اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درک حقایق و ماهیت بازار پس از 6 سال معامله

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• درک حقایق و ماهیت بازار پس از 6 سال معامله

با عرض سلام و درود خدمت همه دوستان عزیز.

شاید مشابه این موضوع را قبلا دیده باشید اما به اعتقاد من فهم حقیقت بازار به اندازه ای دارای اهمیت هست که تکرار آنها و یادآوری مباحث نه تنها بی ضرر نیست بلکه قطعا راهگشا خواهد بود.

همانطور که میدانید در روانشناسی مبحثی هست تحت عنوان تضاد بین انتظارات و واقعیات!!!

به عبارت دیگر هرگاه شخص با انتظارات و پیش فرضهایی با دنیای واقعی مواجه میشود که این پیش فرضها با واقعیات در تضاد هستند شخص دچار مشکلات روحی و درونی بسیاری میگردد که شایع ترین آنها سر خوردگی و در مراتب شدیدتر افسردگی خواهد بود.

هدف من در این تاپیک به اشتراک گذاشتن حقایقی است که پس از 6 سال معامله مستمر در بازار درک کرده ام که قطعا برای دوستان عزیز مفید خواهد بود و از سوی دیگر باعث میشود که بنده نیز بتوانم با همفکری ومشارکت شما عزیزان به درک عمیق تری از بازار دست پیدا کنم.

روال کار به این صورت خواهد بود که در هر پست جداگانه به یک موضوع خواهیم پرداخت و در مورد اون صحبت خواهیم کرد.

امیدوارم مورد استفاده و استقبال دوستان عزیزم قرار بگیره.

سلام بر دوست خوبم جناب کلباسی صحبت از ماهیت وجودی بازار میکنید امیدوارم که خسته نشید و اموزه ها و تجربیات خود را در اختیار دوستان قرار بدید زیرا که من فکر میکنم کمتر کسانی هستند که در این راه کمک کارت باشند اخه ما یاد گرفتیم با چندتا ابزار تکنیکال ترید کنیم حالا یا به تی پی میخوره یا استاپ شما حرف جدید میزنید به شخصه دوست دارم این تاپیک با قدرت پیش بره شاید گمشده خیلیها در اینجا پیدا بشه موفق و منصور باشید

نظر

با عرض سلام
      بسیار کار پسندبده ای انجام دادید که قصد دارید تجربات خودتون و با دیگران در مییون بزارید ...من هم اگر روزی به درک صحیحی از بازار برسم و بتونم به معنای واقعی از این بازار کسب سود کنم حتما دوستان رو در جریان انچه بر من گدشته قرار خواهم داد . بی صبرانه منتظر ادامه این تاپیک هستم.
      با تشکر و ارزوی موفقیت برای شما

نظر

جناب آقای کلباسی
        با تشکر از راه اندازی این تاپیک.
        ایده خیلی جالبی است، امیدوارم پرتوان ادامه دهید.
        بحث را شروع کنید انشاالله اساتید و دوستان بزرگوار تجربیات خود را در این زمینه ارائه خواهند داد و مفید واقع خواهد شد.
        یا علی

نظر

با سلام...... 6 سال تجربه........... قطعاً هر ورقش دفتریست......... مشتاقانه منتظر شنیدن تجربیات گرانبهاتون هستیم

ممنون بابت تاپیک
          .::بازار به ما می آموزد نـــظـم داشـــته باشــیم::.
          معاملات لایو یورو دلار طلا و سایر ماژورها
          Insta ID : freedomfromforex
          Skype ID : freedomofForex

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم.

درود بر همه دوستان عزیز و تشکر بابت مشارکت در بحث.

همونطور که دوست عزیزمون جناب برهانی اشاره کردن استفاده از چند ابزار تکنیکال بدون فهم ماهیت اون ابزارها راه به جایی نخواهد برد.

وقتی در بازار صحبت از خط روند یا خطوط حمایت و مقاومت میشود باید از خود پرسید حقیقتا مفهوم این ابزارها چیست.

آیا همینکه یک خط مورب یا افقی بر روی نمودار قیمت رسم گردید میتوان مدعی شد بازار قابل تحلیل گشته و امکان پیش بینی آن فراهم شده است؟

قبل از ادامه بحث قصد اشاره به یک نکته دارم و اون اینکه دوستان عزیزم باور کنید تمام کسانی که به معرفی سیستم های گوناگون میپردازند نه تنها درک درستی از سیستم ارایه شده بلکه فهم درستی از بازار هم ندارند.

