اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
    سلام و درود

اگر به موقعیتهای بازار نگاه کنید در اکثر ارزها در حدود قبل از ظهر حتما" موقعیت در یک تایم ارز بوجود میاد که میشود استفاده کرد . برای تحلیل هم میتوانید از مباحث قبلی زیگ زاگ که سقف و یا کف شکسته شود روند
    ادامه دار خواهد بود استفاده کنید . کمی به ریسک به ریوارد ها دقت کنید ببینید حیف نیست که آدم از این موقعیتها چشم پوشی کنه با چه استراتژی میخواهید اینقدر موقعیت کسب کنید . البته من هیچ استراتژی را رد نمیکنم چون همشون به نوبه خود سود ده هستند اما اینقدر سهل و آسون هم هستند؟ پس کمی به فکر بیافتید و همه با هم یک گارگاه لایو در همین تاپیک ایجاد کنید واقعا" حیفه یه مدت که کار کنید متوجه میشید من چی میگم مطمئنم به نتایج بهتر از من خواهید رسید. من خودم برای پیدا کردن موقعیت در هر ارزی که تحلیل داشته باشم از تایم 5 دقیقه تا یک ساعته را در پلتفرم قرار میدم و به محض اینکه صدای زیگ هر تایمی در بیاد به بررسی موقعیت می پردازم که بر اساس تحلیلم هست یا خیر . شما هم اگر روشی دارید به ما هم بگویید .

موفق باشید
    سلام

جناب یزدی عزیز حد سود در این روش به چه صورت است ؟
    در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

• نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
      سلام

جناب یزدی عزیز حد سود در این روش به چه صورت است ؟
      سلام
      بهترین روش ابزار فیبو ناچی و هم خوانی آن با یکی از پیوتهای روزانه

موفق باشید
      آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
      گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
      آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
      پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
      پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
      پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• سلام

"اما تریدر ھا معمولا "برای اینکھ ریوارد خود را کاھش دھند بھ یک تایم پاینتر رجوع میکنند و منتظر تریگر برای ورود میشوند
        کھ اگر بھ تصویر زیر توجھ نمایید می بینید کھ در این شرایط ھم بر اساس تریگر موجود باید ریواردی در حدود ٧٠ پیپ را
        تحمل نمود."

استاد یزدی منظورتون رو از ریوارد متوجه نمیشم . آخه ریوارد یا همان سود رو تحمل نمیکنیم...
        ریسک یا همان حد ضرر رو تحمل باید کنیم.
        ویرایش توسط sadegh : https://www.traderha.com/member/4562-sadegh در ساعت 02-05-2013, 11:37 PM
        هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
        باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
        .

نظر

• نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
          سلام

"اما تریدر ھا معمولا "برای اینکھ ریوارد خود را کاھش دھند بھ یک تایم پاینتر رجوع میکنند و منتظر تریگر برای ورود میشوند
          کھ اگر بھ تصویر زیر توجھ نمایید می بینید کھ در این شرایط ھم بر اساس تریگر موجود باید ریواردی در حدود ٧٠ پیپ را
          تحمل نمود."

استاد یزدی منظورتون رو از ریوارد متوجه نمیشم . آخه ریوارد یا سود رو تحمل نمیکنم...
          سلام بر صادق عزیز

در تایپ کردن ریسک از قلم افتاده و یکی دیگر از دوستان هم گفتند اما چون از تاپیک گذشته بود امکان اصلاح نداشتم
          منظور ریسک به ریوارد هست که که هدف کا هش ریسک به ریوارد هست .

موفق باشید
          آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• در این تصویر طبق روش که تضیح دادین تریگری برای ورود من نمیبینم.چرا باید در کندل بعدی وارد شد؟ مگه ما با کندل های برگشتی ترید میکنیم؟
            ممکنه بیشتر توضیح بدین.
            با تشکر فراوان.
            .

