اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

"خبرتی" و حرفه ای شدن در معاملات روزانه !

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Somayeh FX نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

امروز طبق شکست کانال یک دوره ای یک سل گرفتم و تارگتم رو زد ، اما یک اشتباهی کردم پس از شکست کانال دو دوره ای به گمان اینکه باز هم بازار روند نزولی بگیرد یک پوریشن سل دیگر گرفتم .

همانطور که در عکس پیداست بازار حالت صعودی گرفت . اکنون از اساتید و دوستان عزیز تقاضای راهنمایی دارم ، بفرمایید که دلیل برگشت بازار چه بوده ؟ اعلام خبر ؟ اشتباه من ؟ ....
    با تشکر فراوان - سمیه

سلام

عادت دارم خبرتی که به روز میشه بیام ببینم دیشب هم این پست رو دیدم ولی پیش خودم گفتم بزار یه آدم با حوصله تر از من بیاد جواب بده ولی چون جواب اصلی رو توی جواب دوستان ندیدم برای رفع ابهام میگم

جدای تایم های بالا و تاثیرات فاندامنتال و واگرایی و پیووتها و خطوط کامریلا و الیوت و هزار مورد که مهمه ولی هیچ ربطی به خبرتی نداره و در ضمن مخالف قانون عدم خلط سیستم های خبرتی است ما اصلا هیچ وقت با شکست کانال دوم معامله نمی کنیم
    مگر اینکه لبه ی دو کانال خیلی به هم نزدیک باشند و از شکست کانال اول نشه سود کرد شما که سودت رو می تونستی از کانال اول بگیری دیگه شکست کانال دوم رو باید بی خیال می شدی.

ارادتمند--------امیر
    تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
      سلام

عادت دارم خبرتی که به روز میشه بیام ببینم دیشب هم این پست رو دیدم ولی پیش خودم گفتم بزار یه آدم با حوصله تر از من بیاد جواب بده ولی چون جواب اصلی رو توی جواب دوستان ندیدم برای رفع ابهام میگم

جدای تایم های بالا و تاثیرات فاندامنتال و واگرایی و پیووتها و خطوط کامریلا و الیوت و هزار مورد که مهمه ولی هیچ ربطی به خبرتی نداره و در ضمن مخالف قانون عدم خلط سیستم های خبرتی است ما اصلا هیچ وقت با شکست کانال دوم معامله نمی کنیم
      مگر اینکه لبه ی دو کانال خیلی به هم نزدیک باشند و از شکست کانال اول نشه سود کرد شما که سودت رو می تونستی از کانال اول بگیری دیگه شکست کانال دوم رو باید بی خیال می شدی.

ارادتمند--------امیر

سلام خدمت امیر جان
      با تمام ارادتی که به شما و سید مسلم عزیز و دیگر دوستان دارم , حرف شما طبق سیستم کاملا درسته ولی
      این سیستم میگه تایم بالا رو چک کن بعد در 1 ساعت تریگر بگیر درسته ؟
      و بعد هم محل استاپ سیستم مشکل داره و ضمنا پوزیشنهای که در ضرر میره با تعزیز جبران میشه که همه بر این امر واقفیم که این کار هم خالی از اشکال نیست پس خط سیستم لازمه باید ایرادات سیستم رفع بشه تا بچه ها هرچه بیشتر با این سیستم سود کنن و کمتر ضرر بدند که یکی از اصول مدیریت سرمایست.

فدای شما حمید
      تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها

سلام خدمت امیر جان
        با تمام ارادتی که به شما و سید مسلم عزیز و دیگر دوستان دارم , حرف شما طبق سیستم کاملا درسته ولی
        این سیستم میگه تایم بالا رو چک کن بعد در 1 ساعت تریگر بگیر درسته ؟
        و بعد هم محل استاپ سیستم مشکل داره و ضمنا پوزیشنهای که در ضرر میره با تعزیز جبران میشه که همه بر این امر واقفیم که این کار هم خالی از اشکال نیست پس خط سیستم لازمه باید ایرادات سیستم رفع بشه تا بچه ها هرچه بیشتر با این سیستم سود کنن و کمتر ضرر بدند که یکی از اصول مدیریت سرمایست.

