اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Edge of Chaos

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
    ضمن اینکه تعداد پیپ چه اهمیتی داره؟ ارزش پیپ مهمه!
    صددرصد با ارزش پیپ موافقم، اینو بیشتر به این دلیل پرسیدم که بدونم انتظارم در بازار رنج در چه حدی باید باشه.

مخلصم
    نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

والا ندیده بودم استراتژی شورت ترم 50 پیپ بده
      که امروز دیدیم
      بابا دمت گرم پیام خان

ااینم که خودم همینجا اعلام کرده بودم گرفتنشو

نظر

تاپیک رو تحویل دوستان میدم. اگر نیازی میبینید برای همکاری میتوانید تاپیک کارگاه داشته باشید. موقعیتها زیاد هستند و ممکنه همه تمرکز نداشته باشن. همدیگر را یاری کنید.

سوال خاصی رو سیستم نخواهد بود در عین حال سوالی بود در خدمتم. از موقعیتهایی که مونیتور خواهید کرد بنده هم بهره خواهم برد.

ارادتمند
        با عرض سلام و ارادت خدمت پیام گرامی

قدر دوست عزیزمان پیام را بایستی بیشتر از اینی که هست بدانیم چرا امثال چنین انسانهایی کم پیدا میشود.

شخصا یک دنیا ممنون از تمام رهنمودهایی که بی شائبه ارائه میدهی و من از آن درس میگیرم.

در مورد استراتژی Edge Of Chaos و یا "مرز هرج و مرج"، نکته ای که می خواستم بپرسم در مورد Range بودن بازار است که در این روش بهتر است که از پوزیشن گیری خودداری شود.

شما در این مورد پیشنهادی دارید؟

شخصا در این موارد Bollinger Bands را آلترناتیو نسبتا بدی نمی دانم ولی احتمالا ایزارهای مناسب تری در این بازار پیشرفته وجود دارد.

ارادتمند شما

نظر

آنقدر عوامل متنوعی درش دخیل هست که نمیشه گفت.
          ضمن اینکه تعداد پیپ چه اهمیتی داره؟ ارزش پیپ مهمه!
          جوری ستاپش کردم که در بازار رنج اور ترید نشید و در بازار روند هم به این زودیها از بازار استاپ اوت نشید. به فکر گرفتن مقدار پیپ ثابت نباشید!
          طبق سیستم تا جایی که میشه بازار رو بچلونین!!یه مقدارش رو باید در بازار رنج پس بدین به صاحبش!! ما بقیش هم مال خودتون هست!! پوزیشن 150 پیپ سود هم خواهید دید!!!
          ارادتمند
          سلام پیام خان خسته نباشید
          منظور شما از ارزش پیپ یعنی چی لطف کنید توضیحاتی بدید.
          ممنون.

نظر

سلام
            باز هم پیام و یک سیستم طوفانی دیگه جالب این جاست که کمی به هم نزدیکیم! (جسارت نمیکنم و بگم خیلی... استاد پیام کجا و ما کجا ) )
            پیام جان روی سیستمی شبیه به این مدتی هست که کار میکنم اما اندیکاتورهای شما مقاوم تر هستند.
            خودت که بهتر میدونی تایم کاری 5 همیشه من رو جذب میکنه.
            سوال اول اینکه شما به مووینگ اشاره کردید اما توضیحی ندادی و تو تمپلیت هم نبود. ممکنه توضیح بدی؟
            در مورد ورود هم میشه به ورود از نوع لیمیت روی خط اندیکاتور فکر کرد (من عملا این کار را میکنم) گاها تا 15-20 پیپ به نفع معامله است که در تایم 5 مقدار قابل توجهی است و استاپ را هم تنگ تر میکند. البته شرط و شروطی دارد که مثلا در پزیشن فروش باید نوع و مقدار ریزش خط اندیکاتور را دقت کرد و تصمیم گرفت که آیا لیمیت را حرکت دهیم یا نه و از نظر زمانی تصمیم بگیریم که تا کی اردر را کنسل نکنیم. و البته در صورت نرسیدن قیمت به خط اصلی، میتوان با تعریف یک بازه مجاز پیپی، با همان روش خروج cci وارد شد. فرضا در فاصله 10 پیپی مجاز به ورود هستیم و در فاصله بیشتر خیر.
            در چنین روش ها و سیستم هایی بهترین کار اجازه به گسترش سود است. بر اساس تجربه، 2-3 پزیشن در جهت روند پر قدرت، تمام پیپ های هدر رفته را جبران میکند و برآیند کلی بسیار بهتر خواهد بود (بررسی چارت 1 ساله برای سیستمی مشابه. ایده اصلی این است که در تایم پایین نوسان زیاد است و در صورت حساس بودن تریدر برای خروج، در محموع برآیند ضعیف خواهد شد). پس باقی ماندن در پزیشن تا تغییر رنگ اندیکاتور اصلی بهترین انتخاب است.

در آخر تشکر شدید دارم از پیام عزیز که این چنین برای دوستان و اعضا وقت میگذاره.

