اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش بدون اندیکاتور

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط hamedjalili نمایش پست ها
    سلام بزرگوار..توضيحي در مورد اين انديكاتور ميدي؟

با اجازه جناب متا
    http://www.investopedia.com/articles.../04/092204.asp

در این سایت مقالات خوب دیگری هم هست . پیشتهاد میکنم مطالعه بفرمایید
    چنانچه نیاز به توضیح بیشتری بود بفرمایید .

نظر

• سلام behrad جان

ببینید همه ما قطعا با روش های مختلفی برخورد کردیم که اندیکاتور داشتند یا فقط چند ابزار داشتند و با همه این روش ها معاملاتی داشتیم چه با سود و چه بی سود . و کاملا درسته اولویت اول باید ضرر نکردن باشه که همین ضرر نکردن سود کردن هست و یا حفظ سود و اولویت دوم سود کردن هست حالا میتونه با هر روش و ابزاری باشه و همه ما این موضوع رو می دونیم .ولی behrad جان هدف من از این تاپیک طرز استفاده درست از ابزارهاست نه اندیکاتور و در درجه آخر رسیدن با همین ابزار ها به روشی سودده هست که با کمک و همت دوستان و اساتید بزرگوار انشاالله به نتیجه قابل قبولی برسیم .

استاد آزادی در کتابشون به نکته ای اشاره کردند که برام خیلی جالب اینکه خیلی ها ابزار ها و نحوه استفاده از آن ها رو فراموش کردند( روش سنتی ) و به اندیکاتور ها روی آوردن ، چه بسا که همین اندیکاتورهای بیگانه با سود و یا ضرر براشون باشه (روش مدرن) به گفته خود استاد باید همیشه روش سنتی رو داشته باشیم و روش های مدرن رو به روش های سنتی اضافه کنیم ولی خیلی ها برعکس عمل میکنند و یا هیج استفاده ای از روش های سنتی که پایه و اساس تکنیکال هست توجه ای نمیکنند. به همین خاطر با این تاپیک خواستم بیشتر به روش سنتی توجه بشه تا مدرن .

باز هم به خاطر راهنماییتون بسیار بسیار سپاسگذارم
      روش ساده معاملاتی ، مدیریت سرمایه مناسب ، ریسک به ریوارد منطقی ، رعایت نظم کاری == ســــــود پایـــــدار
      قناعت موفقیت می آورد و طمع شکست

نظر

• جناب معین فر عزیز
        از بذل توجه و لطف شما سپاسگزارم .همیشه گفتم : هیچ زمان 2 تریدر خرده پا رقیب هم نیستند .شرایط و محدودیتها و امکانات موجود که دیگه به جای خود .
        قصدم از بیان مکررات گدشته فتح الباب ، بیان اصول اولیه ،آشنایی برای گپ و گفت بود .
        متاسفانه محیط مجازی و زبان نوشتاری ست .سعی میکنم در راستا تاپیک با شما همراه شوم .به 2 موضوع اشاره شد : اندیکاتور و سیستم معاملاتی .
        متاسفانه منظور شما از ابزار را متوجه نشدم ،از دید من اندیکاتور یکی از ابزارهاست .اشاره کردم :در استفاده یا عدم استفاده از آن هیچ تعصبی ندارم .
        و اساسا مبحث بنده بر سر اندیکاتور و سیستم معاملاتی نیست .نگاه تریدر موضوع اصلی ست .
        در تاریخ 22 می 2006 اولین حساب ریل را باز کردم . شما و سایر دوستان حتما به خاطر دارید .آنزمان فقط 2 سایت فارسی داشتیم : سرمایه و قیمتها .و گروهی تشنه یادگیری.
        با همین تحقیقات ،خواندن مقالات ، کتب ، زیرو رو کردن سایتها ،همفکریها و طرح مباحث بطور خودآموز ، آزمون سعی و خطا به امروز رسیدیم .وقتی دستنوشته ها اوایل را میخونم خندم میگیره ،در عجبم که چه کاخی روی آب برای خودم ساخته بودم .بعد از تست بیش از 2000 سیستم معاملاتی (باهمان تعریف شما) و بدون اغراق روبات کردن بیش از 1000 سیستم و دیدن نتایج آن .اعتقادم به این سیستمها را از دست دادم .با شما موافقم .این نگاه که اندیکاتور بوق زد ،چارت سبز شد بخر . سیستم معاملاتی نیست .
        اعتقادی به سیستم معاملاتی (با تعریف گذشته ندارم .)امروز چقدر با آنروزها فاصله دارم .با کمک یکی از دوستان قدیمی و خبره ،چند سالی هست ،چارت شخصی خودم را نوشتم .
        به صحبتها و کتاب همدوره و دوست قدیمی ( یادش بخیر ، باهمه فراز و نشیبها چه دوران پرشوری داشتیم )اشاره کردید.البته مدرنیته موضوع گپ و گفت ما نیست .وارد نمیشوم.
        امروزه با رشد تکنولوژی ،شکل و نحوه معامله گری دستخوش تغیر زیادی شده . نیازی نیست داده های قیمت دهه های گذشته را خریداری کنیم .(خریداری کردم و مستند صحبت میکنم ). در همین کتب قدیمی که در دسترس ما هست .به نمودارها دقت کنید.
        فرم و شکلگیری روندها ، مثلا الگوهای هارمونیک(!!!!) که روی چارت رسم شده و واکنش قیمت به آنها و .... .اما هنوز ماهیت بازار تغیر نکرده .
        امروزه با میلیونها قرارداد که در کسری از ثانیه روانه بازار میشه .معاملاتی با حجم های آنچنانی در ثانیه ( های فرکونسی)و ساز و برگ هج فاندها و بانکهای سرمایه گزار.اینکه معامله گران خرده پا از ابزار استفاده میکنند ،چندان دور از انتظار هم نیست.به قول معروف به کجای این شب تیره بیاویزیم !!!!!

