اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• چگونه با روند همراه شویم

سلام و درود
    شاید برای خیلی هاسوال باشد که چگونه میشود با روند همراه شد امروزه خیلی از تریدر ها برای اینکه متوجه روندبشوند متوصل به ابزار ها و اندیکاتور های متعددی میشوند و از اسیستم های پیچیده برای تشخیص روند استفاده میکنند . غافل از اینکه این سیستم های پیچیده بقدری اما و اگر در ذهن تریدر ایجاد میکند که بیشتر اوقات یا تریدر را به دلیل شک و تردید های زیاد از ترید وا داشته و یا باز هم منجر به تصمیم های اشتباه میشود . همیشه میشنویم که میگویند روند دوست شماست به کرات این جمله را خوانده و یا شنیده ایم اما با خود میگیم این روندی که قابل شناسایی نیست چگونه میشود با هاش دوست بود . در این جا میخوام بگم که شناسایی روند کار دشواری نیست فقط کافی است که یک دید ساده نگری به چارت داشته باشید و از چارت برای خود هیولا نسازید و به خود اعتماد کنید و خودتان را باور داشته باشید به تصمیم خود احترام بگذارید , ترس و شک تردید را از خود دور نگه دارید آنوقت می بینید که چقدر راحت میتوانید با روند رفیق شده و از آن بهره ببرید .
    در این مبحث میخواهیم ببینیم که با دو ابزار ساده چگونه میتوانیم روند ها رو تشخیص دهیم و با آن ها همراه شویم .
    همانطور که میدانید و بارها در پستهای قبلی اشاره کردیم با بهره گیری از زیگ های تایم بالاتر میتوانیم در تایم پایینتر ترید کنیم عده ای از دوستان به کرات سوال دارند که چگونه میتوان اشباع زیگ را متوجه شد و از آن در مسیر درست استفاده نمود .
    در تصویر زیر چارت 4 ساعته را میتوانید مشاهده کنید قسمت سبز رنگ مدت زمان یک زیگ نزولی در تایم دیلی را نشان میدهد . همانطور که ملاحظه میکنید یک زیگ نزولی از چندین زیگ 4 ساعته تشکیل شده است . اما چگونه میتوان از اینها بهره برد؟ زمانی که زیگ صعودی قله جدیدی را می سازد مشاهده میکنید که در تایم چهارساعته با برگشت قیمت مواجه میشود و اولین زیگ 4 ساعته ما قادر میشود کف جدیدی را ایجاد نماید و اولین بازوی نزولی ما بزرگتر از بازوی قبلی خود می باشد که میتواند دلیلی بر نزولی شدن روند باشد پس این سیگنال به ما میگوید که تا ایجاد زیگ نزولی در تایم دیلی ما میتوانیم از سقف های تایم های پاینتر برای ورود به پوزیشن فروش استفاده نماییم .حال با استفاده از ابزار فیبو ناچی بر روی بازوی صعودی زیگ تایم دیلی یک اکسپنشن از نقطه A به B رسم میکنیم و زمانی که قیمت در یکی از تراز های فیبو کف جدیدی می سازد منتظر ایجاد زیگ صعودی اصلاحی تا تراز بالایی شده و تراز بالایی را بعنوان محدوده ورود به پوزیشن فروش برای خود قرار میدهیم و با یک مدیریت سرمایه ساده مشاهده میکنید که بیش از 10 مورد امکان ورود برای پوزیشن برای ما محیا بوده و میتوانستیم حداقل تا 78 درصد فیبو و در صورت شکست تا 127 درصد و در صورت شکست تا 162 درصد از این موج نزولی بهره لازم را برده و حدود 950 پیپ فقط با گرفتن یک بازوی زیگ تایم دیلی از 1/2 2013 الی 4/4/2013 کارسازی نموده و موج سواری نماییم .
    حال مشاهده کنید که روند به چه راحتی میتواند دوست و یار ما باشد و ما هم با یک دید ساده و ابزار ساده میتوانیم از همنشینی این دوست با وفا از زندگی و کار خود لذت کافی را ببریم .
    اینن مثال را من در تایم دیلی و 4 ساعته تهیه کردم و شما میتوانید با استفاده از همین قوانین (که قبلا" در تاپیک عرض کرده بودم و فقط بخاطر یادآوری برای دوستان تازه وارد و سوالهای مطرح شده بیان داشتم ) در هر تایم فریمی که حوزه کاری خود و استراتژی معاملاتی شما می باشد پیاده سازی نمایید .
    امیدوارم این مطالب بتونه در راه سودآوری معاملات شما مفید و کارساز قرا گیرد .
    با آرزوی موفقیت تک تک شما عزیزان

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 04-18-2013, 08:55 AM
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• مهندس جان هر مطلب شما یک بار و دوبار خوندن کمه از بس هر جمله پر از نکات زیبا و ظریف هست ، بابت زحماتی که برای ما میکشید تشکر میکنم و زدن دکمه تشکر و لایک نتونستم کفایت کنم.

