اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همه جیز اینجا پیدا میشه از مطالب جالب و خواندنی تا درد دل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• مسلم جان و علی عزیز ممنون

از نظر اخلاقی همینو بگم تا با من برخورد نکنید متوجه نمیشید ! همیشه خندان ، خوش برخورد ، مهربان ، دلسوز...

از اینکه تلاش مجدد کنم واسه برگردوندن خانومم ، شک نکنید در این راه کم نخواهم گذاشت البته پیگیر قضیه هستم.

یک ماه اول که شب و روز خواب بودم نفهمیدم چی شد !

از اون موقع به بعد کاملاً پیگیر هستم منتهی مشکلاتی هست که تنها دیگ زمان میتونه حلش کنه و به گفته تریدری باید ظرف زمان پر بشه تا وقت معامله کرده فراهم بیاد !

اشتباه زیاد کردم در زندگی ! اما منکر هیچ اشتباهیم نیستم !

در این شب ها مارو دعا کنید !

از توجه شما دوستان عزیز خیلی سپاسگذارم

پ.ن: مسلم جان پیشاپیش پدر شدنتون تبریک میگم ، شیرینی هم یادن نره ، که عاشق شیرینی تولد بچه هستم ! عزیزمی
    ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 07-20-2012, 08:18 PM

نظر

• ادم تا يه چيز داره قدر نميدونه ولي وقتي از دستش ميده تازه مي فهمه چي نعمتي داشته از دست داده.

ميگن همه چيز خوب ببينيد
      اقاي PCMFund بيا اينا اين اتفاق خوشکل ببينيم
      حالا که ازش جدا شدي تازه فهميدي چه نعمتي داشتي ، شانس يک بار در خونه ادم ميزنه اگه استفاده نکني ميره و معلوم نيست کي بياد.
      فردا اولين روز ماه رمضان است همين خوب بهانه اي برو دنبالا خانومت و اونم سنگ دل که نيست قبولت مي کنه .

اونم تو را دوست داره مگه ميشه دوست نداشته باشه؟
      حرف 4 سال ، کم و کمچه که نيست ، بگو يک لحظه.
      4 سال دوشا دوش شما اومده ، با خوبيات اومده با بدي هات اومده ، باخنده هات خنديده با ناراحتيت ناراحت شده .بهش حق بده . اون زن وشما مردي اون تحملش کمه .

منتظر خبر خوبتونه هستم.

مسلم جان منم بهت تبريک ميگم ولي خشک خالي راضي نيستما ، داري پدر ميشي بايد شيريني بدي ها
      من اصلا به بچه هاي روم کاري ندارم ، من ازت شيريني ميخوام. بايد يک شب دعوتمون کني خونتون بهمون صور بدي

شرمنده خودم خودما دعوت ميکنم =))

با احترام
      محمد نبي زماني
      لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

• سلام

در این دنیا دلی بی درد نباشد اگر باشد بنی آدم نباشد .
        آدم وقتی جملات سراسر مهر و محبت دوستانو میخونه و همدردیهاشونو میخونه به وجد میاد با این که هرکسی در یک فضای مجازی با هم ارتباط دارند اما با ناراحتی هم ناراحت و با خوشی هم خوشحال میشن این احساس نزدیکی را در هیچ کجای دنیا پیدا نخواهید کرد الا ایران و در وجود ایرانی آفرین به شما جوانان پر شور و با احساس منهم به نوبه خودم با غم شما غمگین و با شادی شما شادم و در اینشب اول ماه رحمت و برکت و ماه نزول قران آرزو میکنم نزول رحمت و برکت حق تعالی شامل حال همه شما و این بنده ناچیز گردد .
        خلیل عزیز خداوند در این ماه به همه بنده هاش عیدی میده امیدوارم عیدی شما هم برگشت آرامش به کانون گرم خانوادت باشه .
        در روایات فراوانی سفارش شده که در هنگام دعا، برای همه دعا کنید و تنها برای خود دعا نکنید و در دعا دیگران را مقدم بدارید چون اگر در دعا و درخواست از خداوند دیگران را مقدم داشتید خداوند همان خواسته را در مورد خودتان نیز اجابت می کند.
        پس با هم شب اول ماه در حق دیگران دعا کنیم شما خواننده عزیز آمین بگو باشد انشااله اجابت گردد
        خدایا , هر تهیدستی را بی نیاز گردان، خدایا هر گرسنه ای را سیر گردان، خدایا هر برهنه ای را بپوشان، خدایا در کار هر گرفتاری گشایش فرما، خدایا به همه بیماران عافیت عنایت فرما، خدایا امور فاسد مسلمانان را اصلاح فرما، خدایا حال بد ما را با حال نیک خود دگرگون ساز. آمین
        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• من برای همه عزیزان این تالار - خصوصاً PCMfund - عزیز آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.

