اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در چه حالی ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط Farshad75 نمایش پست ها
    خب در این صورت هیچ وقت ترید های ما به استاپ نمیخوره و در بد ترین حالت ما با ضرر خیلی کمی از بازار خارج میشیم. جالبه. اگر بازار داشت درجا میزد چی؟ اون موقع هم جزء 30 درصد میره؟
    فرض کنید پیوتی از بالا شکست، اگر درجا زدن در بالای پیوت بود مشکلی ندارد اما اگر پیوت مجدد از پایین شکست عملاً ترید ما مشکل دار است و باید به دنبال بستن یر به یر باشیم.

صحبت قبلی من واقعاً بار معنایی اش اینطوری بود که هیچ وقت استاپ نمی خوریم؟
    « پلن+دیسیپلین » رمز موفقیت در بازارها

نظر

لم 2 : در این سیستم تریدری اگر ریسک 1% در هر ترید رعایت نشود زیان حتمی است. به دلیل تعداد موقعیت های زیاد روزانه تعادل فکری در اندوختن سود در صورتی که ریسک بیش از 1% باشد بسیار سخت خواهد بود.

نظر

لم 3 : برای راحت کار کردن با یک سیستم، در مرحله اول باید سیستم را درک کرد، اگر به این نتیجه برسیم که یک سیستم تنها یک ابزار است، نشانه شکست قطعی است. سیستم را با پوست و گوشت باید درک کرد.

نظر

سلام دوستان

راستش این پست رومیخواستم هفته دیگه بزارم ولی به دلایلی تصمیم گرفتم که اون روزودترقراربدم

میدونید دوستان من تقریبا2ساله که بافارکس اشناشدم ودرواقع مشغول به کارشدم تو این 2سال6بارکال شدم که همه اون 6بارفقطبه یک دلیل بود:عدم رعایت مدیریت سرمایه نه این که نخواسته باشم

ولی واقعابعضی وقتها نمیشداین مسئله که من هی باید1هفته خیلی خوب کارکنم وهفته دوم کل حسابم روخاک کنم به شدت ازلحاظروحی وروانی منو تحت تاثیرقرارمیداد گفتم که معمولا اوایل خیلی

خوب بودحساب تپل وسرحال بود ومن ازاون سرحالتر اما اروم اروم دوباره کابوس شروع میشد خواستم اصلا فارکس روول کنم ولی دیدم دارم صورت مسئله روپاک میکنم ومشکل هنوزسرجاشه کلی

مقاله خوندم کلی کتاب خوندم ولی اکثراونها تمرکزشون برروی مشکل بود نه حل کردن اون من یه راه حل ساده وعملی میخواستم که منو ازگرداب قمارروی حسابم نجات بده وبه من علت رعایت مدیریت

روبفهمونه چون من 1هفته مدیرست سرمایه رورعایت میکردم وفقطبا 3تا5%حسابم روریسک میکردم ولی یه مرتبه میکردمش 30%درصد استاپروورمیداشتم هج میکردم وهرکارعجیبی که فکرکنید من انجام میدادم

ولی درنهایت فقطبه کال مارجین میرسیدم خوب اینو اینجا نگه دارید تایه مطلب بی ربط با ربط بگم

من یه عادت بد دیگه هم داشتم که اون سیگارکشیدن بود بارها بخاطر سیگار کشیدن رابطم با همسرم به تشنج کشیده شده بود واطرافیان بارها ازاین مسئله ابرازنارضایتی کرده بودن توی کارم

خیلی تاثیربدی داشت وکلا زندگی من روبه هم ریخته بود من بارها سعی کرده بودم ولی نمیشد من اینقدراین عادت بد روتکرار کرده بودم که ترک اون برام دشوار بود واصلا زورم بهش نمیرسید

باید یه کاری میکردم من دیدم زورم به سیگار نمیرسه ولی برای همین الان زورم به خودم میرسه پس سعی کردم به خودم بگم که من همین الان رو سیگارنمیکشم بعددیدم میتونم برای 1روز

سیگار نکشم پس همه زورم رو فقط برای امروزگذاشتم وگفتم فقط همین امروز سیگار نمیکشم فقط همین امروزاینطوری شد که من نزدیک 6ماه سیگار نکشیدم ودقیقا عین همین مطلب رودرمورد

