اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحليل و تريد سهام بورس ایران

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4915752, member: 49249

  با سلام و ارادت، چنانکه بیشتر دوستان تالاربورس میدانند، بنده از حدود 5 سال قبل به عنوان نوعی سرمایه گذاری تدافعی در دوره سرکوب سیستماتیک بورس (92 تا 97) و رکود سنگین تورمی که حالا 8-7 ساله! شده است، با عمده سرمایه (همیشه بیش از %80-70 سبد) در گروههای کوچک سودساز، بدون مشکل فروش و مصون از عرضه های آبشاری حقوقیهای دولتی مانند سهام غذایی، دارویی و خصوصا قند و شکر فعال بوده و هستم. اما برای اطلاع از کلیت بازار گاهی شاخص های صنایع دیگر را بررسی میکردم:

  * در محاسبات تجمیع حجمی و نقدینگی هوشمند طی تابستان 98 ، ورود نقدینگی بسیار سنگینی را به شاخص محصولات فلزی میدیم که به دلیل زیان انباشته گروه از ورود میان مدت یا حتی کوتاه مدتی پرهیز کردم. اما از اوایل فروردین امسال این جریان ورود نقدینگی هوشمند و تجمیع حجمی شدت گرفته که به احتمال بالا با تحولات بنیادین پشتیبانی میشود که به تدریج رونمایی خواهد شد.

  از نیمه 98 و خصوصا اوایل امسال شاخص این گروه و دو لیدر آن یعنی فاراک و فاذر بسیار فعال و جنبشی شده اند و اگر باور کنید با وجود بیش از %150 !! رشد قیمتی اخیر، این نمادها کماکان در حال تجمیع! حجمی (جمع شدن!! از دست سهامداران خرد) هستند. یعنی روندی بسیار قدرتمند که به احتمال بالا در اواسط راه است.


  فاراک روزانه و لگاریتمی 99/03/09:

  از دید محاسبات تجمیع حجمی سهم به روشنی با ورود نقدینگی بسیار سنگین به ویژه از دو ماه قبل کاملا جنبشی شده است و از دید چارت کلاسیک نیز قیمت در روند صعودی بسیار قدرتمندی از مبدا کانال صعودی در جریان و یا الگوی تحکیمی به شکل مثلث صعودی (سبز) به سر میبرد.

  * با تنظیمات سطوح فیبوناچی متناسب با الگوی الیوتی تیپیکال شکل گرفته هدف حداقلی سهم در موج فعلی و
  کوتاه مدت 1850 با مقاومت نه چندان قوی 1610 میباشد. در میان مدت و در صورت عبور از این منطقه که با سیگنالهای فعلی محتمل میرسد اهداف کلاسیک بعدی یعنی 2100 و 2540 در دسترس میباشد:


  Spinoza@SeaSurge

  سلام و ارادت خدمت دوستان، امیدوارم دوستان از سیگنال بسیار قدرتمند و محتمل فوق برای فاراک استفاده کرده و در منفی روزهای گذشته خریدی انجام داده باشند.

  هنوز هم در صورت بازگشایی با %10+ پس از شفاف سازی الف امروز، ارزش خرید دارد چرا که با این قدرت سیگنالهای تجمیعی و تحول حیرت انگیز یعنی قرارداد 5 میلیون یورویی با معتبر و بزرگترین شرکت ساخت و ساز در صنعت نفت و گاز کشور (OIEC)، قدرت عبور از تارگت/مقاومتهای 1610 و 1850 و ورود به کانال 2000 را به راحتی دارد.

  از دید شخصی بنده روشن بوده و هست که فاراک باردار! است حتی بسیار بیشتر از تصور ما و شفاف سازی امروز که شوک آن ساعت 9 و 50 ثانیه!! پس از بلعیدن عرضه های ناآگاهانه دقایق نخستین معاملات، اعلام شد:  https://codal.ir/Reports/Decision.as...=11&ct=0&ft=-1


  عنوان موضوع افشاء: انعقاد قرارداد مهم - گروه الف
  • موضوع قرارداد
  تأمین Column & Process Internal های پروژه پتروشیمی کیان
  • تاريخ انعقاد قرارداد
  1399/03/12
  • طرف قرارداد
  شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC)
  • مبلغ قرارداد
  1,002,539 میلیون ریال
  • نحوه تسویه
  تاکنون جزئیات قرارداد ( از جمله نحوه تسویه ) به امضاء طرفین نرسیده است .
  • شرح جزئيات قرارداد
  با توجه به ابلاغیه 1399/03/12 به شماره 99/111/2/7963 شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت تأمین Column & Process Internal های پروژه پتروشیمی کیان به این شرکت واگذار گردیده است مبلغ قرارداد معادل 000ر810ر5 یورو بوده که با نرخ هر یورو 554ر172 ریال ( نرخ فروش یورو در تاریخ 1399/03/12 در سامانه نیما ) به ریال تبدیل گردیده است . پس از قطعیت سفارش منوط به اخذ تایید نهایی هیئت مدیره شرکت OIEC بوده که ظرف ده روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد .
  • تاريخ مؤثر اجراي قرارداد
  1399/03/23
  ویرایش توسط Spinoza : https://www.traderha.com/member/25017-spinoza در ساعت 06-02-2020, 12:46 PM

