اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پیش‌بینی بازار فارکس برای ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۹ تا ۱۳ دسامبر سال ۲۰۱۹

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • پیش‌بینی بازار فارکس برای ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۹ تا ۱۳ دسامبر سال ۲۰۱۹

  قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:
  - EUR/USD.بانک «بنک آو امریکا مریل لینچ» (Bank of America Merrill Lynch) می‌گوید فراگیرترین استراتژی بازار بعد از «خرید سهام»، «فروش دلار» است. معاملات فروش نوسان‌گیری در این جفت‌ارز، به رکوردی دو ساله رسیده است. شاخص دلار (DXY) به پایین‌تر از ۹۰ آمده است و این در حالی است که در ۱۵ مارس ۲۰۲۰ در ۱۰۲.۸۲ بود. دلار در روزهای قبل ارزشش را دوباره بازیابی کرده است. دلیل این اتفاق هم این است که در کنگره‌ی ایالات متحده، از بسته‌ی تحریک مالی جدیدی صحبت می‌شود. از همه‌چیز گذشته، هر دلار جدیدی که به اقتصاد آمریکا وارد شود قدرت خرید این ارز را کاهش می‌دهد.

  جلسه‌ی فدرال رزرو که در روز سه‌شنبه ۱۷ دسامبر برگزار شد، تقریبا هیچ اثری روی احساسات بازار نگذاشت. نرخ بهره تغییری نکرد و می‌توان گفت که خوشحالی بیش از حد قبل از کریسمس کنفرانس مطبوعاتی را خراب کرد. حرف جدیدی درباره‌ی برداشتن قرنطینه زده نشد و هیچ نگرانی‌ای درباره‌ی وضعیت فعلی اقتصاد به زبان نیامد. با این وجود شاید این انفعال نه فقط به دلیل کریسمس، بلکه در کنارش به دلیل تغییر رییس جمهور ایالات متحده هم باشد. صاحب جدید کاخ سفید هنوز سر جایش ننشسته است. صاحب قبلی‌اش هم از همین الآن دو پای لنگان دارد و قدرتش را هر لحظه بیشتر از دست می‌دهد.

  به لطف امیدی که سرمایه‌گذاران برای رشد بیشتر S&P500 و خروجی مذاکرات برگزیت دارند، جفت‌ارز EUR/USD حرکتش به سمت شمال را ادامه داده است و حدود ۱۴۰ نقطه در یک هفته اضافه کرده است. آخرین نوسان این جفت‌ارز هم در ارتفاع ۱.۲۲۵۰ بوده است.
  - GBP/USD.دلار در حال ضعیف شدن است و این امید وجود دارد که گفتگوهای برگزیت در لحظه‌ی آخر به نتیجه برسند. این دو دلیل، باعث شده است تا این جفت‌ارز بالا برود. سقف هفته در ۱۷ دسامبر هم به ۱.۳۶۲۵ رسیده است و نشان از ۴۰۰ نقطه سود دارد. اما بعد از همه‌ی این‌ها یک اصلاح به وجود آمد و دوره‌ی معاملاتی ۵ روزه را همان پایینِ سطح ۱.۳۵۰۰ تمام کرد.

  رسانه‌ها می‌گویند تنها مشکلی که سر راه توافق باقی مانده، ماهیگیری در آب‌های بریتانیا است. همین گزارش‌ها هم باعث شده‌اند تا امید به توافق زیاد شود. بازارها از بیانیه‌های رییس شورای اروپایی، اورسولا فون در لاین که گفته است «راه باریکی» به سمت توافق وجود دارد، در کنار کمیسیونر اروپایی تجارت بین‌الملل، مایکل بارنیه که تایید کرده «احتمال حصول توافق تجاری هنوز باقی مانده است»، تشویق شده‌اند.

  به نظر می‌رسد که بریتانیا هم توافق را قبول دارد. اما همان‌طور که اعلام شده است، «نه به بهای از دست رفتن حکمرانی و کنترل روی دربا». بوریس جانسون تهدید کرده که اگر حد ۳ ساله‌ی پیشنهادی‌اش پذیرفته نشود، ماهیگیران اروپایی را حداقل هشت سال از دریاهای بریتانیا دور نگاه خواهد داشت.

  در کل «بودن یا نبودنِ» هملت که به نظر برای ۴۲۰ سال پیش می‌رسد، هنوز روی برگزیت کاربرد دارد و باز است.
  - USD/JPY.ین پایدار است، بازه‌ی معاملاتی خزانه‌داری آمریکا تغییری نکرده است، دلار در حال ضعیف شدن است و شاخص DXY دلار هم دارد پایین میاید. تمام این‌ها باعث می‌شود تا جفت‌ارز USD/JPY حرکت نزولی‌اش را در کانالی میان‌مدت و نزولی ادامه دهد. این کانال، در انتهای ماه مارس گذشته شروع شده است. این جفت‌ارز در روز سه‌شنبه ۱۷ دسامبر به میانه‌ی این کانال رسید و کف هفتگی‌اش را در ۱۰۲.۸۵ ثابت کرد. آخرین نقطه‌ی دوره‌ی معاملاتی پنج روزه در ۱۰۳.۳۰ ست شد.
  - ارزهای دیجیتال.چیزی که بیت‌کوین سه سال منتظرش بود اتفاق افتاد. این جفت‌ارز نه‌تنها رکوردی تاریخی زد، نه‌تنها سطح ۲۰ هزار را شکست، بلکه ظرف مدت کوتاه بین ۱۲ تا ۱۷ دسامبر از ۱۸ هزار به ۲۳ هزار و ۶۲۰ دلار رسید و ۳۰ درصد به ارزشش اضافه کرد.

  بسیاری از متخصصین می‌گویند اگر صعودهای دسامبر ۲۰۱۷ و دسامبر ۲۰۲۰ را با هم مقایسه کنیم، تفاوت اصلی‌شان را در این می‌بینیم که در سال ۲۰۱۷ نیروی اصلی از سمت سرمایه‌گذاران خرد میامد. اما امسال، سرمایه‌گذاران سازمانی هستند که حرف اول را می‌زنند. شرکت تحلیلی Chainalysis می‌گوید «جامعه‌ی» وال‌های بیت‌کوین (۱۰۰۰ بیت‌کوین و بیشتر) از شروع سال به اندازه‌ی ۳۰۲ کیف پول بزرگتر شده است و در انتهای ماه قبل، ۲۲۷۴ کیف پول در خودش داشته است. موجودی این آدرس‌ها هم در طول این مدت ۱.۴ میلیون بیت‌کوین اضافه شده است.

  اگر بخواهیم منصف باشیم، باید بگوییم که تعداد کاربران خرد هم در حال افزایش است. داده‌های تحلیلی Glassnode می‌گویند تعداد آدرس‌های بیت‌کوین که موجودی‌شان صفر نیست، به ۳۳ میلیون نزدیک شده و رکورد تاریخی‌اش را جا به جا کرده است. تعداد کیف‌پول‌هایی که موجودی‌شان بیش از ۱ بیت‌کوین است هم به طور مداوم زیاد می‌شود. این شاخص اخیرا رکورد ۸۲۵ هزار و ۱۰۵ را رد کرده و از رکودی اندک که در انتهای ماه سپتامبر گرفتارش بود، خارج می‌شود.

  البته بارها در این باره نوشته‌ایم؛ شیوع کرونا باعث شده تا بیت‌کوین بیشتر فراگیر شود. اما احتمالا زود است که بخواهیم درباره‌ی پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال صحبت کنیم. در تحقیقی که Opinium و AltFi از ساکنین بریتانیا انجام دادند، تنها ۱۰ درصد از آن‌ها گفتند که بیت‌کوین دارند. با وجودی که نتایج سال ۲۰۲۰ این تحقیق بدون شک نشان از بهبودی بالا دارد (یک سال قبل، درصد این افراد ۵.۳ درصد بود)، هنوز تعداد صاحبان بیت‌کوین در این پویش کم است. بنابراین می‌توان گفت که بازار ارزهای دیجیتال که در روز ۱۷ دسامبر، سطح سرمایه‌اش را به ۶۷۰ میلیارد دلار رسانده بود، توان بسیار بالایی برای رشد دارد.

  باید در نظر داشت با وجودی که بیت‌کوین همین الآن هم از ارتفاع ۲۰۱۷ فاصله‌ی زیادی گرفته است، اما سطح سرمایه‌اش به رکورد ۸۳۰ میلیارد دلار نرسیده است. این رکورد، جایی است که در روز ۷ ژانویه‌ی ۲۰۱۸ شاهد بودیم. به عبارت دیگر، مقدار خرده‌پول‌هایی که قیمت بیت‌کوین را بالا می‌برند از قبل بسیار بیشتر است. همین هم می‌تواند نشان دهد که این جفت‌ارز شدیدا اضافه خرید دارد. شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال هم این واقعیت را تایید می‌کند. مقدار این شاخص، ظرف هفت روز از ۸۹ به ۹۵ رسید و به مقدار حداکثر ۱۰۰ واحد بسیار نزدیک شد. اما باید در نظر داشت که تعطیلات کریسمس در حال نزدیک شدن هستند و در بازار لاغرِ این تعطیلات، هر اتفاقی ممکن است بیافتد. ممکن است نوسان‌ها صفر شوند یا این که دندانه‌های بلندی روی نمودار شکل بگیرند.
  ***

  می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:
  - EUR/USD.سه‌شنبه‌ی هفته‌ی آینده، ۲۴ دسامبر، معاملات فارکس در ساعت ۱۷ به وقت اروپای مرکزی بسته خواهند شد و در روز ۲۵ دسامبر مصادف با کریسمس، هیچگونه معامله‌ای انجام نخواهد شد (لطفا سایت NordFX، بخش اخبار شرکت را برای جزییات مربوط به برنامه‌ی زمان‌بندی معاملات در تعطیلات کریسمس و سال جدید ببینید).

  آخر سال وقتی است که بازیگران بزرگ پوزیشن‌هایشان را می‌بندند، همه‌چیز را جمع می‌زنند و دنبال خوشگذرانی می‌روند. اما همان‌طور که بالاتر عنوان شد، معامله‌گران باید در این بازار کم‌جان منتظر اخبار غافلگیرکننده باشند. این اخبار هم قرار نیست حتما مثل هدیه‌های بابانوئل دوست‌داشتنی باشند. مهمترین می‌تواند به وجود آمدن توافق بین اتحادیه‌ی اروپا و بریتانیا درباره‌ی برگزیت (یا شاید به وجود نیامدنش) باشد.

  زمانی که این نوشته را می‌نویسیم، ۹۵ درصد از شاخص‌های روند در نمودار چهار ساعته و تمامی‌شان در نمودار روزانه سبز هستند. همچنین، ۷۵ درصد از اسیلاتورها هم در نمودار چهار ساعته و هم در نمودار روزانه نظر به بالا دارند. اما ۲۵ درصد باقی‌مانده سیگنال می‌دهند که این جفت‌ارز بیش از اندازه به فروش می‌رسد و امکان دارد اصلاحی در آن صورت بگیرد.

  تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهار ساعته پیش‌بینی می‌کنند که این جفت‌ارز در بازه‌ی معاملاتی ۱.۲۱۷۵-۱.۲۳۰۰ نوسان خواهد کرد و در نمودار روزانه، این احتمال را نشان می‌دهند که تا ۱.۲۳۵۵ بالا برود. هشتاد درصد از متخصصین با این حرکت موافقند. بیست درصد باقی‌مانده انتظار دارند این جفت‌ارز تا حمایت ۱.۲۱۰۰ پایین بیاید و زمانی که پیش‌بینی از هفتگی به ماهانه می‌رود، تعداد آن‌هایی که از خرس‌ها حمایت می‌کنند به ۶۵ درصد می‌رسد. نزدیک‌ترین حمایت‌ها در سطوح ۱.۲۰۵۵ و ۱.۱۹۰۰ هستند.
  - GBP/USD. همان‌طور که هفته‌ی پیش نوشتیم، سه سناریو سر راه برگزیت قرار دارد.

  ۱- نرم و خنثی این که شرایط فعلی دوره‌ی گذار، برای شش ماه یا یک سال دیگر ادامه پیدا کند تا دو طرف به تدریج، به سمت قوانینی شبیه به قوانین پایه‌ای سازمان تجارت جهانی حرکت کنند. در این حالت، پوند دچار فروپاشی شدیدی نمی‌شود. اما به سمت پایین خواهد رفت. نزدیک‌ترین سطح حمایت در این مورد ۱.۳۲۷۵ است، بعد از آن ۱.۳۱۰۰ و ۱.۳۰۰۰ قرار دارد و دست آخر هم ۱.۲۸۵۰ سر راه حرکت نزولی خواهد بود.