روی دیگر سکه هم هست :
        خب به یمن فناوری امروز ما مجبور نیستیم برای رسم پیوت از کاغذ شطرنجی استفاده کنیم .اندیکاتورش هست .کارها راحتر انجام میشه و ایده ها را به سهولت میتوانیم پیاده کنیم .
        ابزارها در جلوگیری از خطا (ذهن )به تریدر کمک میکنند اما ناگفته پیداست ،در مورد وابستگی محض به آنها یا بدتر از آن بدون شتاخت خروجی ابزار ،به صرف ظاهر زیبا یا توصیه همکار از این اندیکاتور استفاده کردن ، کاملا با شما موافقم .
        اما با این باورکه ترید واقعی(!!!)یعنی چارت خالی ؟؟؟؟کمی مشکل دارم ... .
        جایی عنوان کردم ،به نظر بنده سوالهای اصلی اینهاست :
        *تریدرهای حرفه ای بانکهای سرمایه گزار چطور کار میکنند؟
        *تریدرهای حرفه ای هج فاندها چطور؟
        *چه معنی (تاثیر)برای تردرهای خرده پا دارد؟
        *چه تفاوتهایی بین تریدرهای حرفه ای و خرده پا ست؟
        اکثر ما دقیقا عکس بزرگان فکر و رفتار میکنیم و انتظار آنچنانی هم داریم .ح ماهیت بازار
        اشاره شد ،ماهیت بازار تعیر نکرده .با شما و سایر دوستان موافقم .به نظرم رمز موفقیت در سیستم معاملاتی (کم کم کهیر میزنم)یا ابزار نیست.شناخت صحیح ماهیت بازار و برنامه ریزی درست
        کلید موفقیت ست(نه از این کلیدهای امروزی ها ....!!!!)

پ.ن : سابقه نداشته اینهمه پرچونگی کنم ، عفو بفرمایید .
        ویرایش توسط behrad : https://www.traderha.com/member/3158-behrad در ساعت 08-14-2014, 08:54 PM

نظر

• سلام

تشکر از نوشته های جالب دوستان.
          مثل این که داستان فعالان بازار جفت ارزها مشابه هست. من هم با اندیکاتور شروع کردم و به برنامه نویسی رسیدم.
          کلی سیستم معاملاتی رو تست کردم و اندیکاتورهای خودم رو نوشتم و کلی اکسپرت طراحی و برنامه نویسی کردم.
          روی آخرین اکسپرت بیش از یک سال زمان گذاشتم. حدود هزار خط برنامه شد و هزاران بار تست.
          اکسپرت خوبی بود تا حدود 90% صحت هم داشت اما نشد. تو تست یک سال عالی بود و یک سال نه.
          آخر سر همه چیز رو کنار گذاشتم و یک میانگین متحرک برای خودم نوشتم و الان تنها ابزاری است که استفاده می کنم به همراه بررسی بنیادی.
          البته الان برای ترید تقریباً یک چارت خالی هم برام کفایت می کنه بدون حتی یک خط. کنار گذاشتن اندیکاتورها و سیستم ها دلیل داشت.

مشکل تمامی اندیکاتورها و سیستم های موجود یک چیز بیشتر نیست و اونهم تأخیر یا Lag هست که اگر حل می شد همگی ما ثروتمند بودیم.
          حرکت بازار بعد از زمانی که زمان تأخیر اندیکاتور هست مشخص می شه و گاهی تا اقدام کنیم حرکت به اتمام رسیده. هیچ استثنایی هم نیست.
          اگر بازه زمانی اندیکاتور رو کم کنیم تا تأخیر کمتر بشه مشکل Noise پیش می آد که به همون بدی Lag هست. خوب الان ما هستیم و دو مشکل!
          هیچ اندیکاتور و سیستمی هم که قدرت پیشبینی نداره و فیزیک یک قرن هست اثبات کرده آینده رو نمی شه پیشبینی کرد. واگرایی؟!
          سیستم های مبتنی بر الگو و پترن هم اگه با شیر یا خط رقابت کنند مغلوب می شن که احتمال 50% داره. البته این مطالعه شده و خود دوستان می تونند تو دمو امتحان کنند.

تا بعد

نظر

• نوشته اصلی توسط ققنوس نمایش پست ها
            سلام

مثل این که داستان فعالان بازار جفت ارزها مشابه هست. من هم با اندیکاتور شروع کردم و به برنامه نویسی رسیدم.
            کلی سیستم معاملاتی رو تست کردم و اندیکاتورهای خودم رو نوشتم و کلی اکسپرت طراحی و برنامه نویسی کردم.
            روی آخرین اکسپرت بیش از یک سال زمان گذاشتم. حدود هزار خط برنامه شد و هزاران بار تست.
            اکسپرت خوبی بود تا حدود 90% صحت هم داشت اما نشد. تو تست یک سال عالی بود و یک سال نه.
            آخر سر همه چیز رو کنار گذاشتم و یک میانگین متحرک برای خودم نوشتم و الان تنها ابزاری است که استفاده می کنم به همراه بررسی بنیادی.
            البته الان برای ترید تقریباً یک چارت خالی هم برام کفایت می کنه بدون حتی یک خط. کنار گذاشتن اندیکاتورها و سیستم ها دلیل داشت.

مشکل تمامی اندیکاتورها و سیستم های موجود یک چیز بیشتر نیست و اونهم تأخیر یا Lag هست که اگر حل می شد همگی ما ثروتمند بودیم.
            حرکت بازار بعد از زمانی که زمان تأخیر اندیکاتور هست مشخص می شه و گاهی تا اقدام کنیم حرکت به اتمام رسیده. هیچ استثنایی هم نیست.
            اگر بازه زمانی اندیکاتور رو کم کنیم تا تأخیر کمتر بشه مشکل Noise پیش می آد که به همون بدی Lag هست. خوب الان ما هستیم و دو مشکل!
            هیچ اندیکاتور و سیستمی هم که قدرت پیشبینی نداره و فیزیک یک قرن هست اثبات کرده آینده رو نمی شه پیشبینی کرد. واگرایی؟!
            سیستم های مبتنی بر الگو و پترن هم اگه با شیر یا خط رقابت کنند مغلوب می شن که احتمال 50% داره. البته این مطالعه شده و خود دوستان می تونند تو دمو امتحان کنند.