درباره بحث طلاق و تفاوت های زن و مرد، واقعاً باید بگم که این مسئله خیلی حساس هست. من خودم الان 3 ماه و اندی هست که نامزد کردم و این مسئله رو به عینه دیدم. بسیاری موارد بوده که تنش های بوجود آمده بین و نامزدم ناشی از عدم درک من از ویژگی های عاطفی/روانی دخترها بوده. مثلاً اینکه حساسیت نامزدم به الزام من در زود جواب دادن تلفن/اس.ام.اس رو با برچسب بدبینی جواب میدادم و فکر می کردم که بیش از حد داره سوال میپرسه و ...

ولی وقتی چند مطلب و کتاب روانشناسی درباره دخترها و زنان خوندم فهمیدم که این حساسیت نه ناشی از بدبینی بلکه ناشی از علاقه ای هست که اون به من داره و ناخودآگاه داره اینطوری ابراز میکنه یا به هر حال پیآمدش هست. به نظر من هر کسی که میخواد ازدواج کنه باید قبلش حتماً چند کتاب روانشناسی درباره ویژگی های عاطفی/رفتاری جنس مخالف و همینطور ساختار هورمونی اون ها بخونه. من خودم بعد از اون مطالعات خیلی آروم تر شدم و تنش در روابطمون به حداقل ممکن رسیده. حالا خیلی بهتر درکش میکنم و تصور می کنم که روز به روز این درک بهتر و بیشتر میشه.

با احترام

نظر

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
            من برای همه عزیزان این تالار - خصوصاً PCMfund - عزیز آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.

درباره بحث طلاق و تفاوت های زن و مرد، واقعاً باید بگم که این مسئله خیلی حساس هست. من خودم الان 3 ماه و اندی هست که نامزد کردم و این مسئله رو به عینه دیدم. بسیاری موارد بوده که تنش های بوجود آمده بین و نامزدم ناشی از عدم درک من از ویژگی های عاطفی/روانی دخترها بوده. مثلاً اینکه حساسیت نامزدم به الزام من در زود جواب دادن تلفن/اس.ام.اس رو با برچسب بدبینی جواب میدادم و فکر می کردم که بیش از حد داره سوال میپرسه و ...

ولی وقتی چند مطلب و کتاب روانشناسی درباره دخترها و زنان خوندم فهمیدم که این حساسیت نه ناشی از بدبینی بلکه ناشی از علاقه ای هست که اون به من داره و ناخودآگاه داره اینطوری ابراز میکنه یا به هر حال پیآمدش هست. به نظر من هر کسی که میخواد ازدواج کنه باید قبلش حتماً چند کتاب روانشناسی درباره ویژگی های عاطفی/رفتاری جنس مخالف و همینطور ساختار هورمونی اون ها بخونه. من خودم بعد از اون مطالعات خیلی آروم تر شدم و تنش در روابطمون به حداقل ممکن رسیده. حالا خیلی بهتر درکش میکنم و تصور می کنم که روز به روز این درک بهتر و بیشتر میشه.

با احترام
            goldanalyst عزیز ممنون از لطف شما

بنده قبل ازدواج چهار کتاب مطالعه کردم !

زن در آینه جلال و جمال نویسنده آبت الله جواد آمبی

رازهای درباره ی زنان که هر مردی باید آن ها را بداند نویسنده دکتر باربارا دی آنجلیس ترجمه هادی ابراهیمی

ازدواج و روش زن داری در اسلام نویسنده شهید دکتر سید رضا پاک نژاد

مردان مریخی و زنان ونوسی نویسنده دکتر جان گری ترجمه دکتر قدیر گلکاریان

از این بابت خیالتون راحت واقفم بر مسایل زنان منتهی مشکلات از ما نبود از اطرافیان نشئت گرفت....