فدای شما حمید
        مخلصم حمید جان

صد البته که تمام صحبت های شما درسته و نه من و نه صدتا گنده تر از من هم نمی تونند منکر این قضیه بشوند. من خواستم با خود خبرتی و همان عکس ایشون جوابشون رو بدم. ایرادات سیستم مشخص و قدرت واگرایی و دیگر تحلیلهای شما هم بر کسی پوشیده نیست.

راستی آقا حمید عزیز از این موضوع بگذریم چرا دیگه تاپیک مارک داگلاستون آپدیت نمیشه؟؟؟ ما که منتظریم واقعا تاپیک ردیفی بود

ارادتمند----------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

• با سلام

دوستان عزیز ممنون از این همه لطف شما

یه سری از اطلاعاتی که نقل قول شد برای بنده مفید واقع گردید و از این بابت بسیار متشکرم .

امیدوارم به زودی بتوانم با اطلاعاتی قویتر و کاملتر از حضور شما اساتید محترم استفاده کنم .
          تفاوت بین انسانهای موفق و شکست خورده به امکانات آنها نیست

به نحوه نگرش و باورهایشان است .

نظر

• نوشته اصلی توسط twimm نمایش پست ها
            مخلصم حمید جان

صد البته که تمام صحبت های شما درسته و نه من و نه صدتا گنده تر از من هم نمی تونند منکر این قضیه بشوند. من خواستم با خود خبرتی و همان عکس ایشون جوابشون رو بدم. ایرادات سیستم مشخص و قدرت واگرایی و دیگر تحلیلهای شما هم بر کسی پوشیده نیست.

راستی آقا حمید عزیز از این موضوع بگذریم چرا دیگه تاپیک مارک داگلاستون آپدیت نمیشه؟؟؟ ما که منتظریم واقعا تاپیک ردیفی بود

ارادتمند----------امیر

با سلام مجدد خدمت امیر جان بزرگوار
            ترا به خدا این گونه از من نگو
            من تازه تاتی تای کردن را در این بازار آموختم و تا بزرگوارانی چو شما و نیما جان و سید مسلم عزیز و دکتر موسوی عزیز بنده نوازی نکنند مرا چه به تحلیل
            فقط مواردی را که تجربه کردم را یادآوری کردم دیگران تجربه نکنند.
            چقدر قربون صدقه هم رفتین امیر جان نه؟

به خاطر شما دوست بزرگوارم به فرمایشی هم که فرمودید چند خط به تاپیک مارک داگلاس اضافه نمودم (دلیل آپدیت نشدن هم فرمایشات حاج سعید بزرگوار بود که دیدم بسیار کامل و همه جانبه است ) خواستم فقط تاپیک مارک داگلاس بصورت g5 و کوتاه باشد همین
            امیدوارم دوستان بزرگوار ,بنده را ببخشند.
            ارادتمند همیشگی شما حمید
            ویرایش توسط tracer_qm : https://www.traderha.com/member/2931-tracer_qm در ساعت 04-13-2013, 12:05 PM

Repeat

نظر

• سلام

ارادتمند--------امیر

سلام
              تمام صحبت های شمادرست , اما اگر کانال دوم به راحتی شکسته میشد و پول بک نیز میکرد, و می ریخت باز هم نباید پوزیشنی گرفته میشد ؟
              اصلا چرا ما با شکست کانال دوم وارد نمیشویم ؟
              دلیلش چیست ؟

ممنون..........
              ویرایش توسط ehsan12fx : https://www.traderha.com/member/8096-ehsan12fx در ساعت 04-13-2013, 12:17 PM
              از میان آدم هایی که برای دعای باران به تپه ها می روند

تنها آنان که با خود چتر میبرند به کار خود ایمان دارند .

