اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط moheb نمایش پست ها
    با سلام خدمت استادیزدی بزرگوار
    حقیر مدتی است که تنها با زیگها معامله میکنم و بحمدالله حداقل دستاوردش این است که هنوز در بازار هستم.از اینکه صبورانه وقت میگزارید برای پاسخ به دوستان تشکر میکنم
    سوالی داشتم که در صورت پاسخ محبت میفرمایید.
    اینکه زیگهای تایم بالاتر با 3 یا 5 زیگ تایم پایین اشباح میشوند..اما در مواردی بدلیل نوسانات بازار در تایم پایین تعداد این زیگها بیشتر یا کمتر میشود.خواستم راهنمایی بفرمایید در این خصوص.
    با تشکر
    سلام و درود

در اینخصوص انشاا.. عمری باشه روز شنبه و یک شنبه صحبت خواهیم کرد تا شاید این مشکل حل گردد.

بدرود
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• Gold_d1

سلام و درود
      همیشه گفتم دیکته نانوشته غلط ندارد خیلی از دوستان به دلیل اینکه مبادا اشتباه باشه از تحلیل و ارائه دیدگاه خود ابا میکنند اما همین نوشتن ها و بیان دیدگاه هاست که میتواند از طرف دیگران به چالش کشیده بشه و باعث رشد و تعالی گردد .
      نگاهی به طلا در تایم دیلی داشتم چنین ترسیمی به نظرم آمد که از نظر تکنیکالی و از نظر زیگ زاگ میتواند جوابگو باشد . امیدوارم که دوستان هم اگر دیدگاهی دارند به اشتراک گذارن تا شاید برای دیگران مفید واقع گردد.
      توجه داشته باشید اینها فقط احتمالات بازار هست نه یقین پس لطفا" در جهت ترید فقط با تحلیل های خود مقایسه گردد .

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• سلام خدمت دوستای گلم من یه مدتی نبودم حدود دو سال یه مقدار پول از دست دادم

ولی الان برگشتم دوباره میخوام ترید شروع کنم به اقا نیمای گل هم سلام میکنم

استراتژی که گفتید بسیار ساده وجالب هست من هم روی این مورد کار میکنم

نظر

• نوشته اصلی توسط mohammadi نمایش پست ها
          بنام خدا تحلیل خودم را روی ارز GBPUSD آغاز میکنم

بنده برای اینکه یک دید دراز مدت از حرک ارز داشته ابتدا تحلیل خود از هفتگی تا یک ساعت شروع میکنم اما در ادامه تحلیل بیشتر روی چهارساعت و یک ساعت صحبت خواهیم کرد
          همانطور که مشاهد میکنید در تایم هفتگی زیگ اخر شکسته شده است و شاهد یک اصلاح هستیم که بر اساس تجربه بنده پوند معمولا تا 78 درصد اصلاح میکند با این وجود انتظار یک مقدار دیگر اصلاح را داریم

در تایم دیلی شاهد یگ الگوی قوی هارمونیک AB=CD هستیم که در دو نقطه یکی بر روی پیوت سالیانه و دیگری برروی 100 درصد پروچکشن نقطه پی آر زد مشخص شده است که به نظر بنده نقطه ای که پیوت است اهمیت بیشتری دارد در ضمن دراین نقطه نیز ما شاهد یک دایورجنس مثبت هستیم در هر حال در این نقطه انتظار صعود را داریم.

