اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همه جیز اینجا پیدا میشه از مطالب جالب و خواندنی تا درد دل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها

به نظر من این تصویر اعتراض به حجاب هست.....

نظر

• تصویر حمل خودرو توسط پلیس در ژاپن
      Think / Act / Enjoy

نظر

• با عرض سلام خدمت همه عزیزان و دوستان

خیلی برام سخته مطالبی که میخواهم بنویسیم واقعا سخته.

تقریبا بیشتر از یک سال و نیم هست که من در این فروم فعالیت دارم از موقعی که وارد شدم با دوستان خوبی که پیدا کردم و استاد خودم تلاشی کردیم تا این فروم شکل یک فروم حرفه ای به خودش گرفته.(البته من نقش بسیار کمی داشتم)

در ابتدای فعالیت و راه افتادن شورای مدیران و انتصاب مدیران بنده در مدیریت بخش ترید اتوماتیک فعالیت کردم اما در همان مدت زمان اندک مدیریت دستاوردهایی داشتم اما به دلالیل مختلف از این مدیریت کنار کشیدم.

با فعالیتی که در بخش های مختلف فروم داشتم از گذاشتن تحلیل تکنیکال و سیستم ها و استراتژی های معاملاتی و تا شورای مدیران اکثر اعضای فروم با نحوه کار و اخلاق من آشنا بودند

در این مدت با جمع زیادی از اعضای این سایت آشنا شدم و این آشنایی تبدیل به دوستی های شده از جمله آقای پیام و آقای یزدی که مانند عموی نداشته خود دوستشان دارم یا مسعود عزیز و آرش و طاها که مانند برادران خودم دوستشان دارم

با فعالیتی که داشتم امیدوارم باعث سود برای اعضای عزیز فروم شده باشد و اگر با تحلیل های من و.... باعث ضرر و زیانی به کسی شد من را ببخشد و حلال کند.

متاسفانه من بعد از خداحافظی آرش از فروم به دلایلی دسترسی بنده به شورای مدیران بسته شد.

تا مسائلی که چند وقت اخیر پیش امد برای مدیریت بخش بنیادی .

متاسفانه از بخش مدیران مطلبی به بیرون منتقل شد که تمامی نشانه ها به سمت من رفته و مدیریت محترم فروم پافشاری دارند مبنی بر اینکه من این مطلب به بیرون منتقل کرده ام

دوباره این موضوع را مطرح میکنم بنده به مدت چند ماه هیچ دسترسی به اون بخش نداشتم

از خودم بسیار ناراحتم چرا که در مدت فعالیت بنده نحوه اخلاق من برای همه آشکار شد اما متاسفانه با پافشاری مدیریت استاد خودم آقای آزادی به شک وا داشته باشند. واقعا ناراحتم چون دیدگاه آقای آزادی برای من خیلی مهم بود

ناراحتم من چرا نتوانستم 100% اعتماد آقای آزادی جلب کنم. آقای آزادی خیلی برام مهم هستند برای همین تصمیم گرفتم از این فروم خداحافظی کنم چون نتوانستم...

خداوند خلیل را نبخشه به خاطر کاری کرد که دامن هم گرفت و جفای کرد .

و نمیبخشم آرش رجب زاده رو که اگه نیاد و شفاف سازی کنه در فروم که من نبودم و در حقم برادری نکرده

امیدوارم همه بزرگواران من ببخشند ازجمله نیمای عزیز.

موفق باشیند

حمیدرضا زنوبی

نظر

• نوشته اصلی توسط Hamidreza نمایش پست ها
          با عرض سلام خدمت همه عزیزان و دوستان

خیلی برام سخته مطالبی که میخواهم بنویسیم واقعا سخته.

تقریبا بیشتر از یک سال و نیم هست که من در این فروم فعالیت دارم از موقعی که وارد شدم با دوستان خوبی که پیدا کردم و استاد خودم تلاشی کردیم تا این فروم شکل یک فروم حرفه ای به خودش گرفته.(البته من نقش بسیار کمی داشتم)

در ابتدای فعالیت و راه افتادن شورای مدیران و انتصاب مدیران بنده در مدیریت بخش ترید اتوماتیک فعالیت کردم اما در همان مدت زمان اندک مدیریت دستاوردهایی داشتم اما به دلالیل مختلف از این مدیریت کنار کشیدم.

با فعالیتی که در بخش های مختلف فروم داشتم از گذاشتن تحلیل تکنیکال و سیستم ها و استراتژی های معاملاتی و تا شورای مدیران اکثر اعضای فروم با نحوه کار و اخلاق من آشنا بودند

در این مدت با جمع زیادی از اعضای این سایت آشنا شدم و این آشنایی تبدیل به دوستی های شده از جمله آقای پیام و آقای یزدی که مانند عموی نداشته خود دوستشان دارم یا مسعود عزیز و آرش و طاها که مانند برادران خودم دوستشان دارم

با فعالیتی که داشتم امیدوارم باعث سود برای اعضای عزیز فروم شده باشد و اگر با تحلیل های من و.... باعث ضرر و زیانی به کسی شد من را ببخشد و حلال کند.

متاسفانه من بعد از خداحافظی آرش از فروم به دلایلی دسترسی بنده به شورای مدیران بسته شد.

