اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط emadshahin نمایش پست ها
    ocean عزیز
    شکست نفسی می فرمایید
    راجع به این موقعیت که دیشت قرار دادم ملاحظه می کنید که آخرین سقف نزولی با حرکت رو به بالای قیمت و تغییر فاز همزمان MACD از منفی به مثبت شکسته شده است. پس ما انتظار تغییر روند نزولی را داریم. حالا یا روند صعودی جدیدی شکل می گیرد یا وارد فاز اصلاحی و تراکمی می شویم.

پس از این تشخیص اولیه احتمال تشکیل الگوهای ریتریسمنتی که شامل گارتلی، بت، شارک، inv AB=CD، الگوهای 62 و 78 درصد فیبوناچی را می دهیم.
    سپس به اندیکاتورهای RSI , CCI و MACD هم دقت میکنیم تا ببینیم اثری از آرایشی که نشان از واگرایی مخفی مثبت داشته باشد می یابیم یا خیر؟

در تایم یک ساعته در نقاطی که مشخص کردم می توانیم اختلاف بین حرکت قیمت و مقادیر اندیکاتور CCI را مشاهده کنیم که نشان از واگرایی مخفی مثبت میدهد. ولی.... آیا این نقطه را می توان به پیوتی برای رسم فیبو ریتریسمنت در نظر گرفت؟؟؟

بله با دقت به تصویر فوق در تایم فریم 15 دقیقه MACD با تنظیمات کوتاه مدت (6.13.1) نقطه اول را به عنوان پیوت نشان می دهد. پس اقدام به رسم فیبو ریتریسمنت برای مشخص شدن سطوح مهم برگشتی می کنیم و با استفاده از تایم های پایین تر با روش زیگ زاگ اقدام به پوزیشن گیری می کنیم.

نکته مهمی که باید بگم اینه که بعد از گام اول که تشخیص تغییر روند است شناسایی الگو با استفاده از آرایش اندیکاتورهای CCI , RSI با تمرین و عادت به ساختار الگوها انجام می شوند. همچنین برای پوزیشن گیری سعی کنید حتما سیگنال پس از برخورد به سطوح فیبو استفاده شود. مانند مثال بالا که در نزدیکی قیمت به تراز کلیدی 78 درصد انجام شده و با ریسک حدود 5 پیپ تارگتی 55 پیپی را در اختیارمان گذاشت.
    امیدوارم مفید باشه برای دوستان عزیز باز هم با مثال های لایو سعی می کنم نکاتی اگه به ذهنم رسید رو حتما بگم.
    عماد جان تا چه تایمی اجازه ی پایین رفتن داریم چون اگر زیاد بریم پایین فکر کنم تمام برگشت ها رو بشه پیووت در نظر گرفت مخصوصا با مک دی تنظیمات کوچیک. آیا پایین تر از ام15 هم حق رفتن داریم؟؟؟

باز هم تشکر بابت زحمتت و پاسخ های کاملی که میدهی.

ارادتمند-----------امیر
    تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
      عماد جان تا چه تایمی اجازه ی پایین رفتن داریم چون اگر زیاد بریم پایین فکر کنم تمام برگشت ها رو بشه پیووت در نظر گرفت مخصوصا با مک دی تنظیمات کوچیک. آیا پایین تر از ام15 هم حق رفتن داریم؟؟؟

باز هم تشکر بابت زحمتت و پاسخ های کاملی که میدهی.

ارادتمند-----------امیر
      امیر جان
      حق با شماست از 15 دقیقه پایین تر رفتن کلا برای تشخیص پیوتها کار جالبی نست. بستگی داره کلا تحلیل اولیه ما توی چه تایمی باشه. اگر شکست پیوتها در تایم هفتگی باشه مسلما تایم 15 دقیقه تایم خوبی نیست. من خودم شخصا به ساختار بازار دقت می کنم . نقطه که انتخاب می کنیم باید نسبت به حرکت قبلی خود روی یک تراز فیبو قوی باشه. به قول جناب مشهوری نژاد بعضی وقتا بهتره برای پیدا کردن پیوت و نقطه چرخش از مانیتور فاصله بگیریم.