مدیریت سرمایه پیاده کردم یعنی قبل اینکه اصلا لپ تاپ روروشن کنم به خودم گفتم فقط برای همین امروز فقط3%ریسک وهرروزاین روتکرار میکنم بعضی کلمات وقتی به مرحله عمل درمیان

تاثیر معجزه اسائی دارن ذهن من اروم اروم عادت کرد که به حرفی ک من میگم عمل کنه والان برای اولین بار3ماه که این اکانت روتونستم حفظش کنم درسته که سودم در حد3تا4%بیشترنبوده ولی

حداقل راه روپیدا کردم وبا همین تکرار فقط برای امروز ازگرداب قمارروی حسابم نجات پیداکردم البته تاوقتی که به اصولم پایبند باشم

نکته دیگه چرا ما ریسک روبالا میبریم چون برامون جانیفتاده که بازار یک موجود بی جان بی مغزنیست بلکه بشدت زنده واکتیوه وباید شدیدا به اون احترام گذاشت واگراحترام نذاری به شدیدترین شکل

ممکن تنبیه میشی که همون کال شدنه وچراما ازضررمیترسیم چون فکرنمیکنیم که فارکس هم مث هرکاردیگه ای هزینه های خودش رو داره ایا من وشما درزندگی شخصیمون هزینه های جاری

نداریم پول اب برق گاز تلفن ایاب وذهاب پس چرا به فارکس که میرسه مدام طلبکاریم اگه من بخوام ازمشهد بیام تهران نباید پول وهزینه قطار یا بنزین ماشین یا بلیط هواپیما رو بدم واصلا هم

ناراحت نمیشم ولی هزینه های جاری حسابم منو ناراحت میکنه من فقط میتونم هزینه هامو مدیریت کنم تا اونها کاهش پیدا کنه اما صفر نمیشه بازار هم همینه ما استاپ میخوریم چون باید

صورتحسابمون به بازار روپرداخت کنیم ولی میتونیم این هزینه ها رو با مدیریت درست به حداقل برسونیم امیدوارم این تجربه زندگی من به درد دوستان بخوره بازم میگم زندگی براساس فقطبرای امروز

یک معجزه ای هست که باید ازحرف به عمل دربیاد تا تاثیر خودش رو نشون بده
          حتی اگه گاو هم باشی ، در صورتی که در جای مناسب قرار بگیری ، کسانی پیدا می شوند که تو را بپرستند!!

لطفا کروکدیل باشید!!!!!!!!!!!!!!!

نظر

امروز بعدالظهر بازار عالی بود منم دودستی چسبیدم بهش
            دیگه از بازار نمیترسم
            حالا معنی همراهی با روند را میدونم دنبال نقاط بازگشت نیستم
            اگه یک روز استپ بخورم که از حد تحملم بیشتر بشه(حداکثر 100 پیپ) متاتریدر را میبندم و دیگه بهش فکر نمیکنم
            اما تا جا داره سود میکنم روز خوب مثل امروز
            یک کلام قمار بازی نمیکنم ترید میکنم
            برد کشتی آنجا که خواهد خدای ... وگر جامه بر تن درد ناخدای

نظر

همین تاپیک هاست که منجر به کنترل احساسات می شود. قدر خیلی ها را باید دونست، خیلی ها به گردن ماها حق دارند.
              .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
              https://telegram.me/Cyclicalwaves
              https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

سلام به همه دوستان عزیز
                من سال 2012 رو با یه سود 20 پیپ روی یورو /ین شروع کردم، بگذریم از اینکه تو این دو روز چقدر پلتفرم متا مشکل داشت و داینامیک هم آپ نمیشد
                جالبتر از همه اینکه امروز که پلتفرم رو باز کردم دیدم که خبری از اون 20 پیپ نیست
                باز جای شکرش باقیه که هنوز رو دمو کار میکنم.
                هر چند اوضاع خیلی جالب نیست ولی امیدوارم که به سمت بهبودی بره و سال پر پیپ و پر برکتی برای فارکس کارا باشه
                بقول شاعر " حالمان خوب است ، اما تو باور مکن "
                ارادتمندم

نظر

سلام رفقا

رفقانیستین سایتون سنگین شده نه حرفی نه حدیثی نه درددلی نه احوال پرسی حالا چندروزی بابا نیما !ببخشیداقانیما نیست شما نباید یه حرفی یه تجربه ای درددلی بزارین

