اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

از ابتدای فعالیت تان در ف.ارکس چند حساب کال کردید؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

برادر من منم دارم ميگم که من کال شدم تو ريل درست منم ميگم همچی رو کاغذ ok هست اما مهم واقعيت هست که همچی بر عکس ميشه.چاره چيه؟مديريت به راحتی چاره اين هست.گفتم که منم 100 دلار 300 دلار کال شدم بقول تو عزيزم منم حرص زدم شما نتيجه 100 دلار منو با 300 دلار که اختلافش 1 هفته بود ببين تو 300 تا همش 0.1 و به 10 روز نرسيد کال شدم.به حد هم نا اميد شدم که خواستم برم سراغ کار ديگه.اما 100 دلار 3 4 ماه نگاه داشتم تا 200 300 دلار بردم و باز کال شدم،وقتی من 100 دلار تو 4 ماه کردم 200 دلار يعنی هر ماه 25% از 100 دلار در اوردم هر ماه 25 دلار.حالا اگه 10000 دلار بود هر ماه باز 2500 دلار در اورده بودم اما باز تو ماه 4 مثل 100 دلار اونو 0 ميکردم.من کال شدن حساب دووم بسيار شادم کرد چون فهميدم اول تونستم 4 ماه باقی بمونم.و دوم اينکه مشکل از خودم از حرص خودم حتی سيستم نداشته باشی اما مدريت کنی باز برايند مناسبتری خواهی داشت.و فهميدم اگه من حرص از خودم دور کنم مشکلم حال ميشه.

نظر

جودی جان از کسی نپرس چند سال کار ميکن کسی که بخواد به نظر من تو چند ماه خودش ميرسن،خودت ميدونی عزيزم خوندن اين همه فايل آموزشتی شايد 1 ماه هم کامل کسی بخون و 3 ماه هم دمو کار کن آشنا بشه درست بعضی تجربه ها بايد کرد مثل اين که ببينی در ماه يا آخر سال بازار چی ميشه فرانک که ديديد من بار اول اينجور نوسانی ديدم که نشون داد استاپ چقدر مهم هست.مهم توقع واقعی خودت و کنترل کردن خودت هست.من 2 تا حساب کال کردم 300 و 100 هميشه هم دنبال سيستم بودم از اين شاخه به اون شاخه همش نگاه انديکاتر بعد مووينگ و سيستم های ريورسال بعد پيووت بعد اسکلپ و و و و و و ...اما واقعا ميشه گفت بهترين سيستم همون تحليل سادس مثالا شما 1 حرکت اصلاح ميبينيد که 50% اصلاح شده و پس ترگت رت 200 و اکسپنش 100 ميبنيد حالا هر نمودار انديکاتر و ...ميگه نه من اينجام دارم نزول نشون ميدم ميبينيد چند کندل رنج شد بعد رفت به تارگت پس واقعاً اول همين تحليل در کنار اونها بری تائيد از انديکاتر و .....

نظر

آقای ادیب
        شما ادبیاتت چند شده؟
        بابا اصلا فعل و فاعل نداره جملاتتون(شوخی)
        ولی درست گفتین
        زمان برای هر کسی فرق داره یکی 1 سال یکی هیچوقت ...