ارادت

نظر

• سلام

به عنوان فردی که شاید چند سال بیشتر از سایر دوستان دوران متاهلی رو تجربه کرده ام و هر دو همواره احساس خوشبختی کرده ایم چند تا نصیحت دارم:

1- اولین نکته اینکه اصولا وقتی دو نفر زیر یک سقف زندگی رو با هم تقسیم می کنند این کاملا طبیعی هست که در پاره ای موارد دچار تضاد های فکری یا رفتاری باشند. من تصور می کنم این موضوع به زن یا مرد بودن مرتبط نیست.

2- یکی از مهمترین موارد این هست که هر طرف سعی کنه در زندگی متاهلی کمی گذشت کنه و ذهنیت دوران مجردی رو نداشته باشه. در غالب موارد اختلافات در اثر پافشاری بر روی چیزی است که از نظر من درست است (چه زن و چه مرد)

3- در کل زنان موجودات حساس تری هستند و به همان اندازه هم موجودات فداکارتری نسبت به مردان هستند. این موضوع رو باید همیشه در نظر گرفت. جامعه امروزی ما محدودیت های زیادی رو برای جنس زن داره پس عقل سلیم حکم می کنه که من و شما با درک این موضوع در محیط خانه اجازه دهیم تا زن احساس امنیت و آزادی فکری کنه.

در نهایت تصور می کنم سخت ترین دوران ازدواج سالهای ابتدایی اون باشه و به مرور زمان و به دلیل پیدا شدن شناخت بیشتر زندگی تنش ها حذف میشه. ضمنا من دیدم رابطه عاشقانه خیلی از زوج ها بعد از گذشت مدتی بی رنگ و بو میشه و این خودش می تونه عامل هر گونه اختلافی باشه. با توجه به اینکه به عنوان یک مرد شما باید شروع کننده روابط احساسی باشید خیلی مهم هست که نگذارید زندگیتون به سردی متمایل نشه.

به هر حال من بعد از گذشت نزدیک به 7 سال هنوز روابط گرمی با همسرم دارم و هنوز رابطه احساسیمون همانند دوران نامزدی یا عقد هست با این تفاوت که صد برابر عاشق هم شده ایم. این رو هم اشاره کنم که قطعا اختلاف نظر هم داریم اما هر کدوم سعی می کنیم به نحوی درست این موضوع رو مدیریت کنیم و به شخصه خیلی جاها به راحتی از نظرم کوتاه اومدم چون عاشق زندگیم هستم.

امیدوارم مشکل خلیل و سایر دوستانی که مشکلاتی مشابه دارند هم حل بشه و در پایان به این موضوع اشاره کنم که با توجه به اینکه شغل ترید پر استرس هست و ممکنه در مقاطعی شما نتونید تامین مالی مناسب خانواده رو داشته باشید توجه به این موضوع که به عنوان یک مرد باید شرایط آسایش و امنیت رو همیشه فراهم کنید خیلی مهمه.

شاید وقتش رسیده باشه از وقت بیشتر تلف کردن در این کار انصراف بدهید و دنبال کاری باشید که بتونه با حقوق ماهیانه جوابگوی نیازها و تامین شرایط آسایش مورد نظر خود و همسرتون باشه.

ارادتمند- بهزاد

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                سلام

به عنوان فردی که شاید چند سال بیشتر از سایر دوستان دوران متاهلی رو تجربه کرده ام و هر دو همواره احساس خوشبختی کرده ایم چند تا نصیحت دارم:

1- اولین نکته اینکه اصولا وقتی دو نفر زیر یک سقف زندگی رو با هم تقسیم می کنند این کاملا طبیعی هست که در پاره ای موارد دچار تضاد های فکری یا رفتاری باشند. من تصور می کنم این موضوع به زن یا مرد بودن مرتبط نیست.

