اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دریافت استیتمنت از اساتید تریدر

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

ملانصرالدین از كدخداى ده ﻳﮏ ﺍﻻﻍ به قیمت ۱۵درهم خرید و قرار شد کدخدا الاغ را فردا به او تحویل دهد. ﺍﻣﺎ ﺭﻭﺯ ﺑﻌﺪ كدخدا ﺳﺮﺍﻍ ملانصرالدین
    ﺁﻣﺪ ﻭ ﮔﻔﺖ: "ﻣﺘﺄﺳﻔﻢ ملا, ﺧﺒﺮ
    ﺑﺪﻱ ﺑﺮﺍﺕ ﺩﺍﺭﻡ. ﺍﻻﻏﻪ ﻣﺮﺩ!"
    ملانصرالدین ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩ: "ﺍﻳﺮﺍﺩﻱ ﻧﺪﺍﺭﻩ. ﻫﻤﻮﻥ ﭘﻮﻟﻢ ﺭﻭ ﭘﺲ ﺑﺪﻩ."
    كدخدا ﮔﻔﺖ: «ﻧﻤﻲﺷﻪ! ﺁﺧﻪ ﻫﻤﻪ ﭘﻮﻝ ﺭﻭ ﺧﺮﺝ ﮐﺮﺩﻡ»...!
    ملا ﮔﻔﺖ: «ﺑﺎﺷﻪ؛ ﭘﺲ ﻫﻤﻮﻥ ﺍﻻﻍ ﻣﺮﺩﻩ ﺭﻭ ﺑﻬﻢ ﺑﺪﻩ»
    كدخدا ﮔﻔﺖ: «ﻣﻲﺧﻮﺍی ﺑﺎﻫﺎﺵ چی ﮐﺎﺭ کنی؟»
    ملا ﮔﻔﺖ: «میﺧﻮﺍﻡ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﻗﺮﻋﻪﮐﺸﻲ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﮐﻨﻢ»
    كدخدا ﮔﻔﺖ: «مگر میشه ﻳﻪ ﺍﻻﻍ ﻣﺮﺩﻩ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻗﺮﻋﻪﮐﺸﻲ ﮔﺬﺍﺷﺖ!»
    ملا ﮔﻔﺖ: « ﻣﻌﻠﻮﻣﻪ ﮐﻪ ﻣیشه. ﺣالا ﺑﺒﻴﻦ. ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﮐﺴﻲ ﻧﻤﻲﮔﻢ ﮐﻪ الاﻍ ﻣﺮﺩﻩ.»
    ﻳﮏ ﻣﺎﻩ ﺑﻌد كدخدا ملانصرالدین رو ﺩﻳﺪ ﻭ ﭘﺮﺳﻴﺪ: "ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﺍﻻﻍ ﻣﺮﺩﻩ ﭼﻪ ﺧﺒﺮ؟"
    ملا ﮔﻔﺖ:
    "به ﻗﺮﻋﻪﮐﺸﻲ ﮔﺬﺍﺷﺘﻤش و اعلام كردم فقط با پرداخت 2درهم
    در قرعه كشی شركت كنید و به قید قرعه صاحب یك الاغ شوید.
    به پانصد نفر بلیت ۲درهمی فروختم و ۹۹۸ درهم سود کردم."
    كدخدا ﭘﺮﺳﻴﺪ: «ﻫﻴﭻ ﮐﺲ ﻫﻢ ﺷﮑﺎﻳﺘﻲ ﻧﮑﺮﺩ؟»
    ملا ﮔﻔﺖ: ﻓﻘﻂ ﻫﻤﻮﻧﻲ ﮐﻪ ﺍﻻﻍ ﺭﻭ ﺑﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ؛ من هم ۲درهمش ﺭﻭ ﭘﺲ ﺩﺍﺩﻡ....!!!
    نتیجه اش با خودتون....

نظر

تمام اختلاف نظرات از افکار و عقاید نشات میگیرد و به همین علت سبک و سیاق های مختلفی از مطالعه رفتار قیمت و اقتصاد به وجود آمدند و بایست شما در مرحله اول روی روانشناسی فردی تمرکز کنید تا امر تریدری و اینقدر یکدیگر را نکوبید ! با روش های عددی آماری تحلیلی ترسیمی ... همه به دنبال یافتن جهت عرضه و تقاضا هستیم پس کسی نمی تواند دیگری را زیر سوال ببرد

پیشنهاد میدم :

کتاب دکتر ون تراپ " معامله گر برتر The Super Trader" را مطالعه کنید .

قادرم از معایب هر سبک و سیاق بهره ببرم و آن سبک را زیر سوال ببرم و همچنین می توان مزایا یک سبک را بولد کرد و پیراهن عثمان بچرخانیم.

