اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با سلام به همگی
    با توجه به اینکه از ابتدای مطالعه تاپیک چندین و چند نفر این سؤال رو پرسیدن، برای پاسخ به این سؤال پر طرفدار یک تمپلیت اینجا آپ می کنم تا استفاده کنید.
    ساخت این تمپلیت هم خیلی آسونه، فقط کافیه که زیگ زاگ خود متاتریدر رو چند بار با تنظیمات مختلف و برای تایمهای فریمهای مختلف ران کنید.
    این تمپلیت برای شما زیگ زاگ سفید رو در تمام تایم فریمها رسم می کنه و همزمان زیگ زاگ قرمز رنگ رو به ترتیب زیر رسم می کنه.
    یکی از زیگزاگها که سیتینگش 5 برابره زمانی که شما به تایم یک دقیقه برید، زیگ تایم 5دقیقه رو برای شما رسم می کنه.
    یکی دیگه که سیتینگش 4 برابره وقتی که شما به تایم 15 دقیقه برید زیگ یکساعته و وقتی که به تایم یک ساعته برید زیگ تایم 4ساعته رو برای شما رسم می کنه.
    و بقیه هم به همین ترتیب .....
    امیدوارم به کار دوستان بیاد.
    البته چون دیدم اسمهای مختلفی برای زیگ زاگها گذاشتن من اسم این تمپلیت رو گذاشتم «زیگ فلفلی» که تکراری نباشه
    با تشکر
    فایل های پیوست شده

نظر

• زیگ فلفلی شما تنها کاری که میکنه دو تا مووینگ 21 و 121 رسم میکنه با حد بالا و پائین روزانه (اندیکاتوری که مدتها دنبالش بودم ! )

یه نگاه کنید احتمالا اشتباه شده

نظر

• <p>
        سلام اگر دوستان دنبال اندیکاتور زیگ زاگ مولتی تایم هستند این اندیکاتور و تمپلتی که خودم استفاده می کنم براتون قرار میدم ..این اندیکاتور میتونه زیگ زاگ 3 تایم مختلف را هم زمان نشان بده ...تنظیمات زیگ و تایم فریم و تعداد کندل هم قابل تغییر است</p>
        <p>
        تمپلتی که تنظیم کردم زیگ زاگ 3 تایم پشت سر هم را نشان میده تایم فریمی که در اون قرار داریم ...یک تایم بالاتر ..و دو تایم بالاتر از 1 دقیقه تا 4 ساعته ( بجز 30 دقیقه )...در این تمپلت اگر به تایم 4 نگاه کنید زیگ 4 ساعت ..زیگ روزانه ..زیگ هفتگی را میبینید ...اگر به تایم 15 نگاه کنید زیگ 15 ..زیگ 1 ساعت ..وزیگ 4 ساعت را میبینید و سایر تایمها به همین ترتیب...سعی کردم چارت را تا حد امکان خلوت کنم تا تمرکز بیشتری بر روی زیگ زاگ داشته باشید ..........</p>
        <p>
        </p>
        <p>
        http://pcmupload.traderha.com/up...7142800311.rar</p>
        ویرایش توسط aminaran : https://www.traderha.com/member/4118-aminaran در ساعت 04-10-2014, 07:47 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط Jason Chestor نمایش پست ها
          زیگ فلفلی شما تنها کاری که میکنه دو تا مووینگ 21 و 121 رسم میکنه با حد بالا و پائین روزانه (اندیکاتوری که مدتها دنبالش بودم ! )

یه نگاه کنید احتمالا اشتباه شده
          =====
          سلام دوست عزیز
          من این تمپلیت رو دانلود کردم و روی چارت خودم ران کردم. این هم عکسش که ضمیمه می کنم.

در مورد پست قبلی هم خدمت جناب امیناران و بقیه دوستان عرض کنم که اندیکاتورهای زیگ مختلفی که دوستان برنامه نویس زحمتش رو کشیدن، بعضیهاش مثل اندیکاتور اصلی متاتریدر کار نمی کنه. اختلاف در رسم خطوط زیگ درش زیاد دیده میشه. به همین خاطر من متوسل شدم به تمپلیت و رسم چند تا زیگ استاندارد.
          با تشکر
          فایل های پیوست شده

نظر

• باسلام خدمت استاد گرامی جناب یزدی
            در خصوص متد زیگزاک بهترین تایم برای معامله را چه تامی پیشنهاد میفرمایید
            و دیگر اینکه ایا در جهت روند همان تایم که قصد معامله را داریم از سیگنالهای همان جهت استفاده کنیم یا اینکه هر گاه سیگنال صادر شد با توجه به شرایط میتوان وارد شد از این جهت که گاهی حرکتهای اصلاحی هم دارای چند زیگ میباشد
            با تشکر
            برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