تا بعد
            سلام

خیلی ممنون - عالی بود - جمله هایلایت درد مشترکه.

ققنوس جان چند سال تجربه دارید؟

نظرت در مورد این مفاهیم چیه ؟

روند
            روند دوست ماست
            ریسک به ریوارد
            استاپ لاس
            گسترش سود
            جلوگیری از ضرر
            تارگت
            بریک ایون
            تریلینگ استاپ
            امواج ایمپالس
            امواج کارکشن

نظر

سلام

مشکل تمامی اندیکاتورها و سیستم های موجود یک چیز بیشتر نیست و اونهم تأخیر یا lag هست که اگر حل می شد همگی ما ثروتمند بودیم.
              اگر بازه زمانی اندیکاتور رو کم کنیم تا تأخیر کمتر بشه مشکل noise پیش می آد که به همون بدی lag هست. خوب الان ما هستیم و دو مشکل!

تا بعد
              اول سلام کنم خدمت آقا بهراد ( اگه همون آقا بهرادی که من می شناسم باشه ) ، ارادت داریم .

عارضم که بنده هم همچون شما جناب ققنوس اوایل که شروع کردم ( 7 سال پیش ) همین مراحل را طی کردم ، سیستم پشت سیستم و اندیکاتور پشت اندیکاتور . اما یه تفاوت با شما داشتم ، اونم اینکه نذاشتمشون کنار بلکه تصمیم گرفتم مشکل را ریشه ای حل کنم . آنالیز بنده به اینجا رسید که اندیکاتورهارو دو دسته کردم :

1- دسته اول اونهایی که قراره اطلاعات را ساده و راحت الحلقوم کنند برای ما : مانند محاسبه پیوت ، مدت زمان باقیمانده تا بسته شدن کندل فعلی ، نشان دادن اسپرد و ....
              با عنایت به همین دسته شرمنده می کنید که می گید بدون اندیکاتورها کار می کنید و چارت خالی هم کفایت می کنه . اگر ما حرفه ای می خواهیم باشیم تا جایی که من می دونم حرفه ایها پلت فرم حرفه ای هم دارند ، چونکه ذهن انسانی قادر نیست این همه آمار ریز را در لحظه پروسس کند . پس اندیکاتورها از این جهت خدا پدرشون رو بیامرزه خیلی هم کمک می کنند .
              اما احتمالا همه این مباحث که ما می شنویم درباره اندیکاتورها و علت عصبانی بودن از دست آنها بخاطر این است که ما چیزی فراتر از آنها می خواهیم و آن سیگنال ورود و بعضا نقطه استاپ و حد سود است که میره در دسته دوم اندیکاتورها .

2- دسته دوم باعث این همه مصائب شدن ، اکثر مشکل هم ( به خصوص از منظر نویز که می فرمایید ) در موضوعی به نام پریود خلاصه می شود . یک مثال می زنم برای درک مشکل حوبه ، تا حالا خیلی شرکتهای اتوموبیل سازی روی پروژه ای به اسم رانندگی اتومات کار کردند ، که ماشین خودش خودش را هدایت کند . کجا سرعت بگیرد ، کجا ایست کند ، کجا بپیچد و کجا ترمز کند . اما هیچکدوم به نتایج قابل قبولی نرسیدن . اصل مشکل هم اینه که متغیرها زیادند ، حتی اگر نقشه gps هم باشد و کلی سنسور باز تصادف داریم . اما همین سیستمها در محیط کنترل شده ای مثل پیست اتوموبیلرانی نتایج قابل دفاعی داشتند . چونکه فضای نمونه برای محاسبات معلوم است .

بحث پریود در اندیکاتور مثل بحث نقطه x در هارمونیک و یا بحث نقطه آغاز شمارش در الیوت است ( همه ماجرا تحت تاثیر این انتخاب خواهد بود ) . وقتی پریود ثابتی به اندیکاتور می دهید و انتظار شق القمر از وی دارید معلومه که تصادف هم دارید . پس وظیفه کسی که از یک اندیکاتور استفاده می کند این است که پریود را به عنوان ورودی برای وی مشخص کند جهت هر معامله . حالا چجور و چطور بماند .
              در مورد موضوع lag توجه باید کرد که معامله گری حرفه ای احتمالی هست و قطعا ضرر هم دارد ، فقط موضوع به درصد آن و میزان امید ریاضی سود یا ضرر بر می گردد. تا حالا هزاران بار شنیده ایم که در هارمونیک یا الیوت فرد تحلیلگر گفته منتظر علامت برگشت در سطوح مورد نظر می مانیم و بعدا دیده شده یهو فرار کرده و نسبت سود به ضرر بد شده است ، لذا این تنها مشکل اندیکاتور نیست .
              فرمودید هیچ اندیکاتوری قدرت پیش بینی نداره ، معلومه که نداره ! مگر افرادی که با چارت خالی کار می کنند دارند ؟ بدبختی اندیکاتورها می دانید چیست دوست عزیز ؟ فقط و فقط یک چیز : بک تست ساده تر و عیان شدن ضعفها در بازه زمانی کوتاه تر . در صورتی که ذهن انسانی انتخاب سلیقه ای می کند و این سلیقه را نمی شود بک تست گرفت . حالا نه اینکه من کشته مرده اندیکاتور باشم ها ، اما فرق چندانی بین افرادی که با آن کار می کنند و افرادی که عنوان می کنند با آن کاری ندارند نمی بینم . هر دو دسته ضرر دارند در حسابشان ، دلیلش هم این است که معامله گری کار ساده ای نیست ، پیر آدم را در می آورد ( اگر بخواهید سرگرمی نباشد ) . البته یک استثنا هم هست اینکه سرمایه مناسب داشته باشید و حجم ناچیز معامله کنید و به سودهای نه چندان رویایی (که در آن مبالغ سرمایه دلگرم کننده هست ) بسنده کنید .