و اما در تایم چهار ساعته ابتدا تا نقطه 1.5825 شاهد یک اصلاح بودیم که از آن نقطه نزول شروع شد ولی نتوانست سطح 1.5590 را بشکند و دوباره شروع به صعود کرد در صعودی که انجام داد نتوانسته زیگ آخر را بشکند و تا پیوت هفتگی پیش رفت و شروع به اصلاح کرد که در 78 درصد خود باز حرکت صعود خود را آغاز کرد با این وجود به نظر بنده ما باز شاهد یک اصلاح هستیم که دو نقطه پی آر زد مشخص شده است یکی در نقطه 1.5796 و دیگری بر روی پیوت هفتگی که در اینجا به نظر بنده باز پیوت هفتگی بیشتر اهمیت دارد.
          توجه : بنده بر اساس تجربه ای که بدست آوردم اندیکاتور استوک در تایم چهارساعته و دیلی بر روی اعداد 19.7.7 تنظیم کرد که در بیشتر مواقع حد اشباع زیگ را به درستی نشان می دهد
          (آقای محمدی عزیز میشه بفرمایید اندیکاتور استوک چگونه حد اشباع زیگ را به درستی نشان می دهد؟)

و اما تایم فرم یک ساعته که در واقع تایم فرم کاری ما است اگر انشا ء الله تحلیل درست باشد ما منتظر شکست 1.5718 مانده و از آنجا پوزیشن بای را میگیریم و اولین تی پی خود را در نقطه 1.5799 و استاپ خود را بعد از ایجاد زیگ می گذاریم
          اولین تحلیل بنده بود که اگر مورد تایید استادم جناب آقای یزدی قرار بگیرد بقیه ارزها هم به همین ترتیب تحلیل کرده و با عنایت خداوند راه را ادامه می دهیم
          منتظر نظرات شما دوستان هستیم
          درقسمت مورد نظر سوالی داشتم که اگر پاسخ دهید ممنون میشم.

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
            سلام و درود همیشه گفتم دیکته نانوشته غلط ندارد خیلی از دوستان به دلیل اینکه مبادا اشتباه باشه از تحلیل و ارائه دیدگاه خود ابا میکنند اما همین نوشتن ها و بیان دیدگاه هاست که میتواند از طرف دیگران به چالش کشیده بشه و باعث رشد و تعالی گردد . نگاهی به طلا در تایم دیلی داشتم چنین ترسیمی به نظرم آمد که از نظر تکنیکالی و از نظر زیگ زاگ میتواند جوابگو باشد . امیدوارم که دوستان هم اگر دیدگاهی دارند به اشتراک گذارن تا شاید برای دیگران مفید واقع گردد. توجه داشته باشید اینها فقط احتمالات بازار هست نه یقین پس لطفا" در جهت ترید فقط با تحلیل های خود مقایسه گردد .
            سلام اقای یزدی اگر ممکن هست لطفا با جزییات توضیح بدهید که چطور این ترازها را پیداکردید . ارادتمند شما - آرش

