اطلاعیه

بستن
1 از 2 < >

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
2 از 2 < >

مقدمه ای بر این تالار

علیرغم اینکه پرسپولیس کپیتال از ابتدا همواره سعی و اصرار داشت که فقط روی مسئولیت بروکر بودن خود متمرکز باشد ولی اصرار مشتریان و هواداران شرکت بر نیاز و لزوم ارائه نظر های فنی مستقل در باره قیمت ها و کمک فکری و فنی به تریدر ها، فروم ما محل مناسبی برای این مهم شد و ما امروز مفتخریم که علاوه بر فراهم آوردن بستر مناسب جهت ترید و حمایت تریدر ها در زمینه اتصال مستقیم به بازار، از همراهی و همکاری بهترین و پر سابقه ترین تحلیل گران بازار برخوردار باشیم.

دوستانی که مدتی است با فروم ما آشنائی دارند حتما با آقای مصطفی روبین و تحلیل های زیبای ایشان هم آشنا هستند و از آنها حداکثر بهره را می برند. آقای نیما آزادی که تحلیل های حرفه ای ایشان سالها در فروم های مربوط به موضوع مورد تحسین همه بوده است نیز امروز به ما افتخار همکاری داده اند و ما در پرسپولیس کپیتال با عزمی راسخ تصمیم داریم این تالار را به مرجع شماره یک تحلیل های فنی بازار ارتقاء داده و این درخواست و نیاز شما عزیزان را به بهترین نحو ممکن پاسگو باشیم.

لازم دیدم پس از تشکر از آقایان مصطفی روبین و نیما آزادی که در این امر مهم به ما دست همکاری داده اند نکته کوچکی را نیز به عنوان یادآوری ذکر کنم.

تحلیل های این تالار در بسیاری از موارد نقاط ورود و خروجی را که با احتمال قابل توجهی می توانند به سود دهی منجر شوند پیشنهاد خواهند کرد. برای استفاده از این مطالب در نظر گرفتن دو چیز دارای اهمیت بسیار زیادی است.

اول اینکه دوستان حتما حد ضرر را در نظر داشته و حتما آن را به صورت یک اردر استاپ لاس در پلتفرم وارد نموده و اطمینان حاصل کنند که در صورت حرکت قیمت در خلاف جهت پیش بینی و خوردن استاپ لاس درصد بزرگی از سرمایه خود را از دست ندهند.

دوم اینکه فراموش نکنیم که پوزیشن هائی که با ضرر بسته خواهند شد جزو لاینفک علم و هنر ترید هستند و نکته مهم آنست که جمع سود ها باید بیش از جمع ضرر ها باشد. همچنین طبیعت آماری و آشوبی بازار مالی بخصوص در تایم فریم های پائین بهتر قابل مشاهده و بهره برداری است تا تایم فریم های بالاتر که با یک خبر که هیچکس انتظارش را ندارد رابطه خود را با یک الگو یا تحلیل فنی به کلی از دست می دهند. پس بهتر است پس از برخورداری از منطق صحیح نگرش به بازار (که همکاران ما در این تالار به آن می پردازند) هرچه می توانید تعداد معاملات خود را افزایش دهید. برای اینکار تارگت های سود و زیان کوچکتر و زمان باز بودن پوزیشن کوتاهتر مناسبترند.

از صمیم قلب آرزو می کنیم بتوانیم علاوه بر بستر سالم ترید و اتصال مستقیم به بازار با ارائه راهنمائی فنی به شما تریدرهای عزیر موفقیت روزافزون شما را شاهد باشیم. لطفا از طرح سئوالات خود در این تالار دریغ نفرمائید.

مهدی دریس زاده
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بحث های حاشیه ای مربوط به تاپیک تحلیل های الیوت هفتگی و روزانه رابرت ماینر

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    دوست عزیز

اینکه کسی مطالب رو برای آموزش و یا انتقال مطالب به سایرین بگذاره بسیار هم عالیه و قابل تحسین هست. در دین ما هم آمده که اگر کسی یک واژه به من بیاموزد تا آخر عمر غلام اویم. بنابراین کسی ایرادی به این موضوع نگرفته که مطالب رو به همدیگر انتقال ندهیم.

نکته در اینجا، صحبت از کپی رایت هست. ظاهرا دوستان مفهوم کپی رایت رو به درستی نمی دونند. واژه عامیانه کپی رایت میشه دزدی. کسی مطلبی یا هر چیزی رو ارایه داده و به هر دلیل شخصی دوست نداره اون رو عمومی کنه و بابت اون هزینه دریافت می کنه. صحبت سر این نیست که این کار ماینر درست هست یا خیر! صحبت سر اینه که صاحب اثر به وضوح در اون جمله ای که از ایشان گذاشتم اشاره کرده ارایه این مطالب فقط برای یوزرهای رجیستر شده هست و تحت هیچ عنوانی نباید در جایی درج بشه.

و در انتها برای من جالب هست که خلیل عزیز خود را مدیر این انجمن می داند! اینکه شما دستوری می گویید کسی اینجا پست نزنه مفهومش چیه؟ مگر انجمن عمومی نیست؟ مگر اعضا در شرایط یکسانی نیستند؟ نظر اکثریت واضح هست و اون پیشنهاد من مورد تایید تقریبا همه و حتی مدیران بود.

در پایان اشاره کنم که تحصیلات برای انسانها شخصیت به ارمغان نمیاره که شما به تحصیلات سایرین استناد می کنید. شخصیت واقعی انسانها در سلامت فکری و روانی اونها هست. در حق الناس نخوردن است. در دروغ نگفتن و ریا کاری نکردن است. در کلاهبرداری و دزدی نکردن است.

باز هم میگم خلیل جان. همه اینجا از اینکه شما تحلیل بدهید و آنالیز کنید خوشحال می شویم و اینکه شما به قول خودتون فرصت ارایه تحلیل در انجمن رو ندارید بهانه نمیشه که تحلیل کس دیگری را که کپی رایت داره اینجا بگذارید.

ضمنا فراموش نکنید که زمانی که شما هنوز وارد دنیای فارکس نشده بودید، بنده مدیر الیوت تالار قیمتها بودم و با چندین هزار پست تحلیلی و آموزشی پر افتخار ترین عضو قیمتها بودم. من پست های تحلیلی شما رو در قیمتها به یاد ندارم! خوشبختانه در همین انجمن هم تک و توک دوستان قدیمی هستند که می دونند در قیمتها چه خبرها بود و از سوابق افراد آگاه هستند.

