اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

از ابتدای فعالیت تان در ف.ارکس چند حساب کال کردید؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

منم تجریه خودمو از کال شدن میگم
    مهمترین عاملش عدم مدیریت و کنترل احساساتم بود و در پی اون جابه جا کردن sl
    خب گذشت تا اینکه فهمیدم به تحلیلم باید پایبند باشم...ریسک به ریواردو رعایت کنم ضررهامو محدود کنم و سودهامو گسترش بدم
    واسه پوزیشن های در ضرر حجم اضافه نکنم و به پوزیشن های در سود رفته حجم اضافه کنم...
    سیستمی که بهش پایبندم کاملا مکانیکی باشه تا احساساتم در مواقعی که اعصابم درست و حسابی نیست روی تریدم اثر نذاره

به نظرم مهمترین عامل کال شدن همین اجازه دادن به گسترش ضرر هست...من توی هیچ شغلی تو دنیا مثل این شغل ندیدم که یه نفر بیاد به جای اینکه جلوی افزایش ضرر که همون هزینه کار مثل هر تمام شغل ها که هزینه جزوی از کار هست رو بگیره ، اجازه بده ضررش گسترش پیدا بکنه به خیال خام که شاید پوزیشن برگرده...

نظر

خوشبختانه من تا به حال حساب ریل کال نکردم ولی ضررهای سنگین داشتم که در معرض نیم کال شدن بودم و یک حساب ریل کوچکی در حد 500 دلار در اوایل کارم بود. خوشبختانه من اول کارم به حرف بزرگان بازار توجه کردم و حداقل یک سالی روی دمو کار کردم. تقریبا اوایل کارم 3 حساب دمو کال کردم. 5 حساب دمو دیگه داشتم که استراتژی های متفاوتی روش تست کردم. تقریبا همه چیز رو تست کردم از ترید های بدون استاپ تا حتی اسکالپ ! بعضی از این حساب های دمو حتی بدون استاپ هم بودن تونستند تا الان رشد تقریبا 2 برابری داشته باشند! ( این حساب های دمو صرفا آزمایشی بودند ) گراف یکی از حساب های دمو کال شده خودم رو که تقریبا مال 2 سال پیش بود رو اینجا میذارم . روش تریدم اسکالپ بود و کاملا هم بی تجربه در این روش بودم. این روش ترید رو خودم الان قبول ندارم ولی همون حساب دمو 3000 دلاری در عرض تقریبا یک ماه رشد 3 برابری کرد و به تقریبا 10 هزار دلار رسید ولی از روی خامی و بی تجربگی و احساسات در عرض تقریبا سه روز کالش کردم!! :ی
      ویرایش توسط Technical Trader : https://www.traderha.com/member/12644-technical-trader در ساعت 02-21-2015, 11:26 AM
      انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
        خوشبختانه من تا به حال حساب ریل کال نکردم ولی ضررهای سنگین داشتم که در معرض نیم کال شدن بودم و یک حساب ریل کوچکی در حد 500 دلار در اوایل کارم بود. خوشبختانه من اول کارم به حرف بزرگان بازار توجه کردم و حداقل یک سالی روی دمو کار کردم. تقریبا اوایل کارم 3 حساب دمو کال کردم. 5 حساب دمو دیگه داشتم که استراتژی های متفاوتی روش تست کردم. تقریبا همه چیز رو تست کردم از ترید های بدون استاپ تا حتی اسکالپ ! بعضی از این حساب های دمو حتی بدون استاپ هم بودن تونستند تا الان رشد تقریبا 2 برابری داشته باشند! ( این حساب های دمو صرفا آزمایشی بودند ) گراف یکی از حساب های دمو کال شده خودم رو که تقریبا مال 2 سال پیش بود رو اینجا میذارم . روش تریدم اسکالپ بود و کاملا هم بی تجربه در این روش بودم. این روش ترید رو خودم الان قبول ندارم ولی همون حساب دمو 3000 دلاری در عرض تقریبا یک ماه رشد 3 برابری کرد و به تقریبا 10 هزار دلار رسید ولی از روی خامی و بی تجربگی و احساسات در عرض تقریبا سه روز کالش کردم!! :ی
        سلام

آقای کارن الان چی؟تونستی بر احساساتت موقع ترید غلبه کنی؟
        من میترسم هیچوقت نتونم ..

