اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط mohammadi نمایش پست ها

آقای یزدی در چه مواقعی در اصلاحات ما شاهد یک زیگ و یا بیش از 3 زیگ هستیم.؟
    منتظر نظرات شما هستم.
    سلام و درود

برای جواب سوال میتوانید به مطالب پست 149 مراجعه نمایید
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• تایپیک دل انگیزیست
      گاهی زین به پشت

گاهی پشت به زین

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
        سلام و درود

برای جواب سوال میتوانید به مطالب پست 149 مراجعه نمایید
        سلام
        با عرض معذرت من نه سئوال و نه جواب را متوجه نشدم .؟...پست 149 نحوه کار اندیکاتور را شرح داده .!.........

نظر

• با سلام خدمت استاد بزرگوار جناب یزدی عزیز

امیدوارم هر جا که هستید سالم و سرحال باشید

سوالی داشتم از استاد بزرگوار

من فروم و پی دی اف آموزشی شما رو بارها و بارها خوندم و بر روی زیگزاگ کار میکنم و خداروشکر بسیار خوب باهش هماهنگ شدم اما سوال من اینه با توجه به تجربه استاد و همین طور صفحات اول فروم برای تشخیص بهتر اشباع زیگ استاد از استوکاستیک استفاده میکنند ؟ البته شاید به قول استاد یرای شما خوب باشه برای دیگران نه . اما میخوام استاد از لحاظ تجربه خودشون در برخورد با اشباع زیگ ها راهنمایی کنند .(( پست 62 استاد : من برای اینکه به اشباع زیگها اشراف پیدا کنم از اندیکاتور استوکاستیک با ستینگ 21-5-5 استفاده میکنم در تایم یک ساعته و در به همراه روند در بالای 50 درصد از کراس آنها برای پوزیشن بهره میبرم ))
          با توجه به تجربه شما macd میتواند با تنظیمات دیفالت نیز مفید باشد ؟
          اگر اندیکاتور دیگری نیز میتواند در تشخیص اشباع زیگ ها موثر باشد لطفا راهنمایی کنید .
          پیشنهاد شما کدام اندیکاتور است ؟ هما ن استوکاستیک ؟؟

با تشکر از زحمات شما

نظر

• سلام و درود
            عزیزان توجه داشته باشند استفاده از ایندیکاتور ها بستگی به تجربه خود شخص از آن ایندیکاتور و شناخت رفتاری آن دارد . استفاده من از یک ایندیکاتور ممکنه برای من مفید باشه اما برای شما نه. لذا سعی کنید از ایندیکاتوری استفاده کنید که بر روی زفتارش شناخت کافی داشته باشید . استو کستیک یک اسیلاتور تند رو است و مک دی کند رو . همه اینها به نوبه خود مفید هستند . میتوان از آر اس آی , استو کاستیک , مک دی , دی تی اسیلاتور , ....... غیره استفاده کرد . فقط سعی کنید از هر چی استفاده میکند شناخت رفتاری نسبت به آن پیدا کنید .

موفق باشید
            آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• با سلام
              استاد تذکر و نصیحت شما همیشه چراغ راه ما بوده و هست .چون در پی ادف آموزشی استاد از استوک صحبت کرده بودن اینجا من سوال کردم وگرنه تذکر استاد در فروم و پی دی اف آویزه گوش ما هست و فراموش نمیشود اصل قضیه که شما فرمودید کاملا صحیح هست هر تریدری با یکسری ایندیکیتور که نحوه عملکردش رو درک بکندبه تحلیل و ترید می پردازد . اما در بحث اشباع زیگ شما شخصا براساس تجربه ( البته استاد بعید میدونم نیازی به استوک داشته باشند ) استو ک را برای شناسایی بهتر اشباع در تایم 1 ساعته پیشنهاد داده بودبد .

(( ببخشید اگر نوشتن دوباره این سوال نسبت به پاسخ شما جسارت این شاگرد را میرساند ))
              ویرایش توسط ali.h110 : https://www.traderha.com/member/17436-ali-h110 در ساعت 12-14-2014, 11:06 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط ali.h110 نمایش پست ها
                با سلام
                استاد تذکر و نصیحت شما همیشه چراغ راه ما بوده و هست .چون در پی ادف آموزشی استاد از استوک صحبت کرده بودن اینجا من سوال کردم وگرنه تذکر استاد در فروم و پی دی اف آویزه گوش ما هست و فراموش نمیشود اصل قضیه که شما فرمودید کاملا صحیح هست هر تریدری با یکسری ایندیکیتور که نحوه عملکردش رو درک بکندبه تحلیل و ترید می پردازد . اما در بحث اشباع زیگ شما شخصا براساس تجربه ( البته استاد بعید میدونم نیازی به استوک داشته باشند ) استو ک را برای شناسایی بهتر اشباع در تایم 1 ساعته پیشنهاد داده بودبد .