قربانت- بهزاد

اینکه کسی مطالب رو برای آموزش و یا انتقال مطالب به سایرین بگذاره بسیار هم عالیه و قابل تحسین هست. در دین ما هم آمده که اگر کسی یک واژه به من بیاموزد تا آخر عمر غلام اویم. بنابراین کسی ایرادی به این موضوع نگرفته که مطالب رو به همدیگر انتقال ندهیم.
    پس تا اینجای کار مشکلی نیست و در دین ما حلال هست ! منم قبول دارم !

نکته در اینجا، صحبت از کپی رایت هست. ظاهرا دوستان مفهوم کپی رایت رو به درستی نمی دونند. واژه عامیانه کپی رایت میشه دزدی. کسی مطلبی یا هر چیزی رو ارایه داده و به هر دلیل شخصی دوست نداره اون رو عمومی کنه و بابت اون هزینه دریافت می کنه. صحبت سر این نیست که این کار ماینر درست هست یا خیر! صحبت سر اینه که صاحب اثر به وضوح در اون جمله ای که از ایشان گذاشتم اشاره کرده ارایه این مطالب فقط برای یوزرهای رجیستر شده هست و تحت هیچ عنوانی نباید در جایی درج بشه.
    مفهموش واضح هست و این لینک ها از خود شما گرفتم درسته؟ ! حالا هم دوستان ناراحت هستند ایرادی نیست هم شکل تحلیل ها تا حدودی عوض میکنیم ، هم ترجمه میکنیم هم نظر شخصی خودمون بر این سبک و تحلیل عنوان میکنیم !

و در انتها برای من جالب هست که خلیل عزیز خود را مدیر این انجمن می داند! اینکه شما دستوری می گویید کسی اینجا پست نزنه مفهومش چیه؟ مگر انجمن عمومی نیست؟ مگر اعضا در شرایط یکسانی نیستند؟ نظر اکثریت واضح هست و اون پیشنهاد من مورد تایید تقریبا همه و حتی مدیران بود.
    مدیریت که خیلی وقته استغفا دادیم اما اختیار تاپیکی که ایجاد کردیم داریم ! درسته عمومی هست و همه میتونن نظر بدن ولی وقتی منجر به تنش و حاشیه میشه ایجاد کننده تاپیک از طرف های مقابل صبوری را میخواد و اینکه رجوع دادم در جاهای دیگری بحث بشه و بعد از بحث بهتره نتیجه را درج کنیم !
    در پایان اشاره کنم که تحصیلات برای انسانها شخصیت به ارمغان نمیاره که شما به تحصیلات سایرین استناد می کنید. شخصیت واقعی انسانها در سلامت فکری و روانی اونها هست. در حق الناس نخوردن است. در دروغ نگفتن و ریا کاری نکردن است. در کلاهبرداری و دزدی نکردن است.
    احسنت بر شما !

باز هم میگم خلیل جان. همه اینجا از اینکه شما تحلیل بدهید و آنالیز کنید خوشحال می شویم و اینکه شما به قول خودتون فرصت ارایه تحلیل در انجمن رو ندارید بهانه نمیشه که تحلیل کس دیگری را که کپی رایت داره اینجا بگذارید.
    نظر لطف شماست و انشالله از 7 بهمن ماه با قدرت پیش روی خواهم کرد ! خودم وقت نکردم دلیلی بر این نبود که تحلیل شخص دیگری بزارم و منظور من این بود به جای هزار خط انتقادی .. به تحلیل و ترید برسید و در صورت آزاد بودن وقتتون دوتا تحلیل هم در اینجا درج کنید دیگران بهره ببرند

ضمنا فراموش نکنید که زمانی که شما هنوز وارد دنیای فارکس نشده بودید، بنده مدیر الیوت تالار قیمتها بودم و با چندین هزار پست تحلیلی و آموزشی پر افتخار ترین عضو قیمتها بودم. من پست های تحلیلی شما رو در قیمتها به یاد ندارم! خوشبختانه در همین انجمن هم تک و توک دوستان قدیمی هستند که می دونند در قیمتها چه خبرها بود و از سوابق افراد آگاه هستند.
    من عمر تریدری کوتاهی دارم و از سال 86 تا به الان میرسه !

پست های تحلیلی منو به یاد ندارید در تاپیک روزانه پیام متشرعی؟ شادی خانوم در اینجا هستند و اون زمان روی تحلیل ماهانه تا ساعتی یورو به دلار کل انداختیم و هر دوی ما تحلیل کردیم ! جناب پورمند تاپیک جداگانه ای باز کردند و تمام پست های منو از تاپیک روزانه به اونجا منتقل دادن که دوستان از نظر علمی استفاده کنند ! چطور خاطر ندارید؟ یادتون رفته واقعا ؟؟؟

سوابق افراد بر همه آشکار هست و نیاز به توضیحی نیست !

پس نتیجه این شد که : نحلیل ها از نظر شماتیک تغییراتی ایجاد بشه ، متون انگلیسی به فارسی ترجمه بشه و در آخر من نظرات و انتقادات و تاییدیه ها... خودم بهش اضافه کنم بر اساس سبک کاری ایشون ! پس اگر تموم هست این تاپیک به روال خودش ادامه بده !

موفق باشید
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

خب این شد یه چیزی.

اینجوری تاپیک خیلی هم مفید هست. تحلیلها رو ترجمه کنید و حتی اگر بر اساس تجربیاتت بهینه کنی که چه عالی. تصاویر هم شمارش رو مجددا روی چارت ها از داینامیک تریدر بیندازید و چه بسا جاهایی به شمارش خودتون استناد کنید.

اینجوری کلا از حالت کپی خارج میشه و تاپیک هم عالی میشه. خودم هم نظر خواهم داد.

در مورد قیمتها من زیاد روی تحلیلهات حضور ذهن ندارم خلیل و بیشتر عمر تحلیلیت رو در همین انجمن دیدم. راستی shadifx آی دی دوست خوبمون هست و ایشان مرد هستند سنشون هم تقریبا دو برابر شماست. در مورد طلا هم من چون عضو هستم کل تحلیل ها برایم ایمیل میشه که این یکی رو استثنا شمارشش رو به زودی می گذارم برای دوست عزیزمون.