البته بنده در تحلیل بنیادی سواد چندانی ندارم که درباره میزان تاثیر آن حرفی داشته باشم. اما از آنجائیکه دیده ام در یک زمان ، تحلیلگران این مقوله هم نظرات متفاوت دارند پس حالا به قول شما مثل هارمونیک 50 50 نباشد اما گمان نکنم 70 به 30 هم بتواند کار کند .

چقدر حرف زدم !
              سلامت باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط behrad نمایش پست ها
                جناب معین فر عزیز
                از بذل توجه و لطف شما سپاسگزارم .همیشه گفتم : هیچ زمان 2 تریدر خرده پا رقیب هم نیستند .شرایط و محدودیتها و امکانات موجود که دیگه به جای خود .
                قصدم از بیان مکررات گدشته فتح الباب ، بیان اصول اولیه ،آشنایی برای گپ و گفت بود .
                متاسفانه محیط مجازی و زبان نوشتاری ست .سعی میکنم در راستا تاپیک با شما همراه شوم .به 2 موضوع اشاره شد : اندیکاتور و سیستم معاملاتی .
                متاسفانه منظور شما از ابزار را متوجه نشدم ،از دید من اندیکاتور یکی از ابزارهاست .اشاره کردم :در استفاده یا عدم استفاده از آن هیچ تعصبی ندارم .
                و اساسا مبحث بنده بر سر اندیکاتور و سیستم معاملاتی نیست .نگاه تریدر موضوع اصلی ست .
                در تاریخ 22 می 2006 اولین حساب ریل را باز کردم . شما و سایر دوستان حتما به خاطر دارید .آنزمان فقط 2 سایت فارسی داشتیم : سرمایه و قیمتها .و گروهی تشنه یادگیری.
                با همین تحقیقات ،خواندن مقالات ، کتب ، زیرو رو کردن سایتها ،همفکریها و طرح مباحث بطور خودآموز ، آزمون سعی و خطا به امروز رسیدیم .وقتی دستنوشته ها اوایل را میخونم خندم میگیره ،در عجبم که چه کاخی روی آب برای خودم ساخته بودم .بعد از تست بیش از 2000 سیستم معاملاتی (باهمان تعریف شما) و بدون اغراق روبات کردن بیش از 1000 سیستم و دیدن نتایج آن .اعتقادم به این سیستمها را از دست دادم .با شما موافقم .این نگاه که اندیکاتور بوق زد ،چارت سبز شد بخر . سیستم معاملاتی نیست .
                اعتقادی به سیستم معاملاتی (با تعریف گذشته ندارم .)امروز چقدر با آنروزها فاصله دارم .با کمک یکی از دوستان قدیمی و خبره ،چند سالی هست ،چارت شخصی خودم را نوشتم .
                به صحبتها و کتاب همدوره و دوست قدیمی ( یادش بخیر ، باهمه فراز و نشیبها چه دوران پرشوری داشتیم )اشاره کردید.البته مدرنیته موضوع گپ و گفت ما نیست .وارد نمیشوم.
                امروزه با رشد تکنولوژی ،شکل و نحوه معامله گری دستخوش تغیر زیادی شده . نیازی نیست داده های قیمت دهه های گذشته را خریداری کنیم .(خریداری کردم و مستند صحبت میکنم ). در همین کتب قدیمی که در دسترس ما هست .به نمودارها دقت کنید.
                فرم و شکلگیری روندها ، مثلا الگوهای هارمونیک(!!!!) که روی چارت رسم شده و واکنش قیمت به آنها و .... .اما هنوز ماهیت بازار تغیر نکرده .
                امروزه با میلیونها قرارداد که در کسری از ثانیه روانه بازار میشه .معاملاتی با حجم های آنچنانی در ثانیه ( های فرکونسی)و ساز و برگ هج فاندها و بانکهای سرمایه گزار.اینکه معامله گران خرده پا از ابزار استفاده میکنند ،چندان دور از انتظار هم نیست.به قول معروف به کجای این شب تیره بیاویزیم !!!!!

روی دیگر سکه هم هست :
                خب به یمن فناوری امروز ما مجبور نیستیم برای رسم پیوت از کاغذ شطرنجی استفاده کنیم .اندیکاتورش هست .کارها راحتر انجام میشه و ایده ها را به سهولت میتوانیم پیاده کنیم .
                ابزارها در جلوگیری از خطا (ذهن )به تریدر کمک میکنند اما ناگفته پیداست ،در مورد وابستگی محض به آنها یا بدتر از آن بدون شتاخت خروجی ابزار ،به صرف ظاهر زیبا یا توصیه همکار از این اندیکاتور استفاده کردن ، کاملا با شما موافقم .
                اما با این باورکه ترید واقعی(!!!)یعنی چارت خالی ؟؟؟؟کمی مشکل دارم ... .
                جایی عنوان کردم ،به نظر بنده سوالهای اصلی اینهاست :
                *تریدرهای حرفه ای بانکهای سرمایه گزار چطور کار میکنند؟
                *تریدرهای حرفه ای هج فاندها چطور؟
                *چه معنی (تاثیر)برای تردرهای خرده پا دارد؟
                *چه تفاوتهایی بین تریدرهای حرفه ای و خرده پا ست؟
                اکثر ما دقیقا عکس بزرگان فکر و رفتار میکنیم و انتظار آنچنانی هم داریم .ح ماهیت بازار
                اشاره شد ،ماهیت بازار تعیر نکرده .با شما و سایر دوستان موافقم .به نظرم رمز موفقیت در سیستم معاملاتی (کم کم کهیر میزنم)یا ابزار نیست.شناخت صحیح ماهیت بازار و برنامه ریزی درست
                کلید موفقیت ست(نه از این کلیدهای امروزی ها ....!!!!)

پ.ن : سابقه نداشته اینهمه پرچونگی کنم ، عفو بفرمایید .