شما در زمانی قادر خواهید بود که جای قاضی بنشینید که از علم کاملاً بالای برخوردار بوده و بر مباحث اشرافیت تمام داشته باشید. حداقل طرف حساب بایست دوتا مدرک CFA CFTe... ارایه دهد که برادری خود را ثابت کند ، حال منی که ریاضی بلد نیستم شما بیا بگو دو به علاوه دو چند میشه ؟ منم میگم سه ، حالا شما هی بیا چهارتا سیب کنار هم بزار...هرکس دنیا را با دید خودش میبینه، پس خرده گرفتن بر دیگری درست نیست

خواهان استیتمنت هستی؟ فیلم خودت و دوست دخترت بهم بده تا منم اکانتم نشونت بدم و از پدرم نباشم که اینکار نکنم. البته عذرخواهی میکنم همه دوستان بر این امر واقف هستند بنده اهل شوخی زیاد هستم و قصد جسارت ندارم . اما تجاوز به حریم شخصی یک فرد به هیچ عنوان حق کسی نیست ! بر این موضوع هم اطلاع دارم کسی یک محصول یک خدمات را بدون اطمینان از جوانب و عواقب آن خریداری نمیکند . پس شما میتوانید عیار سنجی را از طرق های مختلف ارزیابی کنید .

سیلابس برای فراگیری علم بازار ، سالها قبل بیان شده و بیس های کار قبلاً مشخص شده اما خوب ما عادت داریم از مطالب زود بگذریم و سریع حفظ کنیم چرا که فکر میکنیم پای جلسه امتحان خواهیم رفت و با حفظ کردن نمره قبولی را دریافت خواهیم کرد ، غافل از آنکه اینجا مردود میشویم . من کیه کتاب دکتر ون تراپ مطالغه اش شروع کردم هنوز به اتمام نرساندم و شب و روز همراهمه چرا؟ چون هر بند ان خود یک دروازه جدید از دیدگاه ها را برایم می گشاید .و تا تفکر و تعقل در آن بند میشود ، روز به اتمام میرسد.

امیدوارم که موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
        تمام اختلاف نظرات از افکار و عقاید نشات میگیرد و به همین علت سبک و سیاق های مختلفی از مطالعه رفتار قیمت و اقتصاد به وجود آمدند و بایست شما در مرحله اول روی روانشناسی فردی تمرکز کنید تا امر تریدری و اینقدر یکدیگر را نکوبید ! با روش های عددی آماری تحلیلی ترسیمی ... همه به دنبال یافتن جهت عرضه و تقاضا هستیم پس کسی نمی تواند دیگری را زیر سوال ببرد

پیشنهاد میدم :

قادرم از معایب هر سبک و سیاق بهره ببرم و آن سبک را زیر سوال ببرم و همچنین می توان مزایا یک سبک را بولد کرد و پیراهن عثمان بچرخانیم.

شما در زمانی قادر خواهید بود که جای قاضی بنشینید که از علم کاملاً بالای برخوردار بوده و بر مباحث اشرافیت تمام داشته باشید. حداقل طرف حساب بایست دوتا مدرک CFA CFTe... ارایه دهد که برادری خود را ثابت کند ، حال منی که ریاضی بلد نیستم شما بیا بگو دو به علاوه دو چند میشه ؟ منم میگم سه ، حالا شما هی بیا چهارتا سیب کنار هم بزار...هرکس دنیا را با دید خودش میبینه، پس خرده گرفتن بر دیگری درست نیست

خواهان استیتمنت هستی؟ فیلم خودت و دوست دخترت بهم بده تا منم اکانتم نشونت بدم و از پدرم نباشم که اینکار نکنم. البته عذرخواهی میکنم همه دوستان بر این امر واقف هستند بنده اهل شوخی زیاد هستم و قصد جسارت ندارم . اما تجاوز به حریم شخصی یک فرد به هیچ عنوان حق کسی نیست ! بر این موضوع هم اطلاع دارم کسی یک محصول یک خدمات را بدون اطمینان از جوانب و عواقب آن خریداری نمیکند . پس شما میتوانید عیار سنجی را از طرق های مختلف ارزیابی کنید .

سیلابس برای فراگیری علم بازار ، سالها قبل بیان شده و بیس های کار قبلاً مشخص شده اما خوب ما عادت داریم از مطالب زود بگذریم و سریع حفظ کنیم چرا که فکر میکنیم پای جلسه امتحان خواهیم رفت و با حفظ کردن نمره قبولی را دریافت خواهیم کرد ، غافل از آنکه اینجا مردود میشویم . من کیه کتاب دکتر ون تراپ مطالغه اش شروع کردم هنوز به اتمام نرساندم و شب و روز همراهمه چرا؟ چون هر بند ان خود یک دروازه جدید از دیدگاه ها را برایم می گشاید .و تا تفکر و تعقل در آن بند میشود ، روز به اتمام میرسد.