  نظر


  • نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4903275, member: 49249

   دوستان عزیز ددام از نمادهای پیشرو دارویی، در طول یک سال گذشته رشد نسبی کمتری را تجربه کرده و به همین دلیل در کنار سیگنالهای تجمیع حجمی و ورود نقدینگی هوشمند، انرژی بالایی برای جهشی قریب الوقوع را در خود ذخیره کرده است. احتملا پس از عبور کامل از سقف کنج صعودی خود با یک رالی کم حجم و شارپ حرکت کند. این نماد ارزش بررسی و زیر نظر گرفتن را دارد:

   ددام هفتگی و لگاریتمی 99/02/29:

   تکرار الگوی کنج صعودی که با ادامه گارد به شدت صعودی الگوی قیمت در دو سال گذشته و افزایش حجم معاملات پشتیبانی میشود. تمام اسیلاتورهای مهم حجمی رفتار مشابه در طول کنج صعودی قبلی و جهش قیمتی پس از آن را پیدا کرده اند.

   سقف صعودی کنج دوم آسیب دیده (دایره سبز) و انتظار میرود در صورت عبور بسیار محتمل، قیمت با یک رالی کم حجم و شارپ (تا 5 هفته) تا هدف حداقلی 5500 با مقاومت نسبی 4300 صعود کند:

   نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4915058, member: 49249

   آپدیت ددام روزانه و خطی (قیمتهای تیپیکال) 99/03/08:

   * طبق انتظار (چارت و گارد صعودی بلندمدت سهم - پست بالا) قیمت در تایم روزانه یک خط مقاومت داینامیک مهم میان مدت را به عنوان یک کنج صعودی شکسته و در حال تکمیل پولبک به آن میباشد.


   با این شکست مهم به همراه نوع الگو (صعود در اصلاح بلندمدت)، اشباع فروش اندیکاتورها، اخطار واگرایی مثبت مخفی، کاهش حجم عرضه و سیگنالهای تجمیعی، یک صعود مناسب قیمتی برای سهم انتظار میرود:
   * خوب تبریک فراوان به سهامداران ددام و البته کل گروه مواد دارویی چرا که ددام باز هم در یک تحول مهم یعنی حذف ارز 4200 پیشتاز گروه دارویی شد.

   امروز علت سیگنالهای عالی و متفاوت در ددام به عنوان شفاف سازی الف منتشر شد:


   دريافت مجوز تغيير بيش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات - گروه الف
   با توجه به عدم تخصیص ارز حمایتی به داروهای دامپزشکی و پیگیری های مکرر بعمل آمده این شرکت از وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی و بانک مرکزی، نتیجه پیگیری بر اساس مذاکرات تلفنی، تخصیص ارز از حمایتی به نیمایی برای خرید مواد اولیه داروهای دامپزشکی می باشد. بر همین اساس، قیمت تمام شده و فروش محصولات دامپزشکی افزایش با اهمیتی خواهد داشت.

   https://codal.ir/Reports/Decision.aspx?LetterSerial=XlAbYQNxHH5AhmRQQQaQQQQ +C+iA==&rt=0&let=11&ct=0&ft=-1


   https://codal.ir/Reports/Decision.aspx?LetterSerial=94kN396HKDeP4pze+7CrzQ= =&rt=0&let=11&ct=0&ft=-1


   * با شفاف سازی الف امروز در دادم و حذف ارز 4200 فعلا برای داروهای دامپزشکی، کلیت گروه مواد دارویی نیز مانند گروه قند و شکر، به ناچار!! به عصر جدیدی رانده خواهد شد! :


   ویرایش توسط Spinoza : https://www.traderha.com/member/25017-spinoza در ساعت 06-08-2020, 10:35 PM

   نظر


   • سلام خدمت همه دوستان عزیز .کسی میدونه که با شرایط فعلی کارگزار خوب و مطمین که توی ایران هم مجوز داشته باشه پیدا میشه یا نه ؟کسی راجع به سایت ForexN چیزی میدونه ؟ممنون
    ویرایش توسط Hamidia : https://www.traderha.com/member/35561-hamidia در ساعت 06-25-2020, 04:16 PM

    نظر


    • نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4898990, member: 49249

     قچار هفتگی و حسابی 99/02/26:

     واکنش قیمت پس از خروج از مثلث تحکیمی اول بسیار قابل توجه بود و میتواند پس از خروج انجام شده از کنج صعودی دوم و پولبک تکمیل شده (دایره های سبز) تکرار شود.

