اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اینده ف.ارکس چگونه پیش بینی میکنید ؟ (بررسی نوسان فرانک)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط farhad2010 نمایش پست ها
    در مثل مناقشه نیست

این فقط مثال بود شما با سیستم خودتون مچش کن.
    با احترام برای فرمایش شما اما بهتره برای طرح یک مثال از درصد ریسک منطقی تری استفاده میشد. چون حتی به فرض یک مثال هم باشه ممکنه برای بعضی ها که تازه وارد این بازار شدند بدآموزشی داشته باشه!
    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

سلام و عرض ادب

در این باره فکر کنم بیشترین پست را در روزهای اخیر درج نمودم که واقعیت امر گفتار بیشتر به خودم احساس بدی دست میده

مسلم جان این دقیقا رو پلان مدیریت ریسک و سرمایه هست.

شما مطالب دکتر بهزادی که سال 87 منتشر شده مطالعه کنید میبینید که در همه جا دغدغه های این چنینی بوده و خواهد بود . سال 87 پلان برای چنین ریسکی ارایه شده بود. اکنون دوستان بعد از اینهمه سال به دنبال راه حل هستند ؟ شرمنده که رک هستم اما واقعا" آدم اعصبانی میشه هی یک مطلب بخواد پیاپی تکرار کنه...

کل دارایی ام به چهار دسته تقسیم میشه :

1- املاک و زمین و خونه و وسایل
      2- طلا
      3- سبد ارزی
      4- سرمایه سوداگری

شماره اول که تکلیفش مشخص هست و به دنبال سود نیستم گرچه هرساله گرونتر میشن و در دسته مصارف قرار میگیره حتی اگر خونه اجاره داده باشم با ماشین اضافه تر از ماشین مورد استفاده ام پیش خرید کنم.

شماره دو و سه به دید سوداگری نیست . گرچه بعضا با افزایش یا کاهش قیمت متوجه ضرر و سود میشم فقط به دید یک پشتوانه نگاه میکنم. که سبد ارزی الانم فقط پوند و دلار هست. چه در ایران به صورت نقد پیش خودم نگه داری میشه چه در خارج کشور ...

سرمایه سوداگری مربوط به پولی است که ب ای کسب و کار در نظر دارم. بلفرض صد هزار پوند برای این منظور در نظر دا م که با توجه به ریسک های احتمالی در بازارها درصد مشخصی در هر بازه زمانی با محاسبه ... وارد گود میشه. این سرمایه منی که کارم بازار ارز هست میبایست دلاری یا پوند ... باشه.شما مصرف اتون ریال هست پس هیچ دلیلی نیست که ریال ذخیره داشته باشید "دیدگاه شخصی" . این سبد میتونه نقد نزد خودتون باشه یا اینکه به یک راهی در بانک های معتبر خارج یا بروکرهای که سرمایه ضمانت میکنند قرار داشته باشه. اگر نزد خودتون باشه برای هر بار شارژ حساب که معادل ریسک در دوره زمانی هست ، یک کمیسیون به صراف ها میدید و خیالتون دیگه راحت هست و فقط دغدغه شما میشه تحلیل و ترید...

شخصا" علاقه ای به ادامه این بحث ندارم چون واقعا" تکراری است و از گفتن تکرارها خوشم نمیاد.

موفق و پیروز باشید

نظر

پردازش ...
      X