(( ببخشید اگر نوشتن دوباره این سوال نسبت به پاسخ شما جسارت این شاگرد را میرساند ))
                سلام و درود

اول اینکه دوست عزیز بنده استاد نیستم و همانند شما دانشجو این مکتب هستم . اما امیدوارم جواب سوال خود را در تصویر زبر بیابید . با توجه به شناخت رفتاری استوک کراس های آن کمک زیادی میکند به تشخیص پایان زیگ زاگ .

نظر

• سلام
                  از اینکه راهنمای ما هستید و در این مسیر همیشه دست مارو گرفتین و بدونه خستگی پاسخگو بودید به شخصه کمال تشکر را دارم .

نظر

• سلام به دوستان و جناب آقای یزدی
                    منو ببخشید که نتوانستم تحلیل قبل را دنبال کنم هر چند مطالبی که ارائه می دهم دنبال تحلیلهای قبلی است . از دوستان و آقای یزدی خواهش میکنم نظر خود را در مورد این تحلیلها بگویند و به نظر آنها درست است یا نه تا اینکه بتوانیم با کمک همدیگر پوزیشن های خوبی بگیریم.
                    gbpusdچ

با توجه به اینکه پوند در حالت رنج قرار دارد اما به نظر بنده چون نتوانسته پیوت ماهانه خود را رد کند و زیگ چهار ساعته تشکیل شده فکر میکنم تا 127 درصد که بر روی پیوت ماهانه است برود که اگر این اتفاق بیافتد به احتمال زیاد از رنج خارج شده است.
                    eurusd

در یورو بر اساس تحلیل قبلی اصلاح زیگ تمام شده است منتظر هستیم که زیگ آخر را بزند و برای سل آماده شویم که به نظر بنده تا 127 درصد پیش برود.
                    usdchf

ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 12-16-2014, 09:55 AM دلیل: قرار دادن تصویر پلتفرم متفرقه

نظر

• eurjpy

در این ارز ما شاهد یک اصلاح ردر زیگ روزانه هستیم با توجه به اینکه زیگ چهار ساعته آخرین زیگ خود را زده است و اصلاح نیز کرده انتظار داریم تا 200 درصد برود
                      منتظر نظرات شما هستم
                      ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 12-16-2014, 09:57 AM دلیل: قرار دادن تصویر پلتفرم متفرقه

نظر

• نوشته اصلی توسط mohammadi نمایش پست ها
                        eurjpy

در این ارز ما شاهد یک اصلاح ردر زیگ روزانه هستیم با توجه به اینکه زیگ چهار ساعته آخرین زیگ خود را زده است و اصلاح نیز کرده انتظار داریم تا 200 درصد برود
                        منتظر نظرات شما هستم
                        با سلام خدمت شما
                        اینکه اولین زیگ 4ساعته نزولی کف قبلی را زده است را چگونه تحلیل میکنید؟
                        با تشکر

نظر

• سلام استاد یزدی گرامی

میدانم میگوئید من استاد نیستم اما از نظر من حتما استاد هستید.
                          در یک هفته اخیر 1800 پست این فروم را 4بار خوانده ام و خواستم صمیمانه و از اعماق وجود تشکری خالصانه را ازشما داشته باشم

بعد از 12 سال معامله و ترید در فارکس، این فروم و این زیگ زاگ دردانه جهانبینی مرا به بازار تغییرداده است .مثل کودکی در شهر بازی شوق و شعف دارم. الیوت برایم مانند شب یلدا شیرین شده است.

هرچند تا زمانی که این ذوق در اعماقم نفوذ کند و با تمرین و راهنمایی شما بزرگوار کاملا انس بگیرم راه زیاد است،مع الوصف چند سوال از خدمتتان داشتم

1-در مورد پیوت زمانی راهنمایی و یا مرچعی برای مطالعه لازم دارم

2-شما که تا کنون برزگواری فرمودید،زحمت کشیده توضیحاتی مبسوط در مورد ستینگ های استو در تایم های مختلف به خصوص ارز های مختلف ارائه بفرمائید.

