اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

معرفی یک استراتژی بسیار ساده ولی سود آور

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

دوستان دو روز کاری در ساعتهای پر ترافیک (10 صبح تا 7 بعد از ظهر بوقت تهران) با یک حساب دمو روی این استراتژی کار کنید.
    چند تا قلق جالب داره که خدمتتون عرض میکنم.

بعد از دو روز متوجه خواهید شد که مبدع آن چرا گفته بعد از سال 2000 یک لحظه بطور جدی وقت و اعصابش رو برای تحلیل تکنیکال تلف نکرده!!
    ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 10-31-2013, 10:48 PM
    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

مزایای این سیستم:

1- سهولت در تشخیص:
      شما به هیچ عنوان در تشخیص سیگنال این سیستم به مشکل و شک و تردید دچار نمیشوید.

2- استاپ لاس فوق العاده پایین در بسیاری از موارد

3-داشتن خطوط مقاومتی و حمایتی بسیار قوی در بطن خود اندیکاتورهای مووینگ اوریج(بدلیل استفاده از high و low)
      که بعدا در قلقگیری کاربردهای بسیار عالیشو نو رو عرض میکنم.

4- امکان انجام دو معامله یک پوزیشن محافظه کارانه و یک پوزیشن کاملا تهاجمی.
      خواستید توضیح میدم.

5- بوجود آوردن موقعیتهای بسیار زیاد و زیبای معاملاتی:
      شما هر لحظه که برید تو سیستم با احتمال بسیار زیاد سیگنال یا سیگنالهای خوبی را مشاهده خواهید کرد.البته اگر نکات روانشناسی ترید رو رعایت نکنید این عیب این سیستم خواهد بود نه حسن!

6- تقریبا در همه ارزها و اکثر تایم فریم ها قابل اجراست.

7- امکان استفاده کاملا حساب شده از مناطق بیش خرید و بیش فروش rsi.

8-ریشه کن کننده کلیه احساسات انسانی در صورت استفاده ضابطه مند از آن.

9- استفاده از سه سیگنال قدرتمند برای تعیین نقطه ورود.
      ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 10-31-2013, 11:22 PM
      ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

درود بر شما

بسیار سپاس بابت ارائه مطالب مفید و کاربردی.

سیستم کاملی هست .

1) تراز ورود مشخص
        2)استاپ مشخص
        3)خروج مشخص
        4)تشخیص بازار رنج
        5)قوانین تریلینگ استاپ
        6)در جهت مومنتوم

به نظر میاد جواب همه سوالها در این سیستم داده شد.

ممنون

موفق باشید

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
        2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
        3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
        4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
        5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
        6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
        7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
          درود بر شما

بسیار سپاس بابت ارائه مطالب مفید و کاربردی.

سیستم کاملی هست .

1) تراز ورود مشخص
          2)استاپ مشخص
          3)خروج مشخص
          4)تشخیص بازار رنج
          5)قوانین تریلینگ استاپ
          6)در جهت مومنتوم

به نظر میاد جواب همه سوالها در این سیستم داده شد.

ممنون

موفق باشید

ممنون دوست عزیز....

آرزوی موفقیت هم برای شما بزرگوار....
          ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

با سلام خدمت دوستان گرام
            ببینید یکنفر میاد یک استراتژی تهیه میکنه و در اختیار عموم میزاره
            ولی شما نمی دونید این استراتژی برای چه کالا و چه سهام و یا چه ارزی تهیه شده است
            پس اولین کاری که در برخورد با یک استراتژی باید انجام بدید تغییر تنظیمات براساس هیستوری است
            مثلا ارز یورو به دلار واقعا در ار اس ای ۵۵ و ۴۵ سیگنال درست میده یا باید تنظیمش کنید روی ۶۰ و ۵۰
            یا موینگ
            به نظر من استراتژیست از ساده ترین اعداد یعنی ده و بیست برای بیس استفاده کرده
            در ضمن در فارکس معمولا برای اینگونه تریدها یک موینگ را در حالت اسموت و دیگری را در حالت سیمپل قرار میدهند
            که اینجا هر دو یک فرمت دارند
            یعنی موینگ لبه ترید باید سیمپل و اون یکی اسموت باشه
            فکرشو بکن با دو تا موینگ و یک اراس ای پول تند تند بیاد به حسابمون چی میشه !!!!!

