اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همه جیز اینجا پیدا میشه از مطالب جالب و خواندنی تا درد دل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام

طی چند هفته آینده مجبور هستم کمی بیشتر بر روی مدیریت سرمایه ای که قبول کرده ام متمرکز باشم و احتمالا به جهت تمرکز بیشتر بر روی بازار نتونم در سه هفته آینده به اون صورت فعال باشم. چون مبلغ سرمایه سنگین هست و مقرر شده نتیجه ماه اول برای ادامه تعیین کننده باشه، دور بودن روزانه از فضاهای مجازی اهمیت داره برام. با توجه به اینکه فاز اول این مدیریت سرمایه سه هفته دیگر به پایان میرسه بعد از اون حتما به انجمن برمی گردم.

خلاصه مرخصی بنده رو از فردا پذیرا باشید. البته شب به شب سری به انجمن می زنم و اگر فرصتی شد در مورد نتیجه دوره تست اون روز پستی خواهم زد.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 06-04-2012, 06:24 PM

نظر

• چند دعای خواندنی و جالب از زبان کودکان ایرانی!

منبع: کتاب سومین جشنواره بین*المللی "دستهای کوچک دعا"

این جشنواره سه سال است که در تبریز برگزار می*شود و دعاهای بچه*های دنیا را جمع *آوری می*کند و برگزیدگان را به تبریز دعوت و به آنها جایزه می*دهد.

دعاهایی که می*خوانید از بچه*های ایران است. لطفاً آمین بگوئید:

آرزو دارم سر آمپول*ها نرم باشد! (تاده نظر*بیگیان / ۵ ساله)

خدای مهربانم! من در سال جدید از شما می*خواهم اگر در شهر ما سیل آمد فوراً من را به ماهی تبدیل کنی! (نسیم حبیبی / ۷ ساله)
      خدای قشنگ سلام! خدایا چرا حیوانات درس نمی*خواننداما ما باید هر روز درس بخوانیم؟ در سال جدید دعا می*کنم آنها درس بخوانند و ما مثل آنها استراحت کنیم! (نیشتمان وازه / 10 ساله)

اگر دل درد گرفتیم نسل دکترها که آمپول می*زنند منقرض شود تا هیچ دکتری نتواند به من آمپول بزند! (عاطفه صفری / 11 ساله)

ای خدای مهربان! پدر من آرایشگاه دارد. من همیشه برای سلامت بودن او دعا می*کنم. از تو می*خواهم بازار آرایشگاه او و همه آرایشگاه*ها را خوب کنی تا بتوانم پول عضویت کانون را از او بگیرم چون وقتی از او پول عضویت کانون را می*خواهم می*گوید بازار آرایشگاه خوب نیست! (فرشته جبار نژاد ملکی / 11 ساله)

خدای عزیزم! من تا حالا هیچ دعایی نکردم. میتونی لیستت رو نگاه کنی. خدایا ازت میخوام صدای گریه برادر کوچیکم رو کم کنی! (سوسن خاطری / 9 ساله)

خدایا! یک جوری کن یک روز پدرم من را به مسجد ببرد. (کیانمهر ره*گوی / 7 ساله)

خدای عزیزم! در سال جدید کمک کن تا مادربزرگم دوباره دندان دربیاورد آخر او دندان مصنوعی دارد! (الناز جهانگیری / 10 ساله)

آرزوی من این است که ای کاش مامان و بابام عیدی من را از من نگیرند. آنها هر سال عیدی*هایی را که من جمع می*کنم از من می*گیرند و به بچه* آنهایی می*دهند که به من عیدی می*دهند! (سحر آذریان / ۹ ساله)

بسم الله الرحمن الرحیم. خدایا! از تو می*خواهم که برادرم به سربازی برود و آن را تمام کند. آخه او سرباز فراری است. مادرم هی غصه می*خورد و می*گوید کی کارت پایان خدمت می*گیری؟ (حسن ترک / 8 ساله)

ای خدا! کاش همه مادرها مثل قدیم خودشان نان بپزند من مجبور نباشم در صف نان بایستم! (شاهین روحی / 11 ساله)

خدایا! کاری کن وقتی آدم*ها می*خوان دروغ بگن یادشون بره! (پویا گلپر / 10 ساله)

خدا جون! تو که اینقدر بزرگ هستی چطوری میای خونه ما؟ دعا می*کنم در سال جدید به این سؤالم جواب بدی! (پیمان زارعی / 10 ساله)

خدایا! یک برادر تپل به من بده!! (زهره صبورنژاد / 7 ساله)

ای خدا! کاری کن که دزدان کور شوند ممنونم! (صادق بیگ زاده / 11 ساله)

خدایا! در این لحظه زیبا و عزیز از تو می*خواهم که به پدر و مادر همه بچه*های تالاسمی پول عطا کنی تا همه ما بتوانیم داروی "اکس جید" را بخیریم و از درد و عذاب سوزن در شبها رها شویم و در خواب شبانه*یمان مانند بچه*های سالم پروانه بگیریم و از کابوس سوزن رها شویم. (مهسا فرجی / 11 ساله)

دلم می*خواهد حتی اگر شوهر کنم خمیر دندان ژله*ای بزنم! (روشنک روزبهانی / 8 ساله)

