اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
    همانطور که در چارت ماهانه مشاهده میشود پس اشباع زیگ نزولی در 1 ژوئیه 2012 در قیمت 1.2042 قیمت سیکل صعودی خود را آغاز نمود که پس از شکست تراز 50 درصد فیبو سیکل صعودی ظاهر گردید که پس از ظهور زیگ به جهت حرکت صعودی کندل ها قیمت به حال اصلاح درامد که با دو کندل در 57 درصد فیبو و در قیمت 1.2750 با حمایت مواجه شد و با یک کندل اینگلف صعودی به این اصلاح پایان داد و مجددا" وارد سیکل صعودی خود گردید اما این صعود بواسطه خبر های فاندامنتالی آمریکا با یک حالت رنج توام گردید اما همانطور که از آرایش کندل ها پیداست کندل ها دارای کف و سقف بالاتر نسبت به یکدیگر می باشند که حکایت از توامندی قدرت خریداران ماهانه نسبت به فروشندگان می باشد لذا تا زمانی که کندل ها با سقف و کف بالاتر مواجه هستند هم چنان سیکل ما صعودی می باشد تا اشباع زیگ تایم ماهانه . و انتظار داریم تا مقاومت مورب نزولی تایم ماهانه صعود را شاهد باشیم .
    و زمانی که برای این صعود متصور است 31 ژانویه 2014 لغایت 30 ژوئن 2014 می باشد .
    از نظر اندیکاتوری نیز همانطور که در مک دی مشاهده میشود واگرای مثبت ملاحظه میشود و همینطور سیگنال خرید با کج شدن سر مک دی صادر گردیده .
    نتیجه اینکه تا زمانی که حمایت 1.2042 از پایین شکسته نشود هم چنان سیکل صعودی به قوت خود باقی خواهد بود .

پس ار ماهانه به تایم هفتگی رفته مشاهده میکنیم که پس از صعود از 1.2042 در 22 ژوئیه 2012 تا 1.3711 مورخ 27 ژانویه 2013 صعود نمود که با توجه به اینکه 50 درصد سیکل قبلی شکسته شد برای صعود بیشتر نیاز به نیروی مجدد داشته لذا به میزان 57 درصد زیگ صعودی خود را اصلاح نموده تا قیمت 1.2750 مورخ 31 مارس 2013 و پس از آن مجددا" به سیکل صعودی خود بازگشته و همانطور که از کندل ها پیداست با توجه به حالت رنج صعودی اما قدرت خریداران از کندل های صعودی به خوبی نمایان می باشد لذا نظر به قوانین زیگ زاگ که اصولا" هر زیگ تایم بالا از چند زیگ زاگ تایم پایین تر تشکیل میشود انتظار داریم که این زیگ سوم تایم هفتگی قادر به شکتن سقف خود در 1.3711 باشد تا ادامه این زیگ در مسیر اشباع زیگ تایم ماهانه قرارگیرد. لذا تا زمانی که کف 1.2750 شکسته نشود امیدواری در جهت صعود زیگ زاگ وجود خواهد داشت .
    بر اساس قوانین فیبو ناچی هر گاه قیمت از 50 درصد برگردد تا 100 پروجکشن خود باید حرکت نماید پس بر اساس این قانون انتظار داریم که این صعود تا 1.4414 ادامه پیدا کند . و همانطور که مشاهده میکنید این تراز هم پوشان با 78 درصد ریترسمینت تایم ماهانه نیز می باشد .
    از نظر زمانی ظرف زمانی که میتوان متصور بود 11 اکتبر 2013 لغایت 14 فوریه 2014 می باشد . از نظر ایندیکاتور مک دی نیز مشاهده میشود که که هستوگرام ها با کج شدن در حال عبور از خط صفر می باشند که باز حکایت از صعود را دارد.