نظر

• دوستان شکست کانال ها و تایم فریم بالاتر چه حکمی در بازی چرخ دنده ها دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش توسط ehsan12fx : https://www.traderha.com/member/8096-ehsan12fx در ساعت 04-13-2013, 12:16 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط ehsan12fx نمایش پست ها
                  سلام

ارادتمند--------امیر

سلام
                  تمام صحبت های شمادرست , اما اگر کانال دوم به راحتی شکسته میشد و پول بک نیز میکرد, و می ریخت باز هم نباید پوزیشنی گرفته میشد ؟
                  اصلا چرا ما با شکستکانال دوم وارد نمیشویم ؟
                  دلیلش چیست ؟

ممنون..........
                  سلام احسان جان

این از اون مواردی است که من هم دلیلش رو به طور دقیق نمی دونم ولی جزو صحبتهای خود دکتر ممدوح بود که مسلم جان عزیز لطف کردند و گفتند و من هم حفظ کردم و طوطی وار تکرار می کنم اما..........

یه امای بزرگ اینه که من خودم یه زمان خیلی شیفته ی خبرتی بودم و شاید اگر در مسیری که فکر می کردم درسته تنها نمی ماندم تا الانم شیفته اش بودم. توی اون زمان خیلی به تاپیکهای اجنبی:دی سر می زدم و با این دانش ناقص انگلیسی خود سعی می کردم یه چیزهایی بفهمم. در کل فقط به همین یه نتیجه به طور تقریبا قطع رسیدم که اکثرا به کانال دو دوره خیلی کمتر از کانال یک دوره اهمیت داده میشود و به جز دکتر ممدوح هیچ کس رو حداقل من ندیدم که کانالها رو توی روزانه هم بکشه دلیل منطقی اش هم به نظرم اینه که ما برای یک پوزیشن چند ساعته نیازی به روند ماهانه نخواهیم داشت.

این در حد مطالعه و دانش من ولی جواب دقیق سوال شما رو فکر کنم یا آقا مسلم بتونه بده و یا نهایتا خانم انصاف. الله اعلم

الان داشتم این پست رو میزدم پست بعدیتون هم اومد شکست کانال تایم بالا فقط یک معنی داره اونم اینه که مثلا اگه کانال صعودی است تا وقتی که قیمت توی کانال هست ما میگیم روند تایم بالا صعودی است ولی وقتی که از کانال زد بیرون دیگه روندی نمیشه براش متصور شد.
                  یه چیزی رو میخوام بگم میترسم کسانی ناراحت شوند ولی مثل اینکه جدیدا دوباره همه تب خبرتی گرفتند من هم از روی وظیفه میگم. با بک تست طولانی مدت به این نتایج رسیدم که خطوط فیبو اصلا به درد نمی خورند. اصلا رو زیاده روی نکردم واقعا اصلا به درد نمی خورند. شما اگر 10 تا خط شانسی هم روی چارت بندازید قیمت بالاخره به دوتاش واکنش نشون میده دیگه اینم شده قضیه ی خطوط فیبو. و مورد مهم تر اینکه شکست کانال وقتی مفیده که خط روند هم شکسته شود. و بهترین و بهترین تاییدیه که من تا حالا دیده ام برای تمام شکستها سیستم زیگزاگ آقای یزدی عزیز است که به واقع یه سر و گردن از تمام استراتژی ها سرتر است و جالب اینکه حتی تحلیلهای حرفه ای زمانی هم به وسیله ی زیگزاگ خود به خود انجام میشود. به نظرم ترکیب این دو سیستم با تحلیل کلاسیک بهترین کاره تا نظر دوستان چی باشه

ارادتمند------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

.

نوشته اصلی توسط ehsan12fx نمایش پست ها

سلام
                    تمام صحبت های شما درست , اما اگر کانال دوم به راحتی شکسته میشد و پول بک نیز میکرد, و می ریخت باز هم نباید پوزیشنی گرفته میشد ؟
                    اصلا چرا ما با شکست کانال دوم وارد نمیشویم ؟
                    دلیلش چیست ؟