خدایا! شفای مریض*ها را بده هم چنین شفای من را نیز بده تا مثل همه بازی کنم و هیچ*کس نگران من نباشد و برای قبول شدن دعا 600 عدد صلوات گفتم ان شاء الله خدا حوصله داشته باشد و شفای همه ما را بدهد. الهی آمین. (مهدی اصلانی / 11 ساله)

خدایا! دست شما درد نکند ما شما را خیلی دوست داریم! (مینا امیری / 8 ساله)

خدایا! تمام بچه*های کلاسمان زن داداش دارند از تو می*خواهم مرا زن دادش دار کنی! (زهرا فراهانی / 11 ساله)

ای خدای مهربان! من سالهاست آرزو دارم که پدرم یک توپ برایم بخرد اما پدرم بدلیل مشکلات نتوانسته بخرد. مطمئن هستم من امسال به آرزوی خودم می*رسم. خدایا دعای مرا قبول کن.. (رضا رضائی طومار آغاج / 13 ساله)

ای خدای مهربان! من رستم دستان را خیلی دوست دارم از تو خواهش می*کنم کاری کنی که شبی او را در خواب ببینم! (شایان نوری / 9 ساله)

ای خدایی که خانممون گفته از بابا و مامان هم مهربونتری! کاش دوباره آقای احمدی*نژاد (!) به شهر ما می*اومد و دستور میداد کوچه ما را آسفالت کنند تا مامانم مجبور نباشه هر روز کفشامو توی کوچه با آفتابه بشوره تا گلشون پاک بشه! (محدثه واحدیان / 7 ساله)

کاشکی من یه مغازه توپ فروشی داشتم تا دیگه مجبور نمی*شدم به جای توپ*هایی که همسایه*مون پاره می*کرد، توپ نو بخرم! (زهرا ایمانی / 12 ساله)

خدایا ماهی مرا زنده نگه دار و اگر مرد پیش خودت نگه دار و ایشالله من بتوانم خدا را بوس کنم و معلم*مان هم مرا بوس کند!! (امیرحسام سلیمی / 6 ساله)

خدیا! دعا می*کنم که در دنیا یک جاروبرقی بزرگ اختراع شود تا دیگر رفتگران خسته نشوند! (فاطمه یارمحمدی / 11 ساله)

ای خدا! من بعضی وقت*ها یادم می*رود به یاد تو باشم ولی خدایا کاش تو همیشه به یاد من بیوفتی و یادت نرود! (شقایق شوقی / 9 ساله)

خدای عزیزم! سلام. من پارسال با دوستم در خونه*ها را می*زدیم و فرار می*کردیم. خدایا منو ببخش و اگه مُردم بخاطر این کار منو به جهنم نبر چون من امسال دیگه این کار رو نمی*کنم! (دلنیا عبدی*پور / 10 ساله)

آرزو دارم بجای این که من به مدرسه بروم مادر و پدرم به مدرسه بروند. آن وقت آنها هم می*فهمیدند که مدرسه رفتن چقدر سخت است و این قدر ایراد نمی*گرفتند! (هدیه مصدری / 12 ساله)

خدایا مهدکودک از خانه ما آنقدر دور باشد که هر چه برویم، نرسیم. بعد برگردیم خانه با مامان و کیف چاشتم. پاهای من یک دعا دارند آنها کفش پاشنه بلند تلق تلوقی (!) می*خوان دعا می*کنند بزرگ شوند که قدشان دراز شود! (باران خوارزمیان / 4 ساله)

خدایا! برام یک عروسک بده. خدایا! برای داداشم یک ماشین پلیس بده! (مریم علیزاده / 6 ساله)

خدایا! می*خورم بزرگ نمیشم! کمکم کن تا خیلی خیلی بزرگ شوم! (محمد حسین اوستادی / 7 ساله)

خدایا! من دعا می*کنم که گاو باشم (!) و شیر بدهم تا از شیر، کره، پنیر و ماست برای خوراک مردم بسازم! (سالار یوسفی / 11 ساله)

من دعا می*کنم که خودمان نه، همه مردم جهان در روز قیامت به بهشت بروند. (المیرا بدلی / 11 ساله)

خدای مهربان! من یک جفت کفش می*خواهم بنفش باشد و موقع راه رفتن تق تق کند مرسی خدایا! (رویا میرزاده / 7 ساله)

خدایا! من یک دوستی دارم که پدرش کار نمی*کند فقط می*خوابد و همین طور تریاکی است! خدایا کمک کن که از این کار بدش دست بردارد. خدایا ظهور آقا امام زمان را زود عنایت فرما. (لیلا احسانی فر / 11 ساله)

"هزاران نفر برای باریدن باران دعا می*کنند غافل از آنکه خداوند با کودکی است که چکمه*هایش سوراخ است."

نظر

• مثل اینکه یک ویروسی منتشر شده که از طریق یاهو مسنجر وارد سیستم می شود و بشدت هارد را تخریب می کند. مراقب باشید و تا اطلاع ثانوی از مسنجر میل برای چت استفاده نمایید.
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• proposal

با عرض سلام و خسته نباشيد.
          دوستان اين پست قرار دادم مربوط مي شود به ارائه مطلب.( دوستان که دردانشگاه ها و مراکز علمي درس خوانده اند اين نام کلمه آشنايي است.)

