اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اندیکاتور -ATRDashboard

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها

اندیکاتور فوق، میزان حرکت جفت ارزها را نسبت به میانگین حرکتشان نشان میدهد.

میتوانیدatr روزانه یا هفتگی یا ماهانه رو انتخاب کنید و دوره مورد نظر را وارد کنید و ببینید که به طور مثال

اگر قرار است پوزیشنی اینترا دی بر روی یورو دلار بگیرید ، در آن روز یورو دلارنسبت به atr روزانه اش چقدر حرکت داشته.

مثلا اگر 80% راه را رفته باشد با زمانی که 40% راه را رفته باشد میتواند در تصمیم گیری موثر باشد.

یا اگر هم زمان بر روی چند چارت موقعیت بوجود آمد میتوانید آن چارتی که نسبت به atr روزانه اش کمتر حرکت کرده را انتخاب کنید.

این اندیکاتور فاصله قیمت فعلی تا پر شدن atr را از کف و سقف آن دوره محاسبه میکند.

سلام برپیام عزیزوهمه دوستان بزرگوار

چندین بارتوضیحات ATR در بولتن شماره 7 راخوانده ام ومدتی بااندیکاتور ارائه شده کارکردم و اکنون میخواهم لطفآ درصورت امکان توضیح بیشتری همراه مثال در مورد رویه محاسبه atr که در بولتن گفته ای ولی مثالی ندارد، بزنی وهمچنین روی اندیکاتور توضیحی در مورد سطرها بده مثلآ سطرPips to Low منظور کف قیمتها ست؟ویا سطرزیرش High+Atr قیمت کف میباشد که مبنای سطر بالاش شده؟
    ودرانتها خودت برای چه مواردی از آن استفاده میکنی مثلآ تعیین حد ضرر وتریلینگ استاپ؟

ممنون و موفق باشی

نظر

درود وحید جان

جدول فوق کاربردی نیست. این جدول سطح توقع شما را از حرکت جفت ارزها تعدیل میکند.ضمنا میتواند در انتخاب جفت ارز معاملاتی به شما کمک کند.

استراتژیهای بر پایه atr بحثی جدا هست که یک نمونه آن را در تاپیک edge of chaos توضیح دادم.

فرض کنید atr هفتاد روزه یورو دلار 120 پیپس هست وپایینترین قیمتی که امروز یورو دلار داشته 1.3000 هست high+ATRبرابر میشه با 1.3120

و به همین ترتیب برای low+ATR هست.

با نگاهی به جدول متوجه میشوید که قیمت نسبت به میانگین حرکتش چه مقدار حرکت کرده و اهداف خود را تعدیل میکنید.

خوبه که تنظیماتی در 3بازه روزانه و هفتگی و ماهانه داشته باشید و ببینید که قیمت بر اساس میانگین حرکتش در چه وضعیتی قرار داره.

در اشل روزانه من 70 روز را انتخاب کردم که تقریبا یک فصل هست (میتوانید دوره های دیگری را هم تست کنید از جمله 14 که دیفالت ATR هست)
      در اشل هفتگی 26 هفته را انتخاب کردم که برابر با 6 ماه هست.
      در اشل ماهانه 12 ماه رو انتخاب کردم که برابر با یک سال است.

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

سپاس پیام جان
        آیا طبق جدول ، جهت روند که تعیین میکنه قابل اتکاست ؟ مثلآ الان طبق جدول NZDUDSD در قیمت 0.8290 و 22% صعودی با Atr Low 0.8338 است آیا یعنی روند امروز نیوزلند صعودی است ودیگر اینکه امروز پتانسیل بالفقوه 78% دیگر رشد صعودی راداره؟(پس نتیجه کاربری اش میشه احتمال نزولی شدن امروز کمه وحد ضرر هم 0.8245 (عدد High-Atr جدول) میباشدو حدسود اولیه هم 0.8338
        بعد باتغییر هفتگی وماهانه روند، حدسود وزیان ومیزان پتانسیل حرکت آن ارز در ماه وهفته مشخص میشه!!!!