ارادتمند متا
            ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 10-31-2013, 11:44 PM

نظر

نبوغ در سادگیه.........دوست من.........
              نه پیچیده کردن مسایل.

داستان کلید رو نشنیدید که گم شده بود.دنیارو گشتند پیدا نشد آخر سر فهمیدند کلید همون جاییه که باید باشه ..... رو در!!!

با تجربه ناقصم فهمیدم که فارکس چیزی نیست جز اصلاح خودت.
              اگه بتونی با خودت کنار بیای بهترین اکانت مال توه در کنج بی تحلیلی.

اگر ذهنتو درست کنی و تو اون وضعیتی که روانشناسها بهش میگند آلفا قرار بگیری. بازار قشنگ میگه بهت بیا منو بفروش یا بخر.

این قسمت خنده دار ماجراست..........
              ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 11-01-2013, 12:05 AM
              ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

نوشته اصلی توسط mehrdadele نمایش پست ها
                جناب مایا بسیار ممنون از به اشتراک گذاشتن این استراتزی

شبه ای که در این تصویر هست اونجایی که شما اشاره کردید برای ورود,های قبلی رو نگاهی بیندازید.اونطوری که من میبینم آن سه شرط درش رعایت شده بود برای خرید اما 30 پیپ پوزیشن رو در ضرر برد.

میشه در این مورد هم توضیح بدید و اینکه آیا قلق خاصی داره برای ..... کردن یا خیر

با سپاس فراوان

در جواب سوالتون چند نکته یی بسیار ریز نهفته است.
                اول اینکه اگر یادتون باشه استراتژی اصلی برای تیک پرافیت در این سیستم برابر بودن sl با tp است.و شاید در همین مثال کاملا توجیه شود نظر این استراتژیست بزرگ که میگه من طاقت این رو ندارم که یک بازی برده رو با باخت عوض کنم! بنابراین سودی به اندازه یی استاپ لاسم برام کافیه.

اگر در این مثال خاص دقت کنید به اهمیت و عمق این حرف جناب تریدر بزرگ پی می برید.تیک پرافیت بعد از سپری شدن سه کندل زده میشه در همون کندل shoting star.
                و معامله با سود بسته میشه و جای نگرانی نبود که در کندل 5 بعد از ورود معامله استاپ بخوره.
                ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 11-01-2013, 12:46 AM
                ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

دوم اینکه من برای این جور موارد از چند ترفند استفاده میکنم....

1-سعی میکنم پوزیشن هایی رو در نظر بگیرم که حداقل استاپ لاس رو داشته باشه و من نخوام و یا مجبور نباشم استاپ لاس رو تغییر بدم.پس در این کیس همچنان در زیر ma 20(رنگ قرمز) استاپم را نگه میدارم.
                  دیدید که همان مووینگ آوریج مثل دیوار بتونی از استاپم جلوگیری کرد.و این خاصیت بتونی در این سیستم خیلی جاها بدرد میخوره که این یک نمونه ش بود.

2-شما در پایین به rsi نگاه کنید آیا در بالا رفتن تعللی کرده؟ توجه کردن به نحوه حرکت rsi پس از گذر از منطقه بی تکلیفی و بی تصمیمی قیمت به ما دید خوبی میده آیا قیمت برای بالا رفتن مصمم است یا خودشم نمیدونه داره چکار میکنه؟! اگر rsi پایین آمد باید شک کرد.و گرنه امن و امان است.قیمت برای بالا رفتن جدی است.
                  توجه کنید RSI اندیکاتور شاخص قدرت است.
                  ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 11-01-2013, 01:06 AM
                  ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

نکته بعدی که از صحبتهای استاد بسیار گرانقدرم آقای ..... فهمیدم و استنباط کردم برای معامله گران آماتور نتیجه معامله دو دسته است.

1-یا معامله به تیک پرافیت میخوره و حالشو میبره.

2-یا نه اون معامله به استاپ میخوره و کلی حالش گرفته میشه.

یعنی صفر و یک و مابین اینارو نداریم.

اما برای معامله گر حرفه ایی 3 دسته نتیجه برای معامله ش وجود داره.