تا مسائلی که چند وقت اخیر پیش امد برای مدیریت بخش بنیادی .

متاسفانه از بخش مدیران مطلبی به بیرون منتقل شد که تمامی نشانه ها به سمت من رفته و مدیریت محترم فروم پافشاری دارند مبنی بر اینکه من این مطلب به بیرون منتقل کرده ام

دوباره این موضوع را مطرح میکنم بنده به مدت چند ماه هیچ دسترسی به اون بخش نداشتم

از خودم بسیار ناراحتم چرا که در مدت فعالیت بنده نحوه اخلاق من برای همه آشکار شد اما متاسفانه با پافشاری مدیریت استاد خودم آقای آزادی به شک وا داشته باشند. واقعا ناراحتم چون دیدگاه آقای آزادی برای من خیلی مهم بود

ناراحتم من چرا نتوانستم 100% اعتماد آقای آزادی جلب کنم. آقای آزادی خیلی برام مهم هستند برای همین تصمیم گرفتم از این فروم خداحافظی کنم چون نتوانستم...

خداوند خلیل را نبخشه به خاطر کاری کرد که دامن هم گرفت و جفای کرد .

و نمیبخشم آرش رجب زاده رو که اگه نیاد و شفاف سازی کنه در فروم که من نبودم و در حقم برادری نکرده

امیدوارم همه بزرگواران من ببخشند ازجمله نیمای عزیز.

موفق باشیند

حمیدرضا زنوبی
          درود
          از روز درگیری تا دیروز من خسته شدم از بس داد زدم که آقایون من قبلا مدیر بودم و خدافظی کردم و یوسر من در همون ساعت اول خداحافظی با لطفی که خانوم پ و ر ن ع ی م ی داشتند از همه امکانات مدیریتی بسته شد و هیچ دسترسی به بخش های سکرت نداشتم و ندارم.
          همون روز به جناب آقای آزادی عرض کردم که فکرتون در مورد حمیدرضا اشتباهه.
          دیروز هم به آقا پیام تلفنی عرض کردم.
          من دیگه نمی دونم چی بگم
          از توهین هایی که یکی از مدیران فروم بگم و حرفایی که زده؟
          آقا پیام در جریان هست.
          باز هم میگم آقایون عزیز حمید رضا کوچکترین نقشی در این موضوع نداره.

نظر

• کسی به حمید رضا حرفی نزده خودش اومد خودش رو قاطی بحث کرد و حرف هایی رو مطرح کرد.

در هر حال اون بحث خاتمه پیدا کرده و از دید من صحبت در موردش بی خود خواهد بود.

حمید عزیز از قدیمی های فروم هست و نامه خاحافظی اش را چندان جدی نمی گیرم، چون تمام تلاشم را خواهم کرد که بنویسد. حمید خودت نامه ات را پس بگیر تا کار به حکم حکومتی ما نرسد.

بچه های عزیز، آرش جان، حمید جان و .... بحث مختومه شد. یک موضوعی پیش آمد و هر کسی صحبتش را کرد و تمام شد.

دوست دارم زین پس فنی حرف بزنیم و خاله زنک بازی ها را بسپریم به جاهای دیگه.

دوست دارم جفت شما دو عزیز را و خودتان بهتر می دانید که بسیار برای من عزیز هستید.

منتظر پست های فنی جفت شما عزیزان هستم.

یا حق
            .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
            https://telegram.me/Cyclicalwaves
            https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
              کسی به حمید رضا حرفی نزده خودش اومد خودش رو قاطی بحث کرد و حرف هایی رو مطرح کرد.

حمید عزیز از قدیمی های فروم هست و نامه خاحافظی اش را چندان جدی نمی گیرم، چون تمام تلاشم را خواهم کرد که بنویسد. حمید خودت نامه ات را پس بگیر تا کار به حکم حکومتی ما نرسد.

بچه های عزیز، آرش جان، حمید جان و .... بحث مختومه شد. یک موضوعی پیش آمد و هر کسی صحبتش را کرد و تمام شد.

دوست دارم جفت شما دو عزیز را و خودتان بهتر می دانید که بسیار برای من عزیز هستید.

یا حق
              نیما جان احترام شما خیلی برای ما واجب هست.
              به شما هم عرض کردم که چطور پای من اومد وسط این بحث.
              اگر من لطف نمی کردم و به اون شب به خانوم پ و ر ن ع ی م ی زنگ نمیزدم که بیان و جریان رو مدیریت کنند اصلا این حرف ها در مورد من زده نمیشد.
              یکی از مدیران نمی اومد دهان زیباشو باز کنه و منو به کلمات زیبا منقوش کنه.همون مدیر منو بازجویی نمیکرد که اصلا تو چرا اون وقت شب بیدار بودی؟
              یا ازم سوال نمی شد که چرا شب زنگ میزنی ملت رو بیدار میکنی.
              به هر حال در اس ام اس هم عرض کردم.اگه لازم هست همین جا هم عرض کنم.

نظر

• سلام

دوستانی که تحلیل های بلند مدت بنده رو دنبال می کردند از این پس در انجمن اتو تریدینگ و تاپیکی که به همین منظور هست، پیگیر مطالب باشند. از همه دوستان خداحافظی می کنم و اگر سوال یا موردی داشتید در اونجا در خدمتتون هستم.

