اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Cage Trading Method

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
    آرمین جان

خیلی سخته بخوای در این مورد به نتیجه برسی.

یه زمانی توسط نرم افزاری که تصادفی تولید دیتا میکرد یه چارتی گذاشتن جلومون در کنارش چند چارت واقعی- هیچکی نتونست تشخیص بده کدوم یکی کاذبه!!

این پست قدیمی احتمالا جالب هست برات - یه زمانی غوغایی بود در فرومها

ترجمه تحقیق آزمون و خطا ... نمیدونم چند ساله با این بازار آشنایی ... دوره طلایی بود .

کسی که عکس آواتارش مارک داگلاسه معلومه به چه چیزی باورداره ، منتها

دلیلش این نیست نظریه های تحلیل و پیش بینی کلا مردود میدونم ، دلیلش اینه این نگاه رو

به واقعیت نزدیکتر میدونم -

نقل قول از آلبرتینی ( شرلوک هولمز فرومهای اف ایکس)

چارتها خوابیدن حداقل یه گپ و گفتی داشته باشیم .

ارادتمند

با عرض مغذرت منو خطاب قرار داده بودید

من در پشت سیستم نبودم

قبل از ادامه یک عرض کوچکی داشته باشم

من نه از شما و نه از هیچ دوستی نه از رفیقم علی اقا دلخوری نداشته و ندارم

و این رو هم تحسین میکنم ایشون و هر دوستی وارد مباحث بشه و باعث افتخار میدونم برای خودم

و اینم عرض کنم منم سعی در این دارم ببینم که این مشکل از دیدگاه منه یا ابزارهای که من انتخاب کردم

و اگر بهتر بگم ان جمله ژان پل سارتر رو دارم با تمام وجود درک میکنم

چون فکر میکنم اینها بنوعی در این حرفه سراغ هر کی میاد

و در مسیر رشد در شرایطی مجبور میشه ادم با خودش و دیدگاهش به چالش برخیزه

نه که من دارم طرحی نو میندازم و خوبی هم کلام شدن با بزرگوارنی چون شما علی اقا و اقا نیما اون گره کور رو در ذهن انسان میتونه با تلنگری باز کنه

هر چند از عوارض این دوره زود رنجی است و خسته گی و در بعضی مواقع یاس و این یاس نه از دانستن که از بیش از اندازه بودن اطلاعات است تا بینش

با توجه به اینکه مخاطب این دو تاپیک تقریبا یکی است پس همینجا هم درد دل میکنم

وقتی برای اولین بار دوره اموزش اقای ازادی رو شنیدم برام اینگار از یک دنیای دیگری حرف میزد

و با دقت متوجه شدم ایشون بر خلاف کتاب جان مورفی و دیگران تاکید و گل واژه مورد تکرارشون

قدرت خریدار و قدرت فروشنده است و ان بینش و سبک و سیاق ایشون برایم بسیار جالب بود

چون اگر دیده باشید ایشون اعتقادی به به کندل استیک نه در حوزه تحلیل گری و نه در حوضه تریدری ندارن

چون برای ایشون اون هسته مرکزی و اون چیزی که داره چارت رو حرکت میده انسانها هستن برخلاف

دیدگاههای که صرف همه چیز رو منوط به قیمت میدونه نمیگم مهم نیست دارم از نوع بینش و سبک و سیاق صحبت میکنم

وقتی کسی براش رفتار خریدار مهم باشه سعی میکنه تا بفهمه این خریدار چگونه میخره و یا چگونه میفروشه

بی جهت نیست ایشون میگن دلیل پولبک چیزی جز مدیریت سرمایه نیست

ایا ما در روی خط روند داریم پیش بینی میکنیم و یا داریم رفتار خریدار رو براساس ریسک به ریوارد میسنجیم (میپذیرم قطعیتی نیست )

برایم جالب بود و مجذوب نگرش ایشون شدم چون هسته مرکزی نگرش ایشون انسان معامله گر است

در قدم بعدی این انسان معامله گر و با یک دیده بهتر در حضرت عالی مشاهده کردم اینکه این دوست من در مورد موقعیت یک معامله چگونه فکر میکنه

اگر ایشون رو به عنوان نماینده ای از تریدرهای حرفه ای و سرمایه های کم و اینکه ترید ایشون نمیتونه روند رو تغییر بده و بیشتر و در شرایط ایده ال اون جمله شما

که فکر کنیم که صاحب این بازار کی هست و چطور رفتار میکنه و اینکه بیشتر از هر چیزی رفتار صاحب خونه بر چارت تاثیر میگذاره

حال این رو چطور باید متوجه و هم نوا شد امریس که نیاز به متخصص این امر در حوضه های بنیادی و روشنگری انها دارد

اگر دیده باشید ایشون خالق تحلیل واگراییهای زمانی هستن ایا کسی بدون اولویت قرار دادن رفتار خریدار و فروشنده و اثر ان در چارت دیدن