نظر

جودی جان من تو برنامه فينگليش ميزنم اون فارسی ميکنم کپی پيست ميکنم چون سيستم فارسی نداره و منم نميتونم تايپ کنم غلط املای يا ... هست بدون برنامه نميتونم کلمه بنويسه/هيچ وقت نگو.همه به اونی که ميخوان ميرسن يکّی 1 سال يکی 2 سال اما ما جای که ديگه تلاش ميکنيم و يه قدم مونده به موفقيت پا پس ميکشيم
          جودی جان.من ريل که بودم 4 تا تحليل نيما جان استاد مهربون خوب تو ريل پوز گرفتم و 4 تاش فيل شد/پس اين روان بازار هست اين خاصيت بازر هست مهم نيست من يا تو يا نيما جان يا هر کس ديگه تحليل کن.تحليل درصد هست نه قطعيت.و تحليل من تو و همه درست اما بازار ماهيتش همين.اما مديريت بهترين چيز هست که ميتون کمک کن.توأم نا اميد نشو.دنبال سيستم خاصی هم نرو بنظرم بشين رو کاغذ مراحل تحليل بنويس و رو هر چارت چک کن.مثالا اول کانال ميکشم 2 از نظر فيبو يه زون قوی پيدا کنم 3 از موينگ مکدی استفاده کنم.واگرای چک کنم پيووت ها رو چارت بزارم و از همه مهم تر تايم بالا چک کنم روند اصلی حدس بزنم و تو تايم پايين نوسانات بگيرم.اينم بدون هر تايم تحليلش با تايم ديگه فرق داره.اگه نگاه کنی ميبينی تو 4 ساعت روند بالا ميره اما تايم 1 ساعت نزولی هست.الان مک دی تايم 4 و 1 و 30 ببين ميبينی اکثراً 3 تا روند متفاوت بهت ميده.پس تايم بالا ببين نوسان تايم پايين با مديريت بگير اصلاح هم کم وارد شو چون اصلاح يکم گرفتنش سخت.من مطمئنم به هرچی بخوای ميرسی.به هيچ کسم کار نداشته باش.اگه تو ميگی يورو ميره بالا و 100 نفر ميگن ميآد پايين تو بای کن ترس نداره که چون حد ضرر معلوم و پذيرفتی که اينقدر ضرر بهت اسيب نميزنه
          ببين تفکر قوی بازار و تحليل گرها کدوم سمت هست.و تو اون سمت برو
          1 مثال بزنم ببخش که اينقدر حرف ميزنم.من با 1 تحليل ساده تايم 1 ساعت گفتم اصلاح تا اينجا امکان داره

اما 100 تا انديکاتر و .. به من گفتن نه اينجا ديگه کافی هست

مووينگ نشانه اي ساپورت ميداد rsi نقطه حساس بود 1 واگرای هم پيدا شده بود به پيووت ساليانه هم خورده بود /من به کدوم اعتماد کنم؟من به تحليل خودم اعتماد ميکنم و از اينا کمک ميگيرم و وقتی مديريت دارم پس هيچ ترسی از ضرر ندارم

در آخرم امد طبق تحليل ساده من به اونجا که گفتم رسيد و معلوم شد همه تريدرها نظرشون فکرشون رو فيبو هست و....ببخشيد از بحث اصلی تاپيک دور شدم فقط خواستم بگم تو ميتونی و ادامه بده
          فایل های پیوست شده
          ویرایش توسط adibparsa : https://www.traderha.com/member/14894-adibparsa در ساعت 02-20-2015, 06:22 PM

نظر

نوشته اصلی توسط kazem219 نمایش پست ها
            دوستان و اساتیدی که به سود دهی مستمر در این بازار رسیده اند نیز به این سوال پاسخ دهند ممنون

سلام به دوستان

دیگه چشمهام به چارت آشنا شده و با دیدن متوجه بالا و پایین شدن قیمتها می شوم
            ولی مهمترین و بزرگترین دلیل ضررهام برمیگرده به اعصاب و روانم

از ضررهام آمار گرفتم دیدم بیشترین ضررهام وقتی بوده که در وضعیت روحی خوبی نبودم .
            ویرایش توسط devoshca : https://www.traderha.com/member/4179-devoshca در ساعت 02-20-2015, 07:03 PM
            تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
            در این سایت و در تلگرام
            SmartSignalFX@

نظر

کاملا درست.آدم بجای ميرسه که با چشم تحليل ميکن چون عادت ميکن اما باز مديريت هم ميکن.دقيقا اگه ضرری هست از خودمون هست از آرامش روح يا ....

نظر

نوشته اصلی توسط cold_fear نمایش پست ها
                من 10 سال پیش شروع کردم و دو سال پیش گذاشتم کنار
                اما چون معتاد شدم یکی دو تا حساب کوچیک دارم رو اونا کار میکنم
                تا حالا ندیدم کسی سود کنه،همش حرفه
                هیشکی ندیدم یه سال مستمر بتونه حساب رو نگه داره و سود کنه،یا کال شدن یا ضرر کردن
                سلام

ديروز بحث جبر و اختيار تو انجمن داغ بود ! كاش يه تاپيك هم راجع به قضا و قدر و حكمت رويدادها باز بشه .

