اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ایا نیازی به یک سیستم ترید جدید دارید؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

با توجه به تعداد زیاد افراد ضرر دیده در بازار، اکثرا فکر میکنیم باید نوع ترید رو عوض کنیم در حالیکه سیستم ترید و تحلیل فقط 20% معامله هست و 80% بقیه مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار هست که این دو پارامتر هم در سیستم معاملاتی بایستی در نظر گرفته شود. پس نیاز به سیستم جدید، یعنی نیاز به به تغییر روانشناسی و مدیریت سرمایه. وگرنه اکثر متدها و استراتژیها جوابگو هستند. (نظر شخصی)

نظر

نوشته اصلی توسط Cinder نمایش پست ها
      درست دوست من اما من گفتم ادم باهوش ادم باهوش وقتی بطور مثال در یک بازه 100000$ در بیاره دیگه طمع می خواد چی کار؟؟!!! راحت با همین پول میشه ماهی 5000$ تا 10000$ با کمترین ریسک و پوزیشن های گزیده در بیاره بدون اسنرس و طمع کلیت این بازار اینطوری هستش که سرمایه هرچی لاباتر بره ریسک و طمع میاد پایین تر لااقل برای من نوعی که اینطوره
      جناب Cinder (خاکستر) به نظر من اینطوری نیستش البته در هر کجا استثنا وجود داره و شاید شما جزء استثناهای این موضوع باشید ولی به احتمال بسیار زیاد شما هم حتی اگر این مبلغ رو داشته باشید باز طمع برای بیشتر دراوردن دارید و این باعث میشه که مثلا در یک حساب در طی یک هفته بیش از 50.000 دلار هم ضرر بدید و این فقط به خاطر این هستش که سود بیشتری بدست بیاورید.

البته اگر اسمش رو بزاریم طمع باید بگیم که پدر طمع بسوزد که بعضی وقت ها خانمان سوز است. و اگر بهش بگیم ریسک و این ریسک مدیریت شده باشه حتما برایند سودش بسیار بالاتر از این ها هستش.

88.jpg
      امضاء

نظر

با درود خدمت دوستان عزیز.

سوال خوبی مطرح شده نکات ظریفی در اون هست که فکر میکنم هر کس با توجه به درک و تجربهء کاریش تونسته تا حدی به پاسخ مناسبی در ارتباط با اون دست پیدا کنه!

کسی که تو این بازار خودشو پیدا کنه میتونه راحت به یک سبک کاری برسه چون در طول زمان فضای کاری فارکس نقاط ضعف و قوت فرد رو به اون نشون داده و نقطهء عطف کار در همین لحظه نهفته هست و اینکه از اون موقع به بعد

تازه داستان شروع میشه تحقیق ! کار , کار , و باز هم کار سخت .................... در طول همین مدت نیاز فرد بهش میگه دنبال چی باید باشه وقتی آدم تو آینه خودشو خوب ببینه بهتر میتونه ایرادهاشو کشف کنه!

شناسایی نقاط قوت بما میگن چیارو واسه خودمون نگه داریم و نقاط ضعف کمک میکنن چیا رو حذف کنیم بهتره! تازه بازم همون نیاز اولیه هست که ما رو جلو میبره اگه صبور باشیم و دنباله روی کسی نباشیم و داشته هامونو حفظ

کنیم ازینجا ببعدش میتونیم با همین دارایی سبکمونو کاملتر کنیم اینطوری بازم رشد میکنیم و فرصت اینو پیدا میکنیم جلوتر بریم فراگیری همیشه هست اما سبک کاری هر فرد درست مثل یه اثر انگشت میمونه بهتره مخصوص خود آدم

باشه که لنگه نداشته باشه ! بهر حال یه زمانی میرسه هر کس تو این کار رو پاهاش می ایسته به بالا سرو اطرافش نگاه میکنه تا ببینه دنیا چقدر عوض شده و چه بهتر ازین که چند قدم خودمونو پیشرفته تر ببینیم هر چند درس عبرت

با یه نگاه بعقب همیشه یادمون میندازه چه کارایی نباید بکنیم !