ببین خلیل جان کسی اینجا با کسی دشمن نیست اما باید سعی کنیم به هم حرفه ای های خودمون احترام بگذاریم. بخشی از این احترام متعلق به حقوق معنوی و فردی هر تحلیلگر، آموزگار یا تریدر هست. پس باید خیلی با احتیاط رفتار کرد تا خدای ناکرده حق سایرین رو ضایع نکنیم. اگر موضوع این تاپیک فردی به جز ماینر بود بنده دخالتی نمی کردم. اما من هر چه دارم از ماینر دارم و وقتی می بینم به صورت عام اینجوری به حرف استاد بزرگی که خیلی ها دنباله رو اون هستیم توجه نمیشه ناراحت میشم. به خصوص وقتی از سمت شما باشه که می دونم بخشی از روشت الیوت ماینر هست.

همیشه و همه جا هم گفتم خلیل تحلیل های خوبی ارایه میده اما باید در اخلاق و احترام به پیشکسوت های خودت و همچنین احترام به قوانین خیلی بهتر باشی. اخلاق و ترید وقتی توام باشه شما به یک تریدر حرفه ای تبدیل می شوید و نباید یکی رو فراموش کنید. هرچقدر هم تحلیلگر خوبی باشی زمانی ارزشمنده که مسایل اخلاقی رو رعایت کنی. این رو فراموش نکن.

با همه این حرفها برایت آرزوی موفقیت می کنم

قربانت- بهزاد
      ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 01-11-2013, 07:52 PM

نظر

مرسی ! حرف منم همین بود و راحت در چت میتوانستیم کمتر از پنج دقیقه به نتیجه برسیم و نیازی به تلف کردن وقت سر این چیزا نبود...

هر وقت موردی انتقادی هست در چت آنلاین والله کمتر از ربع ساعت نمیشه که حل بشه و نیازی نیست 24 ساعت وقت صرف پست زدن کنیم.

بهتر از هرکس دیگری میدونید که حامیتون بودم و در قیمتها هم واسه حمایت من کم نزاشتید...

الانم اخلاق خودم نشان دادم و با سکوتم به کسی بی احترامی فحاشی تهمت .. نزدم ! والی زدن پست و بد و بیراه گفتن در پنج دقیقه هست !

و از این به بعد هم روال کارم همینه ! من با هیچ احدی نه دشمنی دارم نه کینه نه پدر کشتگی... شاید بعضی افراد با من بد باشند... اما باز احترام میزارم تا بر همگان برتری اخلاق من آشکار بشه و زیر تمام پست افراد لایک و تشکر میکنم که کسی در نیاد بگه با فلانی و فلانی مشکل داری...

همینجا باز دوباره میگم با هیچ احدی دشمنی ندارم و وقتشم ندارم پیگیر کارهای کسی باشم.هرکس هرچی عست بی شک واسه خودش هست ! من عمر تریدریم خیلی کمه و سنمم خیلی کمه و افتخار به خودم میکنم با این سن متولدیم و کاریم به جای مطلوب و دیدگاه نطلوبی که میخواستم رسیدم.

برای همه شما عزیزان دعای موفقیت و پیروزی میکنم و ارزومندم روزی برسه که نام تک تک شماها در جا به جای دنیا به عنوان یک تریدر برتر بشنوم.

به امید موفقیت

نظر

با سلام به اهالی تاپیک
          اینجا جای یه پست خالی هست به اونایی که فقط سنگ به سینه میزنن و خیری هم .... . حیف که یه بنده خدا نزاشت پست رو بزنم وگرنه حرف زیاده. ولی بسلامتی اونایی که خیرشون به بقیه میرسه.
          یا حق.
          پیروز باشید.

نظر

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
            کا ماینر دو خط تحلیل نوشته و یک عکس لیبل زده که یک صفحه ایراد و انتقاد میشه ازش گرفت... شاید سبک نوینی دوباره تدوین کرده !

هر سبک و روشی کار میکنید فقط منطقی باشید همین ! لیبل که زدید اگر ته دل قبول داشتید بزارید واسه ترید والی بزارید در همون حد تحلیل بمونه !

من تا به الان تحلیل ها دنبال میکردم موقعیت تریدری در آنها ندیدم یعنی به درد ترید بخوره .. نمیدونم خودشون با اینها ترید میکنن یا نه...

ارادت
            یه جمله می گم امیدوارم سو تفاهم ایجاد نکنه! ولی ماینر اونقدری که از برگزاری کلاس و دوره و فروش سیگنال و... سود برده فکر نکنم از ترید کردن سود برده باشه!!!
            هر چه بلا کشيده ام

من از وفا کشيدم
            چه از وفاداري اين

اهل وفا گشته ام

من از وفا گذشته ام

نظر

شب همه عزیزان بخیر

درسته که گاها شمارش هایی توی چارت های ماینر می بینیم که جای بحث داره. اما به چند نکته دقت کنید:

1- ماینر هر چه حرفه ای تر شده نگاهش به بازار و شمارش گذاری منعطف تر شده. دوستانی که کمتر تجربه دارند انتظار شمارش هایی بی عیب و نقص رو دارند در حالی که ماینر به وضوح اشاره می کنه این یک دام هست و نباید حتما شمارشی ایده آل رو به چارت خوراند. بر خلاف دوستان که این شمارش ها رو گاف می دونند من این نوع انعطاف پذیری ماینر رو تحسین می کنم و اگر به دقت به همان دیدگاه ایشان توجه کنید خیلی چیزها از این بازار به دستتون میاد که دیدگاه تریدری شما رو شکل میده.

2- ماینر معتقد به عدم قطعیت در بازار هست و در کتابهای خودش عنوان می کنه که بهترین تحلیلگران کمی در حدود 50 درصد تحلیل هایشان درست از آب در میاد. این یک نگاه واقع بینانه هست. در مقابل کسانی رو در این بازار می بینیم که ادعا دارند مدتهاست هر تحلیلی کرده اند درست از آب درآمده. این عده خیالبافان و دروغگویان بازار هستند. این بازار یعنی شکست و پیروزی توام. کسی که تحمل اشتباه در آمدن تحلیل و یا شکست رو نداره برای این بازار ساخته نشده است.