نظر

• متمم آموزش زیگ زاگ

سلام و درود
              تعدادی از دوستان چه در پیام خصوصی و چه در پست های تاپیک مشکلاتی را در جهت شناسایی زیگ زاگ و اینکه طرز استفاده از آنها را سوال میکنند . به این لحاظ با توجه به اینکه همه این سوالات در تعریف اولیه آمده است لذا در اینجا به جهت مرور و یاداوری توضیح مختصری خواهیم داد .
              قبل از شروع نیاز به یک مقدمه میبینم که با پوزش از عزیزانی که ممکنه مطالب تکراری و خسته کننده باشه اما دوستانی هستند که تازه وارد به این عرصه هستند و میتواند کمکی در انتخاب ترید شون باشد .
              همانطور که میدانید تریدر ها بر سه دشته هستند . تجاری ها , سفته بازها , و خرده تریدرها . در اینجا ما با دو بخش اول کاری نداشته و به مبحث خرده تریدرها که همه ما در زمره این گروه قرار داریم می پردازیم .
              خرده تریدرها : این گروه بر سه دسته تقسیم میشوند .
              1. تریدرهای بلند مدت : این گروه معمولا" به دلیل اینکه وقت زیادی برای مونیتور کردن چارت ندارند تایم تریدری آنها تایم فریم دیلی می باشد . لذا این گروه بعد از تعیین نوع جفت ارزهای خود در تایم دیلی مسیر جفت ارز خود را تعیین نموده و در تایم یک ساعته اقدام به دریافت سیگنال های ورودی خود میکنند . و پوزیشنی که در تایم دیلی باز میشود بسته شدن آن میتواند ماها به طول بیانجامد
              2. تریدرهای میان مدت : این گروه؛ تریدرهایی هستند که امکان بیشتری را در مونیتور کردن چارت دارند و با صرف روزی یک الی 2 ساعت به بررسی جفت ارزهای خود پرداخته و با تحلیل بر روی تایم فریم چهارساعته مسیر صعود و نزول جفت ارزهای خود را تعیین نموده و با دریافت سیگنال در تایم یک ساعته و یا سی دقیقه اقدام به ورود میکنند . که بسته شدن این نوع پوزیشن ها میتواند هفته ها طول بکشد و تریدر را بی نیاز از مونیتور کردن لحظه ای چارت کند .
              3. تریدرهای اینترا دی یا میان روزی : این گروه از تریدرها به دلیل اینکه از وقت بیشتری برخوردار هستند قادرند در تمام روز به مونیتور کردن چارت پرداخته و مرتب به تحلیل جفت ارزهای خود بپردازند لذا این نوع تریدرها بیشتر علاقه مند به نوسان گیری در طول روز بر روی جفت ارزها می باشند . از این رو این دسته از تریدر ها مسیر جفت ارزهای خود را در تایم فریم های چهار ساعته و یک ساعته تعیین و بر اساس سیگنال های تایم فریم پانزده و یا پنج دقیقه اقدام به دریافت سیگنال ورود میکنند . و پوزیشن های این نوع تریدها, باز و بسته شدن آن میتواند از دقیقه تا چند ساعت به طول بیانجامد و معمولا" این پوزیشن ها در پایان روز بسته میشوند .

حال با توضیحات بالا اولین چیزی که یک تریدر به آن نیاز دارد بر اساس وقت کاری و روحیات خود باید تایم فریم خود را انتخاب نموده و استراتژی تریدهای خود را بر اساس همان تایم فریم پیاده سازی نماید .
              از آنجایی که بیشتر تریدرهای خرده از میان روزی ها تشکیل میشود لذا در اینجا بنای صحبت خود را بر همین اساس قرار میدهیم .
              گفتیم در تریدهای میان روزی ابتدا نیاز هست که در تایم چهار ساعته و یا یک ساعته مسیر جفت ارزهای خود را انتخاب نماییم که انتخاب تایم فریم 4 ساعته به مراتب کم اشتباه تر از تایم فریم یک ساعته می باشد . اما در اینجا برای اینکه زودتر به سیگنال برسیم از تایم یک ساعته استفاده میکنیم .
              اولین چیزی که برای یک تریدر حائز اهمیت است شناسایی ماژور های تایم فریم یک ساعته می باشد . دوستانی که در شناسایی ماژورها دچار اشکال می باشد توصیه میکنم که نگاهی به کتاب دوئل با روند استاد آزادی انداخته و مبحث روند را دقیق مطالعه نمایند . در اینجا ما برای تعیین ماژورها از ایندیکاتور زیگ زاگ که در خود متاتریدر موجود است با ستینگ دیفالت آن استفاده میکنیم . ابتدا زیگ زاگ بر روی چارت ران نموده و در تایم یک ساعته قله ها و دره های ماژوری را تعیین میکنیم .