میتوانست به این نظر برسد

من فکر میکنم علاقمند ایشون به باازار بورس و اینکه در اون بازار بیشتر از بازار ارز میشه رفتار خریدار رو درک کرد و رصد کرد بر نوع نگاه ایشون تاثیر گذار بوده

حال با این سوال مواحهه هستم اگر این ابزار رو وزن دهی در یک معامله باید چقدر باشه
    چطور میشه فهمید الان بازار دست خریدار است یا فروشنده و تصمیم من که باید با این گروه و یا بهتر بگم جریان پول که قیمتها و جهت اون رو مشخص میکنه

چطور باید باشه و من باید چه چیزهای رو در یک معامله مد نظر داشته باشم چون قبل واز معامله تنها اختیار قطعی بنده همان مدیریت سرمایه است

نه تغییر روند و انتظار اینکه قیمت به نقاط مورد نظر من برسه

یک مطلبی هم راجع به تاکید ایشون بر ارامش را اگر بپذیریم که الویت ما هم باشد قطعا در ادامه کار سعی در پیدا کردن روشی بر میایم

این ارامش را بدست بیاریم یا با مدیریت سرمایه مناسب یا در نقاط پر پتانسیل یا رصد قیمت و مشاهده سیکلها و یا اهمیت دادن به محور زمان

و اگر درانجا عرض کردم که تکنیکال و پیش بینی اینده میتواند خسارت بیاورد تنها بابت کم کردن وزن دهی است و توجه به دیگرمقولات و درک

اینکه خریدار و فروشنده در یک مو قعیت معاملاتی بیشتر از هر چیزی وزن دهی بر مدیریت سرمایه داشته باشیم تا حالت انتظاری

و این مطلب را هم میپذیرم میشود بر فرض مثال با یک مویینگ اورچ ساده هم یک فرصت خوب بدست اورد و سود هم کرد

ولی مسله ما دیدگاهی و استراتژی است که هم تعداد بیشتر فرصت معاملاتی داشته باشیم چون حجم پول ما خرد تریدرها کم است

و این استراتزی در نهایت برایند مثبت برایمان داشته باشد

و این رو هم بگم هر دوستی از من دل چرکین است غذر خواهی میکنم چون مرحله سختی رو میگذرونم

ارادتمندت شما عزیزان

نظر

• مکدی و ساختار پوند دلار تایمفریم روزانه سل هست (از نظر من )

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• سلام به همه دوستان قدیمی و جدید...
        بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

• درود امیر رضا جان

هیچوقت نسبت به این جفت ارز نظری نداشتم- یکی از بی نظم و قاعده ترین جفت ارزهاست-

پیام جان

باکسی که کشیدم وزن خرید رو در این لحظه بیشتر نشون میده.

پرسیده بودی موقعیتهای این هفته چی بوده

یه پوند دلار سل کردم - بی توجهی به مکدی و دلبستن به مووینگ و مکد روزانه - استاپ

استرالیا دلار سل که هم مکدی روزانه الگوی برگشتی داشت و هم مکدی 4ساعته هم جهت بود - سود

الان یورو آزی رو مونیتور میکنم برای خرید .

دلار کد موقعیتش فراهمه - یکی از دوستان لطف کنه عکس بزاره.

ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 05-23-2014, 03:37 PM

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
            مکدی و ساختار پوند دلار تایمفریم روزانه سل هست (از نظر من )

سلام خدمت مربی
            امیدوارم بعد ظهر جمعه خوبی داشته باشید.
            پیام جان بنده در تصویر زیر این نکات رو می بینم آیا برداشت شما از ساختار برای روزانه همینه ؟ 1 ساعته که اوکی هست برای ورود و 4 ساعته هم داره مهیا میشه

ویرایش توسط tracer_qm : https://www.traderha.com/member/2931-tracer_qm در ساعت 05-23-2014, 04:08 PM
            تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• این هم موقعیت USDCAD روزانه

بغیر از ساختار خوب حرکتی نزولی !؟, در مک دی هنوز شرایط برای خریداران پرقدرت مهیا نیست البته میله هیستوگرام بالای سیگنال قرار گرفته

ویرایش توسط tracer_qm : https://www.traderha.com/member/2931-tracer_qm در ساعت 05-23-2014, 04:25 PM

Repeat

نظر

• درود حمید جان

در تمپلیت فضای بیشتری به مکدی اختصاص بده - در مورد پوند دلار بله -

دلار کد 4 ساعته شرایط الگوی ادامه دهنده روی مکدی داره- باید منتظر موند.

نظر

• پیام جان هر چی نگاه میکنم میبینم تنظیمات مکدی و قفس ما دارای یک تنظیمات که دقیقا دارای رفتاری شبیه به هم هستند.