بدرود- بهزادی

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                  سلام

دوستانی که تحلیل های بلند مدت بنده رو دنبال می کردند از این پس در انجمن اتو تریدینگ و تاپیکی که به همین منظور هست، پیگیر مطالب باشند. از همه دوستان خداحافظی می کنم و اگر سوال یا موردی داشتید در اونجا در خدمتتون هستم.

بدرود- بهزادی
                  بهزاد جان، ماشالله چند بار خداحافظی می کنی اخوی؟

این رفتارهای دهه 70 رو خواهشاً کنار بزارید.

ما خیلی خوشحال میشیم که نوشته های شما را اینجا ببینیم، در هر حال اختیار با شماست که هر جا راحت هستید پست بزنید.

موفق و پیروز باشی
                  .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                  https://telegram.me/Cyclicalwaves
                  https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                    کسی به حمید رضا حرفی نزده خودش اومد خودش رو قاطی بحث کرد و حرف هایی رو مطرح کرد.

یا حق
                    کی جرات داره رو حرف شما حرفی بزنه؟

چشم. امیدوارم همچون گذشته باشم

همه ی ما هم شما را از صمیم قلب دوستا داریم

نظر

• ساعات عمر من همگی غرق غم گذشت
                      دست مرا بگیر که آب از سرم گذشت

مانند مرده ای متحرک شدم، بیا
                      بی تو تمام زندگی ام در عدم گذشت

می خواستم که وقف تو باشم تمام عمر
                      دنیا خلاف آنچه که می خواستم گذشت

دنیا که هیچ، جرعه آبی که خورده ام
                      از راه حلق تشنه من، مثل سم گذشت

بعد از تو هیچ رنگ تغزل ندیده ایم
                      از خیر شعر گفتن، حتی قلم گذشت

تا کی غروب جمعه ببینم که مادرم
                      یک گوشه بغض کرده که این جمعه هم گذشت

مولا شمار درد دلم بی نهایت است
                      تعداد درد من به خدا از رقم گذشت

حالا برای لحظه ای آرام می شوم
                      ساعات خوب زندگی ام در حرم گذشت
                      با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• دوستان درود

اطلاع ثانوی آیدی SAMADALDIN قادر به ادامه تاپیک جنکینز نیستند

از دوستانی که در زمینه گن تخصص دارن درخواست میکنیم اعلام آمادگی کنن تا بحث روش معاملاتی موجود در کتاب جنکینز ادامه داده بشه

ترجمه کتاب Michael Jenkins - Secret Angle Method 2009

تاپیک رو دوباره احیا کنید، همت کنید و دست بدست هم موفقیت را رقم بزنید

آرزومند موفقیت دوستان

نظر

• فیلم

با سلا خدمت تمامی دوستان و مدیران
                          میدونم موضوع بی ربط هست با انجمن اما خوب دوست دارم مشکلم برطرف بشه شاید خیلی از دوستان هستند که واقعا عاشق فیلم های جدید و هالیوودی هستند
                          بگذریم
                          من شخصا فردی هستم که فیلم زیاد دیدم البته فلیم های هالیوودی نه هر فیلمی در ضمن و همیشه اپدیت هستم
                          متاسفانه الا یه چند ماهی هست که دستم کوتاه شده از فیلم چون عضو یه سایت خرید فیلم بودم و خرید انجام میدادم البته این سایت الان در حال حاضر مسدود شده و مدیرانش دسگیر شدند بخاطر همین فیلم های هالیوددی غیر سانسور
                          این سایت را نمیتونم اسمشا ببرم اما اولین و بزرگترین و حتی کاملترین و پرفروشترین سایت از همه نظر در ایران بود که من حدود 5 سال عضو بودم
                          شاید خیلی از شما ها دسترسی به جدیدترین فیلم ها رادارید مثلا در شهرتون اخه بعضی از شهر چون لب مرز و ... هستند به این نوع فیلم ها دسترسی دارند
                          دوست دارم اگه کسی نظر یا ایده یا پیشنهادی در مورد خرید فیلم داره بهم لطف کنه البته با قیمت مناسب و هزینه مناسب زبان اصلی
                          ممنون میشم
                          ارادت
                          (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• می دانید اولین جمله ای که ما دراول دبستان یاد می گیریم چیه؟
                            .
                            بابا آب داد ، بابا نان داد
                            .
                            می دانید اولین جمله ای که انگلیسها در اول دبستان یاد می گیرند چیه؟
                            .
                            من می توانم بخوانم و بنویسم
                            .
                            می دانید اولین جمله ای که ژاپنیها در اول دبستان یاد می گیرند چیه؟
                            .
                            من می توانم بدوم
                            .
                            و این است که ما همیشه چشممون دنبال دست پدر است . کار از ریشه خراب است .
                            با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