در تصویر فوق میتوان ماژور ها و مینور ها را از هم تفکیک نمود همانطور که در بالا گفته شد ما باید ابندا در تایم یک ساعته ماژورهای روند خود را تعیین کرده و با استفاده از مینور ها که میتواند ماژورهای تایم فریم 15 دقیقه و یا 5 ذقیقه با در جهت ماژور های تایم یک ساعته خود اقدام به ترید نمود فرضا" در تصویور فوق همانطور که ملاحظه میکنید روندی نزولی را نشان میدهد که قیمت هر بار سقف وکف پایینتر به ثبت رسانده لذا نقش ما برای ترید ورود در سقف های مینوری در جهت نزول می باشد . که این سقف ها را در تایم فریم 15 دقیقه و یا 5 دقیقه جستجو میکنیم . پس ملاحظه میکنید که برای ورود در تصویر فوق ما میتوانیم از درصد های 50 الی 88 درصد زیگ زاگ های تایم پایین برای ورود به پوزیشن فروش استفاده نماییم .
              حال ازآنجایی که ایندیکاتور زیگ زاگ بر اساس فرمول خود به محاسبه کندل ها پرداخته و تشکیل زیگ زاگ را میدهد (که در اینخصوص قیلا" در تاپیک توضیح داده شده ) گاها" ممکنه که زیگ زاگها ترتیب مرتبی نداشته باشند و با ایجاد زیگ زاگهای کوچیک و ناموزون تریدر را در شناخت زیگها دچار اشتباه نماید .مانند تصوی زیر

در این شرایط با نگاهی به زیگ زاگها از زیگ زاگهایی که فقط سقف و کف های بالاتر دارند را ملاک قرار داده و دیگر زیگ زاگها که در دل زیگ زاگ قبلی جای میگرند را صرف نظر میکنیم و ملاک ما کف و سقف قبلی برای ورود به ترید می باشد .
              اگر به تصویر زید نگاه کنید همانطور که قبلا" اشاره کردیم معتقد هستیم که هر زیگ زاگ بزرگ که مربوط به تایم بالاتر می باشد از 5 زیگ زاگ تایم پاینتر خود تشکیل میشود حال در تصویر زیر مشاهده میشود که زیگ بنفش زیگ بزرگ ما می باشد و زیگ های قرمز مربوط به تایم کوچکتر اما تعداد زیگهای قرمز از 5 تا فراتر رفته و ممکنه ما را دچار اشتباه نماید اما با تعیین سقف و کف ها و قرار دادن زیگها در مستطیلی به راحتی میتوان زیگ های اصلی را از فرعی تفکیک کرد و همانطور که با خط آبی مشخص نمودم متوجه میشوید که در واقع زیگهای اصلی ما همان 5 عدد می باشد .

خوب همانطور که مشاهده کردید اگر تریدر کمی هنر و درک از امواج از خود نشان دهد و سعی کند امواج را درک کند آنوقت به راحتی میتواند خود در چارت زیگ زاگ ترسیم نموده و با آن ترید نماید .
              امواج چارت مانند پازلی می مانند در هم ریخته که باید توسط تریدر تکه های پازل شناسایی و در کنار هم قرار گیرند تا حرکات از ناموزون به حالت مرتب و موزن بدل گردد تا ترید را برای ما آسان گرداند برای اینکه بتوانیم زیگ زاگ ها را ترسیم کنیم بهترین و مفید ترین ابزار همان تراز های فیبو می باشد. تریدر در تراز ها باید به دنبال نشانه های ورود مثل الگوهای کندلی باشد تا بواسطه آن تریگر ورود را برای خود ثبت نماید .
              نکته ای که باید در اینجا به آن اشاره داشته باشم اینکه اکثر تریدرها وحشت از این دارند که اگر در محدوده ای که شناسایی کردند وارد شوند و روند از آنجا بر خلاف تصور آنها حرکت کنند چه میشود .
              یکی از محسنات این روش در این است که روند هیچوقت به سادگی تغییر جهت نمیدهد و اگر ورود ما در محل نامناسب هم صورت گرفته باشد حتما" روند در آینده نزدیک به مسیر خود بر میگردد . دوم اینکه وقتی ما در سقف های مینوری وارد روند میشویم استاپ ما با مدیریت سرمایه در بالای سقف قبلی قرار میگیرد و تا زمان تغییر روند استاپ ما تاچ نمیشود .
              در صورتی استاپ ما تاچ میگردد که موج وارد اصلاحی از یک درجه بزرگتر گردد آنوقت است که از سقف و یا کفی که استاپ قرار داشته فراتر رفته و استاپ ما تاچ میگردد . که اگر تریدر در این حالت رعایت مدیریت سرمایه را انجام داده باشد به راحتی میتواند نقطه ورود مناسبتری را شناسایی و مجددا" وارد شود و زیان وارده خود را هم جبران نماید .
              همانطور که در بالا اشاره شد توجه داشته باشید هر گزگذر قیمت از سقف و یا کف موجود به منزله تغییر جهت نمی باشد بلکه فقط اصلاحی در یک تایم بالاتر می باشد که در اینحالت با یک درجه بزرگتر کردن تایم فریم مجددا" شناسایی موج میسر میگردد .
              روندهای ماژوری بدون دلایل اقتصادی و سیاسی و تکنیکالی قوی هرگز بر نخواهند گشت بلکه تصور غلط ما است که اصلاحی ها را بعنوان روند و تغییر در روند می شناسیم .