متاسفانه این نکته را میتوان به همه کسانی که در حیطه آموزش بازار فعالیت میکنند هم نسبت داد.

البته همینجا اشاره کنم که قطعا کسانی هستند که به درک صحیحی از بازار رسیده اند و پس از آن اقدام به معرفی سیستم یا آموزش میکنند که خدا را شکر در همین انجمن هم حضور دارند و دانش خود را بدون چشم داشت در اختیار همه قرار میدهند اما اکثریت اینگونه نیستند!!!

اگر بخواهم دقیقتر بحث کنم باید بگویم از همه شما تقاضا دارم هیچ وقت ادعا های هیچ کس را در بازار بدون مدرک معتبر نپذیرید.اگر دوستی در انجمن به معرفی سیستم ترید پرداخت قبل از اینکه حتی یک خط از توضیحات وی را مطالعه کنید از او بخواهید یک استیتمنت حداقل 6 ماهه که در مجموع در سود بوده به شما ارایه دهد.

چه بسیار استراتژی هایی که نه تنها سود آور نبوده اند بلکه در فهم حقیقت بازار خلل ایجاد کرده اند و مانع از نظاره ماهیت حقیقی بازار برای شخص معامله گر شده اند.

به عبارت دیگر اگر بخواهم از تشبیه استفاده کنم میتوان گفت هر استراتژِی همانند یک عینک عمل میکند که تریدر آنرا بر چشم میگذارد تا شاید از پشت شیشه های آن موفق به فهم حرکات بازار شود حال تصور کنید این عینک به دلیل نقص در عدسی ها و دسته و همه اجزای آن تصویری مخدوش و وارونه از آنچه در حقیقت هست ارایه میدهد.

حال این شرایط را اضافه کنید به حالتی که شخص در یک بازه زمانی مشخص به مطالعه بیش از 10 سیستم ناکارآمد میپردازد...یعنی بر چشم گذاشتن 10 عینک ناقص و دیدن بازار از پشت دهها عدسی معیوب...دقت داشته باشید که مطالعه هر مطلبی باعث رسوب اطلاعاتی مشخص در ضمیر ناخودآگاه فرد میشود و حال در نظر بگیرید که ضمیر ناخودآگاه تک تک ما تریدر ها مملو از گزاره های غلط و غیرواقعی در مورد بازار است...یکبار دیگر تاکید میکنم مطالعه هر استراتژی یا سیستمی بدون مشاهده نتیجه حداقل 6 ماهه آن موجب اضافه شدن همان عینک های مخدوش بر روی چشمان معامله گر و رسوب گزاره های غلط در ذهن نیمه هوشیار افراد خواهد شد.

مگر میشود برای یادگیری نواختن یک ساز موسیقی به سراغ کسی رفت که خود نمیداند چگونه میبایست به اجرای یک قطعه توسط آن ساز بپردازد...کسانی که میگویند من این استراتژی را از شخصی گرفته ام یا در جایی مطالعه کرده ام یا اصلا خود به طراحی آن پرداخته ام اما هنوز کمتر از یک ماه با آن ترید کرده ام و اگر طبق این مدیریت سرمایه و این قوانین ترید کنید میتوانید ظرف فلان مدت سرماییه خود را 60 برابر70 برابر و ... کنید همانند شخصی است که بگوید من توانایی نواختن ساز مورد نطر شما را ندارم اما اگر شما مثل ذهنیات من و آنچه که در فلان کتاب نوشته عمل کنید میتوانید تا یک ماه دیگر دشوارترین قطعات موسیقی را اجرا کنید.

پس حقیقت شماره یک به اینصورت بیان خواهد شد که هیچ ادعایی را در بازار نپذیرید مگر آنکه با مدرک معتبر قابل اثبات باشد.

و حقیقت شماره دو این خواهد بود که به مطالعه هیچ سیستمی نپردازید مگر اینکه گزارش معاملات آنرا برای بازه زمانی حداقل 6 ماهه دیده باشید و نتیجه مثبت بوده باشد.

خواهش میکنم روی این دو جمله اندکی بیندیشید و با خود صادق باشید...

نظر

ماهیت بازار رو میشه تعریف کنید ؟ بازاری که مدام در حال تغییره نمیشه براش سیستم ثابتی تعریف کرد.
              بازار به واسطه میزان عرضه و تقاضا در حال تغییر و تحول است و نمیشه با چند ابزار ساده تکنیکی به ماهیت بازار پی برد.
              شرط ماندگاری در بازار داشتن اطلاعات و اشراف به تکنیک های اماری و اصول مدیریت سرمایه است .

