اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تاپیک پرسش و پاسخ و رفع اشکال دوره اول آموزش پرایس اکشن

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط ACC&TT نمایش پست ها
    1.طبق قاعده ای که گفتین ابتدا زوم چارت تا آخر زوم این کردم و سپس دو تا زوم اوت زدم
    2.سوئینگ های "های" و "لو" رو شناسایی کردم
    3. سوئینگ های "های" و "لو" و موثر رو مشخص کنم
    4.حمایت و مقاومت رو در محدوده سوینگ های موثر بطوری رسم کردم که همپوشانی بیشتری را انجام بدن
    [ATTACH=CONFIG]5205[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5206[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5207[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5209[/ATTACH]
    متاسفانه تصاویر نمایش داده نمیشن
    باقی دوستان میتونن تصاویر را ببینن ؟
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

سلام و خسته نباشید
      اگر امکان داره کمی بیشتر راجع به سویینگ ها صحبت بشه تا بیشتر جا بیوفته. در ضمن من دقیقا سویینگ های موثر و غیر موثر و تفاوتشون رو نفهمیدم.

نظر

باسلام
        متاسفانه برای من همینطور هستن باید روی تصاویر راست کلیک کنید و بعد یا گزینه اوپن این نیو تب یا اوپن ایمیج رو کلیک کنید

نظر

سلام
          ضمن تشکر از استاد عزیز آقای جبل عاملی
          تمرین هایی که باید انجام بدیم تا حالا، شناسایی سویینگ های موثر (های و لو) هست؟ در تایم بالاتر محدوده سوینگ موثر رو به عنوان حمایت و مقاومت رو مشخص کنیم؟ کار دیگه ای باید انجام بدیم؟

تمرین ها رو جایی میشه فرستاد که اشکال مون گفته بشه؟

ممنون

نظر

نتونستم عکس پیوست کنم. لینک تصویر رو گذاشتم. مربوط به یورو دلار تو تایم بالاتر روز یکشنبه ساعت 12 شب (چند ساعت قبل از باز شدن بازار) هست. آخرین سویینگ هایی که به نظرم موثر هست رو مشخص کردم و اونها رو به عنوان حمایت و مقاومت مشخص کردم. درسته؟

https://www.mql5.com/en/charts/73182...m-brokers-dmcc

تو تصویر زیر همون چارت تو تایم 5 دقیقه (معاملاتی) هست با همون محدوده هایی که از 30 دقیقه اومده. آماده معامله بر اساس درسهای آینده.

نظر

نوشته اصلی توسط ABakh نمایش پست ها
              نتونستم عکس پیوست کنم. لینک تصویر رو گذاشتم. مربوط به یورو دلار تو تایم بالاتر روز یکشنبه ساعت 12 شب (چند ساعت قبل از باز شدن بازار) هست. آخرین سویینگ هایی که به نظرم موثر هست رو مشخص کردم و اونها رو به عنوان حمایت و مقاومت مشخص کردم. درسته؟

تو تصویر زیر همون چارت تو تایم 5 دقیقه (معاملاتی) هست با همون محدوده هایی که از 30 دقیقه اومده. آماده معامله بر اساس درسهای آینده.

سلام
              سوئینگ موثر رو با دایره نشون دادم.

نظر

سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز ...
                یک سوال , صفحه ی 34 از جلد دوم کتاب تصویر شماره ی 4 (روند خنثی 4) برای من باز نمیشه ... به نظر میرسه لینکش مشکل داشته باشه . میشه یک چک بکنید اصلاح کنید . مرسی

نظر

سلام
                  با تشکر بسیار از جناب استاد جبل عاملی بخاطر وقت گذاری در ترجمه کتاب ، آموزش و یاددادن روش پرایس اکشن و سپاس فراوان از بروکر وزین پی ام سی و ادمین فروم تریدرها که شرایط یادگیری و حضور ما را در کلاسهای رایگان و بسیار مفید پرایس اکشن فراهم نمودند.
                  انشاالله بتوانیم قدردان زحمات شما عزیزان باشیم.
                  فایل های پیوست شده