  ۲- این که «سخت‌ترین» برگزیت اتفاق بیافتد. هیچ توافقی صورت نگیرد و مذاکرات همین‌طور ادامه پیدا کند. در این صورت، ممکن است این جفت‌ارز به مقادیر میانه‌ی ماه می ۲۰۲۰ برسد که در ناحیه‌ی ۱.۲۰۷۵-۱.۲۱۶۰ هستند.

  ۳- نتیجه این شود که توافقی جامع بین اتحادیه‌ی اروپا و بریتانیا به وجود بیاید. در این صورت، خواهیم دید که پوند ابتدا تا ارتفاع ۱.۳۵۰۰ و بعد از آن، شاید تا ارتفاع‌های ۲۰۱۸ در ۱.۴۳۵۰ بالا برود.

  به زودی خواهیم فهمید که کدام گزینه قرار است انتخاب شود.
  - USD/JPY. نود درصد از اسیلاتورها و ۱۰۰ درصدِ اندیکاتورهای روند در نمودار روزانه همین الآن به رنگ قرمز هستند و انتظار دارند که این جفت‌ارز در کانال میان‌مدت نزولی بیش از این پایین برود. تحلیل‌گران پشتیبانی تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهار ساعته و روزانه را دارند. آن‌ها می‌گویند این جفت‌ارز به احتمال زیاد، در بازه‌ی معاملاتی بین ۱۰۲.۷۰ تا ۱۰۴.۰۰ نوسان می‌کند که مرزهای بالایی و پایینی کانال حرکت نمودار هستند.
  - ارزهای دیجیتال.بنابراین ارزشش را دارد که منتظر تکرار «زمستان ارزهای دیجیتال» باشیم؟ یا این که جفت‌ارز BTC/USD بعد از اصلاحی اندک دوباره دارد به ارتفاعاتی جدید‌تر می‌رود؟

  رابرت کیوساکی، نویسنده‌ی کتاب پرفروش «پدر پولدار، پدر فقیر» قانع شده است که ارزهای دیجیتال سال آینده با طوفانی که چاپ ارزهای دستوری به وجود آورده است، به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید. این کارآفرین با گفتن این که «آمریکا در دردسر افتاده است»، مرگ دلار و «آینده‌ی روشن» طلا، نقره و بیت‌کوین را پیش‌بینی می‌کند.

  تحلیل‌گر شناخته‌شده‌ی ارزهای دیجیتال، PlanB، که مدل ارزیابی مشهور انباشت و جریان (StoF) را توسعه داده است، باور دارد که قیمت ارز دیجیتال اصلی می‌تواند تا آخر سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰ هزار دلار و شاید ۳۰۰ هزار دلار برسد. PlanB اذعان می‌کند که این چشم‌انداز، برای بعضی از سرمایه‌گذاران خوشبینانه و حتی متحیرکننده است. اما افزایش قیمت بیت‌کوین در گذشته، به او اجازه داده است که چنین پیش‌بینی‌ای داشته باشد.

  تحلیل‌گران JPMorgan Chase، شرکت عظیم مالی آمریکایی، می‌گویند سرمایه‌گذاران احتمالا در سال‌های آینده تا ۶۰۰ میلیارد دلار در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. شرکت‌های اروپایی، آمریکایی و ژاپنی برای این کار باید تنها ۱ درصد از سرمایه‌ی صندوق‌های بازنشستگی‌شان را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند.

  آقای Nikolaos Panigirtzoglou، استراتژیست JP Morgan می‌گوید ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری اخیر شرکت بیمه‌ی عمر متقابل ماساچوست (Massachusetts Mutual Life Insurance Company) مرحله‌ی جدیدی را در این که این موسسات، ارز دیجیتال اول را به عنوان نوعی از دارایی بپذیرند عبور داده است. ضمنا این تحلیل‌گر اذعان دارد که برای سرمایه‌گذاران سنتی کاملا دشوار است که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. چرا که این دارایی‌ها، از نظر مسئولیت بازگشت سرمایه شرایط نظارتی لازم را هنوز به دست نیاورده‌اند. به این ترتیب مقدار سرمایه‌ای که برای خرید بیت‌کوین لازم است می‌تواند محدود شود.

  در کل، این که نهادهای ناظر دولتی با ارزهای دیجیتال چه برخوردی داشته باشند یکی از فاکتورهای کلیدی در توسعه‌ی این بازار است. در کنفرانس اخیر BlockShow، این مشکل به طور جدی مورد بحث قرار گرفت. سخنرانان می‌گفتند که بازار نامترکز باید با نهادهای ناظر ارتباط داشته باشد؛ اما نمی‌تواند امتیازات کامل را به آن‌ها بدهد. اگر روی این بازار نظارت کامل وجود داشته باشد، دیگر نمی‌تواند با بازار ارزهای دستوری تفاوتی کند.

  حالا بیایید راجع به چشم‌اندازهای جفت‌ارز BTC/USD در چند هفته‌ی آینده حرف بزنیم. میانگین پیش‌بینی‌ها این است که احتمال افزایش قیمت بیت‌کوین به ۲۵-۲۶ هزار دلار حدود ۳۰ درصد باشد. افزایشش تا بالای ۳۰ هزار دلار هم با احتمال ۱۰ درصد ممکن است. احتمال این که این جفت‌ارز تا ناحیه‌ی ۱۸۵۰۰-۲۰۰۰۰ پایین برود هم ۲۰ درصد است.

  آن‌هایی که در این جای کار نگران سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین هستند، می‌توانند به ایتریوم نگاهی بیاندازند. بیت‌کوین همین الآن هم از سقف سال ۲۰۱۷ شانزده درصد بالاتر زده است. اما ایتریوم، هنوز جا دارد که از قیمت فعلی‌اش در ۶۷۰ دلار به رکورد تاریخی‌اش در ۱۴۲۰ دلار برسد. این در حالی است که امسال، ایتریوم در مجموع وضع بهتری نسبت به بیت‌کوین داشت. این ارز از کف ماه مارس ۶۴۰ درصد افزایش قیمت داشته است. این مقدار برای بیت‌کوین، ۴۶۵ درسد بوده.

  به علاوه، بلاک‌چین این ارز دیجیتال جایگزین اخیرا به‌روز شده است. ایتریوم ۲.۰ ایتریوم را امن‌تر، کارآمدتر، مقیاس‌پذیر و (امیدواریم) سودده‌تر کرده است.

  در اینجا باید به خاطر بیاوریم که «ویتالیک بوترین»، یکی از بنیانگذاران ایتریوم، همه را تشویق می‌کرد برای خرید دارایی‌های دیجیتال وام و قرض نگیرند و خودشان را بدهکار نکنند. او گفته است که قبل از به وجود آمدن ایتریوم، «تنها چند هزار دلار» دارایی داشت. اما نوشته است «از نصف بیت‌کوین‌هایم خلاص شدم تا مطمئن شوم که اگر قیمتش صفر شد، ورشکسته نمی‌شوم».
  گروه تحلیل NordFX
  https://nordfxiran.com/557-Forex-Forecast-and-Cryptocurrencies-Forecast-for-December-21-25-2020.html

  توجه: این محتوا نباید به عنوان توصیه‌ی سرمایه‌گذاری یا راهنمایی برای فعالیت در بازارهای مالی در نظر گرفته شود. هدف، تنها دادن اطلاعات است. معامله در بازارهای مالی با ریسک همراه است و می‌تواند باعث شود کل سرمایه‌تان را از دست بدهید.
  #eurusd #gbpusd #usdjpy #فارکس #پیش_بینی_فارکس #سیگنال_فارکس #کریپتوکارنسی #بیتکوین #ارز_دیجیتال #ارز_رمزدار

 • #2
  پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال ۱۱ تا ۱۵ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱
  قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:
  - EUR/USD.از زمانی که همه‌گیری کوید۱۹ از ماه مارس گذشته شروع شده است، دلار در حال پایین آمدن بوده و جفت‌ارز EUR/USD هم به همین دلیل بالا رفته است. حالا دیگر چیزی نمانده است که به سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ برسیم. نتایج هفته‌ی گذشته را می‌توان صفر در نظر گرفت. چیزی که در این جا سرزنش می‌شود هم کریسمس و تعطیلات سال جدید است، هم بالا رفتن سود اوراق خزانه‌داری ایالات متحده. در کنار همه‌ی این‌ها، بیانیه‌ی تهاجمی نماینده‌های فدرال رزرو هم قرار دارد.

  بعد از این که جو بایدن تاییدیه‌اش را از کنگره دریافت کرد و دموکرات‌ها اکثریت سنا را در اختیار گرفتند، سود اوراق ۱۰ ساله‌ی خزانه‌داری آمریکا سر به فلک کشید و دلار را هم با خودش بالا برد. رییس «بانک فدرال رزرو ریچموند»، آقای «توماس بارکین» (Thomas Barkin) گفت که رشد سود اوراق خزانه‌داری نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران تمایل دارند نرخ سود بالاتری را روی دلار ببینند. رییس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا، «پاتریک هارکر» (Patrick Harker) پیش‌بینی کرد کاهش برنامه‌ی تسهیل کمی می‌تواند در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ انجام شود. تمام این موارد اشتهای گاوها را به شدت کاهش داد و باعث شد پوزیشن‌های خریدشان روی EUR/USD را ببندند. در نتیجه، این جفت‌ارز هفته را در ۱.۲۲۲۵ تمام کرد.
  - GBP/USD.طوفان‌هایی که امضای توافق برگزیت برپا کرده بودند خوابید و به دنبال EUR/USD، جفت‌ارز GBP/USD هم نفسی کشید. وقتی در ۴ ژانویه به ۱.۳۷۰۵ رسید، آخر هفته‌اش همان‌جایی بود که در میانه‌ی ماه دسامبر آن را دیده بود و در ۱.۳۵۶۰ دوره‌ی معاملاتی را تمام کرد.
  - USD/JPY. سه هفته قبل پیش‌بینی کردیم که این جفت‌ارز از میانه‌ی کانال میان‌مدتش به مرز بالایی‌اش خواهد رفت. این کانالی است که از مارس ۲۰۲۰، این جفت‌ارز در آن به آرامی پایین می‌رود. دقیقا همین اتفاق افتاد. نمودار دو دفعه، در چهارم و پنجم ژانویه و بعد از این که خط میانی را لمس کرد، با شدت به سمت بالا رفت و در ۸ ژانویه به مرز بالایی کانال در ۱۰۴.۱۰ رسید. سپس بازگشت کوچکی اتفاق افتاد و بعد از آن، نمودار در ۱۰۳.۹۵ منجمد شد. در نظر داشته باشید که ناحیه‌ی ۱۰۴.۰۰ در چهار ماه گذشته سطح حمایت و مقاومتی قوی بوده است و جفت‌ارز، بارها از آن پرش کرده است.
  - ارزهای دیجیتال. دوازده سال قبل، در ۳ ژانویه‌ی ۲۰۰۹ بود که شخص یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، شبکه‌ی اصلی بیت‌کوین را راه‌اندازی کرد و بلاک ظهورش را با ۵۰ بیت‌کوین استخراج کرد. چند روز بعد در ۱۲ ژانویه، اولین تراکنش بیت‌کوین اتفاق افتاد و ساتوشی ناکاموتو، ۱۰ بیت‌کوین را به Hal Finney فرستاد. در ماه ژوییه‌ی ۲۰۲۰، اطلاعات حساب توییتر Whale Alert نشان داد که ساتوشی ناکاموتو قبل از ناپدید شدن مرموزش در ۱۰ سال قبل، توانسته بود ۱ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۱۵۰ بیت‌کوین را استخراج کند. حالا که قیمت بیت‌کوین به ۴۱ هزار دلار رسیده است، این مقدار استخراج‌شده به ۴۵ میلیارد دلار می‌رسد و ناکاموتو می‌تواند بیست و پنجمین فرد ثروتمند دنیا باشد.

  در حقیقت، ما همین الآن مهمترین خبر هفته‌ی گذشته را اعلام کردیم. ارز دیجیتال اصلی روز جمعه ۸ ژانویه از ۴۱ هزار دلار بالاتر رفته است. در نتیجه از ماه دسامبر تا الآن، ظرف تنها ۵ هفته، بیت‌کوین ۱۱۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

  نه‌تنها سرمایه‌گذاران، بلکه استخراج‌کننده‌ها هم از این موضوع بسیار خوشحال شدند. دسامبر برای آن‌ها موفقیت‌آمیزترین ماه در طول سه سال گذشته شد. سرویس تحلیلی Block Research می‌گوید در ماه دسامبر، کل درآمد استخراج‌کننده‌ها به ۶۹۲ میلیون دلار رسید که می‌شود ۱ میلیون دلار بر ساعت.

