اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Edge of Chaos

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام
    پیام تا حالا کسی بهت گفته که تو یک پدیده ای؟؟؟!! تجزیه و تحلیل شما از این اندیکاتور و نوع رفتارش بسیار جالب بود. ممنون از توضیح.
    در مورد چرخه ها هنوز به دنبال یک راه کار منطقی هستم. به خصوص که در 5 دقثیقه چنین کاری بسیار مشکل میشه و اگر چرخه ها به درستی تعریف نشوند منجر به از دست رفتن بسیاری از موقعیت های سود ده میشوند. یعنی همان سوال قدیمی من که معتقدم دوندها از تایم پایین شروع میشوند و باعث تغییر در تایم بالا میشوند (و دقیقا به همین دلیل هیچ وقت نفهمیدم ما چرا برای ترید در تایم پایین از تایم بالا جهت میگیریم!!). اما به هر نتیجه ای که برسم اعلام خواهم کرد.
    خوبی ای که در سیستم لبه آشوب هست این است که در صورت ورودهای به موقع میتوان معاملاتی با حداکثر ضرر 10 پیپ (و اکثرا کمتر از 10 پیپ) و حد سودهای 30-50 الی 100 پیپی داشت که به این صورت یک تی پی خوب تعداد زیادی استاپ را جبران خواهد کرد. اما مثل تمام سیستم های دیگر تایم پایین، تمرکز بسیار بالا و چارت نشینی مدام میخواهد. چرا که ممکن است بعد از تحمل 3-4 ضرر، درست در موقعیتی که نوبت سود کردن است پای چارت نباشی و بازی را ببازی.

پیام جان مدتی است که بسیار درگیر مسایل کاری هستم و وقت چندانی ندارم. حتی برای ترید کردن. چند روزی است که به فکر تغییر دادن تایم فریم معاملاتی خود به 4 ساعت هستم (یعنی عملا چند سال تجربه و تمرکز روی 5 دقیقه و اسکالپینگ همه هیچ و باید از صفر شروع کنم) از نظر ذهنی کمی آشفته هستم. کم پیدا بودن من رو به بزرگی خودتون ببخشید و البته کم صحبتی من رو بگذارید به حساب سکوت در محضر اساتید.
    پیام جان من اگر چیزی یادگرفته ام (که خودم این طور فکر نمیکنم) از همین فروم ها و دوستان خوبی چون شما و یاران قدیمی پی تی ام هست.
    آرزوی موفقیت برای همه دوستان.

نظر

• درود بر همه عزیزان

مدلهای متفاوتی را برای تعیین جهت بازار و ..... کردن موقعیتهای خلاف جهت تست کردم.

با مووینگ تایمفریم یک ساعته ، با کندل روزانه ، براساس سیستم آپادانا و پیوت روزانه و ...

نهایتا به هر شکلی که بتوانید روند بالا دست را در نظر بگیرید نتایج بهتر خواهد شد.طبیعتا وقتی ..... میکنید یه سری موقعیت سود ده هم از دست میرود ولی در مجموع باعث ثبات بیشتری در وضعیت پرفورمنس معاملاتی میشود.

در مورد 3d rainbow MAs قبلا یک اشاره ای شد. داشتم روی همین بحث سرچ میکردم که دیدم خالق این سبک در جایی از ترکیب 3d rainbow MAs با اندیکاتور پارابولیک سخن گفته.

پس احتمالا میتوانست ترکیب خوبی باشد.

3d rainbow MAs دید خوبی از وضعیت روند ، رنج و قدرت روند میده. بازه ای از مووینگ 200 تا مووینگ 2 نمایی.

دو دسته آخر را حذف کردم و 4 گروه از مووینگها را نگه داشتم(روند کوتاه مدت موضوع برای ما کارآیی ندارد). rainbow مووینگ اوریج در تایمفریم 5 دقیقه خیلی شکننده هست ولی در تایمفریم 15 دقیقه وضعیت روندها را میتواند آشکار کند.

مخلص کلام:

برای تعیین جهت معاملات از rainbow استفاده کنیم (با حذف دو دسته از مووینگ اوریج ها ) .برای ورود از ولتی استاپ در تایمفریم 15 دقیقه با همان ستاپ قبلی.

در دو عکس زیر چارت gbpusd را بر اساس ولتی استاپ و rainbow میبینید. با توجه به وضعیت rainbow موقعیتهای خرید حذف میشود و فقط موقعیتهای فروش مد نظر خواهد بود.

ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 11-15-2012, 12:28 PM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• مووینگهای میان مدت در این دو چارت صعودی شدند. ورودهای خوبی نداشتم ولی صبر خوبی داشتم!!