حال من که خوش نیست دلتنگم رفقا اروم اروم شبهای خوب دارن برام خاطره میشن دلتنگ شبهائی هستم که همهمون سریه ساعت یه جا جمع میشودیم ویک هدف مشترک رودنبال میکردیم

دلتنگ شبهائی هستم که بابا نیما !ببخشید اقانیما میگفت دوستانی که مشکل صدا!دارن مشکل ازکامپیوتر خودشونه لطفا دوستان چیزی ننویسن وما بازمینوشتیم دلتنگ شبهائی هستم که

مبصرکلاس !ببخشید خانم پورنعیمی هزارتاعلامت سوال مینوشت ورفقا میگفتن بارانی ازعلامت سوال -وای چه قدرسوال اینجاست دلتنگ شبهائی هستم که کلی پیام بازرگانی ازاقا مصطفی

میدیدیم وکلی خوش بودیم دلتنگ شبهائی هستم که بابانیما (اقاولمون کن توربه خدا گیردادی ها!)اقانیما میگفت اگه صداهست یه نفراوکی بزنه وما همگی انگارکه یک نفریم تندتنداوکی میزدیم

علت خوش بودن اون شبهابااینکه نه هم دیگه رودیدیم وشایداصلاهم نبینیم این بودکه یک هدف مشترک ویک راه مشترک روانتخاب کرده بودیم ویک کارهماهنگ ودسته جمعی روانجام میدادیم

وخوب دست خدا با جماعت است حالا که نیما جان نیست شما دیگه کم لطف نشین که این دلتنگی منوبیشترمیکنه خداکنه دوباره تجربه یکجاجمع شدن ماتکراربشه

یا علی
                  حتی اگه گاو هم باشی ، در صورتی که در جای مناسب قرار بگیری ، کسانی پیدا می شوند که تو را بپرستند!!

نظر

سلام به همگی دوستان اقای اریا به دین به پیغمبر اقای ازادی بیشتر از هر کدوم ماها به این تاپیک ها رسیدگی میکنه فقط مشکل از خودمونه که نمیدونیم از ایشان چی بخواهیم؟/

نظر

نوشته اصلی توسط AFSHINROSTAMI نمایش پست ها
                      سلام به همگی دوستان اقای اریا به دین به پیغمبر اقای ازادی بیشتر از هر کدوم ماها به این تاپیک ها رسیدگی میکنه فقط مشکل از خودمونه که نمیدونیم از ایشان چی بخواهیم؟/
                      سلام افشین جان من خدای نکرده جسارت نکردم اقا نیما استاد همه ما هسنتد وایشون با اموزشهای فوق العاده شون نگاه من رو به بازار متحول کردن ومن مدیون ایشون هستم دیدم تاپیک بی سرو صدا شده دلم گرفته بود گفتم درد دلی کرده باشم همین وگرنه من میدونم ایشون نگاهشون تیزبین تر ازاین حرفهاست وجدا دلم برای شبهای کلاسها تنگ شده افشین عزیز اگه بدونی من تعدادی ازکلاسهای ایشون رو چطوری دیدم باورت نمیشه ولی باورکن

توی مهر فکرکنم مشهد خیلی هواش سردبود وخونه ماهم نقاشی شده وبوی رنگ میداد تمام درو پنجره ها بازبود وهوای خونه با توی خیابون فرقی نداشت من با لباس کامل ویه پتو که دورخودم میپیچیدم مینشتم پای

کامپیوتروکلاسها رودنبال میکردم تاعقب نمونم ویه چیزتازه یادبگیرم چنین بارازطرف همسرم باالقابی مثل مجنون یادیوانه مورد نوازش قرارگرفتم که اخه تواین خونه سرد مگه تواین کلاسها چی میگن که تو بدوبدوباید

هرشب حتما بیای پاش بشینی من توی همچین شرایطی بعضی ازاین کلاسها رو دیدم وحالا کمی دلتنگم همین ومیدونم که نیما جان حواسش هست ولی چیکارکنم دوست دارم بازم یادبگیرم چون اعتقاددارم یه چیز

خوب که ادم پیدا میکنه نباید ولش کنه ومن هم مث سریش بهش میچسبم بازم عذرخواهی اگرخاطری مکدرشد

نظر

سلام خدمت استاد آزادی و دیگر دوستان عزیز
                        من امروز اولین باره تونستم به این قسمت خصوصی بخش تریدری بیام و خیلی هم خوشحالم .
                        چند سوال داشتم.
                        1- آیا سیستم pipo همان سیستم تریدری هست؟
                        2- فایل آموزشی از سیستم تریدی یا همان pipo محبت کنید به بنده بدید.
                        ممنون شاد و موفق باشید.