نظر

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
          منم تجریه خودمو از کال شدن میگم
          مهمترین عاملش عدم مدیریت و کنترل احساساتم بود و در پی اون جابه جا کردن sl
          خب گذشت تا اینکه فهمیدم به تحلیلم باید پایبند باشم...ریسک به ریواردو رعایت کنم ضررهامو محدود کنم و سودهامو گسترش بدم
          واسه پوزیشن های در ضرر حجم اضافه نکنم و به پوزیشن های در سود رفته حجم اضافه کنم...
          سیستمی که بهش پایبندم کاملا مکانیکی باشه تا احساساتم در مواقعی که اعصابم درست و حسابی نیست روی تریدم اثر نذاره

به نظرم مهمترین عامل کال شدن همین اجازه دادن به گسترش ضرر هست...من توی هیچ شغلی تو دنیا مثل این شغل ندیدم که یه نفر بیاد به جای اینکه جلوی افزایش ضرر که همون هزینه کار مثل هر تمام شغل ها که هزینه جزوی از کار هست رو بگیره ، اجازه بده ضررش گسترش پیدا بکنه به خیال خام که شاید پوزیشن برگرده...

سلام
          میشه این جمله ای که مارک کردم رو بیشتر توضیح بدین؟
          مرسی

نظر

نوشته اصلی توسط جودی آبوت نمایش پست ها
            سلام

آقای کارن الان چی؟تونستی بر احساساتت موقع ترید غلبه کنی؟
            من میترسم هیچوقت نتونم ..
            سلام

واقعیت اینه که الان نسبت به چند سال پیش خیلی بهتر شدم اما این احساسات گاهی اوقات در تریدهام دخیل میشه ولی خدا رو شکر تونستم تا حد زیادی مهارش کنم. اما باید اعتراف کنم مهار احساسات واقعا خیلی سخته!
            دو نیروی احساسی مهم طمع و ترس همیشه به تریدر فشار روانی وارد می کنه. شما نباید بترسید در عین اینکه طمع هم نکنید. باید یک استراتژی مناسب و درخور روحیتون پیدا کنید و با تمرین کردن احساسات خودتون رو مهار کنید تا به یک دیسیپلین و نظم کاری برسید. این نیروهای احساسی در درون یک تریدر جسارتا مثل یک اسب سرکشه . باید این اسب سرکش و وحشی رو تعلیم و تربیت کنید تا آروم بشه.
            برای کنترل کردن احساسات توصیه می کنم تایم فریم های بالاتر مثل روزانه یا 4 ساعته رو انتخاب کنید. هر چقدر تایم فریم بالاتر باشه احساسات کمتر دخیل میشه. نکته مهم تر اینکه دائما پای چارت نشینید! این نکته خیلی مهمه که شما دائم پای چارت نباشید. پای چارت نشستن استرس و فشار روانی روی ترید زیاد می کنه! اگر تایم فریم شما مثلا دیلی هست فقط روزی یک بار یا حداکثر 2 بار پشت سیستم بشینید و چارت خودتون رو سر ساعت مشخصی باز کنید و نتیجه رو برای چند لحظه ببینید و بعد چارت رو ببندید! اگر تایم فریمتون 4 ساعته پس لزومی نداره دائم پشت سیستم باشید یا هر چند دقیقه متاتریدر رو باز کنید. هر کندل 4 ساعت طول میکشه تا بسته بشه .پس شما هر 4 ساعت باید چارت رو باز کنید تا نتیجه رو ببینید. این کار باعث میشه شما نظم و دسیپلین کاری داشته باشید. باور کنید رعایت همین دو نکته کمک خیلی زیادی به پیشرفت شما می کنه.
            انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

سلام

واقعیت اینه که الان نسبت به چند سال پیش خیلی بهتر شدم اما این احساسات گاهی اوقات در تریدهام دخیل میشه ولی خدا رو شکر تونستم تا حد زیادی مهارش کنم. اما باید اعتراف کنم مهار احساسات واقعا خیلی سخته!
              دو نیروی احساسی مهم طمع و ترس همیشه به تریدر فشار روانی وارد می کنه. شما نباید بترسید در عین اینکه طمع هم نکنید. باید یک استراتژی مناسب و درخور روحیتون پیدا کنید و با تمرین کردن احساسات خودتون رو مهار کنید تا به یک دیسیپلین و نظم کاری برسید. این نیروهای احساسی در درون یک تریدر جسارتا مثل یک اسب سرکشه . باید این اسب سرکش و وحشی رو تعلیم و تربیت کنید تا آروم بشه.
              برای کنترل کردن احساسات توصیه می کنم تایم فریم های بالاتر مثل روزانه یا 4 ساعته رو انتخاب کنید. هر چقدر تایم فریم بالاتر باشه احساسات کمتر دخیل میشه. نکته مهم تر اینکه دائما پای چارت نشینید! این نکته خیلی مهمه که شما دائم پای چارت نباشید. پای چارت نشستن استرس و فشار روانی روی ترید زیاد می کنه! اگر تایم فریم شما مثلا دیلی هست فقط روزی یک بار یا حداکثر 2 بار پشت سیستم بشینید و چارت خودتون رو سر ساعت مشخصی باز کنید و نتیجه رو برای چند لحظه ببینید و بعد چارت رو ببندید! اگر تایم فریمتون 4 ساعته پس لزومی نداره دائم پشت سیستم باشید یا هر چند دقیقه متاتریدر رو باز کنید. هر کندل 4 ساعت طول میکشه تا بسته بشه .پس شما هر 4 ساعت باید چارت رو باز کنید تا نتیجه رو ببینید. این کار باعث میشه شما نظم و دسیپلین کاری داشته باشید. باور کنید رعایت همین دو نکته کمک خیلی زیادی به پیشرفت شما می کنه.

