اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام و درود

خیلی از ما فکر میکنیم که ترید کردن باید خیلی دشوار باشد نمیدانیم کی وارد شویم و کی خارج شویم در زمانیکه روند رالی میشه گیج میشویم اگر روند خلاف ما حرکت کند همش امید به برگشت ما را از خروج پوزیشن بر حذر میکند و آنقدر صبر میکنیم یا حسابی تو ضرر رفته و یا خیلی راحت حساب را کال میکنیم و اگر روند موافق پوزیشن ما حرکت کند یا از ترس برگشت روند خیلی زود از ترید خارج شده و سودی که میتوانست قسمت ما شود خیلی راحت از دست داده و فقط حسرت سود از دست داده را میخوریم .
    در حالی که ایندیکاتور زیگ زاگ یکی از ایندیکاتورهایی است که هم نقطه ورود را به ما نشان میدهد و هم نقطه خروج را بدون اینکه در ترید استرسی داشته باشیم و یا اینکه حسرت سودهای از دست رفته را بخوریم .
    در تصویر زیر نمودار یک دقیقه طلا را میتوانیم نگاه کنیم که قیمت یک حرکت رالی صعودی را آغاز کرده همانطور که مشاهده میکنید با شکست سقف آخرین زیگ نزولی سیگنال ورود به پوزیشن برای ما صادر شده و پس از ورود همانطور که در تصویر ملاحظه میکنید در تمام طول ترید هیچیک از زیگ ها قادر به شکست کف قبلی نبوده و ما را به راحتی به مسیر بالا هدایت میکرده و فقط با یک شناسایی ساده در این روند میتوانیم 380 پیپ از یک روند را با 90 پیپ استاپ شکار کنیم و همانطور که در انتهای چارت مشاهده میکنید هنوز زیگ زاگ از کف قبلی خود خارج نشده و ما با قرار دادن استاپ در زیر آخرین زیگ با فاصله اندکی میتوانیم در صورت ادامه روند با آن همراه شویم و در صورت خوردن کف پوزیشن بای قبلی ما از ترید خارج میشود .
    شاید با خود بگید به تصویر کشیدن گذشته چارت و تحلیل آن همیشه راحت بوده آینده چارت هست که شناسایی آن مشکل است . اما من در این پست فقط میخواستم به شما بگم که اگر تریدر برای خود استراتژی داشته باشد و با پلان ترید کند مانند تصویر زیر آینده چارت همیشه مشخص است چون نیازی به پیش بینی ما ندارد بلکه ما بر اساس قوانین استراتژی حرکت میکنیم و این استراتژی است که آینده چارت را به جای من پیش بینی خواهد کرد .
    استراتژی زیگ زاگ در این جا به من میگه با شکست سقف قبل وارد شو و با شکست کف قبل استاپ بخور حال اینکه چارت کجا میره و کجا خواهد دیگه شناسایی آن با زیگ زاگ می باشد نه من وظیفه من فقط ست کردن استاپ در هر مرحله در زیر زیگ قبلی می باشد . نمونه همین مثال را در دیگر تایم ها هم به همین نحو میتوانید جستجو کنید . پس وظیفه ما شناسایی ورود است و وظیفه زیگ زاگ تعیین زمان خروج .
    این پست را به دلیل پیام های زیادی از دوستان که در ورود و خروج با زیگ زاگ مشکل دارن و شناسایی ابتدا و انتهای زیگ براشون دشوار است قرار دادم تا شاید کمکی در شناسایی زیگ زاگ براشون باشد .
    امیدوارم مطالب بالا بتواند جوابی برای سوالات شما باشد .
    نکته ای که مهم است بر اساس استراتژی زیگ زاگ اگر روند صدور زیگ زاگ ها بر خلاف این اصول باشد معنای آن این است که زمان ترید زمان مناسبی نیست و برای ترید اصولی باید منتظر موقعیت خوب باشیم . یک ترید خوب بهتر از صد ترید بیهوده می باشد .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 11-08-2014, 11:13 PM
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
      سلام و درود
      چنین چیزی تا بحال ندیدم و فکر نمیکنم که ایندیکاتوری توانایی شناسایی ابتدای زیگ را داشته باشه چون اگر چنین میشد کار سود گیری خیلی راجت میشد .
      اما ایندیکاتور هایی هستند که انتهای زیگ را آلارم میدن اما همه اینها اصلاحی هستند و استفاده از آنها ممکنه در شناسایی انتهای روند آدم را دچار مشکل کنند .
      تشکر جناب یزدی. منظور من دقیقا ابتدای تغییر روند نبود بلکه الارم دادن به محض ترسیم خط جدید است. من یه اندیکاتور پیدا کردم که به محض ترسیم خط جدید و عوض شدن جهت الارم میده.
      فایل های پیوست شده
      ویرایش توسط Seyedi : https://www.traderha.com/member/14738-seyedi در ساعت 11-09-2014, 08:24 AM

نظر

• GBP/USD M5

نظر

• GBP/USD M5

نظر

• با سلام خدمت استاد گرامی

ابتدا از زحمات شما تشکر میکنم .

