اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Edge of Chaos

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط mohammad1234 نمایش پست ها
    با سلام

یکی از دوستان اندیکاتورها و آخرین تمپلت این سیستم رو قرار بده

ممنون
    سلام
    صفحه 39 پست 388 آقا پیام قرار دادند.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...4557473441.zip
    پس بندگانم رامژده باد.همان كساني كه سخنان رامي شنوند وازنيكوترين آنها پيروي مي كنند;
    آنها كساني هستند كه خدا هدايتشان كرده،وآنها خردمندانند.(سوره الزمر:آيات17و18)

نظر

• [QUOTE=forex2020;40793]
      درود
      پیام جان چک کردن 6 ولتی همزمان با همان تنظیمات قبل میباشد ؟ 1.6 و 3.2 و 4.8 در تایم 5 و همین تنظیمات در تایم 15 یا اینکه اعداد متفاوت با تایم فریم های دیگر باید استفاده شود؟
      سپاس

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
        نیما جان اتفاقا اون تاپیک رو دنبال هم میکنم
        وقتی میگی مثلا 5 شنبه عالیه شدید منتظر 5 شبنه هستم ( یعنی بودم)
        پوزیشن اول رو دستی بستم
        باید یادبگیرم کلوز نداریم تو متا تریدر
        و اینجا می خواهم به خودم قول بدم یا استاپ یا تی پی
        البته بستن موقع توسعه سود رو مجزا میکنم
        پوزیشن پوند فرانک هم ...
        استاپ نامناسب
        دو ماهه که با این روشم
        ماه اول بیش از سی درصد
        ماه دوم خدا رو شکر منفی نشد
        و این ماه فعلا ده درصد منفی ام
        واسه همینه که میگم شاید روحیه بخوام
        و اون روحیه همینی هست که شما میای و پست من رو نقل قول میکنی . یعنی می فهمم که بزرگان هم هوای ما رو دارند
        علی جان

تبرت کند شده ، برو تیزش کن.

روحیه ات با آپادانا خیلی مَچ بود. یه بازنگری در انتخاب روشت داشته باش.

کتاب مارک داگلاس رو بخون.خوشبختانه ترجمه فارسی خوبی داره.

نزار چارت به تو مسلط بشه .هر روز یادت باشه که تو بر اون مسلطی. تو مسلطی چرا که تصمیم را تو میگیری نه چارت.

یه بار هم گفتم بهت :

از معدود تریدرهایی هستی که حاضرم برای مدیریت سرمایه بهت اعتماد کنم.

یه چای و یه ... کمی تنهایی و تفکر در هوای آزاد...

مشکلی نداری برادر...

فقط چند وقته تبرت را تیز نکردی.

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
        2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
        3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
        4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
        5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
        6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
        7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• [QUOTE=forex2020;40964]
          نوشته اصلی توسط forex2020 نمایش پست ها
          درود
          پیام جان چک کردن 6 ولتی همزمان با همان تنظیمات قبل میباشد ؟ 1.6 و 3.2 و 4.8 در تایم 5 و همین تنظیمات در تایم 15 یا اینکه اعداد متفاوت با تایم فریم های دیگر باید استفاده شود؟
          سپاس
          با همان ستاپ.
          اگر چرخش های مداوم ولتی 1.6 در تصمیمات شما تاثیر منفی داره میتوانید یه مقدار ستاپ را ملایم تر کنید. 2 ،3/5 ، 5.

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
            روی این چارت با توجه به کندلهای روزانه اش ، معامله خریدی باز نمیکنم!!

پ.ن:

هزارمین پست بنده بود!!

هزارتایی شدنم مبارک.

اولین فعالیت کاری روزانه(مرور کندلهای روزانه) تاثیر عمیقی بر روزی آن روز من دارد!!

نظر

• EUR/AUD

نظر

• Atr روزانه برای رسم روی چارت اندیکاتور خاصی داره؟

پیام ، کم کم داره یه چیز استخون دار میشه این سیستم. تبریک.

نظر

• تقدیم به شما viilll عزیز انواع atr
                  http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...4890026341.rar
                  ویرایش توسط forex2020 : https://www.traderha.com/member/6555-forex2020 در ساعت 12-07-2012, 07:20 PM

نظر

• سلام
                    موقعیتهای امروز........