  در حال حاضر، بازار استخراج ارزهای دیجیتال تحت سلطه‌ی چین است که بنا بر برخی تخمین‌ها، ۵۰ درصد از کل هش‌ریت جهان را در خودش دارد. حتی رییس ریپل، بیت‌کوین و ایتریوم را ارزهای دیجیتال تحت کنترل چین نامیده است.

  حرف از ریپل شد. یک هفته و نیم گذشته دارندگان این ارز دیجیتال جایگزین کمی امیدوار شدند. به خاطر بیاورید از ۲۴ نوامبر و در حالی که ارزهای دیجیتال اصلی دیگر در حال افزایش قیمت بودند، XRP/USD به آرامی در حال پایین آمدن بود. این ارز تا آخر ۲۰۲۰ از ۰.۷۷ دلار به ۰.۱۷ دلار رسید تا ۷۹ درصد از ارزشش را از دست بدهد.

  اما این هم همه‌ی ماجرا نیست. بزرگترین فاجعه برای ریپل در بازار آتی منتظرش است. در ۲۳ دسامبر، قیمت‌های آتی ماه مارس این ارز در پلت‌فرم مشتقات BitMEX به ۰.۰۰۰۲۳ دلار رسید. سرمایه‌گذاران ۸۰ میلیون سکه را ظرف یک دقیقه فروختند. این .حرکت، واکنشی بود که بازار به پرونده‌ی حقوقی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده داد. در این پرونده، استارت‌آپ ریپل متهم شده بود که به طور غیرقانونی، ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار اوراق بهادار را تحت پوشش XRP فروخته است.

  حالا شرایط کمی آرام‌تر شده است و XRP در روز ۸ ژانویه با قیمت ۰.۳۱ دلار معامله می‌شود. اگر معامله‌گری جلوتر سفارش خرید ریپل می‌گذاشت، می‌توانست تنها ظرف دو هفته ۱۳۵۰ درصد سود کند.

  وقتی به ارز دیجیتال اصلی باز می‌گردیم، می‌بینیم که نوسانش مثل ریپل نجومی نیست، اما با این حال بسیار چشمگیر است و به ۱۰ درصد در ساعت می‌رسد. شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال هم در ناحیه‌ی خرید بسیار زیاد است؛ ۹۵ از ۱۰۰. اما با این وجود وقتی قیمت‌های بیت‌کوین را دنبال می‌کنیم، می‌بینیم که سطح سرمایه‌اش را به طور مداوم ادامه داده است و به ۱.۱ تریلیون دلار رسیده است. ضمنا شاخص سلطه‌ی بیت‌کوین به ۷۰ درصد نزدیک شده است.
  ***

  می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:
  - EUR/USD.یک هفته قبل، توضیح دادیم که تحلیل‌گران بانک‌ها و آژانس‌های مالی دنیا چگونه در سال ۲۰۲۱ این جفت‌ارز را چگونه می‌بینند. میانه‌ی این پیش‌بینی‌ها ۱.۲۵۰۰ بود که ارتفاع ژانویه و فوریه‌ی سه سال قبل را در خودش داشت.

  در آینده‌ی نزدیک، ۶۰ درصد از متخصصین امیدوار خواهند بود که این ژانویه اگر نگوییم ماه معکوس شدن روند، حداقل ماه اصلاح عمیق روند شود و نمودار را به سطح ۱.۲۵۰ یا حتی ۱.۱۹۰۰ برساند. نزدیک‌ترین خط حمایت در ناحیه‌ی ۱.۲۱۰۰ است. اما درمورد اندیکاتورها، تنها ۸۰ درصدشان در نمودار چهار ساعته بودند که این حرکت را پیش‌بینی می‌کردند. در نمودار روزانه، هم اسیلاتورها و هم اسیلاتورهای روند موضعی خنثی گرفته‌اند.

  چهل درصد تحلیل‌گران با گاوها هستند. تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهار ساعته و روزانه هم آن‌ها را تایید می‌کنند. آن‌ها می‌گویند این جفت‌ارز که از ۱.۲۲۰۰ به عقب هل داده شده است، باید به روند صعودی برگردد و به زودی آن را در ۱.۲۳۵۰ خواهیم دید. بعد از آن ۱.۲۵۰۰ آن‌چنان دور از انتظار نیست.

  رویدادهای هفته‌ی پیش رو شامل انتشار داده‌های نرخ بهره‌ی ایالات متحده است که در روز چهارشنبه ۱۳ ژانویه و جمعه ۱۵ ژانویه انجام خواهد شد. جروم پاول، رییس فدرال رزرو هم زمانبندی کرده است که در انتهای هفته‌ی کاری سخنرانی داشته باشد. بازار هم منتظر است که ببیند آیا او حرف‌های همکارانش، توماس بارکین و پاتریک هارکر را تایید می‌کند یا خیر. آن‌ها گفته بودند احتمال دارد نرخ بهره بالا برود و برنامه‌ی تسهیل کمی هم محدود شود.
  - GBP/USD.به طور کل، پیش‌بینی یک یا دو هفته‌ی آینده در اینجا بسیار شبیه پیش‌بینی یورو به دلار است. اندیکاتورهای تکنیکال نمودار روزانه سیگنال‌های خنثی یا چند جهته تولید می‌کنند. شصت درصد از متخصصین، ۷۰ درصد از اسیلاتورها و ۷۵ درصد از اندیکاتورهای روند در نمودار چهار ساعته می‌گویند این جفت‌ارز پایین می‌رود. چهل درصد از تحلیل‌گران می‌گویند این جفت‌ارز رشد خواهد کرد. اندیکاتورهای باقی‌مانده‌ی نمودار چهار ساعته و تحلیل‌های گرافیکی روی هر دو تایم‌فریم هم همین حرف را می‌زنند. سطوح حمایت روی ۱.۳۵۲۵، ۱.۳۴۸۵ و ۱.۳۲۸۵ هستند. خط حمایت قدرتمند بعدی در ناحیه‌ی ۱.۳۱۸۵ است. سطح‌های مقاومت در ۱.۳۶۲۰ و ۱.۳۷۲۵ هستند.

  در میان رویدادهای هفته‌ی پیش رو باید به سخنرانی رییس بانک مرکزی انگلستان اندرو بایلی توجه داشته باشیم که در روز دوشنبه ۱۱ ژانویه اتفاق خواهد افتاد.
  - USD/JPY.این که ین چطور رفتار کند، تا حد زیادی به احساسات ریسک‌پذیر سرمایه‌گذاران و رفتار اوراق خزانه‌داری ایالات متحده بستگی دارد. در حال حاضر بسیاری از تحلیل‌گران (۵۵ درصد) مطمئنند که این جفت‌ارز در کانال میان‌مدت و نزولی می‌ماند و بعد از مبارزه با مرز بالایی‌اش در حدود ۱۰۴.۰۰، به میانه‌اش باز خواهد گشت. این احتمال را ۲۵ درصد از اسیلاتورها تایید کرده‌اند و سیگنال می‌دهد که این جفت‌ارز در نمودار چهار ساعته و روزانه بیش از حد به فروش می‌رسد. نزدیک‌ترین خط حمایت در ۱۰۳.۶۵ است و بعدی، ۱۰۳.۰۰. هدف در نزدیکی ناحیه‌ی ۱۰۲.۵۰ قرار گرفته است.

  سی و پنج درصد از تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه می‌گویند این جفت‌ارز باز هم خواهد توانست مرز بالایی کانال مشخص‌شده را بشکند و تا ناحیه‌ی ۱۰۴.۷۰-۱۰۵.۰۰ بالا برود. هدف بعدی گاوها در ۱۰۵.۷۰ قرار دارد و دست آخر، ۱۰ درصد باقی‌مانده‌ی تحلیل‌گران موضعی خنثی دارند. آن‌ها می‌گویند که این جفت‌ارز در کناره‌های پیوت‌پوینت ۱۰۴.۰۰ نوسان خواهد کرد.
  - ارزهای دیجیتال. حالا که کاملا مطمئنیم جو بایدن در ایالات متحده به قدرت رسیده است، سرمایه‌گذاران هم خوشبین‌تر از همیشه هستند. curtailmentمایک نواگراتز، بنیانگذار بانک دیجیتال گلکسی دیجیتال، در CNBC به این اشاره کرده است که تیم ترامپ هرگز نمی‌توانستند رشد ارز دیجیتال اصلی را متوقف کنند. او همچنین ابراز امیدواری کرده است که نهادهای ناظر مالی تحت رهبری رییس‌جمهور جدید موضع ثابت‌تری بگیرند. نوگراتز گفت «امیدوارم بعد از تحلیف [۲۰ ژانویه‌ی ۲۰۲۱]، نهادهای ناظر پیشروتری داشته باشیم. خوشحالم که منتظر دولت جدید و ساختار نظارتی باشم که به جای مبارزه با ارزهای دیجیتال، از آن‌ها حمایت کند.

  درباره‌ی ورود سرمایه‌گذاران بزرگ سازمانی به بازار در کنار محدودیت‌های نظارتی، باید گفت که نوسان شدید ارزهای دیجیتال اصلی مانع آن‌ها شده است. متخصصین در بانک جی‌پی‌مورگان باور دارند تصویر جایگزینی برای طلا می‌تواند بیت‌کوین را از این هم مشهورتر کند و پیش‌بینی می‌کنند که تا ۱۴۶۰۰۰ دلار افزایش قیمت برایش به وجود میاورد. اما برای این که این اتفاق بیافتد، شاخص‌های نوسان بیت‌کوین و طلا باید به سمت هم نزدیک شوند و چنین اتفاقی «چند سال طول خواهد کشید».

  تخمین جی‌پی مورگان برای این که اخیرا چه اتفاقی برای بیت‌کوین میافتد، می‌تواند برای بسیاری از افراد بسیار محافظه‌کارانه در نظر گرفته شود. تحلیل‌گران سرمایه‌گذاری شرکت Pantera Capital می‌گویند بازار تنها چند هفته از بیت‌کوین ۱۱۵ هزار دلاری فاصله دارد. آقای Dan Morehead، رییس شرکت سرمایه‌گذاری Pantera Capital در مصاحبه با CNBC عرضه‌ی محدود بیت‌کوین را موتور اصلی رشدش دانسته است. او توضیح داد که در حال حاضر غول‌هایی چون پی‌پل و Grayscale، بیش از چیزی که استخراج‌کننده‌ها می‌توانند عرضه کنند بیت‌کوین می‌خرند.

  در این لحظه، تراست‌های بیت‌کوین و ایتریوم Grayscale به ترتیب ۱۴ میلیارد و ۷۵ میلیون، و ۱ میلیارد و ۸۰۸ میلیون دلار دارایی دیجیتال جمع‌آوری کرده‌اند. کوین روک تحلیل‌گر می‌گوید این غول مالی باز هم بیت‌کوین خواهد خرید و به این صورت برنامه‌ریزی کرده است که ارزش بیت‌کوین به طور مداوم بالا خواهد رفت.

  تحلیل‌گر مشهور دیگری به نام ویلی وو هم با این تحلیل موافق است. از نظر او بعد از این که بیت‌کوین مرز ۲۴ هزار دلار را رد کرد، مشخص شد که بازار بالاخره توانسه است تحت کنترل سرمایه‌گذاران بلندمدت درآید.

  بایننس، یکی دیگر از صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال هم با این پیش‌بینی موافق است. مدیر بخش آمریکایی این شرکت، کاترین کولی گفته است «ما فکر می‌کردیم که قیمت ۵۰ هزار دلار منطقی است، اما این عدد به قطع و یقین بالاتر خواهد رفت. من فکر می‌کند که ما تا انتهای ۲۰۲۱، به ازای هر بیت‌کوین ۷۵ هزار یا ۱۰۰ هزار دلار خواهیم داشت».

  و در آخر، شجاعانه‌ترین تحلیل جفت‌ارز BTC/USD را یکی از بنیانگذاران Insider به نام Henry Blodget و مدیرعامل صرافی بیت‌کوین Kraken به نام Jesse Powel گفته است. آن‌ها می‌گویند قیمت بیت‌کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید. اما جسی پاول باور دارد که این اتفاق را سفته‌بازان رقم خواهند زد. اما هنری بلوجت می‌گوید که رشد سرمایه‌گذاران سازمانی دلیلش است.