در نتیجه نیاز به جایی میرسه که رشد کنیم نه اینکه قالب کارو عوض کنیم ذهن آدم میتونه این بلوغ رو زودتر بما هدیه کنه تا اینکه مجبور بشیم حقیقت کارمونو دور بزنیم و فکر کنیم تو یه جای دیگه تو یه روش دیگه قایم شده ! خوبی کار

روی سیستمهای مختلف اینه که چشم تریدرو نهایتا" نسبت به نوع نگاه و سبک کاری خودش باز میکنه ! اینجاست که دیگه نیازی برای جستجو برای یافتن سبک جدید وجود نخواهد داشت و تلاشها بثمر میشینه !!!!!!!!!!!!!

ختم کلام اینه که تنها نیاز ما در مورد سیستمها رسیدن به تکامل تو سبک کاری خودمونه! رسیدن به یکپارچگی ..................

بدرود.

نظر

نوشته اصلی توسط forecastfx نمایش پست ها
          با درود خدمت دوستان عزیز.

سوال خوبی مطرح شده نکات ظریفی در اون هست که فکر میکنم هر کس با توجه به درک و تجربهء کاریش تونسته تا حدی به پاسخ مناسبی در ارتباط با اون دست پیدا کنه!

کسی که تو این بازار خودشو پیدا کنه میتونه راحت به یک سبک کاری برسه چون در طول زمان فضای کاری فارکس نقاط ضعف و قوت فرد رو به اون نشون داده و نقطهء عطف کار در همین لحظه نهفته هست و اینکه از اون موقع به بعد

تازه داستان شروع میشه تحقیق ! کار , کار , و باز هم کار سخت .................... در طول همین مدت نیاز فرد بهش میگه دنبال چی باید باشه وقتی آدم تو آینه خودشو خوب ببینه بهتر میتونه ایرادهاشو کشف کنه!

شناسایی نقاط قوت بما میگن چیارو واسه خودمون نگه داریم و نقاط ضعف کمک میکنن چیا رو حذف کنیم بهتره! تازه بازم همون نیاز اولیه هست که ما رو جلو میبره اگه صبور باشیم و دنباله روی کسی نباشیم و داشته هامونو حفظ

کنیم ازینجا ببعدش میتونیم با همین دارایی سبکمونو کاملتر کنیم اینطوری بازم رشد میکنیم و فرصت اینو پیدا میکنیم جلوتر بریم فراگیری همیشه هست اما سبک کاری هر فرد درست مثل یه اثر انگشت میمونه بهتره مخصوص خود آدم

باشه که لنگه نداشته باشه ! بهر حال یه زمانی میرسه هر کس تو این کار رو پاهاش می ایسته به بالا سرو اطرافش نگاه میکنه تا ببینه دنیا چقدر عوض شده و چه بهتر ازین که چند قدم خودمونو پیشرفته تر ببینیم هر چند درس عبرت

با یه نگاه بعقب همیشه یادمون میندازه چه کارایی نباید بکنیم !

در نتیجه نیاز به جایی میرسه که رشد کنیم نه اینکه قالب کارو عوض کنیم ذهن آدم میتونه این بلوغ رو زودتر بما هدیه کنه تا اینکه مجبور بشیم حقیقت کارمونو دور بزنیم و فکر کنیم تو یه جای دیگه تو یه روش دیگه قایم شده ! خوبی کار

روی سیستمهای مختلف اینه که چشم تریدرو نهایتا" نسبت به نوع نگاه و سبک کاری خودش باز میکنه ! اینجاست که دیگه نیازی برای جستجو برای یافتن سبک جدید وجود نخواهد داشت و تلاشها بثمر میشینه !!!!!!!!!!!!!

ختم کلام اینه که تنها نیاز ما در مورد سیستمها رسیدن به تکامل تو سبک کاری خودمونه! رسیدن به یکپارچگی ..................