ممنون..........
                    احسان عزیزم سلام
                    دلیلش در تایم بالاست .
                    در این مورد ذکر شده 4 ساعته جای مناسبی نبوده (وسط کانال) و
                    روی مقاومت ماهیانه تشکیل یه کندل زیبای Hammer (البته در بروکر بنده ) ضمنا روندش هم بولیشه چطور میشه با قدرت یه سل دیگه در مرتبه دومش گرفت وقتی خلاف روند می خواهی پوزیشن بگیری و ضمنا یک بار از بازار پیپ کشیدی بیرون خوب بازار هم نفس میکشه باید فرصت داد ....
                    همینطور که گفتی قضیه چرخ دنده هاست اگر در تایم بالا مثلا روزانه یه کندل بزنه در چهار ساعته باید 6 تا کندل بزنه و در تایم 1 ساعته 24 عدد کندله باید تشکیل بشه پس ببین یک دور 24 دور ایجاد میکنه
                    خوب حالا فرض کن در اول ماه کانالهای روزانه رو برای ماه پیش رو آپدیت کردی و این کندل روزانه در جای مناسب تشکیل بشه ( مثلا لبه کانال یا بعد از شکست کانالها و پول بک )و شما هم اون رو رصد کردی برای اول هفته ات چارت 4 ساعته رو رو آپدیت می کنی و تا آخر هفته درجاهای مناسب 1 ساعته حالشو می بری.....

عزیزان منو ببخشید فرتی جواب میزارم
                    همین الان دیدم امیر جان هم فرمودند که کاملا درسته زیگ زاگ بسیار مد نظر من بوده و هست بیشتر باید مد نظر باشه
                    نیما جان و سعید یزدی بزرگوار وسید مسلم و دیگر دوستان حتما نقد و بررسی فراموش نشود با جان و دل سراپا گوشیم.....
                    واقعا ممنون
                    ارادتمند همیشگی دوستان حمید
                    ویرایش توسط tracer_qm : https://www.traderha.com/member/2931-tracer_qm در ساعت 04-13-2013, 12:41 PM

Repeat

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                      سلام احسان جان

این از اون مواردی است که من هم دلیلش رو به طور دقیق نمی دونم ولی جزو صحبتهای خود دکتر ممدوح بود که مسلم جان عزیز لطف کردند و گفتند و من هم حفظ کردم و طوطی وار تکرار می کنم اما..........

یه امای بزرگ اینه که من خودم یه زمان خیلی شیفته ی خبرتی بودم و شاید اگر در مسیری که فکر می کردم درسته تنها نمی ماندم تا الانم شیفته اش بودم. توی اون زمان خیلی به تاپیکهای اجنبی:دی سر می زدم و با این دانش ناقص انگلیسی خود سعی می کردم یه چیزهایی بفهمم. در کل فقط به همین یه نتیجه به طور تقریبا قطع رسیدم که اکثرا به کانال دو دوره خیلی کمتر از کانال یک دوره اهمیت داده میشود و به جز دکتر ممدوح هیچ کس رو حداقل من ندیدم که کانالها رو توی روزانه هم بکشه دلیل منطقی اش هم به نظرم اینه که ما برای یک پوزیشن چند ساعته نیازی به روند ماهانه نخواهیم داشت.

این در حد مطالعه و دانش من ولی جواب دقیق سوال شما رو فکر کنم یا آقا مسلم بتونه بده و یا نهایتا خانم انصاف. الله اعلم

الان داشتم این پست رو میزدم پست بعدیتون هم اومد شکست کانال تایم بالا فقط یک معنی داره اونم اینه که مثلا اگه کانال صعودی است تا وقتی که قیمت توی کانال هست ما میگیم روند تایم بالا صعودی است ولی وقتی که از کانال زد بیرون دیگه روندی نمیشه براش متصور شد.
                      یه چیزی رو میخوام بگم میترسم کسانی ناراحت شوند ولی مثل اینکه جدیدا دوباره همه تب خبرتی گرفتند من هم از روی وظیفه میگم. با بک تست طولانی مدت به این نتایج رسیدم که خطوط فیبو اصلا به درد نمی خورند. اصلا رو زیاده روی نکردم واقعا اصلا به درد نمی خورند. شما اگر 10 تا خط شانسی هم روی چارت بندازید قیمت بالاخره به دوتاش واکنش نشون میده دیگه اینم شده قضیه ی خطوط فیبو. و مورد مهم تر اینکه شکست کانال وقتی مفیده که خط روند هم شکسته شود. و بهترین و بهترین تاییدیه که من تا حالا دیده ام برای تمام شکستها سیستم زیگزاگ آقای یزدی عزیز است که به واقع یه سر و گردن از تمام استراتژی ها سرتر است و جالب اینکه حتی تحلیلهای حرفه ای زمانی هم به وسیله ی زیگزاگ خود به خود انجام میشود. به نظرم ترکیب این دو سیستم با تحلیل کلاسیک بهترین کاره تا نظر دوستان چی باشه