3- در مورد اینکه ماینر از دوره ها و تحلیلهایش هم پول در میاره شکی نیست. زحمتی کشیده و مزد کارش رو میگیره. اما توجه کنید که همین فرد در مسابقات جهانی رابینز میاد و قهرمان ترید دنیا میشه و ثابت می کنه که در عمل هم کننده کار هست. عکس این حالت در مورد 99 درصد تحلیلگران و تریدرها صادق هست که مدام در حال نقد چنین اساتیدی هستند و اگر ازشون بخواهید یک استیتمنت سه ماهه بگذارند ناتوانند. به نظر من کسی می تونه به سبک ماینر ایراد بگیره که این سبک رو کاملا درک کرده باشه در حالی که چنین کسی رو اینجا نداریم. ماینر کلیات رو گفته و باید خیلی روی سبکش کار کنید تا اون رو به درستی بتونید شخصی سازی کنید.

متاسفانه اکثر ما فقط بلدیم چند کلمه از یک کتاب یا تحلیل رو بخونیم و بعد ادعای انتقاد مطلبی رو بکنیم. این خیلی زیاد متداول هست به خصوص بین تحلیلگران و تریدرهای ایرانی. سطحی به مسایل نگاه می کنیم نه عمقی.

کلا خیلی راحت بگم که در جامعه های فارکسی و انجمن های فارکسی چه در ایران و چه در خارج بالای 95 درصد بازنده مطلق هستند اما در ظاهر خودشون رو به سایرین حرفه ای نشان می دهند. این عده تحلیل های تاریخ مصرف گذشته ارایه می دهند و فقط نتایج خوبشون رو بولد می کنند. تا بحال چندین بار گفتم که اگر کسی یک استیتمنت یکساله به من نشان بده که مدیریت سرمایه در اون رعایت شده باشه و متوسط ماهی 5 درصد سود کرده باشه بهش 3000 دلار جایزه خواهم داد. اما یک نفر هم پیدا نشده!

اونچه شما در این انجمن ها می بینید بیشتر تحلیلگر و بیشتر آموزگار (با بهتر بگیم انتقال دهنده) هستند نه تریدر. یک تریدر واقعی که در تایم فریم زیر روزانه ترید می کنه نباید فرصت پست زدن های متوالی در فروم ها رو داشته باشه. نباید فرصت برگزاری کلاس ها و ارایه تحلیل ها رو به صورت مداوم در فروم ها داشته باشه مگر اینکه بلند مدت ترید کنه یا تریدی نکنه. پس اگر دیدید تریدری داره در یکساعته و حتی چهارساعته ترید می کنه و مدام هم در انجمن پست می زنه (روزی چند عدد) بدونید که محاله جز برندگان بازار باشه.

من که در تایم روزانه و هفتگی ترید می کنم گاها وقت برای تحلیل و ترید کم میارم چطور کسی میاد با حضور فعال در انجمن ها میاد در یکساعته ترید می کنه و ادعای موفقیت هم می کنه. این خیال پردازیه.

ارادتمند- بهزاد
              ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 01-13-2013, 02:54 AM

نظر

شب همه عزیزان بخیر

درسته که گاها شمارش هایی توی چارت های ماینر می بینیم که جای بحث داره. اما به چند نکته دقت کنید:

1- ماینر هر چه حرفه ای تر شده نگاهش به بازار و شمارش گذاری منعطف تر شده. دوستانی که کمتر تجربه دارند انتظار شمارش هایی بی عیب و نقص رو دارند در حالی که ماینر به وضوح اشاره می کنه این یک دام هست و نباید حتما شمارشی ایده آل رو به چارت خوراند. بر خلاف دوستان که این شمارش ها رو گاف می دونند من این نوع انعطاف پذیری ماینر رو تحسین می کنم و اگر به دقت به همان دیدگاه ایشان توجه کنید خیلی چیزها از این بازار به دستتون میاد که دیدگاه تریدری شما رو شکل میده.

2- ماینر معتقد به عدم قطعیت در بازار هست و در کتابهای خودش عنوان می کنه که بهترین تحلیلگران کمی در حدود 50 درصد تحلیل هایشان درست از آب در میاد. این یک نگاه واقع بینانه هست. در مقابل کسانی رو در این بازار می بینیم که ادعا دارند مدتهاست هر تحلیلی کرده اند درست از آب درآمده. این عده خیالبافان و دروغگویان بازار هستند. این بازار یعنی شکست و پیروزی توام. کسی که تحمل اشتباه در آمدن تحلیل و یا شکست رو نداره برای این بازار ساخته نشده است.

3- در مورد اینکه ماینر از دوره ها و تحلیلهایش هم پول در میاره شکی نیست. زحمتی کشیده و مزد کارش رو میگیره. اما توجه کنید که همین فرد در مسابقات جهانی رابینز میاد و قهرمان ترید دنیا میشه و ثابت می کنه که در عمل هم کننده کار هست. عکس این حالت در مورد 99 درصد تحلیلگران و تریدرها صادق هست که مدام در حال نقد چنین اساتیدی هستند و اگر ازشون بخواهید یک استیتمنت سه ماهه بگذارند ناتوانند. به نظر من کسی می تونه به سبک ماینر ایراد بگیره که این سبک رو کاملا درک کرده باشه در حالی که چنین کسی رو اینجا نداریم. ماینر کلیات رو گفته و باید خیلی روی سبکش کار کنید تا اون رو به درستی بتونید شخصی سازی کنید.

متاسفانه اکثر ما فقط بلدیم چند کلمه از یک کتاب یا تحلیل رو بخونیم و بعد ادعای انتقاد مطلبی رو بکنیم. این خیلی زیاد متداول هست به خصوص بین تحلیلگران و تریدرهای ایرانی. سطحی به مسایل نگاه می کنیم نه عمقی.

کلا خیلی راحت بگم که در جامعه های فارکسی و انجمن های فارکسی چه در ایران و چه در خارج بالای 95 درصد بازنده مطلق هستند اما در ظاهر خودشون رو به سایرین حرفه ای نشان می دهند. این عده تحلیل های تاریخ مصرف گذشته ارایه می دهند و فقط نتایج خوبشون رو بولد می کنند. تا بحال چندین بار گفتم که اگر کسی یک استیتمنت یکساله به من نشان بده که مدیریت سرمایه در اون رعایت شده باشه و متوسط ماهی 5 درصد سود کرده باشه بهش 3000 دلار جایزه خواهم داد. اما یک نفر هم پیدا نشده!

اونچه شما در این انجمن ها می بینید بیشتر تحلیلگر و بیشتر آموزگار (با بهتر بگیم انتقال دهنده) هستند نه تریدر. یک تریدر واقعی که در تایم فریم زیر روزانه ترید می کنه نباید فرصت پست زدن های متوالی در فروم ها رو داشته باشه. نباید فرصت برگزاری کلاس ها و ارایه تحلیل ها رو به صورت مداوم در فروم ها داشته باشه مگر اینکه بلند مدت ترید کنه یا تریدی نکنه. پس اگر دیدید تریدری داره در یکساعته و حتی چهارساعته ترید می کنه و مدام هم در انجمن پست می زنه (روزی چند عدد) بدونید که محاله جز برندگان بازار باشه.