  سطح سرمایه‌ی ایتریوم هم از ۱۴۰ میلیارد دلار بیشتر شده است که چندین برابر بیشتر از غول‌های خودروسازی چون جنرال موتورز (۵۹.۵ میلیارد)، ب‌ام‌و (۴۷.۱ میلیارد) و فراری (۳۶.۲ میلیارد) است. تحلیل‌گرا Messari، ریان واتکینز، می‌گوید جریان ورودی پول به ETH در سال ۲۰۲۱ از این هم بیشتر خواهد بود. بعضی از سرمایه‌گذاران همین الآن هم تنها روی ایتریوم متمرکز شده‌اند. رویداد کلیدی این ارز دیجیتال جایگزین راه‌اندازی قراردادهای آتی ایتریوم در بورس شیکاگو خواهد بود. در کل، تحلیل‌های معامله‌گر بازار بورس آمستردام، مایکل ون دو پوپ می‌گویند در سه‌ماهه‌ی اول امسال مسابقه‌ای شدید باید در بازار ارزهای دیجیتال جایگزین شکل بگیرد.
  گروه تحلیل NordFX
  https://nordfxiran.com/573-Forex-Forecast-and-Cryptocurrencies-Forecast-for-January-11-15-2021.html

  توجه: این محتوا نباید به عنوان توصیه‌ی سرمایه‌گذاری یا راهنمایی برای فعالیت در بازارهای مالی در نظر گرفته شود. هدف، تنها دادن اطلاعات است. معامله در بازارهای مالی با ریسک همراه است و می‌تواند باعث شود کل سرمایه‌تان را از دست بدهید.
  #eurusd #gbpusd #usdjpy #فارکس #پیش_بینی_فارکس #سیگنال_فارکس #کریپتوکارنسی #بیتکوین #ارز_دیجیتال #ارز_رمزدار

  نظر


  • #3
   پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۱۸ تا ۲۲ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱
   قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:
   - EUR/USD. در پیش‌بینی هفته‌ی پیش، اکثر متخصصین (۶۰ درصد) می‌گفتند این جفت‌ارز ابتدا تا حمایت ۱.۲۱۰۰ و سپس، احتمالا ۵۰ نقطه پایین‌تر از آن می‌رود. تقریبا همه‌چیز هما‌ن‌طوری پیش رفت که پیش‌بینی شده بود. جفت‌ارز EUR/USD در انتهای هفته‌ی معاملاتی در سطح ۱.۲۰۷۵ بود.

   باید در نظر داشت که از ابتدای سال ۲۰۲۱، شرایط بازار به نوعی غیرعادی بوده است. معمولا افزایش قیمت سهام فشاری رو به پایین را به دلار اعمال می‌کند. هفته‌ی گذشته دقیقا همین اتفاق افتاد. شاخص S&P500 که از احساسات ریسک‌پذیر نیرو گرفته بود، به طور مداوم بالا رفت. اما شاخص دلار که دارایی دفاعی به حساب میاید، به آرامی در حال پایین آمدن بود. بانک «مریل لینچ» (Bank of America Merrill Lynch) می‌گوید در ماه دسامبر، سرمایه‌گذاران بزرگ امید داشتند که کوید۱۹ به سرعت شکست بخورد. به همین دلیل هم به شدت سهم‌های شرکت‌های تکنولوژی را می‌خریدند و از دلارهایشان خلاص می‌شدند. حالا شرایط به شدت تغییر کرده است. شاخص USD DXY به موازات S&P500 شروع به صعود کرده است.

   دلیلش چیست؟ اول، سهام شرکت‌های آمریکایی در حال حاضر به نظر بیش از اندازه گران‌قیمت به نظر می‌رسند. حداقل از نقطه‌نظر سرمایه‌گذاران آمریکایی. به علاوه ما در مقاله‌ی قبلی‌مان این را هم نوشتیم که بعد از تایید رییس‌جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن و اکثریت دموکرات مجلس سنا، سود اوراق قرضه‌ی ده‌ساله‌ی خزانه‌داری آمریکا به شدت بالا رفت و دلار را خم با خودش بالا کشید. رهبران بانک فدرال رزرو (FRB) ریچموند و فیلادلفیا بر آتش دمیدند. آن‌ها گفتند که احتمال دارد برنامه‌ی تسهیل کمی کاهش و نرخ بهره‌ی دلار، افزایش پیدا کند. به این ترتیب، گاوها پوزیشن‌های خریدشان را در EUR/USD بستند.
   - GBP/USD. این جفت‌ارز در پنج سال گذشته شکل سینوسی داشته است و در کانال ۱.۳۴۵۰-۱.۳۷۰۰، با پیوت‌پوینت ۱.۳۵۷۵ نوسان کرده است. این جفت‌ارز در ابتدای راه به مرز پایینی این بازه‌ی معاملاتی افتاد. سپس چرخید و با شدت بالا رفت تا در روز چهارشنبه، به مقادیر ۲.۵ سال قبل برسد.

   پوند در هفته‌ی گذشته تحت حمایت رییس بانک انگلستان، اندرو بایلی بود که نه‌تنها احتمال نرخ بهره‌ی منفی را رد کرد، بلکه گفت ویروس کرونا نمی‌تواند ساختار اقتصاد بریتانیا را تغییر دهد. در نتیجه، پوند توانست بیشترین سود را در دو ماه گذشته به سرمایه‌گذارانش برساند. اما بعد از آن، به دنبال روند کلی تقویت دلار، این جفت‌ارز به پیوت‌پوینتش بازگشت و هفته را در ۱.۳۵۸۰ تمام کرد.
   - USD/JPY. پیش‌بینی‌ای که اکثریت تحلیل‌گران (۵۵ درصد) با آن موافق بودند، کاملا صحیح بود. این جفت‌ارز در میان کانال میان‌مدت کاهشی باقی ماند و با بازگشت از مرز بالایی، به خط میانی بازگشت.

   حتما به خاطر دارید که ۱۰ درصد دیگر تحلیل‌گران فرض کردند این جفت‌ارز حرکتی جانبی خواهد داشت و دور پیوت‌پوینت ۱۰۴.۰۰ نوسان می‌کند. حرف آن‌ها هم درست بود: این جفت‌ارز هفته را از ۱۰۳.۹۵ شروع کرد و در این ناحیه تمامش کرد؛ دقیقا در ۱۰۳.۸۵.
   - ارزهای دیجیتال. در شب جمعه ۱۵ ژانویه، نمودار بیت‌کوین هم می‌تواند نشان از بازگشت به روند صعودی داشته باشد، هم نشان از ادامه دادن اصلاح نزولی. این جفت‌ارز بعد از رسیدن به ارتفاع ۴۱ هزار و ۴۳۵ دلار در ۸ ژانویه، به سمت پایین بازگشت و در روز ۱۱ ژانویه به ۳۰ هزار و ۶۰۰ دلار رسیده بود. تمام شاخص‌های اصلی از قبل می‌گفتند که بیت‌کوین بیش از اندازه گران است. فقط یک بهانه لازم بود تا چنین اصلاح عمیقی اتفاق بیافتد. این بهانه هم وقتی پیدا شد که نرخ سود اوراق خزانه‌داری ایالات متحده بالا رفت و دلار تقویت شد. در نتیجه، ارز دیجیتال اصلی بیش از ۲۵ قیمتش را ظرف مدت ۳ روز از دست داد.

   این جفت‌ارز بعد از آن دوباره به سطح ۴۰ هزار نزدیک شد تا سرمایه‌گذارانش خوشحال شوند. ایالات متحده هم یک بار دیگر دلیل رسمی این حرکت بود. به طور دقیق‌تر اگر بخواهیم بگوییم، رییس‌جمهور منتخب آمریکا دلیل این اتفاق بود که گفت بسته‌ی کمکی جدیدی به ارزش ۱.۹ میلیارد دلار ایجاد خواهد کرد که شامل ۲۰۰۰ دلار پرداختی مستقیم به شهروندان آمریکایی می‌شود. چنین بسته‌ی تحریکی عظیمی به احتمال زیاد تورم را افزایش خواهد داد و در نتیجه، تقاضای دارایی‌های ریسکی مثل ارزهای دیجیتال را افزایش خواهد داد.

   تمام اتفاقات مهم بالاخره روزی تمام شده‌اند. رشد بیت‌کوین هم در روز ۱۴ ژانویه تمام شد و قیمت رکورد جدیدی نزد. سپس رییس بانک مرکزی اروپا، کریستین لگارد از کل جهان درخواست کرد تا بازار ارزهای دیجیتال را تحت نظارت قرار دهند. او درباره‌ی طبیعت سفته‌بازانه‌ی بیت‌کوین گفت که چنین نظارتی می‌تواند از کشورهای گروه هفت شروع شود، سپس به گروه ۲۰ برسد و در آخر، در جهان اجرا شود.

   خرس‌ها هم از این شرایط استفاده کردند و کنترل شرایط را دوباره در دست گرفتند. جفت‌ارز BTC/USD هم در بعد از ظهر روز جمعه ۱۵ ژانویه از ۳۵ هزار دلار پایین‌تر آمد.

   باید در نظر داشت که فعالیت سرمایه‌گذاران از ابتدای سال ۲۰۲۱ بسیار کمتر شده است. به نقل از CoinShares، در هفته‌ی اول ژانویه ۲۹ میلیون دلار در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت‌کوین سرمایه‌گذاری شده است. این در حالی است که سرمایه‌گذاری‌های مشابه در هفته‌ی قبل از کریسمس، بیش از ۱ میلیارد دلار بودند. البته چنین آرامشی را می‌توان با در نظر گرفتن تعطیلات کریسمس توجیه کرد. به علاوه، وال‌های ارز دیجیتال هم به اصلاح ۸ تا ۱۱ ژانویه عکس‌العمل آرامی داشتند. معاملاتی که از آن‌ها بیرون آمدند، تنها بخش کوچکی از کیف‌پول‌های بیت‌کوین‌شان را در بر می‌گرفت.

   داده‌های پی‌پل نشان می‌دهد که حداقل بازار خرده‌فروشی پس از کریسمس، از خواب سال نو بیدار می‌شود. حجم بیت‌کوین مبادله شده در این پلت‌فرم از ابتدای ژانویه ۹۵۰ درصد افزایش داشته است؛ حدود ۱۰ برابر. سرویس تحلیلی Nomics می‌گوید کاربران این پلت‌فرم تنها در روز اول ژانویه ۲۰۲۱، ۲۲.۸ میلیون دلار تراکنش با بیت‌کوین انجام دادند. ده روز بعد، این مقدار به ۲۴۲ میلیون دلار رسید.

   سطح کل بازار ارزهای دیجیتال در روز ۱۵ ژانویه ۱ تریلیون دلار بود (این شاخص در ۱۰ ژانویه ۱.۱۳ تریلیون دلار بود). شاخص تسلط بیت‌کوین هم در ناحیه‌ی ۶۸ درصد بود و شاخص ترس و طمع بیت‌کوین ظرف یک هفته از ۹۵ به ۸۸ رسید.
   ***

   می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:
   - EUR/USD. جروم پاول، رییس فدرال رزرو بیانیه‌ی همکارانش از بانک‌های فدرال رزرو منطقه‌ای را رد کرد و گفت که نباید در آینده‌ی نزدیک، به افزایش نرخ بهره و محدود کردن سیاست پولی نرم اتکا داشت. این کلمات، در کنار بسته‌ی جدید ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن، احتمالا باعث می‌شوند تا سود اوراق قرضه‌ی دلار متوقف شوند و از گاوها در S&P500 هم حمایت شود. به علاوه، امید به واکسیناسیون که باعث می‌شود GDP به شدت رشد کند هم رنگ نباخته است. به همین دلیل متخصصین وال‌استریت ژورنال پیش‌بینی می‌کنند که تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال پیش رو، ۴.۳ درصد افزایش پیدا کند.

   اما آیا این اتفاق باعث می‌شود که همبستگی فعلی بین دلار و بازار سهام از بین برود؟ آیا صعود دلار متوقف می‌شود؟ نه‌تنها آمریکایی‌ها، بلکه سرمایه‌گذاران عمده‌ی کشورهای دیگر هم از رشد شاخص S&P500 حمایت می‌کنند. چنین تزریق سرمایه‌ای از خارج باعث خواهد شد تا ارز ایالات متحده تقویت شود.

   حالا دقیقا درباره‌ی جفت‌ارز EUR/USD صحبت کنیم. مشخص است که در زمان نوشتن این پیش‌بینی (۱۵ ژانویه)، بسیاری از شاخص‌ها قرمز هستند. تمامی شاخص‌های روند در نمودار چهار ساعته، ۷۵ درصد از آن‌ها در نمودار روزانه و ۷۵ درصد از اسیلاتورهای هر دو تایم‌فریم به پایین نگاه می‌کنند. اسیلاتورهای باقی‌مانده سیگنال می‌دهند که این جفت‌ارز بیش از اندازه به فروش می‌رسد.