3-در پست های اولیه اشاره ای به تفاوت زیگ در ارز های پر شتابی چون پوند و ین فرمودید و مژده اینده را دادید برای تفسیر اما من نیافتم

4- در پایان هر جند که میدانم لطف خود را کرده و راهی بی پایان جلو ما قرار دادید، اما میخواستم خواهش کنم یک ارز لایو را برای تچربه اموزی تازه واردان ،تحلیل کنید و در چند مرحله پیگیری های ان و ادامه تحلیل را قرار دهید

در پایان هر چند احساس در کلمات نمیگنجد ؛ باز از این لطف شما سپاسگذارم.

نظر

• با سلام و با اجازه استاد عزیزم در این پست میخوام کاربرد سه مولفه اندیکاتور زیگزاگ رو براتون بنویسم و امیدوارم بتونه در استفاده از این ابزار کمک شایانی به دوستان بکنه. در اندیکاتور زیگزاگ 3 تا ورودی داریم که در تنظیمات اندیکاتور میتونید ملاحظه بکنید :

1- ExtDepth که تنظیم دیفالت آن 12
                            2- ExtDeviation که تنظیم دیفالت آن 5
                            3- ExtBackstep که تنظیم دیفالت آن 3 میباشند.

حال این مولفه ها رو تک تک مورد بررسی قرار میدیم که این اعداد در واقع چه کاری برای ما انجام میدهند!!!
                            (من برای راحتی کار فقط سقف ها رو توضیح میدم که در کف ها خودتون میتونید برعکس در نظر بگیرید)

1- ExtDepth :
                            عدد 12 که مربوط به این گزینه است به این مفهوم است که اندیکاتور در بین 12 تا کندل به دنبال کندلی میگردد که بیشترین High رو داشته باشه. که در اینجا دو حالت ممکنه بوجود بیاد:
                            الف ) اگر در این محدوده 12 کندلی high جدید ثبت بشه شما یک زیگ در چارت مشاهده خواهید کرد.
                            ب ) اگر در این محدوده high نداشته باشیم (یعنی "های" قبلی که خارج از محدوده 12 کندلی ما هست و قبلا اتفاق افتاده هنوز به عنوان اولین "های" در نظر گرفته میشود)

2- ExtDeviation :
                            عدد 5 که مربوط به این ورودی است به این مفهوم میباشد که فرض میکنیم یک کف تشکیل شده و ما در انتظار تشکیل سقف هستیم. اگر در این فاصله 12 کندلی ، قیمت به اندازه 5 Point بالا برود سقف جدید تشکیل خواهد شد و اگر کمتر از این باشد اتفاقی نخواهد افتاد. (Point* آخرین عدد بعد از اعشار هست که من فکر میکنم اصولا در بروکرهای 4 رقمی و 5 رقمی باید نتیجه متفاوتی رو بده اگر دوستان زحمت چک کردن این مطلب رو بکشند ممنون میشم)

3- ExtBackstep :
                            عدد 3 که مربوط به این ورودی است ، اگر سقفی داشته باشیم و دوباره قیمت به بالا حرکت کند ، اندیکاتور به میزان 3 کندل به عقب برمیگردد و اگر سقفی در آنجا باشد آنرا بر میدارد و مقدار صفر به آن میدهد تا خطی ممتد داشته باشید.(علت اینکه در بعضی اوقات 2 سقف یا دو کف پشت سر هم میبینید به همین دلیل است که بیش از 3 کندل از آن نقطه حرکت داشته ایم و هر دو رو بعنوان سقف یا کف شناسایی کرده).

نکته : به عقیده بنده این اندیکاتور فقط سقفها و کف ها رو شناسایی میکنه و کاری به کار حجم نداره.

* : به دوستانی که به دنبال روشهایی برای استفاده از حجم در بازا هستند اکیدا توصیه میکنم که این کار بیهوده رو انجام ندهند من چیزی حدود 1 سال از وقتم رو در این مورد هدر کردم، توضیح اینکه : حسابهای ECN مختلفی رو در بروکرهای مختلف حتی معتبرترین بروکرهای دنیا باز کردم ولی کاش این کار رو زود تر از اینکه کلی محاسبات طاقت فرسا انجام بدم ، انجام میدادم ، با کمال حیرت و تعجب دیدم که حجم یک کندل در یک حساب ECN به فرض 300 هست و همان کندل در حسابی دیگر حجم 100 را نشان میدهد ، این در حالی است که ساعت های بروکرها و داشتن یا نداشتن کندلهای یکشنبه دقیقا عین هم بودند.

