اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژی h . P .d

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط emadabbasi نمایش پست ها
    فرمایش شما درسته اما یه نکته انحرافی هم داره و اینه که کسی که در تایم H1 کار می کنه انتظار سود و روند متفاوتی از کسی که در تایم مثلا M15 ترید می کنه داره .

بنده حدود یکسال و نیمه که با الگوهای کندل استیک کار می کنم و از هر لحاظ و تو هر تایمی از 15 دقیقه تا روزانه این الگو ها رو آزمایش کردم باید بگم تنها تفاوت کوتاه مدت و بلندمدت در الگو های شمعی دامنه پوزیشن و ریسک به ریوارد است

که البته بنا به تجربه شخصی بنده بیشترین و سریع ترین بازدهی رو در تایم های M30 و M15 می بینم .

از تایم های H1 و H4 که در معرفی سیستم نامبرده شد تنها جهت یافتن نقاط تراکم و مقاومت و حمایتهای ماهانه قوی و در مواقع کمی برای تعیین تارگت معامله استفاده می شود .

و همچنین در تایم پایین قسمت کمتری از روند از دست می رود .

مثال ...

اگر می خواستیم با کندل استیک تایم H4 وار شویم نقطه ورود 128.05 بوده که اونجا روند تایید می شد . و ریسک به ریوارد 1 به 1.75

اما در تایم M30 نقطه ورود 127.00 تایید شده بود که پایان کندل فرفره صعودی بود با ریسک به ریوارد 1 به 6 .......

در ضمن نقاط ورود اختلافشون با هم 105 پیپ است و نکته بسیار مهمتر اینکه

نسبت ریسک به رویوارد در حالت تایم H4 بسیار متفاوت تر و پر استرس تر از M30 می باشد .که در مثال مشخصه .....
    بله منم با حرفهای شما کاملا موافقم کلا به نظر من مهم نیست با چه روشی ترید میکنیم مهم رعایت ریسک به ریوارده که تریدر رو به سمت موفق شدن سوق میده حالا یکی تو تایم های پایین موفقه یکی تو تایم های بالا ....
    با تمام وجود تاپیکتونو دنبال میکنم ....
    فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

نوشته اصلی توسط لوک خوش شانس نمایش پست ها
      باسلام
      فرمودید در نقطه 2 باوقوع دوجی بای میکنیم.درست؟پس نقطه 1 نقشش این وسط چیه؟
      من کمی تازه کارم همه مطالبو خوندم راستش گیج شدم اگه امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدین و بفرماین این روش توی بورس ایران هم کاربرد داره یا فقط برای بازار ارزه؟
      سلام بر شما دوست عزیز

ببینید نقطه 1 هم مثل نقطه 2 از روی مهمترین مقاومتش ( در اینجا ) که سقف شکسته شده کندل ماهانه بود و تبدیل به حمایت شده بود پس از وقوع کندل ستاره صبحگاهی صعود داشت . (فقط برای طولانی نشدن مطلب نگذاشتمش) .

اما در مورد توضیح که خواستین به طور خلاصه ما در این سیستم پس از تشخیص سطوح برگشت کلید ( تشخیص ماژور ها ) و تایید الگوهای شمعی وارد بازار می شویم .

اما یه مثال فک کنم لازمه که نحوه کارکرد پوند با مفاومت ها و حمایت ها و تبدیل اونا به هم رو در همین هفته پیش نشون می ده .

پس از رسیدن مجدد به کف قبلی در منطقه خط قرمز پس از اتمام کندل چکش به سمت مقاومت صعود کرد و پس از شکست اون و پایان پول بک و تبدیلش یه حمایت به یه کندل ستاره صبحگاهی صعود داشت .

اما در مورد بورس ایران باید به نظرم فاندامنتان تحلیل کرد و تکنیکال وارد معامله معامله شد . و بازار بیشتر روی فاند می چرخه .

نظر

اگه ممکنه لطف کنین مثال هایی از تریدهاتون که بر این اساس بوده بزارین تا بهتر متوجه بشیم ؟؟

تایم فریم پیشنهادی
        جفت ارزهایی که بهتر جواب میدن
        ساعت ترید و هر چیزی که میتون در این مورد تاثیر داشته باشه

ممنونم
        ویرایش توسط titrerooz : https://www.traderha.com/member/6200-titrerooz در ساعت 04-27-2013, 01:44 PM
        فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

سلام و درود

انشاا... این هفته آینده یه تعدادی از موقعیت ها رو می ذارم با توضیح که بحث برای دوستان کاملا روشن باشه .

این استراتژی جز اون دسته از استراتژی هاست که کمترین استرس . اتلاف وقت و اتلاف حرکت روند رو داره ( بدون اغماض ) به شرط اینکه روی یافتن سطوح محکم (ماژوری ) و مناطق حساس که نقطه جمع شدن قدرت معامله گران بازار است تمرکز شود .