نظر

• نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها

در این تصویر طبق روش که تضیح دادین تریگری برای ورود من نمیبینم.چرا باید در کندل بعدی وارد شد؟ مگه ما با کندل های برگشتی ترید میکنیم؟
              ممکنه بیشتر توضیح بدین.
              با تشکر فراوان.
              سلام

در روش های معمولی تریگر های ریورس یا شکست خط روند هستند و یا تریگر های کندلی که در اینجا بر روی خط روند تریگر کندلی ستاره صبح گاهی , کندل دانای اول بوجود آمده که موقعیت ورود داره .
              این توضیحی بود برای ورود در روش های دیگر .

موفق باشید
              ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 02-06-2013, 12:13 AM

نظر

• سلام

سلام به همه
                من تاپیک رو خوندم و چون چند ساعته خوندمش کامل متوجه نشدم...
                چیزی که یاد گرفتم رو با یک مثال توضیح میدم استاد اگر لطف کنن و اشتباهات منو بگن ممنون میشم.

اول این که ما به یک تحلیل احتیاج داریم و این تحلیل با هر روشی میتونه باشه...
                (کلاسیک ,هارمونیک , الیوت و مباحث قیمتی و زمانی...)
                فرض میکنیم که این تحلیل زو من قبلا انجام دادم و به عکس زیر رسیدم و قیمت هم با منطقه مورد نظر من برخورد کرده و انتظار داریم صعود کنه...

حالا به یک تایم پایین تر میریم تا ببینیم الگوی ادامه دهنده ای وجد داره در این جا یا نه....

بله من یک مثلث کاهشی مبینم
                خب اگر با این الگو بخوام ترید کنم استاپ 17 پیپی رو باید تحمل کنم...(در این مثال خاص استاپ کمه ولی در مثال های درگر ممکنه زیاد باشه!)
                واسه همین به یک تایم پایین تر میرم و سعی در پیدا کردن تریگری در تایم پایین دارم
                ( یکم هم زمان رو عقب تر میبرم تا ببینم در این مطقه آبی دقیقا چه اتفاقاتی رخ داده...)

خب اون خط زرد مال عکس بالایی که میبینید تریگری هست که من پیدا کردم و در کندلی که کلوزی بالاتر از خط زرد داره میتونم وارد پزیشن شم و این کار رو انجام میدم پون استاپ کمی رو دارم تحمل میکنم(12 پیپ)
                و ببینیم در آینده چی پیش میاد
                اینم آینده چارت:

همین جور که میبینید پزیشن قبلی ما استاپ خورد ولی یک تریگر دیگر( خط زرد رنگ ) در چازت پیدا کردم استاپش 17 پیپ هست ولی امیدوارم این یکی دیگه به هدف برسه .... و در نقطه ی 1.0385 وازد پزیشن میشیم به تارگت حدود 1.0465 که این موقعیت ریسک به ریوارد 1 به 6 داره...
                .................................................. .................................................. ..........................................
                -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                .................................................. .................................................. ..........................................

این تمام چیزی بود که من بعد از خواندن این 25 صفحه متوجه شدم :|
                لطفا منو بیشتر راهنمایی کنید.

با تشکر فراوان.
                فایل های پیوست شده
                .

نظر

• سلام و درود

صادق جان فکر میکنم شما در ترسیم الگو کمی خطا دارید . به تصاویر زیر توجه کنید برای این پوزیشن شما در تایم 5 دقیقه الگوی مناسب پوزیشن ایجاد نگردیده
                  یا باید از الگوی یک دقیقه استفاده میکردیم و یا 15 دقیقه که مناسبترینش 15 دقیقه می باشد .
                  با توجه به اینکه در سشن پایان روز این پوزیشن ایجاد شده باز هم از ریسک به ریوارد 1 به 2 استفاده شده . در صورتی که اگر در سشن ابتدای روز از الگوهای
                  سل استفاده میشد متوانستیم از 1 به 5 استفاده کنیم . به هر حال همانطور که در پستهای قبلی هم گفتم بعد از تحلیل چند تایم فریم را در پلتفرم ران میکنیم و از
                  بهترین الگو ی تشکیل شده جهت ورود استفاده میکنیم . که در تصاویر زیر به خوبی قابل مشاهده می باشد .