ارادتمند------امیر

امیر جان بابت وقتی که میذاری ممنون
                      درمورد فیبو کلا هر خطی که روی چارت شما رسم میشود من هم تقریبا با شما هم عقیده ام.
                      و فکر میکنم ملاک برای ما شکست روند هست ( یا همان کانال خودمان ) چون باعث میشه که جماعتی بر یکدیگر غلبه کنند که این اتفاق روی دهد.

حالا من نظر خودم اینه که دوستان خبرتی , این استراتژی روچشمی دنبال کنن و زیاددنبال اندیکاتورهای رنگارنگ نباشند . چون اندیکاتور ها ذاتا تاخیر دارند و به نظر من پیشنهاد امیر جان برای زیگ زاگ میتونه گزینه خوبی باشه .

باتشکر
                      ویرایش توسط ehsan12fx : https://www.traderha.com/member/8096-ehsan12fx در ساعت 04-13-2013, 12:42 PM

نظر

• یه مقدار جو عوض کنم

به تشویق امیر جان از این به بعد سعی میکنم چند سطری مزاحم دوستان بشم
                        البته در برابر استاد عزیزم جناب داود فرد که همیشه از ایشان یاد میکنم و سعید یزدی بزرگوار در مورد مدیریت سرمایه و روانشناسی ترید حرفی برای گفتن ندارم فقط خلاصه نویسی می کنم تا به صورت تیتر وار برای دوستان قابل استفاده باشد.

مقاله : کتاب معامله گر منظم ( مارک داگلاس)
                        البته جملات بسیار کاربردی هم از کتاب مدیریت سرمایه (خانم بنت ای مکدول ) هم آورده شده

باز هم از روده درازی که کردم عذر خواهی میکنم
                        ویرایش توسط tracer_qm : https://www.traderha.com/member/2931-tracer_qm در ساعت 04-13-2013, 12:52 PM

Repeat

نظر

احسان عزیزم سلام
                          دلیلش در تایم بالاست .
                          در این مورد ذکر شده 4 ساعته جای مناسبی نبوده (وسط کانال) و
                          روی مقاومت ماهیانه تشکیل یه کندل زیبای Hammer (البته در بروکر بنده ) ضمنا روندش هم بولیشه چطور میشه با قدرت یه سل دیگه در مرتبه دومش گرفت وقتی خلاف روند می خواهی پوزیشن بگیری و ضمنا یک بار از بازار پیپ کشیدی بیرون خوب بازار هم نفس میکشه باید فرصت داد ....
                          همینطور که گفتی قضیه چرخ دنده هاست اگر در تایم بالا مثلا روزانه یه کندل بزنه در چهار ساعته باید 6 تا کندل بزنه و در تایم 1 ساعته 24 عدد کندله باید تشکیل بشه پس ببین یک دور 24 دور ایجاد میکنه
                          خوب حالا فرض کن در اول ماه کانالهای روزانه رو برای ماه پیش رو آپدیت کردی و این کندل روزانه در جای مناسب تشکیل بشه ( مثلا لبه کانال یا بعد از شکست کانالها و پول بک )و شما هم اون رو رصد کردی برای اول هفته ات چارت 4 ساعته رو رو آپدیت می کنی و تا آخر هفته درجاهای مناسب 1 ساعته حالشو می بری.....

عزیزان منو ببخشید فرتی جواب میزارم
                          همین الان دیدم امیر جان هم فرمودند که کاملا درسته زیگ زاگ بسیار مد نظر من بوده و هست بیشتر باید مد نظر باشه
                          نیما جان و سعید یزدی بزرگوار وسید مسلم و دیگر دوستان حتما نقد و بررسی فراموش نشود با جان و دل سراپا گوشیم.....
                          واقعا ممنون
                          ارادتمند همیشگی دوستان حمید
                          حمید خان ارادت .....
                          درست میفرمایین دقیقا اگر در این مورد لبه کانال اچ چهار وجود نداشت میتوانستیم بر شکست کمی صحه بگذاریم . اما دلیل خوبی برای ادامه ندادن ریزش بوده است .
                          حالا به هر حال هنوز راه درازی در پیش رو داریم ( حداقل برای بنده ) و این خبرتی نیاز به زماتی حداقل یکساله دارد .
                          تشکر ازهمه