موقعیت در eur.jpyرا در تایم 15 47تا ودر تایم 5 23تا گرفتم خداراشکر:
                    [IMG][/IMG]
                    [IMG][/IMG]

موقععیتهای دیگر که بخاطر مدیریت وریسک سرمایه موفق به گرفتنش نشدم.

[IMG][/IMG][IMG][/IMG]
                    پس بندگانم رامژده باد.همان كساني كه سخنان رامي شنوند وازنيكوترين آنها پيروي مي كنند;
                    آنها كساني هستند كه خدا هدايتشان كرده،وآنها خردمندانند.(سوره الزمر:آيات17و18)

نظر

• درود
                      پیام عزیز لطفا به مربع های کشیده شده در تصویر توجه کنید ولتی 15 و ولتی 5 در حالت ایده ال فروش ولی استوک در منطقه نا مناسب چگونه میشود چنین پوزیشنی رو گرفت ؟
                      http://

نظر

• سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
                        اقا پیام عزیز از این سیستم خوبی که اموزش دادید واقعا سپاس گذارم و اینکه من موقع خروج رو متوجه نشدم 1.باید صبر کنیم تا ولتی جدید ایجاد شود که تغییر روند رو به ما نشان خواهدداد باشیم یا با اپادنا ترکیب شده محل خروج و خروج به چه صورتی میباشد حقیقاتا کمی گیج شدم نظرات متفاوتی درباره خروج دادن دوستانممنون.2. اوایل اموزش بجایه استوکاسیت یه اندیکاتور دیگه بجایه تایید از ورود استفاده میکردید حالا استوکاسیت بهتره یا اون قبلیه؟ممنون میشوم جواب رو بدهید با تشکر.
                        ویرایش توسط omid1111 : https://www.traderha.com/member/3223-omid1111 در ساعت 12-08-2012, 11:49 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط forex2020 نمایش پست ها
                          درود
                          پیام عزیز لطفا به مربع های کشیده شده در تصویر توجه کنید ولتی 15 و ولتی 5 در حالت ایده ال فروش ولی استوک در منطقه نا مناسب چگونه میشود چنین پوزیشنی رو گرفت ؟
                          دوست عزیز من که سواد کافی در این زمینه ندارم اما به نظر خودتون بهتر نیست موقعیت هایی را بگیریم که دقیقاً طبق مقررات سیستم هستند؟!

در همین چارتی که گذاشتید، بعد از موقعیت غیرایده آلی که شما گذاشتید، 2 موقعیت ایده آل دیگه طبق سیستم به وجود آمده اند که هر دو به خوبی عمل کرده اند.

با احترام

نظر

• نوشته اصلی توسط omid1111 نمایش پست ها
                            سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
                            اقا پیام عزیز از این سیستم خوبی که اموزش دادید واقعا سپاس گذارم و اینکه من موقع خروج رو متوجه نشدم 1.باید صبر کنیم تا ولتی جدید ایجاد شود که تغییر روند رو به ما نشان خواهدداد باشیم یا با اپادنا ترکیب شده محل خروج و خروج به چه صورتی میباشد حقیقاتا کمی گیج شدم نظرات متفاوتی درباره خروج دادن دوستانممنون.2. اوایل اموزش بجایه استوکاسیت یه اندیکاتور دیگه بجایه تایید از ورود استفاده میکردید حالا استوکاسیت بهتره یا اون قبلیه؟ممنون میشوم جواب رو بدهید با تشکر.
                            درود امید جان

سخت ترین مرحله کار ، تصمیم به خروج از بازار است. چه خروج در ضرر و چه خروج در سود.

هیچ وقت شما نمیتوانید بهترین خروج را بر اساس روندها داشته باشید.هر روش مکانیکی انتخاب کنید برای یک سری موقعیتها خوب است ولی برای یک سری موقعیتها مناسب نیست.

قبل از برنامه ریزی برای خروج طبق پلان معاملاتی باید ببنید پلان مدیریت سرمایه ای که شما را روی لبه سود نگه میدارد چگونه است. یعنی چی؟

یعنی شما محاسبه میکنید که به طور میانگین روش معاملاتی که انتخاب کردید نسبت پوزیشنها سود ده به ضرر ده چقدر است.

همین سیستم را فرض کنید:

این سیستم نسبت موقعیتهای ضرر ده 60% دارد در برابر 40% موقعیتهای سود ده. پس اگر نسبت ریسک 1 در برابر ریوارد 1.5 در نظر بگیریم ، در بلند مدت رشد اکانت ما 0% است.