2- یکی از مهمترین موارد این هست که هر طرف سعی کنه در زندگی متاهلی کمی گذشت کنه و ذهنیت دوران مجردی رو نداشته باشه. در غالب موارد اختلافات در اثر پافشاری بر روی چیزی است که از نظر من درست است (چه زن و چه مرد)

3- در کل زنان موجودات حساس تری هستند و به همان اندازه هم موجودات فداکارتری نسبت به مردان هستند. این موضوع رو باید همیشه در نظر گرفت. جامعه امروزی ما محدودیت های زیادی رو برای جنس زن داره پس عقل سلیم حکم می کنه که من و شما با درک این موضوع در محیط خانه اجازه دهیم تا زن احساس امنیت و آزادی فکری کنه.

در نهایت تصور می کنم سخت ترین دوران ازدواج سالهای ابتدایی اون باشه و به مرور زمان و به دلیل پیدا شدن شناخت بیشتر زندگی تنش ها حذف میشه. ضمنا من دیدم رابطه عاشقانه خیلی از زوج ها بعد از گذشت مدتی بی رنگ و بو میشه و این خودش می تونه عامل هر گونه اختلافی باشه. با توجه به اینکه به عنوان یک مرد شما باید شروع کننده روابط احساسی باشید خیلی مهم هست که نگذارید زندگیتون به سردی متمایل نشه.

به هر حال من بعد از گذشت نزدیک به 7 سال هنوز روابط گرمی با همسرم دارم و هنوز رابطه احساسیمون همانند دوران نامزدی یا عقد هست با این تفاوت که صد برابر عاشق هم شده ایم. این رو هم اشاره کنم که قطعا اختلاف نظر هم داریم اما هر کدوم سعی می کنیم به نحوی درست این موضوع رو مدیریت کنیم و به شخصه خیلی جاها به راحتی از نظرم کوتاه اومدم چون عاشق زندگیم هستم.

امیدوارم مشکل خلیل و سایر دوستانی که مشکلاتی مشابه دارند هم حل بشه و در پایان به این موضوع اشاره کنم که با توجه به اینکه شغل ترید پر استرس هست و ممکنه در مقاطعی شما نتونید تامین مالی مناسب خانواده رو داشته باشید توجه به این موضوع که به عنوان یک مرد باید شرایط آسایش و امنیت رو همیشه فراهم کنید خیلی مهمه.

شاید وقتش رسیده باشه از وقت بیشتر تلف کردن در این کار انصراف بدهید و دنبال کاری باشید که بتونه با حقوق ماهیانه جوابگوی نیازها و تامین شرایط آسایش مورد نظر خود و همسرتون باشه.

ارادتمند- بهزاد

دکتر جان حرفهای شما متین و ممنون بابت انتقال تجربیاتتون.

در مورد مشکلات مالی... بنده مشکل مالی ندارم !

به عیر بازدهی بورسی...:

- چهارتا مغازه و دو واحد مسکونی دارم که هر کدوم بالای صد میلیون تومان ارزش داره... و هر ماه اجاره اونها رو دارم (نزدیک 800 تومان ...)

- زمین تا دلت بخواد زیر دست و پای من له له میزنه که هر قطعه بالای بیست میلیون تومان ارزش داره ... تعدادش نگم بهتره... هر لحظه احساس کمبود کنم بی شک این گزینه آخر هست و بی درنگ اقدام میکنم !

یکی از عمده مشکلات من همین بازار هست ! زمان زیادی پشت سیستم نشستم با وجود بازدهی منطقی که داره اما خوب تایم زندگی رو ربود !

مشکل دیگر در خانواده دو طرف نشئت میگیره ! کم کاری های اونها ... به خصوص خانواده همسرم که کم کاری نکردن ، اصلا کاری نکردن ... ! از نظر محبت .... منظورم هست باز نه مالی !

با یه سری مشکلات دیگه که عمدتا خودم مقصر کارم و منکرش نیستم !

نظر

• نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
                  واقعا باور کردنش سخته استاد ! طلاق!

منهم متاهلم یکساله ازدواج کردم و چند ماه دیگه پدر میشم!

چون میدونم طرفم موجودی بنام زن که بهیچ عنوان غیر قابل کنترل و پیش بینی هست تصمیم گرفتم خودمو کنترل کنم و مسئولیت تمام مشکلات زندگی برعهده بگیرم حتی اگر عاملش خانمم باشه !
                  تبریک صمیمانه من رو به خاطر پدر شدنتون پذیرا باشید.