سلام مجدد بهراد جان خیلی خوشحال میشم از اینکه همراه این تاپیک باشید، اساتید با تجربه ای مثل شما که 8 - 9 سال رو در بازار حضور داشته اند قطعا استخوان هایی را خورد کردند که خیلی از ماها هنوز این مراحل رو طی نکردیم ، تجربه شما در این تاپیک مطمئنا کارساز خوهد بود.
                ببینید روش های مدرن باید در خدمت روش های سنتی باشند و نه برعکس روش های سنتی منظورم استفاده درست و بهینه از ابزار های بازار هست (ابزار ها : خطوط روند ، فیبوناچی ، کانال ها و ذات بازار سطوح حمایت و مقاومت ، ماژورها و مینورها ، گپ ها ،قیمت های رند ، سقف و کف ،الگوهای هارمونیک ، واگرایی ها ، امواج الیوت و... ) . رمز موفقیت در بازار پایبندی به مفاهیم و مباحث پایه ای و مخصوصا نگاه ساده و عقلانی به بازار هست، با قدرت میتوان گفت افرادی که پایبند اصول در تحلیل تکنیکال باشند به مراتب فشار روحی و روانی کمتری را تحمل می کنند و لذت بیشتری از معاملات خود می برند . درگیر شدن تو روش های معاملاتی پیچیده چیزی جز پشیمانی برای معامله گر نداره و همیشه روش های پایه ای که مبتنی بر ذات بازار هست در صدر بوده. باید نگاهمون رو به بازار تغییر بدیم و بر اساس مفاهیم پایه ای ، قوی کنیم و همچنین سبکی که بر اساس اصول اولیه بازار بنا شده باشد کمتر تحت خطر هست . ماهیت بازار همین هست.

برای استفاده از پیوت روزانه میشه از فرمول های مشخص آن استفاده کرد ولی اگر دقت بفرمائید در پست های قبلی من از اندیکاتور پیوت استاد استفاده کردم و اون رو با دید یه ابزار بهش نگاه می کنم نه اندیکاتور ، و کاملا حق با شماست کار رو ساده و راحتتر میکنه و نیازی به محاسبات نداریم پس چرا استفاده نکنیم. و به قول دوست عزیزمون Farzad_wsr اندیکاتورهایی مانند : مدت زمان باقیمانده تا بسته شدن کندل فعلی ، نشان دادن اسپرد و .... همگی اینها جزء اون دسته اندیکاتورهایی هستند که میتونن خیلی در سبک معاملاتیمون کمک زیادی بکنند .

باید به دنبال راهکاری باشیم که نگاه سنتی رو با نگاه مدرن ترکیب کنیم و سیستم قوی رو طراحی کنیم.

خوشحال میشم راهکارهاتون رو در همین زمینه بیان بفرمائید.

آقا بهراد شما هم مثل ما بیخواب شدین !!!!!!!!

با تشکر و سپاس فراوان
                روش ساده معاملاتی ، مدیریت سرمایه مناسب ، ریسک به ریوارد منطقی ، رعایت نظم کاری == ســــــود پایـــــدار

نظر

• سلام

فرزاد جان هم کلامی با آیدی های دوره باستان لذت داره . روشن شدن چراغ یک آیدی قدیمی غنیمته .

بعد چند سال بر سر دوراهی قرار میگیری

همانطور که گفتید استفاده پویا از ابزار محاسباتی یا استفاده بسیار ابتدایی از مفاهیم اولیه .

یه روزی به این نتیجه میرسیم بهره بردن از ابزارهای محاسباتی منوط به دمیدن روح به انان است تا

از ابزاری مرده به ابزاری زنده تبدیل شود - این تحول به واسطه ذهن خلاق و ابتکار انسان در ابزارها حادث میشود.

اما تریدری که به این دوره از تجربه رسیده به نکات دیگری هم پی برده - سطح توقعش نسبت به مقوله سودآوری متعادل شده .

تعادل در سطح توقع باعث میشه بسیاری از تریدرها اصطکاک خود با چارت را کم کنند و با اجرای چند قانون ساده و تجربه اندوخته شده

از بازار کام بگیرند. در نتیجه مقدار زیادی ایده خوب و نتایج آزمون خطا در گوشه ذهن تریدرها دفن خواهد شد.

بابت فعالیت مجددت بسیار سپاس .

نظر

سلام

تا بعد

سلام ققنوس جان ، هممون به یک اندازه ای دردهای مشابه ای داریم که سختی ها و ضررهای کم و زیادی رو در طی دوران فارکسیمون گذروندیم یکی 3 سال یکی 5 سال یکی 10 سال ، از شما و اساتید دیگر انجمن درخواست همکاری و راهنمایی برای رسیدن به هدف تاپیک را خواستارم و از تجربیات خودتان برای تاپیک دریغ نفرمائید.
                    با تشکر و سپاس از شما

نظر

• سلام و روز جمعه دوستان به خیر

تشکر از لطف شما جناب Neo و سوالات متعددی مطرح کردید که جوابشون چندان ساده نیست.
                      تجربه من در بازار حدود سه ساله که یک سال و نیم آشنایی و حساب تخیلی بود و بیش از یک ساله با حساب واقعی کار می کنم.
                      نتیجه اش به قدری خوب بوده که به فکر افتادم سوداگری بازار ارزها و بازار سهام حرفه اصلیم باشه، البته شاید 2015. ببینم یک سال دیگه هم دوام میارم!
                      -----------------------------------------------
                      اما روند دوست ما هست اما همه می دونیم دوست چیز کمیابی است و یافتن روند صحیح یا همون دوست خوب کار ساده ای نیست.
                      به نظر من روند یعنی چیزی که بنیاد یک سهم یا جفت ارز دیکته می کنه. اگه اقتصاد آمریکا رو به رشده و اروپا نه این یعنی فروش جفت یورور به دلار.
                      هر رشدی هم فرصت فروشه. با این دیدگاه من تو یک سال گذشته حتی یک ضرر تو جفت یورو به دلار ندادم. حالا سیگنال اندیکاتور و پیوت و موج و ... هر چیزی خواست باشه.
                      اگر به این دیدگاه علاقه مند هستید توصیه می کنم کتابی که قبلاً معرفی کردم رو مطالعه کنید.