برای ورود به روند کلی بازار و نحوه ورود در ابتدای تاپیک مفصل بحث شده که از درج آن در اینجا خودداری میکنیم .
              امیدوارم مطالب فوق کمکی در درک از امواج و شناسایی زیگ زاگ برای عزیزان تریدر بوده باشد .
              در ترید سعی کنید صبور , قانونمند و دارای استراتژی معاملاتی باشید تا بتوانید از ترید کردن در آرامش و به دور از استرس بهره مند شوید .

موفق و پایدار باشید
              ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 12-05-2014, 02:15 PM

نظر

• سلام اقای ازادی
                نظرتون را در مورد تحلیل که گذاشتم نگفتید دقیقا اشتباه من کجاست ممنون میشم اگر راهنمایی کنید من تصمیم دارم ارزهای دیگر را تحلیل کنم ولی هنوز نظر شما رو نمیدانم اصلا روش من درست بود یا نه خواهشن به من بگید چه بکنم ممنون از راهنمایی شما

نظر

• نوشته اصلی توسط mohammadi نمایش پست ها
                  سلام اقای ازادی
                  نظرتون را در مورد تحلیل که گذاشتم نگفتید دقیقا اشتباه من کجاست ممنون میشم اگر راهنمایی کنید من تصمیم دارم ارزهای دیگر را تحلیل کنم ولی هنوز نظر شما رو نمیدانم اصلا روش من درست بود یا نه خواهشن به من بگید چه بکنم ممنون از راهنمایی شما
                  سلام و درود

جناب محمدی در پست های قبلی توضیح دادم تا زمانی که روندی در جریان است ما تلاش میکنیم که در جهت روند ورودی بگیریم مگر اینکه خلاف این اثبات شود . شما در تایم هفتگی بیان داشتید که تا 78 درصد اصلاحی جریان دارد که هنوز تمام نشده در تایم دیلی فرمودید الگو شکل گرفته پس اصلاحی الگو میتواند محدوده ورود برای سل باشد . هنوز روند تکلیف خودش را برای صعود مشخص ننموده . و ورود به صرف برخورد به یک پیوت میتواند بسیار ریسک پذیر باشد پس اگر بر اساس زیگ زاگ حرکت کنیم باید ابتدا سقف زیگ اول با یک زگ شکسته شود تا نشانی از قدرت روند برگشتی باشد . همانطور که می بینید هنوز هم بازار در محدوده رنج بسر می برد . نباید انتظار داشته باشیم که هر زمان ما خواستیم بازار امکان ترید داشته باشد باید برای گریز از خطر حتما" نشانه های قدرتمند داشته باشیم .
                  تحلیل شما بسیار جامع و خب است اما دلایل برای ورود کافی نمیتواند باشد . اگر در حد نوسان گیری باشد باید در تایم های پاینتر و میزان تی پی های کوچکتر انتخاب نمود .