امیدوارم که موفق باشید
        بحث ناموسی شد (شوخی) استاد بدون استیتمنت زنبور بی عسل

نظر

نوشته اصلی توسط asgharm نمایش پست ها
          بحث ناموسی شد (شوخی) استاد بدون استیتمنت زنبور بی عسل
          بحث ناموسی چیه برادر ، درجه و شدت تجاوز به حریم شخصی را خواستم نشان دهم و بنده چنین جسارتی نمیکنم .

استادی وجود نداره ! استاد هر شخص درون خودش هست ! اینم یه دیدگاه هست و قابل احترام .

عزیزی موفق باشید

نظر

پیشنهاد میدم :

خواهان استیتمنت هستی؟ فیلم خودت و دوست دخترت بهم بده تا منم اکانتم نشونت بدم و از پدرم نباشم که اینکار نکنم. البته عذرخواهی میکنم همه دوستان بر این امر واقف هستند بنده اهل شوخی زیاد هستم و قصد جسارت ندارم . ) اما تجاوز به حریم شخصی یک فرد به هیچ عنوان حق کسی نیست ! در پست اول گفتم استیتمنت یه حساب کوچیک ( حساب های تست )مثلا یه حساب 100 دلاری داشته باشن و برای 6 ماه تو اون حساب معامله کرده باشند ؟ و حساب اصلی کسی رو نخواستیم ، ما حق نداریم تو زندگی دیگران دخالت کنیم و میزان درآمدش رو بپرسیم ولی حق داریم که کسی که ادعای استادی داره سوالاتی بپرسیم از قبیل معاملات زنده، استیتمنت و ... این مطالب مال پست های قبلی بود، یادش بخیر یه بار از یکی (به اسم استاد ) یک استیتمنت 3 ماهه خواستیم گفتن از الان دارم رو یه حساب تست کار میکنم ، منم گفتم یه 3 ماه دیگه بر میگردم ، بعد 3 ماه هم جوابی نداشتن و ... بر این موضوع هم اطلاع دارم کسی یک محصول یک خدمات را بدون اطمینان از جوانب و عواقب آن خریداری نمیکند . پس شما میتوانید عیار سنجی را از طرق های مختلف ارزیابی کنید . میشه بیشتر مورد جوانب و عیار سنجی توضیح بدید؟

امیدوارم که موفق باشید

اما تجاوز به حریم شخصی یک فرد به هیچ عنوان حق کسی نیست !
            با این حرف شما کاملاً موافق هستم ولی نباید کسی از این گفته هم سوء استفاده کنه و ...
            یه چیزی ما بین این 2 تا ، نه به حریم شخصی کسی تجاوز بشه و طرف هم بتونه یه اکانت تست رو نشون بده

نظر

همه این مشکلات از اینجا شروع میشه که بیش از حد به یه شخص بها میدیم .

طرف یه چهارتا کتاب خونده ؛ یه چند وقتی مطالعه کرده امده تو یه اموزشگاهی استخدام شده واسه تدریس .

انچنان استاد استاد میگیم بهش که واقعا اساتید برجسته دانشگاههای معتبر ایران یه همچون استاد استادی سر کلاس از دانشجوها نمی شنوند .

نتیجه هم همین میشه که فکر میکنیم این جناب استاد خان باید تریدر هم باشن .

عزیز : هر کسی یه کاری داره ، یکی تریدر هست یکی مدرس اموزشگاه .

هر ادمی یه استعدادی داره . یکی سحنور خوبی هست پس خوب میتونه تدریس کنه ؛ یکی هم مدیریت ذهنی خوبی داره میشه تریدر .

هر کسی که ادعای تریدر بودن رو داره باید ازش استیتمنت خواست .

خیلی از این دانشجویان دکترا که دارن تو دانشگاههای غیرانتفاعی و ازاد تدریس میکنن اینها رو بذارن پستهای اجرائی از یه لیسانس هم کمتر بازدهی خواهند داشت .

کار تدریس با کار اجرائی زمین تا اسمان فرق داره . هرکدوم تخصص خودش رو داره .

من از کسی که ادعای تریدری داره استیتمنت میخام نه کسی که تحلیل میکنه و چهارتا خط میکشه وتدریس میکنه .

تریدر کسی هست که بتونه یک پوزیشن ارائه کنه . یعنی چی ؟ یعنی بگه من طبق تحلیل خودم و چارتی که ارائه دادم ، این پوزیشن را با این نقطه ورود و این نقطه خروج و این تقطه سود پیشنهاد میدم . این میشه تریدر !

