اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش معاملاتی ptm

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام

در gbp usd تایم 15 دقیقه چقدر موقعیتهای زیبای بای داشتیم .

الان بنظرم دو تا حالت داره . اگر قیمت سقف قبل بشکنه میتونیم بای بگیریم . اگر هم مووینگها رو بشکونه از پایین میتونیم وارد سل بشیم .

لطفا دوستان راهنمایی کنند .

نظر

• با سلام
      جناب پیراسته، فکر میکنم برداشت شما از روش ptm کامل نیست.
      در این روش اصل بر برقراری روند و اطمینان از به وجود آمدن روند است و سپس ورود.
      موقعیت های خریدی که اشاره کردید دو مورد اول اشتباه هستند و موقعیت چهارم هم اشتباه است.
      موقعیت فروش هم کلا در این چارت جایی ندارد. زیرا روند صعودی هنوز شکسته نشده. بعد از شکست روند صعودی باید منتظر تشکیل وتائید روند نزولی باشیم و سپس به دنبال تریگر.
      موفق باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
        با سلام
        جناب پیراسته، فکر میکنم برداشت شما از روش ptm کامل نیست.
        در این روش اصل بر برقراری روند و اطمینان از به وجود آمدن روند است و سپس ورود.
        موقعیت های خریدی که اشاره کردید دو مورد اول اشتباه هستند و موقعیت چهارم هم اشتباه است.
        موقعیت فروش هم کلا در این چارت جایی ندارد. زیرا روند صعودی هنوز شکسته نشده. بعد از شکست روند صعودی باید منتظر تشکیل وتائید روند نزولی باشیم و سپس به دنبال تریگر.
        موفق باشید.

سلام

ممنون از توضیحات شما .

پس مادامی که روند صعودی پابرجاست فقط به بای فکر می کنیم . دقیقا بشا شکسته شدن سقف قبلی شاهد ادامه رشد قیمت بودیم .

نظر

• پوند دلار موفق به شکست سقف قبلی نشد . نظرم اینکه اگر 1.3460 شکسته بشه افت میکنه :

نظر

• با سلام
            دیدگاه شما از لحاظ تحلیل تکنیکال صحیح است. اما در ptm بهید به 3 فاکتور اساسی توجه داشت: شیب مووینگ آبی. فاصله 10 پیپی سه مووینگ از یکدیگر و قدرت مکدی (همچنینی عدم واگرایی در تایم 15 و اطمینان از نبود موج مرده یا موج مقلد که در تاپیک های آموزشی به الگوی زرافه معروف است).
            (هر چند یک تریدر با تجربه چند ساله و ددگاه عمیق به بازار میتواند پزیشن هایی را شناسایی کند که با بعضی موارد سیستم همخوانی کامل نداشته باشد. و صد البته با اصلاح حجم)
            موفق باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط piraste نمایش پست ها
              پوند دلار موفق به شکست سقف قبلی نشد . نظرم اینکه اگر 1.3460 شکسته بشه افت میکنه :

همچنان رو ساپورت در حال نوسان است .

نظر

همچنان رو ساپورت در حال نوسان است .

پیراسته جان سلام

اون نقطه ای که شما میخوای وارد پوزیشن سل بشی با توجه به کدوم روش از متدهای پی تی ام هست؟ من دو موردش رو توی پست 129 معرفی کردم!

پ.ن: دیشب خوابیدم حالا مگه صبح میشه ، شبم اینقدر طولانی!! :دی

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج محمد خان جان نمایش پست ها
                  پیراسته جان سلام

اون نقطه ای که شما میخوای وارد پوزیشن سل بشی با توجه به کدوم روش از متدهای پی تی ام هست؟ من دو موردش رو توی پست 129 معرفی کردم!

پ.ن: دیشب خوابیدم حالا مگه صبح میشه ، شبم اینقدر طولانی!! :دی
                  یلام استاد

بله خوندم مطلب شما رو . من در کنار علائمی که شما گفتید همیشه به سطوح حمایت مقاومت هم توجه میکنم .

نظر

• پیراسته جان اگه میخوای به من بگی استاد یا کامل بگو اینطوری: " استاد بزرگوار گرانقدر عزیزتر از جان دامت برکاته!! " وگرنه همون حاجی رو بگی بهتره که من اگه جای شما باشم همون حاجی رو انتخاب میکنم

نکته اینجاست که شما به اون علائمی که من گفتم توجه ای نکردید در صورتیکه توی روش پی تی ام اونها پایه و اساس کار هستند و بقیه موارد مثل همین سطوح حمایتی و مقاومتی فرعیات!و در اینجا هیچکدوم از اون دو حالت معرفی شده در اون پست برقرار نیست.
                    مورد بعد اینکه اصلا توی روش پی تی ام ما با چیزی به اسم سطوح حمایت ومقاومت کار نداریم بلکه با مفهوم کانگسشن که به معنی ناحیه تجمیع حمایت ها یا مقاوتهاست سروکار داریم .