===
                            سلام دوست عزیز
                            می تونم درخواست کنم برای روشنتر شدن موضوع مطرح شده در پست 149 روی عکس همین توضیحات رو نشان بدید. فکر کنم هم برای من و هم بقیه دوستان قابل هضم تر باشه.
                            با تشکر پیشاپیش
                            ویرایش توسط Ghoghnoosepars : https://www.traderha.com/member/11010-ghoghnoosepars در ساعت 12-18-2014, 08:33 AM

نظر

• با سلام و خسته نباشید و آرزوی سلامتی و مووفقیت برای شما

حدود یک سالی میشد که به کمک استوک و مکدی و تحلیل ساده ی کلاسیک تونسته بودم از بازار سود بگیرم و قسمتی از ضررهای قبل رو جبران کنم ولی همیشه طی این مدت نداشتن تریگر ورود باعث ضرر میشد تا اینکه باز هم حسابم تا مرز کال شدن پیش رفته چند روزیه چشمم استراتژی زیگ زاگ شمارو گرفته با توجه به اینکه با استوک و مکدی و کار با فیبو تسلط دارم احساس میکنم سیستم شما میتونه مشکل من یعنی نداشتن یک تاییدیه ی ورود ثابت رو حل کنه میخواستم من رو یک راهنمایی کلی بکنید و در مورد روند آموزش سیستم و مدت یادگیری و تسلط به اون هرچی به نظرتون میرسه بگید.(سعی کردم به صورت خصوصی با شما صحبت کنم ولی مثل اینکه صندوق دریافتتون جا نداره مجبور شدم همینجا مزاحمتون بشم)

پیشاپیش از توجه و پاسخ شما تشکر میکنم.

نظر

• سلام و درود
                                amin110 عزیز

نوشته اصلی توسط amin110 نمایش پست ها
                                سلام استاد یزدی گرامی

میدانم میگوئید من استاد نیستم اما از نظر من حتما استاد هستید.
                                در یک هفته اخیر 1800 پست این فروم را 4بار خوانده ام و خواستم صمیمانه و از اعماق وجود تشکری خالصانه را ازشما داشته باشم

بعد از 12 سال معامله و ترید در بازار تبادلات ارزی، این فروم و این زیگ زاگ دردانه جهانبینی مرا به بازار تغییرداده است .مثل کودکی در شهر بازی شوق و شعف دارم. الیوت برایم مانند شب یلدا شیرین شده است.

هرچند تا زمانی که این ذوق در اعماقم نفوذ کند و با تمرین و راهنمایی شما بزرگوار کاملا انس بگیرم راه زیاد است،مع الوصف چند سوال از خدمتتان داشتم

1-در مورد پیوت زمانی راهنمایی و یا مرچعی برای مطالعه لازم دارم. تنها مرجعی که سراغ دارم بحث پیوتهای زمانی جناب آزادی است (http://forum.broker-fa.org/f7/long-t...t-points-1049/ ) و (http://forum.broker-fa.org/f44/time-...html#post61018) در صورتیکه طبق مقررات فروم امکان دسترسی داشته باشید میتوانید استفاده کنید . و غیر از اینها هم میتوانید جزوات آقای ماینر بحث زمانی را مطالعه کنید که بسیار کاربردی می باشد

2-شما که تا کنون برزگواری فرمودید،زحمت کشیده توضیحاتی مبسوط در مورد ستینگ های استو در تایم های مختلف به خصوص ارز های مختلف ارائه بفرمائید. در مورد استفاده ایندیکاتور ها در پستهای متعدد به این موضوع اشاره کردم که نمیتوان از یک ستینگ استاندارد استفاده کرد بلکه برای هر تایم فریمی باید آنقدر باستینگها بازی کرد تا سوئنگ ستینگ با سوئینگ مومنتوم قیمت (کندل استیک) ها یکی شود . در اینصورت میتوان از آن ستیگ برای همان تایم فریم استفاده شود و برای تایم فریمهای مختلف هم این ستینگ تغییر پذیر می باشد .