نظر

• مثالی از gbpusd در تایم روزانه
        برای دید بهتری که تایم H4 در مقایسه با دیلی از لحاظ تشخیص پیوت ها می دهد به این تایم با ستینگ بلند مدت MACD مراجعه می کنیم.
        در ابتدا با شکست کف نارنجی رنگ انتظار داشتیم روند نزولی شود که قیمت با شکست سریع سقف مجددا به روند صعودی بازگشته است. لذا می توانیم در این بازگشت اخیر به دنبال الگوهای بازگشتی باشیم.

در اندیکاتور CCI در تایم روزانه آرایش واگرایی مخفی مثبت مشاهده می شود. همینطور الگوی AB=CD inv مشاهده می شود. و قیمت روی سطح 78.6 درصد می باشد. انتخاب تایم پایین تر با توجه به الگوی شکست کانال های زیگ زاگ می تواند به عهده خود معامله گر و میزان ریسک پذیری وی داشته باشد.

در صورت نزول بیشتر و استاپ خوردن پوزیشن روی این سطح می توان روی سطح 88.6 درصد باز هم در صورت تریگر وارد خرید شد. بعد از رسیدن به تارگت الگو میتوانیم جهت دستیابی به آخرین سقف به صورت ریسک فری دنبال کنیم.

در حال حاضر تایم 1 دقیقه بهترین تریگر را از لحاظ ظاهری و ریسک به ریوارد داده است... 18 پیپ ضرر در برابر 400 پیپ سود فکر کنم خیلی جذاب باشه

ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 07-02-2013, 06:21 PM

نظر

• یک مثال دیگر

ابتدا این تحلیل زیبای جناب روبین عزیز رو ببینید. الگوی گارتلی در NZDJPY
          http://forum.broker-fa.com/f35/nzd-j...html#post75045

خوب حالا با این نکاتی که به اونا پرداختیم می تونستیم این پوزیشن زیبا رو با ریسک حداقلی و هدف حداکثری بگیریم. در تایم 1 ساعته شکست روند رو میشه دید. در تایم 4 ساعتع آرایش مورد نظر برای واگرایی مخفی مثبت رو اندیکاتور CCI نشون داده. الگوی شکل گرفته گارتلی هست.

ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 07-02-2013, 06:25 PM

نظر

• و یک مثال دیگه برای امروز به طور زنده
            EURJPY در تایم 15 دقیقه تغییر روند و آرایش واگرایی مخفی منفی در CCI به همراه الگوی AB=CD INV تریگر با شما. بهتره از تایم 1 دقیقه تریگر بگیرید. هدف اول هدف الگو سپس تست کف

ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 07-02-2013, 06:26 PM

نظر

• سلام

آقا عماد با توجه به تحلیل شما من میتونم امید به تریدم در مسابقه داشته باشم همون بای پوند به دلار؟

نظر

• امیدوارم بالارو بشه!!!

نظر

• سلام و درود

با توجه به تحلیل جناب نیما http://forum.broker-fa.com/f65/%D8%A...html#post75143 اگر سیگنال زیر صادر شود موقعیت خرید بسیار خوبی را ایجاد خواد کرد .

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                  گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                  آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                  پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                  پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                  پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• Usdcad

شروط مورد نظر را دارد. روی سطوح فیبو میتوان به فروش فکر کرد.

نظر

• من تا وقتی تشکرم درست نشه هی لفظی تشکر میکنم. ممنون جناب یزدی و عماد عزیز

این رو هم یه نگاه می اندازید؟؟؟

ارادتمند-------------امیر
                      تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• با روشی که گفته شد همخونی داره امیر جان روی سطح 78 اگه تایم پایین تریگر داد می تونی خرید کنی...

البته از این منظر هم میشه بهش نگاه کرد. یعنی تغییر روند صعودی را داریم. باید یک بار دیگر کف 5800 تست بشه. مگر اینکه اصلاحی از نوع مثلث باشه و طبق تحلیل شما ادامه صعود رو داشته باشیم در آینده نزدیک

پس اگه روی سطح 78 درصد سیگنال خرید داد در مدیریت پوزیشن بهتره ریسک نکنیم
                        ویرایش توسط Emad Sh : https://www.traderha.com/member/6443-emad-sh در ساعت 07-03-2013, 01:26 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط emadshahin نمایش پست ها
                          با روشی که گفته شد همخونی داره امیر جان روی سطح 78 اگه تایم پایین تریگر داد می تونی خرید کنی...