موفق باشید

نظر

• با سلام خدمت استاد یزدی عزیز
                    ضمن تشکر از محبتتان سوالی داشتم که اگر پاسخ بفرماید ممنون میشوم
                    اینکه گاهی اوقات ما یک حرکت مثلا با 20 کندل نزولی داریم و انتظار یک اصلاح صعوددر منطقه 61 فیبو را داریم .اما بدلیل هیچان بازار این اصلاح در زمان مثلا 2 کندل صورت میپذیرذ.و حتی زیگ اصلاحی نیز زده میشود.ایا میتوان این اصلاح را کامل دانسته و وارد پوزیشن سل شد یا تدبیر دیگری دارد.
                    با تشکر از صبرتان
                    برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

با سلام خدمت استاد یزدی عزیز
                      ضمن تشکر از محبتتان سوالی داشتم که اگر پاسخ بفرماید ممنون میشوم
                      اینکه گاهی اوقات ما یک حرکت مثلا با 20 کندل نزولی داریم و انتظار یک اصلاح صعوددر منطقه 61 فیبو را داریم .اما بدلیل هیچان بازار این اصلاح در زمان مثلا 2 کندل صورت میپذیرذ.و حتی زیگ اصلاحی نیز زده میشود.ایا میتوان این اصلاح را کامل دانسته و وارد پوزیشن سل شد یا تدبیر دیگری دارد.
                      با تشکر از صبرتان
                      سلام و درود

جناب محب عزیز در بالا ذکر کردیم که در ترازهای مد نظر به دنبال الگوهای برگشتی میگردیم در صورتیکه ایجاد شود میتوان استفاده کرد اگر بازار در 2 کندل بتواند 62 درصد اصلاح کند حتما" نشان از قدرت بالای موج می باشد لذا فکر نمیکنم الگوهای برگشتی ایجاد شود .

موفق باشید

نظر

• باسلام
                        در یورو دلار بدلیل ناتمام بودم 5 ریز موچ که بتواند زیگ بزرگ را تکمیل کند انتطار صعود و یک نزول را دیروز داشتم اما گمان نمیکردم که هیچان بازار با 2 یا سه کندل بتواند به منطقه اصلاحی برسد.که در تصویر هست .سوالم بخاطر این گونه موارد بود. در ضمن ایا میتوان گفت بدلیل همین ناتمام بودن 5 زیگ هنوز نزول در این چفت ارز ادامه دارد؟
                        با تشکر
                        ویرایش توسط moheb : https://www.traderha.com/member/10017-moheb در ساعت 12-05-2014, 07:53 PM
                        برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

باسلام
                          در یورو دلار بدلیل ناتمام بودم 5 ریز موچ که بتواند زیگ بزرگ را تکمیل کند انتطار صعود و یک نزول را دیروز داشتم اما گمان نمیکردم که هیچان بازار با 2 یا سه کندل بتواند به منطقه اصلاحی برسد.که در تصویر هست .سوالم بخاطر این گونه موارد بود. در ضمن ایا میتوان گفت بدلیل همین ناتمام بودن 5 زیگ هنوز نزول در این چفت ارز ادامه دارد؟
                          با تشکر
                          سلام و درود
                          در بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد و فقط بحث احتمالات هست این بستگی به هنر تریدر دارد که از این احتمالات به چه نحوی بهره ببرد

بدرود

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                            سلام و درود
                            همیشه گفتم دیکته نانوشته غلط ندارد خیلی از دوستان به دلیل اینکه مبادا اشتباه باشه از تحلیل و ارائه دیدگاه خود ابا میکنند اما همین نوشتن ها و بیان دیدگاه هاست که میتواند از طرف دیگران به چالش کشیده بشه و باعث رشد و تعالی گردد .
                            نگاهی به طلا در تایم دیلی داشتم چنین ترسیمی به نظرم آمد که از نظر تکنیکالی و از نظر زیگ زاگ میتواند جوابگو باشد . امیدوارم که دوستان هم اگر دیدگاهی دارند به اشتراک گذارن تا شاید برای دیگران مفید واقع گردد.
                            توجه داشته باشید اینها فقط احتمالات بازار هست نه یقین پس لطفا" در جهت ترید فقط با تحلیل های خود مقایسه گردد .