توضيحات بيشتر: هنگامي که فردي بر روي مطلبي تحقيق و پژوهش مي کند.تمام نوشته هاي خود را بر روي دفتري نوشته و ذخيره مي کند.
          اين فرد در زماني که قصد کند اين مطلب خود را به ارگان ، موسسه ، همايش ، سمينار ارايه دهد بايد به صورت پروپوزال باشد( يکي از اين موسسات خود دانشگاه و استادان در دانشگاه هستند.)

نکته مهم : به نقل از گفته هاي بزگان ما و دانش خود ما در طول عمر که به کرات ديده ايم ، لحن بيان بسيار موثر است.
          ( براي مثال گفته مي شود روميان قدرت مند ترين امپراتوري داشته اند در صورتي که ايرانيان و هخامنشيان بزرگترين امپراتوري را داشته اند(44% مردم جهان در اون دوران حکومت مي کردند، با مطالعه تاريخ و اعداد و ارقام و مقايسه آنها متوجه خواهيد شد.))

همان گونه که در بالا گفته شد لحن بسيار حايز اهميت است و مطلب ديگر گفتن هر مطلب در جاي خود است.

برگرديم به اصل مطلب
          در پروپوزال قسمتهاي مختلفي است از جمله "چکيده"
          من درست نميدانم در اين قسمت بيشتر از چه کلمات يا بهتر بگويم از چطور و چه لحني بايد سخن گفت ، چه مطالبي را بايد نوشت
          اگر دوستان پروپوزال تسلط دارند.

من تنها 2 روز فرصت براي نوشتن آن دارم و هر طريق شده بايد بنويسم

لطفا راهنمايي کند
          با تشکر
          محمد نبي زماني
          لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

• پیرمردبه من نگاه کردوپرسید
            چندتادوست داری؟
            گفتم چرابگم ده یابیست تا...
            جواب دادم فقط چندتایی

پیرمردآهسته ودرحالیکه سرش راتکان می دادگفت:
            توآدم خوشبختی هستی که این همه دوست داری
            ولی درموردآنچه که می گویی خوب فکرکن
            خیلی چیزهاهست که تو نمی دونی

دوست فقط اون کسی نیست که
            توبهش سلام می کنی
            دوست دستی است که توراازتاریکی
            وناامیدی بیرون می کشد
            درست هنگامی دیگرانی که توآنهارادوست
            می نامی سعی دارند تورابه درون آن بکشند

دوست حقیقی کسی است
            که نمی تونه تورارها کنه
            صدائیه که نام تورازنده نگه می داره
            حتی زمانی که دیگران تورابه فراموشی سپرده اند

امابیشترازهمه دوست یک قلب است
            یک دیوارمحکم وقوی
            درژرفای قلب انسان ها
            جایی که عمیق ترین عشق هاازآنجامی آید!
            پس به آنچه می گویم خوب فکرکن
            زیراتمام حرفهایم حقیقت است

وفرزندم یکباردیگرجواب بده
            چندتادوست داری؟
            سپس ایستاد ومرانگریست
            درانتظارپاسخ من
            بامهربانی گفتم
            اگرخوش شانس باشم...فقط یکی
            وآن تویی

بهترین دوست کسی است که شانه هایش رابه تومی سپارد
            درتنهائیت توراهمراهی می کند
            ودرغمهاتورادلگرم می کند
            کسی که اعتمادی راکه بدنبالش هستی به تو می بخشد
            وقتی مشکلی داری آن راحل می کند
            وهنگامی که احتیاج به صحبت کردن داری
            به توگوش می سپارد

وبهترین دوستان عشقی دارندکه نمی توان توصیف کرد
            غیرقابل تصوراست

چقدرخداوند بزرگ است
            درست زمانی که انتظاردریافت چیزی راازاونداری...

بزرگترین

مهربانترین
            بخشنده ترین
            دوستت دارم
            لحظه ای مارا به خودمان وامگذار

نظر

• در 30 سالگی کارش را از دست داد . در 32 سالگی در یک دادگاه حقوق شکست خورد . در 34 سالگی مجددا ور شکست شد . در 35 سالگی که رسید، عشق دوران کودکی اش را از دست داد . در 36 سالگی دچار اختلال اعصاب شد . در 38 سالگی در انتخابات شکست خورد . در 48،46،44 سالگی باز در انتخابات کنگره شکست خورد . به 55 سالگی که رسید هنوز نتوانست سناتور ایالت شود . در 58 سالگی مجددا سناتور نشد . در 60 سالگی به ریاست جمهوری آمریکا برگزیده شد . نام او آبراهام لینکلن بود . جا نزد . هرگز جا نزنید . بازندگان آنهایی هستند که جا زدند

نظر

• خدایان یونان باستان

زئوس

زئوس پس از غلبه یافتن بر خدایان تیتانی به مقام فرمانروایی جهان رسید. او با اینکه با خواهرش هرا ازدواج کرده بود معشوقه های زمینی و فرزندان بسیاری داشت. سلاح آتشین او آذرخش و پرنده وفادارش عقاب و درخت مورد علاقه اش بلوط بود.