ولی تحلیلگر میگه طبق این چارت اگر خط روند شکست ( حالا معلوم نیست مفهوم دقیق شکست خط روند چیه ؟) قیمت اینجوری میشه ، اگر نشکست انجوری میشه !!!!! ولی دست اخر هم نمیتونه یه پوزیشن شفاف ارائه بده . همش کلی گوئی و صحبتهای خیلی دهن پرکن .

بنابراین ، من هیچوقت دنبال استیتمنت خواستن از مدرسان اموزشگاه و این تحلیلگران سایتها نیستم . هر وقت کسی ادعای تریدری کرد ازش استیتمنت میخام . بالاخره وقتی ادعا میکنی باید اثباتش کنی !

نظر

استادی چیه این کلمات چیه که بکار گرفته میشه ! شاخه اقتصاد آنقدر گسترده هست که هرکس به اندازه درک خود از آن بهره خواهد برد . صد البته هرکس در یک شاخه قادر به نقش آفرینی پر رنگتری است اما انتظار داشتن از هرکس در هر زمینه کاری نسجیده می باشد. برخی افراد در چند نقش ظاهر میشوند اما اینکه آچار فرانسه باشد خیر...

حضور ذهن نیست والی معیار های که مد نظر دارم را قرار میدادم منتهی اکثر به صورت سوال شفاهی هست که از دید روانشناسی آن را بسنجم تا اینکه کار عملی باشد...

موفق باشید

نظر

استادی چیه این کلمات چیه که بکار گرفته میشه ! شاخه اقتصاد آنقدر گسترده هست که هرکس به اندازه درک خود از آن بهره خواهد برد . صد البته هرکس در یک شاخه قادر به نقش آفرینی پر رنگتری است اما انتظار داشتن از هرکس در هر زمینه کاری نسجیده می باشد. برخی افراد در چند نقش ظاهر میشوند اما اینکه آچار فرانسه باشد خیر...

حضور ذهن نیست والی معیار های که مد نظر دارم را قرار میدادم منتهی اکثر به صورت سوال شفاهی هست که از دید روانشناسی آن را بسنجم تا اینکه کار عملی باشد...

موفق باشید

سلام رفیق

اینکه فرمودی اقتصاد اینقدر گسترده است که نمیشه لقب استادی داد از اون خلط مباحثی است که عقل جن هم بهش نمیرسه

من به شما قول میدم که شاخه علم پزشکی بسیار گسترده تر از علم اقتصاد باشه

ولی وقتی پیش پزشک میری گستردی رو بهونه نمیکنه و نمیگه نمیتونم درمان کنم شما رو

در ضمن اینو با یقین میگم

تو بازار افرادی که دنبال این هستن برای تمام حرکات بازار دلیل و منطق بتراشن

بیشتر دنبال انواع و افسام اموختن تحلیل گری هستن

تکنیکال یاد مگیره بعدش میاد میره سراغ تحلیل بنیادی بعدش هم سر از علم اقتصاد در میاره

در جالی میشه با یک سیستم معاملاتی ساده ار بازار سود کرد ربطی به علم اقتصاد و این حرفها نداره

توی بازار چه تو بورس چه تو ارز باید سیستم معانلاتی داشت باشی که موقعیتی رو برات ایجاد میکنه و منتظر رسیدن به اون شرایط باشی

وقتی هم که بازار برات موقعیت نمیسازه فقط اون رو نگاه کنی

اینجا س که بعد روانی اهمیت خودشو نشون میده

گاهی بازار برات موقعیتی نمیسازه و شما هم سودی نکردی //یا اصلن اونجاس که به این نتیجه میرسی که با توجه به وقتی که دارم میذارم و پولی که در گیر بازار کردم

ارزش موندن تو بازار رو نداره و بهتر این کار رو رها کنم و برم سراغ کار دیگر

--------------------------------------------------

با بزرگی صحبت میکردم میگفت من تو ایران 2 نفر رو دیدم سود کنن

یکی که خودم دیدم دیگری هم بروکرش میگفت سود میکنه البته بصورت مستمر /نه یک ماه و دوماه

-------------------------------------------------------------------

پس با حرفهای دهن پر کن نمیشه از ریر بار استیمنت ارایه دادن گذشت

با یقین میگم کسانی که بحث رو ناموسی میکنن نمیتونن یک استینمنت یکساله ارایه بدن

حالا هر کی می خواد هر برداشتی بکنه بکنه

هدف تمام این تحلیل ها و امورشها //باید خودشو تو رشد حساب خودشو نشونبده

حتی سیگنال لایو هم نمیتونه دلیل استادی یک نفر باشه فقط ارایه استیمنت و رشد حساب (البته نه بصورت فضایی میانگین 5 تا 10 درصد هم عالی است
                  ویرایش توسط arminfar : https://www.traderha.com/member/13968-arminfar در ساعت 10-18-2015, 04:40 PM