نظر

نوشته اصلی توسط meisam1 نمایش پست ها
                          سلام خدمت استاد آزادی و دیگر دوستان عزیز
                          من امروز اولین باره تونستم به این قسمت خصوصی بخش تریدری بیام و خیلی هم خوشحالم .
                          چند سوال داشتم.
                          1- آیا سیستم pipo همان سیستم تریدری هست؟
                          2- فایل آموزشی از سیستم تریدی یا همان pipo محبت کنید به بنده بدید.
                          ممنون شاد و موفق باشید.
                          سلام میثم جان
                          خیلی خوش اومدی
                          بله سیستم تریدی که نیما جان به ما یاد داده اسمش Pipo هست
                          بنا به درخواست خودشون این مباحث ضبط نشده . برای یادگیری اون با توجه به اینکه فایلی ازش موجود نیست ، میتونی تاپیکها رو دنبال کنی و از لابلای اونه مباحث رو پی ببری
                          یا اینکه پیام خصوصی بهشون بدی تا راهنماییت کنن
                          موفق باشی

نظر

منم دلم گرفته ! از چنسی که نه میشه توضیحش داد و نه میشه در موردش نکته ای گفت و نه میشه در گلو خفه اش کرد!
                            ..........

یک دلم یک فضای باز برای ترید کردن میخواد
                            ..............

یک حرکت جدید یک حرف نو

..................

کاش ...............

...............................................

فکر کنم هفته بعد بازار خیلی جالب باشه و پر ماهی و ایشالله در کنار هم همه شون رو صید می کنیم.
                            .....................

از هفته بعد هم اون اکسل رو بروز می کنم، البته بر اساس درصدی از حساب مثلاً اگر حساب 20000 دلار هست من می نویسم 400 دلار یا هر عددی پس فردا نمی خوام مجدد بگند وای دیدی و ..... ولی اون اکسل که بر اساس تغییرات درصدی طراحی شده را پر می کنم. با هم روی آن بحث میکنیم.
                            .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                            https://telegram.me/Cyclicalwaves
                            https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

حد اقل مثل کلاغ پیر

کلاغ لکه ننگی بود بر دامن آسمان و وصله ناجور بر لباس هستی و صدای ناهموار و ناموزونش خراشی بود بر صورت احساس. با صدایش نه گلی می شکفت و نه لبخندی بر لبی می نشست صدایش اعتراضی بود که در گوش زمین می پیچید. کلاغ خودش را دوست نداشت و بودنش را. کلاغ از کائنات گله داشت. کلاغ فکر می کرد در دایره قسمت نازیبایی ها تنها سهم اوست و نظام احسن عبارتی است که هرگز او را شامل نمی شود . کلاغ غمگینانه گفت : کاش خداوند این لکه سیاه را از هستی می زدود و بالهایش را می بست تا دیگر آواز نخواند. خدا گفت: صدایت ترنمی است که هر گوشی آن را بلد نیست. فرشته ها با صدای تو به وجد می آیند. سیاه کوچکم! بخوان! فرشته ها منتظر هستند. و کلاغ هیچ نگفت. خدا گفت: سیاه چونان مرکب که زیبایی را از آن می نویسند و تو این چنین زیبایی ات را بنویس و اگر نباشی جهان من چیزی کم دارد. خودت را از آسمانم دریغ نکن، و کلاغ باز خاموش بود. خدا گفت: بخوان! برای من بخوان. این منم که دوستت دارم سیاهی ات را و خواندنت را. و کلاغ خواند. این بار اما عاشقانه

نظر

خیلی عجیبه
                                اصلا حس ترید کردن ندارم ، فکر کنم به بیماری جدیدی دچار شدم
                                " افسردگی ترید"
                                کسی براش نسخه ای داره؟

نظر

پردازش ...
                                X