3-در پست های اولیه اشاره ای به تفاوت زیگ در ارز های پر شتابی چون پوند و ین فرمودید و مژده اینده را دادید برای تفسیر اما من نیافتم. در مورد طلا و ارزهای مقابل ین به دلیل نوسانات بالا امکان استفاده از یک ستینگ یک رجه کوچکتر از تایم فریم کاری امکان پذیر می باشد و میتواند سوینگهایی متناسب با ترید های شورت تایم در اختیار قرار دهد .

4- در پایان هر جند که میدانم لطف خود را کرده و راهی بی پایان جلو ما قرار دادید، اما میخواستم خواهش کنم یک ارز لایو را برای تچربه اموزی تازه واردان ،تحلیل کنید و در چند مرحله پیگیری های ان و ادامه تحلیل را قرار دهید
                                در کل تاپیک بارها این کار تکرار شده و تحلیل های لایو و پیگیری های آن صورت گرفته اما این مقوله دیگر به دوش عزیزانی است که اشتیاق یادگیری این مباحث را دارند در تاپیک انجام دهند تا هم دیدگاهشان را با دیگران شیر کرده باشند و هم اینکه عزیزانی که با این مباحث آشنایی پیدا کرده اند چنانچه ایراداتی وجود دارد با تشریک مصاعی هم بر طرف گرداند تا در کنار هم بتوانند تریدی خوب را داشته باشند .
                                در پایان هر چند احساس در کلمات نمیگنجد ؛ باز از این لطف شما سپاسگذارم.
                                نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
                                با سلام و با اجازه استاد عزیزم در این پست میخوام کاربرد سه مولفه اندیکاتور زیگزاگ رو براتون بنویسم و امیدوارم بتونه در استفاده از این ابزار کمک شایانی به دوستان بکنه. در اندیکاتور زیگزاگ 3 تا ورودی داریم که در تنظیمات اندیکاتور میتونید ملاحظه بکنید :

1- ExtDepth که تنظیم دیفالت آن 12
                                2- ExtDeviation که تنظیم دیفالت آن 5
                                3- ExtBackstep که تنظیم دیفالت آن 3 میباشند.

حال این مولفه ها رو تک تک مورد بررسی قرار میدیم که این اعداد در واقع چه کاری برای ما انجام میدهند!!!
                                (من برای راحتی کار فقط سقف ها رو توضیح میدم که در کف ها خودتون میتونید برعکس در نظر بگیرید)

1- ExtDepth :
                                عدد 12 که مربوط به این گزینه است به این مفهوم است که اندیکاتور در بین 12 تا کندل به دنبال کندلی میگردد که بیشترین High رو داشته باشه. که در اینجا دو حالت ممکنه بوجود بیاد:
                                الف ) اگر در این محدوده 12 کندلی high جدید ثبت بشه شما یک زیگ در چارت مشاهده خواهید کرد.
                                ب ) اگر در این محدوده high نداشته باشیم (یعنی "های" قبلی که خارج از محدوده 12 کندلی ما هست و قبلا اتفاق افتاده هنوز به عنوان اولین "های" در نظر گرفته میشود)

2- ExtDeviation :
                                عدد 5 که مربوط به این ورودی است به این مفهوم میباشد که فرض میکنیم یک کف تشکیل شده و ما در انتظار تشکیل سقف هستیم. اگر در این فاصله 12 کندلی ، قیمت به اندازه 5 Point بالا برود سقف جدید تشکیل خواهد شد و اگر کمتر از این باشد اتفاقی نخواهد افتاد. (Point* آخرین عدد بعد از اعشار هست که من فکر میکنم اصولا در بروکرهای 4 رقمی و 5 رقمی باید نتیجه متفاوتی رو بده اگر دوستان زحمت چک کردن این مطلب رو بکشند ممنون میشم)

3- ExtBackstep :
                                عدد 3 که مربوط به این ورودی است ، اگر سقفی داشته باشیم و دوباره قیمت به بالا حرکت کند ، اندیکاتور به میزان 3 کندل به عقب برمیگردد و اگر سقفی در آنجا باشد آنرا بر میدارد و مقدار صفر به آن میدهد تا خطی ممتد داشته باشید.(علت اینکه در بعضی اوقات 2 سقف یا دو کف پشت سر هم میبینید به همین دلیل است که بیش از 3 کندل از آن نقطه حرکت داشته ایم و هر دو رو بعنوان سقف یا کف شناسایی کرده).

نکته : به عقیده بنده این اندیکاتور فقط سقفها و کف ها رو شناسایی میکنه و کاری به کار حجم نداره.