استراتژی در خور روحیه ...
              خیلی این جمله رو شنیدم
              یعنی مثلا یک آدم صبور و یک آدم عجول استراتژیشون باید با هم فرق داشته باشه؟
              یا یک آدم منطقی و برعکس احساسی؟
              یه آدم ریلکس یا عکسش هیجانی؟
              اصلا به نظر شما موردهای دوم (عجول ،احساسی،هیجانی)میتونن توی همچین بازاری موفق باشن؟

نظر

استراتژی در خور روحیه ...
                خیلی این جمله رو شنیدم
                یعنی مثلا یک آدم صبور و یک آدم عجول استراتژیشون باید با هم فرق داشته باشه؟
                یا یک آدم منطقی و برعکس احساسی؟
                یه آدم ریلکس یا عکسش هیجانی؟
                اصلا به نظر شما موردهای دوم (عجول ،احساسی،هیجانی)میتونن توی همچین بازاری موفق باشن؟
                به نظرم موفقیت تریدرهای عجول ، احساسی و هیجانی تقریبا غیر ممکنه! شاید مدتی موفق باشند اما در بلند مدت محکوم به شکست هستند. کلا آرامش لازمه موفقیت در ترید هست.
                استراتژی ها با هم تفاوت دارند که بعضی از این استراتژیها مناسب آدم های عجول و هیجانی نیست.مثلا یک استراتژی شاید اینطور باشه که در یک تایم بلند مدت مثلا دیلی یا هفتگی طراحی شده باشه.یا مثلا نوع استراتژی طوری باشه که شرط ورود تثبت قیمت در مناطق خاصی هست که شاید در طول هفته یا ماه یک یا دو بار اتفاق بیافته ولی با درصد احتمال موفقیت بسیار بالا! مسلما یک تریدر عجول یا هیجانی نمی تونه انقدر صبر کنه.پس این استراتژی بدردش نمی خوره.
                متاسفانه معمولا تریدرهای تازه کار و تقریبا عجول و هیجانی ترجیح میدن در تایم های پایین و به سبک اسکالپ کار کنند که کار بسیار اشتباهیه و معمولا اکثرا متضرر میشن! در صورتی که اسکالپ نیاز به تجربه و شناخت زیاد از بازار داره و اصلا مناسب تریدرهای آماتور نیست.

نظر

سلام
                  میشه این جمله ای که مارک کردم رو بیشتر توضیح بدین؟
                  مرسی
                  سلام
                  یعنی طبق گفته همه بزرگان بازار داشتن پلن یکی از شروط لازم موفقیت در بازار هست...مثلا من طبق سیستم خودم در زمان مشخصی از روز که از روز قبل برنامه ریزی کردم وارد پوزیشن میشم و استاپ لاس و تی پی هم به طور خودکار مطابق با زمان و قیمت ورودم کاملا مشخص هست...اینارو همرو سیستم بهم میگه و در نهایت تصمیم میگیرم که وارد بشم یا نه

البته منم مثل همه اس ال میخورم اما به این حد از درک رسیدم که میدونم این اس ال خوردن ها فقط جنبه کاهش ضرر دارند و بالاخره با یک تی پی چاق و چله چندبرابرشو جبران میکنم