   در این لحظه نظر اکثر متخصصین به دو بخش مساوی تقسیم شده است. اما وقتی افق دیدمان را از هفتگی به میان‌مدت می‌بریم، ترازو به سمت گاوها سنگینی می‌کند. شصت و پنج درصد از تحلیل‌گران که تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه هم آن‌ها را تایید می‌کنند، انتظار دارند که دلار ضعیف شوند و این جفت‌ارز در یک و نیم ماه آینده، حداقل تا ۱.۲۵۰۰-۱.۲۵۵۰ بالا برود. نزدیک‌ترین خط‌های مقاومت ۱.۲۱۷۵، ۱.۲۲۷۵، ۱.۲۳۰۰ و ۱.۲۳۵۰ هستند. حمایت اصلی در ۱.۱۸۰۰-۱.۱۹۰۰ قرار دارد.

   در میان رویدادهای مهم هفته‌ی پیش رو باید به تصمیم بانک مرکزی اروپا درباره‌ی نرخ بهره و کنفرانس مطبوعاتی مدیر این بانک بعد از آن توجه داشت. این اتفاقات در ۲۱ ژانویه خواهند افتاد. داده‌های فعالیت کسب و کار آلمان و منطقه‌ی اروپا به طور کلی روز بعد از آن، ۲۲ ژانویه منتشر خواهد شد.
   - GBP/USD. نه‌تنها آلمان و اتحادیه‌ی اروپا، بلکه حتی بریتانیا هم داده‌های فعالیت کسب و کار (Markit در بخش خدمات) را در ۲۲ ژانویه منتشر خواهد کرد. این داده‌ها می‌توانند به سرمایه‌گذاران این سیگنال را بدهند که نژاد جدید ویروس کرونا، چگونه روی اقتصاد این کشور تاثیر گذاشته است. در نظر داشته باشید پیش از این، بریتانیا گزارش کرده بود که تعداد مرگ‌ها و موارد جدید در هفته‌های گذشته‌ی لندن و جنوب شرقی انگلستان رکورد زده است.

   اما مشکلات مربوط به کوید۱۹ در کشورهای دیگر هم تشدید می‌شود که ایالات متحده شامل آن‌ها است. به همین دلیل ۶۰ درصد از تحلیل‌گران که تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهار ساعته و روزانه هم تاییدشان می‌کنند، باور دارند این جفت‌ارز خواهد توانست به سطح ۱.۳۷۰۰ بازگردد و احتمالا ۱۰۰ نقطه از آن بالاتر برود. استدلال دیگری که برای رشد این جفت‌ارز میاید، بسته‌ی تحریک اقتصادی جدید ایالات متحده است که بالاتر درباره‌اش صحبت شد.

   سطوح مقاومت در ۱.۳۵۴۰ و ۱.۳۴۵۰ قرار دارند.
   - USD/JPY. نمودار این جفت‌ارز در دو هفته‌ی اول ژانویه از سطح پایینی کانال میان‌مدت و نزولی‌اش به سطح بالایی آن رفت. چند تن از متخصصین می‌گویند این اتفاق به افزایش احساسات ریسک‌پذیر سرمایه‌گذاران و کاهش نرخ بهره‌ی ین به عنوان ارز ایمن ارتباط دارد. آن‌ها به این دلیل باور دارند که این جفت‌ارز هنوز هم می‌تواند مرز بالایی کانال را بشکند و تا ناحیه‌ی ۱۰۵.۰۰ بالا برود. ۳۵ درصد از تحلیل‌گران و تحلیل‌های گرافیکی در نمودار روزانه این سناریو را قبول دارند. هدف بعدی گاوها در ۱۰۵.۷۰ است، نزدیک‌ترین مقاومت در این ناحیه هم در ۱۰۴.۰۰-۱۰۴.۳۵ قرار دارد.

   اکثر متخصصین (۶۵ درصد) مطمئنند که این جفت‌ارز در میانه‌ی کانالی که گفتیم باقی خواهد ماند. نزدیک‌ترین خط حمایت در ۱۰۳.۶۰ است و بعدی، در ۱۰۳.۰۰ قرار دارد. هدف در نزدیکی ناحیه‌ی ۱۰۲.۵۰ قرار گرفته است.
   - ارزهای دیجیتال. سطح سرمایه‌ی کل بازار ارزهای دیجیتال هم به ۱ تریلیون دلار رسیده است. این سطح، از نظر روانی بسیار مهم است؛ مخصوصا برای سرمایه‌گذاران خرد. رشد بیشتر این شاخص به طور شفافی پیش‌بینی درباره‌ی بالا رفتن BTC/USD را تایید می‌کند؛ حداقل تا ۵۰ هزار دلار. اگر سطح سرمایه پایین برود، ممکن است سکه‌ها مثل بهمن فروخته شوند. مثال دم دستی‌اش زمستان ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ است که همه به یادش دارند.

   ضمنا بازار هنوز تحت سیطره‌ی حس و حال خوشبینانه است. برای مثال، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال بلومبرگ، مایک مک‌گلون باور دارد که هدف واقعی برای بیت‌کوین ۵۰ هزار دلار است. او چند ماه قبل پیش‌بینی کرد که بیت‌کوین باید در دسامبر ۲۰۲۰ به ارتفاع جدیدی برسد؛ اتفاقی که تحققش را دیدیم. این متخصص گفته است «من فکر می‌کند که این دارایی مرز ۵۰ هزار دلار را در آینده‌ی نزدیک رد خواهد کرد». همچنین، اضافه کرده است که شانس بیت‌کوین برای رشد بسیار بیشتر از شانسش برای کاهش است. اصلاح تا ۲۰ هزار دلار هم در حال حاضر از نظر عملی ممکن نیست.

   مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Pantera، آقای Dan Morehead هم پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین ۱۱۵ هزار دلار را تا آگوست ۲۰۲۱ خواهد زد. اتفاقاتی مثل راه‌اندازی یوآن دیجیتال هم کمک خواهند کرد که ارزهای دیجیتال به اقتصاد جهانی نفوذ کنند.

   اگر این اتفاق بیافتد، در دنیا میلیونرها و میلیاردرهای دیجیتال بیشتر خواهیم دید. به گفته‌ی فوربس، در حال حاضر لیست پولدارترین‌های آن‌ها شبیه به این است:

   در صدر آن‌ها برادران Winklevoss قرار دارند که صرافی بیت‌کوین Gemini را بنانهاده‌اند. ارزش تخمینی دارایی‌های دیجیتال آن‌ها به گفته‌ی فوربس، هریک حدود ۱.۴ میلیارد دلار است. آقای Matthew Roszak، یکی از بنیانگذاران Bloq هم با ۱.۲ میلیارد دلار دارایی دیجیتال رتبه‌ی دوم را دارد. پس از او، سرمایه‌گذار خطرپذیر، Tim Draper قرار دارد. فوربس می‌گوید ارزش دارایی‌های او حدود ۱.۱ میلیارد دلار است.

   مقام چهارم برای رییس MicroStrategy، آقای Micheal Sailor است. او حدود ۶۰۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال دارد. نفر پنجم هم بنیانگذار بانک ارز دیجیتال Galaxy Digital، مایک نوگراتز است. فوربس دارایی‌های ارز دیجیتال او را ۴۷۸ میلیون دلار تخمین می‌زند. آخرین نفر از این لیست هم یکی از بنیانگذاران ایتریوم، ویتالیک بوترین است که دارایی‌هایش ۳۶۰ میلیون دلار قیمت دارد.

   صحبت از ایتریوم شد. به گفته‌ی بنیانگذار صندوق سرمایه‌گذاری DTAP Capital، آقای Dan Tapiero، این پول آماده است تا صعود کند. بخشی از مشتری‌های سازمانی هلدینگ مالی آمریکایی، Northern Trust با علاقه‌شان به این ارز بر حرف آقای Tapiero صحه گذاشته‌اند. این شرکت سرمایه‌گذاری خدمات رده‌بندی ارزهای دیجیتال را با همکاری بانک Standard Chartered انجام می‌دهد. آقای Tapiero می‌گوید «اگر Northern Trust بیت‌کوین و ایتریوم را نگه‌داری ‌می‌کند، بنابراین هردوی این ارزها خریدار خواهند داشت».
   گروه تحلیل NordFX
   https://nordfxiran.com/576-Forex-Forecast-and-Cryptocurrencies-Forecast-for-January-18-22-2021.html

   توجه: این محتوا نباید به عنوان توصیه‌ی سرمایه‌گذاری یا راهنمایی برای فعالیت در بازارهای مالی در نظر گرفته شود. هدف، تنها دادن اطلاعات است. معامله در بازارهای مالی با ریسک همراه است و می‌تواند باعث شود کل سرمایه‌تان را از دست بدهید.
   #eurusd #gbpusd #usdjpy #فارکس #پیش_بینی_فارکس #سیگنال_فارکس #کریپتوکارنسی #بیتکوین #ارز_دیجیتال #ارز_رمزدار

   نظر


   • #4
    پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۵ تا ۲۹ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱
    قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:
    - EUR/USD. ما هفت روز قبل چارتی را منتشر کردیم که همبستگی بین شاخص S&P500 و EUR/USD را در اوایل ژانویه نشان می‌داد. اما الآن همه‌چیز به حالت عادی بازگشته است: شاخص S&P500 به رشدش ادامه می‌دهد، در روز ۲۱ ژانویه به رکورد تاریخی ۳۸۵۹٫۸۴ رسید، EUR/USD هم با آن بالا رفت و پیش‌بینی اکثریت متخصصین (۶۵ درصد) را تایید کرد. یورو که دوشنبه در کف ناحیه‌ای ۱٫۲۰۵۳ چشم‌بسته راه می‌رفت، پس از ان تا ۱٫۲۱۹۰ بالا رفت و آخرین نوسانش را هم کمی پایین‌تر، در ۱٫۲۱۷۰ زد.

    به لطف رییس بانک مرکزی اروپا، انتهای هفته تقریبا آرام بود. کریستین لگارد هرگز نتوانسته است یورو را ضعیف کند، بلکه به آن اجازه هم نداد که به طور جدی دلار را به زیر بکشد. این اتفاق هم می‌تواند به عنوان موفقیتی حتمی در نظر گرفته شود.

    خانم لگارد در سخنرانی‌اش بعد از جلسه‌ی بانک مرکزی اروپا که سه‌شنبه ۲۱ ژانویه برگزار شد، توضیح داد که چه چیزی خوب و چه چیزی بد است. بخش «خوب» شامل شروع واکسیناسیون، موفقیت در بازیابی اقتصاد اروپا و کاهش ابهامات سیاسی در ایالات متحده بود. بخش «بد» سخنرانی شامل بدتر شدن وضعیت شیوع کوید، شدید شدن قرنطینه، احتمال رکود مضاعف در ناحیه‌ی یورو و تورم پایین بود که به دلیل یوروی قوی تمایلی به بالا رفتن ندارد. ضمنا بانک مرکزی اروپا دوباره در جلسه‌اش جلوی این که سیاست پولی را تنظیم کند، گرفت و تنها عنوان کرد «بسته‌ی برنامه‌ی خرید اضطراری همه‌گیری نباید به طور کامل استفاده شود». این اخبار یورو را بالا کشید. اما این افزایش بهای یورو آن‌چنان زیاد نبود. این که برای مقیاس PEPP چه معیاری استفاده شود هم برای سرمایه‌گذاران یک راز باقی ماند.
    - GBP/USD. پوند نیمه‌ی اول هفته را به همراه یورو بالا رفت. حتی مرز بالایی کانال ۱٫۳۴۵۰-۱٫۳۷۰۰ هم شکسته شد و نمودار به ارتفاع ۱٫۳۷۴۵ رسید. اما انتهای دوره‌ی پنج روزه شفاف نبود. مسابقه‌ی پوند را نه خرده‌فروشان حمایت کردند (۰٫۳ درصد افزایش بها به جای ۱٫۲ درصد پیش‌بینی‌شده) و نه شاخص‌های فعالیت. در بخش خدمات، شاخص Markit از ۴۹٫۴ به ۳۸٫۸ فرو افتاد. نخست‌وزیر بریتانیا، بوریس جانسون هم بدبینی را به کار اضافه کرد و گفت که دور سوم قرنطینه می‌تواند تا تابستان ادامه پیدا کند. در نتیجه، پوند چرخش کرد و به کانال مشخص‌شده بازگشت تا در ۱٫۳۶۸۰ هفته را تمام کند.
    - USD/JPY. در نظر داشته باشید که پیش‌بینی اصلی را ۶۵ درصد از تحلیل‌گران تایید می‌کردند و می‌گفتند که این جفت‌ارز در کانال میان‌مدت و نزولی باقی خواهد ماند. این کانال در آخرین روزهای ماه مارس ۲۰۲۰ شروع شده بود. سطوح ۱۰۳٫۶۰ و ۱۰۳٫۰۰ به عنوان خط حمایت در نظر گرفته شدند.