     این احتمال با سایر سیکنالهای چارت کلاسیک و محاسبات تجمیع حجمی و نقدینگی هوشمند حمایت شده و با همچنین الگوی الیوتی محتمل قیمت در نمای بلند مدت، مطابقت دارد. خروج از سقف مثلث صعودی مشابه در مقیاس لگاریتمی همین تایم فریم (هفتگی - چارت پست بالا) نیز در شرف تکمیل است:     [ATTACH]96405[/ATTACH]

     آپدیت قچارهفتگی و حسابی 99/04/18:

     طبق انتظارواکنش قیمت پس از خروج از مثلث تحکیمی دوم به مانند مثلث اول (قرمز) بسیار قابل توجه بود و توانست با حمایت سیگنالهای تاریخی تجمیع حجمی و جریان نقدینگی هوشمند در کنار الگوی الیوتی محتمل
     قیمت را در یک موج بلند 3 از 3 قرار دهد برای همین تارگت کانال 16000 ، "حداقلی" به نظر میرسد:     نظر


     • ‼️⁉️‼️ شواهد و نشانه‌های اقتصادی بسیار، از رکود تورمی ِ درمان نشده جهانی از قبل و بعد از پاندمی کرونا، افزایش پیشرونده نرخ جهانی انرژی و مواد غذایی، بی‌قراری نرخ اونس طلا در حداکثر تاریخی و مرز روانی 2000 دلار (چارت با گارد بسیار تهاجمی اونس طلا در بازه‌های یک تا 15 سال اخیر با الگوی تیپیکال بلندمدت فنجان و دسته کامل شده)، افزایش آمار بیکاری و تورم تا افزایش تنش‌های جهانی و هزینه‌های نظامی در اقتصادهای قوی دنیا، می‌گویند:

      شمارش معکوس برای یک اتفاق هولناک اقتصادی شبیه به بحرانهای 1970، 1987، 2008 و حتی شاید شبیهِ بحران بی‌نظیر 1929، شروع شده است:

      طلا (ارز دیجیتال معتبر؟!)، انرژی، صنایع غذایی/دارویی و خدمات بسیار ضروری، به قول بنیامین گراهام فقید بزرگ وال استریت، همیشه بهترین محل سرمایه‌گذاری در رکود تورمی سنگین داخلی و جهانی بوده و خواهد بود (تجربه بعد از 1929 در آمریکا و دهه 1390 در ایران)... کل دنیا و اقتصادهای مرتبط به هم آن در سال‌های اخیر و پیش رو، در حال غرق شدن در رکود سنگین تورمی یا Stagflation (رکود+تورم / Stagnation+inflation) است که شدیدتر از دهه 1970 میلادی به نظر میرسد.

      متاسفانه از شرق تا غرب جهان هم مانند ایران دهه 1390، چرخه معیوب: «1.تورم 2.افزایش ناگزیر نرخ بهره برای کنترل تورم، 3. تشدید رکود به دلیل افزایش نرخ سود و کاهش مصرف 4. خلق ناگزیر نقدینگی بیشتر با عدم بازگشت سود و نقدینگی کافی به بانک‌ها برای پرداخت سود 5. تعمیق بیشتر تورم و رکود تا نهایتا ورشکستگی بانکی و سقوط اسکناس‌های معتبر» آغاز شده است که می‌تواند به کاهش "تقریبا ناگهانی" ارزش تمام ارزهای معتبر جهان یا در واقع جهش چند صد یا چند هزار دلاری نرخ جهانی اونس طلا، افزایش مضاعف نرخ مواد غذایی/دارویی، انرژی و خدمات ضروری و بحران در بازارهای مالی جهانی به جز این صنایع کوچک و حیاتی، منجر شود.

      بنابراین و حداقل، ضرورت بررسی سرمایه‌گذاری تدافعی در شاخه‌های بالا و برای آینده‌ای نه چندان دور، روشن به نظر می‌رسد. / BV Spinoza ✅

      ‼️✅ اخیرا ایلان ماسک در پیامی کوتاه (در X خودش) کدی مرموز به این مضمون مخابره کرد که

      «آیا غذا را خودتان تولید میکنید؟!»

      نظر

      پردازش ...
      X