دو تا سوال خدمت شما داشتم .

1 - سوال در رابطه با زیگزاگ داشتم زمانی که در تایم های بالا فیبوناچی میکشم در محل پیووت ها همپوشانی عالی بوجود میاد سوال من اینه گاهی درصدهای فیبو ریتریسمنت و اکسپنشن همپوشانی دارند اما نزدیک پیووت نیستند و فاصله زیادی با پیووت دارند این درصدها مرا برای ادامه زیگ به شک میندازه آیا باید مورد توجه قرار بگیرند ؟ یا به درصدهایی بیشتر توجه بشود که نزدیک پیووت های روزانه هفتگی و ماهیانه هستند و با پیووت ها همپوشانی خوبی دارند ؟ آیا بر اساس تجربه شما اکثریت اشباع زیگ ها در همپوشانی پیووتها و اعداد فیبوناچی رخ می دهد ؟

2 - من بیشتر مواقع در درصدهای فیبو از درصد 38.2 به بعد ترید میکنم و تارگت گیری میکنم و بین صفر تا درصد 23 و تا 38.2 را ترید نمیکنم آیا بر اساس تجربه شما کار درستی هست ؟ اگر اشتباه نکنم و درست یادم باشد بر اساس گفته های شما یا دوستان بود ( دقیق یادم نیست جسارت نشود ) در 23 معمولا کف یا سقف ماژور نیست و درصدهابی بالاتر قابل اتکا تر هسنتد ؟

با تشکر از زحمات شما

نظر

• سلام و درود

نوشته اصلی توسط killer110 نمایش پست ها
              با سلام خدمت استاد گرامی

ابتدا از زحمات شما تشکر میکنم .

دو تا سوال خدمت شما داشتم .

1 - سوال در رابطه با زیگزاگ داشتم زمانی که در تایم های بالا فیبوناچی میکشم در محل پیووت ها همپوشانی عالی بوجود میاد سوال من اینه گاهی درصدهای فیبو ریتریسمنت و اکسپنشن همپوشانی دارند اما نزدیک پیووت نیستند و فاصله زیادی با پیووت دارند این درصدها مرا برای ادامه زیگ به شک میندازه آیا باید مورد توجه قرار بگیرند ؟ یا به درصدهایی بیشتر توجه بشود که نزدیک پیووت های روزانه هفتگی و ماهیانه هستند و با پیووت ها همپوشانی خوبی دارند ؟ آیا بر اساس تجربه شما اکثریت اشباع زیگ ها در همپوشانی پیووتها و اعداد فیبوناچی رخ می دهد ؟
              معمولا" زمانی که بین درصد های فیبو و پیوتی مغایرت بوجود می آید در درصد های فیبو اقدام به تریل کندلی تایم بالا میتوان انجام داد تا در صورت فشار مومنتوم بتوانید از مابقی راه هم استفاده شود تا اینکه استاپ کندلی اثابت کند . در مورد بخش دوم سوال بله بیشتر اوقات یا هم پوشان هستند و یا فاصله اندکی با هم دارند اما این دلیل بر اینکه حتما" اینطور باشد نیست گاهی اوقات هم پیش میاد که با فاصله هستند .

2 - من بیشتر مواقع در درصدهای فیبو از درصد 38.2 به بعد ترید میکنم و تارگت گیری میکنم و بین صفر تا درصد 23 و تا 38.2 را ترید نمیکنم آیا بر اساس تجربه شما کار درستی هست ؟ اگر اشتباه نکنم و درست یادم باشد بر اساس گفته های شما یا دوستان بود ( دقیق یادم نیست جسارت نشود ) در 23 معمولا کف یا سقف ماژور نیست و درصدهابی بالاتر قابل اتکا تر هسنتد ؟
              اصولا" تراز 23 بیشتر در جهت ریتریس های کوتاه انجام میشود اما شکست 38 درصد میتواند نشان از برگشت قیمت باشد . همانطور که فرمودید برای برگشت قیمت 32 تراز مطوئن تری می باشد