• با سلام
              در تصویر بالا یک روند نزولی داریم که در اصلاح میتواند از چند زیگ تشکیل شود ایا در موقعیت بدست امده میتوان وارد پوزیشن بای شد یا خیر
              با تشکر از اساتید عزیز

نظر

• سلام و درود

نوشته اصلی توسط moheb نمایش پست ها
                باسلام خدمت استاد گرامی جناب یزدی
                در خصوص متد زیگزاک بهترین تایم برای معامله را چه تامی پیشنهاد میفرمایید

بستگی به روش ترید شما دارد که تریدر کوتاه مدت هستید یا بلند مدت . اگر کوتاه مدت باشید تشخیص در یک ساعت و ترید در 15 دقیقه میتواند برآیند مفیدی داشته باشد
                و دیگر اینکه ایا در جهت روند همان تایم که قصد معامله را داریم از سیگنالهای همان جهت استفاده کنیم یا اینکه هر گاه سیگنال صادر شد با توجه به شرایط میتوان وارد شد از این جهت که گاهی حرکتهای اصلاحی هم دارای چند زیگ میباشد

در جهت روند همان تایم اصلی ترید میکنیم اما تریگر های ورود را از تایم پاینتر استفاده میکنیم .
                با تشکر
                نوشته اصلی توسط moheb نمایش پست ها

با سلام
                در تصویر بالا یک روند نزولی داریم که در اصلاح میتواند از چند زیگ تشکیل شود ایا در موقعیت بدست امده میتوان وارد پوزیشن بای شد یا خیر
                با تشکر از اساتید عزیز
                همانطور که عرض شد تشخیص روند در تایم بالاتر به جهت این است که بر خلاف روند ترید نکنیم . اما اگر بخواهید روند های مخالف را هم استفاده کنید باید آشنا به موج شناسی باشید چون برگشتها میتوانند بسیار سریع اتفاق افتد .
                لذا در جهت خلاف روند اصلی پیشنهاد ترید نمیشود .

موفق باشید
                آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
                  با سلام مجدد
                  همین ابتدای کار یک درخواست از دوستان داشته باشم و اون اینکه اندیکاتور رسم پیوتها (پیوت کستم، مجیک پیوت و ...) هر کدوم رو که روی چارت رسم می کنم از گذشته چارت تا الان رو رسم می کنه و خیلی چارت شلوغ میشه.
                  چند وقت قبل یکی از همین اندیکاتورها رو داشتم که وقتی روی چارت ران می کردم، خطوط رو فقط از ابتدای روز، هفته و ماه) رسم می کرد. لطفا اگه از دوستان کسی می دونه باید چکار کنم تا این مسأله رو حل کنم، ممنون میشم.
                  منظورم اینه که باید توی تنظیمات اندیکاتور تغییراتی بدیم یا باید اندیکاتورش رو از دیگران بگیریم.
                  باز هم تشکر
                  ====
                  تکرار چند پست قبل
                  دوستان راه حلی پیشنهاد نمی دن.
                  با تشکر مجدد

نظر

====
                    تکرار چند پست قبل
                    دوستان راه حلی پیشنهاد نمی دن.
                    با تشکر مجدد
                    سلام و درود

از این ایندیکاتور استفاده کنید فکر کنم مشگلتون حل شود

دانلود ایندیکاتور پیوتها

موفق باشید
                    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• جناب یزدی سلام
                      ضمن تشکر از اندیکاتوری که زحمتش رو کشیدید، عرض به خدمت شما اون اندیکاتوری که چند سال قبل ازش استفاده می کردم. چند حسن داشت و یکی از محاسنش این بود که برای بک تست گرفتن خیلی خوب بود و همراه چارت در استراتژی تستر متاتریدر پیوتها رو رسم می کرد. و یکی دیگه اینکه بصورت نقطه چین خطوط رو رسم می کرد و چارت خلوت تر بنظر می رسید.
                      البته این اندیکاتوری که شما گذاشتید برای ریل خوبه و نباید مشکلی داشته باشه.
                      باز هم تشکر.
                      ارادتمند حسین

نظر

جناب یزدی سلام
                        ضمن تشکر از اندیکاتوری که زحمتش رو کشیدید، عرض به خدمت شما اون اندیکاتوری که چند سال قبل ازش استفاده می کردم. چند حسن داشت و یکی از محاسنش این بود که برای بک تست گرفتن خیلی خوب بود و همراه چارت در استراتژی تستر متاتریدر پیوتها رو رسم می کرد. و یکی دیگه اینکه بصورت نقطه چین خطوط رو رسم می کرد و چارت خلوت تر بنظر می رسید.
                        البته این اندیکاتوری که شما گذاشتید برای ریل خوبه و نباید مشکلی داشته باشه.
                        باز هم تشکر.
                        ارادتمند حسین
                        سلام و درود

برای بک تست گیری پیوتهای روزانه میتوانید از این ایندیکاتور استفاده کنید .

