اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

....شاه کلید موفیقیت در بازار فارررررررکس......

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    من هنوز ابتدای راهم نیاز به کسب تجربه دارم دوست ندارم با حرفهام کسی رو گمراه کنم دوست دارم اگه قصد کمکی به هموطنام دارم صادقانه و بدون هیچ چشم داشتی باشه.معمولا وقتی پوریشنی در تاپیک به اشتراک گزاشته میشه تحت تاثیر قرار میگیره و سعی دارم هر جوری هم شده با سود کلوزش کنم.. دوست ندارم این تفکر بر من حکمفرما بشه.پوزیشن های باز من تو سایتهایی که استیتمنت حساب به اشتراک گزاشته شده معلومه.سعی کنید ابتدا خودتون بازار رو تحلیل کنید اگه دوست داشتید یه نیم نگاهی هم به پوزیشن های باز من بندازید اگه در جهت تحلیل خودتون بود با اطمینان بیشتری میتونید اون پوزیشن رو بگیرید.البته هیچ ادعایی ندارم و خیلی از پوزیشن ها و تحلیل هام مخصوصا و مخصوصا اونهایی که از نظر خودم بیشترین احتمال وقوع را داراست با یه استاپ شکیل کلوز خواهد شد.هدفم کمکه ولی اول باید خودمو به خود اثبات کنم...
    موفق باشید.............
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

نظر

نوشته اصلی توسط iran_trader نمایش پست ها
      با سلام
      روی صحبتم با اون دوستانیه که چندین سال از عمر گرانبهاشونو وقف این بازار کردن و در پایان در اوج نامیدی قصد جدایی از این بازار رو دارن.هدفم ترغیب یا تشویق دوستان به ادامه کار در این بازار نیست ولی دوست ندارم اون کسانیکه همه وقت و انرژیشونو صرف این بازار کردن به این راحتی این بازار رو ترک کنن.من خودم قصد داشتم این بازار رو برای همیشه ترک کنم ولی از خودم یه سوال پرسیدم اینکه تا حالا که سه چهار سال از عمر تریدریم میگذره چند بار به همه اصولی که اشنایی دارم پایبند بودم متوجه شدم حتی یک بار هم این اتفاق نیفتاده و معمولا با چند شکست متوالی همه اصول رو زیر پا گزاشتم.بنابراین تصمیم گرفتم قبل از جدایی با بازار تبادلات ارزی برای یک بار هم که شده همه اصولی رو که بلدم رعایت کنم که خدا رو شکر تا الان نتیجه شو گرفتم.دوستان راز موفقیت در این بازار روشها و تئوریهای پیچیده نیست بلکه ساده انگاری بازار تحلیل های بسیار ساده با همون دانسته های تکنیکال ابتدایی می باشد.من از فاندامنتال الیوت و ...هیچ چی نمیدونم و پیش بینی هام بر اساس همون دانسته های تکنیکالی ساده هست.اگر از ضرر خسته شدید اگر مشتاق به تغییر هستید همین الان پوشه اندیکاتور و اکسپرت متاتریدرتونو شیفت دیلت کنید و سعی کنید دانسته های تکنیکال خودتونو به کمک تجربه های چشمی و ذهنی که از چارت بدست میارید رو افزایش بدید.به همه اصولتون پایبند باشید .نیاز به تحلیل های پیچیده نیست بازار رو دوست داشته باشید و به تریدهاتون ایمان داشته باشید تنها در این صورته که بازار به تریدهای شما احترام خواهد گزاشت..
      موفق و پیروز باشید.................
      Iran_trader
      17/9/1394
      به جرات میشه گفت مواردی که در پاراگراف عنوان شده کلید اصلی موفقیت در ترید باشه. یعنی تریدر اگه بتونه خودشو کنترل کنه تمومه.
      این حساب منه که در عرض یک ماه با سیستمی که تا وقتی بهش پایبند بودم سود سازی کرده ولی امان از طمع و هیجان سود! و در نهایت با حرکات خارج از استراتژی ....