آیا تحلیل ونتیجه گیریم در مورد رویه استفاده وکاربرددرسته؟

ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط vahiden نمایش پست ها
          سپاس پیام جان
          آیا طبق جدول ، جهت روند که تعیین میکنه قابل اتکاست ؟ مثلآ الان طبق جدول NZDUDSD در قیمت 0.8290 و 22% صعودی با Atr Low 0.8338 است آیا یعنی روند امروز نیوزلند صعودی است ودیگر اینکه امروز پتانسیل بالفقوه 78% دیگر رشد صعودی راداره؟(پس نتیجه کاربری اش میشه احتمال نزولی شدن امروز کمه وحد ضرر هم 0.8245 (عدد High-Atr جدول) میباشدو حدسود اولیه هم 0.8338
          بعد باتغییر هفتگی وماهانه روند، حدسود وزیان ومیزان پتانسیل حرکت آن ارز در ماه وهفته مشخص میشه!!!!

آیا تحلیل ونتیجه گیریم در مورد رویه استفاده وکاربرددرسته؟

ممنون
          با اجازه من جواب ميدم

لين جدول هر لحظه آپديت ميشه
          در شرايط فعلي شما مي تونيد اين برداشت رو بكنيد كه اگر شرايط خريد مهيا بشود مي توان خريد كرد و از 78 درصد باقيمانده استفاده كرد
          حال اگر شرايط فروش مهيا شد يعني 22 درصد مسير نزول ريترس شده و اگر موقعيت خوبي باشد مي توان 122 درصد باقيمانده رو روش حساب كرد.
          حد ضرر ها و حد سودها رو هم استرات*ژي تعيين مي كند
          ولي اگر مثلا ديديد كه حد سود شما فراتر از صد درصد رفت و اگر دوست داشته باشيد اينترا دي تسويه كنيد مي تونيد كمي اونو تقليل بديد و بزاريد روي 100 يا 90 درصد اي تي ار
          البته همه اينها احتمالات است

نظر

سلام

پیام جان من این اندیکاتور رو با تمپلیت روی 15 تا متا تریدر تست کردم روی همه تمامی مورد هاش صفر هست..!

نظر

منم تست کردم تمامی مورد هاش صفر هست.

نظر

سلاماین اندیکاتور در ورژن قدیم pcm trader کار می کرد ولی در ورژن جدید کار نمی کنه.

نظر

ضمن تشکر از پیام عزیز

دوستانی که عدد صفر دارن توجه کنن که باید نمادی که اندیکاتور تعریف شده در بروکر شما وجود داشته باشه.

مثلا در اندیکاتور برای طلا به صورت پیش فرض xauusd تعریف شده، اگر در متاتریدر شما نماد طلا gold هست

در اندیکاتور اونو تغییر بدید مشکل حل میشه.

پ.ن: نمادها رو در اندیکاتور با حروف بزرگ تایپ کنید

نظر

یک راه دیگه که خودم تست کردم و بقیه دوستان هم با انجام دادنش مشکلشون حل شد این بود که ، باید تعداد جفت ارزها را کم کرد و از یک جفت ارز شروع کرد و یکی یکی تعداد جفت ارز ها را برد بالا .
                    اینجوری مشکل حل میشه

ورود به معامله با منطق انسانی
                    خروج
                    از معامله با احساس ماشینی
                    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

بنده به نوبه خود از این ابتکار تشکر می کنم

و یه سوال دارم

در متاتریدرهای داخلی که حروف به فارسی نوشته شده برای نمادها تکلیف چیه؟
                      در قسمت Symbols چی باید نوشت؟

ممنونم

نظر

سلام و تشکر از همه دوستان

لطفا یکی از دوستان این جمله را توضیح بدهد . ممنون.

" کندل هایی که مقدار 80% مقدار atr 15 را داشته باشند برای شکست در نظر میگیریم."

با توجه به این اندیکاتور من جمله بالا را متوجه نمیشوم چون با یک کندل نمیشود 80% مقدار atr 15 را طی کرد .

نظر

سلام

ایا امکان داره این اندیکاتور طوری تغییر کند که همیشه فقط جفت ارزی را نشون بده که روی صفحه مونیتور داریم میبینیم و اگر نمودار جفت ارز را تغییر دادیم خود اندیکاتور اتوماتیک متناسب با جفت ارز تغییر کنه ؟

ممنون و تشکر

نظر

پردازش ...
                          X