غیر از این 2 تای اول سومی اینه که من نشانه یا نشانه هایی دریافت کردم که این معامله قرار نیست به سود منجر بشه و به استاپ خواهد خورد.پس هر چه زودتر باید فکری برای آن بکنم و مدیریتش بکنم.

یا با سود کم ببندمش یا با ضرر کم.که در هر دو حالت سود کردیم حالا یکی کمتر یکی بیشتر.(نسبت به حالتی که با ضرر سنگین تر به استاپ بخوره.)
                    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

بهترین تریدرهای دنیا در این بازار هر روز و هر لحظه معامله شون به استاپ میخوره چون واقعا بازار فارکس سیال ترین و رونده ترین بازار دنیاست.قیمت در اون بازار از هر بازار دیگر بیرحم تر و ضعیف کش تر است.

حرفه ایی های این بازار فهمیدند چیزی که برآیند عملکرد اونارو مثبت میکنه نه تریدهای نوع یک هست نه دو!!!

بلکه نحوه برخورد و مدیریت با تریدهای وسط این دو که ترید نوع سوم هست که سرنوشت یک تریدر رو رقم میزنه.بخاطر اینه که بنده حقیر در چند پست گذشته گفتم من به تجربه فهمیدم تمام ترید یعنی کار کردن با خود و کنار اومدن با خود.

کسی که با خودش هنوز کنار نیومده و با خودش و اعصاب و روانش درگیری داره و انواع ترسها و استرس ها و شادی های بیجا رو با خودش در ذهن حمل میکنه تمام تکنیکال و فاندامنتال رو تزریق کن تو ذهن این تریدر.

نتیجه اش میشود بازی مارپله که در بچگی بازی میکردیم خوب میرفتیم جلو و از نردبانها شیفت داده میشدیم بالا و کلی حال میکردیم و هورا میکشیدیم ولی ای دل غافل هی یک مار زشت و بدقواره و دراز نیشمون میزد و تا پایین مارو پرت

میکرد.

اینجام همینه هی میریم بالا کلی کیف میکنیم و هورا میکشیم ولی دوباره سقوط آزاد.این مارها ذهن معیوب ما هستند که یا جاهایی شانسی یا از روی برنامه مارو نیش میزنند.و این داستان همچنان ادامه دارد....

و در آخر یک چیز رو مقصر میدونیم بازار رو.میگیم نامرده و رحم نمیکنه و من بدشانسی آوردم.اگر یک ذره منصف باشیم مشکل رو از خودمون میدونیم ولی نصف راه رو درست رفتیم ولی نصف بقیه شو نه.

میگیم باید یاد بگیریم هنوز چیزی بلد نیستیم!! و این تسلسل گمراهی همچنان ادامه داره.

فارغ ازینکه مشکل نه بازاره نه کمبود اطلاعات و دانش من.مشکل از ذهن ماست.

و اولین مشکل اینه که از ضرر کردن میترسیم.و سود مارو بیش از اندازه خوشحال میکنه.و نمیدونیم معامله 3 نتیجه داره .و چیزی که منو موفق میکنه تو این کار توانایی ذهنی در برخورد با دسته سوم!! و این یعنی کنار اومدن با خود.

من حتی خودم اوایل میگفتم باید کاری کنم فقط سود کنم یعنی ذهنم نتیجه معامله رو فقط یک واحد میدانست و تقسیم بندی برای آن قایل نبود.
                      ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 11-01-2013, 01:57 AM
                      ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

نوشته اصلی توسط maya1361 نمایش پست ها

دوم اینکه من برای این جور موارد از چند ترفند استفاده میکنم....

1-سعی میکنم پوزیشن هایی رو در نظر بگیرم که حداقل استاپ لاس رو داشته باشه و من نخوام و یا مجبور نباشم استاپ لاس رو تغییر بدم.پس در این کیس همچنان در زیر ma 20(رنگ قرمز) استاپم را نگه میدارم.
                        دیدید که همان مووینگ آوریج مثل دیوار بتونی از استاپم جلوگیری کرد.و این خاصیت بتونی در این سیستم خیلی جاها بدرد میخوره که این یک نمونه ش بود.