امروز كه پست شما رو ديدم ياد يكماه پيش افتادم كه بنا به دعوت شخصي قرار بود با تيم ويوور سيستم تريد و سودهاشون

رو ببينيد و ذهنيتتون راجع به ضرر ده بودن بازار تغيير كند و ميدونم كه بدلايل واهي موفق به ديدن روش كار نشديد

ولي همون پستتون و كنجكاوي من باعث ايجاد يه سري وقايع و بدنبال اون تغيير ذهنيت بنده به برخي از مسايل و اشخاص شد .

فقط ميتونم بگم گاهي اوقات تحليل و تفسير رفتار انسانها از تحليل و تفسير نمودارها خيلي سخت تر و پيچيده تر است .

در هر حال به اين اعتقاد دارم كه در هر شري خيري نهفته است و برعكس .

شايد براي درك حكمت رويدادها نياز به گذشت زمان باشد .

در مورد بازار هم مطمئنم كه با طراحي يه استراتژي ساده و مديريت ريسك ميشه به سوددهي مستمر رسيد .

مهمترين نكته بعد از دانش و اطلاعات داشتن تمركز و آرامش در حين تحليل و تريد است .

با توكل به خدا و پشتكار و اراده ميتونيد به هدفتون برسيد .

موفق باشيد

نظر

کيميا جان کاملا درست هست به قول بنده خدا اگه هر کس توانست پس منم ميتونم.و اگر کسی نتونست من اولين نفر ميخوام باشم.دقيقاً در هر شر خيری هست.و حساب اول من کال شد شر بود حساب دووم بشدت خير بود که کال شد چون چيزای ياد گرفتم که ارزش داشت.شما هم موفق باشيدپيروز

نظر

دوستان سلام

بجه ها من یک موزد بسیار مهم میخوام بهتون بگم ، امیدوارم جدی بگیرید اگر نه کال شدن هاتون تمومی نخواهد داشت ،، من خودم یکی دو حساب از دست دادم تا به غلتش پی بردم ؛

محمد جان شما هم بهتره بجای اینکه مشگل را از اعصابت بدونی این مورد را که میگویم بررسی کن جان برادر

ببینید من تریدهام میان روزی هست و نوسان گیری ،، با وجودیکه همه یا بیش از 90 در صد پوزیشن هام ، صحیح هست ، ولی مرتبا از اکوئیتی ام کم میشه ، اومدم بررسی کردم دیدم مثلا الان 100 دلار در حسابم هست ، .و یک پوزیشن در سود دارم معادل 1 دلار ، پوزیشن را میبندم قاعذتا باید اکوئیتی بشه 101 دلار ولی با کمال تغجب میشه 98 دلار ، و چون تعداد تریدهایم زیاده ، اخز شب میبینم با وجود ترید های صحیح ، حسابم نصف شده

شما ممکنه موردی بمن تذکر دهید اینکه نکنه بجای اسپرد ، بروکر حق الغمل یا کمسیون میگیره ، پاسخ منفی هست چون وارد پوزیشن که میشم نیم دلار برای 0.01 لات طلا منفی نشون میده ، این یعنی اول کار اسپرد کم شده

واقعا موندم چکار کنم ،، تنها راهی که بنطرم رسیده اینکه هر چه کمتر پوزیشن بگیرم یعنی ترید های سوینگ و یا هفتگی

ذوستان شما با چنین مشگل مواجه بوده اید ،، اصلا هیجوقت دقت کرده اید ببینید با بستن پوزیشن ایا دقیقا به اندازه سود به اکوئیتی شما اضافه میشه یا نه ،، این را هم بگم که ذز دمو نمیتونید امتحان بکنید،، باید حتما حسابتون ریل باشه

ارادتمند موسوی
                    تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                    قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

مهدی جان من با 1 بروکر کار کردم سپرد و کمسيون داشت اما هرچی سود بود به اکويتی افزوده ميشد.تعجب ميکنم اينجور ميگی البته به نوع حساب هم ربط داره داداش.اما جالب بود!!!!!