نظر

به نظرم موفقیت تریدرهای عجول ، احساسی و هیجانی تقریبا غیر ممکنه! شاید مدتی موفق باشند اما در بلند مدت محکوم به شکست هستند. کلا آرامش لازمه موفقیت در ترید هست.
                    استراتژی ها با هم تفاوت دارند که بعضی از این استراتژیها مناسب آدم های عجول و هیجانی نیست.مثلا یک استراتژی شاید اینطور باشه که در یک تایم بلند مدت مثلا دیلی یا هفتگی طراحی شده باشه.یا مثلا نوع استراتژی طوری باشه که شرط ورود تثبت قیمت در مناطق خاصی هست که شاید در طول هفته یا ماه یک یا دو بار اتفاق بیافته ولی با درصد احتمال موفقیت بسیار بالا! مسلما یک تریدر عجول یا هیجانی نمی تونه انقدر صبر کنه.پس این استراتژی بدردش نمی خوره.
                    متاسفانه معمولا تریدرهای تازه کار و تقریبا عجول و هیجانی ترجیح میدن در تایم های پایین و به سبک اسکالپ کار کنند که کار بسیار اشتباهیه و معمولا اکثرا متضرر میشن! در صورتی که اسکالپ نیاز به تجربه و شناخت زیاد از بازار داره و اصلا مناسب تریدرهای آماتور نیست.
                    پس اگر جوابتون منفیه و میگید موفقیتشون غیر ممکنه ..دیگه استراتزی متناسب باروحیه معنی نداره ..

نظر

پس اگر جوابتون منفیه و میگید موفقیتشون غیر ممکنه ..دیگه استراتزی متناسب باروحیه معنی نداره ..
                      اشتباه نکنید منظورم از استراتژی درخو یعنی مناسب با شخصیت تریدری شما.واقعیت رو بخوام بگم کلا هیچ استراتژی سازگار با تریدرهای احساساتی نیست چون یک تریدر احساساتی حتما اصول هر استراتژی رو زیر پا میذاره.
                      منظور از سازگاری روحیات با نوع استراتژی یعنی مثلا قبول میزان ریسک ، میزان حد سود دهی و رضایت و میزان صبر و تحمل برای زمان ورود به یه پوزیشن.......

کلا هیجان و احساسات در ترید مثل سمه! تنها هدف اول باید مهار این احساسات و هیجانات باشه وگرنه امکان موفقیت خیلی کمه.

نظر

با سلام
                        ببخشید که در مطلبتان دخالت میکنم

میخواستم راجع به تریدرهای عچول بنویسم.اصلا ازکجا بفهمیم که ما جزو این تریدرها هستیم یا نه.
                        من یک معیار پیدا کردم که شاید بدرد شما هم بخوره.تا به حال از بسیاری از تریدرها شنیده اید که میگن قیمت به محل تعیین شده رسید اما من نتوانستم سود بکنم.من میدونستم که تا اینجا خواهد امد. و یا اینکه همیشه تحلیلم درسته اما سود نمیکنم.
                        خوب علت اینه که وقتی این تریدر میخواد تحلیل کنه با ارامش تحلیل کرده و هیچ احساس بدی نداشته .اما به ترید که میرسه احساسات غالب میشه و اگر نتونی کنترلش کنی نتیجه این میشه که تحلیل درست اما ترید نا موفق.
                        با تشکر
                        برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

اشتباه نکنید منظورم از استراتژی درخو یعنی مناسب با شخصیت تریدری شما.واقعیت رو بخوام بگم کلا هیچ استراتژی سازگار با تریدرهای احساساتی نیست چون یک تریدر احساساتی حتما اصول هر استراتژی رو زیر پا میذاره.
                          منظور از سازگاری روحیات با نوع استراتژی یعنی مثلا قبول میزان ریسک ، میزان حد سود دهی و رضایت و میزان صبر و تحمل برای زمان ورود به یه پوزیشن.......

کلا هیجان و احساسات در ترید مثل سمه! تنها هدف اول باید مهار این احساسات و هیجانات باشه وگرنه امکان موفقیت خیلی کمه.
                          آقای کارن من حرفای شما رو با دقت میخونم ..شما تجربتون خیلی بیشتر از منه ....واقعا استفاده میکنم از پیشنهاد و نصایحتون ...

من حرف شما رو کاملا قبول دارم آدمهای هیجانی،عجول،بی نظم،احساساتی توی همچین بازاری موفق نمیشن