نظر

• نوشته اصلی توسط ehsan12fx نمایش پست ها
                            حمید خان ارادت .....
                            درست میفرمایین دقیقا اگر در این مورد لبه کانال اچ چهار وجود نداشت میتوانستیم بر شکست کمی صحه بگذاریم . اما دلیل خوبی برای ادامه ندادن ریزش بوده است .
                            حالا به هر حال هنوز راه درازی در پیش رو داریم ( حداقل برای بنده ) و این خبرتی نیاز به زماتی حداقل یکساله دارد .
                            تشکر ازهمه
                            سلام احسان جان

ببخشید اصلا نتونستم جلوی خودم رو بگیرم مگه میخوای فوق لیسانس بگیری؟؟؟ یکسال؟؟؟ یادش بخیر یه روز به دکتر موسوی گفتم میخوام تا دو ماه آینده الگوهای هارمونیک و تا حدودی الیوت رو یاد بگیرم. گفتند دوماه؟؟؟ اینا که یک نصف روز وقت میخواد. همون شد که هارمونیک رو واقعا 1 روزه یاد گرفتم و تازه حس میکنم سریع تر هم میشه الیوت رو هم که کسی نمی تونه ادعا کنه کامل بلده.

جای دکتر خالی اگه این حرف شما رو من بهش میزدم جوری با حرفاش شرمنده ام میکردم که دو ساعت میرفتم توی فکر.

واقعا نگرش تاثیر گذاره اگه دکتر موسوی الان در مقامی است که واقعا اگه هزاران تحلیل و تریگر از بای داشته باشم و تحلیل ایشون سل باشه جرات زدن دکمه ی بای رو ندارم بیشتر به خاطر نگرش زیباشونه. ای کاش ایشون یه تاپیک میزدند و نکات زیباشون رو میگفتند. به جرات می تونم تاثیر حرفای ایشون سرعت من رو حداقل 10 برابر کرد در یادگیری. واقعا فکر کردیم که اگر بهینه کردن خبرتی یکسال طول بکشه الیوت حداقل 3 سال طول می کشه؟؟؟ پس حتما خود الیوت که نبوغش بر کسی پوشیده نیست حداقل باید 100 سال زمان میذاشته که چنین چیزی رو کشف کنه. به نظرم اگه قراره خبرتی بهینه بشه. یک هفته ای با یه تیم 5 نفره کارش ساخته است. من که هر کاری رو که واسش برنامه ریزی طولانی مدت می کنم انجامش نمیدم. این یکسال می تونه مسئولیت رو از روی دوشمون برداره. من خودم درگیر سیستم دیگری هستم ولی اگه کسانی پایه اند یک یا علی بگند یه هفته ای کارش رو بسازند.

مشکل بزرگ اینجاست که ما فکر می کنیم داریم کار می کنیم و پیش میرویم ولی فقط داریم درجا میزنیم. مثلا امروز من که واقعا بعد زدن این پست از فروم میرم. از صبح وقتم الکی توی فروم رفته و واقعا فقط به اندازه ای یاد گرفتم که میشد توی 1 دقیقه یاد گرفت. یه دوست اصفهانی داشتم میگفت اینقدر پای فارکس نشستم کمر درد گرفتم. بهش گفتم استراتژی ات چیه که با این پشت کار ضرر کردی؟؟؟ میگفت مووینگ 60 رو می اندازم روی چارت قیمت به بالا شیکوند بای میزنم به پایین شیکوند سل. گفتم خوب توی چه تایمی؟؟؟ می گفت فرقی نداره. گفتم یعنی 60 تا کندل یک ساعته که میشه 120 تا سی دقیقه چطوری فرقی نداره؟؟؟ می گفت بازم فرق نداره. خوب این آدم 6 ساله داره یه مووینگ می اندازه روی چارت پس به قول آنتونی رابینز اگر کارهایی رو بکنید که تا الان کرده اید همان نتایجی رو میگیرید که تا الان گرفته اید.