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
                        دوستان سلام

بجه ها من یک موزد بسیار مهم میخوام بهتون بگم ، امیدوارم جدی بگیرید اگر نه کال شدن هاتون تمومی نخواهد داشت ،، من خودم یکی دو حساب از دست دادم تا به غلتش پی بردم ؛

محمد جان شما هم بهتره بجای اینکه مشگل را از اعصابت بدونی این مورد را که میگویم بررسی کن جان برادر

ببینید من تریدهام میان روزی هست و نوسان گیری ،، با وجودیکه همه یا بیش از 90 در صد پوزیشن هام ، صحیح هست ، ولی مرتبا از اکوئیتی ام کم میشه ، اومدم بررسی کردم دیدم مثلا الان 100 دلار در حسابم هست ، .و یک پوزیشن در سود دارم معادل 1 دلار ، پوزیشن را میبندم قاعذتا باید اکوئیتی بشه 101 دلار ولی با کمال تغجب میشه 98 دلار ، و چون تعداد تریدهایم زیاده ، اخز شب میبینم با وجود ترید های صحیح ، حسابم نصف شده

شما ممکنه موردی بمن تذکر دهید اینکه نکنه بجای اسپرد ، بروکر حق الغمل یا کمسیون میگیره ، پاسخ منفی هست چون وارد پوزیشن که میشم نیم دلار برای 0.01 لات طلا منفی نشون میده ، این یعنی اول کار اسپرد کم شده

واقعا موندم چکار کنم ،، تنها راهی که بنطرم رسیده اینکه هر چه کمتر پوزیشن بگیرم یعنی ترید های سوینگ و یا هفتگی

ذوستان شما با چنین مشگل مواجه بوده اید ،، اصلا هیجوقت دقت کرده اید ببینید با بستن پوزیشن ایا دقیقا به اندازه سود به اکوئیتی شما اضافه میشه یا نه ،، این را هم بگم که ذز دمو نمیتونید امتحان بکنید،، باید حتما حسابتون ریل باشه

ارادتمند موسوی
                        سلام
                        میشه یک قسمتی از هیستوریتون مثلا همین امروز یا سه روز گذشته رو عکسش رو بزارید که مثلا 10 تا تک دلاری سود کرده باشید اما توی پایین هیستوری توی قسمت profit/loss جمع سود و زیان رو مثلا نوشته باشه منفی ده ؟

نظر

نوشته اصلی توسط adibparsa نمایش پست ها
                          جودی جان من تو برنامه فينگليش ميزنم اون فارسی ميکنم کپی پيست ميکنم چون سيستم فارسی نداره و منم نميتونم تايپ کنم غلط املای يا ... هست بدون برنامه نميتونم کلمه بنويسه/هيچ وقت نگو.همه به اونی که ميخوان ميرسن يکّی 1 سال يکی 2 سال اما ما جای که ديگه تلاش ميکنيم و يه قدم مونده به موفقيت پا پس ميکشيم
                          جودی جان.من ريل که بودم 4 تا تحليل نيما جان استاد مهربون خوب تو ريل پوز گرفتم و 4 تاش فيل شد/پس اين روان بازار هست اين خاصيت بازر هست مهم نيست من يا تو يا نيما جان يا هر کس ديگه تحليل کن.تحليل درصد هست نه قطعيت.و تحليل من تو و همه درست اما بازار ماهيتش همين.اما مديريت بهترين چيز هست که ميتون کمک کن.توأم نا اميد نشو.دنبال سيستم خاصی هم نرو بنظرم بشين رو کاغذ مراحل تحليل بنويس و رو هر چارت چک کن.مثالا اول کانال ميکشم 2 از نظر فيبو يه زون قوی پيدا کنم 3 از موينگ مکدی استفاده کنم.واگرای چک کنم پيووت ها رو چارت بزارم و از همه مهم تر تايم بالا چک کنم روند اصلی حدس بزنم و تو تايم پايين نوسانات بگيرم.اينم بدون هر تايم تحليلش با تايم ديگه فرق داره.اگه نگاه کنی ميبينی تو 4 ساعت روند بالا ميره اما تايم 1 ساعت نزولی هست.الان مک دی تايم 4 و 1 و 30 ببين ميبينی اکثراً 3 تا روند متفاوت بهت ميده.پس تايم بالا ببين نوسان تايم پايين با مديريت بگير اصلاح هم کم وارد شو چون اصلاح يکم گرفتنش سخت.من مطمئنم به هرچی بخوای ميرسی.به هيچ کسم کار نداشته باش.اگه تو ميگی يورو ميره بالا و 100 نفر ميگن ميآد پايين تو بای کن ترس نداره که چون حد ضرر معلوم و پذيرفتی که اينقدر ضرر بهت اسيب نميزنه
                          ببين تفکر قوی بازار و تحليل گرها کدوم سمت هست.و تو اون سمت برو
                          1 مثال بزنم ببخش که اينقدر حرف ميزنم.من با 1 تحليل ساده تايم 1 ساعت گفتم اصلاح تا اينجا امکان داره