با تشکر از زحمات شما
              موفق باشید
              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• سلام جناب آقای یزدی امیدوارم که حالتان بهتر باشد
                ابتدا باید از زحمات جنابعالی بابت مطالب با ارزشتان تشکر کنم شما مانند پدری دلسوز تمام تلاشتان را برای بچه هایی که زیاد حرف گوش نمیدهند میکنید و هیچ موقع خسته نمی شوید به شما باید خدا قوت گفت و از خدا برای شما آرزوی موفقیت و سلامتی می کنم.
                جناب آقای یزید برای من سوالی پیش آمده با وجود اینکه با استراتژی زیگ زاگ به راحتی میشود تحلیل کرد و پوزیشن گرفت چرا در قسمت تحلیل شما از الیوت و چنگال استفاده میکنید؟
                مطلب دیگر اینکه پیشنهادی به ذهنم رسید که گفتم به حضرتعالی در میان بگذارم شاید بتوانیم برای بهبود و نتیجه مطلوبتر از این استراتژ کاری کنیم.
                آقای یزدی شما در این فرم مثالهای عملی زیاد زدید ولی ادامه دارد نبوده مثل در فلان ارز اینجا نقطه پی آر زد است و در فلان نقطه وارد میشویم اما ادامه این مطلب واگذار شد به خود بچه ها که البته کار درستی هم بود اما اگر بشود وقتی ارزی را تحلیل کنیم و همین تحلیل را مرتب ادامه دهیم فکر میکنم هم به مشکلاتی که برمیخوریم میشود راه حلی پیدا کرد و هم نقطه ورود و خروج ما مشخص میشود.
                برای اجرا کردن این پیشنهاد من چهار ارز از جمله یورو به دلار و پوند به دلار و دلار به چف و یورو به ین ژاپن و همچنین طلا را مد نظر گرفتن در صورت موافقت شما من این ارزها را بر اساس زیگ زاگ تحلیل میکنم و نقطه پی آر زد و نقطه ورود را مشخص میکنم و اگر شما منت بگذارید و این تحلیلها نگاه بیاندازید و درست و نادرست بودن آنرا تایید کنید .
                با این کار من فکر میکنم بعد از مدتی یک جنب و جوش خوبی در فرم اتفاق بیافتد و اگر هم اینگونه نباشد حداقل دیگران به استراتژی قوی زیگ زاگ پی خواهند برد.
                منتظر جواب شما هستم.
                با تشکر علیمحمدی

نظر

• با توکل به خدا تصمیم دارم فعالیت جدید را شروع کنم امیدوارم که با نظرات شما و استاد بزرگوارم بتوانم در این مسیر موفق شوم و نتایج خوبی را بدست بیاورم
                  از این هفته تصمیم دارم که چهار ارز یورو به ین ژاپن و یورو به دلار و دلار به چف و پوند به دلار و همچنین طلا را تحلیل کنم و نقطه ورود وخروج را مشخص کنم

نظر

• متاسفانه درآپلود کردن تصاویر به مشکل برخوردم و خطایی می دهد اگر دوستان کمک کنند ممنون میشوم
                    خطای اپلود این است که تصویر شما خیلی بزرگ است.
                    ممنون میشم راهنمایی کنید

نظر

• فایل های پیوست شده

نظر

• سلام و درود

با تشکر از آقای محمدی بابت شیر موقعیتها . برای اینکه تصاویر بزرگ و خوانا باشند لطفا" مطابق توضیح زیر کپی نمایید . در ضمن برای تصاویر اگر مختصر توضیح هم دهید که هدف بای هست و یا سل و اینکه نظر شما برای ورود کجاست و خروج اولیه کجا میتواند باشد سپاسگزار میشوم

آپلود عکس روی فروم

سلام

براي آپلود عكس روي فروم ابتدا وارد سايت ميشيم

http://arianbrokers.com/pcmupload

سپس طبق تصوير زير مراحل انجام ميديم . در آخر پس از آپلود تصوير مورد نظر چند تا گزينه در اختيارمون قرار ميده كه ما براي گذاشتن تصوير روي فروم گزينه ايي كه در تصوير مشخص كپي ميكنيم و در فروم قرار ميديم .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 12-03-2014, 09:06 AM

نظر

• بنام خدا

نظر

• بنام خدا تحلیل خودم را روی ارز GBPUSD آغاز میکنم

بنده برای اینکه یک دید دراز مدت از حرک ارز داشته ابتدا تحلیل خود از هفتگی تا یک ساعت شروع میکنم اما در ادامه تحلیل بیشتر روی چهارساعت و یک ساعت صحبت خواهیم کرد
                            همانطور که مشاهد میکنید در تایم هفتگی زیگ اخر شکسته شده است و شاهد یک اصلاح هستیم که بر اساس تجربه بنده پوند معمولا تا 78 درصد اصلاح میکند با این وجود انتظار یک مقدار دیگر اصلاح را داریم

در تایم دیلی شاهد یگ الگوی قوی هارمونیک AB=CD هستیم که در دو نقطه یکی بر روی پیوت سالیانه و دیگری برروی 100 درصد پروچکشن نقطه پی آر زد مشخص شده است که به نظر بنده نقطه ای که پیوت است اهمیت بیشتری دارد در ضمن دراین نقطه نیز ما شاهد یک دایورجنس مثبت هستیم در هر حال در این نقطه انتظار صعود را داریم.

