اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اگر پیشنهاد همکاری در یک موسسه مالی به شما بدهند قبول میکنید یا خیر؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

مرسی علی جان

واسه هر آزمون منبع تعیین کردند؟

صدرصد همه اینها رو میگیرم و آماده میشم برای cfa

فکر نکنم اخذ این مدارک برای کسی که در زمینه بنیادی کار کرده مشکلی باشه درسته علی جان؟ چون سی ا ای ... اقتصاد هست تا تکنیکال... درسته یا برداشتم اشتباهه؟

پ.ن: لینک که گذاشتی واسه منبع وقتی میزنم مینویسه چیزی واسه نمایش وجود نداره میشه چک کنی. قربونت
    ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 08-07-2013, 02:49 AM
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

درود خلیل جان

بله هر آزمون منابع مشخصی دارد که در سایت اداره گواهینامه های حرفه ای موجود است.

لینک کتاب که گفتید.

اقتصاد یکی از سرفصل هاست. سرفصل های دیگر تجزیه و تحلیل صورت های مالی، روش های کمی و آماری، قوانین بازارها و مقررات شرعی و ... است. در CFA هم بحث ارزشگذاری سهام و اوراق بهادار دیگر بسیار اساسی است.

موفق باشید

نظر

علی جان
        من هم توی اصول بازار سرمایه شرکت کردم
        فقط الان فهمیدم که خیلی سخته
        کتاب اریانا رو هم سفارش دادم امروز یا فردا باید پست بیاره
        فقط به نظرت اینکتابو بخونیم قبولیم یا نه؟
        نمونه سوال چی داری؟
        میگن نمونه سوال خیلی کمک میکنه به قضیه

نظر

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
          علی جان
          نمونه سوال چی داری؟
          سلام به همگی،
          تجربه 2 بار شرکت کردن و قبول نشدن تو آزمون اصلیش (اصول بازار سرمایه) بهم میگه که سوالات اکثرا محدود هستن و تکراری و اگر آزمونهای دوره های قبل - بخصوص از سال 90 به بعد که فرم آزمونها تغییر کرد- رو مرور کنیم درصد موفقیت به مراتی بالاتر از اونه که منابع رو چند دور بخونیم.
          اما متاسفانه منابع آزمون به سختی گیر میاد یا بهتره بگم اصلا گیر نمیاد.
          کتاب آموزشی آریانا هم بسیار کتاب خوبیه.
          از دوستان اگر کسی به سوالات آزمونهای قبل دسترسی داره ممونم میشم که اینجا به اشتراک بزاره.
          خوش باشید
          ﻳﺎﺩﺗﺎﻥ ﺑﺎﺷﺪ ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻧﻴﻜﻪ ﻧﻔﺲ ﻣﻲ ﻛﺸﻴﺪ ﺑﺮاﻱ ﺁﻏﺎﺯﻱ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻫﺮﮔﺰ ﺩﻳﺮ ﻧﻴﺴﺖ.

نظر

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
            علی جان
            نمونه سوال چی داری؟
            سلام علی جان

کتاب منبع خیلی خوبی هست. توی انتهای هر فصل هم یک سری سوالات هست برای خودآزمایی.

به ما جزواتی برای هر درس هم می دهند که نکات کلیدی + تست توش هست.

موفق باشید

نظر

سوال شما منو یاد شعر منصور انداخت !!!

آرزومه .... آرزومه
              فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

سلام تشکر می کنم از آقای goldanalyst بابت لینکی کتابی که معرفی کرده اند و تجربیاتشون ..... خلیل رحمانی عزیز انقدر ها که فکر میکنید این آزمون ها ساده نیست ، سوالاتش اصلا در مورد علم تکنیکال نیست ؛ اخیرا بچه های رشته حسابداری و مدیرت میانگین نمرات را بالا برده اند و نیاز به مطالعه بیشتر داره ........... ( گواهینامه اصول بازار سرمایه ) .......... موارد امتحانی و همچنین منابع در لینک فوق آمده است ....
                .اول ای جان ، دفع شر موش کن . . . وانگهی در جمع گندم کوش کن .

نظر

با سلام

تو نمایشگاه امسال از غرفه سازمان سوال کردم اولین شرط برای شرکت در این آزمونها رو داشتن مدرک لیسانس(حالا هر رشته ای )دونست.

اخیرا (از ابتدای زمستان 91)دانشگاه علمی کاربردی اقدام به برپایی رشته حرفه ای بورس در مقطع کاردانی کرده(فعلا تا کاردانی داره).چون میخواستم اردیبهشت برم ثبت نام کنم (فقط رشته های ترمی بود) تهران داشت اما برای رشت گفتند فقط پودمانی داره که باید منتظر بمونم تا ثبت نام شروع بشه.

صحبتهایی هم کردند که شاید این رشته رو به رشته های دانشگاه پیام نور اضافه بشه.حالا کی خدا داند.