نظر

استاد این صحیح است؟

http://

نظر

با سلام خدمت استاد

فرمودید سوئینگهای موثر که بعد از آن جریان های قوی وارد (یا خارج) میشود رو در نظر می گیریم. برای این قوت و ضعف چرا حجم رو در نظر نمیگیریم. یعنی به جای حرکت و اندازه کندل، حجم رو میشه در نظر گرفت؟

ممنون

نظر

منطقه 1 :
                        بر اثر خبر یا ... خریداران به این نتیجه رسیده اند که قیمت بیشتر از 1224 دلار ارزش داشته و فشار تقاضا در قیمت باعث شکسته شدن این محدوده ی مقاومتی میشود . با توجه به اینکه معاملات زیادی stop loss که به امید ریزش قیمت در بالای قیمت 1224 دلار قرار داده شده بوده است بعد از رشد قیمت فعال میشود قیمت جهش بیشتری پیدا میکند و موج 1 را شکل میدهد .
                        قسمت دوم(2) معامله گرانی هستند که بر اثر تسویه ی سود خود در بالای قیمت 1230 دلار وارد معاملات sell to cover شده و قیمت بعد از دیدن قیمت 1232 دلار به سرعت به زیر 1230 برمیگردد و این محدوده ی مقاومتی جدید شکل میگیرد . تعدادی از معامله گران بعد از سویه در موج 2 از بازار خارج شدند اما تعدادی دیگر که نتوانستند در قیمت های بالار بفروشند منتظر فرصت دیگیری برای خرج از بازار میمانند !!
                        قیمت پس از نوساناتی صعودی وارد محدوده ی مقاومت جدید خود شده و به معامله گرانی که از خروج قبلی جا مانده بوند و قسم خورده بوند که در قیمت های بالاتر خارج شوند فرصتی دوباره میدهد!! موج نزولی جدید بر اثر سویه معامله گران قویتر از موج قبلی شکل میگیرد . قیمت تا محدوده ی 1237 سقوط میکند و در قیمت 1237 بازار به تعدل میرسد . و فروشندگان و خریداران در آن لحظه به ارزندگی طلا در آن قیمت واقفند !
                        مجدداً تقاضا شکل میگیرد و ...
                        نکته : همچنان حمایت قبلی در محدوده ی 1224 از نظر معامله گران معتبر میباشد و ممکن است قیمت به این سطح حمایتی برگردد ولی حمایت 1227 دلاری نیز حمایت خوب و قوی ای هست که با توجه به اینکه خریداران جدیدی پشت طلا هستند و به ارزندگی طلا در قیمت های زیر 1227 دلار واقفند شاهد تقاضا ی خوب و در نتیجه حمایت خوبی در 1227 خواهیم بود . در نتیجه حمایت جدید تر = حمایت مهمتر

به نظرتون این دید به عرضه ها و تقاضا ها درسته الان؟!
                        با عرض پوزش من از کلاس یکم عقبترم ولی سعی میکنم زودتر به کلاس برسم

(دو تا یک آخر سمت راست تصویر اشتباهی گذاشته شده !)