نظر

سلام

این پست و محتوی اونو خیلی پسندیدم

در مورد دو سه جمله این پست ، حرفهائی برای گفتن داشتم که با رنگ قرمز مشخص کرده ام

نظر دوستان تازه کار را به اون جمله انتهائی در مورد افراد موفق جلب میکنم که با چشم باز وارد این بازار شوند

موسوی

نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها

در جالی میشه با یک سیستم معاملاتی ساده ار بازار سود کرد ربطی به علم اقتصاد و این حرفها نداره

با این چمله صد در صد موافقم و در پست 2 در تاپیک زیر از ان به نام درب ساده ورود یاد کردم ؛ اگر حوصله کردید این پست 2 در تاپیک زیر را بخونید ، چون چکیده سالها تلاش حقیر در این علم هست ، و به ان شدیدا معتقدم

http://traderha.com/f96/%D8%A8%D8%A7...13/index2.html

توی بازار چه تو بورس چه تو ارز باید سیستم معانلاتی داشت باشی

این مورد هم کاملا درسته ، که بنده در مواردی بنام قالب ترید که میسازیم بهش اشاره کردم ، شاید بشه قبل از اینکه ذهنمان پر از موارد متفرقه بشه و اون ساده نگری را از ما سلب کنه ، بتونیم به توصیه پیش کسوتان عمل کرده و درب ساده را انتخاب کنیم هر جند پیدا کردن چنین شخص از اون موارد مشگله ، جون انسان ذهن جستجو گر و کنجکاو داره و مطمنا با وجود داشتن یک استراتژی خوب، باز میره برای اموزش موارد دیگر و پر کردن ذهن از موارد متفرقه ، که نتیجه اش زیان خواهد بود

هدف تمام این تحلیل ها و امورشها //باید خودشو تو رشد حساب خودشو نشونبده حتی سیگنال لایو هم نمیتونه دلیل استادی یک نفر باشه فقط ارایه استیمنت و رشد حساب (البته نه بصورت فضایی میانگین 5 تا 10 درصد هم عالی است

با این مورد هم موافقم چون رشد حساب در بلند مدت ، خودش یک تخصص خاصی داره واقعا یک هنره ، با یک استیتمنت چند روزه نمیشه به کسی نمره قبولی داد ،

در این مورد میتونیم به کسی که یکسال حسابی را رشد داده با در نظر گرفتن موارد زیر نمره و امتیاز دهیم

1 - ریل بودن یا نبودن حساب
                    2 - در صد رشد حساب نسبت به سرمایه اولیه
                    3 - نوع منحنی رشد و افت و خیز های ان
                    4 - در صد پوزیشن های منجر به سود و زیان
                    5 - میزان صحت ورود و خروج پوزیشنها که در دراو داون میشه ملاحظه نمود

تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                    قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

بله درسته ، خوب به همین دلیل بخش تریدری ایجاد شده که حداقل دوتا اکانت ریل ببینیم که متاسفانه اکثرا حرف زدن را واردیم اما دریغ از یک اکانت سنتی ...

موهامون ریخت و سفید شد باز عده ای هنوز به دنبال استاد هستند . استاد درون خود انسان هست بیابید ...

نظر

به نظرم پابلیک کردن استیتمنت کار اشتباهیه حتی اگر تریدر حرفه ای باشید پیشنهاد می کنم این کار رو نکنید مخصوصا اگر در جماعت ایرانی هستید. بنده معتقدم اکثر تریدرهای معتبر در سکوت و بدور از هیاهوی فروم ها به کار خودشون با موفقیت ادامه میدن. وقتی یک تریدر به درجه ای از موفقیت و اعتماد به نفس رسیده نیازی احساس نمی کنه که با پابلیک کردن حساب جلب توجه کنه و یا حتی در فروم ها به بحث در موردچنین مسائلی بپردازه.
                        اصولا پابلیک کردن استیتمنت باعث افزایش استرس و احیانا بروز تصمیمات احساسی در ترید میشه.
                        البته بنده اعتقاد دارم اگر کسی ادعای استادی در تریدری کرد و مخصوصا زمانی که متوجه شدید قصد سو استفاده داره حتما بر نشون دادن استیتمنت حساب ریل پافشاری کنید!
                        انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

ممنون از دوستان پست های خیلی خوبی گذاشتین
                          وظیفه خودم دونستم که چنین تاپیکی ایجاد کنم شاید بعد مدت ها کسی تازه با فارکس آشنا بشه و به این فروم بیاد و این تاپیک رو ببینه و دیگه دنبال استاد تریدر نگرده ، یا مواظب پول هاش ، فکرش ، ذهنش ، آینده اش باشه
                          روزگارتون خوش