نظر

• خانه های هوشمند در ایران

زمانيكه در منزل نيستيد، شک و تردید در مورد مسائل كوچك ميتواند آزار دهنده باشد. ترديدهايي همچون اينكه آیا قهوه ساز را خاموش كردم؟ سيستم امنیتی را روشن كردم؟ آیا بچه ها تكاليف خود را انجام داده اند يا در حال تماشاي تلوزيون هستند؟ آیا وقتی از خانه خارج شدم کولر خانه را خاموش کردم ؟
                              با يك خانه هوشمند، می توانید به تمام این نگرانی*ها با یک سفر سریع آنلاین پايان دهيد. زمانيكه در خانه هستيد، خانه*ي شما به وسيله پخش آهنگ های مورد علاقه شما آنهم در هر زماني که به خانه قدم ميگذاريد، یا کاهش نور چراغ ها برای تماشاي یک فیلم، از آرامش شما مراقبت ميكند. آیااين سحر و جادوست؟
                              جواب ما منفی است، اين اتوماسیون خانه است. خانه های هوشمند همه*ي دستگاه ها و اجزایمنزل شما را به هم متصل ميكنند به طوری که آنها می توانند با یکدیگر و با شما ارتباط برقرار كنند.
                              هر وسيله*اي كه در خانه شما از برق استفاده ميكند را می*توانيد بر روی شبکه خانگی قرار دهيد وتحت فرمان خود بگيريد. فرقي ندارد كه دستورات خود را چگونه به دستگاه*هاي خود منتقل كنيد يا ريموت كنترل و يا از طريق كامپيوتر، تحت هر شرايطي خانه به دستورات شما واكنش نشان مي*دهد.
                              ایده خانه*های هوشمند ممکن است شما را به ياد جورج جتسون و طرح او به نام "مکان مربوط به آینده" و یا شاید بیل گیتس بياندازد، که بيش از 100 میلیون دلار را صرف ساخت خانه*ي هوشمندش كرد. هنگامی که مساله طراحي عنوان مي*شود از لحاظ قيمت و درك تكنولوژي، خانه*هاي هوشمند و اتوماسیون خانگی بيشتر و بيشتر شبيه هم ميشوند. در حدود 14 میلیارد دلار در سال 2005 بر رويشبکه*های خانگی صرف شد، و تحلیلگران اين رقم را براي سال 2011 به بيش از 85 ميليارد دلار پیشبینی مي*كنند.در اغلب کشورها سیستم BMS (building management system) یا همان سیستم هوشمند کنترل ساختمان از یک سیستم پر هزینه خارج شده و با پیشرفت روز افزون تکنولوژی به یکی از امکانات ضروری برای زندگی شهری بدل گردیده ، خانه ای که به شما کمک می کند که در زندگی پر ازدحام و پرتردد شهری ، دیگر نگران فراموش کردن برخی از وظایف و کارهای خود نباشید ، باغچه ها خود به خود آبیاری می شوند، سیستمهای حرارت و بردت به صورت اتوماتیک و با توجه به دمای محیط کار می کنند و این تنها بخشی از امکاناتیست که خانه های هوشمند برای صاحبانشان به ارمغان آورده اند.
                              خانه*هاي هوشمند چگونه كار ميكنند
                              نرم*افزار و تكنولوژي خانه*هاي هوشمند
                              تكنولوژي خانه*هاي هوشمند در سال 1975، زمانيكه شركتي در اسكاتلند X10 را توليد كرد، به دنيا معرفي شد. ابزار X10 به محصولات الكتريكي درون يك خانه اين امكان را مي*دهد كه از طريق سيستم كابلي كه درون ساختمان وجود دارد با هم ارتباط داشته باشند و به اصطلاح با هم صحبت كنند. تمام اپليكيشن*ها و ابزارها در واقع رسيور و يا دريافت كننده هستند، و تمام كنترلر(كنترل كننده) هاي سيستم، مانند تمام ريموت كنترل*ها و صفحه كليدها به معني فرستنده هستند. اگر بخواهيد لامپ يك اتاق ديگر را خاموش كنيد، فرستنده پيامي را كه به صورت يك كد عددي است مي*فرستد و مراحل كار به صورت زير است:
                              · هشدار به سیستم به اين مضمون كه اين پيام يك دستور است
                              · شناسایی تعداد واحدهاي دستگاهي که باید فرمان را دریافت كند
                              · کد حاوی دستور واقعی مانند كد "خاموش".
                              تمام اينها به طوري طراحي شده*اند كه در كمتر از يك ثانيه انجام شوند، برقراري ارتباط از طريق سيمهاي الكتريكي [يك ساختمان] هميشه معقول نيست، چرا كه اين خطوط ممكن است از طريق برق ديگر دستگاه*ها دچار اختلال يا نويز شوند. يك ابزار X10 می تواند تداخل الکترونیکی را به عنوان یکدستور تفسیر كرده و واکنش نشان دهد، و یا اينكه ممکن است اصلا فرمان را دریافت نکند. در حالی کهدستگاه*هاي X10 هنوز وجود دارند، فن آوری های دیگري هم براي رقابت در صحنه شبکه*هاي خانگيپدید آمده اند.