پیروز بشید
                  ویرایش توسط مهرداد : https://www.traderha.com/member/8015-مهرداد در ساعت 08-07-2013, 03:08 PM

نظر

نوشته اصلی توسط charisma نمایش پست ها
                    سلام تشکر می کنم از آقای goldanalyst بابت لینکی کتابی که معرفی کرده اند و تجربیاتشون ..... خلیل رحمانی عزیز انقدر ها که فکر میکنید این آزمون ها ساده نیست ، سوالاتش اصلا در مورد علم تکنیکال نیست ؛ اخیرا بچه های رشته حسابداری و مدیرت میانگین نمرات را بالا برده اند و نیاز به مطالعه بیشتر داره ........... ( گواهینامه اصول بازار سرمایه ) .......... موارد امتحانی و همچنین منابع در لینک فوق آمده است ....
                    خودمو در زمره تکنیکالیست ها نمیبینم با وجود اینکه رشته دبیرستانم ریاضی فیزیک بوده و رشته دانشگاهیم مهندسی آی تی و مبنی بر اینکه مهندسین و ریاضی دانان در زمره تکنیکال فعال تر و تعصبی تر هستند

در سبک تحلیلی بنیادهای اقتصادی از ابتدا فعال بودم و با وجود اینکه اقتصاددان نیستم ، درک مسایل اقتصادی برایم راحتتر از هر چیز دیگری است

در کتابی مطالعه میکردم که در خاطرم نه نام کتاب هست نه نویسنده منتهی یادم هست که چندین بار برای اخذ مدرک cfa اقدام کرده بود و قادر نشده بود بگیرد و دیگر به سراغش نرفته بود و نوشته بود که من تکنیکالیست هستم و این مدرک برای بنیادی کاران هست و نیازی برای گرفتنش نمیبینم. "یکی از بزرگان بود"

نوشته اصلی توسط mehrdadele نمایش پست ها
                    با سلام

تو نمایشگاه امسال از غرفه سازمان سوال کردم اولین شرط برای شرکت در این آزمونها رو داشتن مدرک لیسانس(حالا هر رشته ای )دونست.

اخیرا (از ابتدای زمستان 91)دانشگاه علمی کاربردی اقدام به برپایی رشته حرفه ای بورس در مقطع کاردانی کرده(فعلا تا کاردانی داره).چون میخواستم اردیبهشت برم ثبت نام کنم (فقط رشته های ترمی بود) تهران داشت اما برای رشت گفتند فقط پودمانی داره که باید منتظر بمونم تا ثبت نام شروع بشه.

صحبتهایی هم کردند که شاید این رشته رو به رشته های دانشگاه پیام نور اضافه بشه.حالا کی خدا داند.

پیروز بشید
                    خدا رو شکر شرط دارا بودن کارشناسی دارم . مشکل من مسافت دور هست همین و بس !

این تاپیک برای بنده خیلی مفید واقع شد و باعث شد در اخذ مدارک مالی تفحص کنم و به فکر بیافتم چرا شغلم را رسمی تر نکنم "مدارک اخذ کنم" گرچه حکم فعالیتم در موسسه مالی دارا هستم همراه با سوابق اما داشتن این مدارک باعث قوت نفس خواهد شد. از ایجاد کننده تاپیک جناب خفار تشکر میکنم . گرچه در ابتدای امر نظر خودشان در مورد کار در موسسه مالی بیان نکردند.

ارادتمند - خلیل
                    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

برای شرکت در آزمونهای بورس آیا شرط معدل هم مورد نیاز هست یا نه؟

نظر

نوشته اصلی توسط FX_Gold نمایش پست ها
                        برای شرکت در آزمونهای بورس آیا شرط معدل هم مورد نیاز هست یا نه؟
                        خیر
                        تا الان که نبوده است

نظر

هر یک از دوستان که شهرستان هستند و دنبال تست می گردند (خصوصاً علی زالی عزیز) ، در صورت آمدن به تهران با من تماس بگیرند تا تست بارانشان کنم!

نظر

نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                            هر یک از دوستان که شهرستان هستند و دنبال تست می گردند (خصوصاً علی زالی عزیز) ، در صورت آمدن به تهران با من تماس بگیرند تا تست بارانشان کنم!
                            سلام

goldanalyst عزیز به تهرانی ها تست نمیدی !؟ (شوخی)

بنده نیز مشتاق شرکت در آزمون اصول هستم لذا اگر افتخار بدید دوست دارم خدمتتون برسم تا علاوه بر گرفتن نمونه سوال سلامی هم خدمتتون عرض کرده باشم ...

ارادت
                            .اول ای جان ، دفع شر موش کن . . . وانگهی در جمع گندم کوش کن .

نظر

علی جان حتما
                              ولی امکان اسکنش رو نداری؟

نظر

Charisma جان چرا که نه؟! حتماً تماس بگیرید خدمت می رسیم.

علی زالی جان، امکان اسکن که هست. ولی حدود 10 تا جزوه چند صفحه ای هست که مشکل هست. اگر بیایید تهران که حتماً خدمت خواهم رسید.

نظر

پردازش ...
                                X