اما این جمله ای که فرمودید یعنی چی؟؟؟اون وقت آقایون همه قابل کنترل و پیش بینی هستن دیگه؟؟؟

چه جملات زیبایی!!!!

دوستان حس فمنیستی من تحریک شده . خدا به خیر بگذرونه

نظر

• پیشاپیش از تمامی دوستان بابت برخی کلمات و الفاظ به کار رفته در متن زیر عذر خواهی می کنم .

“من يك ضعيفه ام يك دوشيزه مكرمه يك زنيكه يك بانو”

من « دوشيزه مكرمه » هستم، وقتي زن ها روي سرم قند مي سابند و همزمان قند توي دلم آب مي شود.
                    من « مرحومه مغفوره » هستم، وقتي زير يك سنگ سياه گرانيت قشنگ خوابيده ام و احتمالاً هيچ خوابي نمي بينم.
                    من « والده مكرمه » هستم، وقتي اعضاي هيات مديره شركت پسرم براي خودشيريني بيست آگهي تسليت در بيست روزنامه معتبر چاپ مي كنند.
                    من « همسري مهربان و مادري فداكار » هستم، وقتي شوهرم براي اثبات وفاداري اش- البته تا چهلم- آگهي وفات مرا در صفحه اول پرتيراژترين روزنامه شهر به چاپ مي رساند.
                    من « زوجه » هستم، وقتي شوهرم پس از چهار سال و دو ماه و سه روز به حكم قاضي دادگاه خانواده قبول مي كند به من و دختر شش ساله ام ماهيانه بيست و پنج هزار تومان فقط، بدهد.
                    من « سرپرست خانوار » هستم، وقتي شوهرم چهار سال پيش با كاميون قراضه اش از گردنه حيران رد نشد و براي هميشه در ته دره خوابيد.
                    من « خوشگله » هستم، وقتي پسرهاي جوان محله زير تير چراغ برق وقت شان را بيهوده مي گذرانند.
                    من « مجيد » هستم، وقتي در ايستگاه چراغ برق، اتوبوس خط واحد مي ايستد و شوهرم مرا از پياده رو مقابل صدا مي زند.
                    من « ضعيفه » هستم، وقتي ريش سفيدهاي فاميل مي خواهند از برادر بزرگم حق ارثم را بگيرند.
                    من « ... » هستم، وقتي مادر، من و خواهرهايم را سرشماري مي كند و به غريبه مي گويد «هفت ...» دارد- خدا بركت بدهد.
                    من « بي بي » هستم، وقتي تبديل به يك شيء آركائيك مي شوم و نوه و نتيجه هايم تيك تيك از من عكس مي گيرند.
                    من « مامي » هستم، وقتي دختر نوجوانم در جشن تولد دوستش دروغ پردازي مي كند.
                    من « مادر » هستم، وقتي مورد شماتت همسرم قرار مي گيرم.- آن روز به يك مهماني زنانه رفته بودم و غذاي بچه ها را درست نكرده بودم.
                    من « زنيكه » هستم، وقتي مرد همسايه، تذكرم را در خصوص درست گذاشتن ماشينش در پاركينگ مي شنود.
                    من « ماماني » هستم، وقتي بچه هايم خرم مي كنند تا خلاف هايشان را به پدرشان نگويم.
                    من « ننه » هستم، وقتي شليته مي پوشم و چارقدم را با سنجاق زير گلويم محكم مي كنم. نوه ام خجالت مي كشد به دوستانش بگويد من مادربزرگش هستم... به آنها مي گويد من خدمتكار پير مادرش هستم.
                    من « يك كدبانوي تمام عيار » هستم، وقتي شوهرم آروغ هاي بودار مي زند و كمربندش را روي شكم برآمده اش جابه جا مي كند.
                    دوستانم وقتي مي خواهند به من بگويند؛ « گه » محترمانه مي گويند؛ « عليا مخدره »
                    من « بانو» هستم، وقتي از مرز پنجاه سالگي گذشته ام و هيچ مردي دلش نمي خواهد وقتش را با من تلف بكند.
                    من در ماه اول عروسي ام؛ « خانم كوچولو، عروسك، ملوسك، خانمي، عزيزم، عشق من، پيشي، قشنگم، عسلم، ويتامين و...» هستم.
                    من در فريادهاي شبانه شوهرم، وقتي دير به خانه مي آيد، چند تار موي زنانه روي يقه كتش است و دهانش بوي سگ مرده مي دهد، «سليطه» هستم.
                    من در ادبيات ديرپاي اين كهن بوم و بر؛ «دليله محتاله، نفس محيله مكاره، مار، ابليس، شجره مثمره، اثيري، لكاته و...» هستم.
                    دامادم به من « وروره جادو » مي گويد.
                    حاج آقا مرا « والده » آقا مصطفي صدا مي زند.
                    من « مادر فولادزره» هستم، وقتي بر سر حقوقم با اين و آن مي جنگم.
                    مادرم مرا به خان روستا « كنيز» شما معرفي مي كند.

