali1357 لطفا ادرس را جستجو نمایید و دوست عزیز با ایمیل این شخص در مقالاتش تماس بگیر یا در ان ادرس سوالاتت رو بپرس

نظر

موضوع شبکه های عصبی رو همین علی آقا که در لینک پست قبلی بهش اشاره شده شروع کردند به قراردادن ویدئو های آموزشی به زبان ساده که خودشون درست میکنند
                              http://www.sahamyab.com/stocktwits/user/ali1357
                              تو همین آدرس بالا
                              دو جلسه تا الان قراردادند که بنظر من خیلی قابل فهم و مفید هست
                              دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
                              2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
                              3- آرامش در تریدری
                              4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
                              5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
                              6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
                              7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
                              8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
                              9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
                              10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
                              11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
                              12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
                              13- با روحیه ی بد ترید نکن
                              14- خودتو گول نزن
                              15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
                              16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
                              17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

سلام و خسته نباشید.

من برای پروژه ای که پیش بینی قیمت محصولات مرغ هست نیاز شدید به راهنمایی دارم. طبق تحقیقاتی که کردم روش شبکه عصبی مناسب هست. اما از اونجایی که این سری زمانی تحت تاثیر عوامل بسیاری از جمله دخالت دولت و شوک های خبری و... دارد به نوعی شاید قابل پیش بینی نباشد. چون مانند بارش باران یا دما از الگوی خاصی تبعیت نمیکند.
                                حال سوالم ین است که شبکه عصبی را می توان برای پیش بینی هر متغیری استفاده کرد؟ تا جایی که میدونم ابتدا باید آزمون تصادفی بودن بر روی داده ها انجام شود. اگر نتیجه آزمون بر تصادفی بودن متغیر باشد با شبکه عصبی قابل پیش بینی نیست.
                                ممنون میشم راهنماییم کنید.

نظر

پردازش ...
                                X