من که در تایم روزانه و هفتگی ترید می کنم گاها وقت برای تحلیل و ترید کم میارم چطور کسی میاد با حضور فعال در انجمن ها میاد در یکساعته ترید می کنه و ادعای موفقیت هم می کنه. این خیال پردازیه.

ارادتمند- بهزاد
                آقا من تو این مسابقه شرکت می کنم .
                استییتمنت رو هم ماهانه میذارم.
                خواهشا دوستان شاهد باشند .

نظر

شب همه عزیزان بخیر

ارادتمند- بهزاد
                  بهزاد جان ، اگر یکی تایم فریم 1 ساعته تحلیلی بکند و تریدی انجام بده و وارد ترید بشه این چه منافاتی با پست گذاشتن در فروم داره؟ مگه شما H1 پوزیشن می گیری جلوی چارت میشینی تا تی پی بخوری؟
                  از قدیم یک اصطلاحی بوده به اسم Set & Forget که باعث میشه ست کنی و بی خیال شی!

من با این پاراگراف تون بشدت مخالف هستم، هستند دوستانی که تایم فریم M5 هم کار می کنند و پست شان را می گذارند و من با دو چشم خود می بینم سود خوبی هم می کنند. در ضمن آن سه هزار دلار پاداش شما هم برایشان هیچ است!

یک نکته مهم: آن کس که از مارکت سود می گیرد سودش را در بوق و کرنا نمی کند! سود را آن می گیرد که در حاشیه نشسته و کلامی از حسابش نمی گوید.

موفق باشی دوست نازنین
                  .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                  https://telegram.me/Cyclicalwaves
                  https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

آقای بهزادی من نمیدونم شما چرا جدیدا اینطوری شدید و خودتون رو پدر الیوت ایران میدونید و از زمین و زمان طلبکار هستید؟! این اتفاق هم از اواخر عمر قیمتها شروع شد و روز به روز داره بدتر میشه؟!
                    صرفا من و خلیل نظراتمون رو در مورد چارت گفتیم و حاضرم شمارش های بهتر رو ارائه کنم بعد شما خودت مقایسه کن و ببین کدوم درستتره؟
                    شما اگر 3-4 سال هست در بازار هستید بنده حداقل 10-12 سالی میشه در بازار هستم.
                    اگر شما فقط الیوت ماینر رو خواندید بنده علاوه بر ماینر الیوت ویلیامز ، نلی ، پریچر و جفر کندی رو هم خوندم و به همه شون مسلط هستم!

حرفه ای تر شدن با قوانین رو زیر پا گذاشتن خیلی فرق می کنه!!!
                    فرضا من موج 3 رو کوتاهترین موج بگیرم یا تداخل ریز موج ها در موج 3 داشته باشیم بعد من انعطاف بدم چون حرفه ای ام؟
                    اینا حرفه ای بودن نیست اصول را زیر پا گذاشتن هست. انگار یه مساله در ریاضی داشته باشیم و بنده جواب (Arc(tan75 رو بلد نباشم و از خودم یک عدد جایگزینش کنم! این دلیل بر حرفه ای بودن من نیست صرفا جواب غلط خواهد بود. ماینر در چارتهایی صرفا برای اینکه سر خواننده کلاه بزاره از نمودار خطی استفاده کرده تا تداخل امواج مشخص نشه! اگر این تداخل مورد نداره پس چرا به اصطلاح چارت رو فتوشاپ کرده و اگر مورد چرا پس چرا اینطور شمره؟

نه تنها آقای ماینر بلکه همه مون معتقد هستیم بازار قطعیت نداره! بارها برای خود من پیش آمده که دقیق ترین تحلیل را انجام دادم و نتیجه استاپ خوردن بوده! و بارها هم شده با یک تحلیل آبکی یه سود خوب کردم!

بهتره خودمون رو گول نزنیم! کسی که واقعا از دنیای معامله پول در بیاره در این حد وقتش رو صرف آموزش نمی کنه!

نه تنها 95 درصد بلکه 99 درصد بازنده هستیم. حتی خود شما!!! آقای بهزادی چند بار تو این انجمن یا قیمتها یا.... اومدی تاپیک سیگنال دهی زدی و پوزیشن هاتون همه استاپ خوردند و بعدش یه جوری ماست مالی کردید؟!!!
                    خود بنده هم کم ضرر نکردم و ممکنه استادیدی هم که در این فروم هستند جز ضرر کرده ها باشند!

یه چیزی رو خیلی صریح بگم اون شخصی رو که شما مد نظرتونه من باهاشون اصلا رابطه خوبی ندارم ولی وقتی خداوکیلی بین خودم و خدای خودم قضاوت می کنم می بینم ایشون برای جامعه تریدری خیلی مفیدتر از من و شما بوده! منی که هیچ پستی نمیزنم و شمایی که استاد تاپیک های نیمه کاره هستید!!!

=============

بهزاد جان به دل نگیر این حرف ها رو و غرض یه گپ دوستانه بود.
                    ضمنا استیتمنت من هنوز یکساله نشده و حدودا شش ماه هست که از عمرش می گذره و بازدهی 103 درصدی داشته تا الان با رعایت مدیریت سرمایه (از نظر خودم) و درو دان خیلی خوب.
                    هر چه بلا کشيده ام

من از وفا کشيدم
                    چه از وفاداري اين

اهل وفا گشته ام

من از وفا گذشته ام

نظر

دوستان از همه صبوری خواستارم !

قرار شد انتقاد پیشنهاد تاییدیه بزنیم رو تحلیل ها نه اینکه توهین کنیم به تمام تریدرها... !

انشالله شرکت پرسپولیس حساب های پم راه اندازی خواهد کرد و بر همگان ما واجب هست یه دونه در کنار حساب های اصلی داشته باشیم و دانسته هامون در مکان عمومی به کارزار ببریم !

ولی الان خواهش میکنم .نه انتقاد نه طرفداری! این موضوع نباید کسی رو آزرده خاطر کنه !

همون ترجمه تحلیل ها میزاریم افراد در خفای خودشون بررسی کنند و دیدگاه شخصی استاد ماینر را به چالش بکشن !