به راستي من كيستم؟

تازه يه وقت هایی هم مرد می شيم: وقتی كار مهم، شجاعانه يا بزرگی انجام می ديم. اون وقت می گن: طرف زن نيست واسه خودش يه پا مرده.... آره ديگه.. به جاهای خوبش كه می رسيم ديگه زن نيستيم.

نظر

• اگر ميشد دوبار تشکر ميکردم

نظر

• نوشته اصلی توسط م.شکیبا نمایش پست ها
                        پیشاپیش از تمامی دوستان بابت برخی کلمات و الفاظ به کار رفته در متن زیر عذر خواهی می کنم .

“من يك ضعيفه ام يك دوشيزه مكرمه يك زنيكه يك بانو”

به راستي من كيستم؟
                        با سلام خدمت سرکار خانم شکیبا

خانم شکیبا مثل اینکه واقعا" حس فمینیستی شما بر انگیخته شد با کمی دقت در گفتار دوستان در پستهای قبلی خیلی واضح میشه فهمید که این جملات و کلمات دیر زمانی است که بین جامعه فرهنگی و فرهیخته ما منسوخ شده
                        حالا به واقع من کیستم . نقل قول

بی تردید سعادت هر جامعه، در گرو سعادت کوچکترین عنصر تشکیل دهنده آن یعنی خانواده است. خانواده، کانون پرورش نسل آینده و زن در آن نقطه ثقل عاطفه و مهر می باشد. این کانون مهر و عاطفه به تصریح کلیه صاحب نظران می تواند، الهام بخش ابعاد والای اخلاقی و انسانی و یا ابعاد زشت شیطانی باشد و می تواند پایه گذار سعادت و یا شقاوت اجتماع، کشور و به عبارتی بهتر تمامی نسل بشر گردد.
                        بر اساس فطرت برای یک زن هیچ چیز پر اهمیت تر از ایفای نقشی که خالق مطلق برای او به عنوان یک همسر و یک مادر ترسیم کرده نیست، مادر هم مربی است و هم متربی، هم الگوست و هم الگوساز، و برای آنکه الگو باشد و الگو بسازد و مربی باشد خود نیازمند آموزش است. آموزشی که او را برای جایگاه و مقام برتر مربی انسان شدن آماده می سازد. او می تواند نجات بخش نسل ها و یا عامل سیه روزی و تباهی و در نهایت سقوط انسان در قعر مادیگرایی صرف باشد. در واقع زنان به جهت تأثیرگذاری عمیق و گسترده ای که در سطوح مختلف جامعه دارند، بهترین عامل جهت سرمایه گذاری حاکمان برای تربیت نسل آتی بشمار می آیند.
                        خانم دایان پاسنو نویسنده کتاب "فمینیسم رمز و راز زنانگی یا اشتباه"می گوید: "فمینیسم در آمریکا تلاش می کند تا با تأکید بر اهمیت دور نمودن زنان از نقش های سنتی خویش مانند ازدواج و مادر شدن، تعریف تازه ای از زن ارائه نماید. نقش مادری که وظیفه ای طبیعی است، اکنون به صورت امری نامشروع درآمده و زنان برای انتخاب آن تحت فشار زیادی هستند. به عبارت بهتر ازدواج و مادری از نظر فمینیست ها مغایر با طبیعت حقیقی زن تلقی می گردد."