نظر

هر کسی که ادعا میکنه در این بازار کار میکنه و درامد کسب میکنه یه استیتمنت لایو دوساله از یکی از این سایتهای اشترک جمعی مثلا myfxbook ارائه بده .

وگرنه حرفش فقط در حد یک حرف هست .

نظر

نوشته اصلی توسط erfan-2010 نمایش پست ها
                  هر کسی که ادعا میکنه در این بازار کار میکنه و درامد کسب میکنه یه استیتمنت لایو دوساله از یکی از این سایتهای اشترک جمعی مثلا myfxbook ارائه بده .

وگرنه حرفش فقط در حد یک حرف هست .
                  اشتراک استیمنت در این سایتها و گزاشتن در این فروم خلاف قوانین این فروم است و درصورت انجام این کار توسط مدیریت فروم حذف میشه!

نظر

اون افرادی که واقعا دنبال کسب سود از این بازار هستند و معامله گری رو به عنوان شغل خود انتخاب می کنند و دارن عمر و جوونیشون و در این راه خرج میکن بهتره از تجربه اون افرادی که این مسیر رو رفتن و در حال حاضر دارن سود کسب می کنن استفاده کنن.تجربه کار کردن با حساب ریل و داشتن گزارش مثبت 6 ماه چیز دیگریست.برداشت سود مداوم از حساب ریل چیز دیگریست که اکثر ما هیچ تجربه ای از چگونگی اون احساس نداریم .به نظر من برای خارج نشدن از مسیر اصلی و ایجاد سرخوردگی (کسانی که فقط میخوان معامله گر باشن) بهتر از تجربیات افرادی که این دوران رو گذروندن استفاده کنیم . برای عینیت بخشیدن به اهدافمون ما نیاز داریم اینده مون رو و اهدافمون رو به روشنی ببینیم . دیدن گزارش 6 ماه جدا از اون توضیحاتی که دوست عزیزمون دادن تاثیر عمیقی در ساختن تصاویر مثبت برای ایجاد اولین پله موفقیت در راستای هدفمون رو داره. من قبلا هم گفتم چرا ما با گفتن و نشان دادن اعداد و رقمهای واقعی مشکل داریم؟؟ هر کی میتونه سود کنه نوش جونش هر کس هم نمیتونه انشاا.. یه روز بتونه ولی دیگه دلیلی نداره بخواد از تجربه ای که خودش نداشته بیاد واسه دیگران بگه .. من همین جا از همه عزیزانی که دارن واقعا سود می کنن ..برداشت دارن و از زندگی لذت میبرن.. مثل همین دوست عزیزمون خواهش میکنم بیان اینجا و تجربیاتشون رو در اختیار دیگر دوستان قرار بدن ..تو این دنیا اونقدر ثروت و وسعت وجود داره که همه بتونن در کنار هم خوب زندگی کنن.

نظر

نوشته اصلی توسط دلال نمایش پست ها
                      اشتراک استیمنت در این سایتها و گزاشتن در این فروم خلاف قوانین این فروم است و درصورت انجام این کار توسط مدیریت فروم حذف میشه!
                      اینم یه نقطه ضعف دیگه ... چرا همه باید تو توهم سود کردن باشن و هیچ گزارش واقعی رو نبینن ... من که نمیفهمم ...

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb
                        ... اگر شرط شما رو بپذیریم کسی که استمنت 6 ماهه نداشته باشدحق اضهار نظر و نوشتن و ارائه سیستم و تحلیل را ندارد ؟

مووع دیگر اینکه شما بعد روانشناختی مسئله هست ممکنه من با یک سیستم کار کنم و استمنت داشته باشم ولی کس دیگری نتونه باش کار کنه !

مثال سیستم "خبرتی " من ارائه کردم و نه با ان کار کردم و نه میکنم و نه استمنت 6 ماهه گذاشتم ولی میبینیم مقام اول در بین سوداوری کسب کرده و یلی از دوستان دارند باش کار میکنند !