پوزئیدون
                پوزئیدون برادر زئوس و فرمانروای دریا ها بود

زئوس

زئوس پس از غلبه یافتن بر خدایان تیتانی به مقام فرمانروایی جهان رسید. او با اینکه با خواهرش هرا ازدواج کرده بود معشوقه های زمینی و فرزندان بسیاری داشت. سلاح آتشین او آذرخش و پرنده وفادارش عقاب و درخت مورد علاقه اش بلوط بود.

پوزئیدون
                پوزئیدون برادر زئوس و فرمانروای دریا ها بود.دریا نوردان پیش از سفرهای خطرناک دریایی برا خشنودی و جلب حمایت این خدا به معبدش می رفتند و پس از نیایش برای کاهنان معبدش قربانی می کردند. پوزئیدون کاخ با شکوهی در زیر دریا داشت ولی بیشتر اوقاتش را نزد دیگر خدایان در بالای کوه المپ می گذراند. حیوان مورد علاقه او اسب بود. و همواره نیزه سه سری برای شکار ماهی در دست داشت.

آپولو
                آپولو پسر زیبای زئوس و خدای خورشید، روشنایی، راستی و درستکاری بود و همواره با یک ارابه چهار اسبه در آسمان به گردش می پرداخت و خدایان المپ را با نواختن چنگ طلایی شاد می کرد. آپولو در شهر دلفی معبد باشکوهی داشت و هرساله مردم بیشماری از سراسر یونان برای زیارت و مشورت با کاهنه معبد به شهر دلفی سفر می کردند. حیوان مورد علاقه او دلفین بود.
                آرتمیس
                الهه آرتمیس دختر زئوس و همچنین خواهر دوقلوی آپولو بود. او مانند برادرش ارابه زیبایی داشت و شبها برای سرکشی به نوزادان و کودکان به گردش می پرداخت. یونانیان باستان آرتمیس را الهه حیوانات و حامی شکارچیان نیز می دانستند. حیوان مورد علاقه این الهه گوزن بود.
                هرمس
                هرمس پسر زئوس و همچنین نوه اطلس(از خدایان تیتانی)بود. او خدای ذکاوت و سخنوری بود و یونانیان باستان برای طلب باران به معبد او می رفتند. همچنین خدای هرمس به کمک کفشهای بالدار به سرعت باد می دوید و به عنوان پیام رسان و پیک خدایان المپ انجام وظیفه می کرد.
                آفرودیت
                فرودیت را الهه عشق و زیبایی می نامیدند. او با یک کمربند جادویی می توانست همه را به پرستش خود وادار کند. در افسانه ها باستانی آمده که زئوس تصمیم گرفت که آفرودیت را به عقد هفائستوس لنگ و زشت رو در آورد. تا فکر دلبری و فریب پسران جوان را از سرش بیرون کند اما آفرودیت دست از کارهایش بر نمی داشت. او پرندگانی جون کبوتر و گنجشک را بسیار دوست می داشت.
                آرس
                آرس تنها پسر مشترک زئوس و هرا بود. او خدای جنگ و آتش افروزی بود. و جنگجویان برای پیروزی در نبرد برایش قربانی می کردند. آرس همواره زره ای درخشان بر تن داشت و با جلال و جبروت گام بر میداشت. با این حال او شخصیت والایی نداشت چون به راحتی اسیر هوای نفس شد و در دام عشق آفرودیت شوهردار افتاد. روزی که آرس و آفرودیت کنارهم خوابیده بودند، هلیوس آنها را دید و همه خدایان را برای دیدن این صحنه شرمناک خبر کرد. در تمامی یونان حتی یک معبد هم برای پرستش این خدا ساخته نشده است.
                آتنا
                الهه آتنا تنها دختر زئوس بود که مادری نداشت بلکه بطور اسرار آمیزی با لباس رزم از پیشانی زئوس جوانه زده و به دنیا آمده بود. یونانیان باستان آتنا را الهه ذکاوت و دانایی و همچنین محافظ شهر آتن می دانستند. آتنا فرزند نور چشمی زئوس و تنها کودکی بود که اجازه داشت با آذرخش پدر بازی کند. همچنین او نخستین خدایی بود که درخت زیتون را در یونان کاشت. حیوان مورد علاقه او جغد بود.
                هفائستوس
                پس از آنکه آتنا از سر زئوس جوانه زد و متولد شد الهه هرا نیز از روی حسادت پسری به نام هفائستوس را به تنهایی و بدون پدر بدنیا آورد. روزی که زئوس و هرا با هم جروبحث می کردند هفائستوس به حمایت مادر بلند شد اما زئوس او را از عرش به دریا انداخت و به همین دلیل یکی از پاهایش برای همیشه لنگ شد و او مجبور بود با عصا راه برود. یونانیان باستان هفائستوس را خدایی مهربان و حامی آهنگران و صنعتگران می دانستند. آتنی ها معبد بزرگی در وسط بازار آهنگران برای پرستش این خدا ساخته بودند.
                هادس
                هادس برادر زئوس و فرمانروای مردگان در دنیای زیرین بود. او بخاطر داشتن ذخایر و معادن غنی آهن، خدای توانگری بود و مردم برای رسیدن به ثروت برایش قربانی می کردند. همچنین او کلاه جادویی داشت که هرگاه آنرا بر سر می گذاشت ناپدید می شد. هادس به ندرت از زیر زمین بالا می آمد. او در عین سنگدلی و بی رحمی خدای عادل و منصفی بود. او خواهرزاده اش پرسفونه را از زمین ربود و ملکه دنیای زیرین کرد.
                هرا
                هرا همسر زئوس الهه زناشویی و حامی زنان شوهردار بود. در بیشتر اساطیر باستانی هرا در حال انتقام جویی از زئوس و معشوقه های فراوان اوست.