نظر

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
                            به نظرم پابلیک کردن استیتمنت کار اشتباهیه حتی اگر تریدر حرفه ای باشید پیشنهاد می کنم این کار رو نکنید مخصوصا اگر در جماعت ایرانی هستید. بنده معتقدم اکثر تریدرهای معتبر در سکوت و بدور از هیاهوی فروم ها به کار خودشون با موفقیت ادامه میدن. وقتی یک تریدر به درجه ای از موفقیت و اعتماد به نفس رسیده نیازی احساس نمی کنه که با پابلیک کردن حساب جلب توجه کنه و یا حتی در فروم ها به بحث در موردچنین مسائلی بپردازه.
                            اصولا پابلیک کردن استیتمنت باعث افزایش استرس و احیانا بروز تصمیمات احساسی در ترید میشه.
                            البته بنده اعتقاد دارم اگر کسی ادعای استادی در تریدری کرد و مخصوصا زمانی که متوجه شدید قصد سو استفاده داره حتما بر نشون دادن استیتمنت حساب ریل پافشاری کنید!
                            صدرصد موافقم. منم یک اکانت فقط پابلیک کردم مختص کتاب دکتر ون تراپ که جنبه آموزشی را داراست و اینکه بقیه ترغیب بشند یک گام فراتر پیش بروند والی اشتراک اکانت در جلو دید همگان استرس وحشتناکی را داراست و قابل قبول با اصول معامله گری نیست. کسی هم که به گفته شما در حال ترید و معامله کردن هست از قضایا به دور هست و صرفا نظرات و بیانات خود را در یک تاپیک یا سایتی مطرح میکند و کاری به کسی ندارد . شخصا هم زمان معینی برای فعالیتم را در نظر دارم و هر آتچه کار تجاری شخصی ام گسترش می یابد حضورم به اجبار به خاطر تنگی زمان کمتر میشود و الان نمود بیشتری پیدا کرده است.

در هر اموری که قرار بر هزینه هست در ابتدا خوب تفکر و سپس تحقیق نمایید ، اینکه هر آنکس دوتا مطلب جزوه کتاب نوشت را استاد خطاب کنیم و هزینه هنگفتی برای کلاس هایشان بپردازیم یک کار عبثی است. امروزه منابع آموزشی فراوان شده و شکر خدا نیازی به هزینه کردن نیست و صرفا افراد تنبل که خود حاضر به جستجو و تار نیستند به سراغ افرادی به ظاهر استاد میروند . شخصا هیچکدوم از افراد حال حاضر که نام استادی را یدک می کشند به جز دو الی سه نفر را قبول ندارم برسد ...

معامله گری ، تحلیل گری ، مدرسی ، سیگنال دهی ، آی بی نری ، صرافی ... همه و همه یک شاخه مختلف هستند که انسان ها می تواند در یک یا چندی از آنها متبحر شده و نقش آفرینی کنند ، حال در زمینه تحلیلگری هر کس به یک زبان مختلف به دنبال شناسایی قدرت عرضه و تقاضا هستند و اختلاف نظر های زیادی وجود دارد و بعضا یکدیگر را می کوبند . در زمینه معامله گری شما با بازار معامله نمیکنید بلکه با عقاید خودتان در حال معامله کردن هستید . ای کاش یک رفرنس واحدی ارایه میشد و افراد به یک زبان مشترک اقدام به چارت خوانی یا شناسایی قدرت عرضه و تقاضا می پرداختند .

یک نفر با چارت خالی حال نیکند دیگری با لیبل گذاری ، نفر دیگر با آمار و ارقام ... پس معیار واحدی نمیشه ارایه داد و بستگی به تفکرات و ورودی های ذهن هر فرد داراست.

معیارهای که می توان در نظر گرفت :

1- ترید لایو در یک دوره مشخص
                            2- ارایه استیتمنت در یک دوره زمانی و بررسی عوامل ریسک
                            3- پرسش و پاسخ های روانشناسی جهت یافتن دیدگاه فرد
                            4- بررسی سوابق تحلیلی تریدری نوشته ها ...
                            5- ...