از همه عزیزان که صبوری را پیشه کردند کمال تشکر دارم.

ارادت

نظر

سلام

ممنون از اظهار نظرهای دوستان

منظور من از پست فرد خاصی نبوده و نمی دونم چرا چنین برداشت شد که فرد خاصی توی ذهن من هست.

من خیلی کلی اشاره کردم که زمانی باید بشینیم اینگونه قاطعانه ماینر رو آدم موفقی ندونیم که هم روی روش ایشان اشراف داشته باشیم و هم سوابق ایشان رو بدونیم. اصولا نقد زمانی معنی داره که منتقد اول مباحث کسی رو که می خواهد نقد کند به صورت کامل فهمیده باشه.

اگر ماینر رو تریدر ندونیم پس ایشان اون نتیجه اولی مسابقات رابینز رو از کجا آورده اند؟ اینکه تصور کنیم اگر کسی بیاد و کتاب یا دوره ای را پابلیش کنه تریدر نیست اصلا طرز فکر درستی نیست. اما قبول دارم تعداد زیادی از تریدرها نه دوره دارند و نه کتاب و نه در انجمن ها هستند.

این هم بگم نمی دونم چرا جناب سونیک اشاره کردند بنده پدر الیوت هستم! من در پستم چنین صحبتی نکردم. وقتی افرادی مانند خود الیوت، پریتچر، ماینر، ویلیامز هستند بنده چه کاره هستم؟ جناب سونیک در پستشون چند مورد رو عنوان کردند که متوجه نشدم از کجای پست من اقتباس شده؟ آیا من در پستم به هیستوری یا استیتمنت خودم اشاره کردم؟ آیا من به درست بودن همه تحلیل هایم اشاره کردم؟ چون شما به مواردی پاسخ داده اید که ساخته ذهن خودتون هست و واقعیت نداره من هم جوابی برای این صحبت ها ندارم.

در مورد استیتمنت هم اشاره کردم که باید با رعایت مدیریت سرمایه باشه. نسبت ریسک به ریواردها و حد مجاز ریسک رعایت شده باشه بد ببینیم کسی هست یا نه؟ وگرنه بنده خودم ختم این ماجرا هستم که بدون رعایت مدیریت سرمایه و ریسک حساب ها رو رشد بدهم و دلیل اون هم چند تا مقامی بوده که تو مسابقات اوردم اما آیا توان اینکار رو با حساب ریل 1 میلیون دلاری هم دارید؟ جناب سونیک حوشحال میشم بدونم تو این 10، 12 سالی که در بازار هستید چه کرده اید؟ به چه رسیده اید؟

ببخشید که رک صحبت کردم. اما شما گپی دوستانه زدید و من هم دوستانه گپ زدم.

قبل از اینکه خودمون رو قاضی و وکیل بدونیم یک ثانیه و فقط یک ثانیه با خودتون فکر کنید ببینید چند مرده حلاجید. حرافی ها رو بگذاریم کنار و در عمل ببینیم چه کاره ایم!

و اما پیشنهاد من برای اینکه این بحث ها ادامه دار نشه:

هر کسی ادعای سود آوری در این بازار رو داره بیاد در یک مسابقه ریل (و نه دمو) شرکت کنیم. در دوره های قبل همیشه شاهد این بوده ایم که خیلی از نام آشنا ها به دلایل مختلف از حضور در مسابقات سرباز می زنند. دلیلش واضحه یک نتیجه بد می تونه اعتبار اون فرد رو ببره زیر سوال!

من پیشنهاد مسابقات ریل 6 ماهه رو دارم با یک حساب 1000 دلاری. شما هم اونجا عملکردتون رو نشان دهید من هم اونجا نشان می دهم. دمو هم فایده نداره. از مدیران بروکر خواهش می کنم این مسابقه رو راه بیندازند و از کسانی که مدعی هستند یا منتقد هم خواهش می کنم که حضور داشته باشند و به بهانه های واهی از شرکت در مسابقه سر باز نزنند. هیچ کدومتون به اندازه من گرفتار نیستید. این رو مطمین باشید. اما من شرکت می کنم. بگذارید افراد این انجمن و سایر انجمن ها برای یک بار هم که شده بفهمند کی تریدر هست و کی نیست. قضاوت رو به سایرین بسپاریم.

من منتظر جواب ادمین و نقطه نظرات همه دوستان برای راه اندازی چنین مسابقه ای هستم. اگر پی سی ام نمی تونه جوایز مسابقه رو هم بده خودم حاضرم برای نفر اول جایزه تعیین کنم.

ارادتمند- بهزاد

نظر

سلام

ممنون از اظهار نظرهای دوستان

منظور من از پست فرد خاصی نبوده و نمی دونم چرا چنین برداشت شد که فرد خاصی توی ذهن من هست.

من خیلی کلی اشاره کردم که زمانی باید بشینیم اینگونه قاطعانه ماینر رو آدم موفقی ندونیم که هم روی روش ایشان اشراف داشته باشیم و هم سوابق ایشان رو بدونیم. اصولا نقد زمانی معنی داره که منتقد اول مباحث کسی رو که می خواهد نقد کند به صورت کامل فهمیده باشه.

اگر ماینر رو تریدر ندونیم پس ایشان اون نتیجه اولی مسابقات رابینز رو از کجا آورده اند؟ اینکه تصور کنیم اگر کسی بیاد و کتاب یا دوره ای را پابلیش کنه تریدر نیست اصلا طرز فکر درستی نیست. اما قبول دارم تعداد زیادی از تریدرها نه دوره دارند و نه کتاب و نه در انجمن ها هستند.

این هم بگم نمی دونم چرا جناب سونیک اشاره کردند بنده پدر الیوت هستم! من در پستم چنین صحبتی نکردم. وقتی افرادی مانند خود الیوت، پریتچر، ماینر، ویلیامز هستند بنده چه کاره هستم؟ جناب سونیک در پستشون چند مورد رو عنوان کردند که متوجه نشدم از کجای پست من اقتباس شده؟ آیا من در پستم به هیستوری یا استیتمنت خودم اشاره کردم؟ آیا من به درست بودن همه تحلیل هایم اشاره کردم؟ چون شما به مواردی پاسخ داده اید که ساخته ذهن خودتون هست و واقعیت نداره من هم جوابی برای این صحبت ها ندارم.