                              به جای عبور [فرمانها از طریق خطوط برق، برخی از سیستم*ها از امواج رادیویی برای برقراری ارتباط استفاده مي*كنند، که اين روش درست شبيه طرز كار سيستم*هاي WiFi و سیگنال*هاي تلفن*هاي همراه است. با این حال، شبکه اتوماسیون خانگي به تمام نيازهاي [سخت افزاري و نرم*افزاري] یکشبکه Wi-Fi نياز ندارد، زیرا دستورات سيستم*هاي اتوماسیون به صورت پیام*هاي کوتاه هستند. دو مورداز برجسته*ترین شبکه*ها كه در اتوماسيون خانه [با امواج] رادیویی [كار مي*كنند]، تكنولوژي*هايZigBeeو Z-Wave هستند. هر دوی این فناوری*ها عبارت هستند از شبکه*های مِش[1]، به این معنی که همواره بیش از یک راه برای اینكه يك پیام به مقصد خود برسد، وجود دارد.
                              .
                              تكنولوژيZ-Wave از يك الگوریتم پايه*ي مسیریابی برای تعیین سریع ترین مسیر برای پیام ها استفاده مي*كند. براي هر دستگاه Z-Wave یک کد در نظر گرفته شده، و هنگامی که دستگاه به سیستم متصل شد، کنترل كننده*ي شبکه اين کد [خاص] را شناسايي كرده، محل آن را تعیین و آن را به شبکه اضافه می*کند. هنگامی که یک فرمان از راه مي*رسد، کنترل*كننده (كنترلر) از الگوریتم برای تعیین چگونگی ارسال پیام استفاده می*كند. از آنجا که این مسیریابی مقدار زیادی از حافظه موجود روی یک شبکه را اشغال مي*كند، فناوري Z-Wave نوعي سلسله مراتب را بین دستگاه*ها توسعه داده، از قبيل اينكه: برخی از كنترلرها پیام*ها را راه*اندازي مي*كنند، و برخی از آنها "برده[2]" هستند، به اين معنی که آنها (كنترلرها) تنها می توانند پيام**ها را حمل كرده و به پيام*ها عكس*العمل(پاسخ) نشان دهند.
                              نامگذاري ZigBee نشان*دهنده*ي مِش مفهوم شبکه است، زیرا پیام*ها از فرستنده مانند زنبورها به صورت زيگزاگ به دنبال بهترین مسیر به سوي گیرنده هستند. در حالی که Z-Wave از یک فن آوری اختصاصی برای هدايت سیستم خود استفاده مي*كند، پلت فرم*های ZigBee برپايه*ي مجموعه*ي استانداري بنا شده*اند كه توسط موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) برای شبکه*های بی*سیم شخصی طراحي شده. این به این معنی است که هر شرکت می*تواند بدون پرداخت هزینه*های صدور مجوز برای این فناوری به ايجاد و ساخت محصولات ZigBee بپردازد، که در نهایت ممکن است به سازگاري و استفاده*ي ZigBee در بازار محصول بيانجامد. مانند Z-Wave، ZigBee هم داراي دستگاه*های عملکردی كاملي بوده (و یا آنهايي که پیام را مسیردهي مي*كنند) و همينطور داراي دستگاه*های کاهش*دهنده*ي تابع (و یا دستگاه*هايي كه چنين عملي را انجام نميدهند) است.
                              استفاده از شبکه*های بی*سیم انعطاف*پذیری بیشتری را برای قرار دادن دستگاه*ها فراهم می*کند، امامانند خطوط برق، آنها هم ممکن است دچار تداخل*هايي شوند. ابزار ديگري به نامInsteon راه ديگري را برای شبکه خانگی شما براي برقراري ارتباط بين سيم*هاي الكتريكي و امواج رادیویی ارائه می*دهد،كه آن را به یک شبکه مِش دوگانه[3] تبديل كرده است. اگر يك پیام روی یک پلت فرم قرار نگرفت، اين ابزار انتقال آن را از طريق پلتفرم دیگر امتحان مي*كند. به جای مسیریابی پیام، یک دستگاه Insteonپیام را منتشر يا به اصطلاح برودكست[4] كرده و تمام دستگاه*هاي موجود بر روي شبكه پیام را دريافت كرده و آن را تا زمانی که دستور به انجام برسد مجددا منتشر مي*كنند. دستگاه*ها مانند دستگاه*هاي همسان عمل مي*كنند، يكي به عنوان آمر و دیگري به عنوان گیرنده. این به این معنی است کهدستگاه*های Insteon بيشتري بر روی یک شبکه نصب شده و در نتيجه پيام قوی تر خواهد بود.
                              ادامه مقاله در وب سایت ما
                              شرکت هوشمند سازان منطقه آزاد بندر انزلی