پیروز باشید
      آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• با سلام و خسته نباشید

جناب اقای یزدی با تشکر فراوان از زحمات شما.راستش من چندین سال است که با الیوت کار میکنم و بسیار به تئوری امواج معتقدم ولی این روش جنابعالی که بنظر من بر گرفته از تئوری امواج است بسیار کارا و در عین حال ساده است.به شما صمیمانه تبریگ گفته وبرایتان آرزوی موفقیت دارم و از دوستان عزیزم تقاضا مندم که با این روش ارتباط بزقرار نمایند چرا که اساس بازار بر همین روش استوار است و موجب موفقیت دوستان خواهد شد.

ارادتمند دوستان

نظر

• salam

چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

• درود و دست مریزاد بر شما جناب یزدی عزیز

توضیحاتی که در پست 826 فرمودید کاملا روشن و راهگشا بود.
            فقط برای بنده چند ابهام وجود داره،از جمله:

- وقتی یک زیگ در یک تایم بالا رو دنبال میکنیم و در تایم پایینتر محدوده ورود رو پیدا کردیم(مانند مثال شما در پست 826)،در همون تایم منتظر تریگر ورود میمونیم یا لازم هست که برای دریافت تریگر به تایمهای پایینتر هم رجوع کرد؟اگه لازم هست،تا چند تایم پایینتر میتونیم بریم؟

متشکرم
            برای موفق شدن سه راه وجود داره

نفر اول باشی
            باهوش باشی
            تقلب کنی

نظر

• نوشته اصلی توسط Mohammad-H نمایش پست ها
              EUR USD

تی پی +20 پیپ لمس شد
              نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

• نوشته اصلی توسط ahmad5772 نمایش پست ها
                درود و دست مریزاد بر شما جناب یزدی عزیز

توضیحاتی که در پست 826 فرمودید کاملا روشن و راهگشا بود.
                فقط برای بنده چند ابهام وجود داره،از جمله:

- وقتی یک زیگ در یک تایم بالا رو دنبال میکنیم و در تایم پایینتر محدوده ورود رو پیدا کردیم(مانند مثال شما در پست 826)،در همون تایم منتظر تریگر ورود میمونیم یا لازم هست که برای دریافت تریگر به تایمهای پایینتر هم رجوع کرد؟اگه لازم هست،تا چند تایم پایینتر میتونیم بریم؟

متشکرم
                درود برشما
                بستگی با تایم بالایی که انتخاب میکنید دارد . فرضا" اگر شما زیگ نزولی تایم دیلی را دنبال میکنید مسلما" سقف های اصلاحی تایم 4 ساعته مد نظر می باشد حال زمانی که محدوده سقف تایم 4 ساعته را شناسایی کردید در محدوده پی آرزد خود میتوانید حتی در تایم یک دقیقه هم اگر سیگنال ورود دریافت کردید وارد شوید بستگی به روحیات تریدری خود شما دارد که با چه تایمی بیشتر میتوانید ارتباط برقرار کنید .
                بازم تاکید میکنم که فقط سقف اصلاحی یک تایم پاینتر میتواند مفید باشد .

موفق باشید
                آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• جناب یزدی عزیز
                  عرض ادب و احترام
                  از توضیحات عالی تون ممنونم . براتون آرزوی سلامتی ، موفقیت و شادی دارم .

ارادتمند نوشا

نظر

• در اینجا لازمه از آقا مصطفی بخاطرهمراهی هر روزشون با این تاپیک و البته همه فروم و قرار دادن موقعیتهای خوبشون در اینجا قدردانی کنم و از ایشون یه تقاضا هم داشته باشم.
                    آقا مصطفی اگه ممکنه در کنار موقعیتهایی که قرار میدین یه اشاره هم داشته باشین به اینکه این موقعیت در راستای تحلیل کدوم تایم هست و جهت در اون تایم فریم چی هست.این کار رو آقای یزدی در بعضی پستهاشون انجام میدن ودر یادگیری مبحث خیلی کمک میکنه.

با تشکر
                    برای موفق شدن سه راه وجود داره

نفر اول باشی
                    باهوش باشی
                    تقلب کنی

نظر

• یه قانون توی تریدهام برای خودم گذاشتم البته فعلا در حال تسته شاید عوض شد.

با هر چی میخوای تحلیل کن با زیگ زاگ مستر یزدی تریگر بگیر. از علی آقای عابدینی ممنونم که این تاپیک رو بهم معرفی کرد. دیگه از این به بعد با اجازه ی اساتید منم تریگرهای هم جهت تحلیلم رو میگذارم

ارادتمند----------امیر
                      تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• بابت تاخیر عذرخواهی میکنم، چند روزیست متاتریدرم قاطی داره و نتونستم زودتر تصویر قرار بدم

شرایط خرید: بر اساس زیگ تایم 1 ساعت بود

نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

• نوشته اصلی توسط h2opolo نمایش پست ها
                          salam

نتیجه +57+20

تشکر از جناب یزدی عزیز
                          چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

بابت تاخیر عذرخواهی میکنم، چند روزیست متاتریدرم قاطی داره و نتونستم زودتر تصویر قرار بدم

شرایط خرید: بر اساس زیگ تایم 1 ساعت بود

دوستان به نظر شما تا کجا پیش میره؟

نظر

دوستان به نظر شما تا کجا پیش میره؟

سلام و درود

تحلیل EURJPY

نظر

• جناب یزدی ممنون از شما بابت تحلیل eurjpy

نظر

پردازش ...
                                X