اما یه تعداد از سطوح برگشتی که می تونن در این سیستم مهم باشن .

1_ کف و سقف های ماه قبل یا بیشتر ( مثل eur gbp که الان به کف اول ماه خود رسیده )

2_ وجود گپ های در ساعات اولیه گشایش بازار 8_اون سمتی که بازار بعد از خارج شدن از منطقه تراکم به سمتش میره مثل نمودار الان یورودلار در m15

3_سطوح برگشتی تا 61.8% فیبو ریتریس 9_سقف هایی که رو موج 5 الیوت اند

4_پیوت های سلانه و ماهانه 10_ کفی که بیش از 2 بار برگشت ازش شاهد بودیم

5_نقاط سقف و کف ماه قبل 11_ترند های سقف به سقف و کف به کف

6_واگرایی در مک دی ( اگه کسی با اندیکاتور کار کنه ) و.........

7_سه کندل نزولی که هر کدام کف قیمتشون از دیگری بالاتره .

در مورد تایم پیشنهادی نمی تونم نظر خاصی بدم دوست عزیز چون بستگی به خیلی شرایط داره از جمله میزان صبر و تحمل فرد ( اعصاب مسلط ) , میزان سود مورد انتظار , مانی منیجمنت و .....

اما تایم m30 واقعا قشنگه و تکون هایی تا 300 پیپ رو می تونه پوشش بده .

و در مورد جفت ارز (فقط نظر شخصیه ) . eur jpy عالیه و بعدش eur usd , gbp usd خوبن .

ساعت ترید هم بهترین ساعت با توجه به اطلاعات محدودم در این زمینه ساعات اولیه بازارهای فیوچرز می تونه خیلی موثر باشه ....
          ویرایش توسط emadabbasi : https://www.traderha.com/member/4095-emadabbasi در ساعت 04-27-2013, 10:30 PM

نظر

بسیار متشکر از توضیحات جامع شما دوست عزیز !
            این هفته همراه شما خواهم بود .

یه سوال ؟؟

آیا این روش در مورد طلا و نفت هم جواب میده یا نه فقط روی جفت ارزها کاربرد داره ؟؟
            اخه من دیوونه طلا هستم

نظر

نوشته اصلی توسط محسن فیاض نمایش پست ها
              بسیار متشکر از توضیحات جامع شما دوست عزیز !
              این هفته همراه شما خواهم بود .

یه سوال ؟؟

آیا این روش در مورد طلا و نفت هم جواب میده یا نه فقط روی جفت ارزها کاربرد داره ؟؟
              اخه من دیوونه طلا هستم
              سلام

سوال به جایی فرمودین .

این استراتژی برخلاف برخی سیستم ها یه مزیت دارد که شما می توانید اگر مسلط بر نمودار و الگوهای شمعی باشید میل خریدار و فروشنده رو از رو تک تک شمع ها بفهمید . و در هر بازاری کامل و مفهومی جواب بده .

مثل این حالت که یک سقف مال گذشته یورو است و کامل از رفت و برگشت های شمع ها مشخصه که خریدارها زور خودشون رو زدن و مجبورن کم کم جلو فروشنده ها سر خم کنن .

این استراتژی دقیقا قانون دو دوتا چهارتاست .

حالا مهم نیست تو ریاضی اول دبستان باشه یا تو هندسه ی سال آخر دکتری .........

بورس تهران باشه یا جناب طلا . نفت و .....

نظر

ممنونم دوست من
                میخواستم بدونم از دوتا کتاب الگوهای شمعی کدومش بهتره ؟
                1 - الگوهای شمعی ژاپنی
                2 - مرجع کامل الگوهاي شمعي در بازارهاي سرمايه

و حتی اگه منبع اینترنتی ( pdf )هم معرفی کنین که بهتر
                بازم ممنون شما

نظر

نوشته اصلی توسط محسن فیاض نمایش پست ها
                  ممنونم دوست من
                  میخواستم بدونم از دوتا کتاب الگوهای شمعی کدومش بهتره ؟
                  1 - الگوهای شمعی ژاپنی
                  2 - مرجع کامل الگوهاي شمعي در بازارهاي سرمايه

و حتی اگه منبع اینترنتی ( pdf )هم معرفی کنین که بهتر
                  بازم ممنون شما

من فقط کتاب اولی رو خوندم و توضیحات جامع و کاملی داشت به نظرم همون کافی باشه . (الگوهای شمعی استیو نیسون )

ولی پی دی اف هم تو سایت زیاد دیدم که اونا هم خوب بودن .

نظر

یه موقیعیت برای مثال از usd chf که تو کف دوجی و پوشای صعودی داره و به سطح حمایت قبلی بازگشته که اگه کف همین جا تثبیت بشه انتظار یه صعود کوتاه مدت برای امروز می رود .