تارگت، بریک ایون، تریلینگ استاپ، ریسک به ریوارد، استاپ لاس و گسترش سود و جلوگیری از ضرر همگی باید تو قالب سیستم معاملاتی شما تعریف شده باشند.
                      به طور مثال من یا بدون استاپ لاس معامله می کنم یا استاپ بزرگ استفاده می کنم. چون نمی شه دنبال 250 تا 500 پیپ باشید و استپ شما 50 تایی باشه.
                      من گاهی معامله تو ضرر رو اگه تغییر بنیادی رخ نداده باشه رو حتی یک ماه بدون استپ نگه می دارم تا بازار راه درست رو بره و نوسانات یا همون نویز بازار استپ رو فعال نکنه.
                      اما اینها ممکنه برای سیستم دیگری که فرضاً روزانه است کشنده باشه. سیستم که داشته باشید خودتون همه اینها رو با توجه به اون سیستم تعریف خواهید کرد.

اما از موج گفتید!
                      من یکی از طرفدارهای متعصب تئوری الیوت و موج شماری هستم اما نه چیزی که امروز همه جا مرسوم هست که هیچ ربطی به اصل تئوری نداره.
                      ابداع کننده و افراد صاحب سبک این نظریه همگی گفتن این روش برای بررسی شاخص ها است و نباید برای موضوعی به غیر از این به کار بره.
                      مواج ایمپالس و امواج کارکشن اگر در قالب تئوری الیوت و شاخص ها بررسی بشن خوبن در غیر این صورت توهماتی هستند که هیچ وقت سرشون توافق نیست.
                      خواهشاً اگر کسی اعتقاد جدی به استفاده از این تئوری و امواج تو بازار جفت ارزها داره با عملکرد نشون بده چقدر می تونه مفید باشه نه با بحث و من حتما سعی خواهم کرد بیاموزم.
                      در خصوص نوشته های جناب فرزاد هم چند نکته به ذهنم رسید.
                      مشکل اندیکاتورها فقط بازه زمانی یا پریود نیست. اگر مشکل تنها این بود اندیکاتورهای رده Swami که برای تمامی بازه ها محاسبه می شن مشکل رو حل می کردن.
                      اگه با این اندیکاتورها آشنا هستید مدتی امتحان کنید ببینید چه نتیجه فاجعه ای باری با استفاده از اونها می گیرید. تنها کافیه تو استراتژی تست متاتریدر یک بار امتحان کنید.
                      خوب اگر اندیکاتور پیشبینی نمی کنه و Lag و Noise هم داره چرا باید فرضاً از مک دی استفاده کرد؟ به طور مثال با نگاه به چارت نمی شه فهمید وضعیت صعودی هست یا نزولی؟!
                      در خصوص 50 50 و 70 به 30. اگر شما 55 معامله موفق در مقابل 45 شکست با اندازه یکسان داشته باشید به سرعت ثروتمند خواهید شد. 55 به 45 چرا؟ اصلاً 51 به 49!

تا بعد

نظر

سلام و روز جمعه دوستان به خیر

تجربه من در بازار حدود سه ساله که یک سال و نیم آشنایی و حساب تخیلی بود و بیش از یک ساله با حساب واقعی کار می کنم.
                        نتیجه اش به قدری خوب بوده که به فکر افتادم سوداگری بازار ارزها و بازار سهام حرفه اصلیم باشه، البته شاید 2015. ببینم یک سال دیگه هم دوام میارم!
                        اما روند دوست ما هست اما همه می دونیم دوست چیز کمیابی است و یافتن روند صحیح یا همون دوست خوب کار ساده ای نیست.
                        به نظر من روند یعنی چیزی که بنیاد یک سهم یا جفت ارز دیکته می کنه. اگه اقتصاد آمریکا رو به رشده و اروپا نه این یعنی فروش جفت یورور به دلار.
                        هر رشدی هم فرصت فروشه. با این دیدگاه من تو یک سال گذشته حتی یک ضرر تو جفت یورو به دلار ندادم. حالا سیگنال اندیکاتور و پیوت و موج و ... هر چیزی خواست باشه.
                        اگر به این دیدگاه علاقه مند هستید توصیه می کنم کتابی که قبلاً معرفی کردم رو مطالعه کنید.

تارگت، بریک ایون، تریلینگ استاپ، ریسک به ریوارد، استاپ لاس و گسترش سود و جلوگیری از ضرر همگی باید تو قالب سیستم معاملاتی شما تعریف شده باشند.
                        به طور مثال من یا بدون استاپ لاس معامله می کنم یا استاپ بزرگ استفاده می کنم. چون نمی شه دنبال 250 تا 500 پیپ باشید و استپ شما 50 تایی باشه.
                        من گاهی معامله تو ضرر رو اگه تغییر بنیادی رخ نداده باشه رو حتی یک ماه بدون استپ نگه می دارم تا بازار راه درست رو بره و نوسانات یا همون نویز بازار استپ رو فعال نکنه.
                        اما اینها ممکنه برای سیستم دیگری که فرضاً روزانه است کشنده باشه. سیستم که داشته باشید خودتون همه اینها رو با توجه به اون سیستم تعریف خواهید کرد.