البته از این منظر هم میشه بهش نگاه کرد. یعنی تغییر روند صعودی را داریم. باید یک بار دیگر کف 5800 تست بشه. مگر اینکه اصلاحی از نوع مثلث باشه و طبق تحلیل شما ادامه صعود رو داشته باشیم در آینده نزدیک

پس اگه روی سطح 78 درصد سیگنال خرید داد در مدیریت پوزیشن بهتره ریسک نکنیم
                          با سلام

رو بسیار قوی و کاراکدی به نظر میاد فقط یه سوال فقط روی درصد 78.6 باید منتظر بود ؟؟
                          و اینکه تنظیمات macd فقط باید default متتریدر باشه با اگه سریعترش کنیم و موقعیت ها بیشتر شه ممکنه دقت روش بیاد پایین ؟؟

نظر

• 3 تنظیم برای macd مورد نظر هست همزمان اگر استفاه بشه تا بهترین رو بشه انتخاب کرد. مثلا ممکنه بعضی جاها تنظیمات سریع تغییر فاز داشته باشه ولی پیوت خاصی رو نشون نده. با تجربه و کار بیشتر میشه دید بهتری بدست آورد.

نسبت های فیبو رو توی بخش اول توضیحاتم گفتم. نسبتهای 50 62 78 88 مهم هستند که ارتباط با الگوهای بازگشتی دارند

نظر

• سلام و درود

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                              من تا وقتی تشکرم درست نشه هی لفظی تشکر میکنم. ممنون جناب یزدی و عماد عزیز

این رو هم یه نگاه می اندازید؟؟؟

ارادتمند-------------امیر
                              ممنون از امیر خان و تشکر از آقا عماد همانطور که امیر خان اعلام داشتند پتانسیل های برگشت وجود دارد اما تغییر روند را هم نباید دور از ذهن داشت تصویر زیر سیگنال تایم 1 دقیقه را با 12 پیپ استاپ نشون میده با رعایت مدیریت سرمایه و تریل کردن میتوان از پوزیشن خرید بهره برد .

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                              سلام و درود

با توجه به تحلیل جناب نیما http://forum.broker-fa.com/f65/%D8%A...html#post75143 اگر سیگنال زیر صادر شود موقعیت خرید بسیار خوبی را ایجاد خواد کرد .

همانطور که موقعیت چهارساعته را اعلام کردیم گرفتن تریگر در تایم یک دقیقه را میتوان ملاحظه نمود با 20 پیپ استاپ

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 07-03-2013, 01:46 PM
                              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                              گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                              آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                              پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                              پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                              پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• سوال

نوشته اصلی توسط emadshahin نمایش پست ها
                                مثالی از gbpusd در تایم روزانه
                                برای دید بهتری که تایم H4 در مقایسه با دیلی از لحاظ تشخیص پیوت ها می دهد به این تایم با ستینگ بلند مدت MACD مراجعه می کنیم.
                                در ابتدا با شکست کف نارنجی رنگ انتظار داشتیم روند نزولی شود که قیمت با شکست سریع سقف مجددا به روند صعودی بازگشته است. لذا می توانیم در این بازگشت اخیر به دنبال الگوهای بازگشتی باشیم.

در اندیکاتور CCI در تایم روزانه آرایش واگرایی مخفی مثبت مشاهده می شود. همینطور الگوی AB=CD inv مشاهده می شود. و قیمت روی سطح 78.6 درصد می باشد. انتخاب تایم پایین تر با توجه به الگوی شکست کانال های زیگ زاگ می تواند به عهده خود معامله گر و میزان ریسک پذیری وی داشته باشد.

در صورت نزول بیشتر و استاپ خوردن پوزیشن روی این سطح می توان روی سطح 88.6 درصد باز هم در صورت تریگر وارد خرید شد. بعد از رسیدن به تارگت الگو میتوانیم جهت دستیابی به آخرین سقف به صورت ریسک فری دنبال کنیم.

در حال حاضر تایم 1 دقیقه بهترین تریگر را از لحاظ ظاهری و ریسک به ریوارد داده است... 18 پیپ ضرر در برابر 400 پیپ سود فکر کنم خیلی جذاب باشه

در عکس اول موقعیت اول از چپ تریگر نداد و Fail شد درسته آقا عماد ؟؟؟

نظر

پردازش ...
                                X