پس از هفتگی به تایم دیلی رجوع کرده ملاحظه میکنیم که قیمت پس از رشد از 1.2042 در تایم ماهانه با یک زیگ در تایم هفتگی با 3 زیگ و تایم دیلی با 13 زیگ مسیر صعود خود را در حال طی کردن می باشد . همانطور که مشاهده میشود زیگ 13 تایم دیلی با یک مقاومت زمانی 17 ژوئن و قیمتی 1.3440 که بر روی تراز 1.272 اکسپنشن و 0.618 ریترسمینت نسبت به زیگهای قبلی خود قرار دارد متوقف گردیده و انتظار اصلاح قیمت تا 1.2969 لغایت 1.2929 که هم پوشان 100 پروجکشن و 78 درصد ریترسمینت زیگ 13 را داشته باشیم و زمانی که برای این اصلاح متصور هستیم 4 ژوئیه لغایت 15 ژوئیه می باشد که پس از آن مجددا" وارد سیکل صعودی شویم . با توجه به اینکه زیگ شماره 14 تایم دیلی هنوز بر روی چارت نمایان نشده است لذا انتظار داریم در تایم های پاینتر حرکتهای زیگزاگی صعودی و نزولی را برای سپری کردن تایم مورد نیاز و رسیدن به ترازهای متصوره را داشته باشیم که برای این منظور به آنالیز تایم های پاینتر خواهیم پرداخت .
    از نظر ایندیکاتور مک دی همانطور که مشاهده میشود با کج شدن هستوگرام به سمت پایین سیگنال فروش صادر گردیده

از تایم دیلی به تایم 4 ساعته رجوع میکنیم مشاهده میشود که یک زیگ صعودی تشکیل که در محدوده 50 درصد ریترسمینت متوقف گردیده گفتیم که در تایم دیلی هنوز زیگ نزولی تشکیل نگردیده و انتظار داریم یک زیگ اصلاحی تایم دیلی حداقل از 3 زیگ تایم 4 ساعته تشکیل شود پس میتوانیم به این نتیجه برسیم که زیگ شماره 1 تشکیل گردیده و باید منتظر زیگ شماره 2 صعودی باشیم با توجه به اینکه اصلاحی های 3 موجی را در قالب AB=CD میبینیم پس اگر قیمت موفق به شکست تراز 50 درصد خود نشود انتظار صعود تا 1.3258 لغایت 1.3295 را داریم و سپس از آن محدوده انتظار نزول تا 1.2953 که تراز تایم دیلی هم بوده را داریم که در نهایت با 3 زیگ تایم چهارساعته و یک زیگ تایم دیلی روبرو خواهیم شد .
    از نظر ایندیکاتور مک دی نیز مسیر نزولی را تایید نموده و با توجه به حرکت شارپ هم چنان در سیگنال نزولی قرار دارد .
    از نظر زمانی در صورتی که اصلاح از اهمین محدوده صورت پذیرد انتظار داریم مسیر صعودی تا 2 جولای لغایت 10 جولای پایان پذیرد و سپس وارد سیکل نزولی گردد

ار منظر شما چه نقدی بر این تحلیل میتوان داشت . منتظر نظرات سازنده دوستان هستم .

موفق باشید
    با سلام ودرود
    استاد فوقالعاده بود من که به شخصه کیف کردم
    ممنون
    همیشه به فکر فردایمان هستیم غافل از این که داشته های امروز آرزو های دیروز است

نظر

• با سلام خدمت اقای یزدی و دیگر دوستان
      طبق نظر فاندامنتالی و همچنین جهت تحلیل تکنیکال بزرگان بازار یورو دلار را نزولی متصور هستند حرکت نزولی یورو دلار تازه شروع شده
      ارادت
      (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• سلام

جناب یزدی عزیز انصاف ندیدم که فقط به یک تشکر بسنده کنم. تحلیل بسیار زیبا و جامعی است همانطور که فبلا هم عرض کردم روش زیگزاگ را یک روش پایه و در جهت تئوری امواج میدانم که به تنهایی و یا با تلفیق روش های دیگه میتونه بسیار سودمند باشد.باز هم از جابعالی تشکر فراوان دارم. در ضمن از نظر شمارش الیوتی نیز من کاملا با نظر شما در مورد صعود قیمت موافقم ولی به هر حال چون جهت را در نهایت حرکت قیمت که برخاسته از بالانس فشار بین خریداران و فروشندگان است تعیین میکند باید در استراتژی ورود به بازار خود پیشبینی هر اتفاقی انجام شود.