    این سناریو دقیقا درست بود. این جفت‌ارز برای هفته‌ی دوم پیاپی تلاش کرد که مرز بالایی این کانال را بشکند که البته موفق نبود. اولین تلاش هفته‌ی قبل در روز سه‌شنبه ۱۹ ژانویه انجام شد؛ زمانی که نمودار از روی حمایت در خط ۱۰۳٫۶۰ پرش کرد و به ۱۰۴٫۰۷ رسید. بازگشت بعدی، در روز سه‌شنبه ۲۲ ژانویه بود و از سطح ۱۰۳٫۳۰ بود که در ۱۰۳٫۹۰ متوقف شد. سپس، این جفت‌ارز هفته‌ی کاری را در جایی تمام کرد که بارها آن را در ژانویه ملاقات کرده بود؛ ناحیه‌ی ۱۰۳٫۸۰.
    - ارزهای دیجیتال. آیا این اصلاح است، یا شروعی برای زمستان ارزهای دیجیتال جدید؟ هفته‌ی گذشته این سوال در صدر بود. بیت‌کوین در روز جمعه ۲۲ دسامبر از ۲۹ هزار دلار پایین آمد و بسیاری از سرمایه‌گذاران را ترساند. مدیر شرکت سرمایه‌گذاری Guggenheim، «اسکات مینارد» (Scott Minerd) پیش‌بینی می‌کند که قیمت باز هم پایین خواهد آمد و به ۲۰ هزار دلار می‌رسد. این قیمت، جایی است که روند صعود انفجاری در نیمه‌ی دوم ماه دسامبر ۲۰۲۰ شروع شد و قیمت بیت‌کوین را ۱۰۰ درصد افزایش داد.

    خوش‌بین‌ها اطمینان می‌دهند: بیت‌کوین ظرف مدت یک سال ۵٫۷۵ برابر افزایش قیمت داشت و از ۷۳۰۰ دلار در اول ژانویه‌ی ۲۰۲۰، به ۴۱۹۰۰ دلار در ۸ ژانویه‌ی ۲۰۲۱ رسید. بنابراین این اصلاح ۳۰ درصدی «جزیی» به حساب میاید و جای نگرانی ندارد. به علاوه، تعدادی از تحلیل‌گران می‌گویند این بار کاهش ارزش بیت‌کوین به دلیل تبدیلش به ارزهای دستوری نبود. سرمایه‌گذارانی که سودشان از ارز دیجیتال اصلی را تثبیت می‌کنند، بازار ارزهای دیجیتال را کنار نمی‌گذارند. بلکه پوزیشن‌هایشان را در ارزهای دیجیتال دیگری باز می‌کنند که از نظرشان ارزش بالقوه‌ی بیشتری دارند. برای مثال قیمت ایتریوم ظرف یک سال بیش از ۱۱ برابر افزایش پیدا کرده است. یا مثلا در بعد از ظهر روز ۲۲ ژانویه جفت‌ارز BTC/USD ۲۲ درصد نسبت به حداکثر را از دست داد. اما این مقدار کاهش ارزش برای بیت‌کوین تنها ۱۰ درصد بود.

    این نسخه را داده‌های سطح سرمایه‌ی بازار هم تایید می‌کنند. ظرف مدت ۷ روز سطح سرمایه کل بازار، شامل بیت‌کوین، ۹٫۵ درصد کاهش داشت و از ۱٫۰۲۸ تریلیون دلار به ۰٫۹۳۳ تریلیون رسید. ضمنا سطح سرمایه‌ی بازار ارزهای دیجیتال جایگزین به همان مقدار ۳۰۰ میلیارد باقی‌مانده است. بیشترین ضرر را بیت‌کوین داشت که شاخص تسلطش از ۶۷٫۴۸ درصد به ۶۴٫۳۱ درصد رسید. از سوی دیگر سهم ایتریوم از ۱۳٫۵۲ درصد به ۱۵٫۰۱ درصد افزایش پیدا کرد.

    شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال هم بالاخره به ناحیه‌ی فروش بیش از حد رفت و ظرف یک هفته از ۸۸ نقطه به ۴۰ نقطه رسید. این مقدار برابر با Although, according to analysts, it is during such price rollbacks that "whales" begin to actively replenish their bitcoin wallets, buying up coins of small alarmist investors.
    ***

    می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:
    - EUR/USD. تحلیل نتایج جلسه‌ی پیشین بانک مرکزی اروپا، به ما می‌گوید که با وجود نظرات نه‌چندان مشخص خانم لگارد، حس و حال این نهاد ناظر اروپایی هنوز تهاجمی است. شورای اداره‌کننده‌ی بانک اشاره کرد که سود بازارهای بدهی اروپا در حال افزایش است و نگرانی‌ها راجع به افزایش بهای شدید یورو ٰآرام گرفته‌اند. حالا باید منتظر بمانیم تا جلسه‌ی فدرال رزرو در روز ۲۸ ژانویه برگذار شود. به احتمال زیاد نرخ بهره‌ی دلار در همان سطح ۰٫۲۵ درصد باقی خواهد ماند. بنابراین بیشترین توجه روی نظرات مدیر این نهاد ناظر خواهد بود که بگوید سیاست پولی در آینده‌ی نزدیک به کدام سمت می‌رود. همچنین، دلیل دیگری هم وجود دارد که توجه بسیاری به سمت آن‌ها جذب شود. این اولین جلسه‌ای خواهد بود که فدرال رزرو از زمان تحلیف جو بایدن برگزار می‌کند.

    البته ما هفته‌ی بعد خواهیم دید که بخش قابل توجهی از داده‌های اقتصاد کلان منتشر می‌شوند. این داده‌ها شامل حجم سفارش‌های کالاهای سرمایه‌ای و کالاهای بادوام در ایالات متحده (که در روز چهارشنبه ۲۷ ژانویه بیرون میایند) و داده‌های مربوط به تولید ناخالص داخلی آمریکا و آلمان (که در روزهای پنجشنبه ۲۸ و جمعه ۲۹ ژانویه منتشر می‌شوند) خواهند بود.

    ضمنا نظرات متخصصین هم به صورت زیر توزیع شده است. چهل و هشت درصد از آن‌ها که تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه هم تاییدشان می‌کنند، ۷۵ درصد از اسیلاتورها در نمودار چهار ساعته، ۹۰ درصد از شاخص‌های روند در نمودار چهار ساعته و ۷۵ درصد از آن‌ها در نمودار روزانه، طرف گاوها را گرفته‌اند. نزدیک‌ترین مقاومت‌ها در ۱٫۲۲۷۵، ۱٫۲۳۰۰ و ۱٫۲۳۵۰ هستند. هدف میان‌مدت هم این است که نمودار تا ارتفاع ۱٫۲۵۰۰-۱٫۲۵۵۰ بالا برود.

    پنجاه و پنج درصد از متخصصین نظر مخالفی دارند. بیست و پنج درصد از اسیلاتورهای نمودار چهار ساعته می‌گویند کها این جفت‌ارز بیش از اندازه به فروش می‌رسد. نزدیک‌ترین خط‌های حمایت ۱٫۲۱۳۰ و ۱٫۲۰۶۰ است. هدف اصلی در ناحیع‌ی ۱٫۱۸۰۰-۱٫۱۹۰۰ قرار دارد.
    - GBP/USD. در زمان نوشتن این متن، اسیلاتورها در نمودار چهار ساعته به نظر کاملا آشوبناک می‌رسند. مثل مابقی اندیکاتورها، بسیاری از آن‌ها هنوز هم سبز هستند. به عنوان مثال ۷۵ درصد از اسیلاتورها و تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه، به همراه ۷۵ درصد از اندیکاتورهای روند در نمودار چهار ساعته و ۱۰۰ درصد آن‌ها در نمودار روزانه به سمت بالا نگاه می‌کنند.

    اما در مورد تحلیل، بیشتر (۶۵ درصد) آن‌ها مثل تحلیل تکنیکال روی گاوها خوشبینی ندارند. دلیلش هم همان‌طور که بالاتر عنوان شد، کارایی نامطلوب اقتصاد بریتانیا و بیانیه‌ی نخست‌وزیر آن کشور، بوریس جانسون بود که هشدار می‌داد دور سوم قرنطینه می‌تواند تا تابستان ادامه پیدا کند. این اتفاق باعث شده است تا نه‌تنها در پیش‌بینی‌هایشان درباره‌ی پوند تجدید نظر کنند، بلکه دوباره درباره‌ی سناریویی صحبت کنند که در آن بانک انگلستان نرخ بهره‌ی منفی درست می‌کند.

    سطح‌های حمایتی در ناحیه‌ی ۱٫۳۶۱۵-۱٫۳۶۳۵، بعد از آن در ۱٫۳۵۲۵ و در آخر در حد پایینی کانال سه هفته‌ای ۱٫۳۴۵۰ قرار دارند. سطح‌های مقاومت، سطح بالایی کانال ۱٫۳۷۰۰، ۱٫۳۷۴۵ و ۱٫۳۸۰۰ هستند
    - USD/JPY. بانک ژاپن در جلسه‌ی روز سه‌شنبه ۲۱ ژانویه به همراه بانک مرکزی اروپا، پارامترهای سیاست پولی‌اش را تغییر نداد. انتظار GDP در گذشته، سال ۲۰۲۰، کمی کاهش پیدا کرده است. اما این نهاد ناظر پیش‌بینی‌اش را برای سال ۲۰۲۱ بالا برد و در نظر داشت که با وجود همه‌چیز، اقتصاد کشور به رشدش ادامه دهد.

    بر این اساس، ۷۰ درصد از متخصصین می‌گفتند ین باز هم به آرامی بالا خواهد رفت و این جفت‌ارز، تا خط حمایت ۱۰۳٫۰۰ پایین میاید. در صورتی که نوسان بیشتر شود هم، ۵۰ نقطه از این پایین‌تر خواهد آمد. نزدیک‌ترین خط حمایت در ۱۰۳٫۳۰ است.

    سناریوی دیگری هم وجود دارد که ۳۰ درصد از متخصصین با آن موافقند. این سناریو می‌گوید مرز بالایی کانال نزولی شکسته می‌شود و این جفت‌ارز ابتدا تا مقاومت ۱۰۴٫۰۰ و بعد، تا ۱۰۴٫۴۰ خواهد رفت. هدف بعدی گاوها هم ناحیه‌ی ۱۰۴٫۷۰-۱۰۵٫۰۰ است.
    - ارزهای دیجیتال. این که بیت‌کوین چقدر خطرناک و پرنوسان است را همه می‌دانند. سرمایه‌گذاران سازمانی با ورودشان به بازار ارزهای دیجیتال باعث شدند که در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۰، رشدی انفجاری در این بازار به وجود بیاید. شیوع کووید۱۹ و به دنبال آن بسته‌های کمک اقتصادی فدرال رزرو به این روند صعودی دامن زد. چرا که نرخ‌های بهره را به شدت کم کرد و بازار را از دلار ارزان اشباع کرد.

    حالا تحلیل‌گران درباره‌ی این صحبت می‌کنند که ارزهای دیجیتال، تنها در کوتاه‌مدت می‌توانند برای حفظ سرمایه استفاده شوند. شرکت‌ها و سازمان‌ها هم در حال خارج شدن از خرید دارایی‌های دیجیتال هستند.

    به گفته‌ی استراتژیست‌های جی‌پی‌مورگان، دریچه‌ای که می‌توان از آن به دورنمای قیمت بیت‌کوین در کوتاه‌مدت نگاه کرد، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان به نام Grayscale Investment است که پورتفوی ارز دیجیتالش ۲۳ میلیارد دلار ارزش دارد. محاسبات بانک تحلیل‌گران نشان می‌دهد که اگر جفت‌ارز BTCUSD بخواهد مقاومت ۴۰ هزار دلار را بشکند، باید تراست بیت‌کوین Grayscale سرعت ورود سرمایه‌هایش را در روزها و هفته‌های پیش رو، ۱۰۰ میلیون دلار در روز نگاه دارد. در غیر این صورت ممکن است اصلاحی عمیق اتفاق بیافتد.

    در زمان نوشتن این پیش‌بینی، قیمت‌های این جفت‌ارز در ناحیه‌ی ۳۲۵۰۰ دلار هستند. این ناحیه در سه هفته‌ی اخیر، به عنوان ناحیه‌ی حمایت و مقاومت بسیار قدرتمند بوده است. اگر سطح سرمایه بالا نرود و قیمت دوباره نتواند از ۳۰ هزار دلار بالاتر برود، می‌توان انتظار داشت که فشار خرس‌ها افزایش پیدا کند و فروش‌ها زیاد بشوند. شصت و پنج درصد از متخصصین با این سناریو موافقند.