2-شما در پایین به rsi نگاه کنید آیا در بالا رفتن تعللی کرده؟ توجه کردن به نحوه حرکت rsi پس از گذر از منطقه بی تکلیفی و بی تصمیمی قیمت به ما دید خوبی میده آیا قیمت برای بالا رفتن مصمم است یا خودشم نمیدونه داره چکار میکنه؟! اگر rsi پایین آمد باید شک کرد.و گرنه امن و امان است.قیمت برای بالا رفتن جدی است.
                        توجه کنید rsi اندیکاتور شاخص قدرت است.
                        و 3- من بسته شدن تریدم رو با حرکات rsi تنظیم میکنم اگر ضعفی از پوزیشن و حرکت اون رو ببینم فرار رو بر قرار ترجیح میدم و پوزیشنم رو با سود میبندم.
                        در مثال بالا شما کوچکترین ضعفی از rsi ندیدید پس دلیلی نداره فعلا ببندینش و همین الان برید چارتشون ببینید (مال امروزه) جایی که rsi ضعف نشون داده و پوزیشن جاریش ضعیف شده که به احتمال زیاد همان منطقه بالای 80 هم باشه قیمت سر تعظیم فرود آورده و اومده پایین.

دوستان این مورد رو اینجا گذاشتم:

200.jpg
                        ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 11-01-2013, 02:20 AM
                        ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

راستی دوستان :مبتکر این استراتژی عقیده ش بر اینه که هر چه ذهن کسی ساده تر و به دور از پیچیدگی باشه در این سیستم و کلا سیستم های بدون تحلیل موفق تره.

و خودش به عینه دیده که افرادی که اصلا سابقه آنچنانی در دنیای تحلیلگری نداشته اند ولی با استفاده ازین استراتژی ها پولهای کلانی رو دارند بصورت استیبل از دل این بازار بیرون میکشند.خیلی بهتر و راحت تر از تحلیلگران بسیار خبره.

آیا توجیهی برای آن است؟

ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگند در این رابطه .....
                          ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 11-01-2013, 03:33 AM
                          ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

احتمال فعال شدن سیگنال ورود در usd/jpy با پوزیشن sell:

با استاپ لاس بسیار پایین!
                            ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 11-01-2013, 03:45 AM
                            ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

نوشته اصلی توسط maya1361 نمایش پست ها
                              راستی دوستان :مبتکر این استراتژی عقیده ش بر اینه که هر چه ذهن کسی ساده تر و به دور از پیچیدگی باشه در این سیستم و کلا سیستم های بدون تحلیل موفق تره.

و خودش به عینه دیده که افرادی که اصلا سابقه آنچنانی در دنیای تحلیلگری نداشته اند ولی با استفاده ازین استراتژی ها پولهای کلانی رو دارند بصورت استیبل از دل این بازار بیرون میکشند.خیلی بهتر و راحت تر از تحلیلگران بسیار خبره.

آیا توجیهی برای آن است؟

ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگند در این رابطه .....
                              با سلام و خسته نباشید به دوست عزیز خودم !

عقیده من هم همین بوده که اگه ما تریدر بار بیایم بهتر از اینه که تحلیلگر باشیم یه تحلیلگر خوب نمبتونه پول در بیاره چون تا ترید نکنه تحلیل هیچ فایده ای نداره اما اگر تریدر قابلی باشه هر چند از تحلیل هم سر در نیاره میتونه با دست پر بیاد بیرون ...
                              خوشحالم که طرز فکر بچه ها داره عوض میشه و دارن کم کم از تحلیل کردن فاصله میگیرند و به تریدر شدن نزدیک میشن از زمانی که تاپیک های سودال رو زدم سعی من این بوده که بیشتر به مسائل ترید بپردازم نه تحلیل و خدا رو شکر میکنم که همه تریدر های ایران دارن به بلوغ فکری میرسند و این برای آینده خودشون و کشور عزیزمون ایران سربلند بسیار خوبه من مطمئنم که در آینده ای نزدیک شاهد هیستورهایی با برایند مثبت خواهیم بود و همه تریدر های ایرانی با افتخار سری تو سرا در میارند و پا به پای تریدر های حرفه ای دنیا جلو میرن ......
                              به امید آن روز
                              فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

به به، آقا خیلی لطف کردین. از ارائه منسجم، کامل و بدون اتلاف وقت شما بسیار ممنونم maya جان. یه روزه یه تاپیک بترکون ردیف کردی، ای ولا.

نظر

پردازش ...
                                X