سلام و درود
                            2 روز پیش روندی از صعودی طلا در پست 1787 قرار دادم . در این بازار باید اندیشه دو طرفه داشت تا در صورت عکس العمل مخالف تریدر گیج نشود . لذا طی بررسی در جهت نزول به آرایش زیر رسیدم . در این بین محدوده 1250 نقش کلیدی دارد که گذر از از این محدوده میتواند روند فوق را محقق کند . اما در صورتیکه قیمت نتواند از این محدوده عبور نماید آنوقت باید انتظار روند زیر را انتظار داشته باشیم .
                            البته فکر میکنم اتفاق زیر احتمال بیشتری داشته باشد .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 12-06-2014, 05:26 PM

نظر

• جناب يزدي گرامي و بزرگوار سلام :

زدن دكمه تشكر براي قدرداني و سپاس از حضور پربارتون كافي نيست ...

خواستم بدينوسيله به سهم خودم تقدير و تشكري هرچند ناچيز از اينهمه مطالب ارزنده و نصايح

گرانبهاي جنابعالي و وقتي كه براي پاسخگويي و راهنمايي دلسوزانه ميگزاريد داشته باشم .

جامعه تريدري ايران به وجود ارزشمند امثال شما اساتيد عزيز بسيار نيازمند است .

همواره سلامت و شاد و پايدار باشيد

نظر

• با سلام خدمت تمامی دوستان و استاد بزرگوارم جناب اقای یزدی
                                تحلیلهای خودم را با اجازه استاد بر روی چهار ارز می گذارم امیدوارم که با نظرات شما دوستان بتوانیم در پیش برد این سیستم سهمی را داشته باشیم
                                gbpusd

با توجه به شکلی که می بینید ما انتظار یک اصلاح بر روی زیگ ماژوری که همان زیگ چهار ساعته هست را داریم که احتمالا با توجه به اینکه 88 درصد بر روی پیوت هست تا 88 درصد پیش برود که این احتمال را زیگ های مینوری که همان زیگ یک ساعت هست مشخص خواهد کرد که در آن نقطه ما میتوانیم برای سل اقدام کنیم. البته بعد اصلاح در زیگ مینوری میشود با احتیاط وارد پوزیشن بای شد و تا نقطه مورد نظر حد سود را گذاشت .
                                eurusd

در اینجا نیز ما شاهد شکل گیری یک اصلاح بر روزی زیگ چهار ساعته هستیم که احتمالا تا 61 درصد برود که این احتمال را زیگ های یک ساعته مشخص خواهند کرد توجه داشته باشید که در اینجا نیز میشود بعد از اصلاح زیگ یک ساعته با احتیاط کامل وارد پوزیشن بای شد و تا نقطه مورد نظر حد سود گذاشت.
                                usdchf

در این ارز نیز یک اصلاح در زیگ چهار ساعته دارد اتفاق میافتد که باز احتما ل اینکه تا 61 درصد رود هست . که این حالت را زیگهای یک ساعته مشخص خواهند کرد. و در نقطه مورد نظر میتوانیم برای بای اقدام کنیم.
                                eurjpy

در اینجا هم باز یک اصلاح را شاهد هستیم که فکر میکنم تا 78 درصد برود و بعد از آن شاهد صعود خواهیم بود که این اصلاح را زیگهای یک ساعته مشخص خواهند کرد.
                                توجه داشته باشید بر اساس تعریف سیسم زیگ زاگ ما در اصلاحات شاهد سه زیگ هستیم البته دراکثر مواقع اینگونه هست.
                                اما در اینجا سوالی برای پیش آمده که میخواهم از جناب آقای یزدی بپرسم.
                                آقای یزدی در چه مواقعی در اصلاحات ما شاهد یک زیگ و یا بیش از 3 زیگ هستیم.؟
                                منتظر نظرات شما هستم.

نظر

پردازش ...
                                X