اما 100 تا انديکاتر و .. به من گفتن نه اينجا ديگه کافی هست

مووينگ نشانه اي ساپورت ميداد rsi نقطه حساس بود 1 واگرای هم پيدا شده بود به پيووت ساليانه هم خورده بود /من به کدوم اعتماد کنم؟من به تحليل خودم اعتماد ميکنم و از اينا کمک ميگيرم و وقتی مديريت دارم پس هيچ ترسی از ضرر ندارم

در آخرم امد طبق تحليل ساده من به اونجا که گفتم رسيد و معلوم شد همه تريدرها نظرشون فکرشون رو فيبو هست و....ببخشيد از بحث اصلی تاپيک دور شدم فقط خواستم بگم تو ميتونی و ادامه بده

ممنونم بابت انرژی مثبتی که بهم دادین
                          ولی واقعیتش اینه من نمیدونم می تونم یا نمی تونم
                          من فقط اینو میدونم که چون خیلی خیلی فا رکسو دوست دارم پس باید همه تلاشمو بکنم
                          اگر یک روز با رعایت کامل همه قوانینی که همه میدونیم، باز هم حسابم کال شد، برای همیشه میبوسمش میذارمش کنار ..
                          ویرایش توسط جودی آبوت : https://www.traderha.com/member/17974-جودی-آبوت در ساعت 02-20-2015, 09:21 PM

نظر

افرین بر شما ؛اقا فرهاذ راهنمائی خوبی کردی خودم برای یک روز موقع بستن پوزیشن یک عگس میگیرم مثلا از چند مورد و بعد یک تصویر از هیستوری ،،

اقا ادیب اگر قرار باشه کمسیون کم بشه مگه مقدار کمسیون در ستون مربوطه نباید نوشته بشه ،، در مورد بنده هیچ مبلغی در ستون کمسیون نیست

ممنون میشم از راهنمائیت

ولی بچه ها کلا به یک نتیجه رسیدم که ترید هر چه بلند مدت تر و تعداد پوزیشن کمتر باشه امکان موفقیت بیشتره ،،

ارادت
                            تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                            قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

وظيفه هست جودی جان خودت باور کن تو با همه ادمای که اين کار هستن هيچ فرقی نداری پس ميتونی.مهدی جان درست ميگی 1 ستون جدا داره.بله درست هرچی تايم فريم بره بالا بازار تحليل پذير تر هست و آدم گرفتار نوسانات تايم پايين نميشه

نظر

نوشته اصلی توسط جودی آبوت نمایش پست ها
                                ممنونم بابت انرژی مثبتی که بهم دادین
                                ولی واقعیتش اینه من نمیدونم می تونم یا نمی تونم
                                من فقط اینو میدونم که چون خیلی خیلی فا رکسو دوست دارم پس باید همه تلاشمو بکنم
                                اگر یک روز با رعایت کامل همه قوانینی که همه میدونیم، باز هم حسابم کال شد، برای همیشه میبوسمش میذارمش کنار ..

دو تا موضوعه:
                                یکی در دست داشتن قوانین و دومی اجرای درست قوانین

خیلی وقتا در ترید قوانین رو مو به مو درست اجرا میکنی اما باز هم جواب نمیگیری . دلیلش اینه قوانین قوانین درستی نبوده . پس اول باید قوانین درست در دست داشت بعد به اونها عمل کرد.
                                حتی خیلی از قوانینی که توی سایتها و کتابها هم هست اینها هم درست نیست .
                                مثلا جایی فردی گفته بیشتر از دو درصد نباید ریسک کرد در هر معامله . این رو ما بعنوان یک قانون برای خودمون در نظر میگیریم... اما این اشتباهه . گاهی سیستمی ما داریم که مثلا اگر کمتر از 10 درصد در هر پوزیشنی ریسک کنیم به ما بازخورد مناسبی نمیده...
                                خلاصه اینکه هر کال شدنی هم نباید به حساب عدم اجرای قوانین گذاشت بلکه اول باید ببینی قانون درست بوده یا خیر. غالب قوانین تریدرهای موفق ، غالبا دست ساز خودشون هست و نه کپی شده.

نظر

پردازش ...
                                X