نظر

• آخرین کتاب اینشتین / موضوع :

نامه نگاری انیشتین با آیت الله العظمی بروجردی قدس سره

آلبرت اینشتین در رساله ی پایانی عمر خود با عنوان : دی ارکلرونگ"، یعنی : بیانیه" ، که در سال 1954 ( =1333ش ) آن را در آمریکا و به آلمانی نوشته است اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح می*دهد و آن را کامل*ترین و معقول*ترین دین می*داند. این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه*ی اینشتین با آیت*الله العظمی بروجردی (فوت 1340 ش = 1961 م) است که توسط مترجمین برگزیده*ی شاه ایران و به صورت محرمانه صورت پذیرفته است.
                                اینشتین در این رساله "نظریه نسبیت" خو درا با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از نهج*البلاغه و بیش از همه بحارالانوار علامه*ی مجلسی (که از عربی به انگلیسی و ... توسط حمیدرضا پهلوی (فوت 1371 ش) و ... ترجمه و تحت نظر آیت الله بروجردی شرح می*شده تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی*شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه پیچیده "نسبیت" را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان نفهمیده*اند. از آن جمله حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می*کند که : هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می*خورد و آن ظرف واژگون می*شود. اما بعد از این که پیامبر اکرم (ص) از معراج جسمانی باز می*گردند مشاهده می*کنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است ... اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه*ی "انبساط و نسبیت زمان" دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می*نویسد....
                                همچنین اینشتین در این رساله "معاد جمسانی" را از راه فیزیکی اثبات می*کند (علاوه بر قانون سوم نیوتون = عمل و عکس العمل .) او فرمول ریاضی "معاد جسمانی " را عکس فرمول معروف "نسبیت ماده و انرژی" می*داند: E=M.C2>>M=E:C2 یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا" به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد.
                                اینیشتین در این کتاب همواره از آیت* الله بروجردی با احترام و بارها به لفظ "بروجردی بزرگ" یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ "حسابی عزیز"...
                                000/000/3 دلار بهای خرید این رساله توسط پروفسور ابراهیم مهدوی (مقیم لندن) با کمک برخی از اعضاء شرکت*های اتومبیل بنز و فورد و .. از یک عتیقه* دار یهودی بوده و دستخط اینشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خط شناسی رایانه*ای چک شده و تأیید گشته که او این رساله را به دست خود نوشته است. هم اکنون این کتاب ارزشمند در حال ترجمه از آلمانی به پارسی – توسط دکتر عیسی مهدوی (برادر دکتر ابراهیم مهدوی) و توأم با تحقیق و ارائه منابع مذکور در متن (توسط اینجانب) می* باشد و بسیاری از متن آن ترجمه و تحقیق فنی شده است . اصل نسخه این رساله اکنون جهت مسائل امنیتی به صندوق امانات سری لندن – بخش امانات پروفسور ابراهیم مهدوی – سپرده شده و نگهداری می*شود. توضیحات بیشتر و شماره ثبت آن را برای اطلاع خوانندگان در آغاز برگزیده این کتابچه ارائه خواهیم داد.
                                گزده*ای از آخرین رساله اینشتین: (DIE ERKLA"RUNG دی ارکلرونگ = بیانیه) ترجمه: دکتر عیسی مهدوی، تحقیق و پیشگفتار و پاورقی: اسکندر جهانگیری
                                پیشگفتار
                                در اوائل سال 1382 شمسی (=2003م) پروفسور ابراهیم مهدوی ( تولد 1310 ش ) – مقیم لندن پس از سفری به آمریکا و آلمان و فرانسه و دیدار با برخی سرمایه* داران شرکت اتومبیل سازی "فورد" در آمریکا و "بنز" در آلمان و "کنکورد" در فرانسه و جلب رضایت برخی از اعضاء آنها جهت کمک مالی برای خریداری این رساله گران*قیمت بالاخره موفق شدند قرار داد خرید آن را از یک عتیقه* دار یهودی را به امضاء برسانند. بهای این رساله که تماماً به خط خود انیشتین می*باشد سه میلیون دلار تمام شد که به این ترتیب سرشکن شده پرداخت گردید:
                                1/000/000 $ BENZ به افتخار این که اینشتین آلمانی بود.
                                1/000/000 $ FORD به افتخار این که در آمریکا میزیست و نیز به افتخار جان . اف. کندی . رئیس جمهور آمریکا ( مقتول 1963 م ) که در این رساله بارها اینشتین از وی نام برده و او را رئیس جمهور آینده آمریکا دانسته است حال آن که در 1954 م ( سال نگارش این اثر ) هنوز 7 سال به زمان انتخاب وی مانده بود! و این از پیشگویی*های اینشتین به شمار می*رود. نیز شاید سرنخ*هایی از معمای حیرت*انگیز ترور زنجیره*ای خاندان کندی در این رساله موجود باشد که بتوانیم دریابیم چرا کندی کشته شد؟ راز این معما کجاست؟ چرا خانواده او نیز قربانی شدند؟ و چرا ... ؟