و اما در تایم چهار ساعته ابتدا تا نقطه 1.5825 شاهد یک اصلاح بودیم که از آن نقطه نزول شروع شد ولی نتوانست سطح 1.5590 را بشکند و دوباره شروع به صعود کرد در صعودی که انجام داد نتوانسته زیگ آخر را بشکند و تا پیوت هفتگی پیش رفت و شروع به اصلاح کرد که در 78 درصد خود باز حرکت صعود خود را آغاز کرد با این وجود به نظر بنده ما باز شاهد یک اصلاح هستیم که دو نقطه پی آر زد مشخص شده است یکی در نقطه 1.5796 و دیگری بر روی پیوت هفتگی که در اینجا به نظر بنده باز پیوت هفتگی بیشتر اهمیت دارد.
                            توجه : بنده بر اساس تجربه ای که بدست آوردم اندیکاتور استوک در تایم چهارساعته و دیلی بر روی اعداد 19.7.7 تنظیم کرد که در بیشتر مواقع حد اشباع زیگ را به درستی نشان می دهد

و اما تایم فرم یک ساعته که در واقع تایم فرم کاری ما است اگر انشا ء الله تحلیل درست باشد ما منتظر شکست 1.5718 مانده و از آنجا پوزیشن بای را میگیریم و اولین تی پی خود را در نقطه 1.5799 و استاپ خود را بعد از ایجاد زیگ می گذاریم
                            اولین تحلیل بنده بود که اگر مورد تایید استادم جناب آقای یزدی قرار بگیرد بقیه ارزها هم به همین ترتیب تحلیل کرده و با عنایت خداوند راه را ادامه می دهیم
                            منتظر نظرات شما دوستان هستیم

نظر

• سلام و درود

با تشکر از آقای محمدی بابت تحلیل و مشارکتشون . توجه دوستان را به یک نکته باید جلب کنم و اینکه در هر سیستمی اگر قصد ترید داریم باید بر اساس قوانین همان سیستم عمل کنیم و پای بند باشیم تا بتوانیم از آن سیستم نتیجه مثبت بگیریم . برای کار در این بازار باید همانند یک تریدر حرفه ای عمل کنیم یعنی داشتن صبر و دوری از احساسات و پایبند به قانون . در استراتژی زیگ زاگ یعنی همسو شدن با روند . یعنی ورود همسو با روند جاری زمانیکه ما قصد ترید در تایم یک ساعته را داریم یعنی تحلیل ما و تعیین روند تایم دیلی و یا چهار ساعته می باشد . و تریگر ورود تایم یک ساعته می باشد .
                              پس زمانیکه ما تحلیلی داریم مبنی بر نزول قیمت در تایم دیلی و چهار ساعته داریم پس ورود ما بر اساس تایم یک ساعته برای صعود میشود نقض سیستم بلکه باید نقطه ورودی پیدا کرده و در تایم یک ساعته تریگر ورود نزول را دریافت کنیم .
                              اما اگر قصد ما گرفتن نوسانات بازار باشد آنوقت باید در تایم یک ساعته تحلیل و در تایم 5 و یا 15 دقیقه ترید کنیم که داستان آن کاملا" متفاوت می باشد .
                              در صورتیکه عمری باشد سعی میکنم نکاتی را روز شنبه و یا یک شنبه بیان دارم تا شاید کمکی باشد برای نوع دیدگاه به زیگ زاگ .

موفق باشد

نظر

• با سلام خدمت استادیزدی بزرگوار
                                حقیر مدتی است که تنها با زیگها معامله میکنم و بحمدالله حداقل دستاوردش این است که هنوز در بازار هستم.از اینکه صبورانه وقت میگزارید برای پاسخ به دوستان تشکر میکنم
                                سوالی داشتم که در صورت پاسخ محبت میفرمایید.
                                اینکه زیگهای تایم بالاتر با 3 یا 5 زیگ تایم پایین اشباح میشوند..اما در مواردی بدلیل نوسانات بازار در تایم پایین تعداد این زیگها بیشتر یا کمتر میشود.خواستم راهنمایی بفرمایید در این خصوص.
                                با تشکر
                                برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

پردازش ...
                                X