با احتساب اسپرید و اشتباهات و احساسات ریوارد 2 را در برابر ریسک 1 در نظر میگیریم.

خوب پس ما یک دیدگاه کلی نسبت به سیستم داریم که حداقل تارگت ما باید 2برابر حد ضرر باشد و هر چه این سود را گسترش دهیم احتمال سودآوری ما بیشتر میشود.

میریم سراغ پلان معاملاتی و خروج مناسب برای همه فصول!!!

اولین پیشنهادم این است که به جای واژه تارگت یا همان تیک پروفیت از واژه استاپ اوت بهره ببرید. یعنی هیچ وقت تارگت مشخص نکنید و به جای آن استاپ را تریل کنید.

در مسیر معاملاتی خود باید آخرین ترازی که احتمال میدهید قیمت تاچ کند در نظر داشته باشید. این تراز باید بر اساس واقعیت انتخاب شود نه رویای شما!!

برای معاملات روزانه(اینترا دی) میتوانید از ترازهای atr به همان سبکی که بنده در تمپلیت قرار دادم بهره ببرید یا تراز سوم پیوتی . پس شما یک محدوده دارید که ابتدای آن

ترازی برابر با 2 برابر حد ضرر شماست و انتهای آن لول atr یا تراز سوم پیوتی. خروج شما میتواند در این محدوده وسیع باشد .

با تکنیک تریلینگ استاپ استاپ خود را بعد از شکست هر کف و تشکیل قله جدید ، به قله جدید منتقل کنید .اگر قیمت به دورترین تراز شما رسید که باید شیرینی بدهید اگر هم نرسید

درمیانه راه استاپ اوت میشوید و سود نسبتا مناسبی بدست میآورید.

در مورد استفاده از cci یا stoch به نظرم هردو مناسب است. استوک برای محدوده های اشباع بهتر است و cci برای تشخیص قدرت روند.

استوک را میتوانید جایگزین کنید فکر کنم کار با استوک راحت تر است.

ارادتمند

نظر

• نوشته اصلی توسط forex2020 نمایش پست ها
                              درود

بهترین کار همانی است که علی عزیز گفت.

اما

سیستمهای لیمیت اردر نقطه ضعفشان همین است که وقتی قیمت با شدت و بدون کارکشن حرکت میکند از بازار جا میمونند.

باید به حدی از تجربه برسید که شرایط را تشخیص دهید و شیفت سیستمی داشته باشید.

یکی از نشانه های بازار قدرتمند در این سیستم :

در جاذبه ای که بین خطوط ولتی استاپ و قیمت وجود دارد ، کدام یک به سمت دیگری حرکت میکند؟

آیا قیمت توقف میکند تا تراز های ولتی استاپ به قیمت برسد یا ترازهای ولتی میایستند تا قیمت به آنها برسد؟

اینجا از سیستمی عمل کردن دور میشیم و معامله مانند کاری میشود شبیه به دوچرخه سواری!! یعنی به طور ناخودآگاه عمل میکنیم .

تفاوت ابر تریدر ها و تریدرهایی چون ما از همین جاها شروع میشه!!

پس در شرایطی که ما به آن حد از نخبگی نرسیدیم که تشخیص دهیم کی باید سیستم معاملاتی را شیف کنیم به سیستم دیگری ، بهترین کار نظاره کردن بازار و صبر برای بوجود آمدن شرایط مورد نظرمان است.

ارادتمند

نظر

• سلام پیام جان

آقا می خواستم بدونم اندیکاتور atr modified چطوری میشه باهاش بک تست روزهای قبل رو گرفت یا اگه نمشه راه انجام دستی و منطق محاسبه خطوط رو بگی بصورت دستی روزهای قبل رو بک بگیرم خیلی داره بهم حال میده دمت گرم.

یه مورد دیگه ایم که هست اینه که بعضی مواقع بازه atr در خارج از قیمت میفته!!!!!! مگه نه اینکه باید atr بالا و پایین نسبه به open کندل در هر روز رسم بشه پس چرا اینجوری میشه؟؟؟

ارادتمند
                                " سرانجامSymmetry بازار تبادلات ارزی را از پای در خواهد آورد "

نظر

پردازش ...
                                X