بدرود.
          صحبت های زیبای از شما در چند روز اخیر مشاهده کردم که نشان از پختگی شما نسبت به بازارهای مالی است

شخصاً روز اول با یک استراتژی که حاصل از سبک های مختلف ( تکنیکی ، بنیادی ، بین بازاری و انتظارات و ...) بوده استارت کار زدم ، پایه را استراتژی ماینر قرار دادم " در ایران به اشتباه به نام الیوت سبک ماینر میشناسن " و در مسیر سعی کردم نقاط ضعف ابعاد مختلف را با روش ها و تکنیک های مختلف برطرف کنم.

غیر از :

سال 2010 به مدت یکسال حساب را بر اساس استراتژی اسکلپی که حاصل از سبک های مختلف بود را پایه ریزی کردم و حسابی را به طور غیر عادی رشد دادم که در سالهای آتی به دلیل تغییر در دورهای کسب و کار ، از بازدهی مناسب ساقط شد
          به صورت مدام فقط با همون پایه استراتژی ماینر جلو رفتم و تکامل دادم و تغییرات ایجاد کردم که در حال حاضر تنها اشتراک استراتژی ام با شخص ماینر و جانسون عزیز در بعد مومنتوم ( dt اسیلاتور ) هست که باز در شرایط خاصی به کار میبرم و در همه حالات مناسب نمیدانم

به همین سادگی برای خود قوی ترین استراتژی را پس از چندین سال تدوین کرده ام که توام از انواع سبک ها به صورت یک فرایند منظم و دارای قوانین مشخص برای تحلیل در حال پیاده سازی هستم

خدا رو شکر بازدهی مناسب را داراست و در همه حالات کسب و کار و تغییر فازها حرفی برای گفتن دارد و اگر قرار باشد در بازارهای غیر از بازار تبادلات ارزی بکار گرفته شود به راحتی با شرایط بازار جدید تطبیق و بسط داده میشود یعنی منسوخ نخواهد شد

تمام این استراتژی به عنوان پایان نامه دانشگاهی ام ارایه شد و نمره 20 را نصیب خود کردم چرا که توانستم یک استاد که از بازارهای مالی هیچگونه اطلاعاتی ندارد به سادگی آشنا کنم و مفاهیم را به صورت صریح درک کند و ارتباط قوی با بازارها برقرار شود

پس به صورت خلاصه :

راز موفقیت در ماندگاری و صبوری است ، هیچگاه صورت مسئله را پاک نکنید " استراتژی مدام تغییر ندهید " بلکه در پی حل مسئله به کمک انواع روش ها باشید حتی شده تقلب کنید "از نکات مثبت روش های دیگر بهره ببرید تا استراتژیتان تکمیل شود"

موفق باشید

نظر

نکته ای که در پست بالا از خاطرم رفت بیان کنم این هست که:

شخصاً تاریخچه معاملگران موفق و ایده پردازان تئوری های مختلف و صاحب سبک های مطرح بررسی کردم " از زمان داوو تا به الان " و به این نتیجه رسیدم که هیچ رازی در امر معاملگریشان موجود نیست بلکه دیدگاه و نوع نگرش آنهاست که باعث تمایزشان نسبت به سایر معاملگران شده بود پس تغییر استراتژی به صورت مدام همان پاک کردن صورت مسئله برای کشف راز موفقیت در بازار هست.