هستیا
                هستیا خواهر بزرگ زئوس و الهه آتش و اجاق خانواده بود. یونانیان باستان در وسط شهر اجاق همیشه روشنی برای این الهه برپا کرده بودند و در روزهای مذهبی زنان خانه دار برای بدست آوردن آتش به معبد می رفتند. آنان همچنین نوزادان تازه متولد شده را چندبار دور اجاق هستیا طواف می دادند تا برکت را با خود به خانه بیاورند

نظر

• اول و آخر کار

اندرين ره می تراش و می خراش
                  تا دم آ خر دمی غافل مباش
                  ویرایش توسط masoud_s : https://www.traderha.com/member/4460-masoud_s در ساعت 06-07-2012, 10:23 AM

نظر

• عجایب ۱۰گانه طبیعت که تاکنون ندیده*اید
                    ۱٫ پاموکل (ترکیه)

به زبان ترکی این نام یعنی: قلعه پنبه ای و به آسانی می توان فهمید که چرا چنین نامی به آن اطلاق شده است.
                    همچنین این شگفتی طبیعی قسمتی از سایت شهر
                    هایراپولیس Hierapolis (در سوریه) است و در طی قرنها این دو به دلیل نزدیکی یکی شده اند. در واقع برخی از مقبره های قدیمی
                    در قبرستان شهر بخشی از منظره را تشکیل میدهد.
                    این سایت دارای سنگهای تراورتن و چشمه های آب گرم است. سنگهای تراورتن ظاهری متحدالمرکز دارند و با رنگ سفید حریرگونه جلوه ای روحانی خلق کرده اند.
                    چشمه های آب گرم در دهانه ها دارای رسوبات کربنات کلسیم هستند که موجب تشکیل سازه های خارق العاده با ظاهری ارگانیک شده اند.
                    ۲٫ برج یخی کوه اربس (قطب جنوب)

کوه اربس یکی از فعالترین آتشفشانهای زمین است. این کوه تقریبا ۴ کیلومتر بالاتر از سطح زمین است، و بخاطر دریاچه گدازه های مذاب واقع در دهانه آتشفشانی در قله ،
                    میان مجموعه های آتشفشانی مشهور است. بخار داغ آتشفشانی که از ترکها و شکافهای صخره های آتشفشانی بیرون می آید سیستم پیچیده ای از قارهای یخی در اطراف کوه خلق کرده است.
                    ۳٫ آبفشان فلای (نوادا، ایالات متحده)

منظره این آبفشان طوری به نظر می رسد که گویی از یک سیاره دیگر یا یک فیلم علمی تخیلی به زمین آورده شده است. آبفشان فلای یکی از پدیده های نادر است که در
                    یک زمین شخصی واقع شده است. در سال ۱۹۱۶ مالکین زمین در جستجوی آب برای حاصلخیز کردن این زمین بیابانی بودند. آنها آب را یافتند و آن چشمه تا دهه ها جوشان بود.
                    با این وجود مته ای که داخل ستون حفاری بود به ذخیره ای از آب برخورد که منجر به تشکیل چنین آبفشانی شد.

۴٫ صخره های کاشا کاتووه تنت (نیومکزیکو، ایالات متحده)

کاشا کاتووه تنت در نیومکزیکو ، جایی است که در آن صخره های قلمی فرسایش یافته ای وجود دارند که از گدازه های آتشفشانی طی ۶میلیون سال تشکیل شده اند.
                    درحالیکه صخره های تشکیل شده از نظر شکل مشابهند ، به لحاظ ارتفاع متفاوت هستند. اختلاف ارتفاع بین چند فوت تا ۹۰ فوت وجود دارد.
                    ۵٫ دره ماه (آرژانتین)

دره ماه، دره ای دورافتاده در آرژانتین است. این دره با جرمهای زمین شناسی میخکوب شده که از فرسایش باد شکل گرفته و سنگهای ایستاده و تخت سنگهایی را موجب شده
                    که مدورند و شبیه گلوله های مرمری هستند. زمین دره که روزی حاصلخیز بوده اکنون خشک است و دارای تعداد زیادی فسیل گیاه و جانور است که زیست شناسان علاقمند
                    به دوره های تاریخی را به خود جلب کرده است.
                    ۶٫ دانکسیا لندفرم (چین)

این پدیده بی نظیر زمین شناسی که معروف به دانکسیا لندفرم است از برخی مناطق در چین قابل رویت است، مانند ژانگی در استان جانسو. دانکسیا که یعنی ” ابر سرخ ” بخشی
                    از زمین است که از سنگهای ماسه ای قرمز رنگ تشکیل شده که در طی زمان به کوهها و صخره هایی عجیب تبدیل شده اند.
                    ۷٫ چشمه سحرآمیز- پارک ملی چاپادا دیامانتینا (برزیل)