    اما شرکت‌کننده‌هایی حرفه‌ای هم در بازار حضور دارند که حس و حال گاوی آرامی را نگاه می‌دارند. حضور این‌ها در حق‌العمل‌های مثبت بازار مشتقه‌ی ماه مارس تایید می‌شود که +۳٫۵ تا ۵٫۰ درصد بود. رییس شرکت سرمایه‌گذاری Pantera Capital، آقای ‌Dan Morehead انتظار دارد که بیت‌کوین را در ماه فوریه، در ۴۵ هزار دلار یا حتی بیشتر از آن ببیند. اما او به معامله‌گران و مشارکت‌کننده‌های دیگر در بازار توصیه می‌کند که تا جای ممکن محتاطانه رفتار کنند.

    بیانیه‌های کابینه‌ی جدید ایالات متحده هم کمی خوشبینی به همراه آورده است. به عنوان مثال، نامزد وزارت خزانه‌داری و رییس پیشین فدرال رزرو، جنت یلن، در صحبتش درباره‌ی احتمال بهبود سیستم مالی سنتی گفت که تشویق می‌کند ارزهای دیجیتال استفاده شوند؛ البته اگر این استفاده در چارچوب قانون بیاید. اما زمان خواهد گفت که این قوانین چه چیزی خواهند بود. اگرچه، همین الآن هم کسانی هستند که مایلند از خدمات «طالع‌بینی» استفاده کنند و آینده را ببینند.

    به گزارش رویترز، «مرن آلتمن»، طالع‌بین نیویورکی پیش‌بینی‌اش از نرخ بیت‌کوین را بر اساس حرکت ستاره‌ها انجام می‌دهد. او شروع حرکت صعودی را به درستی در ماه ژانویه پیش‌بینی کرده بود. از آن زمان، خط سیر عطارد (قیمت بیت‌کوین) باید با زحل (شاخص محدودکننده) تقاطع پیدا کند. خانم آلتمن می‌گوید «سیگنال‌هایی خوش‌آیند از انتهای ماه و به ویژه در ماه فوریه و ابتدای مارس میاید. البته، اصلاحی عمیق در نیمه‌ی ماه مارس اتفاق خواهد افتاد». این طالع‌بین اضافه می‌کند: «میانه‌ی ماه آوریل هم غمگین به نظر می‌رسد. شاید خرسی باشد».

    ضمنا خانم آلتمن همین الآن بیش از یک میلیون فالور در شبکه‌های اجتماعی دارد که شاید در میان آن‌ها، سرمایه‌گذاران بزرگ سازمانی هم باشند. بنابراین ممکن است که اداره‌کننده‌ی بازار ارزهای دیجیتال او و ستاره‌ها باشند؛ نه شرکت Grayscale Investments.
    گروه تحلیل NordFX
    https://nordfxiran.com/579-Forex-Forecast-and-Cryptocurrencies-Forecast-for-January-25-29-2021.html

    توجه: این محتوا نباید به عنوان توصیه‌ی سرمایه‌گذاری یا راهنمایی برای فعالیت در بازارهای مالی در نظر گرفته شود. هدف، تنها دادن اطلاعات است. معامله در بازارهای مالی با ریسک همراه است و می‌تواند باعث شود کل سرمایه‌تان را از دست بدهید.
    #eurusd #gbpusd #usdjpy #فارکس #پیش_بینی_فارکس #سیگنال_فارکس #کریپتوکارنسی #بیتکوین #ارز_دیجیتال #ارز_رمزدار

    نظر


    • #5
     پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ فوریه ۲۰۲۱
     ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:
     • EUR/USD : دلار در طول هفته رشد کرد و نیروی لازم برای این رشد از خوش‌بینی درباره احیای فوری اقتصاد آمریکا تأمین شد. میزان شیوع ویروس کرونا به‌سرعت در حال نزول است: در فاصله فقط سه هفته بعد از اوج شیوع ویروس، میانگین متحرک ۷ روزه شیوع ویروس تقریباً ۵۰% افت کرده و واکسیناسیون موفق با بسته کمک اقتصادی جدیدی تکمیل شده است که معمولاً به شکوفایی اقتصادی در آمریکا ختم می‌شود.

     و این همان نکته‌ای است که باعث سردرگمی شده است و اقتصاددانان زیادی را گیج کرده است. با شیوع همه‌گیری جهانی در پایان ماه فوریه گذشته، همبستگی واضح معکوسی بین دلار و شاخص‌های سهام به وجود آمد. پس از ریزش سریع اولیه، به لطف مشوق‌های مالی (QE)، نرخ بهره پایین‌تر و پمپاژ پول ارزان به اقتصاد آمریکا، شاخص‌های سهام S&P500، داو جونز، نزدک بالا رفتند و شاخص دلار DXYنزول کرد.

     حالا به سال ۲۰۲۱ رسیده‌ایم ولی همه چیز برعکس شده است. برخلاف داده‌های اقتصادی خوب و انتظار تزریق " واکسن" مالی جدید به ارزش تقریباً ۲ تریلیون دلار، افزایش احساس خطر و شاخص‌های سهام همچنان ادامه پیدا کرده است. اما به‌موازات این موضوع، بازده اوراق خزانه بلندمدت آمریکا و دلار نیز رشد کرده‌اند.

     متخصصان زیادی معتقدند که " نباید چنین اتفاقی می‌افتاد". سیاست پولی نرم و پمپاژ نقدینگی به بازار باید به تضعیف پول رایج منجر می‌شد و نه برعکس. شاید هم اصلا این اتفاق مربوط به قدرت دلار نباشد بلکه ضعف رقبای آن و قبل از هر چیز، ضعف یورو مربوط باشد.

     جفت‌ارز EUR/USDکه دوشنبه کار خودش را در ۱٫۲۱۳۵ آغاز کرد، روز دوشنبه ۰۵ فوریه به نقطه پایین موضعی خود در ۱٫۱۹۵۰ رسید و برای اولین‌بار طی ۱۰ هفته گذشته حمایت ۱٫۲۰۰۰ را از دست داد. سپس همبستگی بین بازار سهام و دلار مجدداً از مثبت به منفی تغییر کرد، S&P500به رشدش ادامه داد درحالی‌که DXYافت خود را آغاز کرد؛ بنابراین جفت‌ارز EUR/USDدوباره بالا رفت و این دوره پنج‌روزه را در نرخ ۱٫۲۰۵۰ به پایان رساند.
     • GBP/USD: ما قبلاً پیش‌بینی کرده بودیم که بانک انگلستان در جلسه پنجشنبه ۴ فوریه خودش هم حجم خرید اوراق قرضه ۸۹۵ میلیارد پوند و هم نرخ بهره ۰٫۱% را تغییر ندهد. همین اتفاق هم افتاد و هیچ تغییری در سیاست پولی انگلستان ایجاد نشد. اما هم‌زمان پوند طی چند ساعت به شدت ۱۳۵ نقطه علیه دلار تقویت شد و از ۱٫۳۵۶۵ به ۱٫۳۷۰۰ جهش کرد.

     نکته اصلی، نتایج جلسه بانک نبود بلکه انتظارات بازار بود. کمیته بانک انگلستان با رأی‌گیری مخفی تصمیم گرفت تا پارامترهای کلیدی سیاست خودش را تغییر ندهد. برخی سرمایه‌گذاران انتظار داشتند تا شکافی در این کمیته ایجاد شود و تعدادی از اعضای آن از نرخ‌های منفی حمایت کنند ولی این شکاف ایجاد نشد و نتیجه آراء ۹ به صفر بود.

     نرخ بهره منفی قطعاً باعث ریزش پوند می‌شد اما به دلیل خوش‌بینی مسئولان درباره رشد اقتصاد بریتانیا، پوند نجات پیدا کرد. به عقیده این مسئولان به لطف واکسیناسیون، تولید ناخالص داخلی کشور در سال جاری به شاخص‌های پیش از کووید ۱۹ خواهد رسید و شاخص قیمت مصرف‌کننده نیز در شروع سال ۲۰۲۲ به ۲% افزایش پیدا خواهد کرد.

     تصمیم بانک انگلستان که با رأی‌گیری مخفی اتخاذ شد کنارگذاشتن نرخ‌های منفی در آینده نزدیک بود که باید جریان‌های به درون سرمایه به کشور را تشویق کند و این تصمیم به‌وضوح توسط جفت‌ارز GBP/USDکه همچنان در جمعه ۰۵ فوریه رشد کرد و جلسه هفتگی را در ۱٫۳۷۳۵ به پایان رساند، به نمایش درآمد.
     • USD/JPY : حرکت این جفت‌ارز در اکثر موارد به این‌که در ژاپن چه اتفاقی می‌افتد بستگی ندارد بلکه به اتفاقات آمریکا بستگی دارد و در آمریکا، شاخص دلار DXY، شاخص‌های سهام و همین‌طور بازده اوراق قرضه دولتی آمریکایی بالا رفتند. اتفاقی که هفته قبل هم افتاده بود.

     این جفت‌ارز در ۲۷ ژانویه، مرز بالایی کانال نزولی میان‌مدت که از پایان مارس گذشته در آن حرکت کرده بود را شکست و با شیب تندی بالا رفت. اگرچه اکثریت قاطع اسیلاتورها و اندیکاتورهای روند هم در Η4و هم در D1 ، روند روبه‌بالا را نشان می‌دادند اما فقط ۳۰% از متخصصان از بین کل تحلیل‌گران به رشد بیشتر رأی دادند. اما این پیش‌بینی آنها بود که کاملاً دقیق از آب درآمد و این جفت‌ارز جمعه ۵ فوریه در نقطه اوج خود به ارتفاع ۱۰۵٫۷۵ رسید و پس از آن یک اصلاح اتفاق افتاد و این رقم در نهایت به ۱۰۵٫۳۵ رسید.

     ارزهای دیجیتال: در بررسی قبلی‌مان به این نکته اشاره کردیم که روندهای گاوی دوباره در حال قدرت پیداکردن هستند و مُمنتوم روبه‌بالای دیگری در بیت‌کوین ایجاد کرده‌اند. ضمناً گفتیم که مسئله اصلی بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ رگولاتورها خواهند بود که هدفشان این است که این بخش را با تمام قدرت تحت کنترل خودشان درآورند.

     سرمایه‌گذاران نهادی که کار خود را از نیمه دوم ۲۰۲۰ آغاز کرده بودند به تعیین کنندگان اصلی رشد تبدیل شده‌اند. علاوه بر صندوق‌های تخصصی مثل صندوق‌های سرمایه‌گذاری «گری اسکیل» و شرکت‌های تکنولوژی مثل «میکرو استراتژی» ، دانشگاه‌های هاروارد، «ییل» و «میشیگان» هم تملک ارزهای دیجیتال را با استفاده از منابعی که با این هدف به آنها اهدا شده‌اند، آغاز کرده‌اند. حتی غول‌های محافظه‌کار صندوق بازنشستگی دولت آمریکا مثلCalPERSنیز دارائی‌های دیجیتال خریده‌اند. اگرچه این نهادها به دلیل موضوعات رگولاتوری خیلی محتاطانه عمل می‌کنند و در حال حاضر مقدارهای بسیار اندکی از پول‌هایشان را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

     به یاد دارید که به‌محض اینکه جفت‌ارز BTC/USDدر ۸ ژانویه به بالاترین سطح تاریخی خودش رسید و از $۴۲۰۰۰ بالاتر رفت و ارزش بازار ارز دیجیتال از ۱ تریلیون دلار فراتر رفت، «کریستین لاگرید» ، رئیس رگولاتور اروپایی گفت که بیت‌کوین یک دارائی با سفته‌بازی زیاد است که برای انجام " تجارت غیرمعمول" و پول‌شویی استفاده می‌شود. «جانت یلن» دبیر خزانه‌داری جدید آمریکا نیز به همکارش در آن سوی اقیانوس پیوست و به گفته او " ارزهای دیجیتال نگرانی خاصی ایجاد می‌کنند و بسیاری از آنها برای تأمین مالی فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شوند". هم «لاگرید» و هم " یلن" گفتند که تنظیم جدی این بازار ضروری است. هرچند هر دوی آنها درباره دلیل اصلی این نگرانی سکوت کردند ولی کاملاً روشن است که بیشترین دغدغه دولت‌ها، ازدست‌رفتن کنترلشان بر منابع پولی است.