امروز ندای جدیدی در جهان از سوی دین و رهبران دینی بنام انقلاب اسلامی در جهان معاصر طنین انداز شده است این ندا و نگاه جدید به زن که بازگشت به دستورات انبیاء الهی است در عین اینکه زن را همسر و مادر می داند برای او نقش های علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیز قائل است و این نقش آفرینی را در چارچوب های تعریف شده و در جایگاهی کمال یافته می خواهد.
                        ارزش زن در این نگاه به شخصیت علمی، سیاسی، اجتماعی و... اوست، نه به جسمش. جسم او در حریم و حرمت است و شخصیت اوست که مورد ارزیابی و ارتقاء قرار می گیرد. او سرمایه علمی و توانائی های اجتماعی، آموزشی خود را برای پیشبرد جامعه مصروف می نماید و در ازای آن مانند هر انسانی و هر مردی ما به ازایی مادی به عنوان دستمزد دریافت می کند تا چرخ زندگی را در کنار همسرش راحت تر به حرکت درآورد و کانون پر مهری برای فرزندان خویش پدید آورند و سازنده نسلی برتر باشند.

زن از نگاه جامعه امروز این چنین است

موفق و پایدار باشید
                        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• آقاي shyazdi کلماتت خوشکل اما بزار يک قدمي بزنيم در جامعه
                          بزار از خودم مثال بزنم
                          البته پدر و مادر من نسل (نميدونم چي اسم بزارم ، نسل سوخته ، نسل بيچاره ) نميدونم اسمشا چي بزارم اما بنده خداها خيلي سختي کشيدن
                          چرا؟
                          اقاي shyazdi حرفاي شما خوشکله ولي در جامعه اين گونه نيست
                          زمان پدر و مادر من ، "پدر سالاري" بود . يعني مثلا پدر بايد بره جولو پدر همه کاره و غيره
                          زماني شدن پدر و مادر شد " فرزند سالاري" فرزند هر چي بچه بگه.
                          بنده خداها نسل سوخته هستند.

مثلا دختران تا قبل ازدواج تو ماه ستاره و خورشيد سفر ميکنند ، پري درياها هستند .
                          بعد ازدواج مي کنند بشور بساب بپز (البته کهنه بچه بود که الان مايبيبي اومده) ميدونم به اين گفته من ميخندين ولي واقعيت.
                          شايد بگي مردم بيرون کار ميکنه ، درسته . ولي وقتي شب مياد خونه ميگه خانوم چاي بيار (البته لهن قديم بود) لهن حالا ميشينه پاي فوتبال خانوم غذا بپز تا بخوريم و تخمه تا بخوريم (تفريح بعد کار) و کاراي ديگه که تو ايران ميشه ، تنوع زياده ولي همش يک مدل قديمي داره {خانوم چايي بيار}

فيمينيسم چي ميگه ، برا خودش ميگه . حرفاش خوشکله .
                          به قول شاعر :
                          به عمل کار بر ايد @ به سخن راني نيست
                          عمل يک نف دو نفر نيستن ، عمل ، عملکرد جامعه است.

با احترام
                          محمد نبي زماني

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                            با سلام خدمت سرکار خانم شکیبا

....
                            ارزش زن در این نگاه به شخصیت علمی، سیاسی، اجتماعی و... اوست، نه به جسمش. جسم او در حریم و حرمت است و شخصیت اوست که مورد ارزیابی و ارتقاء قرار می گیرد. او سرمایه علمی و توانائی های اجتماعی، آموزشی خود را برای پیشبرد جامعه مصروف می نماید و در ازای آن مانند هر انسانی و هر مردی ما به ازایی مادی به عنوان دستمزد دریافت می کند تا چرخ زندگی را در کنار همسرش راحت تر به حرکت درآورد و کانون پر مهری برای فرزندان خویش پدید آورند و سازنده نسلی برتر باشند.

