اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموخته های shahram99 از فارکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام شهرام جان در رابطه با روش توضیحاتشو کی شروع میکنی . ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط پاشا نمایش پست ها
      ببخشید که جسارت می کنم . ولی مهم بودن یا نبودن یک ابزار برای ما دلیل بر مهم نبودن ان نیست

واکنش بازار به ترند لاین به اهمیت این ابزار افزوده است

مثل خبر . مثلا افرادی هستند که بهایی به ان نمی دهند .

در طی زمان برخی خبرها در رنکینگ تغییراتی داشتند . مثلا خبری که تا چند ماه پیش جز خبرهای تاثیر گذار یک جفت ارز نبوده و حالا بر خبرهای دیگر تاثیر گذار هست و ارزش خبری بالایی دارد.

بعضی خبرهای حوزه دلار در طول زمان ارزش خود را از دست داده اند و می بینیم مارکت به انها بهای چندانی نمی دهد

هر خبر یا ابزار تریدری که مارکت به ان در طول زمان واکنش نشان دهد و یا تایید کند مهم هست .

بنظرم باید بر فاکتورهای مهم مارکت ارزش گذاشت

هر چند در ترید با خبر که نوعی اسکالپ هست و با پندینگ استاپ قبل از خبر سر و کار دارد و با ابزارهای تحلیلی سر و کار نیست .

---------------------

سوال : شما قبل از خبر پندنگ استاپ می گذارید و یا بعد از خبر و بسته به امار اعلامی پوزیشن باز می کنید ؟

سپاس

دوست من نظر مخالف جسارت نیست چون بی احترامی در آن نیست. نظر دوستان همه محترم است .هدف تاپیک طوفان فکری بوده اما فعلا نسیم فکری هم بسختی می وزد!
      من با ابزاری که گاهی خوب کار می کند و گاهی بد وقت خود را تلف نمی کنم.و شاید من نتوانستم با آن کار کنم و فرد دیگری بتواند.من از پندینگ استفاده نمی کنم. در این روش در قید وبند چند پیپ سود نیستیم. این روش نه اسکالپ است ونه بلند مدتی نوع معامله را اخبار آینده تعیین می کنند . یعنی اگر هر لحظه احساس شود تحلیل تغییر کرده حتی با ضرر پوزیشن بسته می شود . حال ممکنه است چند دقیقه بعد باشد و یا ساعتها بعد از باز کردن پوزیشن.
      ویرایش توسط shahram99 : https://www.traderha.com/member/3535-shahram99 در ساعت 10-03-2014, 11:45 PM

نظر

نوشته اصلی توسط amir.sh_gh نمایش پست ها
        سلام شهرام جان در رابطه با روش توضیحاتشو کی شروع میکنی . ممنون
        امیر جان اینهمه در مورد روشم نوشتم دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه مانده باشه .این روش هنوز در مراحل تست است. هدف من بیان آموخته های خود و استفاده از آموخته های شما است. لطفا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

نظر

شهرام جان صادقانه عرض کنم که من چیزی دستگیرم نشده

امید هست با مثال های بیشتر قضیه را باز نمایید
          زندگی تراژدی است برای آن کس که احساس می کند و کمدی است برای آن که می اندیشد

نظر

شهرام جان در رابطه با اندیکاتورها حرف شما قابل قبول ولی ترید بر اساس فاندامنتال خیلی سخته یا حداقل توان علمی خیلی بالایی می خواد . شما بگو چطور بر اساس فاندامنتال ترید میکنید . قله یا دره را چطور شناسایی میکنید ؟؟ من فکر میکنم پوزیشن بر اساس این روش در ابتدا باید خبرها دسته بندی بشه و تاثیر انها بر روی ارز مشخص بشه . من هم به دلیل اینکه از اندیکاتورها خیلی ضربه خوردم به دنبال همچی روشی هستم امیدوارم در کنار شما و بزرگان به جاهای خوبی برسیم