چشمه سحرآمیز ،واقع در پارک ملی چاپادا دیامانتینا ، در ۴۰۰ کیلومتری سالوادر،پایتخت ایالت باهیا قرار د ارد. این چشمه عمق ۱۲۰فوتی دار د و آب آن آنقدر شفاف است
                    که صخره ها و تنه های درختان قدیمی در کف آن قابل رویت است. هنگامیکه خورشید در سمت راست است نور از یک شکاف وارد میشود و انعکاسی آبی رنگ ایجاد می کند.
                    دسترسی به این دریاچه به دلیل حفاظت محیطی و اکوسیستم نادر و خاصش بسیار محدود است.
                    ۸٫ جنگل سنگی (چین)

جنگل سنگی نمونه زیبایی از توپوگرافی انباشت سنگ آهک است.صخره های آن از سنگ آهک درست شده و توسط آبی که به سطح رخنه کرده شکل داده شده است.
                    این آب همه چیز را در اطراف از میان برده به جز ستونها. این جنگل از دوران سلطنت مینگ به عنوان اولین شگفتی طبیعی جهان شناخته شد.
                    ۹٫ وولینگیان، هونان (چین)

منطقه هونان مملو از مناظر چشمگیر است و وولینگیان باشکوه یکی از بزرگترین جاذبه های آن است. این جاذبه طبیعی از بیش از ۳۰۰۰ لایه انباشتی سنگ آهک تشکیل شده است.
                    در این مکان آبشارهای زیبا و بزرگترین قار آهکی آسیا قرار دارد.
                    ۱۰٫ سالرد اویونی (بولیوی)

سالر، یک بیابان نمکی انبوه در میانه آلتیپلانو ،یکی از مناظر تجسمی بولیوی است. این مکان؛ بیابان هموار و وسیعی است که نور خورشید را چنان منکس می کند
                    که با آسمان اثر تقارنی ایجاد میکند. در بیابان چندین دریاچه با رنگهای غیر معمول وجود دارد که علت آن وجود رسوبات معدنی است.

در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

• این کامل ترین تصویری است که بشر تا حال حاضر از جهان هستی به دست آورده است. حاصل ۱۰ سال جمع آوری اطلاعات یک تصویر سه بعدی است که شامل ۴۳ هزار کهکشان است و تا ۳۸۰ میلیون سال نوری گسترش دارد. ‏‏جهت گیری سه بعدی کهکشان ها و اجرام آسمانی نیز در این نقشه مشخص شده بنابراین با اطلاعات خام موجود می توانید یک نسخه سه بعدی از جهان را هم تولید کنید. هر چند شاید نقشه ده سال دیگر چندین برابر شده باشد. چرا که احتمالا هنوز اطلاعات ما از جهان هستی بسیار ناکامل است. اما فعلا تا ۴۳ هزار کهکشان بعدی را بلدیم! ‏
                      ‏اگر می خواهید بدانید ما کجا هستیم باید بدانید که کهکشان راه شیری تقریبا یک نقطه کوچک در وسط های نقشه محسوب میشود. فکر منظومه شمسی را هم نکنید چون که خیلی کوچک تر از آن است که در این تصویر قابل دیدن باشد!
                      نسخه با کیفیت بالای این تصویر که توسط محققان دانشگاه هاروارد تهیه شده را می توانید از طریق این لینک مشاهده فرمائید. لینک
                      در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

• مجله فوربس

سلام دوستان
                        این مجله بیشتر ضمیمش در مورد کسب و کار و امور مالی هست و البته رتبه بندی موسسات مالی هم تو تخصصش هست و...
                        حالا جدا از این حرفها یه سری لیستهای از افراد رو جمع آوری می کنه که به قول معروف افراد سرشناسی در حرفه های خودشون هستنددر حال حاضر پنج لیست از افراد شامل میلیاردرهای جهان،قدرتمندترین شخصیتهای جهان،قدتمندترین زنان جهان،400 ثروتمند آمریکا و مشهورترین افراد جهان و یک لیست از کمپانیهای غول پیکر جهان را هر سال در وبسایت خود بروزرسانی می کند.

1-در مورد میلیاردرهای جهان که موقع بروزرسانی سرو صدای زیادی در جهان به خصوص در این برهه بحران مالی به پا می کند در حال حاضر یک مکزیکی(کارلوس اسلیم الو که در مکزیک می گن اگه شما در هرجایی خرید کنید مثل رستوران برید یا فروشگاهای زنجیره ای یا بانک یا با تلفن همرا تماس بگیرین و به هر جای دیگه ای پول بدین سودش به جیب او خواهد رفت یعنی در کل اقتصاد مکزیک رو قبضه کرده)فعلأ سه سال است که بیل گیتس (سردمدار میلیاردرهای جهان از سال 1993 تا سال 2009 به غیر از سال 2008 که در سال 1999 به طور شگفت انگیزی به 90 میلیاردر دلار هم رسید) زیر گرفته و فاصله خودش رو داره زیاد می کنه،البته در مصاحبه ای که cnn باهاش انجام داده بود گفته بود که :من با بیل رغابت نمی کنم مردم خودشون جو سازی می کنند.این لیست هر سال در ماه مارس بروزرسانی می شود.در حال حاضر 1326 نفر حضور دارند و در سمت چپ لیست را به صورت ضمیمه های فعالیت و محل سکونت تفکیک می کند و طبق همیشه بیشترین تعداد رو سرمایه گذاران بازار های مالی تشکیل داده.به خاطر قبضه آمریکایی به این لیست میلیاردرهای 50 ایالت آمریکا رو هم جدا کرده است.جالب بدونید مارک زوکربرگ در این لیست با دارایی 17/5 میلیارد دلار تو رتبه 35 قرار دارد،همچنین عنوان جوانترین میلیاردر خودساخته جهان رو چند سالی هست که در این لیست با خودش یدک می کشد.سایت بلومبرگ رو که تریدرها بهتر می شناسند مایکل بلومبرگ صاحبش با دارای 22 میلیارد دلار تو رتبه 20قرار دارد.طبق معمول خانواده والتونها صاحب غول خرده فروشی جهان والمارت با دارایی نزدیک 100 میلیارد دلار ثروتمند ترین خانواده روی کره زمین هستند.این لیست در سایتش به این صورت است. هیچ ایرانی که مقیم ایران باشه توی این لیست وجود ندارد.
                        ملییت - ضمینه فعالیت - سن - میزان دارایی به میلیارد دلار - نام - رتبه -جهانی
                        لینک میلیاردرهای جهان http://www.forbes.com/billionaires/list/