     بااین‌وجود بعد از اظهارات رئیس ECBو وزیر خزانه‌داری آمریکا، قیمت بیت‌کوین به زیر ۳۰۰۰۰$ افت کرد. هرچند بازار در پایان ژانویه سر عقل آمد و نرخ این کوین اصلی دوباره بالا رفت.

     جفت‌ارز BTC/USDغروب جمعه ۵ فوریه در ناحیه ۳۸۰۰۰$ معامله می‌شد و کل ارزش بازار این ارز دیجیتال به سطح بالایی رسید و تا سطح ۱٫۱۶ تریلیون دلار بالا رفت. شاخص «ترس و طمع ارز دیجیتال» هم به عدد ۸۱ رسید ولی در ناحیه بیش‌خرید قرار داشت و همچنان فاصله زیادی با مقدار حداکثر خودش دارد.

     متخصصین «گلسنود» عقیده دارند که تعداد آدرس‌های BTCفعال منحصربه‌فرد در ژانویه به ۲۲٫۳ میلیون رسیده است. یکی از تحلیل‌گران می‌گوید" این بالاترین نرخ در تاریخ بیت‌کوین تابه‌حال است". جهش ماه ژانویه این آدرس‌ها، رکورد قبلی ۲۱ میلیون آدرس فعال متعلق به دسامبر ۲۰۱۷ را شکست.

     ماینرهای BTCنیز شاخص‌هایی نزدیک به رکورد قبلی را ثبت کردند. علی‌رغم ۳۰% افت قیمت بیت‌کوین، ژانویه ماه بسیار خوبی برای این " کسب‌وکار عجیب" بود. ماین کردن ارز دیجیتال اصلی برای آنها ۱٫۱ میلیارد دلار درآمد داشت (در دسامبر ۲۰۱۷ مقدار حداکثر ۱٫۲ میلیارد دلار ثبت شده بود). تولید اتریوم نیز به رکورد ۰٫۸۳ میلیارد دلار رسید و ۱۲۰% از رقم دسامبر ۲۰۲۰ فراتر رفت.

     ***

     برای پیش‌بینی هفته آینده، خلاصه‌ای از دیدگاه‌های تعدادی از متخصصان و پیش‌بینی‌هایی که بر مبنای روش‌های متنوع تحلیل تکنیکال و گرافیکی انجام شده‌اند را ارائه می‌کنیم:
     • EUR/USD : ظاهراً در حال حاضر وضعیت همچنان به نفع دلار است. سرمایه‌گذاران با پیش‌بینی رشد انفجاری اقتصاد آمریکا آماده هستند تا از جنبه دیگر ماجرا یعنی افزایش بدهی ملی که پس از بسته بعدی محرک اقتصادی ایجاد می‌شود، چشم‌پوشی کنند. بازده‌های اوراق خزانه بلندمدت در حال افزایش است و اسپرد بین اوراق قرضه آمریکا و اروپا درحال‌رشد است و این روند، دلار را تقویت می‌کند و به ارز اروپایی فشار می‌آورد؛ بنابراین بازده اوراق دولتی ده‌ساله آمریکا به حدود ۱٫۱۵% رسیده است و پتانسیل رشد آن هنوز از بین نرفته است. در اینجا می‌توانیم جملات " کریستین لاگرید" را در نظر بگیریم که ECBکاملاً مخالف تضعیف یورو نیست.

     نکات بالا باعث می‌شوند تا ۷۰% از متخصصان، ۸۵% از اسیلاتورها، ۷۰% از اندیکاتورهای روند و تحلیل گرافیکی در D1 با هم توافق داشته باشند که دلار در روزهای آینده همچنان رشد خواهد کرد و جفت‌ارز EUR/USDافت خواهد کرد. سطح‌های حمایت عبارت‌اند از: ۱٫۱۹۵۰، ۱٫۱۸۸۵، ۱٫۱۸۰۰ و ۱٫۱۷۵۰. هرچند اگر به‌جای پیش‌بینی ماهانه از پیش‌بینی هفتگی استفاده کنیم، وضعیت تغییر می‌کند و در اینجا ۶۰% از متخصصان و تحلیل‌های گرافیکی منتظر هستند تا این جفت‌ارز به منطقه ۱٫۲۲۰۰-۱٫۲۳۰۰ برگردد. هدف هم مقدار بالای ژانویه یعنی ۱٫۲۳۵۰ است و نزدیک‌ترین مقاومت در ۱٫۲۱۷۵ قرار دارد. اتفاقات اقتصادی مهم هفته آینده، انتشار داده‌های بازار مصرف‌کننده در آلمان و آمریکا هستند که چهارشنبه ۱۰ فوریه منتشر خواهند شد.
     • GBP/USD : آیا بازار همچنان می‌تواند خوش‌بینی گاوی خودش به ارز بریتانیا را تا مدتی حفظ کند؟ ۶۵% از تحلیل‌گران عقیده دارند که این جفت‌ارز همچنان تا مدت کوتاهی موفق خواهد بود و مقاومت ۱٫۳۷۵۰ را می‌شکند و تا ارتفاع ۱٫۳۸۰۰ بالا خواهد رفت و احتمالاً ۵۰-۲۵ نقطه بالاتر می‌رود. تحلیل گرافیکی، ۸۵% از اسیلاتورها همین‌طور ۱۰۰% از اندیکاتورهای ترند در H4و D1با هم بر سر این نتیجه توافق دارند. هرچند ۱۵% از اسیلاتورها در حال حاضر سیگنال‌های روشنی درباره بیش‌خرید شدن این جفت‌ارز به ما می‌دهند. ۳۵% مابقی متخصصان هم ناحیه ۱٫۳۷۰۰-۱٫۳۷۵۰ را مانع مهم غیرقابل‌عبوری می‌دانند و طبق نظر آنها حمایت در ۱٫۳۷۰۰ شکسته شده است و این جفت‌ارز ابتدا ۱۰۰ نقطه پایین خواهد رفت و بعد به منطقه ۱٫۳۴۸۵-۱٫۳۵۰۰ می‌رسد.

     از اتفاقاتی که باید به آنها توجه کرد می‌توان به سخنرانی روز چهارشنبه ۱۰ فوریه رئیس بانک انگلستان، «انردو بیلی» و انتشار داده‌های GDP مربوط به فصل سوم ۲۰۲۰ در روز جمعه ۱۲ فوریه اشاره کرد.
     • USD/JPY : اکثر متخصصان (۷۰%) با حمایت تحلیل گرافیکی در D1، ۷۵% از اسیلاتورها و ۸۰% از اندیکاتورهای ترند انتظار دارند که این جفت‌ارز همچنان حداقل تا ناحیه ۱۰۶٫۰۰-۱۰۶٫۲۵ رشد کند. هدف بعدی ۱۰۷٫۰۰ است و نزدیک‌ترین مقاومت در ۱۰۵٫۷۵ قرار دارد.

     ارزهای دیجیتال: نکات مثبت و نکات منفی

     البته حمایت سرمایه‌گذاران نهادی از ارزهای دیجیتال، نکته مثبتی است. این حمایت می‌تواند باعث رشد بیشتر بیت‌کوین شود. هرچند این حقیقت که بازار ارز دیجیتال حالا به شدت به احساسات این گروه تقریباً کوچک بستگی دارد و این احساسات هم به نوبه خود به احساسات مسئولان دولتی بستگی دارد، خبر بدی است. یک مثال روشن هم افت سی‌درصدی جفت‌ارز BTC/USDدر ماه ژانویه است.

     هرچند اقدامات دولتی فقط به بازار ارز دیجیتال فشار نمی‌آورند بلکه آن را به بالا هم هل می‌دهند. رئیس‌جمهور جو بایدن آمادگی خودش برای بسته محرک جدیدی به ارزش تقریباً ۲ تریلیون دلار را اعلام کرده است. این خبر خوبی است چون قطعاً مقداری از این منابع به بازار دارائی دیجیتال سرازیر خواهند شد.

     اما مثلاً سال نوی چینی نکته مثبتی برای این بازار است یا منفی؟ سال نو قطعاً برای مردم خوب است و تعطیلات مفرحی با هدایا و آتش‌بازی را خلق می‌کند ... اما طبق نظر عده‌ای از متخصصان شاید ارزش بیت‌کوین مجدداً با آغاز سال نوی چینی افت کند. ضمناً در این مورد قیمت این کوین اصلی نه‌تنها از سوی بانک‌های مرکزی بلکه از سوی سرمایه‌گذاران کوچکی که دارائی‌های ارز دیجیتال خودشان را به فیات انتقال می‌دهند تا هدایای سال نو برای دیگران بخرند هم تهدید می‌شود.

     این رویداد در چین اتفاق می‌افتد جایی که تعداد زیادی از مالکان ولت‌های بیت‌کوین تا ۱۰۰۰۰ دلار در آنجا متمرکز هستند و طبق نظر متخصصان شرکت سرمایه‌گذاری «Stack Funds» چون رسم بر این است که سال نوی چین خیلی پرزرق‌وبرق برگزار شود حتماً سرمایه‌گذاران کوچک منابع مالی‌شان را قبل از تعطیلات برداشت می‌کنند. بعلاوه این متخصصان می‌گویند " نمودارهای سال‌های گذشته نشان می‌دهند که ارزش بازار بیت‌کوین در حوالی تعطیلات کاهش پیدا می‌کند.".برای تایید یا رد این پیش‌بینی لازم نیست خیلی منتظر بمانیم چون سال نوی چینی همین جمعه 12 فوریه است و تعطیلات سال نو از 11 تا 17 فوریه ادامه پیدا خواهد کرد.

     حالا درباره اتریوم صحبت کنیم. این آلت‌کوین پیش‌گام همچنان نتایج چشمگیری را کسب می‌کند. از آغاز سال تاکنون قیمت آن ۱۳۰% افزایش پیدا کرده و افزایش قیمت آن در سال ۲۰۲۰ به ۴۴۸% رسیده است. انتظار برای راه‌اندازی فیوچر این ارز دیجیتال در بورس کالای شیکاگو (CME) که برای دوشنبه ۸ فوریه برنامه ریزی شده است، عامل اصلی تأثیرگذار بر دینامیک‌های قیمت این ارز است.

     پیش‌بینی‌ها درباره تأثیر این رویداد، ضدونقیض هستند. خوش‌بین‌ها ( که اکثریت را تشکیل می‌دهند) این نکته را یادآوری می‌کنند که آغاز فیوچرهای بیت‌کوین در CMEبه این ارز دیجیتال اجازه داد تا در پایان سال 2017 از نرخ 20000$ عبور کند. بدبین‌ها می‌گویند این اتفاق مصادف با آغاز زمستان ارز دیجیتال در سال 2018 شد. پس این سوال که فیوچرها خوب هستند یا بد، هنوز پاسخ روشنی ندارد.

     ما در ماه دسامبر ۲۰۲۰ وقتی جفت‌ارز BTC/USDبه اوج قبلی ۲۰۰۰۰$ خودش رسید ETH/USDخیلی با نقطه اوج مشابه خودش فاصله داشت و به پتانسیل قابل‌توجه رشد اتریوم اشاره کردیم. حالا می‌توان وضعیت مشابهی را در توکن دیگری به نام لایت‌کوین دید که مدت‌ها بود به آن فکر نمی‌کردیم.

     این کوین در اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و به فورک اولیه‌ای از بیت‌کوین تبدیل شد که از نظر فنی تقریباً شبیه بیت‌کوین بود. در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۷ بالاترین قیمت لایت کوین در حد ۳۷۰$ ثبت شد. پس از آن بود که زمستان ارزهای دیجیتال آغاز شد و یک سال بعد قیمت کوین به ۲۰$ افت کرد و تقریباً ۹۵% ارزش خودش را از دست داد. در حال حاضر مظنه‌های جفت‌ارز LTC/USDدر سطح ۱۵۵$ قرار دارد که بیش از دوبرابر کمتر از حداکثر تاریخی این ارز دیجیتال است و می‌تواند به رشد این ارز ختم شود. بعلاوه لایت کوین از نظر برخی پارامترهای مهم حتی از ارز دیجیتال اصلی خودش هم فراتر رفته است مثلاً سرعت تراکنش آن چهار برابر بیشتر از بیت‌کوین است.

     گروه تحلیل NordFx

     هشدار: این مطالب، توصیه‌ها یا خط‌مشی‌های سرمایه‌گذاری به افرادی نیستند که در بازارهای مالی کار می‌کنند و هدف از انتشار آنها فقط اطلاع‌رسانی است. معامله در بازارهای مالی پرریسک است و شاید به ازدست‌رفتن کل پول‌های سرمایه‌گذاری شده ختم شود.

     #eurusd #gbpusd #usdjpy #Forex #forex_forecast #signals_forex #cryptocurrency #bitcoin
     نظر

     پردازش ...
     X