برای موفقیت باید نوع دیگری اندیشید و اصول فکری معاملگری را تقویت کرد . شخصاً بعد از سال 2010 تا 2011 دیگر با هیچ استراتژی که حاصل از چندین ابزار و ... باشد بهره نبردم بلکه همون که از سال 86 پایه ریزی کرده بودم آپدیت و تقویت نمودم

این روال ادامه داشت است تا اینکه چند روز پیش پس از بررسی نتایج یک استراتژی که در تایم زیر یکساعته افراد بهره میبرند " جناب جبل عاملی " تصمیم گرفتم پیگیری کنم و بهره مند شوم

نکته حائز اهمیت این هست که این سبک با روش اصلی ام در یک بعد تا حدودی همپوشان هست و سعی میکنم از نظر ذهنی آنقدر آمادگی داشته باشم که این دو را از هم مجزا کنم چرا که تفکیک رشته اطلاعات حاصل از مارکت بسیار سخت هست

به همین علت یک حساب میکرو 2000$ ریل برای مسلط شدن بر این استراتژی باز خواهم کرد که این امر جدای از حساب های اصلی ام و روش مادرم هست حتی شخصاً برای نداشتن استرس در بخش عمومی برای نمایش عموم یک حساب ده هزار دلاری باز کرده ام که تاثیری بر حساب اصلی ام نزارد.

انسان دارای احساسات هست و بیخود ذهن همه چیز را به هم ربط میدهد و این امر منجر به بازدهی منفی حاصل از تفاسیر مختلف از اطلاعات میشود . برای این امر توصیه میکنم حساب ها را بر حسب نیاز جدا کنید.

پایدار باشید

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها

پس به صورت خلاصه :

راز موفقیت در ماندگاری و صبوری است ، هیچگاه صورت مسئله را پاک نکنید " استراتژی مدام تغییر ندهید " بلکه در پی حل مسئله به کمک انواع روش ها باشید حتی شده تقلب کنید "از نکات مثبت روش های دیگر بهره ببرید تا استراتژیتان تکمیل شود"

موفق باشید
              درود و خسته نباشید خدمت همه دوستان

در تایید فرمایش جناب رحمانی باید عرض کنم که رفع اشکالات یک سیستم هزینه کمتری نسبت به تعویض آن دارد.
              البته اگر بعد مدتی به این نتیجه رسیدیم که فهم کلی یک روش برای ما امکان ندارد بهتر که سریع و بدون اتلاف وقت دنبال سیستم دیگری باشیم .اما اگر با کلیات روش مشکلی نداریم و به تعبیری با آن ارتباط برقرار کرده ایم،بهتر است که تمرکز بیشتری روی آن داشته باشیم تا بتوانیم زودتر بر آن مسلط شویم.
              برای موفق شدن سه راه وجود داره

نفر اول باشی
              باهوش باشی
              تقلب کنی

نظر

سلام
                يادش بخير زمان اول آشتاييمون با اين بازار چه علاقه اي به تست سيستم هاي جديد داشتيم.ولي گذر زمان و كسب تجارب بسياردر مدت ٦-٧سال بشما مي آموزد كه به هيچ سيستمي اعتماد نكني جز آنكه در روح و جسم شماست .
                واين زمان مي خواهد و اينكه عاشق بازار شوي .يعني توي خواب هم فقط كندل ببيني و علت حركتهاي بازار رو.اونوقتي كه احساس كردي كه جز به سيستم خودت به هيچ سيستمي نياز نداري و ميتوني با يه چارت لخت بدون اتكا به ديگران و انديكاتورها پول در بياري ،اونوقت ديگه دنبال سيستم جديد ديگران نيستي . بهترين توصيه من بدوستان تازه وارد اينه كه از تجارب ديگران استفاده كنند ولي براساس دانسته هاشون و با اتكا بخودشون تريد كنند.تحليل هاي اساتيد و باتجربه ها رو ببينند ولي خودشون بر اساس برداشت خودشون تريد كنند.
                براي همه آرزوي موفقيت دارم.
                اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

هر علمی بسته به میزان پیشرفت خود نیاز به ابزارهای جدید دارد . مثل پزشکی

بنظر باید مجهز به جنگ با مارکت رفت . دست خالی که نمی شود
                  امام علی (ع) : مردم خواب هستند؛ پس هنگامی که می میرند، هشیار می شوند.

نظر

به یک دید و نگاه جدید نیاز دارم

نظر

پردازش ...
                    X