[IMG][/IMG]
                  [IMG][/IMG]
                  [IMG][/IMG]

موفق باشید

نظر

• درود
                    پس ترتیب و نحوه ی انجام کارهایی که در پست قبل نوشتم درست بوده.
                    نحوه ی صحیح رسم الگو هم با تمرین بیشتر یاد میگیرم...
                    اینم یک تحلیل به همراه موقعیت ترید.
                    مراحلی زو که طی کردم تا به پزیشن برسم رو با عکس میذارم اگر اشکالی داشت گوشزد کنید.

1- چارت چهار ساعته رو باز کردم عکس زیر رو دیدم ,در عکس زیر یک تحلیل وجود داره که یکم از تحلیل گذشته!

2- به تایم یکساعته رفتم و الگوی مثلث افزایشی رو دیدم که واسه بای چنگی به دل نمیزنه(تصویر زیر).

3- در همان تایم یک الگوی بزرگتر رسم کردم (تصویر زیر).

4- همون جور که در تصویر زیر مشاهده میکنید به تایم 30 دقیقه رفتم و یک الگوی غیر ایده آل مثلث کاهشی رو دیدم.

5- بعد از این که ضلع مثلث شکسته شد اقدام به باز کردن معامله خرید شدم.

6- اگر در انجام مراحل اشکالی دیدید ممنون میشم بهم بگید.

با تشکر.
                    ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 02-06-2013, 10:39 AM
                    .

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                      سلام و درود

من فکر میکردم همکاری بیشتری از دوستان ببینم . فکر میکردم همه در اشتراک موقعیتها همکاری کنند و به موقع هر کسی یک جفت ارز را استراک کنه اما متاسفانه مثل اینکه در کسی همت وجود نداره
                      تصاویر زیر موقعیتهای امروز بوده ببینید به چه راحتی میشود موقعیتهارو پیدا کرد و استفاده کرد . لطفا" یک تیم بشین و هرکسی مسئول یک ارز بشه و به محض دریافت سیگنال در تاپیک قرار بده تا دیگران هم استفاده کنند . حیف نیست این همه موقعیت از دست بره جمع بزنین ببینید چقدر پیپ میشد امروز جمع کرد . به تصاویر خوب نگاه کنید . واقعا" برای یک نفر سخته بخواد همه این موقعیتهارو به تنهایی پیدا کند.
                      با سلام
                      جناب یزدی در مورد کار گروهی کاملا با شما موافقم. اما متاسفانه خودم به شخصه شدیدا مشک وقت و تمرکز دارم و اگر مسئولیت رصد جفت ارزی را به عهده بگیرم ممکن است باعث ضرر دیدن دوستان شوم. اکثر دوستان اطلاع دارد که من از محل کار و از داخل دفترم در یک شرکت خصوصی که در آنجا مشغول به کار هستم کانکت میشوم و به هر حال مجبورم چارت را در میان کارهای روزمره شرکت تعقیب کنم که این کار تمرکز من را کاملا مختل میکند.
                      اما سعی میکنم تا جایی که ممکن باشد ارزهای اصلی را در تایم 5 دقیقه دنبال کنم و موقعیت ها را قرار دهم.
                      اما مشکل دیگر این جاست که در این روش به خصوص در تایم پایین نمیتوان از قبل هشدار شکل گیری موقعیت را داد و تقریبا باید به صورت لحظه ای تصمیم ورود به بازار را گرفت. اگر شما برنامه خاصی برای دنبال کردن چارت و اعلام موقعیت ها دارید بفرمایید تا به آن عمل کنیم.
                      با تشکر.
                      موفق باشید.

نظر

• سلام و درود

یورو دلار تایم 1 دقیقه . فکر میکنم تا بعد اظهر امروز بتوان بازم از این جفت ارز سود گرفت

[IMG][/IMG]

نظر

• طلا 5 دقیقه

[IMG][/IMG]

نظر

• دلار فرانک تایم 15 دقیقه

[IMG][/IMG]

نظر

• یورو ین تایم 15 دقیقه

[IMG][/IMG]

نظر

• CADJPY

موقعیت در حال شکل گیری

ویرایش توسط senator : https://www.traderha.com/member/4108-senator در ساعت 02-06-2013, 12:45 PM
                                " سرانجامSymmetry بازار تبادلات ارزی را از پای در خواهد آورد "

نظر

پردازش ...
                                X