اما از موج گفتید!
                        من یکی از طرفدارهای متعصب تئوری الیوت و موج شماری هستم اما نه چیزی که امروز همه جا مرسوم هست که هیچ ربطی به اصل تئوری نداره.
                        ابداع کننده و افراد صاحب سبک این نظریه همگی گفتن این روش برای بررسی شاخص ها است و نباید برای موضوعی به غیر از این به کار بره.
                        مواج ایمپالس و امواج کارکشن اگر در قالب تئوری الیوت و شاخص ها بررسی بشن خوبن در غیر این صورت توهماتی هستند که هیچ وقت سرشون توافق نیست.
                        خواهشاً اگر کسی اعتقاد جدی به استفاده از این تئوری و امواج تو بازار جفت ارزها داره با عملکرد نشون بده چقدر می تونه مفید باشه نه با بحث و من حتما سعی خواهم کرد بیاموزم.
                        مشکل اندیکاتورها فقط بازه زمانی یا پریود نیست. اگر مشکل تنها این بود اندیکاتورهای رده Swami که برای تمامی بازه ها محاسبه می شن مشکل رو حل می کردن.
                        اگه با این اندیکاتورها آشنا هستید مدتی امتحان کنید ببینید چه نتیجه فاجعه ای باری با استفاده از اونها می گیرید. تنها کافیه تو استراتژی تست متاتریدر یک بار امتحان کنید.
                        خوب اگر اندیکاتور پیشبینی نمی کنه و Lag و Noise هم داره چرا باید فرضاً از مک دی استفاده کرد؟ به طور مثال با نگاه به چارت نمی شه فهمید وضعیت صعودی هست یا نزولی؟!
                        در خصوص 50 50 و 70 به 30. اگر شما 55 معامله موفق در مقابل 45 شکست با اندازه یکسان داشته باشید به سرعت ثروتمند خواهید شد. 55 به 45 چرا؟ اصلاً 51 به 49!

تا بعد
                        سلام
                        ممنون از پستهای شما و دوستان عزیز
                        در مورد امواج فرمودید خواستم این مطلب را عرض کنم که بنده با تجربه قریب به 4 سال در بازارهای مالی به جرات میتونم بگم قدرتمندتر از این نوع تحلیل ندیدم و فکر هم نمیکنم حالا حالاها بخواد رقیبی در تحلیل داشته باشه. شما قطع به یقین با ماینر و روش ساده و اندیکاتور دی تی آشنا هستید دو کتاب ماینر به نظر من فوق العاده راهگشاست. در کنار اون کتاب امواج الیوت پریچر و مدیریت سرمایه مک دوآل و دو کتاب روانشناسی مارک داگلاس ترکیب فوق العاده قدرتمندی از یک برنامه معاملاتی (trading plan) نه سیستم معاملاتی به شما میده که به نظر من ریشه خیلی از تحلیلها در همین چارچوب واقع میشود. الگوهای هارمونیک و حتی پیوت پوینتها در انواع تایم فریم و در خیلی از مواقع نقش تایید محدودهای مهمی است که شما میتونید از سیستم معاملاتیتون استخراج کنید به طور مثال همین الان روی چارت audusd بعد از اتمام موج 3 در تایم 4 ساعته در منطقه مقاومتی مهمی قرار داریم که تکمیل الگوی بت و وجود رزیستنس روزانه شماره یک و همچنین وضعیت دی تی موید این مطلب است.
                        امواج الیوتی دنیای پررمز و رازی است که بنده افسوس میخورم که کمی دیر به این نکته مهم دست یافتم و تمرکز کمتری برای این روش داشتم چون به نظرم نزدیکترین روش به ماهیت بازار و رویکرد درست به بازار در تمامی تایم فریمها و با هر نوع دیدگاه زمانی برای سرمایه گذاری راهگشاست

موفق باشید

نظر

• جناب معینی فر عزیز شما لطف دارید ،رک بودن و صداقت لازمه این شغل و شاید(!!!) هر کار دیگه ای ست .استاد نیستم .فقط کمی زودتر از دوستان با اینکار آشنا شدم، همین ...امیدوارم در کنار هم شاهد موفقیت را در آغوش بگیریم .
                          فرزاد عزیز دورد بی پایان به شما دوست دانشمندم . خیلی خوشحال شدم .ایدی شما را دیدم روحم تازه شد
                          ققنوس عزیز عرض ادب از صمیم قلب امیدوارم موفقیت شما مستمر و دایمی باشه .در مورد ریپلای شما و امواج با شما موافقم . در پستهای بعدی بیشتر گپ میزنیم .
                          Neo عزیز سپاسگزارم یکی از معایب اینکار ،ایزوله شدن آن ست . واقعا دیدن دوستان حتی در محیط مجازی عالیه و..... از حضور سایر دوستان به سهم خودم تشکر میکنم .
                          مهمان داشتم ، پوزش دیر آمدم .مطالب خوبی عنوان شد ،کمی خودم را پیدا کنم ،درخدمتم
                          ویرایش توسط behrad : https://www.traderha.com/member/3158-behrad در ساعت 08-15-2014, 10:30 PM

نظر

سلام و روز جمعه دوستان به خیر

اما از موج گفتید!

تا بعد
                            سپاس بابت پاسخ شما.

قسمت بولد شده میتونه نقطه عطف باشه . خارج شدن از دیدگاه معاملات بر اساس سیستم معاملاتی ورود به فضای جدید که

نقش پارامترهای تعیین کننده سیستمهای معاملاتی مانند ریسک / ریوارد و احتمال برد و ... کم رنگ میشه . فضایی حرفه ای تر

که بر روی شرایط خاص سرمایه گذاری میشه . نقش لوریج و همبستگی ها و تحلیل بین بازاری پر رنگ میشه .

اگر این نوع پذیرش ضرر و ریسک را قبول کنیم بسیاری از تحلیل ها، روشها، دیدگاهها افق امیدوار کننده تری خواهند داشت.

در بازاری که پرفومنس سالانه آن گاها به 5% تغییر سالانه نمیرسه پذیرش ضرر باید مبنای متفاوتی با بازارهای روند داری چون

سهام یا کالا و شاخصها داشته باشه - به همین ترتیب هدف گذاری سود بسیار متفاوت است.

نظر

• نوشته اصلی توسط Neo نمایش پست ها
                              سپاس بابت پاسخ شما.