یعنی اگر شرط شما رو عمل میکردیم نه از "خبرتی" خبری بود و نه هیچ سیستم دیگری ! نظر شما چی هست ؟

...
                        سلام آقا مسلم
                        به نظرم روی صحبت آقای کلباسی خوانندگان سیستمها هستند نه ارائه کنندگان سیستمها. یعنی نگفتن کسی که استیتمنت نگذاره حق نداره سیستمی رو معرفی کنه. ایشون دارن به خوانندگان توصیه می کنن که از بین سیستمهای متعدد موجود روی آموزش سیستمی وقت صرف کنن که حداقل سودآوریش برای ارائه دهنده اش ثابت شده باشه که کاملاً منطقیه.
                        مشکلی که پیش میاد پیدا کردن سیستمی هست که همراه با استیتمنت ارائه شده باشه. معمولاً سیستمهایی که عموماً در فضاهای عمومی ارائه میشن استیتمنت ندارن . و آنهایی هم که استیتمنت داشته باشن معمولاً برای فروش عرضه میشن و به همین خاطر نمیشه چندان به استیتمنتی که ارائه میدن اطمینان کرد. (مگر اینکه استیتمنت مبتنی بر معاملات لایو بوده باشه ). در این مورد ممنون میشم جناب کلباسی راهنمایی کنن که چطور می تونیم سیستم همراه با استیتمنت متعبر پیدا کنیم که ارائه دهنده اش اون رو بطور کامل آموزش داده باشه؟ و اگر ممکنه چندتا سیستم که همراه با استیتمنت مثبت ارائه شدن را به ما هم معرفی کنن
                        ما اشتباهات جدیدی اختراع نمی کنیم، اشتباهات گذشته را تکرار می کنیم.

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb
                          مثال سیستم "خبرتی " من ارائه کردم و نه با ان کار کردم و نه میکنم و نه استمنت 6 ماهه گذاشتم ولی میبینیم مقام اول در بین سوداوری کسب کرده و یلی از دوستان دارند باش کار میکنند !
                          درود بر دوست عزیزم جناب مسلم.جناب مسلم عزیز آیا چند نفر از کسانی که در حال ترید با این سیستم هستند موفق به سودآوری حداقل 6 ماهه شده اند؟آیا استیتمنتی از این عزیزان موجود هست؟

نظر

نوشته اصلی توسط shahab_p نمایش پست ها
                            سلام آقا مسلم
                            مشکلی که پیش میاد پیدا کردن سیستمی هست که همراه با استیتمنت ارائه شده باشه. معمولاً سیستمهایی که عموماً در فضاهای عمومی ارائه میشن استیتمنت ندارن . و آنهایی هم که استیتمنت داشته باشن معمولاً برای فروش عرضه میشن و به همین خاطر نمیشه چندان به استیتمنتی که ارائه میدن اطمینان کرد. (مگر اینکه استیتمنت مبتنی بر معاملات لایو بوده باشه ). در این مورد ممنون میشم جناب کلباسی راهنمایی کنن که چطور می تونیم سیستم همراه با استیتمنت متعبر پیدا کنیم که ارائه دهنده اش اون رو بطور کامل آموزش داده باشه؟ و اگر ممکنه چندتا سیستم که همراه با استیتمنت مثبت ارائه شدن را به ما هم معرفی کنن
                            درود بر دوست عزیزم جناب شهاب.شهاب عزیز متاسفانه به جرات میتوان گفت معامله گرانی که در حال سودآوری مستمر در این بازار هستند به هیچ عنوان روش معاملاتی خود را به کسی نمیفروشند.این رو باور بفرمایید تمام کسانی که در حال فروش سیستم یا اکسپرت هستند بلااستثنا خود به کسب درآمد از بازار نمیپردازند بلکه درآمد آنها از طریق فروش همین سیستم ها و اکسپرتهاست.تنها لطفی که یک تریدر با سابقه و با سودآوری مداوم در حق یک شخص دیگر ممکن است انجام دهد ارایه تصویر درستی از بازار به وی میباشد تا شاید شخص تازه کار از این رهگذر به سودآوری و به روشی شخصی دست یابد.همانطور که پیش از این اشاره شد بدون فهم ماهیت بازار استفاده از هیچ ابزاری راهگشا نخواهد بود.

نظر

نوشته اصلی توسط f.kalbasy نمایش پست ها
                              درود بر دوست عزیزم جناب مسلم.جناب مسلم عزیز آیا چند نفر از کسانی که در حال ترید با این سیستم هستند موفق به سودآوری حداقل 6 ماهه شده اند؟آیا استیتمنتی از این عزیزان موجود هست؟
                              سلام و عرض احترام

هیچ استمنتی وجود ندارد !

در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

پردازش ...
                              X