با ارادت فراوان و آرزوی موفقیت روز افزون برای شماو دوستان عزیز

نظر

• نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
          با سلام خدمت اقای یزدی و دیگر دوستان
          طبق نظر فاندامنتالی و همچنین جهت تحلیل تکنیکال بزرگان بازار یورو دلار را نزولی متصور هستند حرکت نزولی یورو دلار تازه شروع شده
          ارادت
          نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
          سلام

جناب یزدی عزیز انصاف ندیدم که فقط به یک تشکر بسنده کنم. تحلیل بسیار زیبا و جامعی است همانطور که فبلا هم عرض کردم روش زیگزاگ را یک روش پایه و در جهت تئوری امواج میدانم که به تنهایی و یا با تلفیق روش های دیگه میتونه بسیار سودمند باشد.باز هم از جابعالی تشکر فراوان دارم. در ضمن از نظر شمارش الیوتی نیز من کاملا با نظر شما در مورد صعود قیمت موافقم ولی به هر حال چون جهت را در نهایت حرکت قیمت که برخاسته از بالانس فشار بین خریداران و فروشندگان است تعیین میکند باید در استراتژی ورود به بازار خود پیشبینی هر اتفاقی انجام شود.

با ارادت فراوان و آرزوی موفقیت روز افزون برای شماو دوستان عزیز
          سلام و درود

ارادت خدمت همه اساتید و سروران بزرگوارم . من هم دقیقا" با نظر شما موافقم و همیشه باید در بازار خود را برای هر اتفاقی آماده ساخت . در خصوص نظر دوست بسیار خوبم k1332 باید عرض کنم همانطور که در تحلیل ماهانه و هفتگی مشاهده کردید تاثیر فاندامنتال را از نظر دور ندانستیم و علت رنج شدن بازار را تاثیر همین اخبار قرار دادیم اما تا کنون گفتیم که بر اساس روند بازار و کندل های بلند مدت اخبار هنوز موفق به شکست کف های خود نشدند پس میتونه نظر صعودی بودن را تا کف ها شکسته نشه مد نظر داشت .
          و تشکر از AMOALEMAN عزیر منهم خود را برای هر اتفاقی آماده میسازم شما سرور بزرگوار خوب میدانید که اگر روند بخواد برگردد یقینا" باید اول حمایتهای خود را بشکند تا بتوان به برگشت روند فکر کرد به همین دلیل برای اینکه صحبت از صعود دوستان و بزرگواران خواننده را منحرف نگرداند در تحلیل ها به سطوح حمایتی که میتونه موثر در برگشت باشه اشاره نمودم تا از نظر ها مخفی نماند .که در صورت شکست هر یک از کف ها در تایم خودش باید به استراتزی نزولی در همان تایم فکر کرد .
          از اینکه دوستان با مشارکت خودشون و به چالش کشیدن مباحث باعث رشد و ترقی حقیر میشوند کمال سپاس را دارم . و امیدوارم نظرات و مشارکت دیگر عزیزان را جهت درک بهتر و آموزه های بیشتر داشته باشیم .
          در ضمن نکته ای که بارها اشاره شده و لازم میدونم که بازهم اشاره ای داشته باشم اینکه تجربه به من نشون داده که اگر زیگهای زوج موفق به شکست کف و یا سقف زیگهای فرد خود نشوند هرگز روند تغییر نخواهد کرد و شکست کف و یا سقف توسط زیگ دوم فقط اصلاحی در جهت تایم بالاتر می باشد . و پس از اصلاح مجددا" به مسیر اصلی خود باز خواهد گشت .

بدرود
          ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 06-23-2013, 11:31 AM
          آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
          گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
          آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
          پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
          پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
          پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار جناب یزدی عزیز
            در خصوص چارت هفتگی من نظری دارم که خواهش می کنم اعلام نظر فرمائید.
            در تایم هفتگی یک الگوی هارمونیک در حال تکمیل است که به دلیل اینکه B بین 50 درصد و 56.4 درصد قرار گرفته است، میتوان آن را هم گارتلی و هم بت تصور کرد. ترازهای PRZ مربوط به گارتلی در محدوده 1.35008 و ترازهای PRZ مربوط به بت در محدوده 1.35973 قرار دارد که در صورت برگشت قیمت از محدوده فعلی یعنی از 1.31020 و برخورد به این سطوح احتمال عکس العمل وجود دارد. در صورتیکه قیمت از محدوده های فعلی بازگشت کند، یک ABCD هم در ضلع CD الگوی هارمونیک تشکیل می گردد که علاوه بر تقویت الگو، سطوح 78.6 و 88.6 آن روی PRZ های الگوهای گارتلی و بت قرار می گیرند.
            روند قبلی این الگو در همین تایم فریم رنج بوده ولی در یک کانال نزولی با شیب ملایم در حال حرکت است.
            بسیار سپاسگزار می شوم که نظر خود را اعلام بفرمائید.
            Chart EURUSD, W1, 2013.06.24, Persepolis Capital Management DMCC, MetaTrader 4, Demo - MetaTrader Trading Platform Screenshots