نظر

نوشته اصلی توسط goldenpips نمایش پست ها

منطقه 1 :
                          بر اثر خبر یا ... خریداران به این نتیجه رسیده اند که قیمت بیشتر از 1224 دلار ارزش داشته و فشار تقاضا در قیمت باعث شکسته شدن این محدوده ی مقاومتی میشود . با توجه به اینکه معاملات زیادی stop loss که به امید ریزش قیمت در بالای قیمت 1224 دلار قرار داده شده بوده است بعد از رشد قیمت فعال میشود قیمت جهش بیشتری پیدا میکند و موج 1 را شکل میدهد .
                          قسمت دوم(2) معامله گرانی هستند که بر اثر تسویه ی سود خود در بالای قیمت 1230 دلار وارد معاملات sell to cover شده و قیمت بعد از دیدن قیمت 1232 دلار به سرعت به زیر 1230 برمیگردد و این محدوده ی مقاومتی جدید شکل میگیرد . تعدادی از معامله گران بعد از سویه در موج 2 از بازار خارج شدند اما تعدادی دیگر که نتوانستند در قیمت های بالار بفروشند منتظر فرصت دیگیری برای خرج از بازار میمانند !!
                          قیمت پس از نوساناتی صعودی وارد محدوده ی مقاومت جدید خود شده و به معامله گرانی که از خروج قبلی جا مانده بوند و قسم خورده بوند که در قیمت های بالاتر خارج شوند فرصتی دوباره میدهد!! موج نزولی جدید بر اثر سویه معامله گران قویتر از موج قبلی شکل میگیرد . قیمت تا محدوده ی 1237 سقوط میکند و در قیمت 1237 بازار به تعدل میرسد . و فروشندگان و خریداران در آن لحظه به ارزندگی طلا در آن قیمت واقفند !
                          مجدداً تقاضا شکل میگیرد و ...
                          نکته : همچنان حمایت قبلی در محدوده ی 1224 از نظر معامله گران معتبر میباشد و ممکن است قیمت به این سطح حمایتی برگردد ولی حمایت 1227 دلاری نیز حمایت خوب و قوی ای هست که با توجه به اینکه خریداران جدیدی پشت طلا هستند و به ارزندگی طلا در قیمت های زیر 1227 دلار واقفند شاهد تقاضا ی خوب و در نتیجه حمایت خوبی در 1227 خواهیم بود . در نتیجه حمایت جدید تر = حمایت مهمتر

به نظرتون این دید به عرضه ها و تقاضا ها درسته الان؟!
                          با عرض پوزش من از کلاس یکم عقبترم ولی سعی میکنم زودتر به کلاس برسم

(دو تا یک آخر سمت راست تصویر اشتباهی گذاشته شده !)
                          نکته ی بعدی اینکه این نوع طرز فکر به نظر میرسه برای تایم پایین کاربردی تر باشه , چون حرکت های بزرگ در تایم بالا توسط بانک ها , موسسات بزرگ و ... اداره میشه که به نظرم خیلی منطقی تر رفتار میکنند ... آیا تحلیل رفتاری بازار در تایم بالا دید خاص خودش رو میخواد؟!
                          سوال بعدی اینکه شما روی طلا فرمودیبد کار میکنید ... کدوم سِشِن ها روی طلا و چه تایم فریمی بهتر نتیجه گرفتید؟!
                          ممنون از وقتی که میزارید .

نظر

نوشته اصلی توسط sherizk نمایش پست ها
                            سلام و خسته نباشید
                            اگر امکان داره کمی بیشتر راجع به سویینگ ها صحبت بشه تا بیشتر جا بیوفته. در ضمن من دقیقا سویینگ های موثر و غیر موثر و تفاوتشون رو نفهمیدم.
                            سلام

در جلسه گذشته که امروز نیز ویدئوهاش برای دوستان ارسال میشه مجدد در مورد سوئینگ ها و تشخیص موثر بودن صحبت کردیم.
                            اگر باز راهگشا نبود همینجا با تصویر توضیح خواهم داد.
                            خروج
                            لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

سلام
                              ضمن تشکر از استاد عزیز آقای جبل عاملی
                              تمرین هایی که باید انجام بدیم تا حالا، شناسایی سویینگ های موثر (های و لو) هست؟ در تایم بالاتر محدوده سوینگ موثر رو به عنوان حمایت و مقاومت رو مشخص کنیم؟ کار دیگه ای باید انجام بدیم؟

تمرین ها رو جایی میشه فرستاد که اشکال مون گفته بشه؟

ممنون
                              بله درسته

همینجا تمریناتتون را قرار بدید تا بررسی و گفتگو کنیم
                              خروج
                              لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

بله عالی و درست هستند
                                منتها اگر تعداد بیشتری باشند بهتره چون مطمئنا چالش های بیشتری در موقعیت های بیشتر خواهد بود
                                خروج
                                لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

پردازش ...
                                X