https://www.mql5.com/en/signals/511098

Automated Trading

نظر

این هفته هم به اتمام رسید و متاسفانه بدلیل ریسک زیاد drawdown حساب بسیار زیاد شد و به 40 درصد رسید..این حساب دیگه ارزش کار کردن نداشت همه پوزیشن های باز رو کلوز کردم و موجودی حساب 109 دلار می باشد.کلا از زمانیکه رو این حساب شروع به کار کردم با ریسک بالایی ترید کردم به همین دلیل سود ماه اولمون بسیار بیشتر از حد انتظار بود.اصلا ناراحت نیستم بدلیل اینکه به این نتیجه رسیدم توانایی کسب سود رو دارم فقط باید ریسک پوزیشن ها رو کاهش بدم و به سود منطقی بازار اکتفا کنم.به امید خدا از هفته اینده با یه حساب جدید که موجودیش بیشتر از حساب قبلیست شروع به کار خواهم کرد.
        با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
        گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

نظر

نوشته اصلی توسط iran_trader نمایش پست ها
          این هفته هم به اتمام رسید و متاسفانه بدلیل ریسک زیاد drawdown حساب بسیار زیاد شد و به 40 درصد رسید..این حساب دیگه ارزش کار کردن نداشت همه پوزیشن های باز رو کلوز کردم و موجودی حساب 109 دلار می باشد.کلا از زمانیکه رو این حساب شروع به کار کردم با ریسک بالایی ترید کردم به همین دلیل سود ماه اولمون بسیار بیشتر از حد انتظار بود.اصلا ناراحت نیستم بدلیل اینکه به این نتیجه رسیدم توانایی کسب سود رو دارم فقط باید ریسک پوزیشن ها رو کاهش بدم و به سود منطقی بازار اکتفا کنم.به امید خدا از هفته اینده با یه حساب جدید که موجودیش بیشتر از حساب قبلیست شروع به کار خواهم کرد.
          با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
          این یکی از مقالات پنج ستاره سایت است و البته شاید با خواندن عنوان مقاله امروز کمی متعجب شوید، ولی تا آخر بحث با ما باشید تا تعجب شما بر طرف شود.
          چطور ممکنه سود باعث ضرر بشه؟ ماهیت سود یعنی رشد حساب پس چطور می تونه به شما آسیب برسونه.

ما یه بحثی داریم در زمینه روانشناسیبازارهای مالی به نام
          اثر پول قمار یا پول باد آورده.

اجازه بدهید مثالی برای شما بزنم، آخر هفته است و شما به یک مرکز تفریحی رفته اید و از اتفاق به سمت یکی از بازی های شرطی جذب شده اید، اگر صد هزارتومان در این بازی ها از دست بدهید برای بار بعدی با ریسک کمتر و با هوشیاری بیشتری ادامه میدهید، تا ضرر نکنید. ولی اگر صد هزارتومان بر حسب اتفاق برنده شده باشید در نوبت بعدی ریسک بیشتری می کنید و با دقت کمتری وارد بازی می شوید. و ممکن است چندین برابر پول اولیه خود را دست بدهید.

اساس سیستم های شرط بندی و کازینو داری روی همین اصل مغزی کار می کنند و جیب شما را خالی می کنند. هیچ با خود اندیشیده اید چرا کازینو ها هیچ وقت ورشکسته نمی شوند و همچنین با خود اندیشیده اید که چرا دربازارهای مالی درصد زیادی بازنده هستند؟

بله اصل داستان همین است، وقتی شما دربازارهای مالی سودی بدست می آوردید دچار اثر روانی پول قمار می شوید و به دنبال آن مغز شما دنبال راهی می گردد که این پول را به مارکت بازگرداند از همین رو در معاملات بعدی به طور ناخود آگاه به شما دستور می دهد که حجم معاملات را بالاتر ببرید (با سرمایه بیشتری وارد شوید) و همچنین دقت خود را پایین بکشید.
          این است که در معامله بعدی کل سود قبلی را از دست داده و حتی متضرر می شوید.