نظر

• نوشته اصلی توسط Noosha نمایش پست ها
              با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار جناب یزدی عزیز
              در تایم هفتگی یک الگوی هارمونیک در حال تکمیل است که به دلیل اینکه B بین 50 درصد و 56.4 درصد قرار گرفته است، میتوان آن را هم گارتلی و هم بت تصور کرد. ترازهای PRZ مربوط به گارتلی در محدوده 1.35008 و ترازهای PRZ مربوط به بت در محدوده 1.35973 قرار دارد که در صورت برگشت قیمت از محدوده فعلی یعنی از 1.31020 و برخورد به این سطوح احتمال عکس العمل وجود دارد. در صورتیکه قیمت از محدوده های فعلی بازگشت کند، یک ABCD هم در ضلع CD الگوی هارمونیک تشکیل می گردد که علاوه بر تقویت الگو، سطوح 78.6 و 88.6 آن روی PRZ های الگوهای گارتلی و بت قرار می گیرند.
              روند قبلی این الگو در همین تایم فریم رنج بوده ولی در یک کانال نزولی با شیب ملایم در حال حرکت است.
              Chart EURUSD, W1, 2013.06.24, Persepolis Capital Management DMCC, MetaTrader 4, Demo - MetaTrader Trading Platform Screenshots
              سلام و درود

تحلیل جامع و زیبایی بود اما باید منتظر بود تا ببینم آخرین کفی که برای برگشت میسازد از چه محدوده ای خواهد بود و ایا اینکه این برگشت موفق به شکست سقف 1.3415 میشود یا خیر تا بتوان در مورد اینکه آیا هارمونیک هنوز معتبر هست یا خیر تصمیم گرفت .

موفق باشید
              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• بسیار سپاسگزارم استاد.

نظر

سلام

لطفا برای آپلود عکس از سایت زیر استفاده کنید :

PCM File Upload

مرسی
                  با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• سلام و درود جناب مصطفی
                    هر چه تلاش کردم متاسفانه عکس آپلود نشد، مجبور شدم که لینک را قرار بدهم.
                    باز هم از راهنمایی شما سپاسگزارم.

نظر

تصویر به صورت زیر اصلاح می گردد.

با تشکر از بذل توجه شما.

نظر

• EUR/JPY M1

نظر

• نوشته اصلی توسط farzan20 نمایش پست ها
                          EUR/JPY M1

نتیجه

نظر

• سودت مبارک باشه فرزان جان ولی خداییش چه هر چی نگاه میکنم ربطش رو به زیگزاگ نمیفهمم. اگر توضیح بدی ممنونت میشم. چون یکی از پوزها رو 14 پیپ زیر ورود زیگزاگ بستی اون یکیش هم فکر کنم اگر با تریگر زیگزاگ وارد میشدی اسپردش هم صفر نمیشد. من ده دقیقه است دارم نگاش میکنم و گیج میزنم.

ارادتمند---------امیر
                            تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                              سودت مبارک باشه فرزان جان ولی خداییش چه هر چی نگاه میکنم ربطش رو به زیگزاگ نمیفهمم. اگر توضیح بدی ممنونت میشم. چون یکی از پوزها رو 14 پیپ زیر ورود زیگزاگ بستی اون یکیش هم فکر کنم اگر با تریگر زیگزاگ وارد میشدی اسپردش هم صفر نمیشد. من ده دقیقه است دارم نگاش میکنم و گیج میزنم.

ارادتمند---------امیر
                              امیر جان مخلصم

حق با شماست. بر مبنای اندیکاتور شکست قیمت توسط زیگها نیست بلکه با توجه به خطوط حمایت و مقاومت و تشکیل دره و قله
                              پس از آن توسط اندیکاتور اصلی زیگ زاگ است.

یک تریدر خوب می توانست در محدوده بین حمایت و مقاومت که در تصویر مشخص است، حدود 120 پیپ کسب کند. من چون تریدر خوبی نیستم حدودا نصفش رو شکار کردم.

ویرایش توسط farzan20 : https://www.traderha.com/member/3860-farzan20 در ساعت 06-25-2013, 12:38 AM

نظر

• سلام و درود

AUDCAD_H1

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 06-26-2013, 06:36 PM

نظر

پردازش ...
                                X