* : به دوستانی که به دنبال روشهایی برای استفاده از حجم در بازا هستند اکیدا توصیه میکنم که این کار بیهوده رو انجام ندهند من چیزی حدود 1 سال از وقتم رو در این مورد هدر کردم، توضیح اینکه : حسابهای ECN مختلفی رو در بروکرهای مختلف حتی معتبرترین بروکرهای دنیا باز کردم ولی کاش این کار رو زود تر از اینکه کلی محاسبات طاقت فرسا انجام بدم ، انجام میدادم ، با کمال حیرت و تعجب دیدم که حجم یک کندل در یک حساب ECN به فرض 300 هست و همان کندل در حسابی دیگر حجم 100 را نشان میدهد ، این در حالی است که ساعت های بروکرها و داشتن یا نداشتن کندلهای یکشنبه دقیقا عین هم بودند.

===
                                سلام دوست عزیز
                                می تونم درخواست کنم برای روشنتر شدن موضوع مطرح شده در پست 149 روی عکس همین توضیحات رو نشان بدید. فکر کنم هم برای من و هم بقیه دوستان قابل هضم تر باشه.
                                با تشکر پیشاپیش
                                سلام و درود
                                Ghoghnoosepars عزیز فکر میکنم توضیحات بالا خیلی کامل و مبسوط بیان شده و حزکت زیگ زاگ را فقط در لایو میتوان مشاهده کردگذشته زیگ زاگ چیزی نیست که بتوان به تصویر کشید چون با ایجاد زیگ جدید زیگ قدیم محو میشود اما میتوانید از DTZIGZAG
                                اگر نامش را اشتباه نکرده باشم جاهای زیگ زاگ قبلی را ببینید .

نوشته اصلی توسط ali-s نمایش پست ها
                                با سلام و خسته نباشید و آرزوی سلامتی و مووفقیت برای شما

حدود یک سالی میشد که به کمک استوک و مکدی و تحلیل ساده ی کلاسیک تونسته بودم از بازار سود بگیرم و قسمتی از ضررهای قبل رو جبران کنم ولی همیشه طی این مدت نداشتن تریگر ورود باعث ضرر میشد تا اینکه باز هم حسابم تا مرز کال شدن پیش رفته چند روزیه چشمم استراتژی زیگ زاگ شمارو گرفته با توجه به اینکه با استوک و مکدی و کار با فیبو تسلط دارم احساس میکنم سیستم شما میتونه مشکل من یعنی نداشتن یک تاییدیه ی ورود ثابت رو حل کنه میخواستم من رو یک راهنمایی کلی بکنید و در مورد روند آموزش سیستم و مدت یادگیری و تسلط به اون هرچی به نظرتون میرسه بگید.(سعی کردم به صورت خصوصی با شما صحبت کنم ولی مثل اینکه صندوق دریافتتون جا نداره مجبور شدم همینجا مزاحمتون بشم)

پیشاپیش از توجه و پاسخ شما تشکر میکنم.
                                سلام و درود
                                ali-s
                                عزیز اول اینکه خوشحالم که توانستید بخشی از زیانهای خود را جبران کنید و امیدوارم که به زودی نه تنها بقیه را هم جبران کنید بلکه به سود دهی مستمر دست یابید .
                                اما دوست عزی رفتن حساب تا مرز کال شدن ارتباطی به تریگر ورود ندارد بلکه عدم رعایت مدیریت سرمایه و نداشتن استاپ لاس برای پوزیشنها می باشد .
                                که امیدوارم هرچه زودتر به این مبحث بپردازی و با رعایت این دو نکته حساب و سرمایه خود را که با مشقت تمام به دست می آید اینجور به خطر نیندازید .
                                و اما در مورد یادگیری روش زیگ زاگ مورد خیلی ساده است فقط نیازمند این است که مدتی تعییرات زیگ زاگ را در بازار لایوزیر نظر داشته باشید تا جابجایی آن را بتوانید درک کنید و دیگر اینکه سعی کنیم فقط در جهت روند کلی بازار با توجه به مولفه هایی که تاپیک توضیح داده شده حرکت کنیم و ورودی های خود را فقط در اصلاحی ها قرار دهیم تا بتوانیم انشااله از این روش سودمند بیرون بیاییم .

امیدوارم تریدهای پر سودی داشته باشید

نظر

پردازش ...
                                X