پس مواظب سودهای سمی باشید. این یکی از ارکان اساسی روانشناسی معاملات و پیشرفت دربازارهای مالی است.
          هنگامی که سودی کسب کردید خود را مالک صد درصدی آن بدانید و به چشم یک پول بادآورده به آن نگاه نکنید تا دچار اثر روانی پول قمار در معاملات نشوید.
          وقتی سود چشم گیری می کنید برای مدتی دست از معامله بکشید تا این اثر روانی از شما دور شود و بتوانید در معاملات بعدی بازهم سود کنید.

نظر

سلام.
            من معاملات این دوستمان را زیر نظر داشتم. عدم استفاده از استپ لاس در 5 پوزیشن آخر باعث خراب شدن روند رو به رشد سیستم تریدش شد.
            ما نباید بر روی پوزیشن های خود حساس باشیم. باید این را قبول کنیم که همیشه نمی توان بازار را درست پیش بینی کرد و احتمال اشتباه هم وجود دارد ، و نیز باید برای اشتباههای خودمان حدی قرار دهیم.
            مشکل خود من در این بازار عدم کنترل روانی (زود مغرور شدن ) بعد از چند معامله موفق می باشد.
            با آرزوی موفقیت برای همه.

نظر

با صد دلار شاید بتوانیم 200 درصد هم در یکماه سود کنیم چرا که 100 دلار قابلیت قمار دارد ! اما مثلا با یک میلیون دلار سرمایه مردم یا بانکی که آنرا به ما سپرده است رسیدن به چنین سودی محال است . لذا بهتر است سودای ثروت مند شدن در فارکس را نداشته باشید و همینکه توانستید در منزل خود کسب درآمدی ماهیانه داشته باشید ، بسیار خداوند را شاکر باشید ...

نظر

خیلی انسانی

سلام.
                دوست گرامی iran_trader، از بابت این همه صداقت در نوشته هایی که داری از شما سپاسگزارم.

نظر

ضمن تشکر از این دوست عزیز که حساب رییل خودشونو لینک کردن . به نظر من اونایی که واقعا میخوان تریدر بشن باید اول واقع بین و انتقاد پذبر باشن و لینک کردن حساب واقعی به نوعی ایینه ایی از رفتار یک تریدر . با خود و حقیقت خود مواجه شدن شهامت میخواد و دلیل اینکه 95 درصد در این کار بازنده هستند همین ترس از مواجه شدن با خود و تغییر خود هستش . امیدوارم هممون از رفتار این دوستون یاد بگیریم و از اینکه حسابمون کوچیکه ، ممکنه مورد انتقاد قرار بگیریم ، ممکنه کال بشیم و ... نترسیم و با خود واقعیمون بیشتر اشنا بشیم و ضمنا میتونیم بروکرارم بشناسیم . کلا من که نفهمیدم چرا هر کدوممون خودمونو تو یه اطاق حبس کردیم و هی واسه هم تحلیل میفرستیمو حقیقت اصلیرو حتی از خودمون هم پنهان میکنیم . خوب بذاریم همه ببینم چه میکنیم . اجازه بدیم مورد انتقاد و سوال و یا راهنمایی قرار بگیریم تا رشد کنیم .

نظر

با تشکر از تمامی دوستان
                    فرمایشات شما دقیقا درسته اما جوانیم و کم تجربه..متاسفانه من در این حساب همونطور که دوستان فرمودن بعضی از اصولو زیر پا گزاشتم به همین دلیل بازار اون روی بدشو به من نشون داد و تمام پروفیتمو ازم گرفت..دوستان تمام رمز و راز این بازار فقط کنترل نفس و کنترل خویشه...باور کنید باور کنید بهترین سیستم های ترید فقط کمی کفه ترازو رو به سمت شما میچرخونه و سیستم ترید ایده الی وجود نداره.فقط با مدیریت سرمایه کنترل احساسات و رشد دادن سود در پوزیشن های سودده میشه در این بازار به سود رسید...بازار رو دوست داشته باشید بازار یه معلم اخلاقه که به محضی که از اصول تخطی کردید تنبیهتون میکنه سعی کنید به حرفاش گوش بدید و باهاش دوست باشید تا اون روی خوششو بهتون نشون بده...
                    موفق باشید....

نظر

پردازش ...
                    X