نظر

پیراسته جان اگه میخوای به من بگی استاد یا کامل بگو اینطوری: " استاد بزرگوار گرانقدر عزیزتر از جان دامت برکاته!! " وگرنه همون حاجی رو بگی بهتره که من اگه جای شما باشم همون حاجی رو انتخاب میکنم

نکته اینجاست که شما به اون علائمی که من گفتم توجه ای نکردید در صورتیکه توی روش پی تی ام اونها پایه و اساس کار هستند و بقیه موارد مثل همین سطوح حمایتی و مقاومتی فرعیات!و در اینجا هیچکدوم از اون دو حالت معرفی شده در اون پست برقرار نیست.
                      مورد بعد اینکه اصلا توی روش پی تی ام ما با چیزی به اسم سطوح حمایت ومقاومت کار نداریم بلکه با مفهوم کانگسشن که به معنی ناحیه تجمیع حمایت ها یا مقاوتهاست سروکار داریم .
                      بله استاد گرانقدر

ولی خوب این سطوح هم مد نظر باشه

نظر

بله استاد گرانقدر

ولی خوب این سطوح هم مد نظر باشه

جالب بود پیراسته جان!
                        دلایل ورود و نوع روش پی تی ام که وارد این پوزیشن شدید رو میشه توضیح بدین؟
                        ممنون.

نظر

جالب بود پیراسته جان!
                          دلایل ورود و نوع روش پی تی ام که وارد این پوزیشن شدید رو میشه توضیح بدین؟
                          ممنون.
                          سلام

وقتی قیمت ناتوان شد برای شکست سقف قبلی در بازگشت قیمت مقداری رو ساپورت قبلی نوسان کرد که من با شکسته شدن این سطح نتیجه گرفتم که قیمت افت خواهد کرد .

نظر

سلام

وقتی قیمت ناتوان شد برای شکست سقف قبلی در بازگشت قیمت مقداری رو ساپورت قبلی نوسان کرد که من با شکسته شدن این سطح نتیجه گرفتم که قیمت افت خواهد کرد .
                            اهان، پس دلایل ورود خیلی هم پی تی امی نبود ، اخه نه فاصله و شیب مووینگها موقع فعال شدن اردر مناسب بود ، نه قیمت هنوزکف روز قبل رو رد کرده بود ،و هم اینکه عصر جمعه یکی از زمانهای مکروه برای ترید پی تی امی بود...
                            در هر صورت اگه گرفتی نوش جانت پیراسته جان ....:دی

نظر

اهان، پس دلایل ورود خیلی هم پی تی امی نبود ، اخه نه فاصله و شیب مووینگها موقع فعال شدن اردر مناسب بود ، نه قیمت هنوزکف روز قبل رو رد کرده بود ،و هم اینکه عصر جمعه یکی از زمانهای مکروه برای ترید پی تی امی بود...
                              در هر صورت اگه گرفتی نوش جانت پیراسته جان ....:دی
                              سلام

ببینید من نظرم اینکه ما هر استراتژیی داشته باشیم همیشه الگوهای کلاسیک مثل سطوح حمایت مقاومت - خط روند و ................. میتونه در کنار عوامل اصلی استراتژی بکار برده بشه . هر چقدر این ابزارها با هم تلفیق بشه بنظر من میتونه نتیجه خیلی بهتری داشته باشه تا اینکه مثلا منحصرا بر اساس مووینگها باشه .

نظر

سلام

ببینید من نظرم اینکه ما هر استراتژیی داشته باشیم همیشه الگوهای کلاسیک مثل سطوح حمایت مقاومت - خط روند و ................. میتونه در کنار عوامل اصلی استراتژی بکار برده بشه . هر چقدر این ابزارها با هم تلفیق بشه بنظر من میتونه نتیجه خیلی بهتری داشته باشه تا اینکه مثلا منحصرا بر اساس مووینگها باشه .

سلام پیراسته جان
                                اخه موضوع اینجاست که مشکلی نیست اگر بخوایم تعاریف کلاسیک رو توی یک استراتژی دخیل کنیم ولی به شرط اینکه اصول اولیه اون استراتژی رعایت شده باشه وگرنه اگر شما بدون رعایت اصول اولیه استراتژی اقدام به پوزیشن گیری کردی و ازقضا اون پوزیشن به سود نشست این بسیار خطرناک هست چرا که برای شما نادیده گرفتن اصول ، به عادت تبدیل میشه ودر نهایت درطولانی مدت مجموع پوزیشنهای شما منفی خواهدشد.

نظر

پردازش ...
                                X