دانلود پیوتهای روزانه

نظر

• باسلام خدمت عزیزان و استاد یزدی گرامی
                          ضمن پوزش از گرفتن وقت عزیزان در صورتی که مطلبم مبتدیانه میباشد اما از استاد خواهشمندم که بذل عنایت بفرماییند
                          در این دو تصویر من تنها سایز کندلها را تغییر داده ام بصورتی که اولی با سایز یک و دومی با سایز بسته.با توجه به اینکه تایم تشخیص واصلی یکساعته میباشد و تایم ورود به پوزیشن 15 دقیقه است مشکل من در انتخاب روند اصلی در تایم یکساعته است که ایا روند غالب بر اساس عکس اول (صعودی) یا بر طبق عکس دوم(نزولی)محاسبه میشود.با توجه به اینکه تایم معاملاتی 15 دقیقه میباشد و تقریبا معاملات کوتاه مدت است.

با تشکر
                          ویرایش توسط moheb : https://www.traderha.com/member/10017-moheb در ساعت 04-13-2014, 11:31 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط moheb نمایش پست ها
                            باسلام خدمت عزیزان و استاد یزدی گرامی
                            ضمن پوزش از گرفتن وقت عزیزان در صورتی که مطلبم مبتدیانه میباشد اما از استاد خواهشمندم که بذل عنایت بفرماییند
                            در این دو تصویر من تنها سایز کندلها را تغییر داده ام بصورتی که اولی با سایز یک و دومی با سایز بسته.با توجه به اینکه تایم تشخیص واصلی یکساعته میباشد و تایم ورود به پوزیشن 15 دقیقه است مشکل من در انتخاب روند اصلی در تایم یکساعته است که ایا روند غالب بر اساس عکس اول (صعودی) یا بر طبق عکس دوم(نزولی)محاسبه میشود.با توجه به اینکه تایم معاملاتی 15 دقیقه میباشد و تقریبا معاملات کوتاه مدت است.

با تشکر
                            سلام و درود

اول از همه اینکه محب جان بنده حقیر استاد نیستم . دوم اینکه در مورد تصویر شما اگر با دقت نگاه کنید در مربع اول الگوی سرو شانه نشان از تغییر روند از نزولی به صعودی دارد اما این صعود تا زمانیکه خط چین بالا شکسته نشود یعنی محدوده 0.8220 تغییر روند تایید شده نمی باشد پس باید به دقت بیشتری پوزیشن گیری نمود . در مربع دوم اگر دقت نمایید می بینید که نزول انجام شده به دلیل اینکه زیگ اول پر قدرت ضاهر نشده میتواند خبر از ضعف فروشندگان باشد و هشداری بر اینکه این موج میتواند یک موج اصلاحی جهت ادامه روند صعودی برای شکست سقف باشد .
                            پس نتیجه اینکه ظاهرا" این جفت ارز در حال کراس کردن از نزول به صعود می باشد که در این مواقع به دلیل نوسانات نزول و صعود زیاد کار ترید را کمی پر مخاطره میکند و باید پوزیشن های با استاپ کوچیک و تی پی های کوچک گرفته شود و یا تا قطعیت کامل از گرفتن پوزیشن خودداری شود .
                            نکته دیگر اینکه هر اصلاحی در تایم بالاتر میتواند روندی باشد در تایم های پایین و توقع سود و زیان هم باید به میزان حرکت همان تایم فریم ارزیابی گردد .

موفق باشید
                            ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 04-13-2014, 04:25 PM

نظر

• نوع اندیکارتور استفاده شده زیگزاگ معمولی هست؟

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                                سلام و درود

برای بک تست گیری پیوتهای روزانه میتوانید از این ایندیکاتور استفاده کنید .

دانلود پیوتهای روزانه

===
                                جناب یزدی باز هم تشکر بابت این اندیکاتور.
                                لطفا بفرمایید بابت رسم پیوت هفتگی و ماهانه که خودتون میدونید که در طول ماه مهمتر از پیوتهای روزانه هستند اندیکاتور دیگه ای نیست که بشه مثل همین اندیکاتور پیوتهای هفته ها و ماههای گذشته رو روی چارت داشته باشیم.
                                البته اندیکاتور آقا احسان هم که زحمتش رو کشیدین خوبه، فقط اگه خود ایشون تغییراتی در اندیکاتورشون بدن که برای گذشته چارت هم رسم کنه که دیگه حرف نداره. من که هر چی باهاشون تماس تلفنی گرفتم و ایمیل و اس.ام.اس براشون فرستادم نتونستم برای این مورد باهاشون ارتباط برقرار کنم.
                                باز هم تشکر

نظر

پردازش ...
                                X