چه سیگنالی از مکدی میگیریم که قفس بهمون نمیده؟

به نظرم باید مکدی هشداری برای تغییرات وضعیتی مووینگ ها به ما بده و جلوتر از مووینگ ها باشه
                  ویرایش توسط Hamidreza : https://www.traderha.com/member/3867-hamidreza در ساعت 05-23-2014, 05:27 PM

نظر

• سلام
                    به نظرم درجفت ارزEUR,AUDشواهد دال بر نزول هست تا صعود.....

[IMG][/IMG]

موفق باشيد.
                    پس بندگانم رامژده باد.همان كساني كه سخنان رامي شنوند وازنيكوترين آنها پيروي مي كنند;
                    آنها كساني هستند كه خدا هدايتشان كرده،وآنها خردمندانند.(سوره الزمر:آيات17و18)

نظر

• پیام عزیز
                      دو تا عکس از قسمت input و color اندیکاتور هیکن میزاری از سیستم خودت؟

2. یک سوال بی ربط
                      این تنظیمات هیکن رو عوض میکنم سیو هم میکنم ولی متاتریدر خر خودش رو میرونه . متاکوتز مریضه هی انگولک می کنه متا رو . چه بایدش کرد؟
                      ویرایش توسط alizali : https://www.traderha.com/member/2907-alizali در ساعت 05-23-2014, 07:30 PM

نظر

• درود

پیام جان فکر میکنم این هفته یا حداقل آخر هفته بازار متاثر از انتخابات پارلمان اروپا بود و کمتر تکنیکال.

مرسی بابت اشتراک موقعیت هایت .من این هفته با این روش چیزی نگرفتم که قرار بدم و فقط یکی دوتا پوریشن کوجک گرفتم .کلا این هفته همانطور که دیدی بازار خوب نبود . من کلا در حدود 2 درصد رشد داشتم . ولی از هفته آینده اگر همه موافق باشید موقعیت هارو قبل از گرفتن قرار بدیم تا هم ایراداتش گرفته بشه و هم اینکه همه استفاده کنیم.

در مورد یورو ین هم که اشاره کردی باید عرض کنم با این روند بی حال بازار هر اتفاقی ممکن است بیافتد. من سل میبینم ، شما بای ! ولی اون حال حرکت نداره.
                        هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                          پیام عزیز
                          دو تا عکس از قسمت input و color اندیکاتور هیکن میزاری از سیستم خودت؟

2. یک سوال بی ربط
                          این تنظیمات هیکن رو عوض میکنم سیو هم میکنم ولی متاتریدر خر خودش رو میرونه . متاکوتز مریضه هی انگولک می کنه متا رو . چه بایدش کرد؟
                          علی جان منم این مشکل رو داشتم .برای تغییر رنگ هر دو قسمت input , color رو تغییر بده.
                          هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• پیام جان بازار نوسان داشت ولی برای من و شما حرکات برکتی نداشت-

حرکت چشمگیر مربوط به استرالیا بود و طبیعتا همه کراسهایش - سهم من فقط استرالیا دلار بود-

بابک جان حق باشماست و شرایط به گونه ای نشد که میخواستیم. همچنان روزانه خریدش بهتره .

علی جان اندیکاتور تقدیم

http://pcmupload.traderha.com/uploa...0862162151.zip

حمید رضا جان متوجه منظورت نشدم!! از مووینگها فقط یه منطقه مناسب در میاد

از مکدی کلی خروجی اطلاعات میشه داشت.

نظر

• درود به دوستان

هفته آینده به نظرم شاهد ریزش کانادا در برابر یورو، فرانک و استرالیا خواهیم بود.

نظر

• نوشته اصلی توسط Hamidreza نمایش پست ها
                                پیام جان هر چی نگاه میکنم میبینم تنظیمات مکدی و قفس ما دارای یک تنظیمات که دقیقا دارای رفتاری شبیه به هم هستند.

چه سیگنالی از مکدی میگیریم که قفس بهمون نمیده؟

به نظرم باید مکدی هشداری برای تغییرات وضعیتی مووینگ ها به ما بده و جلوتر از مووینگ ها باشه

با اجازه مربی
                                سلام حمید رضا جان
                                از این هفته یک تغییر در مک دی داده شد و اون اینکه خط سیگنال با دامنه 8 اکسپوتنشیال اضافه شد و رفتار میله های هیستوگرام با این خط مورد بررسی قرار گرفت در موقعیت زیر در دو موقعیت وضعیت ضعیف شدن قدرت خریداران اخطار داده شد و لی مووینگها بعد از چند کندل این چنین شدند ( نمایش میله های هیستوگرام را خاموش کردم و مووینگ 8 به رنگ زرد "سیگنال لاین" و لبه های هیستوگرام هم به رنگ خاکستری است )

این موقعیت رو استاپ نوش کردم ( البته به 1000$ هم نمیدمش )
                                می بینید که موقعیت قفس اوکی بوده ولی بعد از چند کندل اخطار صادر شد و باید در اولین فرصت با سود کم خارج میشدم یا ریسک فری میکردم .

ارادتمند
                                حمید

Repeat

نظر

پردازش ...
                                X