با دو تارگت کار میکنم 50 پیپ و 100 پیپ . حد ضرر ها به طور میانگین در حدود 20 تا 30 پیپ خواهد بود . بدین صورت ریسک به ریوارد معاملات تقریبا 1 به 3 هست که برای سیستمی که روند را در نظر دارد بد نیست!!

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• این موقعیت رو حیف و میل کردم.

هر دو اندیکاتور را روی یک چارت ران کرده بودم و شلوغی چارت باعث شد تصمیم درستی نگیرم و بازار هم حق منو گذاشت کف دستم!! اس ال خوردنش یک طرف ، حرکت بعد از اس ال بد جوری رو اعصابه!!!

نکته ای که میخوام بگم در مورد خلوت کردن چارت هست.

دو تمپلیت لازم دارد . یکی برای rainbow یکی برای ولتی. اردر را بر روی چارتی ست کنید که ولتی استاپ هست. وضوح وضعیت باعث میشه همچی اشتباهی نکنید.

نظر

• ولتی استاپ برای یورو نیوزیلند سیگنال سل صادر کرده.با توجه به وضعیت رنگین کمان روند بلند مدت صعودی و میان مدت مبهم!! هست.

این سیگنال را ندید میگیریم.

نظر

• با سلام و تشکر از حضور محترم استاد عزیر جناب پیام که در شکل گیری سیستم معاملاتی و سواد تریدری بنده نقش بسزایی داشته و خواهند داشت
              پیام عزیز من تاپیک راز گدشته دنبال میکنم ولی در چند شکل گذشته که توسظ جنابعالی ارسال شده تایم فریم 15 دقیقه شده ایا تایم فریم استراتژی را تغیر داده اید ؟
              در صورت تغیر لطفا اندیکاتورها و تمپلت مورد نظر را در صورت امکان آپلود کنید چون اندیکاتور ولتی بنده در تایم 15 چیزی نمایش نمیدهد با سپاس

نظر

• نوشته اصلی توسط forex2020 نمایش پست ها
                با سلام و تشکر از حضور محترم استاد عزیر جناب پیام که در شکل گیری سیستم معاملاتی و سواد تریدری بنده نقش بسزایی داشته و خواهند داشت
                پیام عزیز من تاپیک راز گدشته دنبال میکنم ولی در چند شکل گذشته که توسظ جنابعالی ارسال شده تایم فریم 15 دقیقه شده ایا تایم فریم استراتژی را تغیر داده اید ؟
                در صورت تغیر لطفا اندیکاتورها و تمپلت مورد نظر را در صورت امکان آپلود کنید چون اندیکاتور ولتی بنده در تایم 15 چیزی نمایش نمیدهد با سپاس
                درود دوست عزیز

ممنون از ابراز لطفتان. لطفا بنده را استاد خطاب نکنید. دانش آموز کلاس اول بازار هستم .

اندیکاتور ولتی از تایمفریم 1 دقیقه تا هفتگی کارآیی دارد. البته برای تایمفریمهای مختلف ستاپهای بهینه خودش را دارد.
                برای تایمفریم 15 دقیقه همان ستاپ جوابگوست. اندیکاتورها و تمپلیتها دو گانه را ضمیمه کردم. برای هر جفت ارز از دو چارت با دو تمپلیت بهره ببرید همانطور که قبلا گفتم.

ارادتمند
                http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...rainbow-01.zip
                ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 11-15-2012, 01:34 PM

نظر

• سلام
                  تائید ورود را از استو 14-3-3 بگیرید. روی 5 دقیقه من مدتی هست دارم کار میکنم و جواب میدهد.
                  در هر موقعیت دو ورود تعریف میکنم یکی لیمیت روی ولتی و یک ورود هم با استو. البته اگر ورود ایتو بهینه تر از لیمیت نباشد آن را وارد نمیشوم.
                  در 15 دقیقه جک نکردم هنوز.
                  پیام مووینگ های ptm رو چک کردی به جای رنگین کمان؟

پ.ن: هر چه میخواهم دل از 5m بکنم و به H4 کوچ کنم نمیشه!!!

نظر

• تمپلیت مولتی تایم را آپ میکنم. از 15 تائید روند میگیریم و در 5 با سیگنال ولتی وارد میشویم.
                    در تایم 5 دقیقه 2 ایده در تمپلیت قرار دادم. در صورتی که هر سه سیگنال همزمان باشد، در جهت 15 دقیقه، احتمال برد پزیشن بسیار بالاست.
                    فایل های پیوست شده

نظر

• با سلام به دوستان عزیزم
                      جا داره از دوست عزیزم پیام نازنین نهایت تشکر و قدر دانی رو داشته باشم که زحمات فراوانی را جهت بالا بردن دانش بچه های عزیز متحمل میشوند دست مریزاد پیام جان امیدوارم همواره پاینده باشی
                      از پندار عزیز هم بخاطر مشارکت و تبادل نظرات سازنده شان تشکر میکنم.