2-لیست قدرتمند ترین افراد رو هم به لحاظ تصمیمات که در حرفه خودشون می گیرند و بر روی موارد مختلف و افراد جهان چه تأثیری بجا می گزارد رو هم رتبه بندی می کند.مثلأ همین برنانکه رئیس فدرال رزرو در رتبه 8 قرار دارد و خودتون که می دونید وقتی یه حرفی رو می زنه چه تأثیری رو نمادهای اقتصادی جهان داره.در این لیست هی جینتائو رئیس جمهور چین اول بود که اوباما امسال رتبش رو قبضه کرده،از ایرانی ها دو نفر در این لیست قرار دارند که یکیشون به خاطر یه پست مدیریتی بین الملی اوپک فقط به صورت محدود وارد شده و تو رتبه 32 قرار دارد،شخص دومی تقریبأ همیشه در این لیست هست و تو رتبه 26 قرار دارد. این لیست فقط 70 نفر رو به جودش جا داده و بقیه 7 میلیاردو اندی انسان کره زمین مجبورند به حرفاشون گوش کنند.ماشاالله مارک زوکربرگ هم به خاطر قبضه به اطللاعات نزدیک 900 میلیون انسان در فیسبوک توی لیست رتبه 9 رو تصرف کرده.
                        اما لینکشhttp://www.forbes.com/powerful-people/list/

3-لیست مشهورترین افراد در این سایت خیلی جالب هست. این لیست تازه بروزرسانی شده و رتبه اول رو جنیفر لوپز از گاگا تصرف کرد.در این لیست اوپرا وینفری همیشه در رتبه های اول حضور داشت ولی مثل بیل گیتس چند وقتی هست که رتبه اولش رو دیگران قبضه می کنند.آنجلینا جولی 13،تام کروز 9،دونالت ترامپ معروف به غول املاک آمریکا 14،دیوید بکام 32،کریستین رونالدو 44،لئوناردو دکاپریو46 و ... حضور دارند.در این لیست افراد به صورت محبوبیت در 5 ضمیمه قرار گرفتند.محبوبیت هاشون در شبکه های اجتمایی(cocial rink)، رادیو و تلویزیون(tv/radio rink)،مطبوعات(press rank)،اینترنت (web rank) و میزان درآمد(morey rank) لیست شده است.در مقابل نامشون درآمد سالانه به میلیون دلار رو هم قرار داده است.نکته ای که هست امسال usher خواننده معروف آمریکایی حذف شده،ایشون یک ترانه فوق العاده زیبایی هم چند سال پیش سرود و باعث محبوبیتش تو جهان شد.
                        لینکhttp://www.forbes.com/celebrities/list/

4-لیست قدرتمند ترین زنان هم هست که اندرا مرکل و هیلاری کلینتون این دو تا سیاسی رتبه های اول و دوم رو فبضه کردن و به هیچ کسی اجازه وارد شدن به این رتبه ها رو نمی دهند. اوپرا در اینجا هم وجود دارد، در مورد اوپرا بهتون بگم که در جریان جنون گاوی در یک شبکه تلویزیونی همین که گفت من دیگه همبرگر نخواهم خورد بعدش یه ضرر 12 میلیون دلاری رو به کارخانجات تولید همبرگر وارد کرد و وکلای شرکتها در دادگاه برروی او شکایت کردند.جورجینا رینهورت این زن چاق و تپول معروف به غول معدندار سنگ آهن و زغال سنگ استرالیا در لیست تو رتبه 19 قرار دارد و همچنین در لیست میلیاردرهای جهان دارایی هاش با یک جهش 72 پله ای به بالا از 9 میلیارد دلار به 18 میلیارد دلار در یک سال افزایش داشته است و 6 پله بالاتر از مارک زوکربرگ قرار گرفته.ایشون وقتی می خواهد یه تصمیمی در مورد معدنهاش بگیره شاخس بورسهای استرالیا رو کلأ تکونش می ده.18 میلیارد دلار خیلی زیاده، تصورش رو بکنید این زن تپول با این پول می تونه کل کارخانجات فولاد ایران رو اعم از غولهای فولادی ما مثل مبارکه، خوزستان،ذوب آهن تا کارخانجات فولاد شهرک صنعتی محله شما رو بخره.
                        لینکhttp://www.forbes.com/wealth/power-women/list