در مورد استیتمنت هم اشاره کردم که باید با رعایت مدیریت سرمایه باشه. نسبت ریسک به ریواردها و حد مجاز ریسک رعایت شده باشه بد ببینیم کسی هست یا نه؟ وگرنه بنده خودم ختم این ماجرا هستم که بدون رعایت مدیریت سرمایه و ریسک حساب ها رو رشد بدهم و دلیل اون هم چند تا مقامی بوده که تو مسابقات اوردم اما آیا توان اینکار رو با حساب ریل 1 میلیون دلاری هم دارید؟ جناب سونیک حوشحال میشم بدونم تو این 10، 12 سالی که در بازار هستید چه کرده اید؟ به چه رسیده اید؟

ببخشید که رک صحبت کردم. اما شما گپی دوستانه زدید و من هم دوستانه گپ زدم.

قبل از اینکه خودمون رو قاضی و وکیل بدونیم یک ثانیه و فقط یک ثانیه با خودتون فکر کنید ببینید چند مرده حلاجید. حرافی ها رو بگذاریم کنار و در عمل ببینیم چه کاره ایم!

و اما پیشنهاد من برای اینکه این بحث ها ادامه دار نشه:

هر کسی ادعای سود آوری در این بازار رو داره بیاد در یک مسابقه ریل (و نه دمو) شرکت کنیم. در دوره های قبل همیشه شاهد این بوده ایم که خیلی از نام آشنا ها به دلایل مختلف از حضور در مسابقات سرباز می زنند. دلیلش واضحه یک نتیجه بد می تونه اعتبار اون فرد رو ببره زیر سوال!

من پیشنهاد مسابقات ریل 6 ماهه رو دارم با یک حساب 1000 دلاری. شما هم اونجا عملکردتون رو نشان دهید من هم اونجا نشان می دهم. دمو هم فایده نداره. از مدیران بروکر خواهش می کنم این مسابقه رو راه بیندازند و از کسانی که مدعی هستند یا منتقد هم خواهش می کنم که حضور داشته باشند و به بهانه های واهی از شرکت در مسابقه سر باز نزنند. هیچ کدومتون به اندازه من گرفتار نیستید. این رو مطمین باشید. اما من شرکت می کنم. بگذارید افراد این انجمن و سایر انجمن ها برای یک بار هم که شده بفهمند کی تریدر هست و کی نیست. قضاوت رو به سایرین بسپاریم.

من منتظر جواب ادمین و نقطه نظرات همه دوستان برای راه اندازی چنین مسابقه ای هستم. اگر پی سی ام نمی تونه جوایز مسابقه رو هم بده خودم حاضرم برای نفر اول جایزه تعیین کنم.

ارادتمند- بهزاد
                          آقای بهزادی عزیز پدر علم الیوت ایران را شما خودتون تو یکی از فروم ها فرمودید احتمالا همین فروم!
                          در مورد 10-12 سال فعالیت هم توضیح خاصی لازم نیست عرض کنم ولی همین قدر بدونید که بنده قبل از ساسان امیری و بهنام گودرزی در بازار بودم و نتایج معاملات هر کسی فکر کنم به خودش ارتباط داره همونطور هم که قبلا گفتم بنده سود هم کردم و ضرر هم کردم مثل بعضی از دوستان نیستم که ادعا کنم چند میلیون دلار از بازار به جیب زدم!!! شغل اصلی بنده چیز دیگری است (کارخانه روی دارم) و ترید برای من جنبه تفریح دارم.
                          در مورد مسابقه 1000 دلاری هم من در خدمتتون هستم. استیمنت هم که خدمتتون ارائه دادم اگر نیاز هم هست ریز معاملاتم رو براتون ارسال می کنم. فقط اگر مسابقه برگزار شد محبت کنید اجازه بدید هر شخص بروکر خودش رو به دلخواه انتخاب کنه.

=========

پ ن : خدای نکرده بنده قصد تخریب یا تحقیر کسی رو ندارم و دست تک تک افرادی رو به جامعه تریدری کمک کردند (اعم از نوشتن کتاب ، پی دی اف ، ترجمه مطلب و....) می بوسم. هدف از این پست همونطور که گفتم یک گپ بود و اینکه گوش زد کنم آقای بهزادی عزیز درخت هر چه پر بارتر افتاده تر..... آقای دکتر بهزادی عزیز همه شما رو به عنوان یکی از افرادی که در الیوت ماینر اطلاعات خوبی دارید قبول دارند و کسی منکرش نیست ولی اینکه اصرار دارید خلیل شاگرد شما بوده یا تیکه انداختن به سایر اساتید فکر نکنم در شخصیت شما باشه!
                          بهزاد جان اگر من حرفی می زنم از روی غرض ورزی نیست! بخدا به خاطر اینه که دوستتون دارم. شما شاید خودتون احساس نکنید اما از اواخر قیمتها به خاطر یه سری درگیری ها که با ایدی های مختلف داشتید شما دارید میرید به سمت حاشیه و دیگه از اون پست های پر محتوا خبری نیست.

در انتهای این پست هم من واقعا از آقای آزادی تشکر می کنم. من 3-4 جلسه از روی کنجکاوی تو این کلاس های آنلاینشون شرکت کردم. خیلی عالی تدریس می کردند و این بچه هایی که الان به این خوبی در انجمن تحلیل می کنند همه شون باید مدیون آقا نیما باشند وگرنه شاید حداقل یک پروسه 3-4 ساله طول می کشید تا به این سطح برسند.
                          هر چه بلا کشيده ام

من از وفا کشيدم
                          چه از وفاداري اين

اهل وفا گشته ام

من از وفا گذشته ام

نظر

جناب سونیک

ممنون از پستتون. بنده هم مانند شما ترید شغل اولم نیست و شرکت ساختمانی دارم و البته نه به دید تفریح که با دید سرمایه گذاری به ترید نگاه می کنم و کسب سود می کنم. خدا رو شکر در همین 5، 6 سالی که در بازار فارکس بوده ام مسیرم جهتدار بوده و به حداقل های مورد نظرم هم رسیده ام. به اندازه ای از بازار سود گرفته ام که همین الان اگر شرکت و منافعش رو کلا کنار بگذارم به راحتی می تونم با ترید تنها، در گران ترین شهر دنیا هم زندگی خوبی داشته باشم. بنده حساب شخصی خودم رو رهبری می کنم که رقمش هم در قیاس با تریدرهای ایرانی بالاست اما این رقم بخش عمده ایش از سود کاریم (شرکت ساختمانی) عایدم شده نه ترید کردن. به هر حال روزی که اومدم تو این بازار به دلیل عدم شناخت ماهیت بازار با چهار هزار دلار شروع کردم و سرمایه ترید فعلیم چندصد برابر این عدد هست.