حال اینکه هرکس میاد گرد و خاکی میکند و دوتا متلک میاندازد که بله تریدر اینجا نیست تریدر در غارهای علی صدر یافت میشه ، تریدر بایست اینجور باشه ... بایدی وجود نداره ، یاد بگیریم که به کسی نمیتوانیم چیزی را تحمیل کنیم یاد بگیریم ما کسی نیستیم که برای کسی دستورالعملی بنویسیم یادبگیریم احترام گذاشتن در وهله اول رفتاری یک حرفه ای هست . وقتی ما قدرت کنترل حرف زدن خود نداریم و حالت دستوری یا متلک و دو پهلو حرف زدن را در قبال دیگری به کار میبریم همان رفتار در برابر بازار هم میاده خواهیم کرد و انتظار داریم قیمت باید اینجور باشد که در نهایت محکوم به شکست هستیم. تریدر موفق اخلاق داره ، اریدر موفق انرژی مثبت داره ، تریدر موفق دیدگاه مثبت به امورات داراست . تریدر موفق جنبه بالای داره ! نه تریدر موفق بلکه تجار موفق چنین هستند . با افرادی در تهرآن رابطه دارم که ثروتشان از یانک های ایران خارج کنند کامل کشور فلج خواهد شد اما ثروت باعث نشده سبک و سیاق زندگی آنها دگرگون بشه بلکه کیفیت زندگی را مطلوب تر کردند و علاوه بر خود به دیگران و اطرافیان در حال منفعت رساندن هستند . منی که یکبار با آنها دم خور شده ام کلید ماشین پورشه و یک واحد کامل را میگذارند که مهمان ما از جنوب آمده و نبایست کم و کسری داشته باشد و صرفا یکبار برای ما سوغاتی فرستاده که حتی آن را ندیده ایم. چنین رفتارهای را دارا هستند حال ما با دو چندر غاز همه را میبریم زیر سوال و مدعی هستیم که سر از هنه چیز در بیاوریم. افرادی که خواب هستند میتوان بیدار کرد اما افرادی که خود را بخواب زدند نمی توان کاری را برایشان انجام داد. اگر میخواهید یک تریدر یک تاجر موفق شوید میبایست در ابتدا خود را بشناسید و خود را تغییر دهید . هر آنکس که مدعی عقل کل هست و در خود عیبی نمیبیند پس نبایست مشکلی دارا باشد و به این و اون متلک بار کند و .. شخصا هر آنکس صحبتی کند میدانم خطاب به کدامین نوشته یا عملم میکند اما صرفا جوز خند میزنم و میگذارم تا زمان بگذرد خود را اصلاح کند. آنقدر کلاس های روانشناسی رفته ام که کلاس های مدرسه و دانشگاه نرفته ام چرا که موفقیت را در درون خود دیده ام نه در ابزارها و امکانات .. وقتی دیدگاه ام درست نباشد صدرصد خشت اول را کج بنا نهاده ام.

شخصا هیچ مخاطب خاصی را ندارم و اگر روی حرفم با کسی باشد رک آن را خطاب میکنم و این گفته ها اول به خود زده ام بعد هرآنکس که ظرفیت تغییر را داراست . به کلمه "خود" از هر روش و سبک و سیاقی بیشتر بها دهید . فکر و ذهن انسان عمل هست و محیط بیرون عکس العمل

نظر

صدرصد موافقم. منم یک اکانت فقط پابلیک کردم مختص کتاب دکتر ون تراپ که جنبه آموزشی را داراست و اینکه بقیه ترغیب بشند یک گام فراتر پیش بروند والی اشتراک اکانت در جلو دید همگان استرس وحشتناکی را داراست و قابل قبول با اصول معامله گری نیست. کسی هم که به گفته شما در حال ترید و معامله کردن هست از قضایا به دور هست و صرفا نظرات و بیانات خود را در یک تاپیک یا سایتی مطرح میکند و کاری به کسی ندارد . شخصا هم زمان معینی برای فعالیتم را در نظر دارم و هر آتچه کار تجاری شخصی ام گسترش می یابد حضورم به اجبار به خاطر تنگی زمان کمتر میشود و الان نمود بیشتری پیدا کرده است.

در هر اموری که قرار بر هزینه هست در ابتدا خوب تفکر و سپس تحقیق نمایید ، اینکه هر آنکس دوتا مطلب جزوه کتاب نوشت را استاد خطاب کنیم و هزینه هنگفتی برای کلاس هایشان بپردازیم یک کار عبثی است. امروزه منابع آموزشی فراوان شده و شکر خدا نیازی به هزینه کردن نیست و صرفا افراد تنبل که خود حاضر به جستجو و تار نیستند به سراغ افرادی به ظاهر استاد میروند . شخصا هیچکدوم از افراد حال حاضر که نام استادی را یدک می کشند به جز دو الی سه نفر را قبول ندارم برسد ...

معامله گری ، تحلیل گری ، مدرسی ، سیگنال دهی ، آی بی نری ، صرافی ... همه و همه یک شاخه مختلف هستند که انسان ها می تواند در یک یا چندی از آنها متبحر شده و نقش آفرینی کنند ، حال در زمینه تحلیلگری هر کس به یک زبان مختلف به دنبال شناسایی قدرت عرضه و تقاضا هستند و اختلاف نظر های زیادی وجود دارد و بعضا یکدیگر را می کوبند . در زمینه معامله گری شما با بازار معامله نمیکنید بلکه با عقاید خودتان در حال معامله کردن هستید . ای کاش یک رفرنس واحدی ارایه میشد و افراد به یک زبان مشترک اقدام به چارت خوانی یا شناسایی قدرت عرضه و تقاضا می پرداختند .