پ.ن: پیام جان همین الان خیلی سر دستی سیستم رو تلفیق کردم با یک سیستم مستقل که خودم استفاده میکنم. فکر میکنم نقاط خروج رو بهینه میکنه. اگر صاتح دونستی در پ.خ برات ارسال میکنم و در صورت تائید در تاپیک قرار بده.
            ویرایش توسط viilll : https://www.traderha.com/member/6495-viilll در ساعت 10-20-2012, 10:26 PM

نظر

دوستان در تصویر (15 اکتبر) چهار بار سیگنال داشتیم برای فروش و خرید. بدون در نظر گرفتن زمان مجاز ترید، ممکنه تحلیل های خودتون رو قرار بدید در مورد نقاط ورود و خروج در سود یا ضرر.
              سوال اینجاست که اگر شب قبل در پزیشن فروش قرار گرفته باشیم، حدود 10:30 صبح (به وقت بروکر) با توجه به حرکت پرشتاب رو به بالا، در کجا از پزیشن فروش خارج میشوید؟

نظر

با درود

درگیر تهیه بولتن هستم ، نمیتوانم پاسخها را آنطور که شایسته است بدهم. عجالتا: پندار جان سیستم خودت را کامل معرفی کن تا بدونیم روی چه موضوعی داریم بحث میکنیم و

استاد خودتی عزیز جان!!!

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

امان از دوری

یا الرحم راحمین

با سلام خدمت پیام عزیزم
                  وای بر من که از پیام جان دورم و چند روزی است که مطلب جدیدی از تراوشات ذهنی او بروی سایت قرار گرفته و من از آن بی اطلاع بودم و اکنون>>>>>>>خدا را شکر

دیگر نمی توانم بنویسم....

تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

پیام جان یک بک تست 3 ماهه میگیرم در صورت وجود تفاوت قابل قبول در خروج ها، همین جا عنوان میکنم.
                    2-3 روزی وقت میبره.

نظر

نوشته اصلی توسط meisam1 نمایش پست ها
                      ممنون.
                      دلار عزيزم
                      دلار شيرين 4 هزار توماني ناقابل
                      يك پيپ مي تواند تا 40 هزار تومان ارزش داشته باشد (شايد هم خيلي بيشتر)
                      دقت كنيد فقط يك پيپ ارزش بيشتر از حقوق يك روز من مهندس است

نظر

با سلام
                        در تصویر چطور میتوان این ربزش 160 پیپی را شکار کرد؟
                        دوستان پیشنهادات خودشون رو برای نقطه ورود همراه با دلیل ازائه بدند.
                        با تشکر.

نظر

پندار جان
                          قانونا اينو نمي شده گرفت
                          اينقدر شارپ بوده كه قيمت به لبه اشوب نرسيده

نظر

درود پندار جان

دیروز خوش آمد گویی درست و حسابی نداشتم.!! خوش آمدی دوست خوب و منتقد آگاه!!

این موقعیت غیر قابل شکار بوده پندار جان. غزالی تیز پا بوده که جان سالم بدر برده!! ما به دنبال شکار خرس هستیم!!!

موقعیت دوم از 1.2645 قابل ترید بوده و اس ال 1.2685 که بالای خط ولتی بوده.البته در چنین روزی به احتمال بالا بنده سل eurcad رو گرفتم و خیلی مشتاق نیستم که eurusd را از میانه راه وارد شوم.

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

ممنون.
                              در واقع مطرح کردن این سوال ها به نوعی کند و کاو در سیستم هست و طلب مشارکت از دوستان عزیز. پیام جان کاملا با شما موافقم . در یورودلار ریسک ورود از میانه راه بسیار بالاست. و البته در مورد دیگر ارزها نظری ندارم.
                              طبق سیستم ورود به این موقعیت ممکن نبوده. اما از بعد روانی تریدری را تصور کنید که در مقابل چشمانش قیمت با یک حرکت شارپ 150 پیپ یک ضرب حرکت میکند..... اگر این تریدر کم تجربه باشد (شاید بهتر باشد بگوییم کوله باری از تجربه نداشته باشد) احتمالا تا آخر هفته بیش از نیم بالانس را از بین خواهد برد!
                              هدف پیدا کردن نقطه ورود زورکی نیست. هدف قرار دادن موقعیت هایی که به قول پیام غزال تیزپا هستند و ما فقط باید از تماشای آن لذت ببریم. و بدانیم که منحصرا با یک سیستم هر حرکتی را نمیتوان شکار کرد.به خصوص در تایم پایین.
                              و اما:
                              در تصویر زیر بر فرض ورود به موقعیت خرید (چرا؟ در کدام نقطه؟) بر اساس تعریف ابتدایی سیستم خروج در خط قرمز بوده و در صورت تریل با فاصله همراه با خط آبی انذبکاتور، خروج در خط آبی بوده مگر این که ریسک فری کرده باشیم.
                              دوستان در مورد نقطه خروج در این موقعیت چه نظر و یا ایده ای دارند؟
                              با تشکر.

نظر

نوشته اصلی توسط meisam1 نمایش پست ها
                                ممنون.
                                درود میثم جان

منظورم ریسک به ریوارد است. مثلا فرض کنید بنده یک سیستم دارم که هفته ای یک موقعیت ترید فراهم میشود با میانگین حد ضرر 100 پیپ و میانگین پروفیت 300 پیپ.دوست دیگری سیستمی دارد
                                که روزانه یک موقعیت ترید دارد با میانگین حد ضرر 15 پیپ و میانگین پروفیت 60 پیپ.با فرض ریسک یکسان برای هر دو تریدر ، ارزش پیپهای سیستم دوم خیلی بالاتر است.

پارامترهای زیادی در مدیریت سرمایه دخیل هست و مثال بنده خیلی ساده گرفته همه چی رو ، مقصود این است که به فکر تعداد پیپ نباشیم ، به فکر باشیم که چگونه پیپ ها را با ارزش کنیم.

به قول یارو گفتنی!! به عرض معاملات بیشتر دقت شود تا طولش!!!

نظر

پردازش ...
                                X