ساسان و بهنام هر دو از دوستان و اساتید خوب من هستند. ساسان که حق بزرگی بر گردنم داره چون من ماینر رو از طریق دوره الیوت ایشان شناختم و اطلاعاتم رو کامل کردم. بهنام هم که دوست خوبم هست و هر از چند گاهی با هم گپ می زنیم و در مورد این بازار زیاد با هم اظهار نظر می کنیم. به هر حال با هر دو عزیز رابطه ای نزدیک دارم. خلیل هم من همیشه ازش تعریف کرده ام و هیچ زمان نگفتم تحلیلگر بدیه. جز بهترین شاگردانم بوده و اگر موردی هم بوده و اختلافی به این بر می گشته که در چند نوبت عده ای مدعی شده اند که خلیل دوره من رو بهشون با هزینه داده که اون موضوع هم تا حدودی رفع سو تفاهم شده و نیازی به دنبال کردن نداره. ایشان هم خودشون دنبال حاشیه نیستند.

در مورد جناب آزادی هم اگر به پست یکی دو روز پیش من در تاپیک بلومبرگی سر می زدید متوجه میشدید که من ارادت خاصی به ایشان داشته و دارم. هرچند نوع نگاه من به بازار با ایشان فرق داره که ایرادی هم نداره و همین تنوع نگاه هاست که باعث بالا رفتن سطح کیفی انجمن ها میشه.

با این حال تمامی این ارادت ها مانع از این نمیشه که دوستان در این مسابقه شرکت نکنند. اگر بدونم افرادی با سرمایه مناسب وارد این مسابقه می شوند حتی بهتره ترید رو با رقم سرمایه ریل 10 یا 20 هزار دلاری شروع کنیم همانند مسابقات رابینز. اما برای اینکه اکثریت بتونند شرکت کنند همون 1000 دلار ورودی هم رقم خوبیه.

من در مورد نوع بروکر نظر خاصی ندارم. اما معمولا مسابقه باید در یک بروکر باشه که تیم داوری بتونه نتایج رو به درستی کنترل و آپدیت کنه.

ارادتمند- بهزاد
                            ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 01-13-2013, 02:46 PM

نظر

سلام
                              مدتی پیش مسابقات دمو در بروکر پرسپولیس برگزار گردید که نتایج انلاین آن به صورت لحظه ای نمایش داده میشد.
                              به نظر من همان سامانه مسابقات دمو بروکر پرسپولیس برای مسابقات ریل هم خیلی عالی هست.

نظر

جناب سونیک

ممنون از پستتون. بنده هم مانند شما ترید شغل اولم نیست و شرکت ساختمانی دارم و البته نه به دید تفریح که با دید سرمایه گذاری به ترید نگاه می کنم و کسب سود می کنم. خدا رو شکر در همین 5، 6 سالی که در بازار فارکس بوده ام مسیرم جهتدار بوده و به حداقل های مورد نظرم هم رسیده ام. به اندازه ای از بازار سود گرفته ام که همین الان اگر شرکت و منافعش رو کلا کنار بگذارم به راحتی می تونم با ترید تنها، در گران ترین شهر دنیا هم زندگی خوبی داشته باشم. بنده حساب شخصی خودم رو رهبری می کنم که رقمش هم در قیاس با تریدرهای ایرانی بالاست اما این رقم بخش عمده ایش از سود کاریم (شرکت ساختمانی) عایدم شده نه ترید کردن. به هر حال روزی که اومدم تو این بازار به دلیل عدم شناخت ماهیت بازار با چهار هزار دلار شروع کردم و سرمایه ترید فعلیم چندصد برابر این عدد هست.

ساسان و بهنام هر دو از دوستان و اساتید خوب من هستند. ساسان که حق بزرگی بر گردنم داره چون من ماینر رو از طریق دوره الیوت ایشان شناختم و اطلاعاتم رو کامل کردم. بهنام هم که دوست خوبم هست و هر از چند گاهی با هم گپ می زنیم و در مورد این بازار زیاد با هم اظهار نظر می کنیم. به هر حال با هر دو عزیز رابطه ای نزدیک دارم. خلیل هم من همیشه ازش تعریف کرده ام و هیچ زمان نگفتم تحلیلگر بدیه. جز بهترین شاگردانم بوده و اگر موردی هم بوده و اختلافی به این بر می گشته که در چند نوبت عده ای مدعی شده اند که خلیل دوره من رو بهشون با هزینه داده که اون موضوع هم تا حدودی رفع سو تفاهم شده و نیازی به دنبال کردن نداره. ایشان هم خودشون دنبال حاشیه نیستند.

در مورد جناب آزادی هم اگر به پست یکی دو روز پیش من در تاپیک بلومبرگی سر می زدید متوجه میشدید که من ارادت خاصی به ایشان داشته و دارم. هرچند نوع نگاه من به بازار با ایشان فرق داره که ایرادی هم نداره و همین تنوع نگاه هاست که باعث بالا رفتن سطح کیفی انجمن ها میشه.

با این حال تمامی این ارادت ها مانع از این نمیشه که دوستان در این مسابقه شرکت نکنند. اگر بدونم افرادی با سرمایه مناسب وارد این مسابقه می شوند حتی بهتره ترید رو با رقم سرمایه ریل 10 یا 20 هزار دلاری شروع کنیم همانند مسابقات رابینز. اما برای اینکه اکثریت بتونند شرکت کنند همون 1000 دلار ورودی هم رقم خوبیه.

من در مورد نوع بروکر نظر خاصی ندارم. اما معمولا مسابقه باید در یک بروکر باشه که تیم داوری بتونه نتایج رو به درستی کنترل و آپدیت کنه.

ارادتمند- بهزاد
                                آقا اگر 100 هزار دلار هم بکنید موردی نداره من شرکت می کنم ولی فکر کنم اون موقع باید دو نفری باشیم!!! هر مبلغی که دوستان توافق کنند من هستم فقط با این شرط که بروکر اختیاری باشه حاضر پسورد inv هم بدم همه دوستان حساب رو لحظه به لحظه چک کنند
                                هر چه بلا کشيده ام

من از وفا کشيدم
                                چه از وفاداري اين

اهل وفا گشته ام

من از وفا گذشته ام

نظر

پردازش ...
                                X