5-لیست 400 ثروتمند هم تقریبأ مثل لیست میلیاردرها هست.که 400 نفرند و آبان ماه بروزرسانی می شود.
                        لینکhttp://www.forbes.com/forbes-400/list/
                        6-آخرین لیستش مربوط می شه به کمپانی های غول پیکر چند میلیتی با 2000تا لیست کرده و بالای لیست به صورت- کشور مبدأ country - میزان فروش sales - منافع profits - میزان دارایی ها assets - ارزش بازاریش market value همه گی به میلیارد دلار رتبه بندی شده است.در این لیست شرکت نفتی اکسون موبیل در رتبه نخست است.از نظر ارزش بازاری شرکت اپل با ارزش 546 میلیارد دلار بارزش ترین شرکت(که به تنهایی 6 برابر ارزش کل شرکتهای بورس ایران است)هست و از نظر دارایی ها تنها کمپانی که تونسته بیشترین سرمایه رو جمعاوری کنه بانک دویچ آلمان با دارایی 2809 میلیارد دلار(نزدیک 29 برابر بیشتر از کل دارایی بانکهای ایران اعم از خصوصی و دولتی) هستش.همچنین شرکت برکشیر هاتاوی مال وارن بافت ثروتمند ترین سرمایه گذار جهان با ارزش 202 میلیارد دلار در رتبه 8 قرار دارد.
                        لینکhttp://www.forbes.com/global2000/list/
                        ویرایش توسط forbes : https://www.traderha.com/member/4972-forbes در ساعت 06-13-2012, 12:12 AM

نظر

• خوش به حالش.من لنگ 20 دلارم تا بتونم استراتپی که بعد از چند ماهی بهینه اش کردم و از سودهیش مطمئن شدم را تو حساب ریل اجرا کنم و شروع به ترید کنم که ندارم.اما....................کسی نیست حداقل یه 20 دلار به من قرضی بده؟بهش باز می گردونم. عذر میخوام از پستی که زدم.مجبور شدم.

نظر

• همدلی

سلام متال عزیز اگه واقعا به سیستمت اعتماد داری که جواب میده و اینقدر بهش مطمئنی که با بیست دلار موفق میشی خب از این موقعیت استفاده کن و سیستمت را تو یه تاپیک معرفی کن تا بقیه هم استفاده کنن اون وقت اگه واقعا سیستمت قوی باشه که کسی باهاش سود کنه ، از بین اونایی که با سیستمت سود کردن بلاخره یه وجدان داری پیدا میشه که حقتو بده و بی مزدت نکنه (با توجه به شرایطت چون این کار فکر نکنم تو این فروم روال باشه ). در ضمن هیچ وقت با پولی که باید رو برگردوندنش از بازار باشی حساب نکن چه برسه به قرض گرفتن دوما فارکس شغلی نیست که بشه روش به عنوان شغل اول حساب کرد ( دست کم 5 سال اولش )
                            ورود به معامله با منطق انسانی
                            خروج
                            از معامله با احساس ماشینی
                            لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• نوشته اصلی توسط ماندگار نمایش پست ها
                              سلام متال عزیز اگه واقعا به سیستمت اعتماد داری که جواب میده و اینقدر بهش مطمئنی که با بیست دلار موفق میشی خب از این موقعیت استفاده کن و سیستمت را تو یه تاپیک معرفی کن تا بقیه هم استفاده کنن اون وقت اگه واقعا سیستمت قوی باشه که کسی باهاش سود کنه ، از بین اونایی که با سیستمت سود کردن بلاخره یه وجدان داری پیدا میشه که حقتو بده و بی مزدت نکنه (با توجه به شرایطت چون این کار فکر نکنم تو این فروم روال باشه ). در ضمن هیچ وقت با پولی که باید رو برگردوندنش از بازار باشی حساب نکن چه برسه به قرض گرفتن دوما فارکس شغلی نیست که بشه روش به عنوان شغل اول حساب کرد ( دست کم 5 سال اولش )
                              تو یکی از انجمن ها همین جمله را گفتم اما مدیرش ایدیه منو بن کرد و از انجمنش انداختم بیرون و تازه بهم گفت اینجا جای افراد تازه کار نیست و کسی که با پولش می تونه بره تفریح کنه نمیاد بده به تو که بدی به بروکر و ضرر کنی.بدون اینکه اخطار بده منو بن کرد.کسی که 4 سال تو این بازاره کجاش تازه کاره فقط دوره سودهیش تاخیری داشته.

ای کاش اصلا با این بازار اشنا نشده بودم ضربه سنگینی هم از لحاظ تحصیلات ,شغل, زندگی خوردم.اما شیفته اش شدم نمی تونم ترک کنم .مجبورم تا آخر عمرم باهاش بسازم.بدبختی تنها شغل منه.
                              در هر صورت عذر میخوام.نباید این مسئله را مطرح می کردم

نظر

• مسلم جان فوق العاده هستن فعلا اندر خم جهان هستي شناخته شدم...

ما حتي ذره اي از اين جهان هم نيستيم، خداي مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن...
                                نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

پردازش ...
                                X