قسمت بولد شده میتونه نقطه عطف( یا پاشنه آشیل ) باشه . خارج شدن از دیدگاه معاملات بر اساس سیستم معاملاتی ورود به فضای جدید که

نقش پارامترهای تعیین کننده سیستمهای معاملاتی مانند ریسک / ریوارد و احتمال برد و ... کم رنگ میشه . ( همینطور بالانس حساب )فضایی حرفه ای تر

(در پست قبلی در مورد تریدر های فلور چند سوال مطرح کردم . منظور شما را از فضای حرفه ای متوجه نشدم )که بر روی شرایط خاص سرمایه گذاری میشه . نقش لوریج و همبستگی ها و تحلیل بین بازاری پر رنگ میشه .
                              ( مارجین به خطر میافته ،درست. اما منظور شما از همبستگی و تحلیل بین بازاری پورتفولیو ؟؟ یا هج کردن ؟؟ لطفا کمی توضیح دهید)

اگر این نوع پذیرش ضرر و ریسک را قبول کنیم بسیاری از تحلیل ها، روشها، دیدگاهها افق امیدوار کننده تری خواهند داشت.(پوزش میخوام ،اگر درست متوجه شذه باشم . ما اساسا نه زیان را میپذیریم و نه فیل شدن تحلیل قبلی را)

در بازاری که پرفومنس سالانه آن گاها به 5% تغییر سالانه نمیرسه پذیرش ضرر باید مبنای متفاوتی با بازارهای روند داری چون

سهام یا کالا و شاخصها داشته باشه - به همین ترتیب هدف گذاری سود بسیار متفاوت است.( با کمی اختلاف این 30% ماهیت این بازار ست.{نظر شخصی}جانا سخن ار درد دل ما میگویی )
                              Neo عزیز با اجازه از ریپلای شما کمک گرفتم ...

نیاز به ذکر نیست ، هدف از دورهم جمع شدنها و طرح این مباحث ، غربال ذهن باورهاست .نه غلطگیری یا خدای ناکرده ترور همدیگر.قرار بر اینه درکنار و با هم بیاموزیم ...

ققنوس عزیز تجربه شخصی بنده از داینامیک تریدینگ و به قول دوست قدیمی حاج رابرت (ماینر) و اعضا فعال ایشان نظیر سیستم معاملاتی بر اساس لولهای اندیکاتور rsi بود.
                              فرزاد اشاره کرد . همان نقیصه ای که در اسیلاتورهاست در شمارش محسوس ست فقط کمی قابل توجیه تر .
                              با کمال احترام برای دوستان و همکاران الیوت کار { نظر شخصی} با الیوت میشه کتاب نوشت ،تدریس کرد و کمی پول ساخت اما معامله گری و سودآوری در بلند مدت مقوله ای جداست.
                              در ریپلای شما مطلبی بود که متاسفانه نتونستم هضم کنم .اشاره فرمودید در سال گذشته رور یورو هیچ زیانی ندادم و مقوله ترید بدون استاپ لاس .
                              اگر قبول کنیم 2اصل حاکم بر بازار::: سرمایه و لبه (edge )
                              edge : فقط برای ورود نیست .نقطه توقف هم یک لبه هست . جایی که سناریو (تحلیل ، انتظار ما ) فیل میشه .از آنجا که استاپ ندارید . حدس میزنم ،مقدار سرمایه ، معاملات شما را کنترل میکنه .
                              لطفا کمی بیشتر توضیح دهید . سپاسگزارم ..
                              ویرایش توسط behrad : https://www.traderha.com/member/3158-behrad در ساعت 08-16-2014, 02:50 AM

نظر

• سلام

تشكر از نظرات و نوشته هاي دوستان.
                                سبك من تو بازار جفت ارزها تا حد زيادي متأثر از كتاب Bird watching in Lion Country نوشته Dirk du Toit هست.
                                البته اين كتاب نيست و بيشتر دست نوشته هاي شخصيه و هم مخالف داره و هم موافق. از توصيه هاي ايشون عدم استفاده از استپ و عدم استفاده از انديكاتور و ... است.
                                اين روش كه شايد يكي از هزاران روش ممكن هست رو من پسنديدم و البته قدري شخصي سازيش كردم. ايشون با تكيه بر تحليل بنيادي استراتژي چهار تا يك رو پيشنهاد كردن.

اين چهار تا يك عبارتند از:
                                - تريد بر روي يك جفت ارز خاص و نه همه ارزهاي بازار (براي شناخت بهتر و كامل جفت مورد نظر)
                                - تريد تنها در يك جهت؛ خريد يا فروش و نه در دو جهت (جهت هاي بنيادي سريع تغيير نمي كنند.)
                                - ريسك يك درصد
                                - سود يك درصد

به طور مثال تو چند وقته اخير رشد اقتصادي آمريكا در دوره هاي 3 ماهه بين 3 تا 4 درصد بوده و صنعت اين كشور رو به رشد بوده و عكسش اتحاديه اروپا.
                                بحث افزايش نرخ بهره و تورم در آمريكا گرمه و تو اروپا بحث كاهش و حتي QE. خوب اين يعني دلار قوي و يورو ضعفيف و به زبون ساده فروش جفت يورو به دلار.
                                اين به اين معني نيست كه اين جفت هيچ وقت رشدي نخواهد كرد. اما اگر رشدي باشه موقت و پس از مدتي جفت ارز به مسير اصلي نزولي باز خواهد گشت.
                                ايشون پيشنهاد كردن كه اين رشدها رو به عنوان نقطه فوق اشباع از خريد در نظر بگيريم به جاي استفاده از RSI و RSX و ... كه مشكلات همه انديكاتورها رو دارند.
                                بحث لبه رو هم تو تريد هم تو روانشناسي خيلي مفصل بهش پرداختن كه در صورت تمايل پيشنهاد مي كنم دوستان نگاهي به كتاب مذكور بيندازند. خالي از لطف نيست.

تا بعد
                                ویرایش توسط ققنوس : https://www.traderha.com/member/7934-ققنوس در ساعت 08-16-2014, 02:40 PM

نظر

پردازش ...
                                X