نظر

سلام
                      ممنون از اینکه دانسته های خود را به اشتراک گذاشتید

لطفا کمی درباره tp توضیح دهید.

نظر

برای امروز یک مثال از Eur Usd

کندل دوج سقف + یک انبرک سقف + رسین به سطح مقاومتی = نزول تا سطح مشخص در تصویر ....

نظر

باسلام
                          دوست عزیز اگه میشه در مورد کندلها مثلا در مثال قبلی که از دوجی صحبت کردید لطفا توضیح دهید در کل خصوصیاتش رو بگید

البته اگه این تاپیک بصورت آموزشی همراه با مثالهایی که نشان میدهید باشد من یکی طرفدارش میشم .

با تشکر از دوست خوبمون
                          poor

نظر

نوشته اصلی توسط emadabbasi نمایش پست ها
                            برای امروز یک مثال از Eur Usd

کندل دوج سقف + یک انبرک سقف + رسین به سطح مقاومتی = نزول تا سطح مشخص در تصویر ....

سلام و خسته نباشید عماد عزیز

من بیشترین وقتی که تا حالا توی حوضه ی بازارهای مالی صرف کردم روی کندل استیک بوده و اصلا هم پشیمون نیستم. یه مشکلی به نظرم این دوجی داره. دو طرف دوجی خیلی مهمه. دو طرف دوجی باید کندلهایی با بادی های حداقل متوسط و خلاف جهت باشند. مثلا توی بازار رنج شما به کرات دوجی می بینید ولی هیچکدوم کار نمی کنه. کندل استیک فقط در بازار ترند جوابگوست ولی با یه تفاوت به نسبت سایر روش ها اونم تشخیص سریع اون است. الان در منطقه ای که مشخص کردید بازار به حالت رنج در اومده در این مواقع به نظر من حقیر بهتره یا وارد نشویم یا صبر کنیم تا قسمت رنج به سمت پایین بشکنه. معذرت میخوام اگر دخالتی در روند آموزشی تان کردم.

ارادتمند---------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

نوشته اصلی توسط poor نمایش پست ها
                              باسلام
                              دوست عزیز اگه میشه در مورد کندلها مثلا در مثال قبلی که از دوجی صحبت کردید لطفا توضیح دهید در کل خصوصیاتش رو بگید

البته اگه این تاپیک بصورت آموزشی همراه با مثالهایی که نشان میدهید باشد من یکی طرفدارش میشم .

با تشکر از دوست خوبمون
                              با سلام

ممنون از شما . دوست عزیز کندل دوجی در اصطلاح اون شمعی است که قیمت بالایی و پایینی اون یکسانه و به نوعی حکایت از برابری قدرت خریدار و فروشنده داره . که معمولا انرا در محل حمایت ها و مقاومت های محکم شاهد هستیم .

و نحوه تریگر دادن وقوع یک شمع نزولی بعد از اون است که به نوعی برتری فروش را در نمودار نشان دهد .

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                                سلام و خسته نباشید عماد عزیز

من بیشترین وقتی که تا حالا توی حوضه ی بازارهای مالی صرف کردم روی کندل استیک بوده و اصلا هم پشیمون نیستم. یه مشکلی به نظرم این دوجی داره. دو طرف دوجی خیلی مهمه. دو طرف دوجی باید کندلهایی با بادی های حداقل متوسط و خلاف جهت باشند. مثلا توی بازار رنج شما به کرات دوجی می بینید ولی هیچکدوم کار نمی کنه. کندل استیک فقط در بازار ترند جوابگوست ولی با یه تفاوت به نسبت سایر روش ها اونم تشخیص سریع اون است. الان در منطقه ای که مشخص کردید بازار به حالت رنج در اومده در این مواقع به نظر من حقیر بهتره یا وارد نشویم یا صبر کنیم تا قسمت رنج به سمت پایین بشکنه. معذرت میخوام اگر دخالتی در روند آموزشی تان کردم.

ارادتمند---------امیر

سلام بر شما دوست گرامی

واقعا ممنون از نظراتتون خوشحالم کردین .

نظر شما و صحبتتون کاملا درست و متین است و اگه قبل از دوجی یه گپ هم باشه خیلی بهتر می شه و یا یه کندل نزولی قوی بعد از اون

در ضمن راجع به ورود به معامله بنده اصلا هدفم از ارائه این تصویر سیگنال فروش نبود و فقط قصدم مثال شکلی برای دوجی بود شاید برای وجود استاپ و تی پی در شکل دوستان این فکر رو بکنن

که سیگناله بلکه فقط قصدم روشن کردن نحوه استاپ گذاشتن و...... بود .

اما بازم هر جایی با دید متفاوت باید به شکل نمودار نگاه کرد .

ویرایش توسط emadabbasi : https://www.traderha.com/member/4095-emadabbasi در ساعت 04-30-2013, 09:11 AM

نظر

پردازش ...
                                X