اگر احساس مسئولیت به خاطر چیزهایی که از دکتر عزیز یاد گرفتم نبود اینقدر وراجی نمیکردم. امیدوارم تونسته باشم چیزی که توی دلم هست رو به زبون بیارم. من دیگه برای امروز پست زدن تعطیل برم به یه کار درست درمون برسم.

ارادتمند---------امیر
                            تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

• [QUOTE=TwiMm;62970]سلام احسان جان

ببخشید اصلا نتونستم جلوی خودم رو بگیرم مگه میخوای فوق لیسانس بگیری؟؟؟ یکسال؟؟؟ یادش بخیر یه روز به دکتر موسوی گفتم میخوام تا دو ماه آینده الگوهای هارمونیک و تا حدودی الیوت رو یاد بگیرم. گفتند دوماه؟؟؟ اینا که یک نصف روز وقت میخواد. همون شد که هارمونیک رو واقعا 1 روزه یاد گرفتم و تازه حس میکنم سریع تر هم میشه
                              الیوت رو هم که کسی نمی تونه ادعا کنه کامل بلده.س

جای دکتر خالی اگه این حرف شما رو من بهش میزدم جوری با حرفاش شرمنده ام میکردم که دو ساعت میرفتم توی فکر.

خیر امیر جان , شما منظور من رو درست متوجه نشدید . وقتی میگم حداقل یکسال برای اینه که یکسال ریل تست بشه .
                              نه اینکه حالا که خبرتی رویاد گرفتیم بریم دنبال یه سیستم دیگه و ................
                              من منظورم اینه که طراح سیستم که هشت سال روی این موضوع وقت گذاشتند , چیزی رو طراحی کردند که برای ما در سه ماه توضیح داده شده . و حالا بنظر من یکسال وقت آنچنانی هم نیست ( برای کسانی که تا آخر عمرشون میخوان ترید کنن و تریدر باشن )

من خودم رو میگم زمانی که الیوت کار میکردم حداقل شش ماه روی اون کار کردم و چند بار کتابش رو خوندم . در آخر هم متوجه شدم الیوت زمانی کاربرد دارد که امواج بطور کل ظاهر شده باشند .

یاد کتاب زیبای دکتر الکساندر الدر افتادم در باب - استاد های اعظم دوره ای - :
                              ایشان از استراتژی هایی که می آیند و تا زمانی هم موفق هستند بدین گونه صحبت میکنند که , (الویت _ ویلیامز_ ......)
                              الیوت یک حساب دار بی پول بود که درحدود 1930 نظریه خودرا مطرح کرد . او اعتقادبه این داشت که بازار از پنج موج گرایشی وسه موج اصلاحی تشکیل شده است که میتواند به طور منظم به ریزبخش های کوچکتر تقسیم شود .
                              به مانند دیگر اساتید اعظمی که قبل از او ظهورکرده بودند وی قبل از رسیدن به شهرت چند سالی را به عنوان یک مشاور نه چندان موفق در بازار سپری کرده بود.
                              زمانی که بازار افزایشی آن زمان موجب شدکه شاخص داو به سطح 1000 دست پیدا کند توجه مردم به تحلیل گر جوانی جلب شد که مقصد بعدی شاخص داو جونز راسطح 3000 پیش بینی کرده بود .
                              بازارافزایشی همچنان به سطح های بالاتری دست یافت و به سمت پیش بینی پریچتر حرکت میکرد و آوازه آن به سرعت به همه جا رسید .
                              موفقیت های وی دردهه 80 بیشتر شد تا در اکتبر سال 1987 به نظر میرسیددر تصمیم هایش دچار تردید شده است , ابتدا یک سیگنال فروش صادرمیکرد و اندکی بعد معامله گران را برای اماده شدن به یک معامله خرید دعوت میکرد.
                              و سرانجام زمانی که شاخص داو 500 واحد ازارزش خود را از دست داد عده ای بر او انتقاد کردندو پیش بینی وی به سطح 3000 هیچ وقت تحقق پیدا نکرد.
                              فعالیت او روز به روز کمرنگ تر شد تا وی کاملا از این بازارکنار رفت .
                              تمام استاد های اعظم بازار دارای یک ویزگی مشترک هستند:
                              آنها تا قبل از اینکه به یک استاد اعظم تبدیل شوند چند سالی رادر زمینه پیش بینی بازار حضور فعال دارند , هر کدام دارای یک نظریه مخصوص و منحصر به فرد , تعدادی دنباله رو , یک وجه مثبت باشند و صادقانه رفتار نمایند در کار مشاوره باقی خواهند ماند .