پندار جان استنباط من از صحبتهای شما این میباشد که شما با توجه به مویینگهای PTM روند را در تایم M15 پیدا نموده و با ولتی تایم 5 وارد میشوید من در دو شکل زیر این دو مورد را با هم مقایسه کرده ام
                      نتیجه: مویینگ 60 پی تی ام در تایم ام 15 تقریبا همان مویینگ 180 در تایم ام 5 میباشد یعنی شما با مووینگ 180 تایم ام 5 ، روند را تشخیص داده و با ولتی همان تایم(یعنی ام 5) وارد پوزیشن میشوید.
                      همانطور که در شکل مشخص میباشد مویینگ آخر در رینبو همان مویینگ 200 میباشد پس با روش پیام ما روند را در تایم ام 15 تشخیص داده و با ولتی تایم ام 15 وارد پوزیشن گیری میشویم

میتوان سیگنال گیری در این دو حالت را مورد مقایسه و بررسی قرار داد.

ویرایش توسط davoodtrader : https://www.traderha.com/member/4662-davoodtrader در ساعت 11-15-2012, 04:28 PM
                      تنها زمانى "صبور" خواهى شد
                      که "صبر"را يک "قدرت"بداني

نه يک "ضعف"

آنچه "ويرانمان"مى کند،
                      "روزگار"نيست!
                      حوصله ي "کوچک"
                      براى "آرزوهاى بزرگ" ماست

نظر

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
                        سلام
                        تائید ورود را از استو 14-3-3 بگیرید. روی 5 دقیقه من مدتی هست دارم کار میکنم و جواب میدهد.
                        در هر موقعیت دو ورود تعریف میکنم یکی لیمیت روی ولتی و یک ورود هم با استو. البته اگر ورود ایتو بهینه تر از لیمیت نباشد آن را وارد نمیشوم.
                        در 15 دقیقه جک نکردم هنوز.
                        پیام مووینگ های ptm رو چک کردی به جای رنگین کمان؟

پ.ن: هر چه میخواهم دل از 5m بکنم و به H4 کوچ کنم نمیشه!!!
                        درود پندار جان

از مشارکتت بسیار سپاسگزارم.

بحث اصلی اینه که یک تراز ورودی خوب داریم و بدنبال این باشیم که جهت روند را پیدا کنیم و موقعیتهای خلاف روند را نگیریم.

از هر اندیکاتور پیشرویی استفاده کنید برای تایید ورود میتواند کارا باشد و ورود را تایید کند. اون بخش مربوط به مووینگهای پی تی ام مهمتر است به نظرم.

در شرایط فعلی با توضیحی که داوود عزیز داد ، شما تقریبا همان کاری را میکنید که من پیشنهاد دادم. با این تفاوت که تایمفریم شما 5 دقیقه است ولی چیزی که من گفتم 15 دقیقه.

دوست داشتم که در همان تایمفریم 5 دقیقه بهینه اش کنم ولی سخته!! در 15 دقیقه اوضاع آرومتر هست و روندها با توجه به rainbow پایدارتر.

شما لطفا موقعیتهایی که داری را بزار که مقایسه کنیم و ببینیم در عمل چی میشه.

ارادتمند

نظر

• جناب آقای Ivan Ballinخالق Rainbow 3D Moving Averages

نظر

• Entry M1

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                              جناب آقای Ivan Ballinخالق Rainbow 3D Moving Averages

در واقع همان تکامل یافته سیستم Daryl Guppy است که قبلاً گفتم:

نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                              پیام جان این خیلی شبیه سیستم معامله گری Guppy هست.

http://www.guppytraders.com/gup329_f...%20Example.jpg

ترکیبی از چندین میانگین متحرک.
                              اینجا هم آمده است که:

Incredible Charts: Rainbow 3D Moving Averages

Rainbow 3D Moving Averages were developed by Ivan Ballin (Ingot54) as a variation of the Multiple Moving Averages of Daryl Guppy.

به نظرم در بازار رونددار بهترین سیستم برای سودآوری همین میانگین های متحرک هستند، اما در بازار رنج واقعاً اذیت می کنند.

نظر شما چیست پیام جان؟

نظر

• با اجاره آقا پیام گل

در حال تشکیل موقعیت
                                هم زمان رعایت شده و هم قیمت

تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                                در این سایت و در تلگرام
                                SmartSignalFX@

نظر

پردازش ...
                                X