اما اینکه میگید استراتژی متناسب باشخصیت خودمون رو پیدا کنیم ....نمیدونم ...
                          من فکر میکنم همه ی آدمهایی که تو این بازارموفقن100 نفر 200 نفر یک میلیون آدم هرتعدادی که هستن... همشون از لحاظ روحیات (نظم ،منطق،کنترل احساس،آرامش)کپی پیست همدیگه هستن
                          برای این آدمها فرقی نداره چه استراتژی داشته باشن ،چه استراتژی که به قول شما در ماه یک دو پوزیشن مطمئن بهشون بده ،چه استراتژی مثل اسکالپ ... اینها تسلط کامل دارن بر خودشون و در نهایت به موفقیت فکرمیکنن نه مسیرش... این آدمها اگر قرار باشه اسکالپ کار کنن همونقدر صبر و تحمل و تسلط دارن که وقتی ترید بلند مدت دارن ...کلا خودشون رو با سیستم خوب وفق میدن
                          من با این تفکر که استراتزی متناسب با روحیه خودم رو پیدا کنم در زمان کوتاهی چند تا سیستم مختلف عوض کردم که نتیجه ی طرز فکراشتباهم بود....
                          ویرایش توسط جودی آبوت : https://www.traderha.com/member/17974-جودی-آبوت در ساعت 02-21-2015, 08:33 PM

نظر

کلا مقوله سرمایه گذاری و سوداگری به مشخصات فردی و روانشناسی خرد خیلی ارتباط داره ، به همین دلیل دیدگاه های فکری مختلف به وجود اومد و انواع و اقسام سبک های تحلیلی ایجاد شدند. بلفرض مثال سن افراد تاثیر گذار هست توی امر تریدری که چه تایم فریم برای معاملات انتخاب کند چه مقدار ریسک را قابل تحمل بداند که معمولا هر آنچه سن افزایش یابد منطقی تر و محتاط تر عمل میکند. یا اینکه مقدار سرمایه فرد در امورات سرمایه گذاری و سوداگری بسیار دخیل هست و الی آخر ...

پس وقتی گفته میشه بایست سیستم معاملاتی را نسبت به شرایط فردی دوباره بازبینی کنید به معنای تغییر دادن قوانین اساسی سیستم و استراتژی نیست بلکه در پروسه مدیریت ریسک و سرمایه و روانشناسی خرد بایست اقدامات و تغییرات صورت بپذیرد.

موفق باشید
                            آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

هنوز کال نشدم !!!!!!

نظر

سلام به دوستان عزیز و همینطور کسانی که من را به بهترین بازار دنیا از نظر خودم راهنمایی کردم که هر موقع یا هر موقعیتی که دارد شما از آن می توانید سود ببرید من تا به حال کال نشدم در حساب ریل من قبلا یک حساب دمو داشتم که خیلی از آن سود می گرفتم یعنی هفته ای 20 الی 25 درصد باور کنید ولی وقتی یک حساب ریل 1000 دلاری باز کردم دیدم اوه اوه در عرض یک ماه اون را به 500 دلار رسوندم و فهیمدم یک جای کار می لنگه و دوباره سراغ آموزش دادن به خودم رفتم و سراغ معاملات خودم دیدم که بله من حدود 80 درصد تحلیلاتم درست بود پس چرا به سود دهی نمی رسیدم و اشکال را در استراتژی معاملاتیم دیدم بله استراتژیم معاملاتی و دوم بحث زمان بود و سوم بحث استاپ هایم بله حدود سه ماه معامله را کنار گذاشتم و روی معاملات گذشته خود فکر کردم و پدیده های عرض ها را بررسی کردم و بسیار خدا به من کمک کرد که نمودار ها را بفهمم و از استادانی که تمام مطالب خودشون بدون هیچ چشم داشتی گذاشتند بسیار ممنونم بله من استراتژی هایم را درست کردم معاملات و تریگر های درست مدیریت سرمایه و تارگت های درست سویینگ های درست برای وارد شدن و همه اینها را از مطالب استادان استفاد کرده و در عرض یک ماه تونستم 500 به ششصد دلار برسونم و این نقطه عطفی بود که دوباره رونق برگشت و تا امروز ادامه داده ام و ادمه خواهم داد ولی البته خیلی از تحلیلهایم هم درست نبودند و شکست داشتم و هنوز دارم و تمام ضرر های که کردم بر اساس احساسات بود باز هم از استادانی که من را در این بازار راهنمایی کرده و این بازار پویا را به من معرفی کردند بسیار ممنونم بله اگر درست عمل کنیم و روی پدیده ها درست فکر کنیم و روش درست را یاد بگیریم و نمودارها را بشناسیم خیلی خوب می تونیم معامله کنیم
                                با نمودار صحبت کنید او پاسخ شما را می دهد ولی از او باید سوال درستی کرد تا پاسخ درستی بشنوید
                                زیاد به فکر کسب
                                دانش صریح نباید بود بلکه به دنبال دانش ضمنی باشید چون آن دانش کلید پیروزی می باشد
                                و این کلید جز از راه
                                فکر کردن بر روی پدیده ها به صورت مستمر از راه دیگری به دست نمی آید

نظر

پردازش ...
                                X