این مظلب نقل قولی بوده ازکتاب پر بار دکتر الدر .بنده هم فقط انتقال دادم .

بله دوستان به نظر من ظهور یک استراتژی موفق مانند خبرتی مستلزم وقت زیادی برای یادگیری , تست , و اجرای آن میباشد .
                              پرحرفی کردم ببخشید ..

ویرایش توسط ehsan12fx : https://www.traderha.com/member/8096-ehsan12fx در ساعت 04-13-2013, 01:58 PM

نظر

• سلام و درود

همانطور که در پستهای قبل گفتم مدتی را بر روی بک تست گیری برای استاپ لاس گذاشتم تا بتوانم از نطریه خودم تستی داشته باشم و اینکه درصد موفقیت آنرا ببینم خواستم مدت یک سال را تست بگیرم اما به دلیل مشغله زیاد موفق نشدم و تونستم 8 ماه از سال را با استراتژی تستر بک تست بگیرم . و بیش از 80 درصد قبولی در پوزیشن ها به دست آوردم . قبلا" از چناب مسلم عزیز برای ترجمه و ارائه مطالب این استراتزی تشکر میکنم و اعتقاد دارم هر تاپیک و یا پستی که زده میشود حتی اگر مورد استفاده کاربردی برای من نداشته باشد اما میتواند دارای نکات زیادی اموزشی باشد که میتواند به سطح ارتقاء تریدری کمک کند و در همین جا از تمامی عزیزانی که تاپیک و پستی میزنند به سهم خود تشکر و قدردانی میکنم .
                                امیدوارم ارائه این نظریه من خدایی نکرده دال بر نقض قوانین خبرتی نباشه فقط هدفم پیدا کردن بهترین استاپ لاس برای پوزیشن ها بود و بس . همانطور که حمید خان در یکی از پستهاش گفت که با اندیکاتور ZZ اجین شده و تو خون و رگش رفته ما هم با اندیکاتور زیگ زاگ اجین شده و هر کاری که میخوام انجام بدم با بهره گیری از این اندیکاتور استفاده میکنم . من کانال 4 ساعته را از هفته گذشته ترسیم میکنم برای هفته جاری و پس از آن در تایم یک ساعته به جای کانال یک ساعته یک کانال هم جهت بر روی زیگ قبلی یک ساعته رسم میکنم و صبر میکنم تا این کانال از سطح خلاف خودش شکسته شود در صورت شکست سطح خلاف استاپ را بر روی آخرین دره و یا قله زیگ قرار میدهم و تی پی اول را به میزان استاپ لاس قرار میدهم و تی پی های بعدی را با توجه به بررسی کانال چهارساعته انتخاب میکنم .
                                نکته : همانطور که میدانید وجود زیگ ایجاد شده دال بر اشباع نمی باشد از زمانی که زیگ بر روی چارت پیدا میشود میتوان کانال را رسم نمود و اگر قرار باشد که زیگ کف های جدید و یا سقف های جدید بزند معمولا" از کانال خودش خارج نمیشود و زمانی کانال به سمت مخالف شکسته میشود که زیگ قبلی اشباع گردیده .
                                حال دوستانی که با کار با استراتزی تشتر آشنایی دارند میتوانند برای خود اقدام به یک بک تست نمایند .
                                در زیر نمودار یک هفته کاری را هم با چارت و هم نمودار ترسیمی جهت درک بیشتر مطلب قرار دادم امیدوارم برای این سیستم کارا و مفید بتونیم بهترین گزینه را برگزینیم .

موفق باشید

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 04-13-2013, 03:13 PM
                                آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                                گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                                آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                                پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                                پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                                پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

پردازش ...
                                X