                                500/000 $ : CONCORDE به افتخار جناب لاوازیه – مقتول 1794 م در انقلاب / یا شورش / فرانسه – و نیز قانون بقای ماده او که در این رساله بارها یاد شده است.
                                500/000 $: TITANICبه یاد بود کشته شدگان حادثه اندوهبار کشتی "تایتانیک" انگلیسی و نیز الکساندر فلمینگ انگلیسی (فوت 1955م) – کاشف پنیسیلین و از یاری کنندگان اینشتین در نگارش این رساله – بخش*هایی که مربوط به اسرار علم پزشکی و زیست شناسی و داروشناسی آن می*شود.
                                شخصیت*های اصلی این رساله : آلبرت اینشتین (فوت مشکوک 1955 م) / الکساندر فلمینگ (فوت 1955م) آیت*الله العظمی سید حسین بروجردی (فوت 1961میلادی) / نیلز بور (بوهر) شیمیدان و فیزیکدان دانمارکی که او نیز با اینشتین در نگارش این اثر همکاری می*کرد (فوت 1962م) / جان . اف . کندی ( مقتول 1963م) / علیرضا پهلوی ( مترجم و رابط ) (کشته شده بر اثر سقوط هواپیما توسط عناصر سازمان «کا. گ. ب» شوروی در 1954م (= 1333 ش – سال نگارش این رساله) / حمیدرضا پهلوی (مترجم و رابط فوت 1371 ش = 1992م ) که نیلز بور او را به اینشتین معرفی کرده و در آن زمان 22 ساله بود.
                                سؤالی که اینجا مطرح می*شود این است که چرا سه تاریخ مرگ ( 1954 – 1955 و باز 1955م ) و نیز سه تاریخ مرگ (1961 – 1962 – 1963 م ) دقیقاً پشت سر هم واقع شده؟ و چرا نویسنده (اینشتین) با همکار اصلی او در این نگارش (الکساندر فلمینگ) هر دو در یک سال (1955 م ) مرده*اند ؟ و چرا یکی از مترجمین و رابط*ها ( ع ... پ ... ) در همان سال نگارش راسله بر اثر سقوط هواپیما جان داده است؟ و باز چرا همین چند سال قبل دو فرزند مترجم و رابط دیگر (ح ... پ ... ) به نام*های بهزاد و نازک در سن جوانی به طرز مشکوکی در خارج از ایران مسموم شده و مرده*اند؟
                                و بالاخره چرا باید این رساله از چنین شخصیتی (اینشتین) حدود نیم قرن (!!) مخفی بماند و چرا "صندوق امانات سری انگلیس" به بهانه پرهیز از ایجاد "یک رولوشن (= انقلاب خطرناک مذهبی" اجازه تکثیر این اثر علمی – مذهبی را تحت هیچ شرایطی به ما نمی*دهد؟
                                سرآغاز متن کتاب، اولین عبارت کتابچه اینشتین / خطاب به آیت *الله بروجردی این عبارت آلمانی است : Herzliche Gru``&e von Einstein هرتسلیش گروشس فن آینشتاین = با صمیمانه*ترین سلام*ها از اینشتین محضر شریف پیشوای جهان اسلام جناب سید حسین بروجردی. پس از 40 مکاتبه که با جنابعالی بعمل آوردم اکنون دین مبین اسلام و آئین تشیع 12 امامی (*1) را پذیرفته ام / که اگر همه دنیا بخواهند من را از این اعتقاد پاکیزه پشیمان سازند هرگز نخواهند توانست حتی من را اندکی دچار تردید سازند! اکنون که مرض پیری مرا از کار انداخته و سست کرده است ماه مرتس ( مارس) (*2) از سال 1954 ( *3*) است که من مقیم آمریکا و دور از وطن هستم.
                                به یاد دارید که آشنایی من با شما از ماه آگوست (اوت) (*4*) سال 1946 یعنی حدود 8 سال قبل بود ( *5) . خوب به یاد دارم که وقتی در 6 آوگوست 1945 آن مرد ناپاک پلید (*6*) اکتشاف فیزیکی من را – که کشف نیروی نهفته در اتم بود – همچون صاعقه*ای آتشبار و خانمانسوز بر سر مردم بی دفاع هیروشیما فرو ریخت من از شدت غم و اندوه مشرف به مرگ شدم و در صدد برآمدم که موافقتنامه*ای بین المللی به امضاء و تصویب جهانی برسانم.
                                گر چه در این راه برای من توفیقی حاصل نشد ولی ثمره آن آشنایی با شما مرد بزرگ بود که هم تا حدی من را از آن اندوه عظیم خلاص نمود و هم بالاخره سبب مسلمان شدن پنهانی من شد. و چون این آخرین یادداشت من در جمع*بندی این چهل نامه است / برای خوانندگان گرامی ( بعدی ) نیز می*نویسم همانگونه که آقای بروجردی – مقیم شهر قم / در ایران – می*دانند : من در آوگوست 1939 (*7) طی نامه*ای به روزولت – رئیس جمهور وقت آمریکا – او را از پیشرفت آلمان نازی – که در ابتدای جنگ جهانی دوم بود – در مسئله شکافتن اتم و آزاد کردن و مهار انرژی عظیم آن جهت کشتار و نابود کردن آنی برخی شهرها مطلع ساختم و اکیداً به او (روزولت ) گفتم که برای بازداشتن آلمان نازی از این نقشه جنایت امیز ... باید ابرقدرتی چون آمریکا – که به نظر من عاقل*ترین و ... خونسردترین