نظر

در این روش شما در هر لحظه که پای سیستم رسیدید می توانید پوزیشن باز کنید. اما ترجیحا در محل برخورد قیمت با خطوط پییوت باشد. اگر روش تکنیکال خاصی برای ورود پیدا کردید که همیشه در بهترین نقطه ورود می کنید این روش را قدرتمندتر می کند . لطفا به اشتراک بگذارید.من غیر از خطوط پیووت چییزی نتوانستم پیدا کنم.روشهای تکنیکال که بر پایه اندیکاتور هستند مدتی خوب کار می کنند و مدتی بد پس نباید وقت خود را برای آنها تلف کرد. من از کجا باید بفهمم که اینبار می خواهد بد کار کند.که این خودش یک مبحث وسیعی خواهد بود. ولی من نتوانستم به جایی در این زمینه برسم.گفتیم برای ورود از محل برخورد قیمت به پییوت استفاده کنید.ما می دانیم که قیمت وقتی به این خطوط برخورد می کند اغلب اوقات در این محل نوسان می کند و به ما نمی گوید که خط پیووت را می خواهد بشکند و یا می خواهد برگردد. پس با دید چشمی نمی توان این را تشخیص داد.اگر کسی ادعا کند بطور چشمی می تواند شکستها را تشخیص دهد من از او می پرسم در چه تایم فریمی؟ما چندین تایم فریم داریم که در هر کدام کندیلها تصاویر متفاوت می سازند. پس تشخیص چشمی بر اساس الگوی که کندیلها می سازند بسیار مشکل است و من نتوانستم از آن استفاده کنم.اما اخبار به ما می گویند در این نقطه احتمال شکستن چقدر است و احتمال برگشت چقدر.قیمت در زمان برخورد با این خطوط باید انرزی داشته باشد بتواند این خطوط را بشکند.این خطوط همانند یک مانع در سر راه حرکت قیمت هستند(نیروی تعادل طبیعت که قبلا در بحثها به آن اشاره کردم اینجا وارد عمل می شود و از ادامه حرکت قیمت ممانعت می کند).حال ما با تجربه می توانیم قدرت قیمت در محل برخورد با پپووت را حس کنیم و در این مورد نظر دهیم.
              می بینید در این روش شما اصلا کاری به دره و قله ندارید و در هر لحظه می توانید وارد معامله شوید. این روش به ساعت شروع بازارها هم کاری ندارد چون مسیری که باید قیمت برود را خواهد رفت اما در بازارهای ضعیف که حجم معاملات کم است دیرتر و در بازارهای قوی سریعتر قیمت حرکت خواهد کرد.اگر شما در انتهای یک روند (که بعد از اتمام تازه روند نامیده می شود) وارد شده باشید فقط سود شما کم می شود و یا حتی با ضرر کم خارج می شوید اما اگر در ابتدا این روند وارد شده باشید با سود خوبی خارج خواهید شد.پس ما ممکن است در هر کجای این روند وارد شده باشیم. ابتدای آن یا میان آن و یا انتهای آن!که در حالت آخر ممکن است زیان کمی به ما بزند اما در دراز مدت آن دوحالت قبل با سود خوب خود این زیانهای کوچک را جبران می کنند.
              نیازی به دسته بندی اخبار نیست در محل برخورد قیمت با پییوت اگر اخبار مهمی داشتیم و در ریسک بالاتر اخبار متوسط اگر به اعلام نزدیک بودیم پس تا اعلام صبر می کنیم و همجهت با آن پوزیشن باز می کنیم. اگر تا اعلام فاصله داشتیم و تا رسیدن به آن خبر دیگری نبود اینبار همجهت با انتظار و پیشبینی آن خبر پوزیشن باز می کنیم.اگر خبر اعلام شد و مخالف پیش بینی بود پوزیشن را می بندیم(ممکن است وارد ضرر هم شده باشیم)و مخالف آن پوزیشن باز می کنیم.این سادترین حالت برای استفاده ازین روش است.کم کم با تمرین حس شما قویتر و تحلیلهای شما دقیقتر خواهد شد.
              این روش 100 درصدی نیست و لی فکر کنم بشود بگویم بالای 70 درصدی است.پس زیان هم می زند ولی سودش بیشتر است.
              خیلی سعی کردم ساده بیان کنم احتمالا دیگه متوجه شده باشید.البته باید نگاه ما به بازار تغییر کند. تغییر نگاه به بازار یاد دادنی نیست بلکه آموختنی است. یعنی ذهن ناخود آگاه شما باید آنرا بپذیرد.تا درروشهای دیگر شکست نخورید موفق نخواهید شد.این روش هنوز در مرحله تست است شاید اصلا غلط باشد. اما تا الان از بقیه روشهایی که بنده برای خودم اختراع می کردم بهتر جواب داده شاید در آینده بدرد نخوره ولی فعلا نتایج رضایت بخش بوده تا ببینم در آینده چه شود.

نظر

امروز در حال ریزش و پوزیشن گرفته شده!اگر اخبار همان باشند که پیشبینی شده اند تا شب ریزش داریم.اگر اخبار مهم چیزی خلاف پیشبینی نگویند فقط نزول داریم امروز.سیستم در حال تست می باشد.ببینم چی میشه!

نظر

امروز معامله تقریبا بدون سود و ضرری بسته شد. بازار اصلا خوب نبود.فردا هم احتمالا اینگونه است. فردا هم ترجیحا معامله نخواهیم داشت.برخی روزها نباید معامله کرد چون سود و ضرر ناچیز است و بازار در حالت رنج خواهد بود.از شواهد بر می آید تا بعد الظهر فردا بازار خوبی نداشته باشیم.

نظر

پردازش ...
                  X