یک نفر با چارت خالی حال نیکند دیگری با لیبل گذاری ، نفر دیگر با آمار و ارقام ... پس معیار واحدی نمیشه ارایه داد و بستگی به تفکرات و ورودی های ذهن هر فرد داراست.

معیارهای که می توان در نظر گرفت :

1- ترید لایو در یک دوره مشخص
                              2- ارایه استیتمنت در یک دوره زمانی و بررسی عوامل ریسک
                              3- پرسش و پاسخ های روانشناسی جهت یافتن دیدگاه فرد
                              4- بررسی سوابق تحلیلی تریدری نوشته ها ...
                              5- ...

حال اینکه هرکس میاد گرد و خاکی میکند و دوتا متلک میاندازد که بله تریدر اینجا نیست تریدر در غارهای علی صدر یافت میشه ، تریدر بایست اینجور باشه ... بایدی وجود نداره ، یاد بگیریم که به کسی نمیتوانیم چیزی را تحمیل کنیم یاد بگیریم ما کسی نیستیم که برای کسی دستورالعملی بنویسیم یادبگیریم احترام گذاشتن در وهله اول رفتاری یک حرفه ای هست . وقتی ما قدرت کنترل حرف زدن خود نداریم و حالت دستوری یا متلک و دو پهلو حرف زدن را در قبال دیگری به کار میبریم همان رفتار در برابر بازار هم میاده خواهیم کرد و انتظار داریم قیمت باید اینجور باشد که در نهایت محکوم به شکست هستیم. تریدر موفق اخلاق داره ، اریدر موفق انرژی مثبت داره ، تریدر موفق دیدگاه مثبت به امورات داراست . تریدر موفق جنبه بالای داره ! نه تریدر موفق بلکه تجار موفق چنین هستند . با افرادی در تهرآن رابطه دارم که ثروتشان از یانک های ایران خارج کنند کامل کشور فلج خواهد شد اما ثروت باعث نشده سبک و سیاق زندگی آنها دگرگون بشه بلکه کیفیت زندگی را مطلوب تر کردند و علاوه بر خود به دیگران و اطرافیان در حال منفعت رساندن هستند . منی که یکبار با آنها دم خور شده ام کلید ماشین پورشه و یک واحد کامل را میگذارند که مهمان ما از جنوب آمده و نبایست کم و کسری داشته باشد و صرفا یکبار برای ما سوغاتی فرستاده که حتی آن را ندیده ایم. چنین رفتارهای را دارا هستند حال ما با دو چندر غاز همه را میبریم زیر سوال و مدعی هستیم که سر از هنه چیز در بیاوریم. افرادی که خواب هستند میتوان بیدار کرد اما افرادی که خود را بخواب زدند نمی توان کاری را برایشان انجام داد. اگر میخواهید یک تریدر یک تاجر موفق شوید میبایست در ابتدا خود را بشناسید و خود را تغییر دهید . هر آنکس که مدعی عقل کل هست و در خود عیبی نمیبیند پس نبایست مشکلی دارا باشد و به این و اون متلک بار کند و .. شخصا هر آنکس صحبتی کند میدانم خطاب به کدامین نوشته یا عملم میکند اما صرفا جوز خند میزنم و میگذارم تا زمان بگذرد خود را اصلاح کند. آنقدر کلاس های روانشناسی رفته ام که کلاس های مدرسه و دانشگاه نرفته ام چرا که موفقیت را در درون خود دیده ام نه در ابزارها و امکانات .. وقتی دیدگاه ام درست نباشد صدرصد خشت اول را کج بنا نهاده ام.

شخصا هیچ مخاطب خاصی را ندارم و اگر روی حرفم با کسی باشد رک آن را خطاب میکنم و این گفته ها اول به خود زده ام بعد هرآنکس که ظرفیت تغییر را داراست . به کلمه "خود" از هر روش و سبک و سیاقی بیشتر بها دهید . فکر و ذهن انسان عمل هست و محیط بیرون عکس العمل
                              ممنون واقعا عالی بود

نظر

قبلا در این تاپیک یا تاپیک دیگری بود که خونده بودم با فیلم راز و ... نمیشه در این بازار موفق بود نمیشه سود کرد نمیشه پولدار شد از یک ماه پیش برای اثبات به خودم و نویسنده اون پست یک حساب 270 دلاری باز کردم که ببینم میشه با قانون جذب پول درآورد یا نه که عاقبت شد این نمودار که مشاهده می کنید من تونستم همانند اسم کاربریم پول رو مثل همیشه به خودم در طی 34 روز به نحو وحشتناکی جذب کنم
                                فایل های پیوست شده

نظر

پردازش ...
                                X