ابرقدرت*های دنیای فعلی است – سریعاً گروهی را مأمور بررسی و تحقیق علمی – در شکافتن هسته اتم – بنماید و به سرعت باید بمب اتم را بسازد چون دیر یا زود این سگ از زنجیر در رفته – یعنی آدولف هیتلر نژآدپرست خوانخوار – آن (بمب اتم) را ساخته و چون ببیند از راه جنگ متعارف حریف تمامی دنیا نمی*شود – حتماً متوسل به آن شده و لااقل چندین شهر بزرگ را هدف بمب اتمی خود قرار می*دهد. اما وقتی آمریکا ... آن را از قبل ساخته و اعلان نموده باشد یدگر امثال هیتلر دیوانه نمی*توانند دنیا را به آتش بکشند! پس جناب پاپ پیوس دوازدهم نیز – که آغاز دوره پاپی وی برا مسیحیان کاتولیک جهان / از همان سال 1939 بود – فتوا به این امر صادر کرد و فقط اکیداً قید نمود که : هرگز نباید از این سلاح اتمی برای جنگ – حتی با خود نازی*های آلمان – استفاده شود سپس من نامه*ای به محضر شریف پیشوای اسلامی آن زمان سید ابوالحسن (ابوالحسن اصفهانی – که مقیم نجف بودند – نوشتم / ایشان نیز در جواب گفتند که : از باب ناچاری لازم است که بمب اتم ساخته شود تا آلمانی*ها بهراسند و دست به حمله اتمی به هیچ کشوری نزنند . ولی استعمال این سلاح مرگبار در قانون اسلام بطور کلی ممنوع است و هرگز نباید از آن – به نحو ابتدایی – استفاده شود حتی علیه خود آلمان نازی باز تأکید می*کنم . تا آنجا که امکان دارد نباید سلاح اتمی بکار گرفته شود و باید با اسلحه متعارف با آلمان نازی مقابله کرد"
                                آری ! جهان در آن روزها وضعی اضطراری پیدا کرده بود . به حکم چنین بزرگ*مردانی (از ادیان و مذاهب مختلف) من (اینشتین) ناچار بودم که روولت را در جریان ساخت بمب اتم قرار دهم و این اقدام مانع عملکرد آلمان نازی شد و با این عمل من جان بسیاری از مردم دنیا نجات داده شد / اما افسوس که این فرمول به دست آن مرد دیوانه دیگر (*6 افتاد و توصیه*های من و روزولت را از یاد برده / دچار وسوسه شیطانی شد و در حال مستی دستور داد که خلبان احمق و جنایتکار او در 6 اوگوست 1945 که دنیا تازه داشت طعم تلخ جنگ دوم را از یاد برده و صلح جهانی در حال استقرار بود – این بمب خطرزا را در هیروشیما فرو افکند !! بمبی که بقدر یک توپ بیشتر اندازه نداشت و به زمین نرسیده در آسمان شهر منفجر و شهری را مبدل به خاکستر کرد !! احساس می*کنم که هر گاه به یاد این حادثه می*افتم چند ماه و یا چندین سال از عمرم کاسته می*شود و پیرتر می*شوم!! و من همان طور که در جنگ اول جهانی بین سال*های 1914 – 1918 در صدد ارائه طرح صلح جهانی بودم و موفق نشدم / در این 6 سال سیاه جنگ دوم 1939 – 1918 نیز دائماً در تکاپو بودم که بنحوی بتوانم طرح صلح جهانی را ارائه بدهم / باز هم نتیجه نگرفتم!! گویا شکافتن هسته اتم بسیار آسان*تر بود از شکافتن قلب سخت و سیاه انسان!! براستی که این موجود دوپا (!) سرسخت*ترین موجودات جهان است !! ... و در مقیاس*های کوچک*تر نیز همواره ناکام بوده*ام / هنگامی که ورزش* های رزمی از جمله کاراته / جودو/ و کنگ فو و مانند این چیزها {...} از شرق وحشی بی*تمدن و خرچنگ خوار – یعنی چین و ژاپن و کره – به وسیله اروپا و آمریکا آمد / من از جمله مخالفان این گونه ورزشها بودم و تأکید می*کردم که چنین آداب و رسول وحشیانه*ای خشونت را در جامعه رواج می*دهد ... ولی همه مانند دیوار گچی (!) به من نگاه کردند و هیچ نگفتند و چنان که خود حضرتعالی (= آقای بروجردی برای من در جواب نامه ((ایکس – 25)) مرقوم فرموده*اید // در اسلام ... حتی کندن یک مو یا ایجاد یک خراش سطحی و یا حتی اندک ناراحت ساختن یک انسان – غیر مجاز و ممنوع است !!// . آری ! سیاست فقط فکر لحظه*های هیجان*آور را در سر می*آورد / حال آن که این عملکردهای سیاسی همچون قوانین معادلات ریاضی نتایج و عواقبی جبران ناپذیر و غیر قابل دفع را در پی می*آورد!! و اکنون ای جناب ... بروجردی، ای پیشوای خردمند و ای پدر مهربان بسیار از شما سپاسگزارم که در 1952 در پی مرگ (وایتسمن) – رئیس جمهور وقت اسرائیل هنگامی که من از شما تقاضای مشاوره کردم که / آیا ریاست جمهوری اسرائیل را – که رسماً و علناً به من (اینشتین) پیشنهاد شد و همگان مرا یک یهودی دنیا دیده و مهاجر از وطن می*دانستند – بپذیرم؟ / خود در جواب نامه ((ایکس – 32)) فرمودید: انسان خداترس و خردمند چنین پیشنهادی را هرگز نمی*پذیرد. هر کس به دنبال سیاست رفته آلوده شده است . پس شما خود را آلوده سیاست نکنید" لذا من (اینیشتن) نیز به بهانه اشتغالات علمی / این پیشنهاد را رد کردم.
                                ویرایش توسط مصطفی : https://www.traderha.com/member/9-مصطفی در ساعت 01-17-2013, 09:59 PM

نظر

پردازش ...
                                X