زن از نگاه جامعه امروز این چنین است

موفق و پایدار باشید
                            ببخشيد اينا ميگم
                            اگر نگاهي به بنر هاي تبليغاتي بندازي اگر نگاهي به تبليغات روي اجناس بندازي اگر نگاهي به خيلي تبليغات بندازي اگر نگاهي به بازي توليد ميشه و شخصيت ها بندازي اگر نگاهي به فيلما بندازي و شخصيت هاي آن و غيره ميفهمي فيمينيسم برا خودش ميگه
                            يا فقط حرف ميزنه يا فرهنگ نميتونه تو جامعه حاکم کنه و از زن به جنس تبليغاتي استفاده ميشه. به انواع مختلف و شکل هاي متنوع.

با احترام
                            محمد نبي زماني

نظر

• سلام خدمت آقای نبی زمانی

در عجبم که جوانی با هوش و زکاوت و دانش شما که از پس تحلیل های ریاضی به این خوبی بر میاد چطور منظور چهارتا کلمه به این سادگی در توصیف مقام زن را درک نکردی ما نه در باره پدر سالاری , مادر سالاری , فرزند سالاری صحبت کردیم و نه وارد اون بحث شدیم اگر شما در کتابها نسل سوخته و غیر سوخته را خوندی من نسلی مثل شما را تحویل جامعه دادم پس تمام اون شرایط و هم لمس کردم و هم با هاش زندگی کردم هم پسر دیروز بودم هم پدر امروز دیروزی که شما زمان دیدنش را نداشتید اما مطلب پست بالا در وصف مقام زن و جایگاه زن از نظر ارزش جامعه بود حال اگر زنی به شوهر بد کرد و یا مردی به همسرش ستم کرد به خاطر یه بی نماز دز مسجد را گل نمیگیرند توصیه میکنم مطلب فوق را کمی با تعمق بیشتر مطالعه کن

موفق و پایدار باشی

نظر

• سلام
                                حالا که این بحث باز شده بد نیست که یه مقدار بازترش کنیم باشد که از لابلای این جملات به نکات آموزنده برسیم
                                نقل قول :
                                اصول و قوایدی که از نگاه فمنیست‎ها در تحلیل مسایل زنان مورد تأکید قرار می‎گیرند شامل موارد زیر هستند:

الف ـ فمنیست‎ها با تمایز قایل‎شدن میان جنس و جنسیت در تحلیل‎های خود، تفاوت‎های زن و مرد را صرفا در محدوده تفاوت‎های فیزیولوژیکی و جسمی مربوط به جنس آنان می‎دانند و تفاوت‎های ذهنی و روحی و احساسی را که به‎زعم آنان در محدوده تفاوت‎های جنسیتی است، ناشی از تأثیرات فرهنگی و اجتماعی عرف جامعه مردسالار می‎دانند و معتقدند که تفاوت‎های جنسیتی را جامعه می‎سازد و نه چیز دیگر.

ب ـ فمنیست‎ها در حوزه حقوق و وظایف اجتماعی زن و مرد قایل به تشابه و تساوی بوده و هرگونه تفاوت در نقش‎ها و حقوق را حمل بر نابرابری و ظلم کرده و خواستار برقراری تساوی کامل میان زن و مرد هستند.

ج ـ فمنیست‎ها معتقدند خانواده به شکل هسته‎ای آن باعث انقیاد و تحت سلطه درآمدن زن و بازتولید روابط مردسالاری در جامعه می‎شود و باید کنار گذاشته شود.

د ـ طرفداران حقوق زنان در غرب بر این نکته تأکید دارند که زنان باید همچون مردان از تمامی قید و بندهای اجتماعی همچون نقش مادری، فرزندآوری، معشوقه بودن و تمامی نقش‎هایی که به‎نوعی به بازتولید سلطه مردانه کمک می‎کند، آزاد شوند.

در هر حال، هدف موردنظر فمینیست‎ها به‎دلیل داشتن نگاه اومانیستی و فرد‎محور، داشتن جامعه‎ای است که در آن تفاوت‎گذاری براساس جنسیت جای خود را به تشابه و همسانی در حقوق و امکانات بدهد تا آرمان «برابری در برخورداری از رفاه مادی» که غایت همه فعالیت‎هاست، تحقق یابد.

نظر

پردازش ...
                                X